stawiennictwo obowiązkowe - sąd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-07, 09:53   #1
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384

stawiennictwo obowiązkowe - sąd


Jak w tytule...muszę być w sądzie, a nie mogę (mam bardzo daleko przede wszystkim, i inne powody). Jestem wnioskodawcą w tej sprawie.

Pytanie: w jakich przypadkach sąd usprawiedliwia nieobecność, czy jeśli będę miała zwolnienie lekarskie to wystarczy?
Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 10:18   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

Cytat:
Napisane przez Celinaa Pokaż wiadomość
Jak w tytule...muszę być w sądzie, a nie mogę (mam bardzo daleko przede wszystkim, i inne powody). Jestem wnioskodawcą w tej sprawie.

Pytanie: w jakich przypadkach sąd usprawiedliwia nieobecność, czy jeśli będę miała zwolnienie lekarskie to wystarczy?
mysle ze tak
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 11:29   #3
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

zwolnienie wystarczy ale sądzę że będą cię wzywać do skutku.
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 11:40   #4
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

wiecie może czy musi to być zwolnienie na jakimś sądowym druku, czy zwyczajne lekarskie?
Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:04   #5
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

zwykłe ZUS'owskie, ale pamietaj ze mogą Cie sprawdzic czy naprawde jestes chora. Tak czy inaczej nie unikniesz wizyty w sadzie nie teraz to za miesiąc - a na uporczywe niestawiennictwo się jest artykuł i mogą niezłą karę przysolić. Już nie mówiąc o tym, że jak się sprawa nie bedzie kręciła bez Ciebie 0 jak piszesz ze jestes wniskodawcą - mozesz zostac przymusowo doprowadzona do niego. Przyjdą panowie ( hehh lub panie) w niebieskich mundurkach, pokaza nakaz doprowadzenia swiadka i ziuuummm... zawiozą Cie. Ale nie idąc na sprawe - zaczynasz lawinę problemów dla siebie. Zawsze mozesz miec pełnomocnika, ktory bedzie Ciebie reprezentował ale jezeli to pierwsza sprawa - zgłos się, złóz zeznania w potem wynajmij pełnomocnika ktory bedzie za Ciebie na sprawy jezdzil.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:32   #6
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

Sprawa jest już któraś z kolej. Sędzia po prostu przekłada termin bez wyraźnego powodu, bo miałam wrażenie że z aktami to ona się zapoznawała na sali, a że trochę skomplikowane, termin przełożyła pod byle pretekstem
Do tego sądu mam 550 km w jedną stronę, w obecnym terminie muszę jechać i wrócić tego samego dnia.
Pisałaś o pełnomocniku...czy to jedynie adwokat? czy też mogę napisać pełnomocnictwo i wysłać tam za mnie np mamę?
Sprawdzają czy osoby które dostarczyły zwolnienie lekarskie są rzeczywiście chore? Przecież ewentualne zwolnienie lekarskie wysyła się po sprawie (czy też przed?) zanim dotrze delikwent już dawno zdrowy

nie chcę się nie stawiać uporczywie, w tym terminie nie mogę być po prostu...

Edytowane przez Celinaa
Czas edycji: 2009-10-07 o 12:33
Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 13:49   #7
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

słuchaj, L4 radze dac przed rozprawą. Zeby sedzia sobie wpisala w akta, ze jestes chora ale nieusprawiedliwiona. Bo jak odebralas i podpisalas wezwanie a nie stawilas sie moze na Ciebie nalozyc kare pienieżną ( do 5000zl). Szkoda kasy, nieprawdaz?

Wiesz co nie mam przy sobie kodeksu postepowania karnego bo zostawilam w pracy ale z tego co pamietam pełnomocnikiem procesowym moze byc zawsze radca prawny oraz adwokat. Moze byc rowniez rodzenstwo oraz rodzice.Jezeli chodzi o kwestie alimentacyjne moze to byc nawet osoba z pomocy spolecznej. Nie napisalas nic czy to jest jakas sprawa prywatna, czy moze wystepujesz jako jednostka gospodarcza? ( wtedy pełnomocnikiem moze byc wspolnik np.). Tylko za pełnomocnictwo sie płaci. Albo w kasie sądu albo w Urzędzie Miasta i Gminy w którym jest sąd. Składasz je w oryginale lub uwierzytelnionej kserokopii w Sadzie albo dolączasz do akt postepowania jesli toczy sie jakies dochodzenie czy sledztwo.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 16:13   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
słuchaj, L4 radze dac przed rozprawą. Zeby sedzia sobie wpisala w akta, ze jestes chora ale nieusprawiedliwiona. Bo jak odebralas i podpisalas wezwanie a nie stawilas sie moze na Ciebie nalozyc kare pienieżną ( do 5000zl). Szkoda kasy, nieprawdaz?

Wiesz co nie mam przy sobie kodeksu postepowania karnego bo zostawilam w pracy ale z tego co pamietam pełnomocnikiem procesowym moze byc zawsze radca prawny oraz adwokat. Moze byc rowniez rodzenstwo oraz rodzice.Jezeli chodzi o kwestie alimentacyjne moze to byc nawet osoba z pomocy spolecznej. Nie napisalas nic czy to jest jakas sprawa prywatna, czy moze wystepujesz jako jednostka gospodarcza? ( wtedy pełnomocnikiem moze byc wspolnik np.). Tylko za pełnomocnictwo sie płaci. Albo w kasie sądu albo w Urzędzie Miasta i Gminy w którym jest sąd. Składasz je w oryginale lub uwierzytelnionej kserokopii w Sadzie albo dolączasz do akt postepowania jesli toczy sie jakies dochodzenie czy sledztwo.
A czy sprawa autorki jest w ogole karna?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 16:49   #9
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

Nie jest karna Niczego nie podpisywałam, przyszło wezwanie z pieczęcią stawiennictwo obowiązkowe.
Sądziłam że przedstawienie zwolnienia lekarskiego usprawiedliwia nieobecność w sądzie i nie wiąże się z dodatkowymi kłopotami. Toć stawiam się regularnie na rozprawach już dwa lata w tej sprawie, a ten jeden raz nie mogę
Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:41   #10
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

a powiedz o co jest ta sprawa?
jeśli Sąd pisze na wezwaniu "stawiennictwo obowiązkowe" to pewnie chce przesłuchać....zawsze możesz napisać pismo z prośbą o przełożenie terminu rozprawy wskazując inny...u nas przeważnie to przechodzi i Sędzia się przychyla do wniosku...poza tym możesz ustanowić pełnomocnika (jeśli to sprawa cywilna to nie musi być to koniecznie profesjonalny pełnomocnik - radca prawny czy adwokat - może to być ktoś z rodziny
jak się nie stawisz trzeba się liczyć z tym, że po prostu sędzia odroczyć rozprawę na inny termin albo pominie dowód z Twoich zeznań, oczywiście nie wiemy dokładnie o jaką sprawę chodzi więc ciężko coś szczegółowo doradzić
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 22:02   #11
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

Sprawa spadkowa, która się już naprawdę długo ciągnie. Przesłuchiwana już byłam. Nie wiem czemu sędzina wyznaczyła nowy termin, argumentowała tym że daje nam jeszcze prawo do sprowadzenia świadków (po raz któryś z kolej) a żadna ze stron takowych już nie będzie dostarczać i wszyscy czekali na wyrok, a tu nagle sprawę jeszcze przełożymy
Jak najbardziej, odpowiada mi kolejny termin, martwię się tylko o ewentualne problemy jeśli się teraz nie zjawię.
Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 14:28   #12
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

tak jak pisalam wczesniej - ustanow rodzicow czy rodzenstwo pełnomocnikami i po sprawie
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:13   #13
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: stawiennictwo obowiązkowe - sąd

tak, w sprawie spadkowej możesz ustanowić bez problemu kogoś z rodziny jako pełnomocnika i on może się stawić w sądzie za Ciebie
poza tym jaka to sprawa spadkowa ciągnie się tak długo? no chyba, że to dział spadku i kłócicie się o jakiś majątek
ale nawet jak się nie zjawisz i nie ustanowisz żadnego pełnomocnika to sędzia będzie dalej prowadzić...w sprawach spadkowych nie ma takich rygorów (typu doprowadzenie albo coś) bo to w Twoim interesie być na rozprawie masz kilka wyjść które zostały w wątku zaprezentowane, więc spokojnie masz z czego wybierać
powodzenia i niech szybko sprawa się kończy
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.