Drobne Koraliki-pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-30, 15:28   #1
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504

Drobne Koraliki-pomocy!


Kupiłam na Allegro dużo kolorowych koralików, z myślą o tym, że poozdabiam nimi ubrania, ale okazały sie za małe Mają tylko 2 mm- nie przejdą mi przez igłę...Ma ktoś pomysł, jak spożytkować tą drobnicę? Jest ich w dosyć duzo, w różnych kolorach, żal mi wyrzucać...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:18   #2
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: Drobne Koraliki-pomocy!

Cytat:
Napisane przez opolanka
Kupiłam na Allegro dużo kolorowych koralików, z myślą o tym, że poozdabiam nimi ubrania, ale okazały sie za małe Mają tylko 2 mm- nie przejdą mi przez igłę...Ma ktoś pomysł, jak spożytkować tą drobnicę? Jest ich w dosyć duzo, w różnych kolorach, żal mi wyrzucać...
idz do pasmanterii i kup specjalne igly do koralikow - ja za 4 igly (one sa specjalnie szlifowane znaczy te oczka) zaplacilam ok 5 zl. pozdrawiam
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:36   #3
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Drobne Koraliki-pomocy!

o,nie myślałm,że takie maleństwo można naszyć samemu...ale ten otwór jest grubości nici, więć nie wiem, czy uda mi się w ogóle przez nie coś przewleć. Dzięki za poradę...A moze jakieś inne zastosowanie?
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 17:05   #4
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Drobne Koraliki-pomocy!

Cytat:
Napisane przez opolanka
o,nie myślałm,że takie maleństwo można naszyć samemu...ale ten otwór jest grubości nici, więć nie wiem, czy uda mi się w ogóle przez nie coś przewleć. Dzięki za poradę...A moze jakieś inne zastosowanie?
No to ja bym Ci radziła kupić żyłkę ponawlekać ile sie tylko da i KORALE gotowe .

Przecież teraz są modne takie długaśneeeeee korale kilka razy omotane wokół czyi , kup kilka większych koralików ponawlekaj w równych odstępach i gotowe .
A jak nie masz co z nimi naprawdę zrobić- to zamieść zdjęcie może się na nie skuszę i będzie mała wymianka
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 17:14   #5
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Drobne Koraliki-pomocy!

Cytat:
Napisane przez opolanka
o,nie myślałm,że takie maleństwo można naszyć samemu...ale ten otwór jest grubości nici, więć nie wiem, czy uda mi się w ogóle przez nie coś przewleć. Dzięki za poradę...A moze jakieś inne zastosowanie?
Powinno się udać przewlec.
Nić nie powinna być przeszkodą,
najważniejsze ucho w igle - Karolina1987 dobrze radzi ( - wyszczerz, bo miSię zaraz przypomina Wujek Dobra Rada (bez Wizażowych aluzji - co najwyżej Barejowe )).
Możesz też je sobie ponaklejać na coś - np. zrobić sobie świecznik z jakiejś ciekawej szklanki, i poprzyklejać koraliki tworząc małą mozaikę.
No i możesz sobie zrobić biżuterię.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:59   #6
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Drobne Koraliki-pomocy!

Cytat:
Napisane przez karolina1987
idz do pasmanterii i kup specjalne igly do koralikow - ja za 4 igly (one sa specjalnie szlifowane znaczy te oczka) zaplacilam ok 5 zl. pozdrawiam
Mam pytanie;
te igły, które kupiłaś, do jak najmniejszych koralików się nadadzą..?
Mam takie, troche mniejsze niż 2 mm. Zaryzykuję, że mają 1 mm (są bardzo stare). Nie kupowałam igieł, bo problem nawlekania i haftowania rozwiązywałam w prosty sposób - robiąc sobie taką igłę z cienkiego drutu miedzianiego.

O ile nawlekało się fajnie - o tyle wyszywało trochę/dość wrednie (radziłam sobie, ale wolę już uniknąć takiej zabawy znowu) - bo chociaż nie było już oczka, drut jest miękki.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.