czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 23:11   #1
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117

czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?


witam drogie Wizażanki
czy moze któraś z was usuwała chirurgicznie ósemki w Krakowie a dokładnie w Eurodent na Biskupiej 18 lub w polsko-amerykańskiej klinice Dantamerica na ul. Szczepański 3? jesli tak to bardzo prosze piszcie dzielcie sie wrazeniami bo musze sie na którys osrodek zdecydowac i nie wiem na który a tak strasznie sie boje chcialabym miec pewnosc ze sa tam bezpieczni fachowcy ktorzy nie zrobią ze mnie kaleki
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:19   #2
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez tipsara Pokaż wiadomość
witam drogie Wizażanki
czy moze któraś z was usuwała chirurgicznie ósemki w Krakowie a dokładnie w Eurodent na Biskupiej 18 lub w polsko-amerykańskiej klinice Dantamerica na ul. Szczepański 3? jesli tak to bardzo prosze piszcie dzielcie sie wrazeniami bo musze sie na którys osrodek zdecydowac i nie wiem na który a tak strasznie sie boje chcialabym miec pewnosc ze sa tam bezpieczni fachowcy ktorzy nie zrobią ze mnie kaleki
Ja nie usuwałam chirurgicznie, ale mój kolega usunął już dwie, ale w żadnym z tych dwóch klinik. On chodzi do uniwersyteckiej kliniki na ul. Montelupich-mają bardzo dobrą opinię, nie słyszałam żadnych złych, kolega jest zadowolony. Sprzęt mają nowoczesny, dobrych fachowców. Aaaa jeszcze koleżanka też tam jakiś czas temu chodziła-też chwaliła. W tamtym roku słyszałam nawet rozmowę telefoniczną dr Heidtmann(psycholog z rozmów w toku) w której namawiała swojego faceta, żeby tam poszedł, bo ta klinika jest najlepsza w tak trudnych przypadkach(jakiś zabieg chirurgiczny miał być).

Ja chodzę do Denta Medu na ul. Na Zjeździe, z takich poważniejszych zabiegów miałam trzy ekstrakcje, ale akurat nie chirurgiczne. Wszystko było ok, jakbym miała iść na poważniejszy zabieg, to też bym tam poszła, ale tylko do mojego dentysty, do którego mam pełne zufanie-pana dr Szloska-też bardzo dobra opinia(moja koleżanka z liceum wybiera się do niego na chirurgiczne usuwanie 8), jest stomatologiem, ale robił specjalizację z chirurgii(pewnie już zrobił) i wykonuje zabiegi chirurgiczne.

A czemu akurat między tymi dwoma klinikami się wahasz?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:20   #3
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

waham sie miedzy tymi dwoma bo nie jestem z krakowa i tam miałabym najlepszy dojazd minibusem, wchodzą w grę tylko osrodki blisko kleparza ale znalazłam jeszcze niedaleko na internecie taki:
http://vitamedical.pl/lekarze.html na basztowej 3, tez niedaleko słyszałas moze o tym ośrodku? a na montelupich chyba nie póidę bo czytałam wypowiedz na internecie jednego faceta któremu robili zęba (nie wiem czy akurat wycinanie ósemki) bo nie pisał dokladnie ale podobno temu gościowi jakis doktorek dal znieczulenie które w ogóle nie zadzialalo, (doktorek o nie polskim nazwisku) zachęcające jest to co piszesz o montelupich ale chyba jakbym sie zdecydowala to bym szła tam z przysłowiowym nozem na gardle a na tych montelupich to jest prywatna czy publiczna ile sie placi za wycinanie 8 ? spytam z ciekawosci
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:46   #4
ana0502
Raczkowanie
 
Avatar ana0502
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 234
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Jakies 3 lata temu (nie wiem czy nadal sa ci sami chirurdzy) usuwalam 2 osemki w tej klinice na pl. Szczepanskim. Bylam zadowolona. To bylo jedyne miejsce w Krakowie gdzie w piatkowe popoludnie udalo mi sie znalezc chirurga! Przy pierwszej osemce, bo druga to juz byl planowany zabieg.
Maja tam RTG na miejscu.
Nie wiem jak dlugo jedziesz tym busem. Pamietaz ze znieczulenie kiedys przestanie dzialac. A i po samym zabiegu mozesz nie ciekawie wygladac i czuc sie.

Na Montelupich bardzo nie milo mnie potraktowano.
ana0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:07   #5
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

jak dzwonilam na plac szczepański i pytalam to pani w rejestracji powiedziala mi ze przyjmuje pan chirurg w srednim wieku chyba kolo 50-tki mówila tez nazwisko ale nie pamiętam chyba na "W" ale nie jestem pewna kojarzysz pana w srednim wieku?? a jak u Ciebie bylo ze znieczuleniem? zabieg nic nie bolał?
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:13   #6
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

pamiętam o znieczuleniu, na szczescie mama ze mną pojedzie, jakby co to mnie uratuje
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:37   #7
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

No widzisz zdania są podzielone
Moja koleżanka swego czasu chwaliła klinikę na montelupich, natomiast narzekała na Denta Med, do którego ja chodzę i jestem zadowolona...
Na montelupich jest klinika publiczna, ale chyba coś tam się płaci(nie powiem dokładnie, bo nie wiem)

O vitamedicalu nie słyszałam żadnych opinii
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-11, 21:55   #8
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

a jak myslicie dziewczyny- lepiej isc na wycinanie ósemki do młodego sredniego czy starszego chirurga? tu chyba się liczy doswiadczenie ale z drugiej strony jak ktos ma 50-tke to juz troche jest mniej sprawny i nie mrawy boje sie tego tyle mam wątpliwosci
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:12   #9
ana0502
Raczkowanie
 
Avatar ana0502
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 234
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez tipsara Pokaż wiadomość
kojarzysz pana w srednim wieku?? a jak u Ciebie bylo ze znieczuleniem? zabieg nic nie bolał?
Dwie osemki, dwoch roznych chirurgow. Obaj okolo 50, nazwisk nie pamietam. Jeden z nich byl bardziej rozmowny
Trudno ocenic czy bolalo. Jeden powie ze bolala a drugi nawet nie zauwazy, ze juz jest po zabiegu. Ja raczej naleze do tej drugiej grupy. Duzo tez zalerzy od polozenia zeba,bliskosci nerwow itd.
Zeba usunelam w piatek a w poniedzialek bylam juz w pracy

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
No widzisz zdania są podzielone
Moja koleżanka swego czasu chwaliła klinikę na montelupich
Ja nie mowie ze tam robia zle, bo nie mialam okazji o tym sie przekonac. Moja kolezanka tam chodzi i jest bardzo zadowolona.
Na Montelupich jest sie bardzo trudno dostac. Mnie nie przyjeli, mimo iz to byla nagla sytuacja, z polowa ukruszonego zeba, bolem i na dodatek piatek popoludniu. Masakra, obdzwonilam prawie wszystkie kliniki w Krakowie i nigdzie nie bylo chirurga. Dopiero na pl.Szczepanskim mnie przyjeli.
ana0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 10:02   #10
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez tipsara Pokaż wiadomość
a jak myslicie dziewczyny- lepiej isc na wycinanie ósemki do młodego sredniego czy starszego chirurga? tu chyba się liczy doswiadczenie ale z drugiej strony jak ktos ma 50-tke to juz troche jest mniej sprawny i nie mrawy boje sie tego tyle mam wątpliwosci
Myślę, że to nie ma znaczenia, 50 lat to jeszcze nie jest taki wiek, żeby lekarz stracił sprawność.
Moi rodzice chodzili do chirurga do Niepołomic, sama też u niego byłam parę razy-pan już starszy(teraz może koło 60), a i tak miał opinię dobrego chirurga(piszę miał, bo nie wiem jak jest teraz)
Myślę, że grunt, żeby nie był jakiś słabowity dziadek w grubych okularach i o trzęsących się rękach
piszę co słyszałam od znajomych, bo sama takiego zabiegu nie miałam i nie będę miała, ale gdybym miała mieć, to jak jak mówię-dr Szlosek, DM

co do bólu-również z tego co słyszałam(i trochę z własnego doświadczenia, bo miałam ekstrakcje)-w trakcie zabiegu nie boli(w końcu po coś jest to znieczulenie), może trochę boleć dopiero PO, jak już znieczulenie puści
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:04   #11
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Droga Ana 0502
http://www.dentamerica.pl/lekarze.ph...ecat=chirurgia
weidz prosze na tą stronke - kojarzysz moze któres z tych nazwisk, oni obydwaj przyjmują w Dentamerica na placu szczepańskim 3, z tym że ten pierwszy Jerzy Dorożynski przyjmuje tez w vita medical na basztowej 3 na tych stronach sa grafiki pracy chirurgów
i mam pytanko - moze pokojarzysz obydwa nazwiska i to który pan był lepszy
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 16:33   #12
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

i który ten pan był zabawniejszy?, bo znalazłam na jakims innym forum jak ktos zachwalał chirurga z krakowa z placu szczepanskiego z dentamerica, ten ktos mówil ze ten chirurg tak go zagadywal i rozsmieszal ze prawie sie poplakal ze smiechu i własnie tego chirurga polecal mówil ze bardzo dobry
pokojarzysz te dwa nazwiska, który z tych dwóch to byl ten dowcipnis?
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:50   #13
ana0502
Raczkowanie
 
Avatar ana0502
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 234
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Nie kojarze nazwisk O ile grafik sie nie zmienil, to ten pierwszy - P.Jerzy Dorozynski byl tym "rozgadanym".
Obaj byli dobrzy.
Masz juz zrobione zdjecie RTG?
ana0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:40   #14
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

ok dzieki
mam juz zdjecie rtg ale tylko jednej ósemki tej którą musze wyrwac
musze zrobic panoramiczne bo mnie cala szczeka boli, znając moje szczęscie bede musiala chyba usuwac wszystkie
a co myslisz o znieczuleniu komputerowym? bo na basztowej w vitamedical takie robią, podobno samo znieczulenie nic nie boli tzn. zadnego rozpierania itp i zabieg tez nie ale troche się boje, bo nie czytalam opini ludzi którzy takowe znieczulenie mieli, zawsze pozostaje ta niepewnosc
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 18:40   #15
ana0502
Raczkowanie
 
Avatar ana0502
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 234
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Nic nie wiem o znieczuleniu komputerowym. Pierwszy raz o tym slysze.
Zrob sobie to zdj panoramiczne na pl.Szczepanskim. Zdjecie dostaniesz do reki, mozesz zaraz pokazac chirurgowi. Wtedy moga zarezerwowac dla ciebie wystarczajaco czasu. U mnie na jedna potrzebowali 1,5godz, reszta byla po 20 min.
Jezeli usuwasz wszystkie to najlepiej robic po dwie (gora, dol z jednej strony). Jedno znieczulenie, jeden bol....a druga strona mozesz delikatnie cos jesc To tak z wlasnego doswiadczenia
ana0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 18:59   #16
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

a duze te strzykawy ze znieczuleniem? ile strzykawek dostalas?
nie mozna tam zadzwonic i sie umówic tel od razu na wycinanie?
jak Ci aplikowali to znieczulenie to nie mialas uczucia ze dziąsła Ci rozwala?
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 20:10   #17
ana0502
Raczkowanie
 
Avatar ana0502
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 234
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

I jak? Juz wiesz gdzie i kiedy usuwasz te osemki?
ana0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 16:09   #18
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

hej dziewczyny
jestem juz nie cały miesiąc po usunięciu ósemki, usuwałam na placu szczepanskim i bylo ok fajnie się zagoilo ( o ile jeszcze się nie goi) tylko jest jedno ale jak pan doktor mi usuwal ząbka to ta pani co mu asystowala bardzo mi rozciągała usta i gniotła policzek nawet ten doktor mówil jej zeby tak nie robila bo sie zrobi krwiak no i wykrakal, jak mi zszywal dziąsło to powiedzial ze zrobil sie ten krwiak (chyba na kości zębowej) o to mu chyba chodzilo, do tej pory czuje zgrubienie pod palcami na policzku na dole i jest on troszke (ten policzek) grubszy ale na szczescie widac to tylko po dokladnym przyjrzeniu
miala któras z was taki przypadek? ten krwiak juz nie zejdzie?
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:06   #19
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Wrócę do tematu...
Czeka mnie usuniecie 4 "ósemek"
Czy ktoś może polecić klinikę w Krakowie, która jest ok i będę mogła usunąć w niej 4 ząbki naraz pod narkozą?
Myślałam o Dentamerica, ale mam mieszane uczucia...
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 08:02   #20
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez joarze Pokaż wiadomość
Wrócę do tematu...
Czeka mnie usuniecie 4 "ósemek"
Czy ktoś może polecić klinikę w Krakowie, która jest ok i będę mogła usunąć w niej 4 ząbki naraz pod narkozą?
Myślałam o Dentamerica, ale mam mieszane uczucia...
ja usuwałam na pl szczepańskim - ale nie sądzę żeby 4 na raz usunęli, zresztą to naprawdę nie boli! miałam 1 ósemkę na pl szczepańskim usunięta w 10 minut a 2 na ul Biskupiej z szyciem, dłubaniem itd - 45 minut i nic a nic nie bolało, tylko trzeba zamknąć oczy bo widoki są nieciekawe, nie ma się co bać. Oczywiście jak puszcze znieczulenie to boli nieziemsko, ale po narkozie też będzie Cię boleć
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 09:48   #21
kachna60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Hej! Dziś jestem dwa dni po zabiegu i pomyślałam, że podzielę się z Wami moim doświadczeniem. Chciałabym zacząć od tego, że jeśli macie skierowanie na usuwanie ósemek, to nie powinniście z tym czekać, bo po co? U mnie spowodowane to było wskazaniami ortodontycznymi (zdjęłam aparat jakiś czas temu, ale z powodu malej szczęki i dużych zębów szczególnie te dolne mogłyby mi się znowu pokrzywić).
Stwierdziłam, że jak trzeba to zrobić, to trzeba i tyle. Poczytałam w Internecie i ostatecznie zdecydowałam się na zabieg na Montelupich w Klinice Uniwersyteckiej w Krakowie. Pomijam fakt, że nie stać mnie żeby zapłacić prawie 1000 zł za dwa zęby, ale słyszałam, że tam pracują profesjonaliści.
Moja pierwsza wizyta nie dobiegła do skutku (skończyły im się środki z NFZ-u w listopadzie…), ale druga już tak. Oczywiście, trzeba czasem swoje odczekać, ale tak jest wszędzie przecież.
Wczoraj miałam usuwaną dolną ósemkę. Dostałam 3 zastrzyki w różne miejsca i po chwili nie czułam już prawie nic. Moje zęby są całkowicie zatrzymane, nisko osadzone, duże. Najpierw rozcięli dziąsło, potem wiercili, uciskali. Przyjemne to oczywiście nie było ale dało się przeżyć, uwierzcie mi. Dzięki zastrzykom nie czuje się bólu, tylko dokładnie tak jak ktoś napisał, uciskanie i rozpieranie szczęki. Wyciągnęli mi zęba w całości, bez przecinania czy coś. Potem szycie (mam 3 szwy) i za tydzień mam przyjść na zdjęcie. Miałam oczy cały czas zamknięte, niczym nie przykrywali mi twarz.
Trwało to może 45 minut (całość), więc nie jakoś strasznie długo. Czułam się bezpiecznie, wkoło było mnóstwo innych lekarzy (tak to wygląda na Montelupich). Student tylko zajmował się „odsysaniem”, całość robił lekarz.
Spuchłam od razu po wyjściu, tego nie da się uniknąć Jestem chomiczkiem. Dzisiaj jeszcze większym.
Aha i jeszcze jedno. Ludzie piszą o ketonalach forte itd. Ja się trochę obawiałam, jak lekarz powiedział mi że ibuprom max wystarczy. I miał rację! Jak znieczulenie puściło to mnie trochę bolało, więc wzięłam jedną tabletkę. Potem jeszcze jedną na noc (spalam jak dziecko). Dzisiaj (drugi dzień) nie biorę, nie ma takiej potrzeby. Jak dotknę policzka, to boli, owszem. Gryźć za bardzo też nie mogę.
Ale ludzie, nie jest źle! Nie bójcie się, tylko po prostu to zróbcie skoro musicie. Ja wolę teraz pocierpieć niż znowu mieć krzywe zęby, babska logika
Życzę Wam dużo odwagi!!! I polecam to miejsce w Krakowie, ja jestem naprawdę zadowolona (a tu jeszcze jeden ząb do usunięcia!!)
kachna60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 10:54   #22
Tolka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 24
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

Hej! Odświeżam temat bo czeka mnie usunięcie ósemki i chciałam znaleźć jakąś sensowną klinikę w której nie zrobią mi krzywdy. Co polecacie w Krakowie? Ile to w ogóle kosztuje?
Tolka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 14:11   #23
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

a nie wiesz czy to do wyrywania czy do chirurgicznego usuwania?
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 13:42   #24
OgnistaHanka
Przyczajenie
 
Avatar OgnistaHanka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 18
Dot.: czy ktoś usuwał ósemki w Krakowie?

A co za różnica? Wszystko chyba i tak robi chirurg. Możesz sobie sprawdzić gabinet <ciach>. Ona sama chirurgiem nie jest ale ma tam dobrego specjalistę który powinien Ci to dobrze ogarnąć. Ceny od 150zł. Wszystko zależy od zęba więc najlepiej wybierz się na konsultację. Jak nie masz jeszcze zrobionego zdjęcia to tam mają rentgen cyfrowy i mogą Ci zrobić na miejscu

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-01-21 o 22:50
OgnistaHanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-28 13:03:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.