MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 18:33   #181
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Chocoblue Pokaż wiadomość
J

A to u Was szwów nie zdjemuje położna środowiskowa? Myślałam, że to wszędzie taki standard. Swoją drogą nareszcie mogę normalnie usiąść
JAk się chce to zdejmuje, ale moje były "specjalnej troski" za czwartym razem je lekarz zdjął;p JAk byłam za trzecim połózna się wyrwała, ze ona zdjemie, ja mówie, ze niech próbuje,ale juz 2 lekarzy mnie odsyłąło, że jeszcze nie teraz;p Popatrzyła i stwierdził, ze jednak ona zawoła lekarza;p NAtmoaist wczoraj jak byłam to moja ginka zdjeła mi i NIC nie czułam...Czego nie mogłam powiedziedziec jak zdejmowlai mi te 2 z naciecia...które notabene się rozeszło;/

Co pusto tu przy weekendzie U nas byli brat z bratowa, mały ogatszy w karuzele na łózko, zzapas ieluch i chusteczek...Dziewczyny zy WAsze dzieci wodza oczkami juz z aklorowymi przedmiotami? JA mam wrażenie, ze KAcoer nie widzi Wiem,ze na poczatku dzieci słabo widz,a ale jemu macha sie rozed oczami czyms a on zero reakcji...Czy to normalne u 2 tygodniowego malucha, bo zaczynam sie martwić...
-------------
Znalazłam artykuł..wiec to chyba normlne http://parenting.pl/portal/kiedy-noworodek-widzi

Edytowane przez klementyna1
Czas edycji: 2013-03-23 o 18:35
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:38   #182
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Witam w ten sobotni wieczór!!!
Cisza na forum straszna, ale tak zawsze przy weekendzie...
Wiadomo jak tam Monikag ?? Bo chyba jest w szpitalu, mam nadzieję, że synek już na świecie

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Nie wiem co dziś się działo mojemu dziecku, ale całe popołudnie był krzyk taki że chyba całe osiedle słyszało. Czy to mogą być już kolki?? Jestem tym tak zmęczona że padam. Psychicznie też nie najlepiej, codziennie musze sobie popłakać, a dziś już mam kulminację wszystkiego
bidna
Trzymaj się tam

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
Jasne że damy
dla naszych skarbów wszystko.
Ewka, Ptaszysko jesteście mega silne
Jak pisał już ktoś - wiele osób by się załamało, ale nie WY!
Życzę Wam, żebyście były razem z maluszkami jak najszybciej w domku

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
A, większość z Was narzeka na te cycki i karmienie. Kurcze, czyli trzeba się nastawić na kolejny ból po porodzie...
Ech, własnie na to wygląda... Z opisów dziewczyn wynika, że nie ma lekko

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Dzisiaj jedziemy po wózek TŻ znalazł sklep gdzie mają nasze modele to sobie popatrzę co i jak. Na początku przez internet chciałam zamawiać ale jednak pewniej będę się czuła jak go dotknę i sprawdzę
No to fajnie, bo zawsze to obejrzeć na żywo i pomacać.
My też się czaimy na Bebetto Solaris, bo jest świetny, ale jeszcze nie wiem do końca czy nie weźmiemy czegoś tańszego...

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
odpadł nam dziś pępek


Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
Ale wielki plus dla męża, który tym razem nie powiedział "odpocznij sobie, potem to zrobisz", tylko - "zostaw to, ja mam niedzielę wolną, to posprzątam".
dla TŻ

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
co tu taka ciszaaa??
widziałyście? :http://www.pomponik.pl/zdjecia/zdjec...219,iAId,21192 OMG!!!
W sumie Kim w końcu jakoś ładniej wygląda, ale ta dupa
Jakoś lubię czytać posty o niej i Kanye West, bo twórczość Kanye baaardzo lubię. Jedynie wydaje się w realu burakiem

-----------
Zaczęłam prać rzeczy dla maluszka, bo jest tyle tego Dziś kolejna partia prasowania mini ciuszków.
Do jutra
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:43   #183
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
odpadł nam dziś pępek


Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
Ha ha no niestety nie jest mój miał największy problem z szufladą. Mówiłam mu, żeby dobrze sprawdził, zanim przykręci, ale on oczywiście wie najlepiej, jak się takie rzeczy robi. I oczywiście szuflada się nie zamykała dopiero ja wytargałam szufladę z mebli i kazałam mu przykręcić tak samo
My mamy też z szufladą i szuflada na razie nie została przykręcona

Ptaszysko, może Ty poradzisz, bo ja kupilam chyba takie łóżeczko, jak Ty masz. Instrukcja montażu jest chyba pięćdziesiątą kopią kopii, więc nic na niej nie widać i trzeba sobie samemu radzić, stąd mamy problem z szufladą

Cytat:
Napisane przez Anies06 Pokaż wiadomość
Maria daj znać jak tam to ktg, co wyszło i czy długo czekałaś?
Żadne skurcze mi nie wyszły. Badanie średnio przyjemne (jednak babki ginekolożki są mniej delikatne, albo taka uroda badania przy ktg), po raz pierwszy miałam krwawienie po badaniu ginekologicznym.
Na ktg czekałam może z 5 minut, trwało 20 minut. Ale potem na wizytę u lekarza po ktg czekałam ze 2 godziny.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Right Z tym, że na początku lutego wprowadziliśmy się do mojej Mamy, więc teraz jestem z Mokotowa Mieszkamy tuż przy wejściu do Parku Łazienkowskiego, gdzie i ja się wychowałam, więc będzie gdzie chodzić z Krzysiem na spacerki.
To jesteśmy bliskimi sąsiadkami Tylko ja niestety za miesiąc się przeprowadzam i już żałuję tych Łazienek...
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:45   #184
Chocoblue
Raczkowanie
 
Avatar Chocoblue
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 344
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej...
Ale naprawdę cisza na forum u mnie chyba lepiej. Nie ma gorączki ale cycek nadal boli i jest czerwony. Cały dzień na zmianę rozgrzewam odciagam i chłodze. Zaczęło trochę lecieć z niego mleka wiec to chyba dobry znak. Siostra wzięła dziś misie do siebie na kilka godzin wiec troszkę odpoczelam miedzy odciaganiami.
To chyba wszystko idzie w dobrym kierunku.

U nas wizyta teściów odhaczona, jeszcze szwagierka jutro i zostajemy sami sobie - nareszcie A dziś odpadł pępek już nie mogę się doczekać, kiedy zagoi się zupełnie i będę mogła pół-śpiochy zakładać.
__________________
"Człowiek musi przebywać z samym sobą,
powinien więc zadbać, aby było to dobre towarzystwo."

Chocoblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:55   #185
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość


Żadne skurcze mi nie wyszły. Badanie średnio przyjemne (jednak babki ginekolożki są mniej delikatne, albo taka uroda badania przy ktg), po raz pierwszy miałam krwawienie po badaniu ginekologicznym.
Na ktg czekałam może z 5 minut, trwało 20 minut. Ale potem na wizytę u lekarza po ktg czekałam ze 2 godziny.
Moja ginka robi ktg przed wizytą i w takim razie jest delikatna, bo jej badanie jest dla mnie nieodczuwalne, a zawsze mnie zmaca dokładnie.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:02   #186
staraupa
Raczkowanie
 
Avatar staraupa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 189
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
No to fajnie, bo zawsze to obejrzeć na żywo i pomacać.
My też się czaimy na Bebetto Solaris, bo jest świetny, ale jeszcze nie wiem do końca czy nie weźmiemy czegoś tańszego...
sorki że się wtrącę ale czytam was czasem bo też jestem już w terminie i lubię was ale czasu za bardzo nie mam bo mam już jednego malucha w domu. Tak czy inaczej tylko wypowiem się co do wózka Bebetto Solaris, ja i moje koleżanki dwie skusiłyśmy się na niego bo nam się wydał świetny i niestety wszystkie plułyśmy sobie strasznie w brodę. Musiałam kupić drugi bo nie dało się nim jeździć, przednie kółka praktycznie nie pompowane, latają gdzie chcą, mega ciężki w realu i bardzo nie zwrotny, gondola jeszcze jakoś przejdzie ale spacerówka to już w ogóle szans nie ma, dziecko zsuwa się a pasy chińskie sztywniactwo. Miał być miejski a nie da się na chodnik wjechać bo się wywraca i robi co chce. A w sklepie nas zachwycił, bo faktycznie w CH radzi sobie ok. Do tego odpadają kółka (nawet na stronie to piszą) nam kiedyś odpadło na spacerze więc przemyślcie te co jeszcze mogą
sorki że się wtrąciłam ale mam nadzieję że pomocnie.
Trzymam kciuki za Was
staraupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:10   #187
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość




My mamy też z szufladą i szuflada na razie nie została przykręcona

Ptaszysko, może Ty poradzisz, bo ja kupilam chyba takie łóżeczko, jak Ty masz. Instrukcja montażu jest chyba pięćdziesiątą kopią kopii, więc nic na niej nie widać i trzeba sobie samemu radzić, stąd mamy problem z szufladą



Żadne skurcze mi nie wyszły. Badanie średnio przyjemne (jednak babki ginekolożki są mniej delikatne, albo taka uroda badania przy ktg), po raz pierwszy miałam krwawienie po badaniu ginekologicznym.
Na ktg czekałam może z 5 minut, trwało 20 minut. Ale potem na wizytę u lekarza po ktg czekałam ze 2 godziny.



To jesteśmy bliskimi sąsiadkami Tylko ja niestety za miesiąc się przeprowadzam i już żałuję tych Łazienek...

juz staram sie pomoc.
no wiec maz potwierdzil ze na instrukcji g... widac wiec zrobil tak zeby bylo dobrze.
1. nie ma dziur w listewce trzeba sobie wywiercić samemu.
2. popatrz na zdjecia w zalaczeniu i zwroc uwage na
a) trzeba jedna prowadnice z koleczkiem przymocowac do listewki ktora jest miedzy nogami i teraz ta odleglosc od poczatka nozki lozka jest rowna gdzies 2 cm no i ma wystawac tak jak na zdjeciu.
b) druga listewka do szuflady zachodzi na front szuflady co widac na zdjeciu.

jakby co pisz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130323339.jpg (97,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130323340.jpg (95,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130323341.jpg (79,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130323347.jpg (73,9 KB, 10 załadowań)
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 19:19   #188
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość

odpadł nam dziś pępek


Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
biorę się za sprzątanie chyba gniazdowanie mnie dopada powoli, bo od wczoraj mam ochotę wszystko wysprzątać. Tylko, że zaraz mnie zaczynają plecy boleć i w ogóle wszystko i kończy się płaczem z bezsilności.
Ale wielki plus dla męża, który tym razem nie powiedział "odpocznij sobie, potem to zrobisz", tylko - "zostaw to, ja mam niedzielę wolną, to posprzątam".
dla męża. Mój wczoraj gary umył, taki był z siebie dumny że hoho

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
co tu taka ciszaaa??
widziałyście? :http://www.pomponik.pl/zdjecia/zdjec...219,iAId,21192 OMG!!!
niezła dupcia

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Hello!
Synuś ma na imię Krzyś Ja tak miałam mieć na imię, gdybym urodziła się chłopcem, więc jest sentyment

W ogóle a to ciągnie w dole brzucha, a to coś boli z boku... uroki ostatnich tygodni
Ale nie mam co narzekać - całą ciążę baliśmy się z moim ginem o to moje nadciśnienie, a okazało się, że nie sprawiało żadnych problemów; pod kontrolą kardiologa porobiłam badania (holtery, echo, ekg), wyszły bardzo dobre

Rozpisałam się trochę Ale właśnie włączyłam laptop i odpoczywam po obiadku - zrobiłam na dziś zrazy z udźca wołowego nadziewane suszonymi pomidorkami, z puree i ogórkami Przynajmniej na gotowanie mam siłę
Krzyś, bardzo ładnie. Znam kilku Krzyśków i fajni z nich faceci fajnie że wszystkie badania masz ok, teraz już tylko czekać do "P". Mi ostatnio coraz ciężej się chodzi i czasami młody tak się rozpycha że az boli. A smaka narobiłaś na te zraziki

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
No to fajnie, bo zawsze to obejrzeć na żywo i pomacać.
My też się czaimy na Bebetto Solaris, bo jest świetny, ale jeszcze nie wiem do końca czy nie weźmiemy czegoś tańszego...
-----------
Zaczęłam prać rzeczy dla maluszka, bo jest tyle tego Dziś kolejna partia prasowania mini ciuszków.
Do jutra
Bylismy oglądać, jednak Solaris zmieniliśmy na model Luca. Lepszy jakościowo materiał i ten koszyk pod wózkiem zapinany na suwak. A reszta taka sama. Różnicy w cenie też dużej nie ma bo za całość (3w1) jakieś 1400 zapłacimy. Tylko teraz na kolor musimy sie zdecydować, pani w sklepie miła, dała nam katalog, pokazała wzornik kolorów. Zamawiają i 3 dni się czeka. Tak więc po 1 kwietnia pewnie pojedziemy już zamówić
Tak jak prać lubię (znaczy do pralki wkładać ciuchy ) tak prasowanie mnie wykańcza

Dziewczyny już niedługo kwiecień a moja wyprawka bardzo skąpa. Wszystko odkładam na "przed porodem". Szpitalnej torby nadal brak. Mam nadzieję że Tomasz mnie nie zaskoczy za wcześnie ale brzuch jeszcze wysoko. Ma któraś z was takie dziwne uczucie w górnej części brzucha zaraz pod cycami, skóra jak by bez czucia jest. A jak ją dotykam to takie niemiłe uczucie, jak by mrowienie. W czwartek wizyta, zapytam gina. Pewnie jak zwykle będzie " W CIĄŻY TO NORMALNE"

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez staraupa Pokaż wiadomość
sorki że się wtrącę ale czytam was czasem bo też jestem już w terminie i lubię was ale czasu za bardzo nie mam bo mam już jednego malucha w domu. Tak czy inaczej tylko wypowiem się co do wózka Bebetto Solaris, ja i moje koleżanki dwie skusiłyśmy się na niego bo nam się wydał świetny i niestety wszystkie plułyśmy sobie strasznie w brodę. Musiałam kupić drugi bo nie dało się nim jeździć, przednie kółka praktycznie nie pompowane, latają gdzie chcą, mega ciężki w realu i bardzo nie zwrotny, gondola jeszcze jakoś przejdzie ale spacerówka to już w ogóle szans nie ma, dziecko zsuwa się a pasy chińskie sztywniactwo. Miał być miejski a nie da się na chodnik wjechać bo się wywraca i robi co chce. A w sklepie nas zachwycił, bo faktycznie w CH radzi sobie ok. Do tego odpadają kółka (nawet na stronie to piszą) nam kiedyś odpadło na spacerze więc przemyślcie te co jeszcze mogą
sorki że się wtrąciłam ale mam nadzieję że pomocnie.
Trzymam kciuki za Was

OMG!
To teraz już zostałam zbita z tropu całkowicie myślałam o Bebetto Solaris, teraz chcemy Bebetto Luca. Może coś wiesz więcej o tym modelu? Znaczy są bardzo podobne to pewnie różnicy nie ma. A w podobnej cenie możesz coś polecić?
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:24   #189
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość

Bmma czy Kinge zawsze usypiacie w wózku? Znajomi tak usypiali od urodzenia syna ze teraz pomimo skończonych 2 lat nadal zasypia tylko w wózku!
Hmm, nieźle...
Kingę usypiamy na rękach i jak zaśnie do wózka.
Mam nadzieję, że będzie Ok, że nauczy się wszystkiego w swoim czasie. Oby. Łóżeczko jest na piętrze, a my prawie cały dzień na parterze. Więc dziewczynka w dzień śpi w wózku.

Jak zaczniemy jeździć na spacery to skończy się jeżdżenie po domu wózkiem, będzie potrzebne jakieś łóżeczko, albo kojec.
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:29   #190
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Hmm, nieźle...
Kingę usypiamy na rękach i jak zaśnie do wózka.
Mam nadzieję, że będzie Ok, że nauczy się wszystkiego w swoim czasie. Oby. Łóżeczko jest na piętrze, a my prawie cały dzień na parterze. Więc dziewczynka w dzień śpi w wózku.

Jak zaczniemy jeździć na spacery to skończy się jeżdżenie po domu wózkiem, będzie potrzebne jakieś łóżeczko, albo kojec.
a czemu jeszcze nie jeździcie?
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:31   #191
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez staraupa Pokaż wiadomość
sorki że się wtrącę ale czytam was czasem bo też jestem już w terminie i lubię was ale czasu za bardzo nie mam bo mam już jednego malucha w domu. Tak czy inaczej tylko wypowiem się co do wózka Bebetto Solaris, ja i moje koleżanki dwie skusiłyśmy się na niego bo nam się wydał świetny i niestety wszystkie plułyśmy sobie strasznie w brodę. Musiałam kupić drugi bo nie dało się nim jeździć, przednie kółka praktycznie nie pompowane, latają gdzie chcą, mega ciężki w realu i bardzo nie zwrotny, gondola jeszcze jakoś przejdzie ale spacerówka to już w ogóle szans nie ma, dziecko zsuwa się a pasy chińskie sztywniactwo. Miał być miejski a nie da się na chodnik wjechać bo się wywraca i robi co chce. A w sklepie nas zachwycił, bo faktycznie w CH radzi sobie ok. Do tego odpadają kółka (nawet na stronie to piszą) nam kiedyś odpadło na spacerze więc przemyślcie te co jeszcze mogą
sorki że się wtrąciłam ale mam nadzieję że pomocnie.
Trzymam kciuki za Was

Dziękuję dobra kobieto za tą opinię
To teraz już jestem w kropce
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 19:32   #192
staraupa
Raczkowanie
 
Avatar staraupa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 189
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość

OMG!
To teraz już zostałam zbita z tropu całkowicie myślałam o Bebetto Solaris, teraz chcemy Bebetto Luca. Może coś wiesz więcej o tym modelu? Znaczy są bardzo podobne to pewnie różnicy nie ma. A w podobnej cenie możesz coś polecić?
niestety nie znam tego drugiego więc się nie wypowiem ale z wyglądu i wykonania z tego co widziałam to podobne. Gdybym terez kupowała wózek to na pewno kupiła bym coś co ma fajną spacerówkę, bo długo się z niej nie korzysta a spacerówka to już ważna sprawa. Zatem albo gondola sama i potem dokupić fają spacerówkę albo już niestety zainwestować w np. X landera albo Maxi Cosi bo te dla mnie wydają się ok. Ja przez tego Solarisa jak mały usiadł (a miał trochę ponad 5 m-cy więc w gondoli się nie najeździł) musiałam na gwałt kupić spacerówkę i wzięłam jakąś używkę CONECO i jest ciągle o niebo lepsza niż solaris
staraupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:47   #193
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
a czemu jeszcze nie jeździcie?
Kinga od rana, przeważnie od godziny 5-6 na cycu (je i śpi) do jakiejś godziny 15, a potem to trzeba myśleć o ogarnięciu domu (o ile zaśnie za trochę dłużej).
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:50   #194
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Bylismy oglądać, jednak Solaris zmieniliśmy na model Luca. Lepszy jakościowo materiał i ten koszyk pod wózkiem zapinany na suwak. A reszta taka sama. Różnicy w cenie też dużej nie ma bo za całość (3w1) jakieś 1400 zapłacimy. Tylko teraz na kolor musimy sie zdecydować, pani w sklepie miła, dała nam katalog, pokazała wzornik kolorów. Zamawiają i 3 dni się czeka. Tak więc po 1 kwietnia pewnie pojedziemy już zamówić
Tak jak prać lubię (znaczy do pralki wkładać ciuchy ) tak prasowanie mnie wykańcza

Dziewczyny już niedługo kwiecień a moja wyprawka bardzo skąpa. Wszystko odkładam na "przed porodem". Szpitalnej torby nadal brak.

OMG!
To teraz już zostałam zbita z tropu całkowicie myślałam o Bebetto Solaris, teraz chcemy Bebetto Luca. Może coś wiesz więcej o tym modelu? Znaczy są bardzo podobne to pewnie różnicy nie ma. A w podobnej cenie możesz coś polecić?
Powiem Ci, że ja już mam większość w torbie spakowane Ostatnio codziennie coś do niej dorzucałam. Jedynie wrzucę sobie laktator i smoczek, ale muszę jeszcze wyparzyć.
Spisałam sobie co jeszcze muszę dopakować przed wyjazdem do szpitala.

W ogole ostatnio wyczytałam na http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Termin-porodu.html, że:
Istnieją różne metody wyznaczania terminu porodu - jedne bardziej, inne mniej precyzyjne. Najbardziej dokładnie określa termin porodu badanie USG przeprowadzone miedzy 10. a 13. tygodniem ciąży, a najmniej - data ostatniej miesiączki.

To by u mnie wypadało na 20 kwietnia, bardzo bym chciała wtedy już urodzić, no ale nie ma co planować jak widać na naszym forum
A jak u Ciebie Oldzinx ?

O właśnie staraupa co możesz polecić z podobnej cenie ?
Widze, że już napisałaś - dzięki wielkie za opinię

Edytowane przez Demeter
Czas edycji: 2013-03-23 o 19:51
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 19:51   #195
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Faktycznie cisza dzisiaj,ale zazwyczaj na weekend jest mniejszy ruch.
Ja dzisiaj prawie cały dzień sprzątałam, potem wizyta u teścia, przytargaliśmy od niego ławę do pokoju i mega wielkie akwarium, które teraz tż instaluje i lata po całym domu i z każdej strony je ogląda . A ja zrobiłam palmę na jutro i mam luzik

Jutro ciężki dzień - najpierw Kościół, kawka u teściowej ( oby nie zakończyła się tak, jak u Srtippi ), potem jedziemy do szpitala, gdzie będę rodzić popytać, co i jak i na zakupy świąteczne
Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
W ogole ostatnio wyczytałam na http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Termin-porodu.html, że:
Istnieją różne metody wyznaczania terminu porodu - jedne bardziej, inne mniej precyzyjne. Najbardziej dokładnie określa termin porodu badanie USG przeprowadzone miedzy 10. a 13. tygodniem ciąży, a najmniej - data ostatniej miesiączki.

To by u mnie wypadało na 20 kwietnia, bardzo bym chciała wtedy już urodzić, no ale nie ma co planować jak widać na naszym forum
A jak u Ciebie Oldzinx ?
to u mnie by wypadało już 7 kwietnia, bo taki mam termin z wczesnego USG
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png

Edytowane przez Nyaa
Czas edycji: 2013-03-23 o 19:54
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:10   #196
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ja już mam większość w torbie spakowane Ostatnio codziennie coś do niej dorzucałam. Jedynie wrzucę sobie laktator i smoczek, ale muszę jeszcze wyparzyć.
Spisałam sobie co jeszcze muszę dopakować przed wyjazdem do szpitala.

W ogole ostatnio wyczytałam na http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Termin-porodu.html, że:
Istnieją różne metody wyznaczania terminu porodu - jedne bardziej, inne mniej precyzyjne. Najbardziej dokładnie określa termin porodu badanie USG przeprowadzone miedzy 10. a 13. tygodniem ciąży, a najmniej - data ostatniej miesiączki.

To by u mnie wypadało na 20 kwietnia, bardzo bym chciała wtedy już urodzić, no ale nie ma co planować jak widać na naszym forum
A jak u Ciebie Oldzinx ?
Z mojego usg wypadało by na 21 kwietnia to tak jak by niecały miesiąc nam został. A na naszym forum kilka wcześniaków z kwietnia było. Ja to bym chciała na majówkę urodzić. Tak mi się marzy a co Tomek postanowi to już zobaczymy. W każdym bądź razie położna stwierdziła że jak do 28 nic się nie będzie działo to w dniu terminu mam się na porodówce stawić. Fajnie że masz już torbę spakowaną, motywujesz mnie do działania
No a teraz sprawa z wózkiem, faktycznie kilka osób wspominało o tej spacerówce w Solarisie że zjeżdża w niej dziecko a i któraś z dziewczyn na forum pisała że hamulec jej się zaciął. Teraz zastanawiam się czy może nie lepiej kupić np. używaną gondolę a później dokupić samą spacerówkę np. X-landera . A może któraś z doświadczonych mam coś o wózkach nam poradzi?
Jakie macie wózki?
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:54   #197
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Hmm, nieźle...
Kingę usypiamy na rękach i jak zaśnie do wózka.
Mam nadzieję, że będzie Ok, że nauczy się wszystkiego w swoim czasie. Oby. Łóżeczko jest na piętrze, a my prawie cały dzień na parterze. Więc dziewczynka w dzień śpi w wózku.

Jak zaczniemy jeździć na spacery to skończy się jeżdżenie po domu wózkiem, będzie potrzebne jakieś łóżeczko, albo kojec.
Mój jeszcze nie wie co to wóżek;p Nie miałoakzji w i=nim siedziec;p A gdzie spi Kinia w nocy?U siebie?

Laski cięzarne- cieszcie sie ostatnimi chwilami z brzuszkami...ja chociaz mam szkraba swojego przy sobie tęsknie za tymi ruchami pod sercem i kopniaczkami....Jakoś już nawet nie pamiętam, jak to było.... Patrze sobie tak na KAcperka i myśle, jak on w tym brzuchu się zmieścił
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:11   #198
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Ptaszysko, dziękuję. Właśnie tak się domyślaliśmy, że bez wiertarki nie da rady, a nasza jest 200 km stąd. Trzeba będzie pożyczyć.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:34   #199
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Kinga od rana, przeważnie od godziny 5-6 na cycu (je i śpi) do jakiejś godziny 15, a potem to trzeba myśleć o ogarnięciu domu (o ile zaśnie za trochę dłużej).
Hmm, ale inne dzieciaczki też tak ciumkają i są na zewnątrz, może lepiej by Wam spała, jakby była na świeżym powietrzu. Polożna wam nic nie mówila, ze jeszcze nie byliście?

Nam mówiła że najpierw wietrzenie, balkonowanie a potem spacery i tak chodziłam- znosząc wózek z IV p.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 21:44   #200
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Witajcie Mamusie
Tak sobie dzis pomyslalam, ze fajnie juz byc w gronie tych rozpakowanych Moze nie jest łatwo, ale przynajmniej to nieuniknione sie juz wydarzylo My sobie w miare dajemy rade Leos naprawde bardzo grzeczny. Czasem troszke pokwili ale w porównaniu z innymi maluszkami ktore tu są, to mamy naprawde złote dziecko Z karmieniem bez rewelacji, ale nie poddaje sie i poki co nie było potrzeby dokarmiania... choc wczoraj w nocy i dzis kolo poludnia mialam kryzys i straszna zlosc... bo nawet po 2godz prób Leo nie ciągnął cyca. Bral go tylko do buzi i spal. Taki z niego spioszek. Juz poszlam do pediatry spytac czy nie dokarmic a ona sprawdzila ze mam pokarm i kazala dzielnie walczyc. I Leo po godzince mi to wynagrodzil. Odkrylam, ze jak karmie na leżąco to on wtedy potrafi ssać przez sen W pozycji siedzacej za nic nie chcial. No ale minął problem karmienia... zaczal sie problem kupki. Ostatnia o 11 i cisza. Polozna powiedziala ze to normalne i moze byc dopiero jutro ale ja widze ze cos tam u Malego w brzuszku sie dzieje. Jakaś rewolucja czy gazy... Jutro postaram sie przeslac fotke Całujemy
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 22:45   #201
Anies06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Maria dziekuję za odpowiedeź. Trochę się naczekałaś, słyszałam właśnie, że tyle to trwa. A miałaś skierowanie na to ktg? Bezpłatnie robiłaś? Jakie masz dalsze zalecenia? Może się rozkręci szybciej niż myślisz. Będziesz na Żelaznej rodziła? Ja się martwię, że u mnie też to potrwa i się cesarką albo wywoływaniem skończy, do 4,5 kg chyba można naturalnie rodzić, a nasza Zuzia już ma 4 kg, 500 g w tydzień przybrała teoretycznie..
Anies06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:23   #202
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
to u mnie by wypadało już 7 kwietnia, bo taki mam termin z wczesnego USG
No to lada dzień

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Z mojego usg wypadało by na 21 kwietnia to tak jak by niecały miesiąc nam został. A na naszym forum kilka wcześniaków z kwietnia było. Ja to bym chciała na majówkę urodzić. Tak mi się marzy a co Tomek postanowi to już zobaczymy. W każdym bądź razie położna stwierdziła że jak do 28 nic się nie będzie działo to w dniu terminu mam się na porodówce stawić. Fajnie że masz już torbę spakowaną, motywujesz mnie do działania
No a teraz sprawa z wózkiem, faktycznie kilka osób wspominało o tej spacerówce w Solarisie że zjeżdża w niej dziecko a i któraś z dziewczyn na forum pisała że hamulec jej się zaciął. Teraz zastanawiam się czy może nie lepiej kupić np. używaną gondolę a później dokupić samą spacerówkę np. X-landera . A może któraś z doświadczonych mam coś o wózkach nam poradzi?
Jakie macie wózki?
Czyli chcesz chyba rodzić jako ostatnia na wątku ?

Ja to chyba kupię coś tańszego w końcu, muszę koleżanki zapytać jaki ona ma, bo była zadowolona. Ciężka sprawa, kiedyś nie było tego problemu, teraz jak jest 1500 modeli wózków można zwariować


Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Witajcie Mamusie
Tak sobie dzis pomyslalam, ze fajnie juz byc w gronie tych rozpakowanych Moze nie jest łatwo, ale przynajmniej to nieuniknione sie juz wydarzylo My sobie w miare dajemy rade Leos naprawde bardzo grzeczny. Czasem troszke pokwili ale w porównaniu z innymi maluszkami ktore tu są, to mamy naprawde złote dziecko Z karmieniem bez rewelacji, ale nie poddaje sie i poki co nie było potrzeby dokarmiania... choc wczoraj w nocy i dzis kolo poludnia mialam kryzys i straszna zlosc... bo nawet po 2godz prób Leo nie ciągnął cyca. Bral go tylko do buzi i spal. Taki z niego spioszek. Juz poszlam do pediatry spytac czy nie dokarmic a ona sprawdzila ze mam pokarm i kazala dzielnie walczyc. I Leo po godzince mi to wynagrodzil. Odkrylam, ze jak karmie na leżąco to on wtedy potrafi ssać przez sen W pozycji siedzacej za nic nie chcial. No ale minął problem karmienia... zaczal sie problem kupki. Ostatnia o 11 i cisza. Polozna powiedziala ze to normalne i moze byc dopiero jutro ale ja widze ze cos tam u Malego w brzuszku sie dzieje. Jakaś rewolucja czy gazy... Jutro postaram sie przeslac fotke Całujemy
No no czekamy na fotkę Twojego maleństwa [COLOR="Silver"]

---
Coś wizaz wariuje....

Edytowane przez Demeter
Czas edycji: 2013-03-23 o 23:26
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 04:04   #203
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
O 8.20 SN na swiat przyszedł nasz synek Leonek( chyba ) 50cm i 2450g. Calujemy wszystkie ciocie
wieeelkie gratulacjeee

Cytat:
Napisane przez Anies06 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy łożysko II stopnia na 4 dni przed terminem porodu to normalne? Nie powinno być III stopnia? Pewnie nie ma reguły..
nie ma reguły

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość

Strippi właśnie widziałam ją na allegro ale strasznie krótka jest albo ja za wysoka mi by ledwo za tyłek sięgała
no jest taka mini, bo ona to typowa bombka, zwężana na dole

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Witam i ja w nowym wątku

gratulacje
My dzisiaj obchodzimy 1 miesiąc Kingi , ale ten czas leci...
leci leci

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość

Ja nie mam czasu na nadrabianie wątku...walcze z cyckiem od rana;( narazie nic nie pomaga! w nocy miałam temperature 38,1 a rano już 39!! czuje się fatalnie. Tak mi zimno i mam dreszcze, że siedze w ubraniach i ciepłym szlafroku. Byłam u gin. dostałam antybiotyk. Muszę wyciskać to mleko na siłę bo krótka droga do ropnia;( dostałam tez receptę na bromergon - zatrzymanie laktacji!!!! bo jak temperatura nie bedzie mi spadac przez dwa dni to będę musiała zrezygnowac z karmienia i wygasic laktacje! jestem załamana ;((((
próbowałaś z tym kefirem?

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
jaaaaaa lanie się należy
weszłam i zamówiłam czapkę dla Julki, tą zieloną sowę :d

---------- Dopisano o 05:04 ---------- Poprzedni post napisano o 04:47 ----------

Cytat:
Napisane przez trolla2405 Pokaż wiadomość
hej.pisze z telefonu_straszna kiszka. Melduje posłusznie ze nie rodze a jestem masakrycznie przeziebiona, na dodatek mała wczoraj tez ledwo z łozka wstawała taka była słabuutka, noc koszmarna dla mnie, zeby sie tylko mały nie zdecydował wyjsc. Mokka gratuluje Liwka wspołczuje ;(
zdrówka kochana
ja właśnie przeziębiona jestem, masakraaaa jednym słowem bo podczas karmienia jeszcze gorzej niż w ciąży
bo miodu nie można, malin też nie bardzo, cytryna odpada bo cytrus, czosnek też w niewielkiej ilości, bo potem maluch nie chce pić mleka. wrrrrrrrrr

Cytat:
Napisane przez booziaczek Pokaż wiadomość
dzikuje za mile słowa i kasiu naprawde do konca był dla nas niespodzianka to siedzi w brzuszku my obecnie prowadimy walke o karmienie cycem bo niestety przyzwyczajła sie do butli w szpitalu kiedy nie miałam pokarmu jest ciezko ale damy jakos rade jak sie unrmuje bede do was czesciej zagladac dzs kamenie piersia trwało 4 h uff....a oto obiecane fotki jedna zaraz po urodzeniu gdzie jest pucus i kilka dni po
jejuu ale słodycz

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
Witam sie i ja w nowym wątku mimo że nie pisze... ja tak samo jak Ptaszysko... w nocy nie śpie ściągam pokarm, rano znowy ściagam, potem szybko szpital, powrót do domu, obiad, maż do pracy ja ściągam mleko, troche sprzątam, a to przychodnia a to sklepy i znowu ściągam mleko i tak wkółko i powiem szczerze że padam wykończona.
dzielna jesteś kochana
Twój trud będzie wynagrodzony

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
chwalę się
Julka w konkursie w mówieniu wierszyków o wiośnie zajęła 2 miejsce na ok 15 dzieci z całego przedszkola gdzie były tylko 3 os trzylatków a reszta starszych dzieci
brawoooo zdolniacha z Julki

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
kasiu mnie chodzilo ze nie mam czasu dla was bo wiadomo ze chociazbym miala godzine dojezdzac to bede jechac do Malej
poza tym pochwale Niunie wazy juz 1740 g
pięknie przybiera malutka!!

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!
Nie wiem, czy mnie pamiętacie; na początku udzielałam się w wątku, potem przestałam... Po prostu zabrakło czasu, za długie przerwy miałam miedzy "czytaniami" i suma sumarum pogubiłam się

Po pierwsze - WIELKIE GRATULACJE dla tych, które urodziły już!!!

Po drugie - oby reszta porodów przebiegła spokojnie, w miarę bezboleśnie i dzieciątka urodziły się zdrowe i piękne!

I po trzecie - mam wskazania do cesarki, pod koniec kwietnia ląduje na stole; dokładną datę poznam na początku kwietnia Na wszelki wypadek wszystko zakupione, a torba do szpitala spakowana. Tak jakby co
Nie mogę się już doczekać mojego Synka

I teraz Was trochę poczytam
ja pamiętam
to czekamy czekamy

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Strippi ta herbatke z lisci malin to od skonczknego 36 tygodnia i wiesilek tak obecnie mam 35t4d ???
dokładnie tak zaczęłam brać
herbatka 1 raz dziennie, od 38 tyg 2 razy dziennie
i wiesiołek 2x2
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 04:36   #204
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość

powiem wam ze ciesze sie iz mam tutaj znajome ''mamusie''
wlasnie jedna zaraz mi przywiezie Laktator
mowie wam godz temu mlody zjadl z dwoch cyckow ( po kapieli )
a ja siedze i siedze
i masuje .... cyce jak skaly .... jeszcze nie Plakusiam
ale juz blisko

.
kochana, mam nadzieję że laktator pomoże i będzie tylko lepiej
przykładaj liście kapusty, lub rób okłady z kefiru, by nie doszło do zapalenia
no i co najważniejsze przystawiaj małego jak najczęściej

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

no to i ja się pochwalę - Jakub napisał sprawdzian najlepiej z klasy , pani powiedziała ,że tak szybko napisał ,że na początku pomyślała ,że tak sobie siedzi bo nic nie umie .... a tu napisał na 6
do tego sam przeczytał całą lekturę - a to dużo jak na pierwszoklasistę .
brawooo zdolniacha!!!

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość

Nie wiem co dziś się działo mojemu dziecku, ale całe popołudnie był krzyk taki że chyba całe osiedle słyszało. Czy to mogą być już kolki?? Jestem tym tak zmęczona że padam. Psychicznie też nie najlepiej, codziennie musze sobie popłakać, a dziś już mam kulminację wszystkiego

Zmykam spać, póki mały śpi.
Dobranoc kochane.
możliwe, że gazy
w przychodni jak byłam na ważeniu to była kobieta z 2 tyg maluszkiem co już miał mocne kolki
aż się wystraszyłam, że Michaś też dostanie szybko

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość

Co pusto tu przy weekendzie U nas byli brat z bratowa, mały ogatszy w karuzele na łózko, zzapas ieluch i chusteczek...Dziewczyny zy WAsze dzieci wodza oczkami juz z aklorowymi przedmiotami? JA mam wrażenie, ze KAcoer nie widzi Wiem,ze na poczatku dzieci słabo widz,a ale jemu macha sie rozed oczami czyms a on zero reakcji...Czy to normalne u 2 tygodniowego malucha, bo zaczynam sie martwić...
-------------
Znalazłam artykuł..wiec to chyba normlne http://parenting.pl/portal/kiedy-noworodek-widzi
Mój Michaś śledzi wzrokiem karuzelkę, mamy taką biedronkę i uwielbia się na nią patrzeć, bo to kolory noworodka są - biel, czarny i czerwony
Julka też ją uwielbiała.
Lubi też oglądać te swoje obrazki w pokoju i w salonie mój obraz z końmi
Aaaa i lubi swoją lampę samolot

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Jakie macie wózki?
ja mam Roan Marita i powiem tyle rewelacja!! o wiele lepszy niż mój poprzedni Tako.
Prowadzi się go po prostu baaajecznie. A chodzimy po mieście, w lesie, po zaspach śnieżnych, spisuje się idealnie w każdych warunkach.

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość

Laski cięzarne- cieszcie sie ostatnimi chwilami z brzuszkami...ja chociaz mam szkraba swojego przy sobie tęsknie za tymi ruchami pod sercem i kopniaczkami....Jakoś już nawet nie pamiętam, jak to było.... Patrze sobie tak na KAcperka i myśle, jak on w tym brzuchu się zmieścił
dokładnie to samo ostatnio myślałam





Hej
Ja przeziębiona po prostu masakra, Julka ma katar
Nawet nie ma czym się leczyć podczas karmienia piersią

Michaś spał ponad 8 godz, wstał na karmienie o 5:00 i już śpi
A ja musiałam odciągnąć mleko, bo jeszcze ciekło i wiecie co..... odciągnęłam prawie 400 ml
Dziś na 11:00 do kościoła idziemy w 4, na niedzielę palmową
Potem na obiad do moich rodziców.
Wczoraj wysprzątałam salon na święta, tż umył okna, ja wyprałam firanki. Dziś czeka mnie prasowanie ich
Udekorowałam salon na świątecznie ))

aha i u nas właśnie -15' wioooosnaaa nie ma co

Buziaki kochane
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 05:08   #205
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
JA mam wrażenie, ze KAcoer nie widzi
nie kracz!
Maluszek w swoim czasie bedzie inaczej reagowal na bodzce zewnetrzne. ma czas

Cytat:
Napisane przez Chocoblue Pokaż wiadomość
A dziś odpadł pępek


Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ja już mam większość w torbie spakowane


Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
kawka u teściowej ( oby nie zakończyła się tak, jak u Srtippi )


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Mój jeszcze nie wie co to wóżek;p Nie miałoakzji w i=nim siedziec;p
nasz raz polozony, ale nie bardzo zachwycony srodiem lokomocji

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Ja przeziębiona po prostu masakra, Julka ma katar
Nawet nie ma czym się leczyć podczas karmienia piersią
u nas byla 'tesciowa'. z katarem
wczoraj pojechala, bo stwierdzila ze ja 'bierze'. no i, niestety, ja juz mam katar fu&k. wzielam 2 apapy, bo coz innego mozna?!

poza tym wczoraj siadla nam lodowka i ... blogoslawie aure wiosenna z minusowa temperatura w weekend sklepy nie dostarczaja sprzetu
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 05:58   #206
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Witajcie!
dziś równo 38 tydz
muszę się pochwalić że wczoraj wieczorkiem torbę spakowałam ale nie wiem czy o czymś nie zapomniałami czy ciuszków dla małej nie za mało - ale jak coś to tż podrzuci (do szpitala 4 min drogi)

i pytanie do Was:
czy was też bolą (te co urodziły - bolały) kości miednicy - a bardziej krocza nie mogę sie na boki przewracać bo boli
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html

Edytowane przez anika_s
Czas edycji: 2013-03-24 o 06:04
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 06:59   #207
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

hej
Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Hej...
Ale naprawdę cisza na forum u mnie chyba lepiej. Nie ma gorączki ale cycek nadal boli i jest czerwony. Cały dzień na zmianę rozgrzewam odciagam i chłodze. Zaczęło trochę lecieć z niego mleka wiec to chyba dobry znak. Siostra wzięła dziś misie do siebie na kilka godzin wiec troszkę odpoczelam miedzy odciaganiami.

Bmma czy Kinge zawsze usypiacie w wózku? Znajomi tak usypiali od urodzenia syna ze teraz pomimo skończonych 2 lat nadal zasypia tylko w wózku!
super ze już lepeij u was

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość

Co pusto tu przy weekendzie U nas byli brat z bratowa, mały ogatszy w karuzele na łózko, zzapas ieluch i chusteczek...Dziewczyny zy WAsze dzieci wodza oczkami juz z aklorowymi przedmiotami? JA mam wrażenie, ze KAcoer nie widzi Wiem,ze na poczatku dzieci słabo widz,a ale jemu macha sie rozed oczami czyms a on zero reakcji...Czy to normalne u 2 tygodniowego malucha, bo zaczynam sie martwić...
-------------
Znalazłam artykuł..wiec to chyba normlne http://parenting.pl/portal/kiedy-noworodek-widzi
spokojnie on malutki jeszcze na pewno widzi, u nas KArol już rusza nieźle oczami na boki i sie rozgląda lae jak mu machałam grzechotką to na nią nie patrzy

Cytat:
Napisane przez Chocoblue Pokaż wiadomość
To chyba wszystko idzie w dobrym kierunku.

U nas wizyta teściów odhaczona, jeszcze szwagierka jutro i zostajemy sami sobie - nareszcie A dziś odpadł pępek już nie mogę się doczekać, kiedy zagoi się zupełnie i będę mogła pół-śpiochy zakładać.
a ja półśpiochy zakładałam i ze strupem na pępku
za odpadniecie

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Witajcie Mamusie
Tak sobie dzis pomyslalam, ze fajnie juz byc w gronie tych rozpakowanych Moze nie jest łatwo, ale przynajmniej to nieuniknione sie juz wydarzylo My sobie w miare dajemy rade Leos naprawde bardzo grzeczny. Czasem troszke pokwili ale w porównaniu z innymi maluszkami ktore tu są, to mamy naprawde złote dziecko Z karmieniem bez rewelacji, ale nie poddaje sie i poki co nie było potrzeby dokarmiania... choc wczoraj w nocy i dzis kolo poludnia mialam kryzys i straszna zlosc... bo nawet po 2godz prób Leo nie ciągnął cyca. Bral go tylko do buzi i spal. Taki z niego spioszek. Juz poszlam do pediatry spytac czy nie dokarmic a ona sprawdzila ze mam pokarm i kazala dzielnie walczyc. I Leo po godzince mi to wynagrodzil. Odkrylam, ze jak karmie na leżąco to on wtedy potrafi ssać przez sen W pozycji siedzacej za nic nie chcial. No ale minął problem karmienia... zaczal sie problem kupki. Ostatnia o 11 i cisza. Polozna powiedziala ze to normalne i moze byc dopiero jutro ale ja widze ze cos tam u Malego w brzuszku sie dzieje. Jakaś rewolucja czy gazy... Jutro postaram sie przeslac fotke Całujemy
czekamy na fotki

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Hej
Ja przeziębiona po prostu masakra, Julka ma katar
Nawet nie ma czym się leczyć podczas karmienia piersią

Michaś spał ponad 8 godz, wstał na karmienie o 5:00 i już śpi
A ja musiałam odciągnąć mleko, bo jeszcze ciekło i wiecie co..... odciągnęłam prawie 400 ml
Dziś na 11:00 do kościoła idziemy w 4, na niedzielę palmową
Potem na obiad do moich rodziców.
Wczoraj wysprzątałam salon na święta, tż umył okna, ja wyprałam firanki. Dziś czeka mnie prasowanie ich
Udekorowałam salon na świątecznie ))

aha i u nas właśnie -15' wioooosnaaa nie ma co

Buziaki kochane
jak masz inhalator to krople do inhalacji Mucosolvan i szybko katar minie nam bardzo pomogło

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Witajcie!
dziś równo 38 tydz
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 07:07   #208
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
dziś równo 38 tydz
muszę się pochwalić że wczoraj wieczorkiem torbę spakowałam
podwojne

ziew ziew...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 08:01   #209
samotari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 81
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Strippi, piszesz, że masz Roan Maritę ja również napaliłam się na ten wózek jak piec kaflowy, bardzo mi sie podoba i świetnie się prowadzi. Powiedz, czy nie przeszkadza Ci jego waga? Jest cięzki jak smok. Mieszkasz w domku? Czy nosisz go po schodach? Ja sie obawiam,że nie będę w stanie znosić go ze schodów i wnosić z powrotem
samotari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 08:15   #210
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Witajcie!
dziś równo 38 tydz
muszę się pochwalić że wczoraj wieczorkiem torbę spakowałam ale nie wiem czy o czymś nie zapomniałami czy ciuszków dla małej nie za mało - ale jak coś to tż podrzuci (do szpitala 4 min drogi)

i pytanie do Was:
czy was też bolą (te co urodziły - bolały) kości miednicy - a bardziej krocza nie mogę sie na boki przewracać bo boli
Brawa za tygodnie
I tak, bolały i bolą. Spać nie idzie, bo budzisz się z powodu bólu. Najlepsze jest jednak to, że gdy się przewracam to słyszę jak mi kości w miednicy przeskakują. Masakra jakaś


Witajcie kochane!

Wyspałam się jak nigdy. Serio! Obudziłam się o 5 i tak sobie myślę "Dziwne...Skurczy brak, siku mi się nie chce, mały się nie rusza....może ja w ciąży nie jestem tylko gruba?" No i tak spędziłam pół godziny walcząc ze snem i dźgając małego by choć trochę się poruszył, bo naprawdę się przestraszyłam. Dał jednak parę znaków, że jest git więc poszłam spać dalej.
Jesteśmy już po śniadanku, mały stał się aktywniejszy, ale ja i tak mam na niego focha. Wkurza mnie, że raz mnie łapią skurcze (takie fajne, mocne i częste), a zaraz potem cisza....cisza...cisza... Okey! Chcesz być noszony 10 miesiąc mały leniu, to będziesz!
Śliczna pogoda za oknem, chociaż zimno. Namówiłam jednak męża i pójdziemy na dłuuugi spacer. Jeśli nic nie ruszy, a pewnie nie ruszy, idę jutro do szpitala na USG dopplerowskie. Zobaczymy co mi lekarz powie. Torba została ponownie przejrzana, torebka moja wysprzątana i wszystko sprawdzone. Jeśli nie po dobroci, to w czwartek - szpital. Liczę jednak, że ominie mnie wywoływanie, chciałabym tego uniknąć.

Okey, dosyć marudzenia. Śliczna pogoda więc miłego dnia Wam życzę kochane
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.