Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-10, 21:14   #1
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69

Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?


Hej dziewczyny. Bardzo lubię czytać to forum, postanowiłam założyć konto i trochę się wygadać..
Nie wiem od czego zacząć. Może od tego, że jestem nerwowym typem dziewczyny, często wpadam w szał/złość, łatwo mnie wytrącić z równowagi. Bóle głowy towarzyszą mi od .. lat. Zawsze pojawiały się po mocnym wysiłku intelektualnym (sprawdziany, testy, stres). Dwa lata temu zmarła moja bliska ciocia. Mocno to przeżyłam. Bałam się sama spać, w ogóle bałam się być sama, miałam straszne lęki.. Wtedy coś się we mnie zmieniło. Zmarła na raka, miała 40pare lat.
W czerwcu miałam pewien atak. Ni stąd ni zowąd zrobiło mi się duszno, kołatanie serca, panika, lęk.. Myślałam, że to zawał. Pojechałam na pogotowie, tam była jakaś młoda lekarka, zrobiła EKG- serce ok, dała leki na uspokojenie, podpowiedziała, żebym zrobiła badania krwi w kierunku tarczycy i tyle. Tak też uczyniłam. W skrócie- okazało się, że mam niedoczynność, zaczęłam się leczyć półtora miesiąca temu, myślałam że wszystko będzie ok.
Ostatnio myślałam, że przeziębiłam pęcherz.. Ból podbrzusza, częsty mocz.. Poszłam do ginekologa, badania.. I co się okazało? Torbiele na jajnikach i jakieś zapalenie.
W lipcu zmarła mama mojego chłopaka.. Oj jak my to przeżyliśmy.. Dla mnie był to ogromny stres, martwiłam się i o mojego TŻ i o jego mamę (jak jeszcze leżała w spzitalu).. W końcu zmarła. Nie mogłam się z tym pogodzić. Od tego momentu zaczęłam się czuć fatalnie. Okropne bóle głowy(ucisk, ukłucia w różnych miejscach, najczęściej czubek glowy), osłabienie i myśli, ze też jestem chora... Poszłam do mojej lekarki, powiedziałam jej wszystko.. Zbadała mi ciśnienie i powiedziała, że żadnej choroby u mnie raczej nie widzi i znów kazała brać tabletki ziołowe na uspokojenie.. Wyciszyć się i w ogóle. Tak też starałam się robić..
Ale wydaje mi się, że wszystko mnie boli. Dwa tygodnie temu miałam strasznie powiększony migdał.. Myślałam, że przejdzie.. Trwało tydzień- poszłam do lekarza, dostałam antybiotyk i okej- przeszło. Ale przeszło niżej.. Boli mnie szyja po prawej stronie szczególnie, czuje taki dyskomfort (może mnie boleć tarczyca??). Ciężko mi się też oddycha, jak położę rękę na mostek, to już w ogóle. Ciągle czuję takie.. Jakby mnie coś przytykało. Strasznie szybko się też męczę.
Bolą mnie piersi, pomyślałam ''wszędzie pokazują jak się badać, to zbadam'' i niby wyczułam maleńkie zgrubienie w lewej piersi, ale nie wiem czy piersi są takie bardzo ''jednolite'', czy bolą mnie też dlatego, że powinnam dostać miesiączki niedługo.. Nie wiem.
Zdaję sobie sprawę, że to brzmi jakbym panikowała, przesadzała.. Ale naprawdę, ja bólu nie wymyślam.. Głowa, szyja, piersi, te torbiele, niedoczynność.. Mam wrażenie, że ciągle mnie coś łapie, albo jestem już ''cała'' chora
Jakbym miała wystarczającą ilość pieniędzy, od razu poszłabym się badać prywatnie. Nie na wszystko stać. Wystarczy, że tarczycę zaczęłam leczyć u prywatnego doktora..
Chciałabym dodać, że mam 21 lat.
Przepraszam, że tak długo, ale jak mówię rodzicom czy chłopakowi co chwilę, że mnie coś boli, to już dziwnie na mnie patrzą.
Ale- mialam atak-okazało się, że mam niedoczynność, ból w podbrzuszu- są torbiele.. A jak ta głowa to oznaka czegoś? A te piersi..
Nie mam już sił.

Zapomniałam napisać, że przez te ciągłe zamartwianie się jestem apatyczna, nic mi się nie chcę, mojemu TŻ-owi jest ciężko mnie gdzieś wyciągnąć, robię dobrą minę do złej gry, uśmiecham się, bo muszę.
__________________
M

Edytowane przez kawa_latte
Czas edycji: 2014-09-10 o 21:26
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:35   #2
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

1. odpocznij, zrelaksuj sie, przestań się tak wszystkim stresować! STRES ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.
2. badania krwi, moczu? poproś o skierowanie lub idź prywatnie.
3. miałam podobnie (tyle, że ja mam na papierku problemy ze słuchem), kiedy miałam gorsze dni momentalnie "miałam wrażenie" że gorzej słysze. od kiedy zaczęłam podchodzić bardziej na luzie nagle słysze całkiem ok a o szumach w uszach już prawie nie pamiętam.

więc... uszy do góry! zrób badania, TSH, mocz i jeżeli wyniki będą ok to albo sama spróbuj się uspokajać albo udaj się do specjalisty.

nie wmawiam Ci choroby ani nic ale weź pod uwagę że hipochondrycy też odczuwają PRAWDZIWY ból. chociaż ja myślę, że po prostu dużo stresu, nie umiesz sie wyciszyć, wystopować i wpadłaś w owczy pęd z szukaniem u siebie chorób.
__________________
INSTAGRAMKI

Edytowane przez anjia
Czas edycji: 2014-09-10 o 21:39
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:45   #3
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Właśnie w czerwcu miałam robione badania krwi, nic nie wyszło oprócz tarczycy.. Jutro idę powtórzyć TSH (potrzebne dla endokrynologa), to od razu poproszę o morfologię.
Z tym moczem właśnie jest na razie problem.. Jestem w swoim rodzinnym mieście (wypisali mnie z mojej przychodni, bo poszłam właśnie w czerwcu tam, gdzie studiuję) i za wszystko muszę płacić. Za dwa tygodnie wracam, więc porobię wszelkie badania jakie się da..
__________________
M

Edytowane przez kawa_latte
Czas edycji: 2014-09-10 o 21:47
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:50   #4
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Autorko, jak wyżej, nawet nie wiesz jakie stres może dawać objawy somatyczne - tzn. coś Cię bardzo boli, a to wszystko "tylko" stres. Zrób te podstawowe badania, ale pamiętaj, jak wyjdą dobrze, a Ty nie będziesz miała jednego ciągłego objawu (to, że raz Cię gdzieś zakłuło, raz zabolało puszczaj w niepamięć i nie wsłuchuj się tak w swój organizm) - to załóż, że dana choroba Ci nie dolega i idź dalej.

Wiesz ile różnych badań diagnostycznych można przeprowadzić u człowieka? Tysiące. Pogódź się z tym, że wszystkiego nie sprawdzisz, ale nie martw się - jeśli badasz się regularnie (ginekolog, stomatolog, bad. ogólne moczu, morfologia) to bardzo nikłe szanse, że jakieś podstępne choróbsko się na Ciebie zaczai. Spokojnie. A jeśli już by Ci się coś przyplątało, to prawie wszystko (nawet nieszczęsnego raka) się leczy.

No i bardzo ważne - żeby chorób nie prowokować: zminimalizuj stres, czyli wysypiaj się (dbaj o higienę snu, czyli codziennie te same pory chodzenia spać i wstawania, w łóżku tylko śpimy + ew. zabawy dorosłych, nie objadać się przed snem itp.), chodź na spacery i uprawiaj inne sporty, poczytaj motywujące/kojące książki, nie oglądaj horrorów, ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ (mniej cukru, dużo warzyw i owoców), mniej czasu patrz w ekrany wszelkiej maści.

Po prostu dbaj o siebie Ludzkie ciało jest niesamowite, posiada niezwykłe zdolności regeneracji i naprawdę z wieloma rzeczami sobie poradzi, ale trzeba troszkę je wspierać. Negatywne myśli mu nie służą.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_latte Pokaż wiadomość
Właśnie w czerwcu miałam robione badania krwi, nic nie wyszło oprócz tarczycy.. Jutro idę powtórzyć TSH (potrzebne dla endokrynologa), to od razu poproszę o morfologię.
Z tym moczem właśnie jest na razie problem.. Jestem w swoim rodzinnym mieście (wypisali mnie z mojej przychodni, bo poszłam właśnie w czerwcu tam, gdzie studiuję) i za wszystko muszę płacić. Za dwa tygodnie wracam, więc porobię wszelkie badania jakie się da..
Kochana, badanie moczu w Warszawie kosztuje 12 zł. Wątpię, żebyś gdziekolwiek w Polsce musiała płacić więcej niż 15 zł. Jak to mówią - święty spokój nie ma ceny. Zrób badania - dostaniesz poprawne wyniki i będziesz mogła zapomnieć o sprawie.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:52   #5
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

a i jeszcze jeden przykład z mojego zestresowanego ciała:

21 lat mam. bez nadwagi. budziłam się z pulsem od 100 do 120. to dużo za dużo. o wysiłkowym nawet nie wspomne. inne badania ok. zaczęłam uprawiać jogę i łapać dystans i "magicznym" sposobem puls mam wzorowy
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:58   #6
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

[1=4e89258bace7037c96b0592 85119fe847ddc4e93;4808978 1]

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------


Kochana, badanie moczu w Warszawie kosztuje 12 zł. Wątpię, żebyś gdziekolwiek w Polsce musiała płacić więcej niż 15 zł. Jak to mówią - święty spokój nie ma ceny. Zrób badania - dostaniesz poprawne wyniki i będziesz mogła zapomnieć o sprawie.[/QUOTE]

Masz rację.. Zrobię
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 06:21   #7
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

A czy rozważałaś wizytę u psychiatry?
Możesz się zapisać w ramach NFZ, poradnie są bardzo często przy przychodniach, nie potrzebujesz skierowania.
Ewentualnie psycholog - skierowanie dostaniesz od lekarza rodzinnego lub właśnie psychiatry. Wspominałaś o napadach szału, złości, do tego nie radzisz sobie ze stresem. Jeśli przyczyną Twoich zachowań i związanych z tym dolegliwości nie jest żadna nerwica, stany lękowe itd., to na terapii mogłabyś uporządkować sobie to wszystko, wypracować sobie sposoby walki ze stresem itp.
Aczkolwiek sugerowałabym najpierw wizytę u psychiatry. Powodzenia.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 08:05   #8
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
A czy rozważałaś wizytę u psychiatry?
Możesz się zapisać w ramach NFZ, poradnie są bardzo często przy przychodniach, nie potrzebujesz skierowania.
Ewentualnie psycholog - skierowanie dostaniesz od lekarza rodzinnego lub właśnie psychiatry. Wspominałaś o napadach szału, złości, do tego nie radzisz sobie ze stresem. Jeśli przyczyną Twoich zachowań i związanych z tym dolegliwości nie jest żadna nerwica, stany lękowe itd., to na terapii mogłabyś uporządkować sobie to wszystko, wypracować sobie sposoby walki ze stresem itp.
Aczkolwiek sugerowałabym najpierw wizytę u psychiatry. Powodzenia.
to oraz poradnia leczenia bólu
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 08:27   #9
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

piersi badaj po okresie nie przed.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 10:56   #10
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

ja bym ci radziła wizytę u psychiatry
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 11:07   #11
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

O jeny.. To mi nie żadne badania, tylko psychiatra jest potrzebny.. Podejrzewałam już u siebie nerwicę, ale jakoś to wyparłam.. Myślę, że możecie mieć dużo racji.. Traumatyczne przeżycia (śmierć dwóch bliskich osób) mogą mieć wpływ i po prostu coś mi się porobiło.. No cóż. Dla swojej spokojności poczekam na wyniki morfologii, na następnej wizycie u ginekologa dam zbadać piersi, poczekam co powie endokrynolog.. Jeżeli wszystko będzie ok, to nic innego mi nie pozostaje, tylko odwiedzić psychiatrę..
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 21:59   #12
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Cytat:
Napisane przez kawa_latte Pokaż wiadomość
O jeny.. To mi nie żadne badania, tylko psychiatra jest potrzebny.. Podejrzewałam już u siebie nerwicę, ale jakoś to wyparłam.. Myślę, że możecie mieć dużo racji.. Traumatyczne przeżycia (śmierć dwóch bliskich osób) mogą mieć wpływ i po prostu coś mi się porobiło.. No cóż. Dla swojej spokojności poczekam na wyniki morfologii, na następnej wizycie u ginekologa dam zbadać piersi, poczekam co powie endokrynolog.. Jeżeli wszystko będzie ok, to nic innego mi nie pozostaje, tylko odwiedzić psychiatrę..
zrób badania bo psychiatra i tak cie wyśle na podstawowe.
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 07:51   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Myślę, że możesz cierpieć na objawy somatyczne wynikające z przeżytego stresu. Możesz spróbować wybrać się do psychiatry, choć najlepiej zrób sobie przedtem podstawowe badania, bo psychiatra też musi najpierw wykluczyć inne schorzenia, zanim np. przepisze coś na uspokojenie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 07:59   #14
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Podobnie jak dziewczyny uważam, że to objawy somatyczne stresu. Nie wiem u kogo i jak to się leczy, ale powinnaś jak najszybciej ogarnąć temat, bo niestety, ale sytuacje stresowe będą zawsze, a ważne, żeby objawów nie było jeszcze więcej i aby nie były jeszcze bardziej poważne.
Powodzenia i zdrówka
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 11:40   #15
GalwayLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 13
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Twoje objawy są bardzo podobne do moich. Ja choruję na boreliozę.Broń Boże nie straszę, ale pytasz co sądzą inni więc odpowiadam na co mi to wygląda.Idź do rodzinnego po skierowanie na badanie krwi pod kątem tej choroby.Boreliozą wiadomo, ze od kleszcza można się zarazić, ale jest ona też przenoszona drogą płciową i matka może zarazić nienarodzone dziecko jaki i potem karmiąc je piersią.
GalwayLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 14:11   #16
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Borelioza? O mój Boże.. Miałam dwóch partnerów seksualnych do tej pory.. Mojego byłego chłopaka, z którym nie jestem już ponad 3 lata i obecnego, z którym jestem prawie 3 lata.. Ile taka choroba może się rozwijać?

Otóż mam wyniki morfologii... TSH z bardzo wysokiego spadło na bardzo niskie.. Ten ucisk szyi jest nie do wytrzymania, oczywiście sobie wkręcam, że jakiś guz albo co..
Poza tym, znów jestem zaniepokojona. Wyszły mi podwyższone limfocyty (norma 40, a ja mam 48) oraz obniżone monocyty (niedużo).. Oczywiście się naczytałam o białaczkach, chorobach poważnych, że aż się popłakałam.
Nie wiem czy to może być od Euthyroxu na tarczycę, czy od tego mojego zapalenia i torbieli na jajknikach.. Nie wiem, mam powoli dość. Już myślałam, ze wyniki będą ok
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 16:33   #17
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Dziewczyno, do psychiatry marsz!
Fakt o tym jak wylądowałaś na pogotowiu- mi to ewidentnie wygląda na atak lęku panicznego. Pewnie nerwiczki się nabawiłaś...
I tak jak mówią dziewczyny, nie masz pojecia, jak organizm potrafi reagować na stresy.Boleć może każda część ciała,problemy z oddechem etc. A ból głowy? U mnie od tego się zaczęło. Głowa, bezsenność,zrywanie się nad radem.
Nikt Ci tu diagnozy nie postawi, ale idź do psychiatry
U mnie minęło już kilka miesięcy i dopiero teraz zaczynam czuć poprawę.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 21:54   #18
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Cytat:
Napisane przez GalwayLove Pokaż wiadomość
Twoje objawy są bardzo podobne do moich. Ja choruję na boreliozę.Broń Boże nie straszę, ale pytasz co sądzą inni więc odpowiadam na co mi to wygląda.Idź do rodzinnego po skierowanie na badanie krwi pod kątem tej choroby.Boreliozą wiadomo, ze od kleszcza można się zarazić, ale jest ona też przenoszona drogą płciową i matka może zarazić nienarodzone dziecko jaki i potem karmiąc je piersią.
Które z objawów Autorki wskazują na boreliozę? Moim zdaniem nie wymieniła nic, co by wskazywało na tę chorobę. Przy boreliozie ma się na początku objawy grypopodobne, a w przewlekłej fazie chyba głównie bóle stawów, jakieś problemy z pamięcią itp. Jakie Ty miałaś objawy tej choroby?

Autorko, te objawy które masz to naprawdę są typowe somatyzacje nerwicy. Bóle głowy, duszności, ucisk w mostku. Na dodatek jak napisała zyjesiedalej - Twój incydent z pogotowiem to typowy atak paniki.

Co do Twoich lęków - TSH Ci spadło, bo bierzesz leki, chyba po to one są? Poziom TSH masz w normie czy poniżej? Skonsultuj to z lekarzem, może dał Ci za dużą dawkę, jeśli poniżej normy.

Ucisk w szyi i problemy z przełykaniem to częste objawy nerwicowe. Ty może ich nie masz, ale tak dla zobrazowania mówię, bo nie wiem jak ten swój ucisk dokładnie odczuwasz.

Podwyższone nieznacznie limfocyty możesz mieć w wyniku tych problemów z migdałkiem. Jeśli OB jest w normie to ja bym się nie martwiła.

Twoje torbiele są pod obserwacją, nie umrzesz od nich. Lekarz je widział i wie co robi.

Wyniki masz ogólnie dobre!

Jestem wręcz pewna, że to nerwica. Czytasz o chorobach i płaczesz, panikujesz. Napisałam Ci parę rad wyżej. Wywal kompa na weekend, jedź do lasu na grzyby, zrób coś pożytecznego dla innych. Proponuję Ci taki eksperyment - jestem pewna, że poczujesz się lepiej.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 07:28   #19
GalwayLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 13
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Masz rację, ale to są objawy boreliozy wczesnej. U mnie choroba zaczęła się ujawniać sie po paru latach. Miałam kołatania serca, jak po wysiłku fizycznym a nic w tym momencie nie robiłam.Częste problemy z pęcherzem, anginy i co mi najbardziej dokuczało okropne bóle szyi. Często było, że przez kilka dni nie mogłam głową ruszyć. I tsh w ciągu paru tygodni nie podejmując żadego leczenia, raz miłam bardzo wysokie a potem nisko pod granicą normy.
Myślę, że to sporo wspólnych objawów, abym mogła pomyśleć że autorka wątku może mieć tą samą chorobę.
Ale jeśli nie miała kleszcza, a jej partnerzy seksualni są zdrowi, więc to pewnie coś innego.
GalwayLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 11:06   #20
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Cytat:
Napisane przez GalwayLove Pokaż wiadomość
Masz rację, ale to są objawy boreliozy wczesnej. U mnie choroba zaczęła się ujawniać sie po paru latach. Miałam kołatania serca, jak po wysiłku fizycznym a nic w tym momencie nie robiłam.Częste problemy z pęcherzem, anginy i co mi najbardziej dokuczało okropne bóle szyi. Często było, że przez kilka dni nie mogłam głową ruszyć. I tsh w ciągu paru tygodni nie podejmując żadego leczenia, raz miłam bardzo wysokie a potem nisko pod granicą normy.
Myślę, że to sporo wspólnych objawów, abym mogła pomyśleć że autorka wątku może mieć tą samą chorobę.
Ale jeśli nie miała kleszcza, a jej partnerzy seksualni są zdrowi, więc to pewnie coś innego.
Akurat z TSH to autorka zaczęła się leczyć i poziom TSH jej sztucznie obniżono (proszę mnie proprawić, jeśli źle mówię, nie znam się na leczeniu tarczycy, ale to miał chyba spowodować podany lek?).
Bóle stawów to są objawy późnej boreliozy, przewlekłej. Ty miałaś bóle szyi - ja u Autorki widzę coś innego. Nie opisuje tego jako ból, który uniemożliwia poruszanie głową, tylko jakiś niezidentyfikowany ucisk. Sama mam problemy ze spłyconą lordozą szyjną i nie wmawiam nikomu, że każdy ból szyi to nerwica Ale mimo wszystko to są różne rodzaje bólu.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:47   #21
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

[1=4e89258bace7037c96b0592 85119fe847ddc4e93;4808978 1]ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ (mniej cukru, dużo warzyw i owoców)[/QUOTE]

Off top: Przepraszam, musiałam: MNIEJ cukru a WIĘCEJ owoców się wzajemnie wyklucza! Owszem, owoce są zdrowe, zawierają witaminy itd ale zawierają fruktozę, czyli cukry-niektóre nawet bardzo bardzo dużo...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 12:55   #22
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Off top: Przepraszam, musiałam: MNIEJ cukru a WIĘCEJ owoców się wzajemnie wyklucza! Owszem, owoce są zdrowe, zawierają witaminy itd ale zawierają fruktozę, czyli cukry-niektóre nawet bardzo bardzo dużo...
Ok, z owocami nie można też przesadzać, ale fruktoza w owocach jest zrównoważona błonnikiem, dużą ilością wody itp. Sama jestem zwolennikiem diet typu low-carb, ale z racji moich ostatnich problemów zdrowotnych uważam, że czasem lepiej pojeść owoce w imię wszystkich witamin, które się w nich znajdują.
Może ujmę to tak - wykluczyć całkiem cukier jako cukier do herbaty itp, białe mąki, makarony, ciasta, słodycze. A zostawić pełne ziarna i owoce. Dla mnie duże ilości owoców to np. 3 jabłka dziennie, nie 3 kg jabłek
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:29   #23
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

To znów ja Dziewczyny, dzięki! Dodałyście mi trochę otuchy..
Macie racje, nie mogę tak często o tym myśleć, bo oszaleję.. To moje ostatnie tygodnie w domu, muszę się jakoś nacieszyć.
Tak jak mówiłyście, zaczęłam wychodzić. W sobotę była taka imprezka w moim mieście, spotkaliśmy się ze znajomymi, był fajny koncert.. Zapomniałam o wszystkim, napiłam się piwka i nic mnie nie bolało! Oczywiście później było 'after' u kolegi, jak już usiadłam w jednym miejscu, to znów zaczęłam myśleć, już zaczęła boleć głowa, więc wiedziałam, że to znów mój wymysł i się ogarnęłam.
Wczoraj powiedziałam ''nic Ci nie jest''! To nawet to uczucie ciężkiego oddychania jakoś się zmniejszyło
Jutro pójdę do laryngologa, bo dotarło do mnie, że od zawsze miałam problem z zatokami, ostatnio coś mi spływało, więc mogę mieć jakąś infekcję i te migdałki też się bronią- wszystko da się jakoś wytłumaczyć..
Te wyniki tłumaczę sobie tym, że w cytologii wyszło mi lekkie zapalenie i może organizm się broni!
Dziś idę na rower i mam zamiar cieszyć się chwilą.. Mam nadzieję, że nic mi się nie zmieni
Teraz doszła inna sprawa, zaczęłam brać 5 dni temu tabletki anty na te torbiele, oczywiście bolą piersi i ja, jak to ja już sobie chciałam wkręcać, że doktor nie zbadał mi piersi przed podaniem leku (a powinien chyba..) i, że coś mi się złego dzieje, ale wiem też, że to są zwyczajne skutki uboczne brania tabletek!

Dziękuję wam za wszystkie słowa pocieszenia Będę czasem tu do was wracać
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:39   #24
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Według mnie masz nerwicę, ja też cierpię na to od wielu lat, boli mnie całe ciało, mam słabą odporność, itp. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_nerwicowe
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 13:35   #25
Kasiarzyna_
Raczkowanie
 
Avatar Kasiarzyna_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Bardzo daleko
Wiadomości: 74
Dot.: Dziewczyny, co wy o tym sądzicie? Jestem przewrażliwiona ?

Witaj Przewrażliwiona to chyba za mocne słowo ale jak bardzo się czegoś obawiamy albo czegoś doszukujemy to możemy zacząć widzieć u siebie pewne objawy. Na pewno duży stres w jakimś stopniu Cię "rozstroił". Możliwe, że to nerwica lub jakaś lekka depresja, którym towarzyszą właśnie objawy somatyczne. Też miałam taki okres, że czułam się cała "chora", co jakiś czas nowe dolegliwości wynajdywałam. Rzeczywiście czułam się przemęczona i szukałam przyczyny, niestety bez skutku. Do tego duże, kilkuletnie problemy ze snem, w końcu miałam dość, poszłam do lekarza rodzinnego. Wysłał na podstawowe badania i polecił psychiatrę podejrzewając depresję. Okazało się, że mam niedobór magnezu (warto sprawdzić), oraz, że rzeczywiście mam depresję. Prawie 1,5 roku się leczę, naprawdę lepiej śpię i lepiej się czuję, choć nadal narzekam na brak energii i częsty smutek ale mimo wszystko widzę poprawę. Unikaj stresu, dbaj o siebie, spędzaj czas z ukochanym, oddawaj się małym przyjemnościom. Myślę, że będzie Ci to służyć powodzenia
Kasiarzyna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-18 14:35:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.