Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76. - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-17, 19:09   #3751
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość

Powinno być tak że pierwszy przed wejściem na pasy ma obowiązek zatrzymać się i sprawdzić czy może bezpiecznie przejść. A kierowca ma obowiązek zatrzymać się gdy widzi że pieszy stoi przed pasami. I bezwzględnie walić mandaty jednym i drugim za nieprzestrzeganie tego.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
O to to, w 100% popieram. Ze strony kierowców obowiązek przepuszczania pieszych, którzy wyraźnie sygnalizują chęć przejścia (stanie lub zwalnianie przed przejściem, rozglądanie się itp.), ze strony pieszych obowiązek zwalniania/zatrzymywania się przed przejściem, rozejrzenia się, dodatkowo dbania o to, żeby być widocznym po ciemku.
Żadnego wchodzenia na przejście bez patrzenia, żadnego wbiegania itp. Żadnego przejeżdżania przed nosem pieszego, bo jak już stoi to postoi jeszcze aż jeszcze jedno auto przejedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 19:11   #3752
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Powinno być tak że pierwszy przed wejściem na pasy ma obowiązek zatrzymać się i sprawdzić czy może bezpiecznie przejść. A kierowca ma obowiązek zatrzymać się gdy widzi że pieszy stoi przed pasami. I bezwzględnie walić mandaty jednym i drugim za nieprzestrzeganie tego.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, z tym się zgadzam. Gdyby był obowiązek zatrzymania się, gdy pieszy stoi przy przejściu, to nie byłoby nieporozumień i narzekania, że pieszy stoi i nie może przejść, bo nikt się nie zatrzymuje.
Też nie mówię, że kierowcy są święci. Np dzisiaj jak jechałam do pracy - piesi po prawej, samochód na prawym pasie się zatrzymał, ja na lewym się zatrzymałam a środkowym samochód śmignął niemal przed pieszymi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 19:14   #3753
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
T

Powinno być tak że pierwszy przed wejściem na pasy ma obowiązek zatrzymać się i sprawdzić czy może bezpiecznie przejść. A kierowca ma obowiązek zatrzymać się gdy widzi że pieszy stoi przed pasami. I bezwzględnie walić mandaty jednym i drugim za nieprzestrzeganie tego.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ale tak jest. Pieszy ma pierwszeństwo, jednak ma się upewnić, że przejście jest bezpieczne. Pieszy nie ma prawa wtargnąć. Jednak to martwy przepis. Kierowca ma się zatrzymać i jak policja zobaczy to gigantyczny mandat. Za to pieszy włazi z telefonem? No cóż...
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 19:25   #3754
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 267
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Przed napisaniem komentarza przynajmniej byś sprawdziła o czym mowa zamiast klepać w klawiaturę.
This war of mine to bardzo poruszająca gra, w której nie jest się żadnym superbohaterem-wojakiem, tylko cywilem w oblężonym mieście, który staje przed wieloma CIĘŻKIMI wyborami i próbuje przetrwać.
googlam sobie na luzie nie dążąc do doktoratu z tego, i owszem, mogę się pomylić, ale jeszcze na tyle ogarniam gry, szczególnie te nad którymi się rozwodzicie jakie to nie są cudownie strategiczne i wymagające spełnienia pierdyliarda warunków, żeby wiedzieć, że to nie jest rozrywka na 5 czy 10 godzin i koniec.


Równie cięzkimi co zmyślonymi?

Jakby był wróżką to by coś zmieniało?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
This War of Mine – survivalowa gra strategiczna autorstwa polskiego 11 bit studios. Jej premiera miała miejsce w 2014 roku. Wcielamy się w niej w grupę cywili szukających schronienia w oblężonym w trakcie wojny mieście. Musimy przeżyć pomimo braków żywności i lekarstw, a także wielu czyhających niebezpieczeństw.
Równie nieprawdziwe co np. Metro 2033. Trudno tą ksiązkę uważać za przewodnik po swiecie po zagładzie nuklearnej i to samo dotyczy wydumanych sytuacji w grach.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-11-17 o 19:26
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 19:50   #3755
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Na mnie większe wrażenie zrobił realny opis zbrodni wojennych niż adrenalina z niezostania udawanym pikselowym kleksem bo masz tylko 3 kreski na grę.
Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Równie nieprawdziwe co np. Metro 2033. Trudno tą ksiązkę uważać za przewodnik po swiecie po zagładzie nuklearnej i to samo dotyczy wydumanych sytuacji w grach.
Gratulacje, właśnie przebiłaś poziomem boomerstwa Ministerstwo Edukacji Narodowej.
https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/...of-mine-lekcje

I nie odwracaj kota ogonem, że gra nie przedstawia jakichś autentycznych wydarzeń historycznych, bo nikt o tym nie pisał, cały czas mówimy o emocjach i refleksji. No chyba że zastosowanie fikcji Twoim zdaniem dyskwalifikuje wartość dzieła i tylko reportaże i dokumenty są godne uwagi, ale w takim przypadku co w ogóle robisz w dyskusji na temat kultury i popkultury?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 21:24   #3756
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dokładnie, z tym się zgadzam. Gdyby był obowiązek zatrzymania się, gdy pieszy stoi przy przejściu, to nie byłoby nieporozumień i narzekania, że pieszy stoi i nie może przejść, bo nikt się nie zatrzymuje.
Też nie mówię, że kierowcy są święci. Np dzisiaj jak jechałam do pracy - piesi po prawej, samochód na prawym pasie się zatrzymał, ja na lewym się zatrzymałam a środkowym samochód śmignął niemal przed pieszymi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie za taką akcję powinna być automatyczna utrata prawa jazdy. Bardzo często widzę takie sytuacje, ktoś się zatrzymuje i przepuszcza pieszych, a z daleka nadjeżdża inny samochód i śmiga przez pasy - mimo że widział stojące samochody, to chyba oczywiste że nie zatrzymały się dla zabawy. Pół biedy jak przechodzą tylko piesi, bo większość się zatrzymuje i sprawdza czy może wejść na pas na którym nie stoi żaden samochód więc w razie potrzeby zdążą się zatrzymać. Ale jak już ktoś idzie z wózkiem przed sobą to może się to skończyć tragedią, tak samo jak ktoś się nie zatrzyma tylko przejdzie ufając że jest bezpieczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 21:39   #3757
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak dla mnie za taką akcję powinna być automatyczna utrata prawa jazdy. Bardzo często widzę takie sytuacje, ktoś się zatrzymuje i przepuszcza pieszych, a z daleka nadjeżdża inny samochód i śmiga przez pasy - mimo że widział stojące samochody, to chyba oczywiste że nie zatrzymały się dla zabawy. Pół biedy jak przechodzą tylko piesi, bo większość się zatrzymuje i sprawdza czy może wejść na pas na którym nie stoi żaden samochód więc w razie potrzeby zdążą się zatrzymać. Ale jak już ktoś idzie z wózkiem przed sobą to może się to skończyć tragedią, tak samo jak ktoś się nie zatrzyma tylko przejdzie ufając że jest bezpieczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego jak są 2 pasy, to zawsze wyglądam zza tego pierwszego samochodu czy na pewno nic nie jedzie i mogę przejść. Robię tak po tym jak kiedyś ze mnie byłaby mokra plama gdybym dała krok do przodu.
Często widzę na drodze takie sytuacje i moja jedyna myśl wtedy to "I gdzie jest policja, kiedy jest potrzebna".
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-17, 21:42   #3758
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dlatego jak są 2 pasy, to zawsze wyglądam zza tego pierwszego samochodu czy na pewno nic nie jedzie i mogę przejść. Robię tak po tym jak kiedyś ze mnie byłaby mokra plama gdybym dała krok do przodu.
Często widzę na drodze takie sytuacje i moja jedyna myśl wtedy to "I gdzie jest policja, kiedy jest potrzebna".

W tamtym tygodniu na mojej ulicy zginął tak rowerzysta - auto na prawym pasie się zatrzymało, a na lewym "radośnie" przejechało
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 22:09   #3759
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

W ogóle to chyba większa cześć kierowców nie jest świadoma tego, ze jadąc dwupasmówką przed przejściem dla pieszych nie można wyprzedzać samochodu obok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-17, 22:40   #3760
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 267
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Gratulacje, właśnie przebiłaś poziomem boomerstwa Ministerstwo Edukacji Narodowej.
https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/...of-mine-lekcje

I nie odwracaj kota ogonem, że gra nie przedstawia jakichś autentycznych wydarzeń historycznych, bo nikt o tym nie pisał, cały czas mówimy o emocjach i refleksji. No chyba że zastosowanie fikcji Twoim zdaniem dyskwalifikuje wartość dzieła i tylko reportaże i dokumenty są godne uwagi, ale w takim przypadku co w ogóle robisz w dyskusji na temat kultury i popkultury?
Jutro przeczytam co wkleilas. Nie chce mi się studiować Twoich gier bo mnie to nie robi jeśli ktoś potrzebuje grać w coś setki godzin by ogarnąć jakiś temat. Szczególnie jesli da się go streścić nie wiem, na 10 albo 20 kartkach bo na pewno nie tysiacu stron. To już chyba Gre o Tron się krocej czyta, a na pewno niż oglada. Ale wcześniej zajrzałam w streszczenie God of war, przypadkowy tytuł, i dla mnie to taki przewodnik po mitologii jak Percy Jackson. Mi tam rozrywka nie wadzi ale dorabianie do niej jakiejś misji jest równie bez sensu jak doszukiwanie się magii w dyskotece w ostatni dzień października. I na mnie taka fikcja nie działa dokładnie tak samo jak nie działają na mnie romanse, w tym z Tytanika. I nie chce krytykowac ani Ciebie ani innych ale szukanie emocji w grach dla mnie super nie jest. A jak jeszcze wjeżdżają emocje z rzucaniem pada lub klawiatury albo wydzieraniem się do ekranu to już w ogóle. Wyluzuj, serio. Nie wszyscy lubią gry i nie wszyscy łykają że to niby takie super genialne.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-11-17 o 22:53
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 00:05   #3761
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie wiem o co Ci chodzi ale ja cenię wyżej matematykę niż pykanie w gierki. Tym bardziej że wiem jak wyglądają gierki dla dzieci skoro o dzieciakach mowa. Nic nie są mądrzejsze moim zdaniem od kreskówek, z których wiele oceniam jako durne a co za tym idzie niespecjalne.
To może przestań odpowiadać na moje posty zamiast klepać jakieś bzdety zupełnie niezwiązane z tym co ja piszę
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 00:21   #3762
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Branża beauty też zatrudnia masę osób ale docelowo konsumpcja to nie to samo co tworzenie.

Jak jesteś dzieckiem gracza, jeszcze takiego jak tu co dopisuje wielką teorię do grania, to będziesz miał wsparcie. To że dzisiaj jest się młodym i coś kuma średnio coś znaczy. Ludzie się irytują gdy system wrzuca aktualizację i wszystko jest gdzieś indziej a co dopiero mówić o nowych technologiach.



Nie wiem o co Ci chodzi ale ja cenię wyżej matematykę niż pykanie w gierki. Tym bardziej że wiem jak wyglądają gierki dla dzieci skoro o dzieciakach mowa. Nic nie są mądrzejsze moim zdaniem od kreskówek, z których wiele oceniam jako durne a co za tym idzie niespecjalne.
A co jest złego w konsumowaniu gier? To forma rozrywki.

Tzn o co ci chodzi z byciem młodym i nowymi technologiami? Jeśli ktoś w coś w gra lub używa jakiegoś software'u na codzień, to raczej przychodzi mu to coraz łatwiej Niezależnie od wieku.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 02:19   #3763
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 143
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
No właśnie. Czelendżuję każdego, kto uważa gry za bezrefleksyjną stratę czasu, żeby 2 godziny pograł w This War of Mine, a potem 2 godziny poczytał swoje szkolne lektury dotyczące wojny i ocenił, czy któreś z tych doświadczeń wzbudziło więcej emocji i refleksji.
W sumie cenna uwaga. Dużo bardziej się wczuwa w sytuację, jak bierze "czynny" udział w akcji, a nie jest tylko biernym obserwatorem.

Akurat TWoM kompletnie mi emocjonalnie nic nie robił, ale to tutaj raczej kwestia personalna, zupełnie do mnie ta gra nie trafiła.

Ale często tak jest, że gra każe mi coś zrobić, zamiast pokazać mi to samo w cutscence i to jest niebo a ziemia jeśli chodzi o feelsy. Czasem wiem, że muszę nacisnąć ten X, bo nie ma innej drogi, ale i tak patrzę na niego pół godziny, bo ja go naprawdę naciskać nie chcę, czemu mi każecie, to jest okropne. A jak patrzysz z boku to nie jest to samo.

Ale kto nie przeżył różnicy nie zrozumie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 02:39   #3764
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 143
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Na mnie większe wrażenie zrobił realny opis zbrodni wojennych niż adrenalina z niezostania udawanym pikselowym kleksem bo masz tylko 3 kreski na grę.
Akurat TWoM zupełnie nie na tym polega.

Jesteś cywilem w mieście w trakcie wojny i stajesz przed serią trudnych wyborów, żeby przetrwać.

W stylu spotykasz staruszkę, która i tak długo przecież nie pożyje i masz do wyboru jej pomóc, albo ją okłamać i okraść z leków/jedzenia.

Tylko że gra jest rzeczywiście bezlitosna i jak jesteś za miękki, to zginiesz. Więc trzeba to jakoś wypośrodkować, nie da się tego wygrać zachowując się jak bohater w każdej sytuacji.

---------- Dopisano o 03:31 ---------- Poprzedni post napisano o 03:27 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
W ogóle to chyba większa cześć kierowców nie jest świadoma tego, ze jadąc dwupasmówką przed przejściem dla pieszych nie można wyprzedzać samochodu obok.
To niestety prawda. Bo "wyprzedzanie" rozumieją błędnie jako manewr kiedy oboje jadą jednym pasem i ten z tyłu zmienia pas, żeby wyprzedzić.

A wyprzedzanie to po prostu poruszanie się szybciej niż inny uczestnik ruchu jadący w tym samym kierunku. Nawet jeśli poruszamy się osobnymi pasami. Albo na przykład rowerzysta jedzie drogą rowerową, a samochód prawym pasem - to też wyprzedzanie.

---------- Dopisano o 03:39 ---------- Poprzedni post napisano o 03:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dokładnie, z tym się zgadzam. Gdyby był obowiązek zatrzymania się, gdy pieszy stoi przy przejściu, to nie byłoby nieporozumień i narzekania, że pieszy stoi i nie może przejść, bo nikt się nie zatrzymuje.
Też nie mówię, że kierowcy są święci. Np dzisiaj jak jechałam do pracy - piesi po prawej, samochód na prawym pasie się zatrzymał, ja na lewym się zatrzymałam a środkowym samochód śmignął niemal przed pieszymi
To jest chyba jedyne wykroczenie, za które zabierałabym prawo jazdy od razu, bez pytań.

Jeśli samochód na sąsiednim pasie się zatrzymuje, to ja też. Chyba że stoi w korku. Ale nikt tak o dla zabawy się nie zatrzymuje na środku drogi. Nawet jak nie ma przejścia dla pieszych, przecież mogło dziecko wbiec na drogę, no cokolwiek.

A jak się zatrzymam bez potrzeby no to trudno, wolę w tę stronę.

A za niezatrzymanie się na pasach, kiedy samochód obok się zatrzymuje - jak pisałam, 100 punktów karnych bez żadnych możliwości tłumaczenia, dożywotni zakaz prowadzenia choćby hulajnogi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 07:48   #3765
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

I te gry wojenne pomoglyby wam, gdyby realnie doszło do wojny?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 07:57   #3766
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
W ogóle to chyba większa cześć kierowców nie jest świadoma tego, ze jadąc dwupasmówką przed przejściem dla pieszych nie można wyprzedzać samochodu obok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Większości ludzi chyba brakuje wyobraźni, a to znaczy że nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. Skoro widzę że ktoś się zatrzymał na pasie obok mnie to widać miał powód, nieważne czy to człowiek na drodze, czy zwierzę czy może źle się poczuł. Korona mi z głowy nie spadnie jak się zatrzymam i sprawdzę co się dzieje, zwłaszcza że jest to obowiązkowe.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli samochód na sąsiednim pasie się zatrzymuje, to ja też. Chyba że stoi w korku. Ale nikt tak o dla zabawy się nie zatrzymuje na środku drogi. Nawet jak nie ma przejścia dla pieszych, przecież mogło dziecko wbiec na drogę, no cokolwiek.

A jak się zatrzymam bez potrzeby no to trudno, wolę w tę stronę.

A za niezatrzymanie się na pasach, kiedy samochód obok się zatrzymuje - jak pisałam, 100 punktów karnych bez żadnych możliwości tłumaczenia, dożywotni zakaz prowadzenia choćby hulajnogi.
Dokładnie tak! Jak ktoś jest za głupi na prowadzenie samochodu to niech jeździ zbiorkomem, będzie bezpieczniej dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 08:39   #3767
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

W temacie bezpieczeństwa na drogach właśnie słuchałam dzisiaj jakiegoś eksperta w TV, który opowiadał jak to poszkodowany będzie kierowca, który prowadził samochód z 1,5 promila, ale droga była pusta i jechał 30 km/h, a miałby stracić samochód za to. Normalnie mi słabo, jak słyszę takie usprawiedliwianie.
Albo, że samochody kosztują czasem 200 tys-1000000.

No przykro mi, trzeba było myśleć zanim się wsiadło po alkoholu.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:02   #3768
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Co mnie dziś zdziwiło? Podskoczylam do B.niedaleko mnie i niestety światła okazały się zepsute, w sumie trzy przejścia ruchliwej ulicy przelotowej w stolicy i kierowcy zatrzymywali się mimo że mogli łatwo śmignąć, przepuszczali ludzi ... byłam pozytywnie zaskoczona.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:23   #3769
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
W temacie bezpieczeństwa na drogach właśnie słuchałam dzisiaj jakiegoś eksperta w TV, który opowiadał jak to poszkodowany będzie kierowca, który prowadził samochód z 1,5 promila, ale droga była pusta i jechał 30 km/h, a miałby stracić samochód za to. Normalnie mi słabo, jak słyszę takie usprawiedliwianie.
Albo, że samochody kosztują czasem 200 tys-1000000.

No przykro mi, trzeba było myśleć zanim się wsiadło po alkoholu.
I bardzo dobrze że straci samochód. Trudno mi wyobrazić sobie sytuację w której prowadzenie po alkoholu byłoby usprawiedliwione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 10:15   #3770
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
I te gry wojenne pomoglyby wam, gdyby realnie doszło do wojny?
Jeśli ktoś nie wie, w jakich celach sięga się po wytwory kultury, to ja już nie pomogę.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:23   #3771
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
W temacie bezpieczeństwa na drogach właśnie słuchałam dzisiaj jakiegoś eksperta w TV, który opowiadał jak to poszkodowany będzie kierowca, który prowadził samochód z 1,5 promila, ale droga była pusta i jechał 30 km/h, a miałby stracić samochód za to. Normalnie mi słabo, jak słyszę takie usprawiedliwianie.
Albo, że samochody kosztują czasem 200 tys-1000000.

No przykro mi, trzeba było myśleć zanim się wsiadło po alkoholu.

Wątpię by stracił auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:26   #3772
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:28   #3773
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

I to jest właśnie spoko, z punktu widzenia kierowcy i pieszego - pieszy przystaje, patrzy na nadjeżdżający samochód, widzi, że się zatrzymuje, przechodzi. Pełna kulturka, każdy zadowolony.

A niektórzy po prostu tego nie robią i myślę, że naprawdę tyle samo chamów jest w samochodach, co na przejściach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:33   #3774
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Zatrzymują się bo taki obowiązek kierowcy - przepuścić pieszego.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:47   #3775
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-18 o 10:52
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:47   #3776
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Zatrzymują się bo taki obowiązek kierowcy - przepuścić pieszego.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Tak, teraz rzeczywiście więcej kierowców się zatrzymuje (choć nie wszyscy), a kiedyś to można było sobie nieraz stać kilkanaście minut, więc pod tym względem zmieniło się na plus.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:04   #3777
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89413558]Tak, teraz rzeczywiście więcej kierowców się zatrzymuje (choć nie wszyscy), a kiedyś to można było sobie nieraz stać kilkanaście minut, więc pod tym względem zmieniło się na plus.[/QUOTE]Serio zdarzało Ci się stać kilkanaście minut na przejściu dla pieszych?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:09   #3778
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:17   #3779
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 143
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
I te gry wojenne pomoglyby wam, gdyby realnie doszło do wojny?
A jaka książka by ci pomogła?

Co to w ogóle za dziwny argument, przecież żadne dzieła kulturalne to nie są poradniki ani samouczki.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:18   #3780
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Serio zdarzało Ci się stać kilkanaście minut na przejściu dla pieszych?
No może przesadziłam, bliżej 10 minut. Przy ruchliwych, szerokich drogach, gdzie każdy zapieprza, bo na horyzoncie widzi światła, więc chce zdążyć. Nieraz bywało tak, że ktoś z pieszych dosłownie wymuszał przejście i robił krok do przodu, żeby kierowcy raczyli☠się w końcu zatrzymać.

Teraz często przechodzę przez pasy bez świateł, gdzie dosłownie parę kroków dalej jest przejście ze światłami i wjazd na skrzyżowanie. I wciąż się☠zdarza, ale jednak o wiele rzadziej, że stoję☠na pasach, a samochody przejeżdżają na pełnej, bo widzą zielone, albo jeszcze pomarańczowe i myślą, że zdążą.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-04 17:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.