Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 08:06   #511
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Z ciekawostek, kofeina wspomaga działanie insuliny więc jak zjemy ciacho do kawy to szybciej się upcha w tłuszczyk

Więc kawa najlepiej solo albo po treningu, kiedy działanie insuliny jest wręcz wskazane
yhm... często popełniany błąd - " do kawki coś słodkiego"

Cytat:
Napisane przez JuliaWhite Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kiedys slyszalam teorie, ze po treningu najlepiej jesc slodycze bo szybciej sie spalaja. Wysnul ja trener mojej kolezanki ale raczej nie mam do niego zaufania zwlaszcza patrzac na plan ktory dla niej przygotowal. Czy wiecie moze cos na ten temat?
Słodyczy najlepiej nie jeść. A po treningu to w ogóle - jakoś słabo widzę jako posiłek potreningowy...
A w ogóle tak na logikę - po co ćwiczyć jak sie zaraz mam dopchac pustymi kaloriami?
Raczej nie obdarzaj tego trenera zaufaniem
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 08:19   #512
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
yhm... często popełniany błąd - " do kawki coś słodkiego"


Słodyczy najlepiej nie jeść. A po treningu to w ogóle - jakoś słabo widzę jako posiłek potreningowy...
A w ogóle tak na logikę - po co ćwiczyć jak sie zaraz mam dopchac pustymi kaloriami?
Raczej nie obdarzaj tego trenera zaufaniem
Może chodziło mu o to, że jeśli już jeść słodycze, to wtedy najlepiej?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 08:20   #513
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Może chodziło mu o to, że jeśli już jeść słodycze, to wtedy najlepiej?
Z pewnością. Ale uważam to za kompletną głupotę.
Po treningu to się buduje mięśnie białkiem.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 08:35   #514
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez JuliaWhite Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kiedys slyszalam teorie, ze po treningu najlepiej jesc slodycze bo szybciej sie spalaja. Wysnul ja trener mojej kolezanki ale raczej nie mam do niego zaufania zwlaszcza patrzac na plan ktory dla niej przygotowal. Czy wiecie moze cos na ten temat?
Może inaczej powinien to sformułować: jeśli już koniecznie musisz czasem zjeść coś słodkiego to najlepiej zrobić to w okolicach treningu, najlepiej przed
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 09:46   #515
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
Może inaczej powinien to sformułować: jeśli już koniecznie musisz czasem zjeść coś słodkiego to najlepiej zrobić to w okolicach treningu, najlepiej przed
wlasnie najlepiej PO
NIGDY przed jezeli pragniemy sie odchudzic
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 10:09   #516
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
wlasnie najlepiej PO
NIGDY przed jezeli pragniemy sie odchudzic
Dobra, widzę że trzeba wyjaśnić sprawę od podstaw.
Jeśli idziesz na siłownie, robisz trening siłowy to potrzebujesz węglowodanów żeby po prostu mieć siłę. Najlepiej dostarczyć te węglowodany z dobrych źródeł jak np. ryż ale jak część z nich zjemy w słodyczach to nie będzie wielkiej tragedii bo i tak je spalimy podczas treningu.
Jeśli mówimy o treningu aerobowym to przed takim treningiem absolutnie nie jemy słodyczy, właściwie najlepiej nic nie jeść przed takim treningiem bo jeśli podniesiemy poziom cukru we krwi to spalimy głównie ten cukier a nie tkankę tłuszczową. Bezpośrednio po takim treningu też słodyczy nie jemy bo wtedy nam się z powrotem nagromadzi tłuszczyk.
Jednak najważniejszy jest po prostu bilans kaloryczny a nie kiedy co jemy jeśli będziemy spalać więcej niż jeść to na pewno nie przytyjemy.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:30   #517
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

A kolega znowu ma elementarne braki w wiedzy


Węgle proste powodują wyrzut insuliny a ta z kolei po treningu siłowym pomaga również aminokwasom dotrzeć do mięśni, więc dla ogółu najlepszym m czasem na jedzenie węgli prostych będzie właśnie ten po treningu.

Jeśli chodzi o siłę/energię w trakcie treningu to organizm ma zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i w wątrobie a zapasy te przekraczają możliwości treningowe przeciętnego Kowalskiego gdyż jest to ponad 1000 kcal. Jedzenie węgli prostych przed treningiem (nie mówimy o wyczynowcach) jest więc niepotrzebne).
Można natomiast w zależności od celów i potrzeb zjeść węgle złożone.

W trakcie aerobów część energii będzie pochodzić z węgli, część z tłuszczu a proporcje zależą bardziej od stopnia wytrenowania i intensywność treningu niż od tego co zjemy.
Paradoksalnie jeśli zjemy węgle proste przed treningiem insulina będzie starała się upchać je do komórek a nie da możliwości zadzałania glukagonowi i możemy doświadczyć zjazdu i tyle z naszej energii
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 17:48   #518
JuliaWhite
Raczkowanie
 
Avatar JuliaWhite
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Z pewnością. Ale uważam to za kompletną głupotę.
Po treningu to się buduje mięśnie białkiem.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
yhm... często popełniany błąd - " do kawki coś słodkiego"


Słodyczy najlepiej nie jeść. A po treningu to w ogóle - jakoś słabo widzę jako posiłek potreningowy...
A w ogóle tak na logikę - po co ćwiczyć jak sie zaraz mam dopchac pustymi kaloriami?
Raczej nie obdarzaj tego trenera zaufaniem
Mam troche inny cel niz moja kolezanka. Mi zalezy na wygladzie: http://thechive.com/2012/07/20/fit-g...-girl-friday9/

a jej na czyms duzo, duzo, duzo szczuplejszym. Chociaz wizja batonika jest kuszaca. Niby wiem, ze lepiej nie jesc slodyczy itd ale nie mam zamiaru sie katowac bo wiem jak sie to skonczy w moim przypadku. A do tego zdecydowanie nie chce wracac.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
A kolega znowu ma elementarne braki w wiedzy


Węgle proste powodują wyrzut insuliny a ta z kolei po treningu siłowym pomaga również aminokwasom dotrzeć do mięśni, więc dla ogółu najlepszym m czasem na jedzenie węgli prostych będzie właśnie ten po treningu.

Jeśli chodzi o siłę/energię w trakcie treningu to organizm ma zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i w wątrobie a zapasy te przekraczają możliwości treningowe przeciętnego Kowalskiego gdyż jest to ponad 1000 kcal. Jedzenie węgli prostych przed treningiem (nie mówimy o wyczynowcach) jest więc niepotrzebne).
Można natomiast w zależności od celów i potrzeb zjeść węgle złożone.

W trakcie aerobów część energii będzie pochodzić z węgli, część z tłuszczu a proporcje zależą bardziej od stopnia wytrenowania i intensywność treningu niż od tego co zjemy.
Paradoksalnie jeśli zjemy węgle proste przed treningiem insulina będzie starała się upchać je do komórek a nie da możliwości zadzałania glukagonowi i możemy doświadczyć zjazdu i tyle z naszej energii

Dzieki, zwlaszcza za czesc o aerobach.


Troche inne pytanie:

Co sadzicie o napojach izotonicznych? Nigdy nie mialam potrzeby ich picia i tak wlasciwie to nie wiem czy mi sa potrzebne do szczescia. Poszukalam troche informacji i jak zawsze czesc osob krzyczy, ze tak koniecznie trzeba je pic a druga czesc jest na nie. Wiecej z nich szkody czy pozytku? Chcialabym troche urozmaicic to co pije bo juz skonczyly mi sie pomysly co zrobic z woda zeby bylo zdrowo i mialo jakis smak.

Edytowane przez JuliaWhite
Czas edycji: 2013-09-18 o 17:52
JuliaWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:01   #519
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Przestań mi zarzucać braków w wiedzy o odżywianiu czy ćwiczeniach. Można by napisać 20 tomów encyklopedii i nadal by się nie napisało wszystkiego więc jeśli czegoś nie ma w moim kilku linijkowym poście to nie znaczy że o tym nie wiem.

"Węgle proste powodują wyrzut insuliny a ta z kolei po treningu siłowym pomaga również aminokwasom dotrzeć do mięśni, więc dla ogółu najlepszym m czasem na jedzenie węgli prostych będzie właśnie ten po treningu." - a w słodyczach to jest w pierony aminokwasów, że się je po treningu to jest wiadome, ale pełnowartościowy posiłek

"Jeśli chodzi o siłę/energię w trakcie treningu to organizm ma zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i w wątrobie a zapasy te przekraczają możliwości treningowe przeciętnego Kowalskiego gdyż jest to ponad 1000 kcal. Jedzenie węgli prostych przed treningiem (nie mówimy o wyczynowcach) jest więc niepotrzebne).
Można natomiast w zależności od celów i potrzeb zjeść węgle złożone." -
To że jest 1000kcal to nie znaczy że organizm zacznie szukać energii gdzie indziej dopiero jak te 1000kcal się w 100% wyczerpie, gdyby tak było kowalski musiał by biegać ponad 2 godziny żeby w ogóle zacząć spalać tłuszcz. Nie napisałem też że węgle proste są konieczne tylko że najmniejszym złem jest zjeść je przed treningiem.

"W trakcie aerobów część energii będzie pochodzić z węgli, część z tłuszczu a proporcje zależą bardziej od stopnia wytrenowania i intensywność treningu niż od tego co zjemy." - oczywiście że zależy również od tego co zjemy, nawet na początkującym poziomie (przy odpowiednio długim treningu, przy tym 15 minutowym to rzeczywiście bez większej różnicy)

"Paradoksalnie jeśli zjemy węgle proste przed treningiem insulina będzie starała się upchać je do komórek a nie da możliwości zadzałania glukagonowi i możemy doświadczyć zjazdu i tyle z naszej energii" - prawda, ale zależy ile ich zjemy, po dwóch tabliczkach czekolady insulina w połączeniu z treningiem może spowodować że poziom cukry spadnie do bardzo niskiego poziomu i nie będziemy mieć siły ćwiczyć, przy rozsądnych ilościach do niczego takiego nie dojdzie
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:31   #520
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez JuliaWhite Pokaż wiadomość

Co sadzicie o napojach izotonicznych? Nigdy nie mialam potrzeby ich picia i tak wlasciwie to nie wiem czy mi sa potrzebne do szczescia. Poszukalam troche informacji i jak zawsze czesc osob krzyczy, ze tak koniecznie trzeba je pic a druga czesc jest na nie. Wiecej z nich szkody czy pozytku? Chcialabym troche urozmaicic to co pije bo juz skonczyly mi sie pomysly co zrobic z woda zeby bylo zdrowo i mialo jakis smak.
A jak myślisz ? woda z dodatkiem syntetycznych witamin i innych chemikaliów

Cytat:
Skład: woda, dekstroza, maltodekstryna, cytrynian sodu, cytrynian potasu, aromaty, stabilizatory – guma arabska, ester glicerolu i żywicy roślinnej, witaminy – niacyca, E, kwas pantotenowy, B6, biotyna. Substancje słodzące: aspartam, acesulfam-K, barwnik- błękit brylantowy FCF. Zawiera cukier i substancje słodzące. Zawiera źródło fenyloalaniny.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:52   #521
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
A jak myślisz ? woda z dodatkiem syntetycznych witamin i innych chemikaliów
Chyba trochę tak jak z białkiem w proszku
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 20:13   #522
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Nie będę więcej wdawać się w dyskusję z kimś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem


Izotonik możesz zrobić sobie sama: np. sok pomarańczowy pół na pół z wodą i do tego szczypta soli

ja nie biegam w maratonach, moje treningi trwają do godziny czasu i w trakcie piję jedynie wodę, elektrolity uzupełniam normalnie z posiłkiem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-09-18 o 20:17
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:30   #523
JuliaWhite
Raczkowanie
 
Avatar JuliaWhite
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Nie będę więcej wdawać się w dyskusję z kimś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem


Izotonik możesz zrobić sobie sama: np. sok pomarańczowy pół na pół z wodą i do tego szczypta soli

ja nie biegam w maratonach, moje treningi trwają do godziny czasu i w trakcie piję jedynie wodę, elektrolity uzupełniam normalnie z posiłkiem
To brzmi smacznie i zdrowo. Jakos nigdy nie pomyslalam o tym zeby po prostu dodac sol. Najprostsze sposoby jak zawsze sa najlepsze.
JuliaWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:45   #524
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Nie będę więcej wdawać się w dyskusję z kimś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem
Może napiszesz chociaż o co Ci chodzi? Najłatwiej jest napisać coś takiego, wykorzystać dłuższy staż na forum. Nie zawsze ty masz racje.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:36   #525
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Pytanie do Rzaby i dziewczyn znających się i orientujących w temacie wysiłku fizycznego ,czy program P90X jest bezpieczny ? jest on dosyć intensywny i np po skonczeniu całego treningu co robić ćwiczyć umiarkowanie czy musi być podobna forma wysiłku ,jak może zareagować na to organizm??? może pytanie banalne ale wolałabym usłyszeć opinie na ten temat
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 17:03   #526
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
Może napiszesz chociaż o co Ci chodzi?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam i to co mi odpisałeś a jak nie pomoże, to jeszcze raz i do skutku

Cytat:
Najłatwiej jest napisać coś takiego, wykorzystać dłuższy staż na forum. Nie zawsze ty masz racje.
Nie zapomnij jeszcze o wieku, pozycji moderatora tego forum oraz doradcy dietetycznego i trenera personalnego

Chyba powinnam się udać na kolanach do Częstochowy

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Pytanie do Rzaby i dziewczyn znających się i orientujących w temacie wysiłku fizycznego ,czy program P90X jest bezpieczny ? jest on dosyć intensywny i np po skonczeniu całego treningu co robić ćwiczyć umiarkowanie czy musi być podobna forma wysiłku ,jak może zareagować na to organizm??? może pytanie banalne ale wolałabym usłyszeć opinie na ten temat
Szczerze mówiąc nie robiłam ani nawet nie oglądałam. Jakoś mi nie po drodze z zakupem a studia prawnicze skrzywiły mnie na tyle, że jak coś nie jest ogólnodostępne to nie ściągam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 19:13   #527
Alicjana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cześć dziewczyny. Mam do Was pytanie.
Czy taki rozkład BWT- 28/40/32 (135 g, 187 g i 68 g) jest ok dla osoby początkującej ważącej 89,5 kg przy wzroście 168 cm, wieku 23 lata, ćwiczącej z Jillian Michaels 5 razy w tygodniu? Chodzi oczywiście o redukcję. Nie za dużo tego białka? Liczyłam 1,5 g razy masa ciała, ale chyba tłuszczu nie powinno się karmić. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi
Z góry dziękuję za odpowiedź
Alicjana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 08:02   #528
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Dziewczyny doradźcie mi co zrobić z mlekiem. Ostatnio pijam po pół litra dziennie - organizm reaguje na to bardzo dobrze, nie mam problemów ale czy na coś uważać przy takiej ilości mleka w diecie?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:15   #529
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Nie zapomnij jeszcze o wieku, pozycji moderatora tego forum oraz doradcy dietetycznego i trenera personalnego



---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------



Szczerze mówiąc nie robiłam ani nawet nie oglądałam. Jakoś mi nie po drodze z zakupem a studia prawnicze skrzywiły mnie na tyle, że jak coś nie jest ogólnodostępne to nie ściągam
Ciekawe co to za studia prawnicze po których zostaje się doradcą dietetycznym i trenerem personalnym? Wiek świadczy jedynie o archaiczności wiedzy.

Prośba do reszty użytkowników: przeczytajcie posty moje i Rzabby i napiszcie prosze gdzie czegoś nie zrozumiałem, bo ja rozłożyłem post na kawałki i dokładnie na wszystko odpisałem po kilkukrotnym przeczytaniu, a nie jestem gimnazjalistą piszącym na dużej przerwie tylko studentem renomowanej uczelni.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 10:26   #530
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
Ciekawe co to za studia prawnicze po których zostaje się doradcą dietetycznym i trenerem personalnym?
a czy jedno musi mieć związek z drugim? rozumiem twoje intencje, ale zalecam też dystans do sprawy. Napisałeś, wyjaśniłeś i ok, nie musisz na siłę wydobywać deklaracji od Rzabby czy od nas

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie mi co zrobić z mlekiem. Ostatnio pijam po pół litra dziennie - organizm reaguje na to bardzo dobrze, nie mam problemów ale czy na coś uważać przy takiej ilości mleka w diecie?
na pewno zawsze trzeba uważać (znaczy słychać organizmu), ale też nie można demonizować mleka

ja np. ostatnio nabiał winiłam za swoje dolegliwości pokarmowe, ale to chyba nie to. Teraz odstawiłam wiórki i orzechy.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:33   #531
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie mi co zrobić z mlekiem. Ostatnio pijam po pół litra dziennie - organizm reaguje na to bardzo dobrze, nie mam problemów ale czy na coś uważać przy takiej ilości mleka w diecie?
jak się dobrze czujesz, to chyba nei ma problemu

ja od jakiegoś czasu nie jem nabiału i ostatnio jak zjadłam chleb z serem, to mnie dość mocno skręcało


natomiast mam problem z owocami
jak zjem, to mam wzdęcia i na następny dzień mnie brzuch pobolewa... nie mocno, ale takie mam uczucie napięcia
jak nie zjem to jest ok, ale znów lubię owoce

i teraz nie bardzo wiem w czym rzecz
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:41   #532
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie mi co zrobić z mlekiem. Ostatnio pijam po pół litra dziennie - organizm reaguje na to bardzo dobrze, nie mam problemów ale czy na coś uważać przy takiej ilości mleka w diecie?
Też piję bardzo często mleko, kakao taki kubek też ok. 0,5 l i to na noc Negatywnych skutków nie zauważyłam.
Jedyne na co można uważać jak Ci służy mleko to chyba tylko ogólny bilans kaloryczny?
Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
jak się dobrze czujesz, to chyba nei ma problemu

ja od jakiegoś czasu nie jem nabiału i ostatnio jak zjadłam chleb z serem, to mnie dość mocno skręcało


natomiast mam problem z owocami
jak zjem, to mam wzdęcia i na następny dzień mnie brzuch pobolewa... nie mocno, ale takie mam uczucie napięcia
jak nie zjem to jest ok, ale znów lubię owoce

i teraz nie bardzo wiem w czym rzecz
Po owocach sporo osób ma takie sensacje, to chyba wina tego że fermentują w jelitach, ale niech ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie
Nabiał też mi średnio służy ("kwaśny" nabiał - twarogi itp), mam często po nim zgagę, ale ja mam ogólnie żołądek po przejściach. Mój organizm niestety woli węgle od białka
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:45   #533
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
j
natomiast mam problem z owocami
jak zjem, to mam wzdęcia i na następny dzień mnie brzuch pobolewa...
pewnie chodzi o FODMAPS, poczytaj tutaj: http://www.tlustezycie.pl/2012/07/fodmaps.html
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:55   #534
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
pewnie chodzi o FODMAPS, poczytaj tutaj: http://www.tlustezycie.pl/2012/07/fodmaps.html
o ja nie moge

kwalifikuję się pod to ... czyli jeszcze bardziej muszę uważac na to co jem...

dzięki za linka
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 11:24   #535
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

No właśnie chodziło mi czy mleko jakoś szczególnie przyczynia się do otłuszczania ale jeśli je tak po prostu wliczać do bilansu to ok
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 11:25   #536
charlizeee
Zakorzenienie
 
Avatar charlizeee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10 094
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
o ja nie moge

kwalifikuję się pod to ... czyli jeszcze bardziej muszę uważac na to co jem...

dzięki za linka
Ja tez to mam muszę dokładniej się przyjrzeć sobie
__________________
Nigdy nie przyjmuj rad od osób,które nie osiągnęły tego, co Ty chcesz osiągnąć.
charlizeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 11:39   #537
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Wywaliłam kawę sprawozdanie za miesiąc

kurde a ja nie potrafię, tj. nie piję prawdziwej ale rozpuszczalne dwie na dzień zawsze

ja czekam na Twoją relację

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Więc kawa najlepiej solo albo po treningu, kiedy działanie insuliny jest wręcz wskazane

Na pewno?
kurde bo chyba nawet w tym wątku kiedyś przeczytałam by nie pić kawy ani po ani przed bo cośtam.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 19:58   #538
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Kupicie mi ?

http://www.pudelek.pl/artykul/59160/...ie_w_londynie/
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:08   #539
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
sypialnia z wanną
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:18   #540
charlizeee
Zakorzenienie
 
Avatar charlizeee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10 094
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Za takie pieniądze można kupic coś fajniejszego nawet w Londku
__________________
Nigdy nie przyjmuj rad od osób,które nie osiągnęły tego, co Ty chcesz osiągnąć.
charlizeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-22 10:56:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.