jak je zafarbować żeby nie zniszczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 17:11   #1
MorticiaAdams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 350

jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?


Mam troszke dziwny problem..() od jakiś dwóch lat rozjaśniam włoski na kolor zbliżony do platyny, i wyglądają dość dziwnie, bo te włoski na dole są odrobine ciemniejsze niż te u góry przy głowie(przy głowie jest typowy bardzo jasny blond a na dole dość ciemniejszy), farbuje włoski w domu, na początku trzymałam farbę na włosach krócej, dlatego na dole sa ciemniejsze. Ale przechodząc do sedna. To myślicie, że moge położyć na te na dole farbe?? bo zazwyczaj kłade tylko na odrosty. nie wiem co zrobic, a boje sie popalic włoski
MorticiaAdams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:32   #2
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

moja odpowiedź jest taka: NIE FARBOWAĆ!!!
W sumie to właśnie nie rozumiem czemu młode dziewczyny farbują i niszczą tym samym swoje włosy. Moja mama ma 55 lat i niefarbowane piękne włosy, nie ma żadnego siwego włosa!! (mam nadzieję, że gen odpowiadający za to po niej odziedziczyłam) Zaś taka jedna znajoma niedługo kończy 40 lat a całą głowę ma białą. Pokazywała mi swoje odrosty. Cała bialusieńka, jak babuleńka. W jej wypadku farbowanie jest zrozumiałe. W przypadku mojej mamy byłoby głupotą. Tak więc jeśli nie chcesz niszczyć włosów i nie masz siwych włosów ----> NIE FARBUJ
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:00   #3
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

ale przeciez jak sie maluje odrosty (czyli wlosy odrastajace od gory glowy) to pierwsze ssie naklada farbe wlasnie na odrosty a reszte farbu rozprowadza sie po reszcie wlosow

nie wiem czego ty sie boisz dol wlosow malowac ;d haha
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:21   #4
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

A duże masz te końcówki, nie da się ich ściąć? Byłoby łatwiej. A zdecydowanie bezpieczniej jest iść do fryzjera na wyrównywanie koloru, w końcu powinien się na tym znać (a jak zepsuje to możesz reklamować, jak sama sobie spalisz włosy to koniec). I pomyśl, czy wygodnie Ci farbować się na ten jasny blond, w sumie niewiele dziewczyn wygląda w takim kolorze naprawdę dobrze, kilka tonów ciemniejsza farba i są boginiami Poza tym, wieczna walka z odrostami, wyrównywaniem koloru i naprawianiem ich, bo się buntują przeciw rozjaśniaczowi...
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:56   #5
BunnyMoon
Raczkowanie
 
Avatar BunnyMoon
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 411
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

Nie rozumiem dlaczego w ogole odradzacie dziewczynie farbowanie na platyne?? Koncowki mozesz przeciagnac farba ale zostaw ja na nich na ok 5-10 min maksymalnie bo jak na dluzej to moga sie wykruszyc
BunnyMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 16:03   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

Cytat:
Napisane przez palomablanka Pokaż wiadomość
ale przeciez jak sie maluje odrosty (czyli wlosy odrastajace od gory glowy) to pierwsze ssie naklada farbe wlasnie na odrosty a reszte farbu rozprowadza sie po reszcie wlosow

nie wiem czego ty sie boisz dol wlosow malowac ;d haha
Bo jak się rozjaśnia włosy, to farbuje się JEDYNIE odrosty. Przynajmniej osoby, które znam, tak właśnie robią.

Miałam podobny problem, ale wtedy co jakieś 2 miesiące przeciągałam farbą też po całych włosach. Efekt był taki, że mi się zaczęly kruszyć Ja bym chyba nic nie kombinowała z rozjaśnianymi włoskami na własną rękę, tylko poszła z tymi końcówkami do fryzjera.

Pozdrawiam
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:56   #7
palomablanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 240
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

a osoby ktore ja znam to maluja odrosty jak chca a reszte farby rozprowadzaja po pozostalych wlosach xdd
palomablanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 21:00   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

Cytat:
Napisane przez palomablanka Pokaż wiadomość
a osoby ktore ja znam to maluja odrosty jak chca a reszte farby rozprowadzaja po pozostalych wlosach xdd
to piękne muszą już mieć końcówki...
z mojej strony koniec OTa
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 08:53   #9
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

naloz na wlosy maseczke przed farbowaniem, zrob odrosty i na 5 minut przed koncem przeciagnij farbe po calych wlosach
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 09:40   #10
MorticiaAdams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 350
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

Cytat:
Napisane przez trollcia Pokaż wiadomość
naloz na wlosy maseczke przed farbowaniem, zrob odrosty i na 5 minut przed koncem przeciagnij farbe po calych wlosach

hmm, a jaką maseczkę mi polecasz?
MorticiaAdams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 13:07   #11
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

najlepiej pomieszaj odzywke bez splukiwania z olejkiem rycynowym, jesli nie masz uzyj oliwy z oliwek, to na prawde pomaga, farba lapie i tak ale utleniacz nie przesusza tak wlosow jak bez ochrony
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 13:39   #12
MorticiaAdams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 350
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

Cytat:
Napisane przez trollcia Pokaż wiadomość
najlepiej pomieszaj odzywke bez splukiwania z olejkiem rycynowym, jesli nie masz uzyj oliwy z oliwek, to na prawde pomaga, farba lapie i tak ale utleniacz nie przesusza tak wlosow jak bez ochrony
mam olejek rycynowy dziekuje, wypróbuje tak. aha jeszcze jedno pytanko, mam nałożyć tą odżywkę z olejkiem i poczekać aż troszke wyschnie? czy odrazu klaść farbę?
MorticiaAdams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 19:55   #13
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

zawsze lepiej chwile odczekac, ale rownie dobrze mozesz nalozyc odzywke i robic zaraz po tym odrosty i tak bedzie miala czas wchlonac sie podczas gdy bedziesz robic odrost, w koncu przeciagniesz farbe po wlosach dopiero pod koniec farbowania( na jakies 10min)
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 03:14   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

A ta roznica jest duza i zle wyglada?

Ja nakladam farbe na odrosty, a potem przeciagam na cale wlosy, tuz przed zmyciem w celu wyrownania i odswiezenia koloru wlasnie. Naprawde nie trzeba dlugo - slownie chwila, max 5 minut na calych wlosach.

Tez sporo rozjasniam, co prawda nie na platyne, ale uzywam bardzo jasnych blondow.
Z farb polecam L'oreala Ferie, teraz go zrobili na l'oreal preference feria, ale to ta sama farba.

Zniszczone koncowki trzeba podcinac. A na reszte wlosow regularnie nakladac solidne odzywki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 16:06   #15
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: jak je zafarbować żeby nie zniszczyć?

ja farbuje włosy an czarno od dwóch lat. fryzjer zawsze robi mi jakieś odzywki odbudowujące ale to nic nie działa bo farba jest za mocna a ja mam słabe włosy. Pewnie tez tak masz. Ale ja już się przyzwyczaiłam do czarnego i nie chce go zmieniać.to teraz już nie wiem pewnie łysa zostane chyba ze się obetne krotko. Ostatnio myśle żeby tak się obciać jak rihanna, ona ma zawsze super włosy!szczególnie w tym teledysku z Justinem, nowy teraz jest taki
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.