Popisy waszych "światowych" znajomych:D - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 15:53   #121
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem

Mieszkam za granica juz od wielu lat, nie mam polskiej TV, nie slucham polskiego radia, znajomych z Polski tez mam zaledwie kilku.

Pracuje, rozmawiam, mysle i snie w jezyku angielskim.

Staram sie nie zapomniec jezyka polskiego i Wizaz mi w tym bardzo pomaga, poznalam tu wspaniale osoby, ktore nie smieja sie gdy robie bledy w pisowni czy tez wtracam angielskie slowa. Ja naprawde potrafie nie pamietac jakiegos zwrotu w jezyku polskim i wdzieczna jestem gdy ktos mi normalnie pomoze, a nie wysmieje.

Gdy odpowiadam na FB ze smartfonu, to niestety pisze po angielsku. Wiem, ze dla kogos jest to smieszne, ale jest mi po prostu latwiej bo nie mam jezyka polskiego w telefonie. Nie instaluje go, bo nie tekstuje (spolszczylam, bo zabraklo mi polskiego zwrotu) w tym jezyku z nikim.

Zjawisko osob, ktore nagle przestaja sie identyfikowac z miejscem gdzie sie urodzily jest dosc czeste w Polsce i nie ma znaczenia czy wyjazd jest do innego miasta, regionu czy tez za granice, ciekawa jestem czy ktos zbadal doglebnie temat? Moze ktos napisal prace z Socjologii?

Chetnie bym przeczytala takie naukowe opracowanie tematu.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------



Zgadzam sie z Toba.

Poza tym, to zabawne, ale wlasnie lubie wklejac na FB swoje 'selfie', zdjecia nowych torebek, butow... imprez, podrozy, itp. Bawi mnie to i traktuje to z humorem.
Mam szczescie do znajomych, ktorzy maja do tego bardzo luzny stosunek.


serio?

ja studiuję ZAGRANICO i mam sporo znajomych ze szkoły, którzy chcieliby być Czechami - beka z nich
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:12   #122
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
serio?

ja studiuję ZAGRANICO i mam sporo znajomych ze szkoły, którzy chcieliby być Czechami - beka z nich
trocka utrafiła w samo sedno


ooo, to ja ostatnio z takim gadałam co to Turek, ale część dzieciństwa w DE mieszkał, to już nagle taki Niemiec z niego Jak był Mundial to też tłumy jakichś Indusów nagle kwiczały, że ojczyzna wygrywa

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

A tak w ogóle, to ja bardzo często zapominam przełączyć między polskim/angielskim/niemieckim słownik w telefonie i czasami na angielskim słowniku piszę po Polsku, serio nie rozumiem problemu, że jak smartfon to nie można po polsku
Edit: Widzę, że ktoś powyższe już napisał, nie wiem czemu jak czytałam na telefonie, nie wyświetlała mi się część postów.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2014-08-11 o 16:25
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:22   #123
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
mnie też się tak zdaża - wrzucam coś na tablicę i podpisuję po angielsku albo francusku (ze względu na TŻ i wspólnych znajomych) i czasem ktoś z moich polskich znajomych odpisze w zagranicznym języku, ale głównie wtedy gdy więcej osób komentuje.
Ale nigdy nie jest to nic osobistego czy dotyczącego tylko nas Polakow (wtedy piszę normalnie po polsku) - poza tym wrzucanie tekstu w dwóch językach wydaje mi się jeszcze bardziej pretensjonalne (a tłumaczenia automatyczne na fejsie są koszmarne)

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------



ja ostatnio byłam na kolacji z TŻ, jego bratem z Australii i synem TŻ nie mówiącym po angielsku.
Po jakimś czasie się tak zakręciłam (chciałam zrobić na bracie dobre wrażenie), że do syna TŻ mówiłam po angielsku, do brata TŻ po francusku a do TŻ po polsku.
Normalnie jak debil jakiś
wrażenie musiało być boskie
Ja z koleżanką z pracy też czasem piszę na FB po hiszpańsku . Ona wie, że lubię ten język i czasami coś napisze w tym języku.

Mieszkała 12 lat w Hiszpanii, więc jak wrzuca coś z komentarzem w tamtym języku, to też w tamtym jej odpisuję.



Ha, ha, no to Ci tylko pozazdrościć 3
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:22   #124
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...ie-laczy/ngn87

Edytowane przez 201607111042
Czas edycji: 2014-08-11 o 16:24
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:23   #125
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
trocka utrafiła w samo sedno


ooo, to ja ostatnio z takim gadałam co to Turek, ale część dzieciństwa w DE mieszkał, to już nagle taki Niemiec z niego Jak był Mundial to też tłumy jakichś Indusów nagle kwiczały, że ojczyzna wygrywa

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

A tak w ogóle, to ja bardzo często zapominam przełączyć między polskim/angielskim/niemieckim słownik w telefonie i czasami na angielskim słowniku piszę po Polsku, serio nie rozumiem problemu, że jak smartfon to nie można po polsku
jedna dziewczyna, którą poznałam w zeszłym roku zastanawiała się kiedy "dostanie obywatelstwo" [bo była na erazmusie na 3 roku licencjata a potem zapisała się na magistra już normalnie na ten uniwersytet]. także tego - chyba też za niedługo zacznę się ubiegać
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:25   #126
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
trocka utrafiła w samo sedno


ooo, to ja ostatnio z takim gadałam co to Turek, ale część dzieciństwa w DE mieszkał, to już nagle taki Niemiec z niego Jak był Mundial to też tłumy jakichś Indusów nagle kwiczały, że ojczyzna wygrywa

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

A tak w ogóle, to ja bardzo często zapominam przełączyć między polskim/angielskim/niemieckim słownik w telefonie i czasami na angielskim słowniku piszę po Polsku, serio nie rozumiem problemu, że jak smartfon to nie można po polsku


Mam bardzo podobnie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:26   #127
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Znajomy po pobycie we Włoszech, stwierdził, że ludzie w Polsce są brzydcy
Moja koleżanka, z która przeżyłam fajne chwile, ale naprawdę fajne (ja, ona i znajomi) wyjechała do Italii. Po ok. - 5 latach? jak przyjechała do babci mieszkającej pode mną, któregoś razu moja mama usłyszała taką rozmowę (było otwarte okno) :

Znajoma : O, i jak tam L. wrócić do Polski? Pewnie nie za bardzo, tam zwiedzasz, a teraz tu wydaje się być tak szaro...
L.- Tu zawsze było szaro...




Mieszka tam 9 rok.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 16:38   #128
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4765126 6]pamiętam, że ktoś z moich znajomych wyjechał na kilka tygodni (wakacyjna praca), a po powrocie zmiana statusu zamieszkania - "Kraków (sercem w Berlinie)" [/QUOTE]
No wiesz http://www.dw.de/how-berlin-has-ruin...lse/a-17802182

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
jedna dziewczyna, którą poznałam w zeszłym roku zastanawiała się kiedy "dostanie obywatelstwo" [bo była na erazmusie na 3 roku licencjata a potem zapisała się na magistra już normalnie na ten uniwersytet]. także tego - chyba też za niedługo zacznę się ubiegać
Myślisz, że po roku już mogę zostać NiemkOM?
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:40   #129
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
No wiesz http://www.dw.de/how-berlin-has-ruin...lse/a-17802182



Myślisz, że po roku już mogę zostać NiemkOM?
NIEMRĄ
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:41   #130
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
NIEMRĄ
Idź lać jad gdzie indziej, CEBULO
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:47   #131
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

hahaha


Patrząc z drugiej strony na językowe sprawy - też nie podoba mi się jak ktoś siedzi za granicą wiele lat i w obcym języku nie powie ani słowa (i jeszcze ma np. pretensje, że w urzędach nie mówią po polsku) i trzyma się tylko z Polakami. Wiadomo, czasami ze "swoimi" jest bezpieczniej, ale żeby nie odciąć pępowiny po np. 10 latach i nie dostosować się do nowego otoczenia? Nie chodzi mi o bycie zdrajcą Polski, ale są rzeczy, które wypada znać . Kojarzy mi się to z takim filmem dokumentalnym o polakach w Chicago (chyba się nazywał Zielona karta) - polskie dzielnice, sklepy, Polacy dookoła - przyjechali do czegoś od czego niby chcieli uciec

Edytowane przez 0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Czas edycji: 2014-08-11 o 16:49
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 16:55   #132
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
"Nie wracaj. Nie masz do czego!"
"Marzena" pisze na forum, że jej pokolenie (rocznik 1973 - red.) było wychowywane w duchu patriotyzmu. "Ja sama jak słyszałam, że ktoś mówi coś złego o Polsce czy o nas, Polakach, zaraz reagowałam. Podatki musiały być płacone w Polsce, uważałam,że jeśli nie płacisz tutaj to powinieneś zostać pozbawiony naszej narodowości, no i temu podobne" - pisze.
Dodaje, że "od ładnych kilku lat zmieniła zupełnie zdanie". "Bandyckie państwo, niedbające o ludzi, niszczące przedsiębiorców, niszczące emerytów, rencistów, ludzi pracujących. Zachłanne! Wredne rządy wyprzedające nas po kawałku. Jedna rada. Masz możliwość? Spieprzaj stąd i nie wracaj! Nie masz do czego!" - kończy swój emocjonalny wpis.
Sama prawda. Patriotyzm patriotyzmem, a żyć jakoś i z czegoś trzeba...


Mam kupę znajomych którzy siedzą już po kilka lat za granicą i jakoś nie wywyższają się z tego powodu. tylko ci co pojechali na kilka miesięcy uważają się już za Niemców, Anglików, Irlandczyków, Holendrów Dziwne
Znajomy który już chyba z 5 lat siedzi w Londynie zapodaje na fejsie jakieś artykuły a to o I wojnie światowej, a to o Powstaniu Warszawskim. można? Można!
I prawdą jest że mało kto chce wracać, bo tak jak piszą w cytowanym artykule nie ma do czego. ewentualnie myślą o przeprowadzce do innego kraju, w którym zyje sie jeszcze lepiej niż w Uk czy Irlandii.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:55   #133
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4765835 9]hahaha


Patrząc z drugiej strony na językowe sprawy - też nie podoba mi się jak ktoś siedzi za granicą wiele lat i w obcym języku nie powie ani słowa (i jeszcze ma np. pretensje, że w urzędach nie mówią po polsku) i trzyma się tylko z Polakami. Wiadomo, czasami ze "swoimi" jest bezpieczniej, ale żeby nie odciąć pępowiny po np. 10 latach i nie dostosować się do nowego otoczenia? Nie chodzi mi o bycie zdrajcą Polski, ale są rzeczy, które wypada znać . Kojarzy mi się to z takim filmem dokumentalnym o polakach w Chicago (chyba się nazywał Zielona karta) - polskie dzielnice, sklepy, Polacy dookoła - przyjechali do czegoś od czego niby chcieli uciec [/QUOTE]

Też nie rozumiem
Zwyczajnie wstyd by było mieszkać w obcym kraju i ani be ani me
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:56   #134
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Po pierwsze to wielkie dzięki za namiar na ZAGRANICO na fejsbuniu
Czytam i umieram Gościu, który napisał komentarz Beyonce zapewnił mi humor na cały dzień

A odnośnie tematu, to najgłupsza sytuacja zagranico jaką pamiętam miała miejsce 2 lata temu w Niemczech. Byłam z koleżanką (też Polką) na grillu z ludźmi z Erasmusa, przysiadło się dwóch Austriaków i sobie gadamy, zaczęli wypytywać o studiowanie w Polsce, o to jak się tam żyje studentom (rozważali robic semestr właśnie nad Wisłą), co robią moi rówieśnicy w PL i tak dalej. No to ja im mówię zgodnie z prawdą, że ci z moich znajomych, którzy nie mają pomocy od rodziców to mają bardzo pod górkę, wielu wyjechało zagranicę tak jak ja, że na pewno ciężej z pracą dla studenta, niż w DE i tak dalej. Nagle koleżanka szarpie mnie za rękę i to tak mocno, że robi mi się siniak i dosłownie warczy do mnie: Po co gadasz im takie rzeczy?! Jaką ty nam reklamę robisz?! Zaraz sobie pomyślą, że przyjechałyśmy tu biedne Polki, bo w Polsce nie stać nas na studia!

Najlepsze jest to, że zarówno ona, jak i ja, trafiłyśmy do Niemiec właśnie dlatego, że tam mogłyśmy się utrzymać bez pomocy finansowej rodziców, na którą to pomoc tychże rodziców nie było stać
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:57   #135
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4765835 9] Kojarzy mi się to z takim filmem dokumentalnym o polakach w Chicago (chyba się nazywał Zielona karta) - polskie dzielnice, sklepy, Polacy dookoła - przyjechali do czegoś od czego niby chcieli uciec [/QUOTE]
Ale oni nie uciekli z Polski tylko od biedy. I tam stworzyli sobie namiastkę polskości.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:02   #136
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4765851 5]Ale oni nie uciekli z Polski tylko od biedy. I tam stworzyli sobie namiastkę polskości.[/QUOTE]

no właśnie nie pamiętałam jak to dokładnie było w tym dokumencie. W każdym razie dałam przykład Chicago bo ono mi się z tym kojarzy - polskie dzielnice, dużo Polaków-w ogóle nie mają kontaktu z "prawdziwą" Ameryką
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:07   #137
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Rosie Ross Pokaż wiadomość
tak mi się przypomniało że niedawno oglądałam pewien kabaret... http://youtube.com/watch?v=QplidxUtClk
2:18 - 2:48


Wysłane za pomocą ciapatalk


https://www.youtube.com/watch?v=RjXrXrKUuW4
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:08   #138
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4765835 9]hahaha


Patrząc z drugiej strony na językowe sprawy - też nie podoba mi się jak ktoś siedzi za granicą wiele lat i w obcym języku nie powie ani słowa (i jeszcze ma np. pretensje, że w urzędach nie mówią po polsku) i trzyma się tylko z Polakami. Wiadomo, czasami ze "swoimi" jest bezpieczniej, ale żeby nie odciąć pępowiny po np. 10 latach i nie dostosować się do nowego otoczenia? Nie chodzi mi o bycie zdrajcą Polski, ale są rzeczy, które wypada znać . Kojarzy mi się to z takim filmem dokumentalnym o polakach w Chicago (chyba się nazywał Zielona karta) - polskie dzielnice, sklepy, Polacy dookoła - przyjechali do czegoś od czego niby chcieli uciec [/QUOTE]

w zeszłym miesiącu stoję sobie w kolejce do kasy i słyszę:
-za 10, DZIE-SIĘĆ, no k$@#@a mówię za DZIE-SIĘĆ, nie za 5, dziesięć

trwało chwilę zanim mój mózg załapał, że to po polsku jest-ton wypowiedzi, roszczeniowość, rozdrażnienie z powodu nieznajomości języka polskiego przez kasjerkę sprawił, że długo, długo było dla mnie oczywiste, że to musi być po tutejszemu

(pani kupowała doładowanie do komórki-wystarczyło wziąć blankiecik z doładowaniem)


p/s bez problemu można się tu dogadać z każdym po niemiecku, francusku, dutch i angielsku
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:29   #139
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
p/s bez problemu można się tu dogadać z każdym po niemiecku, francusku, dutch i angielsku



Dobra przyznać się, która właśnie wertuje na instagramie tag #zagranico i zalajkowała mi fotę przed chwilą?
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 17:41   #140
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Idź lać jad gdzie indziej, CEBULO
dzięki, wiesz, właśnie stłukłam kubeczek i słoik, jestem roztrzęsiona
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:43   #141
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość



Dobra przyznać się, która właśnie wertuje na instagramie tag #zagranico i zalajkowała mi fotę przed chwilą?
ty się nie śmiej, bo za napisanie "niderlandzku" zamiast dutch zjedzą cię na forum poloni-tacy nazi-języko-patrioci
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:34   #142
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
dzięki, wiesz, właśnie stłukłam kubeczek i słoik, jestem roztrzęsiona
I tera ni mo dzie cebuli czymoć?

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
ty się nie śmiej, bo za napisanie "niderlandzku" zamiast dutch zjedzą cię na forum poloni-tacy nazi-języko-patrioci
A w sumie dlaczego?
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:53   #143
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

no właśnie...dlatego, że Holandia to przedmieścia Belgii i oni o rozdzielenie swojej nowej ojczyzny od wieśniaków walczą(dosłownie-Polacy w Belgii uznają Holendrów za wieśniaków)

i tak sobie piszą głupotki, przemądrzali tacy, a żaden świadomy nie jest, że dutch znaczy niderlandzki (dzielą niderlandzki-język Holendrów, dutch-język Belgów)

nauka języka: level -10, ale żeby zwyzywać kogoś na forum to mistrzowie sami

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2014-08-11 o 19:08
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 19:07   #144
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4765570 7]Tylko ja dobrze wiem ze w tym jukeju tez tak kolorowo nie jest. a niektórym polaczkom się wydaje, że jak ktoś mieszka za granica to forsa spada z nieba i pracować nie trzeba.[/QUOTE]No właśnie. Cóż, pewnie bierze się to właśnie od tych cebulaczków, którzy po kilku miesiącach u UK rozpowiadają znajomym, jakiej to fortuny się tam dorobili... a wyjechali zaraz po maturze (albo i bez niej) i bez znajomości języka!
Wiecie, dla mnie to logiczne, że nie mając żadnych kompetencji, a nawet nie znając zbyt dobrze języka kraju, do którego się wyjeżdża za chlebem, to jakiegoś super stanowiska się tam nie dostanie. Dziwi mnie to, że ludzie, którzy tutaj nie potrafią znaleźć pracy, bo nie mają kompetencji i/lub mają dwie lewe ręce do każdej roboty, są święcie przekonani, że zagramanicą czeka na nich stanowisko prezesa Google
Nawet to, że tam, pracując za barem / sprzątając /opiekując się dziećmi, zarabia się większą stawkę godzinową i oszczędza się w innej walucie, niewiele zmienia, jeśli oszczędzać się nie umie. Można pracować w UK za niezłą stawkę a i tak wszystko wydać i nic nie przywieźć ze sobą do Polski...
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 20:06   #145
magdzialenk@
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 327
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Rozczochrany Jelonek Pokaż wiadomość
Mam koleżankę, która od kilku lat nie może przyswoić poprawnej formy nazwy miasta - Bazylea. W każdej rozmowie używa Basel, w Basel, koło Basel.
W Bazylei (przepraszam Basel) uczęszczała na kilka kursów językowych, ale niestety poprawne użycie nazwy miasta w jej ojczystym jezyku, przerosło jej możliwości.
Ja tam też używam tylko "Basel" bo na początku nie znałam polskiej nazwy. A teraz tak mi już zostało z przyzwyczajenia.
magdzialenk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 07:01   #146
Rozczochrany Jelonek
Przyczajenie
 
Avatar Rozczochrany Jelonek
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez magdzialenk@ Pokaż wiadomość
Ja tam też używam tylko "Basel" bo na początku nie znałam polskiej nazwy. A teraz tak mi już zostało z przyzwyczajenia.
To już znasz poprawną nazwę. Jest to takiego samego rodzjau błąd jak wcześniej wspomniane w London, w Paris i brzmi tak samo okropnie.
Rozczochrany Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 09:46   #147
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez magdzialenk@ Pokaż wiadomość
Ja tam też używam tylko "Basel" bo na początku nie znałam polskiej nazwy. A teraz tak mi już zostało z przyzwyczajenia.
Dla mnie używanie obcej nazwy, jeśli zna się polską, jest dziwne i sztuczne. To tak jak mówienie: "Mieszkałam rok w New York/Leipzig/Wien".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:36   #148
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

W telewizji czesto mowia Achen (nie wiem czy dobrze pisze), a po polsku to przeciez Akwizgram.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:42   #149
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez evanaeve Pokaż wiadomość
W telewizji czesto mowia Achen (nie wiem czy dobrze pisze), a po polsku to przeciez Akwizgram.
Ja zawsze mówię Aachen (chociaż w sumie niezbyt często używam tej nazwy ), bo nie miałam pojęcia, że jest polski odpowiednik! Dobrze wiedzieć
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:46   #150
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4765848 3]Sama prawda. Patriotyzm patriotyzmem, a żyć jakoś i z czegoś trzeba...


Mam kupę znajomych którzy siedzą już po kilka lat za granicą i jakoś nie wywyższają się z tego powodu. tylko ci co pojechali na kilka miesięcy uważają się już za Niemców, Anglików, Irlandczyków, Holendrów Dziwne
Znajomy który już chyba z 5 lat siedzi w Londynie zapodaje na fejsie jakieś artykuły a to o I wojnie światowej, a to o Powstaniu Warszawskim. można? Można!
I prawdą jest że mało kto chce wracać, bo tak jak piszą w cytowanym artykule nie ma do czego. ewentualnie myślą o przeprowadzce do innego kraju, w którym zyje sie jeszcze lepiej niż w Uk czy Irlandii.[/QUOTE]

Ooo, moja ciotka ładnych 10 lat siedzi w Seulu i prowadzi bloga dla Koreańczyków o Polsce, bardzo fajna rzecz .

Mnie zawsze bawi i dziwi jednocześnie, że osoby z którymi miałam kiedyś nieprzyjemność uczęszczać na angielski dukały niemiłosiernie nie potrafiąc się nawet przedstawić a teraz ustawiają sobie statusy na fejsbuku po angielsku (wszak są w jukej już 3 miesiące) .

Najbardziej jednak irytują mnie ludzie, którzy w jukej pracują w budce z kebabem i po powrocie do Polski powtarzają mi, że moja studia są du dupy i nic tutaj nie osiągnę. A ja szczerze mówiąc wolę tutaj pracować kiedyś w zawodzie za 1800 zeta na rękę niż w Anglii ciułać każdy funt pochodzący z pracy na zmywaku .

"Wolę polskie g^&no w polu niż fiołki w Neapolu" jak to mówi moja mama, która mieszkała we Włoszech kilka lat .
__________________
karmacoma

Edytowane przez roseblue
Czas edycji: 2014-08-12 o 11:07
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 16:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.