jak uszyć taką spódniczke - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 09:59   #1
chabera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2

jak uszyć taką spódniczke


Witam wszystkich zaczne może od tego że nigdy jeszcze niczego nie szyłam, ale sfrustrowana chodzeniem po sklepach i szukaniem spódniczki stwierdziłam ze to chyba spróbuje sama...

Podobaja mi się takie spódniczki (aby ładnie się układały w tańcu) , ale nie wiem nawet od czego zacząć... jaki jest wykrój takich spódniczek?

Pomocy!!!

Edytowane przez chabera
Czas edycji: 2009-12-04 o 10:01
chabera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:59   #2
alina71bk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: jak uszyć taką spódniczke

witaj, szyję od około 20 lat (amatorsko). wg mnie na tym drugom zdjęciu masz pełny klosz - tnie się jak dwie ćwiartki koła, więc trzeba dość dużo materiału i o równomiernym splocie, bo tniesz ze skosa, najlepiej lejący, cienki. Pierwsze zdjęcie to jakaś kombinacja klosza z karczkiem ale nie widać dokładnie.
alina71bk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:47   #3
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: jak uszyć taką spódniczke

Ja zrobiłabym to tak.Spódniczka z karczkiem.Karczek wys. 20 cm.Zmierzyć obwód talii i obwód bioder .Np. talia 72 cm i biodra 96 cm.
Obliczamy ile trzeba zgubić na zaszewki 96-72=24cmZ tego zaszewki przód(zawsze płytsze niż tylnie) 2 x po 2 cm i tył 2 x po4 cm oraz boczna 6 cm( tzn ponieważ 2 zszywane boki stykają się ze sobą 6:2=3 cm na każdym boku). Dół spódniczki można zrobić z półkoła i wtedy materiał składamy na pół tak aby krajki leżały na sobie i wyznaczamy promień bioder bo dół spódniczki bedzie doszyty do karczka mniej więcej na wys bioder.Promień liczy się tak.96: 3,14(pi)=30,5 cm.Rysujemy od szczytu złożonego materiału tak aby powstał łuk w ten sposób mamy obwód bioder, którego obwód ma się zgadzać z obwodem bioder na karczku.Trzeba jeszcze wyznaczyć długość spódniczki od talii np 60 cm. 60 - 20(wys karczka)= 40 cm. Długość przenieść na materiał podobnie jak obwód bioder tzn. 40 + 30,5=70,5 .Wyznaczyć dół spódnicy od tego samego szczytu co biodra( półokrąg od boku do boku złożonego materiału).Na koniec pasek.Dół można zrobić też z klinów np.8 .Wtedy 96: 8=12 cm.Wycinamy osiem klinów którego góra ma 12cm a dół rozszerza się symetrycznie z obu stron klina wdg uznania im szerszy tym bardziej będzie przypominał koło.Trochę zamieszałam ale to proste
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 13:06   #4
chabera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: jak uszyć taką spódniczke

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz. Teraz jak już wiem jak za to się zabrać to mogę zacząć szyć... na Sylwestra zdążę
chabera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.