izotek - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 08:47   #211
LadyYerba
Przyczajenie
 
Avatar LadyYerba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: izotek

[QUOTE=aksenia85;34103456]Zakończyłam już kurację i jeszcze się utrzymują. Przyjmowałam dawkę najpierw 3*20mg, a później 4*20mg ze względu na to, że chciałam zakończyć już kurację jak najszybciej, tj na początku maja ze względu na to, że gdy wyszłam na słońce od razu dostawałam wysypki. Ale mimo wszystko warto. Naprawdę. Miałam straszny trądzik na plecach i na dekolcie, na twarzy w sumie też mały nie był a teraz? nic. Dodatkowo lekarz dobrał mi genialne tabletki anty (Qlaira) i teraz nawet przed okresem nie wyskakuje mi nic, nie utyłam nawet grama i w końcu depresja spowodowana tym jak wyglądałam minęła [QUOTE]

A kiedy skończyłaś kurację? Podobno zdrowieje się jeszcze po kuracji, czy jest tak u Ciebie?
LadyYerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:43   #212
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Zakończyłam kurację tydzień temu. Generalnie u mnie było to dość skomplikowane, ponieważ miałam trochę przedłużoną kurację, ze względu na to, że gdy ją zaczynałam ważyłam trochę mniej Zima zrobiła swoje...
Póki co nie czuję różnicy- czuję się tak samo, jak wtedy gdy brałam Izo. Cera jak na razie świetnie wygląda- mam nadzieję że tak zostanie. Na pewno napiszę, gdy efekty uboczne zaczną przechodzić.
Gdy byłam u dermatologa na ostatniej wizycie powiedziała, żebym kupiła sobie jakiś suplement na włosy i paznokcie.
Kupiłam SILICA (bardzo tani, za 50 sztuk zapłaciłam niecałe 15zł) i powiem Wam, że jest świetny. Włosy przy braniu Izo bardzo się niszczą, paznokcie rozdwajają a tutaj 3 tygodnie i wszystko wróciło do normy (a izoteku nie biorę przecież dopiero tydzień.) Żałuję, że nie brałam tego wcześniej.
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 15:54   #213
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: izotek

Koncze swoja kuracje lada dzien (juz druga). Jestem zadowolona,po 2 miesiacach wszystko zniknelo,ale boje sie,ze jak przestane brac Izotek koszmar znow sie zacznie jak za pierwszym razem. Generalnie mam juz dosc skutkow ubocznych,czyli spirzchniete usta (chociaz tutaj rewelacyjnie pomaga alantan),sucha skóra na calym ciele,rozdwajajace sie paznokcie, krwawienia z nosa,skora schodzaca z opuszków palców (starszny dyskomfort) itp itd. nie mialam problemu z łuszczaca sie skora twarzy,od poczatku stosowalam Cetaphil.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 11:20   #214
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

A ja jestem w 3cim miesiącu kuracji i coś złego zaczęło się dziać Dziś byłam u dermy drugi raz w tym tyg, nie wiem czy na tym wątku wspominałam że w weekend spuchłam tak że wylądowałam na pogotowiu. Dostałam serię zastrzyków i przeszło a wczoraj wieczorem znowu coś się zaczęło dziać, taka jakby pokrzywka na dłoniach i lekko spuchnięte znowu Zaniosłam lekarce wyniki badań powiedziała że wskazują na alergię ale nie zgadnie się na co... Chociaż niewykluczone że to wina izoteku i jeśli to się utrzyma dłużej to trzeba będzie przerwać kurację
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:37   #215
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
Gdy byłam u dermatologa na ostatniej wizycie powiedziała, żebym kupiła sobie jakiś suplement na włosy i paznokcie.
Kupiłam SILICA (bardzo tani, za 50 sztuk zapłaciłam niecałe 15zł) i powiem Wam, że jest świetny. Włosy przy braniu Izo bardzo się niszczą, paznokcie rozdwajają a tutaj 3 tygodnie i wszystko wróciło do normy (a izoteku nie biorę przecież dopiero tydzień.) Żałuję, że nie brałam tego wcześniej.
no właśnie- a w trakcie kuracji izotekiem można brać takie suplementy? zapomniałam zapytać lekarza, a on kazał mi wsyzstko konsultować z nim. No a włosy wypadają masakrycznie od kilku m-cy- ale to przez tarczycę

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
A ja jestem w 3cim miesiącu kuracji i coś złego zaczęło się dziać Dziś byłam u dermy drugi raz w tym tyg, nie wiem czy na tym wątku wspominałam że w weekend spuchłam tak że wylądowałam na pogotowiu. Dostałam serię zastrzyków i przeszło a wczoraj wieczorem znowu coś się zaczęło dziać, taka jakby pokrzywka na dłoniach i lekko spuchnięte znowu Zaniosłam lekarce wyniki badań powiedziała że wskazują na alergię ale nie zgadnie się na co... Chociaż niewykluczone że to wina izoteku i jeśli to się utrzyma dłużej to trzeba będzie przerwać kurację
o żesz w mordę- nieciekawie :/. O pokrzywce to słyszałam, że może być taki skutek uboczny- zresztą mnie się zrobiła taka na dłoniach. Ale opuchlizna? oby szybko zeszło
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:42   #216
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
o żesz w mordę- nieciekawie :/. O pokrzywce to słyszałam, że może być taki skutek uboczny- zresztą mnie się zrobiła taka na dłoniach. Ale opuchlizna? oby szybko zeszło
Opuchlizna zeszła po zastrzykach :/ Teraz c=może odrobinkę jest bo nie mogę nałożyć pierścionków Dziś mam odebrać jakąś maść robioną z apteki i smarować gdyby coś się działo. Siedziałam w poczekalni wczoraj, przyjęła mnie niemal bez kolejki a jak wyszła na chwilę to pokręciłą głową i powiedziała że chyba będzie trzeba odstawic... Aż łzy w oczach miałam jak pomyślałam że 3 mies szlag trafi No ale wyszło że na razie mam brać połowę dawki a od następnego tyg w dni parzyste 2 tabletki, w niepatzryste jedną żeby mi się nie pokiełbasiło i tak stopniowo zwiększać. Kończę jeść 5te opakowanie.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:51   #217
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Wiem, że SILICA (czy jak to się tam pisze;p) można, bo pytałam farmaceuty. Zanim zaczęłam to brać włosy mi garściami wychodziły, a paznokcie tak bardzo się rozdwajały, że nie mogłam ich nawet malować ;/

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

ninaad jaki masz problem z tarczycą jeśli mogę zapytać? Ja mam niedoczynność
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 20:02   #218
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość

ninaad jaki masz problem z tarczycą jeśli mogę zapytać? Ja mam niedoczynność
Hashimoto. I niedoczynność też się przyplątała
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 08:06   #219
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Hej,
Wszystko by było ok, ale wczoraj wyskoczyły mi 3! paskudne! gule! na BRODZIE !! :/ Fajnie bo akurat dzisiaj jade do narzeczonego, a już byłam pewna że go nie przestrasze...
No ale do rzeczy Co na te gule ? Czytałam coś o leku TORMENTIOL ? Co to jest, jak działa? I czy pomaga ?
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 17:51   #220
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Na gule jedyną możliwością żeby zniknęły jest pasta lassari. Tormentiol owszem, wyciągnie je na wierzch, ale żeby zniknął potrzebne byłoby kilka dni
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:02   #221
AnBio
Przyczajenie
 
Avatar AnBio
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3
Dot.: izotek

Sama przeszłam kurację Izotekiem, jestem bardzo zadowolona, a efekt się utrzymuje (oby na zawsze).
Zastanawia mnie jedna rzecz - ile z Was, będących w trakcie kuracji robi regularnie badania laboratoryjne, kontroluje stan swojej wątroby?
Czy lekarze sugerują Wam robienie badań kontrolnych?

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Hashimoto. I niedoczynność też się przyplątała


Niedoczynność jako efekt Hashimoto
AnBio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 20:43   #222
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez AnBio Pokaż wiadomość
Sama przeszłam kurację Izotekiem, jestem bardzo zadowolona, a efekt się utrzymuje (oby na zawsze).
Zastanawia mnie jedna rzecz - ile z Was, będących w trakcie kuracji robi regularnie badania laboratoryjne, kontroluje stan swojej wątroby?
Czy lekarze sugerują Wam robienie badań kontrolnych?

ja izotek biorę dopiero niecały miesiąc. Ale z lekarzem ustaliłam tak- przed wypisaniem pierwszej recepty wypisał skierowanie na mnóstwo różnych badań. A teraz, w trakcie kuracji, mam robić wybrane badania, mniej więcej co 2 m-ce - Alat, Aspat, cholersterol i kreatyninę

Niedoczynność jako efekt Hashimoto
no tak
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 07:52   #223
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: izotek

Hej. Odzywałam sie tu jakiś czas temu bo pani doktor przepisała mi izotek już na drugiej wizycie, pomimo ze największym moim problemem są plecy, ale miałam obawy czy brać... no i nie wykupiłam recepty. Sama już nie wiem czy dobrze zrobiłam....wykupiłam za to epiduo i się namiętnie smaruję ale co mogę zauważyć po tej ponad miesiecznej kuracji to to , że mam wrażenie ze już mniej działa i ogólnie rzecz biorąc to jest tak jak przed pierwszą wizytą u pani doktor.

No moze jedna rzecz się zmieniła, przestałam majstrowac przy krostach na plecach (czasem mi sie coś zdarzy, ale są jakieś inne i dziady wychodzić nie chcą) więc zaraz odpuszczam-więc w tej materii się poprawiło. ale to moja praca nad sobą, choć na pewno zadziałało to, że muszę coś z tym zrobić i to moja ostatnia deska ratunku. Wizytę mam 26 maja i boje sie ze pani doktor nakrzyczy na mnie jak jej powiem ze zdezerterowałam Ale zwyczajnie sie przestraszyłam, bo zaczęłam oglądać filmiki na youtube o aknenorminie, poza tym było tyle niejsanych rzeczy dla mnie, chociazby to, ze dla Was były przepisane dawki, wyliczojne w zalezności od wagi, a u mnie powiedziała ze w przypadku takiego trądziku to 2 miechy wystarczą....a czy ja wiem czy wystarczą? a jak mnie wysypie w ciągu tych 2 miesięcy? to co ja potem zrobie? zreszta słońce, boje sie ze pogorszę sprawe. Jest mnóstwo za... pracuję z ludżmi, nie mogę straszyć wielkimi gulami na twarzy, jakbym miała pewność ze wyskoczą na plecach a potem znikna....ale przeciez nikt mi tej gwarancji nie da. Ale gdybym zaczęła to już byłabym po miesiącu stosowania...

Mam nadzieję ze utrzymają Wam się piękne efekty. Ja jeśli Epiduo nie da rady pewnie zdecyduję się ostatecznie na izo ale moze na jesieni, zobaczymy co powie pani dermatolog
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 16:23   #224
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Czy kurację można zakończyć po 2 miesiącach ? Jeżeli np. buźka byłaby już ładna ?
Moja jeszcze nie jest no ale tabletki wcinam miesiąc (piszecie o tych chorobach jakich można się nabawić, że człowiek się boi).
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 12:03   #225
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez brunia23 Pokaż wiadomość
czy kurację można zakończyć po 2 miesiącach ? Jeżeli np. Buźka byłaby już ładna ?
moja jeszcze nie jest no ale tabletki wcinam miesiąc (piszecie o tych chorobach jakich można się nabawić, że człowiek się boi).
nie!!!!
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 20:56   #226
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

madziulka- a może pójdziesz do innego dermatologa na konsultacje?

kuracji nie można kończyć wcześniej. No chyba, że istnieją jakieś przeciwskazania- poważne skutki uboczne (np bardzo pogarszają się wyniki enzymów wątrobowych itp), istnieje podejrzenie ciąży...takie tam. Jeżeli nie ma takowych przeciwskazań, nie powinno się kończyć kuracji wcześniej. Nawet, jeżeli trądzik zniknie
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 13:57   #227
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

No dobrze, a ile może trwać taka kuracja? ;]
Dermatolog do której poszłam potrajkotała to i tamto i czy się zgadzam :/
Nie wiedziałam, że to będzie trwało nawet rok, z tego co tu wyczytałam ;/
Po co mam mieć ŁADNĄ buzię, skoro mam przez te tabletki mieć jakąś chorobę ??
Czy poprostu popsuć sobie np. wątrobę??
Bo już sama nie wiem !!
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 14:09   #228
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Brunia23 Pokaż wiadomość
No dobrze, a ile może trwać taka kuracja? ;]
Dermatolog do której poszłam potrajkotała to i tamto i czy się zgadzam :/
Nie wiedziałam, że to będzie trwało nawet rok, z tego co tu wyczytałam ;/
Po co mam mieć ŁADNĄ buzię, skoro mam przez te tabletki mieć jakąś chorobę ??
Czy poprostu popsuć sobie np. wątrobę??
Bo już sama nie wiem !!
nie chcesz to nie bierz przecież nikt cię nie zmusza. Widocznie masz słaby trądzik skoro nie jesteś przekonana. Większość osób które decydują się na izotek woli mieć jakąś chorobę byle tylko wreszcie pozbyć się trądziku. Leki bierze się tyle żeby przyjąć 120-150mg na kg masy ciała. Czyli np JA biorąc po 2 tab dziennie po 7 miesiącach osiągnę dawkę skumulowaną, a jeśli bym brała po jednej to po ponad roku.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 15:03   #229
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Aż takiego strasznego nie mam, więc NIE WIEM po co mi ta kobieta przepisała TAKI lek !!

Poza tym nie wiem która idiotka chciałaby mieć chorobe i ładną buzie...
Na co komu twarz bez pryszczy, skoro np. wątroba zacznie szwankować ????


Edytowane przez Brunia23
Czas edycji: 2012-05-23 o 15:05
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 20:19   #230
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Brunia23 Pokaż wiadomość
Poza tym nie wiem która idiotka chciałaby mieć chorobe i ładną buzie...
Na co komu twarz bez pryszczy, skoro np. wątroba zacznie szwankować ????

Licz się trochę ze slowami.... Nie zrozumiesz tego i nie będę ci tłumaczyć. Ja wolę mieć zwaloną wątrobę albo coś z nerkami niż taką twarz jaką miałam zanim zaczęłam leczenie... nie zrozumiesz tego....
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 10:04   #231
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja wolę mieć zwaloną wątrobę albo coś z nerkami
Gratuluje ...
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 11:06   #232
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Brunia23 Pokaż wiadomość
Aż takiego strasznego nie mam, więc NIE WIEM po co mi ta kobieta przepisała TAKI lek !!
to zapytaj lekarza
Poza tym nie wiem która idiotka chciałaby mieć chorobe i ładną buzie...
Na co komu twarz bez pryszczy, skoro np. wątroba zacznie szwankować ????

i dlatego powinno się regularnie robić badania w trakcie kuracji- m.in. próby wątrobowe. Żaden rozsądny lekarz nie powinien przepisywać kolejnych recept jeżeli wyniki są złe

A do brania izoteku nikt cie nie zmusza przecież. Nie chcesz- nie bierz.

I nie obrażaj innych
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 16:01   #233
lambiachi
Przyczajenie
 
Avatar lambiachi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Question Dot.: izotek

Witam. Ostatnio koleżanka, która jest na izoteku strasznie go zachwalała. Jest dopiero na nim 2 miesiąc, cera poprawiła jej się minimalnie. Wstąpiły u niej niektóre z opisywanych objawów- suche usta, skóra, włosy myje co 4 dni (!), bolą ją kolana. Polecała mi ten lek, jednak nie jestem do końca przekonana, czy się na niego zdecydować. Czytałam,że jest to już właściwie ostateczność w leczeniu trądziku, a ja pragnę zaznaczyć, że nigdy nie przyjmowałam żadnych leków na trądzik, jedynie maści. Dodaję zdjęcia mojej buzi i proszę o poradę.


lambiachi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 18:55   #234
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Masz gorszy wygląd buzi, niż moja. A ja stosuje ten lek.

Nie wiem co mam ci poradzić... bo sama od początku miałam obawy i w dalszym ciągu mam :/ Jednakże ze względu na to że kuracji nie wolno przerwać, czeka mnie jeszcze 11 miesięcy przyjmowania strasznie drogiego leku i skutków ubocznych

Ale oczekuje, że efekt końcowy powali mnie z nóg Bo jakby nie było, już kilka ładnych lat męcze się z tym okropieństwem... A kiedyś miałam o wiele gorzej niż ty teraz, szkoda, że wtedy nie wiedziałam o tym leku

Ps. Nareszcie wiem czemu mnie kolana bolą, bo myślałam że po wycieczce w góry.
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 19:56   #235
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Lambiachi ja miałam o wiele gorzej niż Ty, ale tylko na policzkach w centralny miejscu, takie skupiska.
Właśnie kończ ekurację, zostały mi osttanie tabletki. Izotek stosuję od lutego czyli do końca czerwca, przez 5 miesięcy.
Ja nie zdecydowałabym się na lato zacząć brać Izoteku, masz zanieczyszczoną cerę spórbuj z Doxocycliną w ciągu wakacji, jezeli nie będzie poprawy możeszpróbować Izotek, jeżeli lekarz nie wyrazi zgody.
Ja największe problemy miałam na samym początku, kiedy zmniejszała mi się dawka, wszystko ustępowało Teraz głowę myję co 7 dni i nie dlatego, ze mam przetłuszczone włosy, tylko dla własnej higieny, bo mam wrażenie, że coś mi już chodzi po tej głowie ;p
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 19:23   #236
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Witam was ponownie stwierdziłam, że muszę coś napisać, ponieważ niektóre opinie mnie załamują :<
Trzeba zrozumieć, że IZOTEK JEST LEKIEM BEZPIECZNYM pod warunkiem, że LEKARZ JEST DOBRY I WYNIKI BADAŃ SĄ DOBRE. Podczas brania tego leku CO MIESIĄC należy robić badania. Osoba, która decyduje się na kurację musi być odpowiedzialna za to co robi i nie lekceważyć wykonywania kontrolnego "pobierania krwi" (ja wykonywałam co 3 tygodnie).

Zakończyłam kurację i...jestem najszczęśliwsza na świecie. Skóra nie jest jeszcze do końca zregenerowana, jest jeszcze szarawa a na nosie jest kilka czarnych kropek, ale wiem że to schodzi. Poza tym każdy mi mówi, że mam twarz jak porcelanowa lalka. Teraz na wakacje zaczęłam używać podkładu z faktorem 18 (jeśli nie macie podkładów z faktorami to chociaż kupcie sobie pod makijaż krem z filtrem min 20). I taka osobista uwaga: proponuje na wakacje odstawic revlon colorstay jesli uzywacie. Tylko słonko złapie i skóra już schodzi.
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 13:09   #237
medeax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: izotek

Hej dziewczyny. Piszę, bo zdaje się, że przydałoby mi się nieco wsparcia. Teraz jest siódmy miesiąc odkąd zaczęłam brać Izo, do końca zostały jeszcze dwa, leczyłam się dawką 40 i 60 mg, chociaż od wczoraj zeszłam do 20. Trądzik miałam niezwykle rozlazły, najgorzej było z plecami, na które nie dało się wręcz patrzeć i które skrzętnie zakrywałam przed światem przez wiele lat. Dodam, że mam 17 lat i od 12 roku życia "zaliczyłam" już kuracje tetracykliną, sterydami, antykoncepcją, co w połączeniu z innymi jeszcze lekami (na tarczycę, przez jakiś czas psychotropy) dało mi 5 lat nieprzerwanego trucia się wszelkimi medykamentami. Trądzik, hirsutyzm, nerwica lękowa- to wszystko spowodowało, że moje życie jest długą, pozbawioną przyjemności walką o rzeczy, na które normalni ludzie nie zwracają uwagi.
Teraz też nie ma lekko, póki co niespecjalnie mam okazje cieszyć się lepszą skórą. Mój organizm nie do końca "polubił" tę mini formę chemioterapii, nie dziwię mu się zresztą. Zapalenia jelit, wypadające włosy, pogorszony wzrok, ciągle obecne lęki w takim nasileniu, jak dawno ich nie widziałam, częstsze ataki paniki, wewnętrzne rozedrganie, a przy tym zupełne osłabienie organizmu- przez to wszystko chodzę tylko z pragnieniem rozwalenia czegoś mocno, wyżywając się na innych, a potem rozpłakania. Paniczny lęk, że sobie nie poradzę, że tak już zostanie, daje się we znaki. Wyjazdy są katorgą, na sport nie mam siły, rok szkolny w połączeniu z tym nie był łatwy. Jestem zmęczona już, bo życie mnie omija i muszę to przyznać, choć brzmi jak użalanie się nad sobą.
Tak było na początku :
http://imageshack.us/photo/my-images/221/ble004.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/402/ble003.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/406/ble002.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/221/ble001cm.jpg/

Tak po zażyciu 900mg (dobijam do 1100)
http://tinypic.com/r/34e2r1v/6

http://tinypic.com/r/2d7vlgh/6

http://tinypic.com/r/apfa7b/6
medeax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 21:17   #238
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

medeax poprawa jest znaczna. A to na plecach to już chyba tylko blizny? Izotek z tym niestety sobie raczej nie poradzi. Owszem, delikatnie złuszcza naskórek, ale tu pewnie by się przydała później jakaś kuracja złuszczająca. No ale buźka bardzo ładnie. Ja też mam problem z wypadaniem włosów ale mój lekarz twierdzi, że nie ma się czym przejmować i że to minie a włosy odrosną.
Co do reszty- chyba nie umiem poprawiać nastroju niestety....ale życzę wszystkiego dobrego i uszy do góry
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-08, 17:14   #239
tomek1989w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: izotek

witajcie mam pytanie czy komus nie zostalo jakies opakowanie izoteku niepotrzebne ?
chcialbym odkupic bo niestety nie mam czasu isc do lekarza
mam pytanie ? czy lek ten dziala tylko na takie duze wypryski czy oczyszcza tez wagry i taki syfki podskorne ktore wygladaja jak zolte kropeczki na skorze?
tomek1989w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-09, 21:59   #240
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez tomek1989w Pokaż wiadomość
witajcie mam pytanie czy komus nie zostalo jakies opakowanie izoteku niepotrzebne ?
chcialbym odkupic bo niestety nie mam czasu isc do lekarza
a zdajesz sobie sprawę że to nielegalne?
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.