Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 08:15   #1861
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

riddle92 nie trenuję nic, chociaż od przyszłego tygodnia to się zmieni pewnie, bo bieżnia będzie w domu...

Dzisiejsze

Ś: koktajl (mały banan, dwa kiwi, pomarańcza, dwie łyżki płatków, garsc włoskich), 150 g serka wiejskiego

pasek gorzkiej czeko

O: bagietka zapieczona z mozarellą i pomidorami oraz ziołami

P: pewnie kiwi z serkiem homo

K: nie wiem idę na imprezę więc pewnie jakaś sałatka
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 11:34   #1862
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

R
I: 2 jajka na twardo, grahamka z kilkoma kroplami oliwy, pomidor
II: gotowana ćwiartka z kurczaka, grahamka, szklanka soku z warzyw (100%)
III: sałatka z tuńczyka: mix sałat, pomidor, oliwa, przyprawy, tuńczyk w sosie własnym
IV: twarożek domowy, kilka orzechów włoskich, szklanka soku z warzyw


Muszę chyba zacząć jeść na śniadanie owsiankę, bo później brakuje mi pomysłów na posiłki..
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam

Edytowane przez noseknosek
Czas edycji: 2012-03-03 o 11:36
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:04   #1863
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje R:
I: owsiana na mleku z gruszką i masłem z nerkowców
II: 2 kromki jasnego żytniego, z polędwicą z indyka, jedna z pomidorem, druga z plasterkiem sera plesniowego
III: kawałek pieczonego schabu, trochę pieczonych ziemniaków, pieczone brokuły (takie jednogarnkowe cos z piekarnika)
IV: sałatka (mix sałat, kurczak, pomidor, ogórek, sezam, kiełki słonecznika, oliwa, ocet, przyprawy)
V: Wiesniak z kiełkami i przyprawami

Dzisiaj natomiast grzeszę bo lepiłam ruskie pierogi i z 5 podjadłam Robienie jedzenia i nie jedzenie go potem jest udręką
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:06   #1864
dreamfield
Raczkowanie
 
Avatar dreamfield
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 118
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Kolejna próba ulepszenia jadłospisu.

R
ŚnI: "surówka piękności Heleny Rubinstein", czyli płatki owsiane zalane chłodną wodą z sokiem z cytryny, miodem, jogurtem naturalnym, jabłkiem, cynamonem i orzechami
ŚnII: kromka chleba żytniego na zakwasie (znalazłam!) ze sporą ilością szynki i pomidorem i koperkiem.
O: makaron z semoliny z musem z awokado, szpinaku, czerwonej bazylii, czosnku, z sokiem z limonki i pokruszoną fetą na wierzchu, na oleju z pestek winogron
P: serek wiejski z pomidorem i orzechami
K: jajecznica na szynce z koperkiem

W jakimś wątku Macerata polecała koktajle, czyli zmiksowany twaróg z kefirem/jogurtem/maślanką i owocami. Takie rozdrobnione jedzenie nadaje się na posiłek, np drugie śniadanie? Czy może lepiej rozplanować dzień tak, żeby zjeść 6 posiłków, a jednym z nich był taki koktajl? A może w ogóle najlepiej poczekać z tym ustrojstwem, aż przejdę na utrzymanie?
__________________
http://ninthwitch-urodowo.blogspot.com/

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.
dreamfield jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:10   #1865
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez dreamfield Pokaż wiadomość
Kolejna próba ulepszenia jadłospisu.

R
ŚnI: "surówka piękności Heleny Rubinstein", czyli płatki owsiane zalane chłodną wodą z sokiem z cytryny, miodem, jogurtem naturalnym, jabłkiem, cynamonem i orzechami
ŚnII: kromka chleba żytniego na zakwasie (znalazłam!) ze sporą ilością szynki i pomidorem i koperkiem.
O: makaron z semoliny z musem z awokado, szpinaku, czerwonej bazylii, czosnku, z sokiem z limonki i pokruszoną fetą na wierzchu, na oleju z pestek winogron
P: serek wiejski z pomidorem i orzechami
K: jajecznica na szynce z koperkiem

W jakimś wątku Macerata polecała koktajle, czyli zmiksowany twaróg z kefirem/jogurtem/maślanką i owocami. Takie rozdrobnione jedzenie nadaje się na posiłek, np drugie śniadanie? Czy może lepiej rozplanować dzień tak, żeby zjeść 6 posiłków, a jednym z nich był taki koktajl? A może w ogóle najlepiej poczekać z tym ustrojstwem, aż przejdę na utrzymanie?
W pierwszym posiłku nie ma białka, jogurt naturalny ma go mało. Drugi jest trochę za mały - dodałabym owoc albo drugą kromkę. Albo właśnie taki koktajl, który moim zdaniem jest świetnym dodatkiem do kanapek na śniadanie lub drugie śniadanie. Nie traktowałabym go jako osobnego posiłku.
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:19   #1866
dreamfield
Raczkowanie
 
Avatar dreamfield
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 118
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
W pierwszym posiłku nie ma białka, jogurt naturalny ma go mało. Drugi jest trochę za mały - dodałabym owoc albo drugą kromkę. Albo właśnie taki koktajl, który moim zdaniem jest świetnym dodatkiem do kanapek na śniadanie lub drugie śniadanie. Nie traktowałabym go jako osobnego posiłku.
Dziękuję za szybką odpowiedź emelie W sumie i racja, nie muszę od razu mega wiele tego koktajlu wypijać (zwyczajnie się najadam tymi moimi posiłkami). Ewentualnie pół do śniadania i pół do drugiego
__________________
http://ninthwitch-urodowo.blogspot.com/

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.
dreamfield jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:43   #1867
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
menu na dziś (w stronę P... ciągła kilkuletnia walka ze śmiertelną niedowagą, jest lepiej o jakieś 7kg niż było rok temu, ale wciąż śmiertelnie )
przykro mi, ale pomylilaś wątki.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
R
I: 2 jajka na twardo, grahamka z kilkoma kroplami oliwy, pomidor
II: gotowana ćwiartka z kurczaka, grahamka, szklanka soku z warzyw (100%)
III: sałatka z tuńczyka: mix sałat, pomidor, oliwa, przyprawy, tuńczyk w sosie własnym
IV: twarożek domowy, kilka orzechów włoskich, szklanka soku z warzyw


Muszę chyba zacząć jeść na śniadanie owsiankę, bo później brakuje mi pomysłów na posiłki..
fajnie, tylko mało węgli, cwiczysz cos?

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Moje R:
I: owsiana na mleku z gruszką i masłem z nerkowców <białko
II: 2 kromki jasnego żytniego, z polędwicą z indyka, jedna z pomidorem, druga z plasterkiem sera plesniowego <białko
III: kawałek pieczonego schabu, trochę pieczonych ziemniaków, pieczone brokuły (takie jednogarnkowe cos z piekarnika) <troche ziemniakow ok... ale jakiś ryż by sie przydal czy makaron
IV: sałatka (mix sałat, kurczak, pomidor, ogórek, sezam, kiełki słonecznika, oliwa, ocet, przyprawy) <ok
V: Wiesniak z kiełkami i przyprawami <ok


Dzisiaj natomiast grzeszę bo lepiłam ruskie pierogi i z 5 podjadłam Robienie jedzenia i nie jedzenie go potem jest udręką
jw

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dreamfield Pokaż wiadomość
W jakimś wątku Macerata polecała koktajle, czyli zmiksowany twaróg z kefirem/jogurtem/maślanką i owocami. Takie rozdrobnione jedzenie nadaje się na posiłek, np drugie śniadanie? Czy może lepiej rozplanować dzień tak, żeby zjeść 6 posiłków, a jednym z nich był taki koktajl? A może w ogóle najlepiej poczekać z tym ustrojstwem, aż przejdę na utrzymanie?
Ja czasem wypijam taki koktajl, ale zjadam do niego kanapkę czy tam jakieś tłuszcze, ale ostatecznie jeśli dasz duzo twarogu to jako osobny posilek tez jest okej az zrobilas mi smaka i dzis taki wypije ;d
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 14:59   #1868
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

riddle92 Co bys proponowała sniadaniowego z białkiem? Bo niestety na jaja mam alergię a owsianki z serkiem nie przełknę. Na kanapki daję po 2 plasterki polędwicy. Nie mam pomysłu jak dodać białko do sniadania niestety. Ryby też odpadają bo mogę jesc tylko tunczyka z puszki i makrelę z puszki - na pozostałe mam alergię.

Co do ziemniaków to jem je czasem jako odmianę od kaszy i ryżu. Makaron jednak lubię tylko z sosami więc na R sobię go podarowałam
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:02   #1869
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

moje R dzisiejsze:
I. owsianka z 4 lyzek platkow, garsci orzechow wloskich, dwoch lyzek jogurtu naturalnego i kilku mrozonych truskawek, rozbabranych w 100 ml mleka (ktore potem doslodzilam lyzeczka cukru i wypilam osobno, mialam mega ochote), do tego jajko sadzone na maśle z miseczką warzyw mrozonych
II. kromka chleba razowego z jakąś pieczenią ze śliwką i szynką, troche tuńczyka z majonezem
15 km na rowerze, z czego pod koniec 10 minutowa przerwa na zakup i spożycie gruszki ;d
III. pol woreczka ryzu brazowego + tunczyk z puszki + warzywa na patelnie zawierajace troche ryzu bialego + lyzka maki kukurydzianej + sos chilli
bedzie:
HIIT
IV. powtorka z III, tylko ze z piersia z kurczaka + jakiś owoc
V. wyżej wymieniony koktajl twarogowo-jogurtowy z odrobiną truskawek i cukru (nie dodam wiele, bo to kolacja, ale tak dla smaku) + chleb razowy z szyneczką

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
riddle92 Co bys proponowała sniadaniowego z białkiem? Bo niestety na jaja mam alergię a owsianki z serkiem nie przełknę. Na kanapki daję po 2 plasterki polędwicy. Nie mam pomysłu jak dodać białko do sniadania niestety. Ryby też odpadają bo mogę jesc tylko tunczyka z puszki i makrelę z puszki - na pozostałe mam alergię.

Co do ziemniaków to jem je czasem jako odmianę od kaszy i ryżu. Makaron jednak lubię tylko z sosami więc na R sobię go podarowałam
kurcze, to ciezka sprawa, bo ja jadam często jaja i rybki, tak to nie mam pomyslu tez... a owsianka osobno a serek osobno? bo ja np tez nie lubie owsianki z twarogiem, zjadam go osobno, a owsianke z lyzka jogurtu naturalnego, plus oczywiscie jakies dodatki do obydwu

a, rozumiem. no ja makaron jadam tylko na slodko na redukcji, z polewą jogurtowo-owocową, ewentualnie z serem bialym ;d tak "wytrawnie" to tez nie przepadam
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:06   #1870
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
kurcze, to ciezka sprawa, bo ja jadam często jaja i rybki, tak to nie mam pomyslu tez... a owsianka osobno a serek osobno? bo ja np tez nie lubie owsianki z twarogiem, zjadam go osobno, a owsianke z lyzka jogurtu naturalnego, plus oczywiscie jakies dodatki do obydwu

a, rozumiem. no ja makaron jadam tylko na slodko na redukcji, z polewą jogurtowo-owocową, ewentualnie z serem bialym ;d tak "wytrawnie" to tez nie przepadam
Hm osobno serek to niezły pomysł tylko kalorycznie to będzie już chyba za dużo więc będę musiała zmniejszyć porcję owsianki. jogurtu do niej raczej nie dodam bo jadam ją bardzo ciepłą. Ale osobno serek spróbuję Dzięki!

Ja makaronu na słodko nigdy nie jadłam chyba Ale generalnie uwielbiam makarony z sosami serowymi, smietanowymi, pomidorowymi, z dużą iloscią natki pietruszki i parmezanem. Ehhhhh
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:10   #1871
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Hm osobno serek to niezły pomysł tylko kalorycznie to będzie już chyba za dużo więc będę musiała zmniejszyć porcję owsianki. jogurtu do niej raczej nie dodam bo jadam ją bardzo ciepłą. Ale osobno serek spróbuję Dzięki!

Ja makaronu na słodko nigdy nie jadłam chyba Ale generalnie uwielbiam makarony z sosami serowymi, smietanowymi, pomidorowymi, z dużą iloscią natki pietruszki i parmezanem. Ehhhhh
A ja bym się tak nie spinała. Jeśli masz dobry jogurt, czyli taki bez odtłuszczonego mleka w proszku, to spokojnie jedz sobie tę owsiankę z jogurtem, a o białko zadbaj w innych posiłkach. Jakieś mięsko, ze dwa jajka, trochę orzechów i czasem twaróg i będzie dobrze.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 15:20   #1872
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
A ja bym się tak nie spinała. Jeśli masz dobry jogurt, czyli taki bez odtłuszczonego mleka w proszku, to spokojnie jedz sobie tę owsiankę z jogurtem, a o białko zadbaj w innych posiłkach. Jakieś mięsko, ze dwa jajka, trochę orzechów i czasem twaróg i będzie dobrze.
Własnie owsianki z jogurtem nie zjem. W ogóle nie zjem zimnej owsianki. Musi być gęsta na mleku. Dojem więc osobno jakis serek i myslę że będzie ok. Jajek niestety też nie jadam Ciężko być alergikiem na diecie
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:24   #1873
dreamfield
Raczkowanie
 
Avatar dreamfield
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 118
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
Ja czasem wypijam taki koktajl, ale zjadam do niego kanapkę czy tam jakieś tłuszcze, ale ostatecznie jeśli dasz duzo twarogu to jako osobny posilek tez jest okej az zrobilas mi smaka i dzis taki wypije ;d
No ja właśnie również przeczytałam o tym i pomyśłałam, że z taką truskawką czy jagodą czy nawet jabłkiem musi być pycha! Twarogu to ze 100g (czyli ok. 20g białka) dorzuciłabym. Podlałabym to chętnie mlekiem, żeby było bardziej do picia, ale się naczytałam, że mleko z kartonu jest fe i już nie wiem, czy mam popadać w paranoje, czy wrzucić na luz. Tj. wiadomo, że trochę nie zaszkodzi, ale ostatnio jem je codziennie do owsianki, a szukam jak najzdrowszych rozwiązań, również na późniejszą, utrzymaniową dietę.
__________________
http://ninthwitch-urodowo.blogspot.com/

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.
dreamfield jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:32   #1874
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez dreamfield Pokaż wiadomość
No ja właśnie również przeczytałam o tym i pomyśłałam, że z taką truskawką czy jagodą czy nawet jabłkiem musi być pycha! Twarogu to ze 100g (czyli ok. 20g białka) dorzuciłabym. Podlałabym to chętnie mlekiem, żeby było bardziej do picia, ale się naczytałam, że mleko z kartonu jest fe i już nie wiem, czy mam popadać w paranoje, czy wrzucić na luz. Tj. wiadomo, że trochę nie zaszkodzi, ale ostatnio jem je codziennie do owsianki, a szukam jak najzdrowszych rozwiązań, również na późniejszą, utrzymaniową dietę.
A no tak, pokręciłam Ciiebie z dreamfield.
Ale w Twoim przypadku też jedz sobie owsiankę z tym, co lubisz, na mleku. A skoro nie możesz jeść jajek (biedna jesteś, ja uwielbiam jaka, dają tyle możliwości) i ryb, to białko uzupełniaj może strączkami. Na mięso uczulona nie jesteś?
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:49   #1875
dreamfield
Raczkowanie
 
Avatar dreamfield
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 118
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
A no tak, pokręciłam Ciiebie z dreamfield.
Ale w Twoim przypadku też jedz sobie owsiankę z tym, co lubisz, na mleku. A skoro nie możesz jeść jajek (biedna jesteś, ja uwielbiam jaka, dają tyle możliwości) i ryb, to białko uzupełniaj może strączkami. Na mięso uczulona nie jesteś?
Ja jadam wszystko, jaja, mięcho, co mi się podoba. To
hauuu jest pouczulana.

Co do tego mleka. Przeglądałam wątek "co nadaję się na redukcję" czy jakoś tak. Tam ładnie i rzeczowo wypowiadała się
macerata odnośnie różności pokarmowych i stwierdziła, że mleko kartonikowe, pasteryzowane jest do chrzanu i nie warto tego pić. Stąd właśnie moje wątpliwości. Całkiem może z niego nie zrezygnuje, ale może warto ciut ograniczyć na rzecz zdrowszych rzeczy.

Chyba sama pokręciłam, przepraszam za OT.

__________________
http://ninthwitch-urodowo.blogspot.com/

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.

Edytowane przez dreamfield
Czas edycji: 2012-03-03 o 15:58
dreamfield jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:50   #1876
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Heej! Tak ładnie trzymałam moją R, ograniczyłam węgle, nawet chudłam, ale dziś zrobiłam coś głupiego i piszę, żebyście doradziły mi czy może mi to zaszkodzić. Napiszę też resztę jadłospisu do oceny:
6.00 - Sałatka owocowa: 1 kiwi, 1 jabłko, 1 mandarynka z 150g serka homo, 2 łyżki musli + kawa z mlekiem 2%
9.00 - 100g łososia wędzonego, talerz sałatki greckiej
12.00 - jajecznica z 2 jajek z oliwkami i pomidorkiem
15.00 - no i tu się zdarzyło. TŻ kupił sobie odżywkę białkową i chciałam spróbować. Chyba brakuje mi słodkości, bo tak mi posmakowała że wypiłam 3 szklanki mleka, każda ze sporą porcją takiego białka :/ Przesadziłam i teraz się martwię, czy mi nie zaszkodzi na dietę i na żołądek. No i co zjeść na kolację?
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:54   #1877
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

U sobotnio - pracowite

I homo naturalny zmiksowany z jabłkiem, do tego podprażone płatki orkiszowe, łyzeczka otrąb, łycha konfitury różanej z płatkami róż <3 i orzechy brazylijskie; malutki wytrawny pudding ze szpinakiem i pasta z zielonego groszku

II troche hummusu z prażonym sezamem jedzone preclem(taki hm wytrawny, nie wiem jak go opisac ), szklanka soku wielowarzywnego

III tortellini grzybowe podane ze szpinakiem duszonym z czosnkiem, pieprzem, duszonymi pieczarkami, serem cambozola i szczypiorem

IV kubek pikantnej zupy pomidorowej

V bedzie rybka po grecku z duża iloscia marchewki bo "juz się robi"
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 16:00   #1878
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
U sobotnio - pracowite

I homo naturalny zmiksowany z jabłkiem, do tego podprażone płatki orkiszowe, łyzeczka otrąb, łycha konfitury różanej z płatkami róż <3 i orzechy brazylijskie; malutki wytrawny pudding ze szpinakiem i pasta z zielonego groszku

II troche hummusu z prażonym sezamem jedzone preclem(taki hm wytrawny, nie wiem jak go opisac ), szklanka soku wielowarzywnego

III tortellini grzybowe podane ze szpinakiem duszonym z czosnkiem, pieprzem, duszonymi pieczarkami, serem cambozola i szczypiorem

IV kubek pikantnej zupy pomidorowej

V bedzie rybka po grecku z duża iloscia marchewki bo "juz się
robi"
zazdroszczę V i III
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 16:24   #1879
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
Heej! Tak ładnie trzymałam moją R, ograniczyłam węgle, nawet chudłam, ale dziś zrobiłam coś głupiego i piszę, żebyście doradziły mi czy może mi to zaszkodzić. Napiszę też resztę jadłospisu do oceny:
6.00 - Sałatka owocowa: 1 kiwi, 1 jabłko, 1 mandarynka z 150g serka homo, 2 łyżki musli + kawa z mlekiem 2%
9.00 - 100g łososia wędzonego, talerz sałatki greckiej
12.00 - jajecznica z 2 jajek z oliwkami i pomidorkiem
15.00 - no i tu się zdarzyło. TŻ kupił sobie odżywkę białkową i chciałam spróbować. Chyba brakuje mi słodkości, bo tak mi posmakowała że wypiłam 3 szklanki mleka, każda ze sporą porcją takiego białka :/ Przesadziłam i teraz się martwię, czy mi nie zaszkodzi na dietę i na żołądek. No i co zjeść na kolację?
0.o martwisz się jednorazowym spożyciem trzech szklanek mleka z odżywką... o matko, przecież to szalenstwo. jakbym ja sie przejmowala każdym moim odstepstwem od diety, to chyba bym oszalala...

poza tym, o ktorej Ty chodzisz spac? zjadasz tylko jeden posilek po 15? moze warto pomyslec o 6 w ciagu dnia, ja tak jadalam jak mialam do szkoly na rano i siedizalam i sie uczylam do nocy.

tak poza tym to początek wygląda niezle
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 16:50   #1880
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Noo, wiesz, nie tylko chodzi mi o odstępstwo od diety. Chodzi mi też o organizm, np. jak zareaguje układ pokarmowy mój. Przecież dziś zjadłam, nie wiem, z 200g białka :/ No, ale może masz racje, jednorazowo pewnie nic mi nie będzie. Ale kolacji białkowej już nie jem dziś
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 18:00   #1881
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
U sobotnio - pracowite

I homo naturalny zmiksowany z jabłkiem, do tego podprażone płatki orkiszowe, łyzeczka otrąb, łycha konfitury różanej z płatkami róż <3 i orzechy brazylijskie; malutki wytrawny pudding ze szpinakiem i pasta z zielonego groszku p

II troche hummusu z prażonym sezamem jedzone preclem(taki hm wytrawny, nie wiem jak go opisac ), szklanka soku wielowarzywnego

III tortellini grzybowe podane ze szpinakiem duszonym z czosnkiem, pieprzem, duszonymi pieczarkami, serem cambozola i szczypiorem

IV kubek pikantnej zupy pomidorowej

V bedzie rybka po grecku z duża iloscia marchewki bo "juz się robi"
Wszytsko przepyszne Ukradłabym Ci Twoje jedzonko.Wpadam do Ciebie w poniedziałek na jedzonko
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 19:28   #1882
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

R

I.kromka chleba żytniego, jajecznica z 2 jajek z cebulą
II.jabłko
III.i tu grzeszki lody i 3 markizy (wizyta u szwagra) do tego 3 herbaty
IV.sałatka grecka i grzanka
V.100g twarogu ogórek kiszony, ćwierć papryki, pół pomidora

Trening kardio 50min i ćwiczenia na brzuch 10min
Do tego 2 l wody niskogazowanej
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 19:53   #1883
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
U sobotnio - pracowite

I homo naturalny zmiksowany z jabłkiem, do tego podprażone płatki orkiszowe, łyzeczka otrąb, łycha konfitury różanej z płatkami róż <3 i orzechy brazylijskie; malutki wytrawny pudding ze szpinakiem i pasta z zielonego groszku

II troche hummusu z prażonym sezamem jedzone preclem(taki hm wytrawny, nie wiem jak go opisac ), szklanka soku wielowarzywnego

III tortellini grzybowe podane ze szpinakiem duszonym z czosnkiem, pieprzem, duszonymi pieczarkami, serem cambozola i szczypiorem

IV kubek pikantnej zupy pomidorowej

V bedzie rybka po grecku z duża iloscia marchewki bo "juz się robi"
Boskie jedzenie Jak smakuje konfitura różana?
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 20:10   #1884
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
A no tak, pokręciłam Ciiebie z dreamfield.
Ale w Twoim przypadku też jedz sobie owsiankę z tym, co lubisz, na mleku. A skoro nie możesz jeść jajek (biedna jesteś, ja uwielbiam jaka, dają tyle możliwości) i ryb, to białko uzupełniaj może strączkami. Na mięso uczulona nie jesteś?
Mięcho na szczęscie mogę jesc Chociaż 8 lat byłam wegetarianką więc to był hardcore Staram się przemycać te strączki
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 20:21   #1885
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
Noo, wiesz, nie tylko chodzi mi o odstępstwo od diety. Chodzi mi też o organizm, np. jak zareaguje układ pokarmowy mój. Przecież dziś zjadłam, nie wiem, z 200g białka :/ No, ale może masz racje, jednorazowo pewnie nic mi nie będzie. Ale kolacji białkowej już nie jem dziś
nawet na pewno nic Ci nie bedzie

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
R

I.kromka chleba żytniego, jajecznica z 2 jajek z cebulą <okej, choc moglyby byc dwie kromki
II.jabłko <to nie posilek
III.i tu grzeszki lody i 3 markizy (wizyta u szwagra) do tego 3 herbaty <grzeszki grzeszkami... co normalnie jest w tym miejscu?
IV.sałatka grecka i grzanka <to też nie posiłek, trochę fety to nie zrodlo bialka, jaka grzanka? z jasnego pieczywa?
V.100g twarogu ogórek kiszony, ćwierć papryki, pół pomidora <ok

Trening kardio 50min i ćwiczenia na brzuch 10min <ktore to okołotreningowe, bo żadne sie nie nadają?
Do tego 2 l wody niskogazowanej
jadłospis - jak nie jeść: za mało, nie ma tłuszczy, nie ma białka, z węgli złożonych to tylko ten chleb żytni tutaj sie nadaje
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 21:30   #1886
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
nawet na pewno nic Ci nie bedzie

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------


jadłospis - jak nie jeść: za mało, nie ma tłuszczy, nie ma białka, z węgli złożonych to tylko ten chleb żytni tutaj sie nadaje
kardio się nie najdają ? wysiłek chyba każdy dobry, może źle że nazwałam to treningiem dzisiaj miałam taki dzień, że nie dało się zdrowiej zjeść.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 21:42   #1887
LittleWoman
Zadomowienie
 
Avatar LittleWoman
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 1 352
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Witajcie! Mój plan na jutro

Redukcja

Ś: owsianka (3 łyżki płatków, łyżka otrąb, łyżka siemienia zalane wodą) z twarożkiem chudym z łyżką jogurtu naturalnego, słodzikiem, cynamonem, słonecznikiem jabłkiem i garścią suszonej żurawiny
40 min hh + zesaw ćwiczeń na nogi i pośladki
O: gotowane mięcho kuraka + gotowana marchewka
P: pomarańcza/banan z serkiem homo naturalnym, otrębami i siemieniem lnianym i słodzikiem (nie umiem z niego zrezygnować, a wydaje mi się, że przesadzam...)
Jogging
K: jajko na twardo/sałatka z tuńczyka wsw i ogórka konserwowego/omlet z ziołami.

w ciągu dnia woda, herbatki
LittleWoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 21:51   #1888
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
kardio się nie najdają ? wysiłek chyba każdy dobry, może źle że nazwałam to treningiem dzisiaj miałam taki dzień, że nie dało się zdrowiej zjeść.
ale ja mowie ze posilki sie nie nadaja zadne na okolotreningowe, a nie ze trening zly
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 07:44   #1889
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
ale ja mowie ze posilki sie nie nadaja zadne na okolotreningowe, a nie ze trening zly
dzieki za wytlumaczenie bo zle ciebie zrozumialam
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 09:15   #1890
Keymo
Przyczajenie
 
Avatar Keymo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Proszę o ocenę P. I chwalę się. + 1kg. x3

I. placuszki razowe jabłkowe z serkiem wiejskim, dżemem i suszoną gruszką
II. sernik cynamonowo miodowy z serka mascarpone ( z cukierni T Deker <3), małe espresso
III. bułka żytnia z masłem i serkiem capri, sunbites paprykowe, kawa latte waniliowa z torebki
IV. frittata z warzywami, mozzarellą i paluszkami surimi
V. pół kostki twarogu z miodem (profilaktycznie~~przezię bienie) & mleczkiem kokosowym

w między czasie duuużo cytryny z miodem.
niestety nie mogę leczyć się mlekiem z czosnkiem - nietolerancja laktozy. Może znacie jeszcze jakieś domowe sposoby kuracji? x3
Keymo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.