Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 18:34   #3541
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak,oczywiscie to bazylia,przepraszam....
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:09   #3542
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A zwróciłyście kiedyś uwagę na składy hydrolatów, szczególnie cytrynowy mnie zaskoczył, ten z BU ma pięć rodzajów parabenów pewnie to sprawa dyskusyjna czy są szkodliwe czy nie, ale...
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:40   #3543
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A zwróciłyście kiedyś uwagę na składy hydrolatów, szczególnie cytrynowy mnie zaskoczył, ten z BU ma pięć rodzajów parabenów pewnie to sprawa dyskusyjna czy są szkodliwe czy nie, ale...
Znakomita większość hydrolatów nafaszerowana jest konserwantami albo innymi substancjami chemicznymi
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:43   #3544
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Znakomita większość hydrolatów nafaszerowana jest konserwantami albo innymi substancjami chemicznymi
W sumie super, że są konserwowane, ale cytrynowy ma ich masę, ilość innych jest określana jako śladowa.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 17:09   #3545
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hydrolaty bez konserwantów są w ECOSpa, ale znacznie droższe niż w innych sklepach. Z kolei w ZSK nie mają moich ulubionych. Zamawiam w BU te, które zawierają śladowe ilości konserwantów - neroli, z róży stulistnej i aloesowy (oczarowy też ma śladowe stężenie). Hydrolaty z Mazideł są - jak dla mnie - stanowczo za mocno konserwowane (hydrolat oczarowy ma stężenie Katonu CG dwukrotnie wyższe niż zalecane dla tego konserwantu w przypadku kosmetyków pozostających na skórze). Gdyby ktoś szukał informacji na temat konserwantów w hydrolatach, które nie mają kart technicznych, to podałam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post15037824

__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-26 o 17:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 17:17   #3546
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty bez konserwantów są w ECOSpa, ale znacznie droższe niż w innych sklepach. Z kolei w ZSK nie mają moich ulubionych. Zamawiam w BU te, które zawierają śladowe ilości konserwantów - neroli, z róży stulistnej i aloesowy (oczarowy też ma śladowe stężenie). Hydrolaty z Mazideł są - jak dla mnie - stanowczo za mocno konserwowane (hydrolat oczarowy ma stężenie Katonu CG dwukrotnie wyższe niż zalecane dla tego konserwantu w przypadku kosmetyków pozostających na skórze). Gdyby ktoś szukał informacji na temat konserwantów w hydrolatach, które nie mają kart technicznych, to podałam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post15037824
omg a ja własnie stosuję oczar z mazidel
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 17:19   #3547
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty bez konserwantów są w ECOSpa, ale znacznie droższe niż w innych sklepach. Z kolei w ZSK nie mają moich ulubionych. Zamawiam w BU te, które zawierają śladowe ilości konserwantów - neroli, z róży stulistnej i aloesowy (oczarowy też ma śladowe stężenie). Hydrolaty z Mazideł są - jak dla mnie - stanowczo za mocno konserwowane (hydrolat oczarowy ma stężenie Katonu CG dwukrotnie wyższe niż zalecane dla tego konserwantu w przypadku kosmetyków pozostających na skórze). Gdyby ktoś szukał informacji na temat konserwantów w hydrolatach, które nie mają kart technicznych, to podałam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post15037824
O super, bardzo dziękuję za to info. Mam z Mazideł i BU tylko
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 19:00   #3548
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość

Mydelko,o ktorym pisalam kupila mi kolezanka w finlandii.Ona ma hopla na punkcie ekologii,kosmetkow naturalnych i wlasnie to mydelko dostalam w prezencie.Jeszcze mam duzy kawalek i pewnie na 1,5 -2 mce mi starczy,a potem.....chyba umre z rozpaczy
Podpytam kumpele o producenta,bo ja opakowanie niestety wyrzucilam.
Gdyby sie dalo to bym je przez neta kupila,albo bede szukala jakiegos zamiennika.Jak sie juz wie,co naszej cerze sluzy,to mozna pobuszowac po necie i cos w podobnym skladzie kupic.Tak sie pocieszam!



frostis super brzmi to mydełko koniecznie dowiedz sie jaki to producent i daj nam znać!
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 09:55   #3549
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was miała może styczność z mydełkami z naturalnego piękna?

Co do hydrolantów troche mnie zmartwiłyście ta zawartością konserwantów ja akurat uzywam oczarowego z mazideł
Będe musiała pomyśleć nad zmianą...
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 10:01   #3550
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was miała może styczność z mydełkami z naturalnego piękna?
Mydło z Glinką Zieloną Montmorillonite

to mydelko uzywałam, było bardzo przyzwoite ale zamieniłam je na aleppo, dużo lepiej mi służy
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 13:49   #3551
aluzja
Rozeznanie
 
Avatar aluzja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 965
GG do aluzja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Strasznie zachwalacie te produkty z Biochemii urody ja dopiero zaczynam przygodę z minerałami więc chyba skuszę się na preparaty z BU, tylko przy zamówieniu należy podać nazwę firmy (opcjonalnie), ale nie mam pojęcia jaką wpisać, żadnej nie posiadam Co mi poradzicie w tym przypadku? Da rade to jakoś obejść?
__________________
e-mail: jg89@o2.pl

Lonely ATGCATG would like to pair up with congenial TACGTAC.
aluzja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 13:54   #3552
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez aluzja Pokaż wiadomość
Strasznie zachwalacie te produkty z Biochemii urody ja dopiero zaczynam przygodę z minerałami więc chyba skuszę się na preparaty z BU, tylko przy zamówieniu należy podać nazwę firmy (opcjonalnie), ale nie mam pojęcia jaką wpisać, żadnej nie posiadam Co mi poradzicie w tym przypadku? Da rade to jakoś obejść?
Hej zostaw to pole puste , wpisz resztę i wszystko pójdzie gładko .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:00   #3553
aluzja
Rozeznanie
 
Avatar aluzja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 965
GG do aluzja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość


Hej zostaw to pole puste , wpisz resztę i wszystko pójdzie gładko .

Dziękuję Ci
__________________
e-mail: jg89@o2.pl

Lonely ATGCATG would like to pair up with congenial TACGTAC.
aluzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 07:17   #3554
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny mam problem ze skórą na nosie . Nie tłuści się raczej jest sucha , cieniutka , śliska i diabelnie się błyszczy . Smaruję ją róznościami ale nic nie daje oczekiwanego efektu . Nawet krem , który na twarzy daje ewidentny tępy mat z nosem zupełnie sobie nie radzi -po sekundzie od aplikacji zaczyna sie błyszczeć . Macie na to jakiś patent ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 07:33   #3555
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mnie to wyglada na ostry przesusz i zaburzenie rownowagi hydrolipidowej w tym miejscu. Same kremy, oleje chyba nie wystarcza, moze dolacz maseczki? Nakladaj co 2-3 dni maseczke nawilzajaca, nawet natluszczajaca na nos. Tylko chwile potrwa zanim zauwazysz stale efekty. Co nakladalas do tej pory? Moze jakis element pielegnacji ci nie sluzy? Mnie np. przy dluzszym stosowaniu nie sluzyl zel HA, tez mialam przesusz.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-09-09 o 07:34
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 08:14   #3556
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Mnie to wyglada na ostry przesusz i zaburzenie rownowagi hydrolipidowej w tym miejscu. Same kremy, oleje chyba nie wystarcza, moze dolacz maseczki? Nakladaj co 2-3 dni maseczke nawilzajaca, nawet natluszczajaca na nos. Tylko chwile potrwa zanim zauwazysz stale efekty. Co nakladalas do tej pory? Moze jakis element pielegnacji ci nie sluzy? Mnie np. przy dluzszym stosowaniu nie sluzyl zel HA, tez mialam przesusz.
Witaj vril i dziękuję .
Na dzień hydrolat (oczar , róża stulistna , kocanka) , na to serum olejowe wit. C + HA następnego dnia mieszanka olejowa ( w róznych zestawieniach : jojoba , sliwka , makadamia, skwalan , róza piżmowa, macerat nagietkowy, mleczko migdalowe) + serum adenozyna +soja+HA i tak na zmiane . Na noc po umyciu olejkiem (drzewko różane)i hydrolacie stosowałam krem z NP odżywczo normalizujący z domieszką ekstraktu z jablka , ginko biloba lub mocznika lecz ostanio rano miałam sporo sebum na twarzy i sięgnęłam po większe tłuściochy z A-dermy lub Emolium. Wydawało mi się , że to Lucy mnie wysusza ale może tak jak w Twoim przypadku przyczynia sie do tego HA serwuję go szczodrze gdyż fajnie ściąga mi rozwleczoną skórę. Odstawię żel . Z bólem serca bo świetnie się na nim minerały rozprowadza . Raz w tygodniu nakładam maseczkę ze spiruliny po pilingu z bromelainy. Spóbuje postraszyć psa (nie za bardzo lubi tę maseczke) co drugi dzień.

A swoja drogą jaka ta biochemia skomplikowana. Wysusza to co powinno nawilżać .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-09-09 o 09:48
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 10:02   #3557
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 13:22   #3558
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Grazkako ale spirulina wysusza nie nawilza.
sprobuj masek nawilzajacych a nie oczyszczajacych.
HA mozesz stosowac, ale omijaj wysuszony nos.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 13:42   #3559
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Grazkako ale spirulina wysusza nie nawilza.
sprobuj masek nawilzajacych a nie oczyszczajacych.
HA mozesz stosowac, ale omijaj wysuszony nos.

Masz Ci los - owocowe z BU strasznie mnie wysuszają pewnie za sprawą glinki . Po spirulinie mialam taką fajną jedrną buzie . Drogeryjne mnie podrażniają . Chyba ugniote gotownego ziemniaka albo nałoże siemie lniane . A moze masz jakąś własną sprawdzoną nawilżającą maseczkę i podzielisz się pomysłem ?

Po edycji:
Paula zajrzalam na Mazidła i tam jest napisane o spiruline :

Efekty stosowania:
* doskonałe nawilżenie skóry, która staje się miękka i gładka;
*przyspieszone gojenie się podrażnień i zaczerwienień - jest stymulatorem wzrostu i odnowy komórek naskórka;
*regulacja pracy gruczołów łojowych;
*wzmocnienie naczyń krwionośnych;
*złagodzenie trądziku oraz zmian skórnych spowodowanych trądzikiem;
*wzmocnienie płaszcza wodno-lipidowego skóry, chroniącego ją przed szkodliwym wpływem środowiska;
*wzrost odżywienia i jędrności skóry;
*ogólna poprawa wyglądu i kolorytu skóry;

i jest polecana dla że tak powiem mojego przedziału wiekowego
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-09-09 o 13:48
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 14:06   #3560
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Grazkako hmmm..
na mnie spirulina zawsze dziala wysuszajaco... nie powiem, skora jest napieta, pory domkniete, ale pozniej musze dobrze nawilzac bo inaczej przesusz jak sie patrzy
nie mam niestety pomyslu na maseczke. ja obecnie nakladam na zwilzona twarz wieksza ilosc oliwki Babydream i masuje twarz, czekam az sie troche wchlonie i reszte odciskam w recznik papierowy. jesli mam niedsyt daje jeszcze krem. ale to oczywiscie na noc.
do tej pory mi sie to spisuje, bo robilam juz kilka razy (srednio 2x w tygodniu) salipeg, po ktorym zawsze mam przesusz, a od kiedy uzywam (oczywiscie nie codziennie) oliwki, brak sahary na twarzy

maseczek z BU nie uzywałam, stosuje tylko co jakis czas maske z glikni zielonej z naturalisa (nie wysusza mnie)
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 14:33   #3561
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hmm...
Moze chodzi o dlugotrwale stosowanie ktoregos specyfiku lub miksu skladnikow? A od dawna masz te problemy ze skora na nosie? Moze pielegnacja "letnia" nie sprawdza sie teraz, gdy aura nagle sie popsula? Odstaw moze na jakis czas ten zel HA i spiruline, tak jak pisze Paula - same w sobie moga byc OK ale stosowane regularnie dzialaja u ciebie agresywniej?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:45   #3562
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie wiem, czy ten post powinien być tutaj, ale nie bardzo mam pomysł, gdzie go zamieścić na biochemi, a tutaj jest tak bardziej zbiorczo, więc spróbuję tu? (Jakby coś, to proszę o wywalenie postu).

Zdarzyla mi się dziwna rzecz ze skwalanem. Zrobiłam sobie "olejek z Q10" - dodając do skwalanu Q10+E (z Ecospa) w stężeniu 2%. Wrzuciłam do kosmetyczki, kosmetyczkę do plecaka i poleciałam na kilka dni. Samolotem (co chyba ma tu znaczenie).
Na miejscu okazało się, że skwalan, przybrał formę stałą. Zmienił się w coś w rodzaju żelu, przylegającego do denka butelki, w której go przewoziłam. Nie dałam rady go wydobyć, no i musiałam wyrzucić.
Zastanawiam się, czy to niska temperatura sprawiła, że zaszły takie zmiany? (bo w luku bagażowym jest zimno, a tam podróżował skwalan i inne moje włościa kosmetyczne)
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:00   #3563
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Hmm...
Moze chodzi o dlugotrwale stosowanie ktoregos specyfiku lub miksu skladnikow? A od dawna masz te problemy ze skora na nosie? Moze pielegnacja "letnia" nie sprawdza sie teraz, gdy aura nagle sie popsula? Odstaw moze na jakis czas ten zel HA i spiruline, tak jak pisze Paula - same w sobie moga byc OK ale stosowane regularnie dzialaja u ciebie agresywniej?
Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Grazkako hmmm..
na mnie spirulina zawsze dziala wysuszajaco... nie powiem, skora jest napieta, pory domkniete, ale pozniej musze dobrze nawilzac bo inaczej przesusz jak sie patrzy
nie mam niestety pomyslu na maseczke. ja obecnie nakladam na zwilzona twarz wieksza ilosc oliwki Babydream i masuje twarz, czekam az sie troche wchlonie i reszte odciskam w recznik papierowy. jesli mam niedsyt daje jeszcze krem. ale to oczywiscie na noc.
do tej pory mi sie to spisuje, bo robilam juz kilka razy (srednio 2x w tygodniu) salipeg, po ktorym zawsze mam przesusz, a od kiedy uzywam (oczywiscie nie codziennie) oliwki, brak sahary na twarzy

maseczek z BU nie uzywałam, stosuje tylko co jakis czas maske z glikni zielonej z naturalisa (nie wysusza mnie)
Problemy z przesuszoną skórą to sprawa przewlekła z ubieglej zimy gdy zbuntowała się przeciw drogeryjnym i aptecznym kosmetykom i zanim trafiłam na wizaż i podczytałam jak sobie w takiej sytuacji poradzić . Piąty miesiąc stosuję mniej więcej to co opisałam wyżej + puder perłowy i podkład mineralny . Generalnie jest dobrze , nie ma podrażnień , buraka . Na pewno potrzebuję jeszcze lepszego nawilżania a najbardziej mój nos . Staram się go zawsze grubiej smarowac niż resztę ale ciagle nie widzę poprawy i stąd moje dzisiejsze pytanie . Zrobie tak jak podpowiadacie odpuszcze na jakiś czas HA i spirulinę . Wczoraj odebrałam paczkę z BU z masłem jojoba spróbuję nim smarować nos . Czekam na niacynamid , D-pantenol i zagęstnik chcę zrobić serum na hydrolacie jeszcze z dodatkiem mocznika ,ekstraktow i tym się bedę smarować.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:48   #3564
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

przyszlam sie poskarzyc na emu oil z Lure.. wczoraj nalozylam go doslownie na 4 godziny i 2 gule na zuchwie i jedna kolo nosa. wszystko powoli odpada. zostal mi tylko oil control z SN i green tea and aloe.
oby lush sie sprawdzil..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:59   #3565
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To ten emu, który Cathy chwaliła, że nie śmierdzi?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 18:53   #3566
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak, to ten sam. ma taka zelowa konsystencje. nie sadzilam ze mnie tak zalatwi
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 10:43   #3567
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

uzywala ktoras z Was tego oleju Ootanga do mycia? http://www.lumierecosmetics.com/prod...l-697-127.html
chyba wczesniej nie byl dostepny. to moze byc cos takiego jak olejek do mycia z BU?
jeszcze apropo emu, wczesniej uzywalam emu z Lumiere, ale byl doscv olejowaty wiec przerzucilam sie na Lure(bardziej zelowy i rzeczywiscie nie czuc go). jednak emu z Lumiere mnie nie zapychal, chyba do niego wroce i juz nie wiem od czego to zalezy.
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 19:35   #3568
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
przyszlam sie poskarzyc na emu oil z Lure.. wczoraj nalozylam go doslownie na 4 godziny i 2 gule na zuchwie i jedna kolo nosa. wszystko powoli odpada. zostal mi tylko oil control z SN i green tea and aloe.
oby lush sie sprawdzil..
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
tak, to ten sam. ma taka zelowa konsystencje. nie sadzilam ze mnie tak zalatwi
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
uzywala ktoras z Was tego oleju Ootanga do mycia? http://www.lumierecosmetics.com/prod...l-697-127.html
chyba wczesniej nie byl dostepny. to moze byc cos takiego jak olejek do mycia z BU?
jeszcze apropo emu, wczesniej uzywalam emu z Lumiere, ale byl doscv olejowaty wiec przerzucilam sie na Lure(bardziej zelowy i rzeczywiscie nie czuc go). jednak emu z Lumiere mnie nie zapychal, chyba do niego wroce i juz nie wiem od czego to zalezy.
szkoda...
ale ... żelowy???? Znowu coś pozmieniali? Kurczę, mój żelowy ani trochę nie jest. Ma dokładnie olejową konystencję - lejącą, płynną, jak większość olei
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 21:04   #3569
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ten z Lumiere to typowy olej, ale z Lure jest lekko zelowy, zauwazylam roznice od razu. coraz bardziej sie przekonuje, ze zadne oleje mi nie sluza..

edit: chyba, ze tym razem to ja trafilam na jakas dziwna sztuke :P

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-09-13 o 21:05
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:26   #3570
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja wlasnie zlozylam zamowienie w zrob sobie krem.
Jestem mega zadowolona z ich serwisu,odpowiadaja natychmiastowo na mejle,szybkie potwierdzenie zamowienia.Widac,ze dbaja o klienta.
Zamowilam niacynamide,bo ta z mazidel juz mi sie konczy.
Do tego wzielam kompozycje witaminowa All in one,ale jeszcze nie wiem co z tego ukrecic,lub do czego dodac?
Ekstrakt przeciwtradzikowy i wzielam kilka olejkow eterycznych.

Moge powiedziec,ze moje serum z niacinamide robione wedlug przepisu z netu bije o glowe krem clinique dark spot corrector.Drogi i przereklamowany.Kupilam go,gdyz zalezalo mi na rozjasnieniu kilku przebarwien i wyrownaniu kolorytu skory.Niacynka bije o glowe krem clinique.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Zapomnialam w zamowieniu o kwasie hialuronowym,szkoda.

Do naturalnej pielegnacji dodalam ziolowe cherbatki,wieczorem meliska,zielona i rooibos(zawiera cynk,swietna dla tradzikowcow).Kawe ograniczylam do 1 dziennie,rozpuszczalna.Ja kos trudno mi rano sie obyc bez nescafe.
Pochwale sie,jaka dzielna jestem,iz zrezygnowalam CALKOWICIE z fanty i coli,ktore pilam non stop,zamiast wody .
Od 4 dni nie tknelam tez zadnych slodyczy!!!!!!!!!!! NIC,ani jednego.
Moj dzien to byla kawa,drozdzowki,lub crossanty,jakies fast foody.lub restauracja.
Nigdy nie jadla owocow(oprocz winogron) i warzyw.
Za to ogromne ilosci slodyczy,a wszczegolnosci misie haribo .
bralam sie juz kilkakrotnie za cukrowy odwyk,ale zawsze poleglam.Dopiero jak mi kosmetyczka zapytala o moja diete i zasugerowala,ze wlasnie zle odzywianie moze mniec ogromny wplyw na zla kondycje mojej cery,to sie glebiej zastanowilam i podjelam decyzje o zmianie stylu odzywiania.
Kupilam suszone morele,orzechy itp
Ciezko mi bez slodyczy i czuje sie bez nich potwornie zmeczona,chociaz pewnie nikt w to nie uwierzy.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.