Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 11:56   #3511
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Miałam usuwane dwie dolne całkowicie zatrzymane, więc najcięższy z możliwych przypadków z rozcinaniem kości
Przygotuj sobie lód na wieczór. Ja dostałam od chirurga taki zimny kompres żelowy, też bardzo fajny, można dostać taki w aptece . Kup zapas jogurtów i różnych płynnych rzeczy, ja przez tydzień nie mogłam nic pogryźć. Sprawdziła się kaszka manna, blendowane zupki itp. I LODY! . I najedz się przed wizytą! Po zabiegu nie pij/jedz nic ciepłego.

Od chirurga dostalam receptę na ketonal, przydał się. Poza tym antybiotyk, ale nie wiem czy jeśli jest częściowo wyrośnięta będzie taka potrzeba. O tym oczywiście najlepiej decyduje chirurg

Próbowałam brać w zastępstwie słabsze leki bo ketonal to trochę zło, ale niestety nic innego nie działało. Dostałam też tygodniowe L4, wg mnie prosić - nie byłabym w stanie pracować, a i nie chciałam się w takim stanie nikomu pokazać (chomik z jednej strony to mało powiedziane). Przy jednej z ósemek szwy mocno ciągnęły, chyba nawet było to najbardziej dokuczliwe ze wszystkiego.

Można myć, delikatnie, ale na początku omijać miejsce usuniętego zęba żeby nie naruszyć skrzepu, nie płukać
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź matko jaki mnie stres złapał a ja w pracy i o lodzie nie pomyślałam, muszę kupić te okłady żelowe po pracy. Tydzień L4? ja myślałam o max 2 dniach szefowa nie będzie zadowolona
dam Wam znać wieczorem jak przeżyłam zabieg
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 12:00   #3512
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź matko jaki mnie stres złapał a ja w pracy i o lodzie nie pomyślałam, muszę kupić te okłady żelowe po pracy. Tydzień L4? ja myślałam o max 2 dniach szefowa nie będzie zadowolona
dam Wam znać wieczorem jak przeżyłam zabieg
Spoko, nie martw się - ja miałam całkowicie zatrzymany, więc i potem rekonwalescencja była dłuższa - w Twoim przypadku powinno być łagodniej . Ogólnie o L4 chirurg powiedział mi już na konsultacji, żebym uprzedziła w pracy, więc może po prostu w Twoim przypadku nie przewiduje . Przy wyrywaniu górnych ósemek już L4 nie dostałam :P
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 12:14   #3513
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Eve na pewno nie będzie tak źle . Ketonal i inne takie nie są obowiązkowe, jednych boli a innych nie. Zęby myj normalnie tylko z większym wyczuciem w tamtej okolicy żeby niczego nie uszkodzić i na pierwsze mycia lepiej tylko delikatnie przepłucz małą ilością wody i oczywiście bez bulgotania kilka dni Nie pij nic przez słomkę i raczej letnie napoje niż ciepłe, tak samo z jedzeniem nic twardego. I jak jesz to drugą stroną. Zwolnienie niekoniecznie jest potrzebne ale jeśli to na max 2 dni bym wzięła przy takim zębie. Okładów nie kupowałam, stosowałam mrożonki z zamrażarki .

Powodzenia!
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 13:08   #3514
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja pamiętam, że przy wyrwaniu szóstki przy znieczuleniu nawet nie wiedziałam kiedy mi ją wyrwano, serio "TO JUŻ?!" Jednak fakt, przez kilka następnych dni bolało i miałam je wyjęte z życiorysu, leżąc całymi dniami w piżamie.

Polecam bardzo Azulan, bo szybko doprowadza dziąsło do porządku i kosztuje grosze Można przemywać usta mieszając z wodą, albo nabierać na patyczek do uszu i delikatnie smyrać miejsce po wyrwaniu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 14:03   #3515
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Spoko, nie martw się - ja miałam całkowicie zatrzymany, więc i potem rekonwalescencja była dłuższa - w Twoim przypadku powinno być łagodniej . Ogólnie o L4 chirurg powiedział mi już na konsultacji, żebym uprzedziła w pracy, więc może po prostu w Twoim przypadku nie przewiduje . Przy wyrywaniu górnych ósemek już L4 nie dostałam :P
własnie problem w tym, że ja nie byłam na konsultacji. Umówiłam się telefonicznie, powiedziałam, że mam aktualny pantomogram i zapytałam czy będzie wyrywany ząb czy tylko konsultacja, powiedziano mi, że od razu wyrywamy jak zdjęcie jest
Górne też wyrywałam, obie były wyrośnięte i nie było problemu, normalnie dentysta mi je wyrwał

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Eve na pewno nie będzie tak źle . Ketonal i inne takie nie są obowiązkowe, jednych boli a innych nie. Zęby myj normalnie tylko z większym wyczuciem w tamtej okolicy żeby niczego nie uszkodzić i na pierwsze mycia lepiej tylko delikatnie przepłucz małą ilością wody i oczywiście bez bulgotania kilka dni Nie pij nic przez słomkę i raczej letnie napoje niż ciepłe, tak samo z jedzeniem nic twardego. I jak jesz to drugą stroną. Zwolnienie niekoniecznie jest potrzebne ale jeśli to na max 2 dni bym wzięła przy takim zębie. Okładów nie kupowałam, stosowałam mrożonki z zamrażarki .

Powodzenia!
może faktycznie zbyt to przeżywam i nie będzie tak źle dzięki Wam dziewczyny za dobre rady Jakby nie to, że dziecko mi do przedszkola idzie i będe potrzebować wolne w przyszłym tygodniu to bym się nie przejmowała tym L4, ale tak to za długo nie byłoby mnie w pracy

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, że przy wyrwaniu szóstki przy znieczuleniu nawet nie wiedziałam kiedy mi ją wyrwano, serio "TO JUŻ?!" Jednak fakt, przez kilka następnych dni bolało i miałam je wyjęte z życiorysu, leżąc całymi dniami w piżamie.

Polecam bardzo Azulan, bo szybko doprowadza dziąsło do porządku i kosztuje grosze Można przemywać usta mieszając z wodą, albo nabierać na patyczek do uszu i delikatnie smyrać miejsce po wyrwaniu
zapytam chirurga a ten preparat jak nie zapomnę, dzięki
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 18:10   #3516
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Juz po. Oj masakra to jest. Dlutowatnie, cięcie i szycie; do tego blisko nerwa korzen i moge miec czesciowy paraliz wargi. Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe. L4 na tydzień. Właśnie siedze z lodem i czekam żeby minęły te 2 godz zebym mogła pic i polknac tabletke przeciwbólowa.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 18:48   #3517
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Juz po. Oj masakra to jest. Dlutowatnie, cięcie i szycie; do tego blisko nerwa korzen i moge miec czesciowy paraliz wargi. Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe. L4 na tydzień. Właśnie siedze z lodem i czekam żeby minęły te 2 godz zebym mogła pic i polknac tabletke przeciwbólowa.
Oj aż tak? Trochę zaskoczona jestem no ale każdy przypadek jest inny i pewnie ząb był niefajnie ułożony . Na części go rozłupał?
Teraz odpoczywaj, rób sobie okłady i będzie dobrze, ból też minie .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 18:56   #3518
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Oj aż tak? Trochę zaskoczona jestem no ale każdy przypadek jest inny i pewnie ząb był niefajnie ułożony . Na części go rozłupał?
Teraz odpoczywaj, rób sobie okłady i będzie dobrze, ból też minie .
Bylam w takim szoku ze nie wiec co robil odpoczynek z 2,5 latkiem jest trudny do wykonania
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 19:22   #3519
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Bylam w takim szoku ze nie wiec co robil odpoczynek z 2,5 latkiem jest trudny do wykonania
No z małym dzieckiem może być Ci ciężko chociażby poleżeć w spokoju z okładem ale trzymam kciuki żebyś już teraz jak najmniej odczuwała wszelkie dolegliwości
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 20:53   #3520
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też życzę powodzenia! Wiem z doświadczenia, że kilka dni i nawet się o tym bólu nie pamięta, tak samo o buzi chomiczka
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 21:11   #3521
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Juz po. Oj masakra to jest. Dlutowatnie, cięcie i szycie; do tego blisko nerwa korzen i moge miec czesciowy paraliz wargi. Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe. L4 na tydzień. Właśnie siedze z lodem i czekam żeby minęły te 2 godz zebym mogła pic i polknac tabletke przeciwbólowa.
Czyli jak u mnie... to trzymam kciuki i oby przeszło jak najszybciej!

Z jednej strony miałam naruszony nerw (ząb był głęboko osadzony) i brak czucia w wardze przez jakieś 2 tygodnie, potem pojawiło się lekkie mrowienie i po max. 2 miesiącach wszystko przeszło . Druga strona bez komplikacji
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-09-02 o 08:56
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 23:04   #3522
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Eve00
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-01, 23:04   #3523
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Juz po. Oj masakra to jest. Dlutowatnie, cięcie i szycie; do tego blisko nerwa korzen i moge miec czesciowy paraliz wargi. Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe. L4 na tydzień. Właśnie siedze z lodem i czekam żeby minęły te 2 godz zebym mogła pic i polknac tabletke przeciwbólowa.
Hej, znam ten ból, miałam usuwane wszystkie ósemki, które były zatrzymane i krzywe. Pewnie już chirurg dał Ci zalecenia a i dziewczyny dużo mądrego napisały. Z tego co się nie pojawiło tu na forum to dodam, żeby nie spać na stronie na której był wykonywany zabieg, chociaż pewnie już poszłaś spać.
Mi na jednym z zabiegów dali ketonal od razu po zabiegu, jeszcze na fotelu, więc może niepotrzebnie czekałaś. I mi tez powiedział, że mam blisko nerwu i mogę mieć sparaliżowaną wargę, ale nic takiego się nie stało także bądź dobrej myśli i pwoodzenia!
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 07:29   #3524
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć dziewczyny, pamiętacie mnie jeszcze? Tez chętnie podzielę się wrażeniami po usunięciu zębów. Miałam usunięte cztery czwórki. Zniosłam to fajnie, wzięłam tylko 2 tabletki przy całym wyrywaniu. czułam się dobrze, nic mnie nie bolało za bardzo, a te tabletki były bardziej profilaktycznie.

Teraz mam inny problem dziewczyny, wydaje mi się, że przez noszenie aparatu przesunęła mi się szczeka i język znajduje się w innym położeniu. Mam wrażenie, że duszę się nim w nocy. Jest mi ciężko oddychać,l zbiera mi się ślina, którą obsesyjnie połykam i zaraz jest mi niedobrze. Mam lekkie problemy z sercem i dodatkowo wpadam w panikę związaną z niemożnością oddychania. Czy któraś z was miała podobnie?

W ogóle wydaje mi się, że moje zęby przestały się przesuwać, nie dzieje się nic, nic mnie nie boli po wizytach a to zły znak.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 08:22   #3525
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Juz po. Oj masakra to jest. Dlutowatnie, cięcie i szycie; do tego blisko nerwa korzen i moge miec czesciowy paraliz wargi. Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe. L4 na tydzień. Właśnie siedze z lodem i czekam żeby minęły te 2 godz zebym mogła pic i polknac tabletke przeciwbólowa.
Przechodziłam dokładnie to samo, więc współczuje. Ale z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Na początku nie miałam w ogóle czucia w jednej części języka, ale z czasem wróciło i teraz mam "tylko" osłabione druga poszła już bez komplikacji.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 09:46   #3526
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pamiętacie mnie jeszcze? Tez chętnie podzielę się wrażeniami po usunięciu zębów. Miałam usunięte cztery czwórki. Zniosłam to fajnie, wzięłam tylko 2 tabletki przy całym wyrywaniu. czułam się dobrze, nic mnie nie bolało za bardzo, a te tabletki były bardziej profilaktycznie.

Teraz mam inny problem dziewczyny, wydaje mi się, że przez noszenie aparatu przesunęła mi się szczeka i język znajduje się w innym położeniu. Mam wrażenie, że duszę się nim w nocy. Jest mi ciężko oddychać,l zbiera mi się ślina, którą obsesyjnie połykam i zaraz jest mi niedobrze. Mam lekkie problemy z sercem i dodatkowo wpadam w panikę związaną z niemożnością oddychania. Czy któraś z was miała podobnie?

W ogóle wydaje mi się, że moje zęby przestały się przesuwać, nie dzieje się nic, nic mnie nie boli po wizytach a to zły znak.
Hej! A czy Twoje zęby w wyniku leczenia cofnęły się do tyłu? Masz jakby mniej miejsca na język? Niestety nie przychodzi mi nic do głowy oprócz porozmawiania z ortodontą.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 10:33   #3527
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witajcie
Noszę się z zamiarem założenia aparatu, ale obawiam się kilku rzeczy. Mam kilka martwych zębów i boję się o nie żeby nic się z nimi podczas leczenia nie zrobiło.
Mam też jedynki łatane plombami z przodu. No i nie wiem jak te plomby wytrzymają jak będą tam zamki przyczepione do zębów?

I czy bardzo boli jak nosi się aparat i zęby się przesuwają?
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 10:36   #3528
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Witajcie
Noszę się z zamiarem założenia aparatu, ale obawiam się kilku rzeczy. Mam kilka martwych zębów i boję się o nie żeby nic się z nimi podczas leczenia nie zrobiło.
Mam też jedynki łatane plombami z przodu. No i nie wiem jak te plomby wytrzymają jak będą tam zamki przyczepione do zębów?

I czy bardzo boli jak nosi się aparat i zęby się przesuwają?
Również mam łatane jedynki i duuuużo już wyleczonych zębów ale mimo to chcę bardzo założyć aparat i jestem dobrej myśli. W poniedziałek mam pierwszą wizytę u ortodonty
Mam nadzieję, że już za miesiąc będę aparatką
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 10:54   #3529
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość

Teraz mam inny problem dziewczyny, wydaje mi się, że przez noszenie aparatu przesunęła mi się szczeka i język znajduje się w innym położeniu. Mam wrażenie, że duszę się nim w nocy. Jest mi ciężko oddychać,l zbiera mi się ślina, którą obsesyjnie połykam i zaraz jest mi niedobrze. Mam lekkie problemy z sercem i dodatkowo wpadam w panikę związaną z niemożnością oddychania. Czy któraś z was miała podobnie?

W ogóle wydaje mi się, że moje zęby przestały się przesuwać, nie dzieje się nic, nic mnie nie boli po wizytach a to zły znak.
Porozmawiaj z ortodontą o tym języku. Niech pokaże Ci prawidłowe ustawienie. Moja ortodontka zwróciła mi od razu uwagę, że źle układam język, przez to wypychałam górne zęby do przodu. Musiałam się pilnować, żeby trzymać go tak jak kazała, polecała nawet jakieś ćwiczenia, ale wystarczyło mi kontrolowanie się. Początkowo też czułam się dziwnie z tym prawidłowym ustawieniem, a w nocy to już w ogóle ciężko, bo budziłam się i ciągle myślałam czy dobrze trzymam, czy nic nie wypycham, ale teraz przyzwyczaiłam się już
A co do braku bólu po wizytach to chyba dobry znak, to znaczy, że twoje zęby są już coraz bliżej ideału
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 11:19   #3530
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Witajcie
Noszę się z zamiarem założenia aparatu, ale obawiam się kilku rzeczy. Mam kilka martwych zębów i boję się o nie żeby nic się z nimi podczas leczenia nie zrobiło.
Mam też jedynki łatane plombami z przodu. No i nie wiem jak te plomby wytrzymają jak będą tam zamki przyczepione do zębów?

I czy bardzo boli jak nosi się aparat i zęby się przesuwają?
Hej! Co do martwych zębów to nie wiem, a odnośnie bólu to jest to kwestia indywidualna, jedni podobno dzwonią na drugi dzień po założeniu aparatu do orto i pytają czy wszystko w porządku, bo nic nie czują aparatu, a inni kilka dni muszą brać leki przeciwbólowe.

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Porozmawiaj z ortodontą o tym języku. Niech pokaże Ci prawidłowe ustawienie. Moja ortodontka zwróciła mi od razu uwagę, że źle układam język, przez to wypychałam górne zęby do przodu. Musiałam się pilnować, żeby trzymać go tak jak kazała, polecała nawet jakieś ćwiczenia, ale wystarczyło mi kontrolowanie się. Początkowo też czułam się dziwnie z tym prawidłowym ustawieniem, a w nocy to już w ogóle ciężko, bo budziłam się i ciągle myślałam czy dobrze trzymam, czy nic nie wypycham, ale teraz przyzwyczaiłam się już
A co do braku bólu po wizytach to chyba dobry znak, to znaczy, że twoje zęby są już coraz bliżej ideału
Tak teraz się zastanawiam: a jakie powinno być prawidłowe ustawienie języka?



Ja mam do Was takie pytanie: czy to noormalne, że ząb po leczeniu jest chropowaty? Czy to samo się wygładzi? A może jest źle wypolerowany i powinnam się zgłosić do gabinetu? Wczoraj miałam robione dwa zęby i na jednym w miejscu wypełnienia mam chropowatą powierzchnię.
W ogóle takie mi dała znieczulenie, że takiej drętwej, sflaczałej, bezwładnej twarzy nie miałam po ekstrakcjach ósemek:/ Nawet napić się nie mogłam bo się zalewałam i byłam spuchnięta
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 11:19   #3531
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny pytanie w kwestii irygatora...chce kupić, ale czytam, czytam i głupieje.
Czy któraś z Was używa moze Brauna Oral-B Oxyjet? Warto kupić? A moze Philips Sonicare?
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 11:29   #3532
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytanie w kwestii irygatora...chce kupić, ale czytam, czytam i głupieje.
Czy któraś z Was używa moze Brauna Oral-B Oxyjet? Warto kupić? A moze Philips Sonicare?
Pamiętaj że wybierając irygator stacjonarny musisz mieć miejsce koło umywalki i jednocześnie blisko prądu Ten Z Brauna nie tworzy zbyt wielkiego ciśnienia. Ktoś tu chyba miał tego Airflossa z Philipsa, może się wypowie. Lepiej pozaglądaj na Waterpiki, dużo osób uważa je za naprawdę dobre, na naszym wątku dużo dziewczyn polecało Panasonica EW-1211, którego sama używam i mogę powiedzieć, że jest bardzo dobry i nie tak drogi jak w/w
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 11:39   #3533
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzieki jeszcze raz za wasze rady, dobre slowo i ze dzielicie sie swoimi doświadczeniami. Noc calkiem niezle minęła, dlugo trzymalam lod i po tabletce nic nie bolalo (dostalam jakis lek o nazwie Aulin, mam brac co 12 godz, super dziala!) Buzi nie moge otworzyc na tyle zeby nawet zobaczyc rane, troche spuchlam i zdretwialy mam policzek. Jesc nie bardzo wiem co bo sie boje ze cos wpadnie do rany wiec tylko jogurty. Chirurg kazal myc miejsce rany delikatnie szczoteczka !!! Chyba oszalał !
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 12:09   #3534
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość

Tak teraz się zastanawiam: a jakie powinno być prawidłowe ustawienie języka?



Ja mam do Was takie pytanie: czy to noormalne, że ząb po leczeniu jest chropowaty? Czy to samo się wygładzi? A może jest źle wypolerowany i powinnam się zgłosić do gabinetu? Wczoraj miałam robione dwa zęby i na jednym w miejscu wypełnienia mam chropowatą powierzchnię.
W ogóle takie mi dała znieczulenie, że takiej drętwej, sflaczałej, bezwładnej twarzy nie miałam po ekstrakcjach ósemek:/ Nawet napić się nie mogłam bo się zalewałam i byłam spuchnięta
Prawidłowe ułożenie to takie, że język przylega do podniebienia, ale też nie opiera się koniuszkiem na jedynkach, bo wtedy je wypycha
Co do chropowatego zęba, to miałam takie przypadki po leczeniu i zawsze samo "dochodziło" do gładkiego stanu
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 12:13   #3535
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Pamiętaj że wybierając irygator stacjonarny musisz mieć miejsce koło umywalki i jednocześnie blisko prądu Ten Z Brauna nie tworzy zbyt wielkiego ciśnienia. Ktoś tu chyba miał tego Airflossa z Philipsa, może się wypowie. Lepiej pozaglądaj na Waterpiki, dużo osób uważa je za naprawdę dobre, na naszym wątku dużo dziewczyn polecało Panasonica EW-1211, którego sama używam i mogę powiedzieć, że jest bardzo dobry i nie tak drogi jak w/w

Dziękuje za odpowiedz
Widze, ze wiele osób poleca tu Panasonica. Rozważę go w takim razie Waterpiki maja różne opinie. Podobno tworzą duże ciśnienie i mogą "kaleczyć" dziąsła. A moje są i tak ciągle krwawiące.

Jutro zakładam aparat na górę Mam lekkiego stresa. Na razie od tygodnia chodzę z separacja.
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia


Edytowane przez Megaan
Czas edycji: 2015-09-02 o 12:14
Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 12:25   #3536
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz
Widze, ze wiele osób poleca tu Panasonica. Rozważę go w takim razie Waterpiki maja różne opinie. Podobno tworzą duże ciśnienie i mogą "kaleczyć" dziąsła. A moje są i tak ciągle krwawiące.

Jutro zakładam aparat na górę Mam lekkiego stresa. Na razie od tygodnia chodzę z separacja.
Powiem Ci, że na początku też myślałam, że będę cała krwawić jak pierwszy raz go użyłam i od razu się przerzuciłam na delikatny tryb ale po paru dniach włączyłam już tryb normalny i było ok Strumień ma korzystny wpływ na dziąsła Tak jak pisałam, na instrukcji jest napisane, że krwawienie może być przez mniej więcej 2 tyg. Nie mówiąc o tym, że u mnie kiedyś prawie po każdym myciu gdzieś krwawiło dziąsło, a odkąd używam Elmexu to nie ma nic, chyba że faktycznie gdzieś za mocno się przecioram szczotką elektryczną
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 12:52   #3537
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytanie w kwestii irygatora...chce kupić, ale czytam, czytam i głupieje.
Czy któraś z Was używa moze Brauna Oral-B Oxyjet? Warto kupić? A moze Philips Sonicare?
Ja mam Philips Airfloss Ultra i jestem zadowolona Tylko że on nie ma trybów 'mocy', jedynie można ustawić pojedyncze, podwojne lub potrójne wystrzały i taki tryb że co sekunde strzela, nie trzeba przyciskać (ale i tak nie korzystam z tego).

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Dzieki jeszcze raz za wasze rady, dobre slowo i ze dzielicie sie swoimi doświadczeniami. Noc calkiem niezle minęła, dlugo trzymalam lod i po tabletce nic nie bolalo (dostalam jakis lek o nazwie Aulin, mam brac co 12 godz, super dziala!) Buzi nie moge otworzyc na tyle zeby nawet zobaczyc rane, troche spuchlam i zdretwialy mam policzek. Jesc nie bardzo wiem co bo sie boje ze cos wpadnie do rany wiec tylko jogurty. Chirurg kazal myc miejsce rany delikatnie szczoteczka !!! Chyba oszalał !
Jeszcze polecam przykładać lód, bo opuchlizna pewnie się jeszcze będzie powiększać. Ja najpierw jadłam tylko jogurty i Nutridrunki, też się bałam o tą ranę, a poza tym nie byłabym w stanie gryźć. Ale co do mycia to lepiej postaraj się delikatnie myć, przynajmniej okolicę, higiena jest bardzo ważna po ekstrakcji.

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Prawidłowe ułożenie to takie, że język przylega do podniebienia, ale też nie opiera się koniuszkiem na jedynkach, bo wtedy je wypycha
Co do chropowatego zęba, to miałam takie przypadki po leczeniu i zawsze samo "dochodziło" do gładkiego stanu
Aha, to mój język opiera się o dolne jedynki, ale ja mam tyłozgryz i zęby wychylole do tyłu, wiec widocznie nic nie działa ten mój język

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz
Widze, ze wiele osób poleca tu Panasonica. Rozważę go w takim razie Waterpiki maja różne opinie. Podobno tworzą duże ciśnienie i mogą "kaleczyć" dziąsła. A moje są i tak ciągle krwawiące.

Jutro zakładam aparat na górę Mam lekkiego stresa. Na razie od tygodnia chodzę z separacja.
Wow super, że kolejna osoba zakłada w podobnym czasie co ja
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 18:35   #3538
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej aparatki przyszłe i obecne ale się dziś rozpisałyście
Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pamiętacie mnie jeszcze? Tez chętnie podzielę się wrażeniami po usunięciu zębów. Miałam usunięte cztery czwórki. Zniosłam to fajnie, wzięłam tylko 2 tabletki przy całym wyrywaniu. czułam się dobrze, nic mnie nie bolało za bardzo, a te tabletki były bardziej profilaktycznie.

Teraz mam inny problem dziewczyny, wydaje mi się, że przez noszenie aparatu przesunęła mi się szczeka i język znajduje się w innym położeniu. Mam wrażenie, że duszę się nim w nocy. Jest mi ciężko oddychać,l zbiera mi się ślina, którą obsesyjnie połykam i zaraz jest mi niedobrze. Mam lekkie problemy z sercem i dodatkowo wpadam w panikę związaną z niemożnością oddychania. Czy któraś z was miała podobnie?

W ogóle wydaje mi się, że moje zęby przestały się przesuwać, nie dzieje się nic, nic mnie nie boli po wizytach a to zły znak.
Hej ja też Cię pamiętam Trochę nieciekawie to wygląda ;/ może rzeczywiście porozmawiaj o tym ze swoim orto żeby Ci się coś nie stało
Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Witajcie
Noszę się z zamiarem założenia aparatu, ale obawiam się kilku rzeczy. Mam kilka martwych zębów i boję się o nie żeby nic się z nimi podczas leczenia nie zrobiło.
Mam też jedynki łatane plombami z przodu. No i nie wiem jak te plomby wytrzymają jak będą tam zamki przyczepione do zębów?

I czy bardzo boli jak nosi się aparat i zęby się przesuwają?
Witaj Martwe zęby ani plomby nie są przeciwwskazaniem do noszenia aparatu, może trzeba będzie delikatniej się z nimi obchodzić ale nie ma się co martwić na zapas.
Ja noszę aparat całe 4 tygodnie i na razie odczuwałam ból tylko na początku przez kilka dni przy jedzeniu i myciu zębów, a aktualnie to tylko przy myciu czuję jedną dwójkę

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość

Tak teraz się zastanawiam: a jakie powinno być prawidłowe ustawienie języka?


Ja mam do Was takie pytanie: czy to noormalne, że ząb po leczeniu jest chropowaty? Czy to samo się wygładzi? A może jest źle wypolerowany i powinnam się zgłosić do gabinetu? Wczoraj miałam robione dwa zęby i na jednym w miejscu wypełnienia mam chropowatą powierzchnię.
W ogóle takie mi dała znieczulenie, że takiej drętwej, sflaczałej, bezwładnej twarzy nie miałam po ekstrakcjach ósemek:/ Nawet napić się nie mogłam bo się zalewałam i byłam spuchnięta
Minai jak Ci to przeszkadza to możesz pójść to wypolerować ale pewnie po jakimś czasie to się wyrówna i będzie gładkie.
Jakiegoś harkora Ci dała ja robiłam ostatnio wszystkie plomby bez znieczulenia bo w sumie nie lubię tego uczucia zdrętwienia ;/
Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytanie w kwestii irygatora...chce kupić, ale czytam, czytam i głupieje.
Czy któraś z Was używa moze Brauna Oral-B Oxyjet? Warto kupić? A moze Philips Sonicare?
Ja sobie zamówiłam w końcu Panasonica tego co Frutti ma, nie mogę się doczekać jak przyjdzie
Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Dzieki jeszcze raz za wasze rady, dobre slowo i ze dzielicie sie swoimi doświadczeniami. Noc calkiem niezle minęła, dlugo trzymalam lod i po tabletce nic nie bolalo (dostalam jakis lek o nazwie Aulin, mam brac co 12 godz, super dziala!) Buzi nie moge otworzyc na tyle zeby nawet zobaczyc rane, troche spuchlam i zdretwialy mam policzek. Jesc nie bardzo wiem co bo sie boje ze cos wpadnie do rany wiec tylko jogurty. Chirurg kazal myc miejsce rany delikatnie szczoteczka !!! Chyba oszalał !
Trzymaj się ciepło
Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Prawidłowe ułożenie to takie, że język przylega do podniebienia, ale też nie opiera się koniuszkiem na jedynkach, bo wtedy je wypycha
Co do chropowatego zęba, to miałam takie przypadki po leczeniu i zawsze samo "dochodziło" do gładkiego stanu
Do górnego podniebienia? Mi się język opiera właśnie na jedynkach i chyba dzięki temu mam je tak wychylone ... Chyba poproszę orto żeby mi pokazała jak to ma wyglądać.

Byłam u dentysty, w sumie śmiesznie to wyszło bo ja myślałam co innego, a on widzi całkiem co innego ale zrobił mi szybko i kasy nie wziął także spoko. Chyba już przewrażliwiona jestem na punkcie tych zębów .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 19:06   #3539
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

calliope mnie to nawet nie pytała czy chcę znieczulenie tylko mówi 'teraz znieczulimy' i w sumie zastanawiam się czy nie lepiej by było bez znieczulenia. W ogóle to siódemki mi nie zrobiła do końca, bo mam narośnięte dziąsło i mówi, że pewnie będzie trzeba pomyśleć o koagulacji dziąsła bo będzie mi się tam ciągle robił stan zapalny i będzie się psuło.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 19:32   #3540
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
calliope mnie to nawet nie pytała czy chcę znieczulenie tylko mówi 'teraz znieczulimy' i w sumie zastanawiam się czy nie lepiej by było bez znieczulenia. W ogóle to siódemki mi nie zrobiła do końca, bo mam narośnięte dziąsło i mówi, że pewnie będzie trzeba pomyśleć o koagulacji dziąsła bo będzie mi się tam ciągle robił stan zapalny i będzie się psuło.
Aha
Z tym dziąsłem to może i ma rację, z tego co czytałam to aparatki narzekają właśnie na takie coś bo to kłopot z higieną, stany zapalne i zepsute zęby i takie błędne koło. Ja przed ekstrakcjami ósemek chyba miałam bardziej zarośnięte siódemki (na dole) niż teraz ale i tak chyba było jeszcze "w normie".
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.