Wasze sposoby na odżywki białkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 17:58   #1
magdalena111190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25

Wasze sposoby na odżywki białkowe


Witam moje pytanie takie jak w temacie. Z czym mieszacie odzywki bialkowe? Ze wzgledu na to ze jestem wegetarianka kupilam bialko sojowe.. waniliowe SCITEC.. Rozrobiłam z wodą i męczyłam się z 10 minut, cofało mnie jak nie wiem... musiałam w miedzy czasie czymś przegryzać bo nie mogłam...
I tak pomysłałam czy mogłabym dodawać proszek do płatków owsianych zalanych jogurtem naturalnych + cynamon+ banan ? Inaczej nie wyobrazam sobie tego zjeść... blee a mimo mojej bardzo duzej aktywnosci fizycznej mam malo widoczne miesnie wiec po to kupilam bialko..
Waże 46,5 kg
Wzrost 164
Wiek 20 lat
Dodaje zdjęcie zebyscie mogli cos doradzic...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0873.jpg (19,5 KB, 153 załadowań)
magdalena111190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:26   #2
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Masować, masować, bo chudziutka jesteś i z solidną niedowagą

Białko fajna rzecz, ale nie sojowe (poszukaj sobie i poczytaj o estrogenach sojowych). A co do samego zastosowania... Mnie smakuje po prostu w postaci koktailu, ale tu trzeba znaleźć dobre i jakościowo i smakowo, żeby nie waliło chemią Często też miksuję z owocami, albo i z owsianką.

A poza tym jak się odżywiasz? Dałabyś tutaj zrzut całodniowej miski? Łatwiej będzie doradzić.
Aha, i co to jest ta "duża aktywność fizyczna"? Jaki sport uprawiasz i ile w tygodniu trenujesz?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-02-18 o 18:28
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:34   #3
magdalena111190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Masować, masować, bo chudziutka jesteś i z solidną niedowagą

Białko fajna rzecz, ale nie sojowe (poszukaj sobie i poczytaj o estrogenach sojowych). A co do samego zastosowania... Mnie smakuje po prostu w postaci koktailu, ale tu trzeba znaleźć dobre i jakościowo i smakowo, żeby nie waliło chemią Często też miksuję z owocami, albo i z owsianką.

A poza tym jak się odżywiasz? Dałabyś tutaj zrzut całodniowej miski? Łatwiej będzie doradzić.
Aha, i co to jest ta "duża aktywność fizyczna"? Jaki sport uprawiasz i ile w tygodniu trenujesz?
No ale jakie inne jak nie jem nic co ze zwierzat.. ani wedliny ani miesa ani ryb..
No mi niestety jako koktajl nie smakuje hahaha ochydne!
No np. daje jadłospis z dzisiaj:
sniadanie-2 deski z serem bialym ogorkiem i pomidorkiem +kawa czarna z cynamonem
2 sniadanie jablko i pomarancza
obiad warzywa na patelnie z ryzem i szpinakiem
noi przed 18 wypiłam to ochydne bialko az mnie trzesie jak sobie pomysle.. Chemie wlasnie czuc jak nie wiem co...
Wiem ze malo jem no ale jakos wiecej nie potrawie.. bo albo siedze na zajeciach do pozna i wracam do domu to juz jest pozno i nie dam rady nadrobic z taka iloscia posilkow..
A co do cwiczen
to biegam 6 razy w tygodniu czsami 5 - po 5 km, 7, 9 km
cwiczenia na brzuch, ramiona, posladki, boczki
przysiady
Noi chodakowska..
NA SILOWNIE NIESTETY CHODZIC NIE MOGE;] CHLOPAK NIE POZWALA;]
magdalena111190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:53   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Zmien chlopaka


a jogurt to jaki jesz?
Wiekszosc odzywek bialkowych jest robiona z mleka, jesli jesz jogurty I serki, to nie powinnas miec problemow z odzywka zrobiona z mleka na prawde mozesz darowac sobie jedzenie syfiastej soi, no chyba ze masz juz menopause, wtedy mozna rozwazyc plusy I minusy jedzenia soi

nie widze w twojej dieci, zadnych tluszczy, doprowadzisz sie do katastrofy hormonalnej o ile juz do tego nie doszlo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:55   #5
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Kupiłam prawie dwa kilo białka sojowego (czekoladowe i waniliowe), bo było tanie, a jak się kupiło drugą paczkę to jeszcze przesyłka gratis. Pijam zmiksowane (to ważne, zmiksowane a nie wymieszane) z mlekiem, ale staram się je uszlachetniać - ostatnio łyżka kakao, łyżeczka proszku ze stewii i łyżka sezamu, dzisiaj dla odmiany zamiast kakao trochę cynamonu. Robi się o niebo lepsze niż ta wersja podstawowa. Myślę że banan też by był w porządku, ale staram się nie jeść bananów w okolicach kolacyjnych.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:58   #6
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Eee... czyli nie jesz odżywki z białka serwatkowego, bo jest odzwierzęca, a nie masz problemu z jedzeniem białego sera i jogurtu

Niektórzy producenci wypuszczają od czasu do czasu białka wegańskie -nie tylko na soi, też np. groch, konopie itp. Przyznam się, że nawet kupiłam, ale jeszcze nie zdążyłam otworzyć Jak się do niego dobiorę i okaże się zjadliwe, to się podzielę namiarami.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:26   #7
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Jest np białko ryżowe. Nie wiem czy jesz jajka ale można kupić sproszkowane białka jaj.
Dieta dramatyczna Tu jest Twój problem a nie w odzywce bialkowej...
Do diety wrzuć chociażby rośliny strączkowe - fasola, soczewica.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 05:43   #8
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Kiepsko się odżywiasz jak na wegetariankę. Poza tym mówiąc, że nie jesz nic odzwierzęcego (dlatego masz sojową odżywkę) myślałam, że jesteś weganką. Zwykle wegetarianie zwracają dużą uwagę na to co jedzą i mają bardzo urozmaiconą dietę, a Ty jesz mało i byle jak, najpierw o tym pomyśl a dopiero potem zaprzątaj sobie głowę odżywkami
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 10:16   #9
onio
Raczkowanie
 
Avatar onio
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Ja używam tylko izolatu białka serwatkowego i zazwyczaj dodaję do owsianki, naleśników albo gofrów

Kiedyś miałam o smaku tiramisu i robiłam krem czekoladowy z serkiem homo 0%
__________________
Work hard. Dream big.

Zapraszam na:
https://www.youtube.com/watch?v=xW5-LJQLn30
http://myfitplanet.blogspot.com/
onio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:28   #10
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez magdalena111190 Pokaż wiadomość
NA SILOWNIE NIESTETY CHODZIC NIE MOGE;] CHLOPAK NIE POZWALA;]
Masakra Co ja słysze

Przy takim wysiłku aerobowym i tej diecie to przecież żadne cudowne białko Ci nie pomoże w rozbudowie mięśni.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:06   #11
magdalena111190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Kupiłam prawie dwa kilo białka sojowego (czekoladowe i waniliowe), bo było tanie, a jak się kupiło drugą paczkę to jeszcze przesyłka gratis. Pijam zmiksowane (to ważne, zmiksowane a nie wymieszane) z mlekiem, ale staram się je uszlachetniać - ostatnio łyżka kakao, łyżeczka proszku ze stewii i łyżka sezamu, dzisiaj dla odmiany zamiast kakao trochę cynamonu. Robi się o niebo lepsze niż ta wersja podstawowa. Myślę że banan też by był w porządku, ale staram się nie jeść bananów w okolicach kolacyjnych.
Sprobowalam dzisiaj 300 ml jogurtu naturalnego jedno jabłko płatki musli i cynamon i nie dałam rady zjeść do końca.. Strasznie czuć ta odzywke;/ czemu ważne jest zblendowanie a nie wymieszanie? Czy jesli zblenduje powiedzmy jogurt bądź mleko to dam radę? Jak nie to w ☠☠☠☠u pozbęde sie tego białka.
magdalena111190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 17:54   #12
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Moim zdaniem to kwestia konsystencji - miałam wcześniej jakieś białka serwatkowe, o smaku owoców (zanim zmądrzałam na tyle żeby wiedzieć że takie rzeczy w wersjach owocowych są fujaśne), i wymieszane były obrzydliwe, a zmiksowane trochę mniej obrzydliwe. Te sojowe muszę trochę dosładzać i dodatkowo dosmaczać, żeby się dały wypić bez lekkiego wzdrygu, bo bardziej pachną niż smakują. Spróbuj zmiksować jedną porcję z mlekiem i ewentualnie bananem, może lepiej wejdzie.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 08:51   #13
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Ja osobiście polecam to białko olimpu http://zrzucbrzuch.blogspot.com/2013...rotein-80.html czasem podkradam chłopakowi do różnych przepisów.
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:49   #14
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

A ja mam takie pytanie: dlaczego w ogóle sięgnęłaś po odżywkę? Co Cię do tego skłoniło? Jaki sobie cel obrałaś, w czym ma ci pomóc?

Pytam bo patrząc na Twoją dietę, treningi i tekst "facet nie pozwala na siłownię" zgaduje, że Twoim celem nie jest masa mięśniowa?
Dziewczyny dobrze piszą, najpierw skomponuj dobra dietę a potem baw się chemicznymi mieszankami z białkiem.
Też myślałam o piciu białka, ale za cel postawiłam sobie w pierwszym etapie ogarnięcie mojej beznadziejnej diety i dopiero potem jej suplementację

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-02-21 o 06:36
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:00   #15
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

chciałabym skorzystać z tego że mamy taki wątek i podpiąć się z pytaniem jeśli autorko pozwolisz.
Co myślicie o kazeinie micelarnej? Oczywiście w przypadku w którym mamy diete, trening siłowy i aerobowy i jemy mało białka? Ja np. nie lubię twarogów i zmuszam się do ich zjedzenia, mleka nie tknę, w jogurtach białka nie ma...
Warto kupić i spożywać na noc czy nie? Czy masa mięśniowa zwiększy się przy trybie ćwiczeń 4-5 razy w tygodniu aeroby lub trening siłowy ( w zależności od nastroju)?Mam trochę do zrzucenia ale chciałabym by moje mięśnie były widoczne.
Na forum " wspólne odchudzanie" w wątku dieta po 2 tygodniach obserwacji są zdjęcia mojej sylwetki. Jeśli to da jakiś ogólny obraz sensu spożywania kazeiny w moim przypadku mogę wrzucić te zdjecia i tutaj.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:05
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 10:36   #16
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
chciałabym skorzystać z tego że mamy taki wątek i podpiąć się z pytaniem jeśli autorko pozwolisz.
Co myślicie o kazeinie micelarnej? Oczywiście w przypadku w którym mamy diete, trening siłowy i aerobowy i jemy mało białka? Ja np. nie lubię twarogów i zmuszam się do ich zjedzenia, mleka nie tknę, w jogurtach białka nie ma...
Warto kupić i spożywać na noc czy nie? Czy masa mięśniowa zwiększy się przy trybie ćwiczeń 4-5 razy w tygodniu aeroby lub trening siłowy ( w zależności od nastroju)?Mam trochę do zrzucenia ale chciałabym by moje mięśnie były widoczne.
Na forum " wspólne odchudzanie" w wątku dieta po 2 tygodniach obserwacji są zdjęcia mojej sylwetki. Jeśli to da jakiś ogólny obraz sensu spożywania kazeiny w moim przypadku mogę wrzucić te zdjecia i tutaj.
Nabiał to akurat nie najlepsze jakościowo źródło białka, jeśli nie lubisz to się nie zmuszaj, bo nie każdemu nabiał służy, a mięsa, ryb, jajek nie jesz?

Co do kazeiny micelarniej to nie wiem co sądzić bo nie interesuję się kazeiną jako źródłem białka.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:17   #17
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Właśnie zmiksowałam na próbę waniliowe sojowe z wodą, bez dodatków, poza resztką daktyli i moreli które miksowałam chwilę wcześniej do ciasta I moim zdaniem z mlekiem jest trochę lepsze, a już kakao i sezam dają naprawdę sporo.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:58   #18
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Nabiał to akurat nie najlepsze jakościowo źródło białka, jeśli nie lubisz to się nie zmuszaj, bo nie każdemu nabiał służy, a mięsa, ryb, jajek nie jesz?

Co do kazeiny micelarniej to nie wiem co sądzić bo nie interesuję się kazeiną jako źródłem białka.
Jem tłuste ryby, codziennie 2 jajka, mała pierś z kurczaka,kilka orzechów, uważam jednak że to za mało. Jakie źródło białka uważasz za najbardziej wartościowe? Bardzo lubię tłuste ryby i drób, nie zawsze jednak stać mnie na codzienną porcję łososia czy piersi.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 13:21   #19
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Jem tłuste ryby, codziennie 2 jajka, mała pierś z kurczaka,kilka orzechów, uważam jednak że to za mało. Jakie źródło białka uważasz za najbardziej wartościowe? Bardzo lubię tłuste ryby i drób, nie zawsze jednak stać mnie na codzienną porcję łososia czy piersi.
Tutaj są wymienione http://www.archiwum.goryonline.com/blogwpis-5512
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 13:32   #20
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

dziękuję
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 19:35   #21
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Ja do tego artykułu jeszcze dodam od siebie - strączki to fajny sposób na tanie białko, ale nie jedz soi.

Co do kazeiny - normalnie nie używam, ale miałam ją ostatnio w próbkach i bardzo źle ją tolerowałam (dolegliwości gastryczne). Ale wiadomo, to jest kwestia indywidualna.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 19:53   #22
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Ja do tego artykułu jeszcze dodam od siebie - strączki to fajny sposób na tanie białko, ale nie jedz soi.

Co do kazeiny - normalnie nie używam, ale miałam ją ostatnio w próbkach i bardzo źle ją tolerowałam (dolegliwości gastryczne). Ale wiadomo, to jest kwestia indywidualna.
To tylko dodam że soji nie jemy z innych powodów bo to białko jest wartościowe, a o to koleżanka pytała.

Ja ze strączków jem głównie soczewicę czerwoną Natomiast sojowe pije czasem mleko, powiedzmy litr na tydzień, bo zwykłe średnio toleruję, a lubię czasem "kakałko"
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 07:04   #23
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

dlaczego soja niet?
Pytam bo jem czasami orzechy sojowe( prazona soja) bo mają dużo tłuszczy 22 g w 100g. Jestem na redukcji.

tak abstrahując- czy mogę robić zupy na mleku kokosowym? Czy w ogóle są mleka bez cukru albo takie które nie będą jakoś bardzo kaloryczne? Bo zwykłe mleko powoduje u mnie odruch wymiotny.

Jeśli chodzi o białko to soczewicę też bardzo lubię: ) szczególnie zupę na niej z wołowiną i papryką. pycha, syte i zdrowe
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 07:19   #24
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
dlaczego soja niet?
Pytam bo jem czasami orzechy sojowe( prazona soja) bo mają dużo tłuszczy 22 g w 100g. Jestem na redukcji.

tak abstrahując- czy mogę robić zupy na mleku kokosowym? Czy w ogóle są mleka bez cukru albo takie które nie będą jakoś bardzo kaloryczne? Bo zwykłe mleko powoduje u mnie odruch wymiotny.

Jeśli chodzi o białko to soczewicę też bardzo lubię: ) szczególnie zupę na niej z wołowiną i papryką. pycha, syte i zdrowe
Wpisz sobie w google coś w stylu "soja jest szkodliwa" wyskoczy Ci sporo artykułów na ten temat. Jak zjesz od czasu do czasu to nic się nie stanie byle nie za często. Zamiast tych orzeszków możesz jeść jakoekolwiek inne np arachidowe, włoskie czy nawet zwykły słonecznik łuskany jako źródło tłuszczy.
Co do mleka to nie wiem bo nigdy kokosowego nie używałam ale zupy można robić przecież bez zabielania i też sa dobre
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 08:07   #25
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

zwykłe zupy zabielam jogurtem, pytałam tutaj w kontekście zup tajskich bo lubie to żarełko. Często robię sajgonki, myślę też ostatnio o zupach
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 10:37   #26
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

kokos w różnych postaciach jak najbardziej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 12:22   #27
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

podaję skład:
Skład: płyn z orzecha kokosowego 82%, woda, stabilizator: sól sodowa karboksymetylo- celulozy; emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa.

czy to się nadaje na redukcję pomimo tej chemii? Czy taki produkt ma dużo cukru?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:15   #28
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

Mleko kokosowe można w bardzo łatwy sposób zrobić własnym sumptem i wtedy jest całkiem "bezchemiczne" i zdecydowanie tańsze Bierzesz szklankę wiórków kokosowych, zalewasz ją szklanką wrzątku, przykrywasz i odstawiasz na jakąś godzinę. Potem przelewasz to do blendera, dolewasz jeszcze jakieś pół szklanki wody i blendujesz na gładko. Powstałą pulpę przecedzasz przez bardzo gęste sito albo odciskasz przez szmatkę. Możesz tę czynność jeszcze kilkukrotnie powtarzać. Takie mleko wytrzyma w lodówce jakieś 2-3 dni (może minimalnie dłużej jak dobra lodówka), a pulpę możesz wedle uznania wykorzystać, jeśli dobrze tolerujesz wiórki kokosowe i nie masz po nich dolegliwości.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 20:54   #29
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

o proszę, nie miałam pojęcia że da się to zrobić samemu: )) spróbuję w takim razie chociaż sporo roboty: )
Znalazłam wartości odżywcze w, t, b w kokosie, nie wiem jednak nadal ile kokos ma cukru, wiem tylko że dużo. Na ile takiego mleczka mogę sobie pozwolić dziennie?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:40   #30
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Wasze sposoby na odżywki białkowe

a może taka, naturalna odżywka http://vitalia.pl/artykul6079_Pylek-...st-miesni.html

Edytowane przez nikadomi
Czas edycji: 2014-02-24 o 12:41 Powód: błędny link
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 13:40:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.