menstrual cups - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-26, 08:45   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!


To miseczka , ktora nosi sie w pochwie ( podczas okresu) !!!!!!??// Czy ktos to widział lub tego używał!!!!!!!
www.instead.pl
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 08:52   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Hmmm nie jestem aż tak konserwatywna, ale jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Tampony przynajmniej wchłaniają wydzielinę a to coś ?! Nawet trudno mi to sobie wyobrazić jak się takie coś zakłada, jak to działa i czy jest zdrowe ....chyba stara sie robię skoro takie nowości zaczynają mnie szokować, też czekam na opinie użytkowniczek i może pań ginekolog....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 08:54   #3
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Sama nie nosiłam, ale zobacz stronę www.instead.pl.
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 09:03   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Brrrr, wyglada jak kapturek antykoncepcyjny, wykonana z tworzywa.... i niech mi nikt nie mówi, że to zdrowe....a poza tym jak się trzeba nagimnstykować by toto prawidłowo założyć (kapturki anytkoncepcyjne przecież dobiera i zakłada lekarz !!!) a poza tym każda kobieta ma trochę inną budowę i zdarzają się różne anomalia np. przesunięcie szyjki macicy, tyłowygięcie itp. zresztą przy tym całym hałasie o zmiany cytologiczne w komórkach nabłonka szyjki macicy nie wiem czy chciałabym by jakiś plastik miał styczność i stale obcierał moją "szyjkę" a tu mówią, ze to się nosi 12 godzin !!!! Chyba jednak wolę tampony, przynajmniej wiem, ze one są zrobione tylko z czystej bawełny..... No i jeszcze jedna rzecz jak to się ma do kobiet które np. mają nadżerki lub infekcje pochwy, hmmm chyba nijak, ja mówię: NEIN DANKE !!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 09:09   #5
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Wyczytałam, że nie zawsze uzyskuje się pełną szczelność. No i przy wyjmowaniu mogłoby się coś rozlać i wtedy klapa [img]icons/icon24.gif[/img]
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 09:49   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Tak wiele muwi się o higienie podczas menstruacji. A tu masz, taki niewypał. Nie wyobrażam sobie zachowania czystości nosząc w sobie miseczkę z krwią przez 12 godzin. Dla mnie to baaardzo dziwne....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 09:59   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Ha ha laski, właśnie skopiowałam swojego posta z opinią o instead i wrzuciłam na stronkę www.instead !!!! Kaktus mi wyrośnie jeśli wygram ich konkurs na najlepszy komentarz [img]icons/icon7.gif[/img] a spece od marketingu moga sobie wynajmować tabuny ginekologów, którzy będą twierdzić jak bardzo te plastiki są zdrowe, każda myśląca kobieta zna przecież prawdę. I wiecie co sobie myślę ?! ich plastiki są równie zdrowe jak nylonowe gatki !!! Ciekawe ile z pracowniczek firmy autentycznie stosuje wyroby firmy he he
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-26, 11:12   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 12:59   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Parę słów o tym produkcie. Nie założyłabym tego za nic w świecie! Małe to to, a każda kobieta ma inną -pardon- "wydajność" podczas okresu. Opinie na ich stronie są jak najbardziej rewelacyjne, fantastyczne itp., ale nie ma co się łudzić-tak się zachwala każdy produkt. Każda kobieta znajdzie podczas dnia czas, żeby zmienić tampon czy podpaskę. Tworzywo jest niby miękkie i się go nie odczuwa, ale jeśli niektóre kobiety odczuwają obecność BAWEŁNIANEGO tampona, to tym bardziej będą czuć obecność TWORZYWA SZTUCZNEGO. Chciałabym poznać "genialnego" twórcę tego antyhigienicznego produktu dla nas!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 13:34   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Przeczytałam uważnie prawie wszystko o tej jednorazowej wkładce na stronie www i jakoś nie moge sobie wyobraźić ze mogłabym nosić to w sobie. A jak to potem wyjąć zeby sie nie wylało?Ciekawe też ze to nie przecieka.Tam pisze ze może się zdarzyć tylko w toalecie w związku z ruchem mięśni przy wyrpóżnianiu) ale przecież tyle inncyh ruchów się robi różnych przez cały czas. Jak na razie nie jestem przekonana co do tych wkładek.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 13:49   #11
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Jest świetna. Używałam już kilka razy. Złozyłam zamówienie przez internet za 5 szt i kasetę instruktażową zapłaciłam 20zł. Trwa w tej chwili promocja. Więc warto spróbować.
Na pewno nie jest to przeznaczone dla wszystkich kobiet, ale warto spróbować.
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-26, 14:11   #12
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Wkładnia i wyjmowania trzeba się nauczyć - to jest prawda, ale nie jest to trudne.
Amelianna, a gdzie zmieniasz podpaski lub tampony w łazience, czyli wkładkę też trzeba zmienić w łazience. Daje słowo, że z wkładką - jak ją dobrze założysz możesz skakać, tańczyć itp.
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:15   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Pewnie masz rację Mea, trzeba wyprobować i już. Może to tylko tak strasznie wygląda a wcale tak nie jest skoro Tobie służy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:22   #14
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Amelianna, wiadomo, że jedna używa podpasek, druga tylko tamponów, a może wkładki się prawdzą i będą używane przez więcej Pań.
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:33   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Absolutnie się zgadzam, uważam, że entuzjastyczne posty które się pokazują na forum są odzewem firmy INSTEAD [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:41   #16
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

ewella, po Twoich wypowiedziach widze, że jesteś źle nastawiona do wszystkiego co nowe.
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:45   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Dla mnie zupełnie idiotycznym argumentem jest ten, że można w niej uprawiać seks nie obawiając się możliwości "narobienia bałaganu" oraz absolutnie powalającą z nóg korzyść polegającą na oszczędzeniu swojemu partnerowi mało estetycznych uczuć zwiazanych z naszą fizjologią. Jeśli ktoś lubi i może uprawiać seks podczas miesiączki jego sprawa. Jeśli nie ma na to ochoty, też dobrze.... A jeśli nasz partner nas kocha, to akceptuje nas takie jakimi jesteśmy i na pewno nie będzie się nas brzydził. Zawsze przecież można to robić np. pod prysznicem .... Jeśli dla kogoś ostatni argument jest przyczyną wyboru tego produktu, to chyba coś tu nie tak.... Co o tym sądzicie dziewczyny ?! Czy wasi partnerzy was unikają w czasie miesiączki ?!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:54   #18
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Będe broniła tego produktu bo jest świetny. Do skierowane do Pani ewelli. Nie używam tego produktu, ponieważ można się kochać podczas miesiączki, tylko używam go ponieważ jest świetny. Nic mnie nie obciera (jak jest ciepło)tak jest przy noszeniu podpasek, nie zostaje wata w pochwie, tak jest przy noszeniu tamponów. Ja Ciebie nie zmuszam do noszenia wkładek za wszelką cenę. Wyciągasz bardzo dziwne wnioski - w Swojej wypowiedzi oparłaś się tylko na słowie seks. Na tym świat się nie kończy.
Prawda
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 14:56   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Nie, nie jestem przeciwniczką nowości, tylko wiem, że żadne ciała obce nie są za bardzo przyjazne naszemu wnętrzu. Tampony przynajmniej są wykonane z bawełny, ta jest naturalna, oddycha, i wykorzystywana jest również do celów opatrunkowych, co chyba mówi samo za siebie. Wystarczy poczytać kilka medycznych książek by wiedzieć, że wszelkie kapturki czy inne spiralki, owszem są dla ludzi, ale wszędzie podkreśla się, że nie każda kobieta może je stosować, nie w każdym wieku itp. Stosowanie tego typu produktów jest pod ścisłą kontrolą lekarską i wymagane są terminowe kontrole. Firma INSTEAD proponuje nam z kolei produkt dla każdej z nas, ogólnodostępny i nie sugeruje konieczności konsultacji z lekarzem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-26, 15:09   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Gdybym bała się nowości nie używałabym tamponów, po prostu jestem świadomą kobietą dużo czytam na tematy medyczne i nikt mi nie zmydli oczu nawet najwspanialszą kampanią reklamową. Dziewczyny, zamiast opierać się na opinii koleżanek, które podobno mówiły, że "produkt jest świetny i zdrowy", poszukajcie informacji w fachowej literaturze, spytajcie swego lekarza. A swoją drogą, skoro stosowane kiedyś nagminnie kapturki dopochwowe zostały wycofane to pewnie nie bez powodu....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:10   #21
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Mam pomysł. Przed użuyciem, albo tylko dla pewności idż do lekarza. Insted można dostać już w wielu Aptekach, więc każdy produkt, który jest w Aptekach, jest zarejestrowany w Instytucie Leków. Większe obawy miałabym przy kupnie tamponów i podpasek, ponieważ można dostać je wszędzie, w każdym sklepie, małym czy dużym. Stoją razem z jedzeniem. Tu można mieć wiele pytań, ale nikt tego nie robi bo niby jest to już produkt sprawdzony. Więc na Instead też przyjdzie cza, ale z tego co wiem, dzwoniłam na infolinię, wkładki mają być sprzedawane tylko w Aptekach - to jest dużym plusem
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:12   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

przepraszam, a jakie znaczenie ma to, że tampony i podpaski stoją obok jedzenia??? Mi to nie przeszkadza, mogą stać nawet koło karmy dla psów i węgla drzewnego, co im się stanie???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:14   #23
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Widać, że tak do końca nie znasz się na medycynie. To nie jest kapturek dopochwowy.
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:20   #24
mea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 11
GG do mea28
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Nie o to chodzi. Dlaczego wiele produktów znajdziesz tylko w Aptece, zastanawiałaś się. Z punktu widzenia medycznego są to leki najbardziej wiarygodne. Dlaczego lekarstw nie kupisz w sklepach, myślałaś nad tym - chyba nie?
Najlepsze kosmetyki - znajdziesz w aptece (kremy, podkłady itp)
mea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:28   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Dziewczyny, bardzo fajnie dyskutuje się na czacie! Będzie wam szybciej wymieniać poglądy, a forum trochę odpocznie

Do. [img]icons/icon26.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:47   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Wcale nie najlepsze kosmetyki sa w aptekach [img]icons/icon12.gif[/img]

Iwona
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 16:02   #27
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead! - LEKARZ

Dziewczyny, kobitki - odradzam Instead. Jestem wprawdzie początkującą lekarką, jednak wiedza pozwala mi powiedzieć temu bzdetowi NIE. Pochwa w czasie menstruacji po prostu MUSI być "wentylowana", niedopuszczalne jest doprowadzanie do jej zatkania w tym dniach na klikanaście godzin. Nawet w przypadku skąpych miesiączkech KONIECZNE jest zmienianie tamponów lub podpasek co kilka godzin (najwyżej!). Niestety tylko podpaska pozwala na swobodny wyciek krwi, jednak nowoczesne tampony są tak skonstruowane, że nadmiar wydzieliny nie zostanie zatrzymany, lecz wypłynie.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 17:27   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Doskonale wiem, że Instead Softup nie jest środkiem antykoncepcyjnym, sugeruję tylko, że jest skonstruowany dokładnie w ten sam sposób co kapturek. To chyba oczywiste. A tak na marginesie ?! Widziałaś kiedykolwiek kapturek ?! bo jeśli tak to od razu by Ci się skojarzył z Instead, śmiem nawet sądzić, że nie odróżniłabyś jednego od drugiego mądralo.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 20:04   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Mea, zastanawiam się czy Ci zaplacili za reklamę tych wkładek? Rozumiem, że Ci służą, że uważasz, że są świetne, ale pozwól, że każda z nas dokona własnego wyboru.
A tak na marginesie to zgadzam się z większością dziewczyn - nie wyobrażam sobie używania tej wkładki ze względów higienicznych i popieram wasze argumenty.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 21:06   #30
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Jednorazowa wkładka menstruacyjna Instead!

Nie trzeba się specjalnie zastanawiać, Mea, czemu pewne paraleki są w aptekach. Skończyłam medycynę, przed rozpoczęciem stażu dorabiam sobie w prywatnej klinice. Znam przemysł farmaceutyczny od kuchni. Leki stały się towarem jak każdy inny i są reklamowane u aptekarzy i lekarzy przez reprezentantów koncernów farmaceutycznych tak samo jak np. psia karma w supermarkecie. Obecność produktu parafarmaceutycznego w aptece świadczy jedynie o tym, że producent postanowił, aby jego produkt był rozpoznawany jako elitarny, bezpieczny, zdrowy - nie jako masówa z carrefoura. I jeszcze jedna korekta - wiele leków OTC można już kupić np na stacjach benzynowych i nieprawdą jest, że wszystko, co z apteki - ma atest Instytutu Leków. Trochę dystansu - merketing dotyczy również medycyny. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.