Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 06:42   #661
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Ursull to już moje 3 USG.
Pierwsze było zaraz jak zrobiłam test, ale marnie było widać, tylko jakieś dwie plamki i już się bałam, że będą bliźniaki. To był 4 tc.
Następne miałam po 2 tygodniach i zobaczyłam fasolkę 6mm i bijące serduszko.
Wczoraj po kolejnych 2 tygodniach zobaczyłam fasolkę na głowie, wyrośniętą

Moja ciąża traktowana jest jako zagrożona z powodu dwóch poronień i pierwszej bardzo problematycznej ciąży. Dlatego mam USG co 2 tygodnie.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-03-26 o 06:44
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 06:46   #662
szarlot27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cześć dziewczyny, a u mnie wczoraj pojawiła się na bieliźnie taka mała kropka jakby krwi brązowej, od razu wzięłam dawkę duphastonu (biorę 2x1) i nospę. Od tamtej pory jest ok.ale się przestraszyłam,
od dzisiaj z kolei mam duże ilości śluzu , to chyba ten czop śluzowy o którym pisała Kotek. Najgorsze, że nie mogałm dodzwonić się do mojej ginekolog .pójdę do niej w poniedziałek pomimo, że kazała mi przyjść dopiero za dwa tygodnie czyli w 6 tygodniu. Jak ja mam niby wytrzymać do 6 tygodnia bez wizyty u gina.
Widać , że lekarze, trochę inaczej do tego wszystkiego podchodzą.
szarlot27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 06:55   #663
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Szarlot27 normalnie, to wystarczy wizyta za 2 tygodnie, ale gdy dzieje się cokolwiek niepokącego, to należy natychmiast iść do lekarza.
Ja też mam wizyty co 2 tygodnie, ale mój lekarz zawsze zaznacza, że gdyby coś się działo, to mam przyjść natychmiast.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 09:01   #664
natka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dzień doberek... jeszcze w łóżku leże i popijam herbate z imbirem to moze mni nie zemdli na pozatek dnia...
Ursull- w pierwszej ciazy miałam podobnie lekkie nudnosci, prawie wcale tylko ze piersi bolałyva teraz zero bolu. Ja w Irlandii zatem tez mi tylko lkarz pogratulował a na usg wybiore sie w kwietniu w Polsce.Troche ciezko sie maluchem zajmowac jak sie słabo poczuje ale Ty to rozumiesz. Czy Twoja mała juz hodzi? Ile Ona ma teraz?
__________________
natka80
natka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 09:15   #665
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cześć dziewczyny,znowu mdłości i zmeczona się czuję,od dwóch dni muszę sobie robić popołudniowe drzemki,a potem mam problem z zaśnięciem. Do tego moja córka zaczęła znowu budzić sie w nocy,a generalną pobudkę zrobiła dziś o 6-tej. No cóż,zachciało mi się drugiego dziecka to teraz muszę cierpieć

Weronisia to teraz rozumiem czemu masz tyle scanów i się nie dziwię.A jak się czujesz? Muszę przyznać ,ze te zdjęcia są super jakości i są wyjątkowo ostre .

szarlot27 Weronisia ma rację,jeśli tylko cokolwiek cię niepokoi pędź odrazu do lekarza i się nie zastanawiaj

natka80 moja,pierwsza ciąża była bajkowa,poza zgagą i oczywiście,męczącym III trym,teraz czuję się słabiej,ale faktycznie piersi mnie nie bolą. Czytalam,że ponoć często tak jaest,że przy drugiej piersi nie bolą. Milucia 10.04 skończy 11 mc,więc jeszcze malutka jest i dopiero uczy się chodzić. Będzie miała 1,5 roku,gdy maleństwo się urodzi.Domyślam się,że będzie ciężko,ale bardzo chcieliśmy małą róznicę wieku między dziećmi i się udało . Mam sporo rzeczy po Milusi,więc z wyprawką nie ma problemu,a co najważniejsze,dzieci będą miały ze sobą lepszy kontakt. Przypomnij w jakim wieku jest twoje dziecko? To synek?
__________________
  

Edytowane przez ursull
Czas edycji: 2010-03-26 o 09:16
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 10:15   #666
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cześć Dziewczyny Ja mam dziś ostatni dzień L4. Tak więc lenię się na maxa
Dziś się ważyłam i kurczę nadal ważę 1kg mniej niż przed ciążą. A obżeram się niemiłosiernie. Dziś mi się zaczyna 10tc, więc już powinnam zacząć tyć (tym bardziej, że brzuch mi już urósł). Dziwne.
Wczoraj oglądaliśmy fajne mieszkanie. Dziś jedziemy oglądać kolejne, ale fajnie już znaleźć coś co nam odpowiada
Miłego piątku życzę
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 10:17   #667
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Ja mam dziś ostatni dzień L4. Tak więc lenię się na maxa
Dziś się ważyłam i kurczę nadal ważę 1kg mniej niż przed ciążą. A obżeram się niemiłosiernie. Dziś mi się zaczyna 10tc, więc już powinnam zacząć tyć (tym bardziej, że brzuch mi już urósł). Dziwne.
Wczoraj oglądaliśmy fajne mieszkanie. Dziś jedziemy oglądać kolejne, ale fajnie już znaleźć coś co nam odpowiada
Miłego piątku życzę
pokazywac bebny raz dwa!

moj w 9 tyg, wieczorem jest 1,5 razy wiekszy bo jem wzdymajace rzeczy!

i hot biust tez sie zalapal w rozmiarze XL
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 10:25   #668
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Ja swojego bębna nie pokarzę bo i bez ciązy miałam duzy i obtłuszczony a teraz jeszcze te wzdęcia! Rano zajdłam surówkę z kapusty i już od od ponad godz mam wzdęcie. A już mi się trochę brzuszek z tm upokoił i mogłam normalnie funkcjonować w pracy...
W domu wczoraj straszna awantura!!! Ale na szczęscie mój mąż przejrzał na oczy i zobaczymy co będzie. Muszę zacisnąć zęby i przeczekać, może coś się zmieni jak zamieszakmy "oddzielnie"? Obiecał mi jutro zakupy ciuchowe to może chociaż troche czasu spędzimy sami. Będę wchodzić do wszystkich sklepów!
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 10:35   #669
ewciula29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
kotek81 i ewciula29 ja też pierwszą ciążę miałam ja z bajki,tylko trochę zgaga mnie męczyła,a teraz już mam mdłości,ból w podbrzuszu i czasem kręgosłupa W jakim wieku macie dzieci?
To masz objawy zupełnie, jak ja. A na mdłości to pomagają mi ogórki kwaszone lub sok z ogórków... Nie mogę dostać imbiru, więc nie mogę spróbować herbatki. Mój synek ma 2 lata 7 m-cy, w sierpniu skończy 3, a listopadzie urodzi się dzidzia.

Buziaczki dla Was
ewciula29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 11:08   #670
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Macie już jakieś zachcianki? Ja od dwóch dni objadam się serkiem wiejskim ze szczypiorkiem

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Ja mam dziś ostatni dzień L4. Tak więc lenię się na maxa
Dziś się ważyłam i kurczę nadal ważę 1kg mniej niż przed ciążą. A obżeram się niemiłosiernie. Dziś mi się zaczyna 10tc, więc już powinnam zacząć tyć (tym bardziej, że brzuch mi już urósł). Dziwne.
Wczoraj oglądaliśmy fajne mieszkanie. Dziś jedziemy oglądać kolejne, ale fajnie już znaleźć coś co nam odpowiada
Miłego piątku życzę
moja znajoma w pierwszym trym. schudła 4kg,więc się nie przejmuj. Niedługo zaczniesz tyć. Powodzenia w szukaniu mieszkanka. Chcecie kupić czy wynająć?

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
pokazywac bebny raz dwa!

moj w 9 tyg, wieczorem jest 1,5 razy wiekszy bo jem wzdymajace rzeczy!

i hot biust tez sie zalapal w rozmiarze XL
Ja nie pokażę,bo mam nadal spory po poprzedniej ciąży,mimo,że wróciłam do wagi sprzed. A u ciebie to jeszcze nic nie widać,za to piersi

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Ja swojego bębna nie pokarzę bo i bez ciązy miałam duzy i obtłuszczony a teraz jeszcze te wzdęcia! Rano zajdłam surówkę z kapusty i już od od ponad godz mam wzdęcie. A już mi się trochę brzuszek z tm upokoił i mogłam normalnie funkcjonować w pracy...
W domu wczoraj straszna awantura!!! Ale na szczęscie mój mąż przejrzał na oczy i zobaczymy co będzie. Muszę zacisnąć zęby i przeczekać, może coś się zmieni jak zamieszakmy "oddzielnie"? Obiecał mi jutro zakupy ciuchowe to może chociaż troche czasu spędzimy sami. Będę wchodzić do wszystkich sklepów!
współczuję relacji w domu. To teraz mieszkacie z kimś?

Cytat:
Napisane przez ewciula29 Pokaż wiadomość
To masz objawy zupełnie, jak ja. A na mdłości to pomagają mi ogórki kwaszone lub sok z ogórków... Nie mogę dostać imbiru, więc nie mogę spróbować herbatki. Mój synek ma 2 lata 7 m-cy, w sierpniu skończy 3, a listopadzie urodzi się dzidzia.

Buziaczki dla Was
dla mnie zbawieniem był imbir na zgagi, poszukaj w aptekach ziołowych. Ogórków kiszonych nie lubię
Moja córka jeszcze malutka,więc martwię się trochę,jak sobie poradzę. Zaplanowaliśmy drugą dzidzię w takim odstępie i już tak musi być .
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 11:15   #671
Katosu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: [UK]
Wiadomości: 322
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dzien dobry..a raczej jak dla kogo.. :/ tak mnie mdli od wczoraj, ze zwariować idzie (( Dzis lezalam w lóżku do 10 bo ja wstalam to mi od razu niedobrze bylo, raz juz wisialam nad musza, ale mi przeszło... Okropne to jest, już bym wolała się czymś zatruć, zwymiotować i by przeszło, a tak, mieli i ciagnie non stop! Mówicie, że herbatka imbirowa? Musze kupic...Na razie mam miętową w domu, ide zaparzyć.

Mam nadzieje, że Wasze fasolki są grzeczniejsze niż moja
Katosu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 11:15   #672
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

mieszkam z teściami- nie chcę juz do tego tematu wrać, przynajmniej jak jestem w pracy, daleko od "domu".
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 11:16   #673
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Kupujemy Bo już 7 lat wynajmujemy razem i pora na własny kąt
Ja też swojego brzucha nie pokażę bo i bez ciąży jest duży
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 11:40   #674
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Dziś mi się zaczyna 10tc, więc już powinnam zacząć tyć
Wcale nie powinnaś jeszcze tyć. Ja pierwsze kg przybierałam ok. 16-18 tc. A na początku też chudłam.
Teraz jakoś dziwnie przytyłam już 1,5 kg. Ale to winne jest pieczywo i owoce, bo kilka miesięcy nie jadłam pieczywa, a odkąd zaczęły się mdłości to zaczęłam wciągać chleb i bułki. A więc obrosłam w tłuszczyk, znaczy boczki mi się zrobiły.
W obu ciążach przytyłam 21 kg, więc tym razem też nie liczę na cud

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Weronisia to teraz rozumiem czemu masz tyle scanów i się nie dziwię.A jak się czujesz? Muszę przyznać ,ze te zdjęcia są super jakości i są wyjątkowo ostre .
Czuję się dobrze. Nie mogę uwierzyć, że mdłości mi przeszły tak szybko. To cud. Co prawda wczoraj wieczorem na krótko wróciły, ale to chyba dlatego, że długo siedziałam i miałam zgnieciony żołądek.

Ursull cieszę się, że zdjęcia dzidziolka Ci się podobają Mój gin ma teraz sprzęt najnowszej generacji łącznie z funkcją 3D i 4D, a więc i zwykłe USG wychodzi super.
Chociaż muszę przyznać, że jego poprzedni sprzęt też był dobry. Na dowód zamieszczę zdjątka mojego synka - robione 10 lat temu

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2010-03-26 o 11:43
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:00   #675
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
kotek81 i ewciula29 ja też pierwszą ciążę miałam ja z bajki,tylko trochę zgaga mnie męczyła,a teraz już mam mdłości,ból w podbrzuszu i czasem kegosłupa W jakim wieku macie dzieci?
Moja córa to już kawał baby jest - w maju kończy 7 lat. Kurcze nawet nie wiem kiedy to zleciało. Wcześniej chciałam mieć jedno po drugim tzn. tak góra dwa lata różnicy żeby było między dziećmi, no ale niestety z różnych przyczyn nie było po prostu takiej możliwości. Za to teraz może młoda trochę pomoże przy rodzeństwie
Cytat:
Napisane przez szarlot27 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, a u mnie wczoraj pojawiła się na bieliźnie taka mała kropka jakby krwi brązowej, od razu wzięłam dawkę duphastonu (biorę 2x1) i nospę. Od tamtej pory jest ok.ale się przestraszyłam,
od dzisiaj z kolei mam duże ilości śluzu , to chyba ten czop śluzowy o którym pisała Kotek. Najgorsze, że nie mogałm dodzwonić się do mojej ginekolog .pójdę do niej w poniedziałek pomimo, że kazała mi przyjść dopiero za dwa tygodnie czyli w 6 tygodniu. Jak ja mam niby wytrzymać do 6 tygodnia bez wizyty u gina.
Widać , że lekarze, trochę inaczej do tego wszystkiego podchodzą.
Idź kochana do lekarza, zawsze to lepiej sprawdzić. Śluzem się nie przejmuj bo to naturalne. U mnie już się chyba szyjka całkiem zatkała bo od wczoraj już nie mam śluzu. Na pewno wszystko bedzie ok.
Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Ja swojego bębna nie pokarzę bo i bez ciązy miałam duzy i obtłuszczony a teraz jeszcze te wzdęcia! Rano zajdłam surówkę z kapusty i już od od ponad godz mam wzdęcie. A już mi się trochę brzuszek z tm upokoił i mogłam normalnie funkcjonować w pracy...
W domu wczoraj straszna awantura!!! Ale na szczęscie mój mąż przejrzał na oczy i zobaczymy co będzie. Muszę zacisnąć zęby i przeczekać, może coś się zmieni jak zamieszakmy "oddzielnie"? Obiecał mi jutro zakupy ciuchowe to może chociaż troche czasu spędzimy sami. Będę wchodzić do wszystkich sklepów!
Udanych zakupów życzę, no i aby mąż na dobre przejrzał
Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Kupujemy Bo już 7 lat wynajmujemy razem i pora na własny kąt
Ja też swojego brzucha nie pokażę bo i bez ciąży jest duży
Powodzenia w poszukiwaniach

Ja przed chwilą zjadłam cały talerz frytek i się ruszać nie mogę
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:07   #676
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Katosu Pokaż wiadomość
Dzien dobry..a raczej jak dla kogo.. :/ tak mnie mdli od wczoraj, ze zwariować idzie (( Dzis lezalam w lóżku do 10 bo ja wstalam to mi od razu niedobrze bylo, raz juz wisialam nad musza, ale mi przeszło... Okropne to jest, już bym wolała się czymś zatruć, zwymiotować i by przeszło, a tak, mieli i ciagnie non stop! Mówicie, że herbatka imbirowa? Musze kupic...Na razie mam miętową w domu, ide zaparzyć.

Mam nadzieje, że Wasze fasolki są grzeczniejsze niż moja
ja ma to samo,nie chce mi się wymiotowac tylko mdli . Zdecydowanie imbir pomaga.

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
mieszkam z teściami- nie chcę juz do tego tematu wrać, przynajmniej jak jestem w pracy, daleko od "domu".
miłej pracy i uśmiechnij się trochę

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Kupujemy Bo już 7 lat wynajmujemy razem i pora na własny kąt
Ja też swojego brzucha nie pokażę bo i bez ciąży jest duży
no to owocnego szukania i znalezienia mieszkania marzeń .

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Wcale nie powinnaś jeszcze tyć. Ja pierwsze kg przybierałam ok. 16-18 tc. A na początku też chudłam.
Teraz jakoś dziwnie przytyłam już 1,5 kg. Ale to winne jest pieczywo i owoce, bo kilka miesięcy nie jadłam pieczywa, a odkąd zaczęły się mdłości to zaczęłam wciągać chleb i bułki. A więc obrosłam w tłuszczyk, znaczy boczki mi się zrobiły.
W obu ciążach przytyłam 21 kg, więc tym razem też nie liczę na cud


Czuję się dobrze. Nie mogę uwierzyć, że mdłości mi przeszły tak szybko. To cud. Co prawda wczoraj wieczorem na krótko wróciły, ale to chyba dlatego, że długo siedziałam i miałam zgnieciony żołądek.

Ursull cieszę się, że zdjęcia dzidziolka Ci się podobają Mój gin ma teraz sprzęt najnowszej generacji łącznie z funkcją 3D i 4D, a więc i zwykłe USG wychodzi super.
Chociaż muszę przyznać, że jego poprzedni sprzęt też był dobry. Na dowód zamieszczę zdjątka mojego synka - robione 10 lat temu
faktycznie fotki wyraźne,prawie jak moje sprzed dwóch lat . A mogę spytać czemu pierwszą ciążę mialaś problemową?
Ja w pierwszej odrazu zaczęłam tyć,w ciągu tygodnia złapałam 1,5kg,a teraz schudłam kilogram. W pierwszej w sumie przytyłam 22kg,tym razem chciałabym ograniczyć do 16. Fakt,że niczego sobie w tedy nie żałowałam,a lody wcinałam z pasją dziecka.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

kotek81 napewno córka pomoże ,tylko nie zmuszaj jej do niczego. Między mną,a moją siostrą jest 8lat różnicy i musiałam się nią opiekować. To inne czasy były. Szczerze to miałam dość ciągłego wychodzenia z małą na spacery,bo nie mogłam się bawić z koleżankami. Ja się cieszę,że już będę miała drugie dziecko. Między moimi będzie 1,5 roku różnicy. Idealnie
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:17   #677
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
A mogę spytać czemu pierwszą ciążę mialaś problemową?
NIe wiadomo dlaczego
Jak zrobiłam test w sobotę i obwieściłam to w całej rodzinie, to już w niedzielę dostałam silnego krwotoku. Nic mnie nie bolało. Poleciała tylko czarna, gęsta krew.
Lekarka stwierdziła na 99% poronienie, ale widząc, że mi bardzo zależy na dziecku, przepisała Turinal na podtrzymanie, w końskiej dawce.
Pierwsze USG miałam po dwóch tygodniach, więc nie będę opisywać jak się czułam psychicznie w niepewności czy tam jeszcze cokolwiek jest.
Na USG okazało się, że ciąża jest żywa i dobrze się rozwija
Średnio co 2-3 tygodnie miałam krwotok. Czyli takie jednorazowe chlupnięcie czarną, gęstą krwią w sporej ilości.
W końcu lekarz stwierdził, że płód leży nisko w drogach rodnych, które powoduje rozwieranie się szyjki i skórcze.
Musiałam leżeć z czymś podłożonym pod tyłek, żeby dać odpocząć szyjce macicy.
W między czasie cały czas brałam doustnie Turinal - hormony na podtrzymanie, oraz dostawałam zastrzyki Kaprogest, a od 7 m-ca również Fenoterol, bo miałam rozwarcie.
Krwotoki z czasem zmalały i były tylko plamienia. Jednak skórcze miałam przez całą ciążę.
Lekarze nie dawali szans na donoszenie tej ciąży. Jakimś cudem przenosiłam ją aż do 41 tygodnia Ale i tak zakończyło się cesarką, bo młoda nie obróciła się jak należy.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:37   #678
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Wcale nie powinnaś jeszcze tyć. Ja pierwsze kg przybierałam ok. 16-18 tc. A na początku też chudłam.
Powinnam, bo przed ciążą byłam na diecie 1100kcal. Jak się dowiedziałam o ciąży to od razu przeskoczyłam na 1900kcal. A przez mdłości to jem wszystko co mi smakuje. A smakuje mi czekolada, prażynki, smażone rzeczy, itp. Jem po prostu o wiele więcej niż powinnam (ponad 2000kcal). Więc to dziwne, że jeszcze schudłam kilo Tym bardziej, że nie wymiotowałam ani razu.
Tzn. ja nie narzekam, że nie tyję Mnie to cieszy bardzo, ale po prostu jest to zastanawiające.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:45   #679
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość

kotek81 napewno córka pomoże ,tylko nie zmuszaj jej do niczego. Między mną,a moją siostrą jest 8lat różnicy i musiałam się nią opiekować. To inne czasy były. Szczerze to miałam dość ciągłego wychodzenia z małą na spacery,bo nie mogłam się bawić z koleżankami. Ja się cieszę,że już będę miała drugie dziecko. Między moimi będzie 1,5 roku różnicy. Idealnie
Nie na pewno nie będę jej do niczego zmuszać tym bardziej, że od września idzie do szkoły i będzie miała jeszcze lekcje na głowie. A co do spacerów to nigdy w życiu nie puściłabym takiego dziecka samego z maleńkim rodzeństwem. Z własnej autopsji wiem jak to się może skończyć:
Jak moja siostra miała 7 lat a ja 2 latka to mama puściła nas same przed blok na podwórko. Siostra zajęła się zabawą a ja "poszłam w świat"... Znaleźli mnie po dwóch godzinach - uryczaną, usikaną, ale na szczęście całą. Dobrze, że to były inne czasy nie było tyle samochodów itp, ale aż mnie dziwi, że nikogo nie zainteresowało takie malutkie dziecko łażące samo po osiedlu Ja tego nie pamiętam, ale wyobrażam sobie ile strach musieli się najeść rodzice - zresztą ja pewnie też
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 12:48   #680
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Powinnam, bo przed ciążą byłam na diecie 1100kcal. Jak się dowiedziałam o ciąży to od razu przeskoczyłam na 1900kcal. A przez mdłości to jem wszystko co mi smakuje. A smakuje mi czekolada, prażynki, smażone rzeczy, itp. Jem po prostu o wiele więcej niż powinnam (ponad 2000kcal). Więc to dziwne, że jeszcze schudłam kilo Tym bardziej, że nie wymiotowałam ani razu.
Tzn. ja nie narzekam, że nie tyję Mnie to cieszy bardzo, ale po prostu jest to zastanawiające.
oo zjadlabym prazynki

ja w ogole nie moge jesc slodyczy, odkad wiem ,ze jestem w ciazy zjadlam jednego snickersa i jakies 5 ciastek takich pieczonych lub kupowanych (5 kawalkow) przez 7 tygodni. A czekolady to nie dalabym rady zjesc - podobnie jest z moja ulubiona salatka grecka, szuszonymi pomidorami.
Najbardziej mam ochote na falafela(kotlet z ciecierzycy) w picie z salatkami i sosem

Jedyne co wcinam ze slodyczy to skitllesy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 12:52   #681
Katosu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: [UK]
Wiadomości: 322
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
NIe wiadomo dlaczego
Jak zrobiłam test w sobotę i obwieściłam to w całej rodzinie, to już w niedzielę dostałam silnego krwotoku. Nic mnie nie bolało. Poleciała tylko czarna, gęsta krew.
Lekarka stwierdziła na 99% poronienie, ale widząc, że mi bardzo zależy na dziecku, przepisała Turinal na podtrzymanie, w końskiej dawce.
Pierwsze USG miałam po dwóch tygodniach, więc nie będę opisywać jak się czułam psychicznie w niepewności czy tam jeszcze cokolwiek jest.
Na USG okazało się, że ciąża jest żywa i dobrze się rozwija
Średnio co 2-3 tygodnie miałam krwotok. Czyli takie jednorazowe chlupnięcie czarną, gęstą krwią w sporej ilości.
W końcu lekarz stwierdził, że płód leży nisko w drogach rodnych, które powoduje rozwieranie się szyjki i skórcze.
Musiałam leżeć z czymś podłożonym pod tyłek, żeby dać odpocząć szyjce macicy.
W między czasie cały czas brałam doustnie Turinal - hormony na podtrzymanie, oraz dostawałam zastrzyki Kaprogest, a od 7 m-ca również Fenoterol, bo miałam rozwarcie.
Krwotoki z czasem zmalały i były tylko plamienia. Jednak skórcze miałam przez całą ciążę.
Lekarze nie dawali szans na donoszenie tej ciąży. Jakimś cudem przenosiłam ją aż do 41 tygodnia Ale i tak zakończyło się cesarką, bo młoda nie obróciła się jak należy.
Wow, to silna babka z Ciebie, a mała to taki Twoj prywatny cud Oby tym razem było wsio dobrze!!!

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Powinnam, bo przed ciążą byłam na diecie 1100kcal. Jak się dowiedziałam o ciąży to od razu przeskoczyłam na 1900kcal. A przez mdłości to jem wszystko co mi smakuje. A smakuje mi czekolada, prażynki, smażone rzeczy, itp. Jem po prostu o wiele więcej niż powinnam (ponad 2000kcal). Więc to dziwne, że jeszcze schudłam kilo Tym bardziej, że nie wymiotowałam ani razu.
Tzn. ja nie narzekam, że nie tyję Mnie to cieszy bardzo, ale po prostu jest to zastanawiające.

Przez mdłości jesz, co Ci smakuje? :O Ja to kijem jedzenia nie rusze, ale widocznie Twoje kalorie pochłania fasolka, żarłok jeden :P


Ja wypilam miętową herbate i zjadłam ciastko owsiane, a raczej wcisnęłam, bo pusty żołądek jest ponoć sprzymierzeńcem mdłości (?)
I czekam na tż'a aż kupi mi tą imbirową :P A taką ładną pogodne mamy w Anglii...
Katosu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 13:02   #682
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
Jak moja siostra miała 7 lat a ja 2 latka to mama puściła nas same przed blok na podwórko. Siostra zajęła się zabawą a ja "poszłam w świat"...
Dobrze, że się znalazłaś

A ja też pamiętam jedną historię. Z tym, że to ja byłam ta starsza. Miałam 11 lat, a mój brat parę miesięcy.
Mama dała mi go na spacer w głębokim wózku. Dodam, że byłam spokojnym, rozsądnym dzieckiem.
Poszłam z nim na betonowy plac z pomnikiem na środku i olbrzymymi schodami. Uwielbiałam po nich skakać wózkiem.
Aż raz rozpędzona zjeżdżając po tych schodach na dół, wózek wypadł mi z rąk. Wyleciał pionowo. Znaczy rączka w górę i koła od strony rączki tez w górę, a budka na ziemię. Czyli młody był do góry nogami. Wózek stał pionowo na budce. Młody był tak maleńki, że cały zmieścił się w budce. Na szczęście była zamknięta, inaczej wyleciałby na schody.

Rok później już w spacerówce poszłam z nim na spacerek.
Na naszej ulicy nie było asfaltu, tylko taka ubita czarna szlaka. Biegałam z nim w tę i z powrotem, aż w końcu pędząc na zakręcie wózek przechylił się na bok, wywrócił się. Młody był podrapany na ręce i buzi. Rodzice tak mnie stłukli, że wyglądałam lepiej od niego

Jak urodzi się moje maleństwo, to na pewno nie dam moim dzieciom go na spacer. Moja córka będzie miała 12 lat, a więc podobnie jak ja wtedy, więc nie wiadomo co jej do głowy strzeli.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 13:06   #683
ewciula29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
oo zjadlabym prazynki

ja w ogole nie moge jesc slodyczy, odkad wiem ,ze jestem w ciazy zjadlam jednego snickersa i jakies 5 ciastek takich pieczonych lub kupowanych (5 kawalkow) przez 7 tygodni. A czekolady to nie dalabym rady zjesc - podobnie jest z moja ulubiona salatka grecka, szuszonymi pomidorami.
Najbardziej mam ochote na falafela(kotlet z ciecierzycy) w picie z salatkami i sosem

Jedyne co wcinam ze slodyczy to skitllesy
Ja to na słodycze nawet patrzeć nie mogę.... W poprzedniej ciąży czekoladę to kilogramami połykałam, a przytyłam 12 kg. Teraz nic mi nie smakuje i posiłki to koszmar... Otwieram lodówkę, wszystko feee i bleee... zamykam. Głodna jestem. Otwieram lodówkę - nic mi nie smakuje. I tak bez końca, aż w końcu coś zjem, żeby żołądek nie szalał.
ewciula29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 13:06   #684
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Katosu Pokaż wiadomość
Wow, to silna babka z Ciebie, a mała to taki Twoj prywatny cud Oby tym razem było wsio dobrze!!!
Nie wiem czy taka silna Małe co, a ja zaraz panikuję.
Fakt, że ta pierwsza ciąża była tragiczna, ale druga wynagrodziła mi wszystko, była idealna.
Natomiast w trzeciej czułam się najgorzej. Miałam najgorsze mdłości i wymioty i tylko chudłam.
A w 12 tc okazało się, że maleństwo nie żyje już od 9 tc.
Potem kolejne straciłam w 5 tc, a więc na samym początku.
W obu wypadkach musiałam mieć łyżeczkowanie.

Teraz panikuję z byle głupoty. Ale jak już minie 13 tc, to będę najspokojniejsza i najszczęśliwsza na świecie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 13:23   #685
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Jak urodzi się moje maleństwo, to na pewno nie dam moim dzieciom go na spacer. Moja córka będzie miała 12 lat, a więc podobnie jak ja wtedy, więc nie wiadomo co jej do głowy strzeli.
Dziecko choćby nie wiem jak było grzeczne, poukładane i rozsądne to jednak nadal jest tylko dziecko Ja też nie wyobrażam sobie aby dziecko zostawić pod opieką drugiego dziecka
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 13:57   #686
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

No właśnie przez mdłości mam tylko ochotę na takie niezdrowe rzeczy. Tzn. to jest (było, bo już mam mdłości mniejsze od kilku dni) jedyne, co mogłam zjeść i co by nie nie obrzydzało. Na szczęście już jest lepiej i powoli wracam do normalności
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 14:14   #687
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Weronisia nie zazdroszczę tobie przeżyć . Dzielna babka jesteś . Nie dziwię się,że panikujesz,też bym tak robiła. Będę cały czas za ciebie kciuki trzymała,aż do 13 tyg. Ja też niechcący wywróciłam wózek z kilkumiesięczną siostrą. Budą wpadł do kałuży,ale jej nic się nie stało.

kotek81 nieźle się musieli rodzice przestraszyć. Pamiętam te debilne czasy,kiedy już 2-letnie dziecko na podwórku samo było,a mama tylko co jakiś czas przez okno zerkała. W ten sposób ja uciekłam mamie i szukali mnie cały dzień,a mała Agusia taplała się w błocie na działkach .Natomiast moja siostra autobusem pojechała kilka przystanków,też miała 2 latka,jakaś babka ją przywiozła.Zresztą dość często szukalismy jej,bo gdzieś uciekała. Nie potrafię sobie wyobrazic,że ja wypuszczam male dziecko na dwór bez opieki. I faktycznie,dziwne,że ludzie nie reagowali,ale może to dlatego,że wtedy takie biegające samopas dzieciaki to była norma .

irsin mi tez slodycze nie wchodzą,a czekolada to strasznie słodka mi się wydawała,bo wczoraj próbowałam zjeść.

Katosu w mojej części Anglii pada . Byłam w Yorku,piękny jest

ewulcia ja mam to samo,jem na siłę

lutien a mnie własnie wzięła ochota na pizzę. Ja tez byłam na diecie przed ciążą i teraz musialam zwiększyć ilość kalorii,a jednak schudlam kilogram.
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 14:22   #688
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

A ja jutro muszę zjeść kebaba! Pyszne są koło mojego starego mieszkanka (gdy jeszcze nie mieszkałam z mężem i teściami) i jutro muszę zjeść! Uwielbiam mięsko!!!
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 14:33   #689
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
A ja jutro muszę zjeść kebaba! Pyszne są koło mojego starego mieszkanka (gdy jeszcze nie mieszkałam z mężem i teściami) i jutro muszę zjeść! Uwielbiam mięsko!!!
Beata, moge o cos zapytac?pewnie pisalas to juz wczesniej, ale nie doczytalam.
Ciagle narzekasz na mieszkanie z tesciami i ze jest strasznie, czemu nie mieszkasz wiec w swoim mieszkaniu skoro je masz?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 14:39   #690
Basima
Zakorzenienie
 
Avatar Basima
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 218
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
NIe wiadomo dlaczego
Jak zrobiłam test w sobotę i obwieściłam to w całej rodzinie, to już w niedzielę dostałam silnego krwotoku. Nic mnie nie bolało. Poleciała tylko czarna, gęsta krew.
Lekarka stwierdziła na 99% poronienie, ale widząc, że mi bardzo zależy na dziecku, przepisała Turinal na podtrzymanie, w końskiej dawce.
Pierwsze USG miałam po dwóch tygodniach, więc nie będę opisywać jak się czułam psychicznie w niepewności czy tam jeszcze cokolwiek jest.
Na USG okazało się, że ciąża jest żywa i dobrze się rozwija
Średnio co 2-3 tygodnie miałam krwotok. Czyli takie jednorazowe chlupnięcie czarną, gęstą krwią w sporej ilości.
W końcu lekarz stwierdził, że płód leży nisko w drogach rodnych, które powoduje rozwieranie się szyjki i skórcze.
Musiałam leżeć z czymś podłożonym pod tyłek, żeby dać odpocząć szyjce macicy.
W między czasie cały czas brałam doustnie Turinal - hormony na podtrzymanie, oraz dostawałam zastrzyki Kaprogest, a od 7 m-ca również Fenoterol, bo miałam rozwarcie.
Krwotoki z czasem zmalały i były tylko plamienia. Jednak skórcze miałam przez całą ciążę.
Lekarze nie dawali szans na donoszenie tej ciąży. Jakimś cudem przenosiłam ją aż do 41 tygodnia Ale i tak zakończyło się cesarką, bo młoda nie obróciła się jak należy.
Podziwiam Cię naprawdę, ja jestem tak zeschizowana, kiedyś poroniłam 2 razy i teraz każde ukłucie w brzuchu powoduje stres, ale Ty jesteś mega opanowana.
Basima jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.