Chondromalacja rzepki a sport - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 20:54   #1
kinguus
Zadomowienie
 
Avatar kinguus
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 252
GG do kinguus

Chondromalacja rzepki a sport


Witam

Przeglądając wątki na w/w temat nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Lekarz stwierdził u mnie chondromalację rzepki. I czy w związku z tym mogę uprawiać jakiś sport? Nie, że jakiś wyczynowo chodzi mi o zwykłe bieganie, skakanie, kręcenie hula hopem etc.
__________________
wredna baba z reklamacji
kinguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 21:11   #2
Mawawa
Przyczajenie
 
Avatar Mawawa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Ja też mam problemy z rzepką, chcąc wykonywać 6Weidera miałam problemy. Na szesnastym dniu musiałam zrezygnować, bo przed ćwiczeniami brałam tabletki przeciw bólowe. Niedługo zacznę biegać, ok. godzinę dziennie i dołączę ćwiczenia na brzuch. Myślę, że musisz sama sprawdzić czy podczas biegania odczuwasz ból, albo zapytać lekarza. Mi pozwolił na sporty typu jazda na rowerze, pływanie czy bieganie truchtem, nie kazano mi się przemeczać.
Mawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:45   #3
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Ja chondromalację rzepki mam od lat. I insze zmiany zwyrodnieniowe

Nie mogę biegać, skakać, ćwiczyć na stepie, mam problemy z przysiadami i z niektórymi ćwiczeniami obciążającymi kolana.
Rowerek jest ok, ale stepper już nie bardzo.
Zimą gdy jeżdżę na nartach, kolana też bolą, no ale to aktywność sezonowa, więc daję radę.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:04   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

nie wolno biegać, obciążać kolan
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 18:34   #5
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

wątek od pewnego czasu nieaktywny ale ponieważ właśnie wróciłam od lekarza z tą samą diagnozą to postanowiłam odpisać Zapytałam ortopedę o ćwiczenia przy tym schorzeniu i kategorycznie odradził jakichkolwiek ćwiczeń angażujących nogi. Wspomniałaś o hula hop - to jak najbardziej możesz- ale wszystkie aerobiki, bieganie są zabronione. Nogi możesz ćwiczyć jedynie pływając. Jeśli zaleczysz schorzenie to będziesz mogła zacząć ćwiczyć coś więcej. Ważne abyś chodziła na rehabilitację i przyjmowała suplementy wspomagające odbudowę chrząstki. Kiedy ból minie możesz zacząć wykonywać ćwiczenia angażujące nogi. (ale o joggingu to można zapomniec już raz na zawsze - zbyt obciazajace dla stawów)
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:54   #6
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Podijam wątek
Rozpoznano u mnie chondromalację II stopnia oraz enzetopatię mięśnia czworogłowego, ortopeda stwierdził, że jeśli mnie nic nie boli to nie musimy tych przypadłości leczyć. I oczywiście mogę ćwiczyć i żyć jak do tej pory. Sama nie wiem co o tym myśleć... Może powinnam się wybrać do innego lekarza?
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 13:49   #7
jurysdykcja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Chondromalacja 3 stopnia.

Kiedy zaczynałam ćwiczyć nie mogłam wykonać najprostszego przysiadu, podbiec do autobusu. Kompletne zero.

Po 2 latach regularnych ćwiczeń, zaczynając od bardzo łagodnego treningu mogę robić przysiady z 40 kilową sztangą, biegać, właśnie kończę insanity.

Ta choroba to nie wyrok, tyle, że zaczynamy z reguły od baaardzo kiepskiej kondycji (bo nie ćwiczymy z powodu kolan), więc musimy to robić z głową.

Jeszcze 2 lata temu non stop miałam skręcone kolana, bolały mnie dosłownie po najmniejszym wysiłku. Na dzień dzisiejszy nie pamiętam już czym są problemy ze stawami.
jurysdykcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 15:27   #8
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Cytat:
Napisane przez jurysdykcja Pokaż wiadomość
Chondromalacja 3 stopnia.

Kiedy zaczynałam ćwiczyć nie mogłam wykonać najprostszego przysiadu, podbiec do autobusu. Kompletne zero.

Po 2 latach regularnych ćwiczeń, zaczynając od bardzo łagodnego treningu mogę robić przysiady z 40 kilową sztangą, biegać, właśnie kończę insanity.

Ta choroba to nie wyrok, tyle, że zaczynamy z reguły od baaardzo kiepskiej kondycji (bo nie ćwiczymy z powodu kolan), więc musimy to robić z głową.

Jeszcze 2 lata temu non stop miałam skręcone kolana, bolały mnie dosłownie po najmniejszym wysiłku. Na dzień dzisiejszy nie pamiętam już czym są problemy ze stawami.
I najczęściej dostajemy zalecenie lekarskie 'żadnych ćwiczeń!' nie wzmacniamy mięśni i coraz bardziej zajeżdżamy stawy... błędne koło
Sama miałam to kiedyś zdiagnozowane - po kilku latach ćwiczeń i wzmocnieniu mięśni nie mam żadnych problemów z kolanami. Warto skonsultować diagnozę z innym ortopedą i fizjoterapeutą bo wiadomo że pewnych stanów nie da się wyleczyć ale można je na tyle naprawić że nie odczuwamy skutków... a to że ortopedzi często robią diagnozę na oko i zalecenia na wyrost to też jest inna sprawa.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:22   #9
repugnance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Chondromalacja rzepki a sport

Ja usztywniam kolano na czas cięższych ćwiczeń
repugnance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.