Zwyczajna si³ownia... - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-07-08, 20:04   #1
creepvjk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tarnowskie góry
Wiadomo¶ci: 4
GG do creepvjk

Zwyczajna si³ownia...


Witam kobietki, mam do Was pytanie, co s±dzicie na temat si³owni na której nie ma bie¿ni, rowerka... s± poprostu sztangi, ró¿ne ³aweczki, urz±dzenia do æwiczenia miê¶ni r±k, nóg, tylko jest ta si³ownia niskobud¿etowa tzn. kosztuje 40 z³/mies. i chcia³am siê poradziæ co s±dzicie o tym, ¿eby kobieta chodzi³a na tak± si³owniê, co mo¿na tam robiæ, jakie æwiczenia, macie mo¿e jakie¶ pomys³y i propozycje? polecacie, nie polecacie ?
__________________
creepvjk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-08, 20:20   #2
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Hmm trochê lipa, ¿e nie ma takich urz±dzeñ. Na pocz±tek zawsze wskakuje siê na tego typu urz±dzenia, ¿eby trochê siê rozruszaæ. A co do sprzêtu i æwiczenia poszczególnych partii cia³a. Ja jak posz³am pierwszy raz na si³ownie to trochê zw±tpi³am. Oprowadza³a mnie instruktorka, która nie uznaje ciê¿kich æwiczeñ dla kobiet. Odradza³a mi nawet æwiczenia na barki, mówi±c, ze kobiety nie æwicz± barków. Je¶li nie æwiczy³a¶ nigdy to polecam trening obwodowy, a co do rozgrzewki to hmm mo¿e ¿eby siê rozruszaæ to bierz ze sob± skakankê i trochê poskacz, no i oczywi¶cie nie zapominaj o rozgrzewce typu wymachy r±k itd.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 w±tek wymiankowy

" Sport to walka cia³a z duchem".
Joasia B jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-08, 20:26   #3
Tilluviel
Raczkowanie
 
Avatar Tilluviel
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 169
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Zdecydowanie nie, je¶li si³ownia to tylko taka z cardio, czyli bierznie, rowerki itp.
Jak chodzi³am na si³ownie to ciê¿arki podnosi³am tylko takie ma³e i tylko na rozgrzanie.
Tilluviel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-08, 20:53   #4
creepvjk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tarnowskie góry
Wiadomo¶ci: 4
GG do creepvjk
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

no ale je¿eli ta si³ownia jest zaraz ko³o domu ? a przecie¿ na rowerze mo¿na poje¼dziæ przed, pobiegaæ równie¿, wiadomo, ¿e lepiej siê to robi na ¶wierzym powietrzu. a na si³ownie to podnosiæ hantelki, sztangi, robiæ brzuszki, nie wiem...
__________________
creepvjk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-08, 21:07   #5
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomo¶ci: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Cytat:
Napisane przez Tilluviel Poka¿ wiadomo¶æ
Zdecydowanie nie, je¶li si³ownia to tylko taka z cardio, czyli bierznie, rowerki itp.
Jak chodzi³am na si³ownie to ciê¿arki podnosi³am tylko takie ma³e i tylko na rozgrzanie.
A dlaczego tylko taka z cardio? Rozgrzewkê mo¿na zrobic i bez urz±dzeñ do aerobów.
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-08, 22:11   #6
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Id±c na si³ownie nieop³acalne jest obleganie samych maszyn typu bie¿nie rowery orbitreki. Za darmo na ¶wie¿ym powietrzu mo¿na zrobic trening cardio lub HIIT, ktory lepiej spali nam t³uszcz ni¿ bie¿nia. 40 z³ to nie du¿o, id¼ zobacz jak Ci siê bêdzie podobaæ. Najlepiej u³ó¿ sobie wcze¶niej plan okre¶l jakis cel i zacznij diete.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 w±tek wymiankowy

" Sport to walka cia³a z duchem".
Joasia B jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-09, 12:01   #7
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomo¶ci: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Zawsze mi siê wydawa³o ¿e si³ownia jest od æwiczeñ si³owych ale mo¿e siê mylê
Owszem, fajnie je¶li jest jaki¶ urz±dzenie aerobowe na którym mo¿na zrobiæ rozgrzewkê (je¶li ju¿ to polecam wybieraæ takie na których æwiczy siê ca³e cia³o a nie tylko nogi - orbi, wio¶larz) ale nie jest to konieczne.
Z u¿yciem sztangi, sztangielek, ³awki, mo¿na zrobiæ super trening je¶li do tego jest jeszcze dr±¿ek i rack, to ju¿ pe³nia szczê¶cia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
By³o smaszno, a jaszmije smukwijne
¦widrokrêtnie na zegwniku wê¿a³y,
Peliczaple sta³y smutcholijne
I zb³±kinie ryko¶wist±ka³y.
10 P¯
Rzabba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 18:38   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Dla osób do¶wiadczonych- tak.
Trudno bêdzie na takiej si³owni osobom pocz±tkuj±cym, które nie maj± kondycji ¿eby æwiczyæ od razu z lu¼nymi ciê¿arami.
Co do kardio- dla mnie kardio to czê¶æ treningu bo tak zaleci³ mi mój trener.
Mam niskie ci¶nienie i bez kardio nie rzucam siê od razu na æwiczenia si³owe bo od tego krêci mi siê w g³owie po prostu.
Muszê siê najpierw rozgrzaæ i podnie¶æ sobie ci¶nienie za pomoc± kardio.
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-15, 13:20   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 13 672
Dot.: Zwyczajna si³ownia...

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Poka¿ wiadomo¶æ
Dla osób do¶wiadczonych- tak.
Trudno bêdzie na takiej si³owni osobom pocz±tkuj±cym, które nie maj± kondycji ¿eby æwiczyæ od razu z lu¼nymi ciê¿arami
ale przecie¿ autorka napisa³a , ¿e s± maszyny do æwiczeñ si³owyych. Spokojnie osoba pocz±tkuj±ca jak i do¶wiadczona bêdzie mog³a sobie poæwiczyæ . jak dla mnie takie s± najlepsze si³ownie.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego ¿ycia dopóki nie zmienisz czego¶, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.