Idziecie na wybory? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-16, 14:18   #31
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Idziecie na wybory?

A ja jestem ciekawa, czym się właśnie kierujecie w przypadku wyborów samorządowych, bo przynajmniej w małych gminach ludzi się zna osobiście, właśnie z podstawówki czy liceum. Np. startuje mój kolega z LO, wiem że jest mega mądry, uczciwy, chce wiele zmienić i w ogóle, ale startuje z ramienia partii której nie cierpię.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 15:23   #32
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa, czym się właśnie kierujecie w przypadku wyborów samorządowych, bo przynajmniej w małych gminach ludzi się zna osobiście, właśnie z podstawówki czy liceum. Np. startuje mój kolega z LO, wiem że jest mega mądry, uczciwy, chce wiele zmienić i w ogóle, ale startuje z ramienia partii której nie cierpię.
A mój kolega jest bezpartyjny, właśnie dlatego żeby go ludzie nie omijali tylko dlatego że należy nie do tej tylko do innej. W sumie dużo mi opowiadał jak naprawdę działa taka rada gminy i jak to się miało do jego wyobrażeń.
No właśnie, kandydatów na radnych się często zna. Na wyższe szczeble startują bardziej znane nazwiska, jacyś dawni burmistrzowie itp., to też trochę ułatwia, no i tak, partia jest tu dla mnie ważna, bo nawet jak człowiek jest sensowny to zobowiązuje się przedstawiać politykę partii, z którą się mogę nie zgadzać
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 15:39   #33
pitu pitu
Rozeznanie
 
Avatar pitu pitu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 843
Dot.: Idziecie na wybory?

Byłam, zagłosowałam, wypełniłam swój obywatelski obowiązek Byłam zaskoczona tłumami w lokalu, ale w sumie to dobrze, widać, że ludzie interesują się swoim najbliższym otoczeniem.
__________________
Pudi pudi
pitu pitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 16:21   #34
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Idziecie na wybory?

Właśnie wróciłam z głosowania
Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa, czym się właśnie kierujecie w przypadku wyborów samorządowych, bo przynajmniej w małych gminach ludzi się zna osobiście, właśnie z podstawówki czy liceum. Np. startuje mój kolega z LO, wiem że jest mega mądry, uczciwy, chce wiele zmienić i w ogóle, ale startuje z ramienia partii której nie cierpię.
Ja głosowałam na osobę, a nie na partię. Partię w każdej chwili można zmienić.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 16:31   #35
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Idziecie na wybory?

Właśnie wróciłem.
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 23:06   #36
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Idziecie na wybory?

Jestem sztywniarą, ale większość plakatów z pierwszego posta mnie nie śmieszy.

To, o czym pisała drabina jest bardzo ciekawe. Przeglądałam wszystkie listy i sa partie, które wprost lubują się w dzieciarni. Człowiek lat 20 startujący do sejmiku? Serio? Powinny byc jakieś ograniczenia wiekowe. Najmłodsza osoba, która kandydowała u mnie (ale chyba do rady miasta, nie do sejmiku) ma 18 lat. Dzieciak chodzący do szkoły (mam nadzieję ).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 23:20   #37
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Idziecie na wybory?

PiS wygrał i mnie to jakoś nie dziwi, wiedziałem że wygrają gdy usłyszałem pierwsze wyniki frekwencji, a ta im niższa tym większa szansa dla PiS, RN, KNP itd
ale nawet nie to mnie załamuje, ale to że PSL dalej trzyma się u koryta i to trzyma się nieźle i to jest złe dla Polski, bo Hofman i reszta przy tym co robi PSL to amatorzy.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 08:49   #38
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Idziecie na wybory?

U nas nie mam pojęcia kto wygrał, wyniki podawane są bardzo, bardzo cząstkowe
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 11:34   #39
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa, czym się właśnie kierujecie w przypadku wyborów samorządowych, bo przynajmniej w małych gminach ludzi się zna osobiście, właśnie z podstawówki czy liceum. Np. startuje mój kolega z LO, wiem że jest mega mądry, uczciwy, chce wiele zmienić i w ogóle, ale startuje z ramienia partii której nie cierpię.
Często jest tak, że ludzi, którzy kandydują w danym okręgu zna się osobiście. Ja oddałam głos na osobę, którą znam, a która kandydowała do sejmiku - wiem kim jest, co robi, jakie ma poglądy itd. Co prawda szans na mandat nie miał, ale przynajmniej głos był oddany z czystym sumieniem.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 14:36   #40
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
PiS wygrał i mnie to jakoś nie dziwi, wiedziałem że wygrają gdy usłyszałem pierwsze wyniki frekwencji, a ta im niższa tym większa szansa dla PiS, RN, KNP itd
.

Przecież frekwencja od długiego czasu jest mniej więcej na tym samym poziomie. Nie widzę żadnej zależności.


Co do plakatów z pierwszego posta-cyrk, nie przekonuje mnie coś takiego.
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 14:53   #41
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Idziecie na wybory?

Byłam w komisji, sama też głosowałam. Radnym u nas został... listonosz. Podejrzewam, że głosowali na niego w większości starsi ludzie (większość przy urnach), którzy po prostu go znają i lubią, a niekoniecznie zainteresowali się głębiej. Co mnie razilo - mimo trabienia w tv jak należy głosować, mimo instrukcji na kartach i mimo naszych wyjaśnień na 550 głosów prawie po 200 na żółtych i niebieskich kartach było nieważnych, z zaznaczonymi kilkoma kandydatami. A tłumaczylismy, że mimo kilkunastrostronicowych kart, należy zaznaczyć tylko jedna osobę na każdy kolor. I wszyscy oczywiście wiedzieli.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.

Edytowane przez _Aneta
Czas edycji: 2014-11-17 o 14:56
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 15:44   #42
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Idziecie na wybory?

Na wyborach oczywiście byłam, jeszcze żadnych nie opuściłam i to mam nadzieję nigdy się nie zmieni
Wygrała obecna pani wójt z PSL przewagą 6 głosów zwyciężyła już w pierwszej turze, a w całej gminie było nieważnych około 100 głosów. No, ale to pewnie taki przypadek Niestety popierany przez nas jej kontrkandydat nie wygrał, ale pewnie będzie przewodniczącym rady gminy. Co do rady powiatu i województwa nadal nic nie wiadomo. Serwery jak zwykle padły w PKW.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:05   #43
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: Idziecie na wybory?

A co powiecie na prezydenta miasta powiatowego, który ma 25 lat? W dodatku dostał się do II tury (prawdopodobnie - bo jeszcze jak wiadomo nie ma oficjalnych danych) i będzie konkurował z dotychczasowym prezydentem.
Według mnie jednak osoba, która dopiero skończyła studia jest trochę zbyt młoda i zbyt mało doświadczona żeby być prezydentem, ale może się mylę...
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:15   #44
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Byłam w komisji, sama też głosowałam. Radnym u nas został... listonosz. Podejrzewam, że głosowali na niego w większości starsi ludzie (większość przy urnach), którzy po prostu go znają i lubią, a niekoniecznie zainteresowali się głębiej. Co mnie razilo - mimo trabienia w tv jak należy głosować, mimo instrukcji na kartach i mimo naszych wyjaśnień na 550 głosów prawie po 200 na żółtych i niebieskich kartach było nieważnych, z zaznaczonymi kilkoma kandydatami. A tłumaczylismy, że mimo kilkunastrostronicowych kart, należy zaznaczyć tylko jedna osobę na każdy kolor. I wszyscy oczywiście wiedzieli.
Jakie to ma znaczenie
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:53   #45
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Jakie to ma znaczenie
Też się chętnie dowiem.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 19:35   #46
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez Ofca w Wielkim Miescie Pokaż wiadomość
A co powiecie na prezydenta miasta powiatowego, który ma 25 lat? W dodatku dostał się do II tury (prawdopodobnie - bo jeszcze jak wiadomo nie ma oficjalnych danych) i będzie konkurował z dotychczasowym prezydentem.
Według mnie jednak osoba, która dopiero skończyła studia jest trochę zbyt młoda i zbyt mało doświadczona żeby być prezydentem, ale może się mylę...
Jeśli to jakiś ogarnięty gościu to niech będzie. Nie każdy w wieku 25 jest wiecznym studentem z sieczką w głowie. No i na burmistrza nie trzeba mieć wykształcenia i doświadczenia, na zastępcę już tak
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 20:17   #47
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Idziecie na wybory?

Ja uważam, że młody wiek nikomu niczego nie ujmuje. 18-latek może mieć więcej chęci i wiedzy, niż pan po 40. To wszystko indywidualne przypadki, a wątpię, aby radnymi chcieli zostać młodzi ludzie co mają całkowitą sieczkę w głowie. Dla mnie dużo większym problemem jest zabetonowanie lokalnych władz, ci sami ludzie od kilkunastu lat, im mniejsza miejscowość tym gorzej i powstają takie lokalne kliki.
Limity wieku, które mamy obecnie są wystarczające i wierzę, że 25-latek często będzie lepszym prezydentem miasta, niż niejeden 55-latek.

I nie rozumiem co dziwnego w tym, że listonosz został radnym.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 21:19   #48
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Ja uważam, że młody wiek nikomu niczego nie ujmuje. 18-latek może mieć więcej chęci i wiedzy, niż pan po 40. To wszystko indywidualne przypadki, a wątpię, aby radnymi chcieli zostać młodzi ludzie co mają całkowitą sieczkę w głowie. Dla mnie dużo większym problemem jest zabetonowanie lokalnych władz, ci sami ludzie od kilkunastu lat, im mniejsza miejscowość tym gorzej i powstają takie lokalne kliki.
Limity wieku, które mamy obecnie są wystarczające i wierzę, że 25-latek często będzie lepszym prezydentem miasta, niż niejeden 55-latek.

I nie rozumiem co dziwnego w tym, że listonosz został radnym.
No to się nie zgodzimy, bo ja naprawdę nie ogarniam tego, że licealista chciałby zasiadać w radzie niemal 500-tysięcznego miasta. Również nie widzę 25-latka w roli prezydenta tak dużego miasta. Ale w przypadku mniejszych miast aż tak mnie to nie dziwi.

A mnie to nie dziwi.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 21:25   #49
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Idziecie na wybory?

Byłam. Głosowałam akurat na osobę, która nie wywiesiła ani jednego plakatu, ale w przypadku niektórych kandydatów na prezydenta, to myślałam, że z lodówki mi zaraz jakiś wyskoczy.
Teraz będzie druga tura, też oczywiście idę - dostał się mój faworyt.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 21:37   #50
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Idziecie na wybory?

Mnie na wyborach nie było, bo nie mam stałego zameldowania, a nie chciało mi się specjalnie do urzędu jechać i załatwiać papiery, by mi łaskawie pozwolili zagłosować na samorządowców i prezydenta miasta, w którym żyję od urodzenia i w którym zdarzyło mi się udzielać społecznie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 21:51   #51
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Idziecie na wybory?

Ciekawy wynik Ruchu Narodowego - o ile KNP dostał 3% mniej niż w wyborach do Europarlamentu, to narodowcy poprawili swój wynik. Naturalnie byłoby fajnie jakby za rok obie partie miały ponad 5%.

PS. Te wybory były łagodne. Za rok rozpocznie się prawdziwa wojna o miejsca w Parlamencie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 23:25   #52
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Idziecie na wybory?

A wręcz wydaje mi się, że listonosz może być dobrym radnym, zna ludzi jak mało kto, pewnie wysłuchuje żali zwłaszcza starszych osób.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 04:08   #53
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Idziecie na wybory?

2 osoby , które typowałam dostały się- jedna na wójta, druga na radną do gminy. Nie wiem , jak kolega do sejmiku. Trzymam kciuki.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 08:11   #54
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 371
Dot.: Idziecie na wybory?

U nas druga tura, więc po Andrzejkach 30-go znowu do urn
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 08:12   #55
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Idziecie na wybory?

Oj dziewczyny, źle się wyraziłam. Po wyborach rodzice rozmawiając z sąsiadką usłyszeli, że "ona z tej listy to tylko listonosza znała, to na niego zagłosowała bo on sympatyczny taki to niech ma głos więcej". I zaczęliśmy zastanawiać się, ilu ludzi wyszło z takiego założenia. Też nie znałam wszystkich kandydatów, ale weszłam na stronę miasta, przejrzałam sylwetki wszystkich, poczytałam co chcą zrobić, jakie mają plany, na czym chcą się skupić (było to bardzo fajnie przygotowane, taki sam dodatek był dołączony do lokalnej gazety). Jeśli ktoś wybrał go patrząc pod tym względem, to ok. Obawiam się jednak, że sporo osób wybrało go dlatego, że go po prostu kojarzy Faktycznie jest miły, ale chyba w wyborach do rady miasta to nie jest najważniejsze? Nie zagłosowałabym na znajomego tylko dlatego, że jest znajomym. Oczywiście być może większość głosów na niego było "świadomych", być może będzie bardzo dobrym radnym, nie umniejszam mu absolutnie, po prostu mam wątpliwości Czas pokaże.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 09:42   #56
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mnie na wyborach nie było, bo nie mam stałego zameldowania, a nie chciało mi się specjalnie do urzędu jechać i załatwiać papiery, by mi łaskawie pozwolili zagłosować na samorządowców i prezydenta miasta, w którym żyję od urodzenia i w którym zdarzyło mi się udzielać społecznie.

Na wizażu zakładasz sporo wątków o polityce, a jak przyszło co do czego to nie chciało Ci się iść po zaświadczenie
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 09:51   #57
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Idziecie na wybory?

Ja byłam, niestety moja znajoma z innego miasta nie przeszła. Ona zamiast wywieszać plakaty wolała chodzić między ludzi i z nimi rozmawiać. Miała też dość dalekie miejsce na liście, 5. Podobno dostały się przede wszystkim jedynki. Jeszcze nie wiem, czy moja matka przeszła, ale ona z kolei miała bardzo wysoki numer na liście i lansowała się razem z HGW, Halickim itd, więc pewnie przeszła
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 10:13   #58
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Idziecie na wybory?

Mogę pochwalić się 16 głosami w mojej macierzystej komisji obwodowej (wybory do Rady Powiatu)!
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 10:17   #59
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Idziecie na wybory?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Mogę pochwalić się 16 głosami w mojej macierzystej komisji obwodowej (wybory do Rady Powiatu)!
Gratuluję.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:06   #60
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Idziecie na wybory?

W komisji siedziałam więc musiałam iść Na szczęście bez większych problemów systemu jak w wielu miejscach i po 2 w nocy już byłam w domu Sama też oczywiście głosowałam i wygrał typowany przeze mnie kandydat więc jestem happy, a tak poza tym:

GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-02 11:00:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.