Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-06, 16:22   #2221
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Moim zdaniem inna pojemność po prostu nie jest dostępna, ale mogę się mylić. Najlepiej zrobisz kontaktując się bezpośrednio ze sklepem. Na stronie z opisem produktu pod przyciskiem "Do koszyka" jest link "masz pytania?" Wystarczy na niego kliknąć i wysłać zapytanie.
Niestety nie dostałam odpowiedzi na wysłane zapytania
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 02:00   #2222
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

kolejna nowość - ekstrakt z herbaty
http://www.zrobsobiekrem.pl/?394,eks...elonej-herbaty

---------- Dopisano o 03:00 ---------- Poprzedni post napisano o 02:53 ----------

A mi się dzisiaj pierwszy raz zważyło serum i nie wiem dlaczego

Wszystkie składniki i stężenia takie jak zawsze , nowością było tylko dodanie kolagenu i to aż 20% ( odmałpowałam z serum Naturalisowego i Bosti też pisała że daje dużo kolagenu .)
Tzn na początek dałam kolagen i było ok , na samym końcu jak zawsze liposomy do cery dojrzałej i wtedy się zważyło
Więc nie wiem , za dużo kolagenu , czy kolagen gryzie się z liposomami
Jest sens się tym smarować
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:59   #2223
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ale jestem spostrzegawcza... Dopiero się zorientowałam, że ZSK ma siedzibę rzut beretem ode mnie. Jak będę potrzebowała czegoś na gwałt, mogę wysłać siostrę lub tatę z Lubina, żeby odebrali na miejscu.


Ciągle czekam na kwas migdałowy w ZSK. Jak dotąd nic mu nie dorównuje.

A po ostatnich doświadczeniach z glukonolaktonem chyba sobie na wieki odpuszczę używanie go w kosmetykach do twarzy. Skończyło mi się serum z migdałem, a miałam serum o takim samym składzie, ale z glukonolaktonem. Efekty zmiany widoczne już następnego dnia - cera bardziej błyszcząca i niemiła niespodziana podskórna (takie normalnie mi się nie zdarzają, więc to nie przypadek).


Czy ktoś już próbował kwas glikolowy 70% z ZSK i może się podzielić wrażeniami?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-08 o 21:12
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:35   #2224
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja ćwicze wcieranie balsamow , aż mi się ręce umięśniły serio troche trzeba pomasować i tyle . Na tubke Q10 wystarczy 10g mocznika i 15 ml ekstraktu . Zrób na trzy porcje , żeby zużyć szybko lub dokup FEOG .Z kremu zrobi się taki balsam .
Tak jak już pisałam , po 10 dniach widze bardzo dużą różnice w celulicie .Musze mocno ścisnąć skóre żeby coś jeszcze zobaczyć a jak zakładam noge na noge to mam idealną gładź , a wcześniej było widać wyraźny celulit .Zobaczymy jak będzie po miesiącu , ale to co teraz mam całkowicie mnie uszczęsliwia
a ile mniej więcej FEOGu na to pójdzie?
rozumiem, ze ten konserwant liczymy w kropelkach, wiec ile Ty tego dałaś? ; )
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 13:05   #2225
Paulkabe
Raczkowanie
 
Avatar Paulkabe
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Smile Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hey
Ja własnie czekam na swoje pierwsze zamówienia z ZSK

Olej Tamanu NATURALNY,
Olej sezamowy ORGANICZNY
Olej makadamia ORGANICZNY
Olej kokosowy VIRGIN WHITE - ORGANICZNY,
Masło Kakaowe ORGANICZNE,
Peeling z porzeczki czarnej,
Paulkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 14:52   #2226
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Niestety nie dostałam odpowiedzi na wysłane zapytania
ja też do nich pisałam, z pretensją, że w gotowym zestawie było za dużo gumy i z pytaniem, czy następnym razem mogę ją w ogóle pominąć w recepturze, tez nie odpisali.

może któraś z Was wie, czy w eliksirze rozjaśniającym guma jest aż tak potrzebna? któraś z Wizażanek pisała, że wcale nie jest i wystarczy serum wstrząsać przed użyciem, no ale wolę więcej opinii
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 23:34   #2227
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez yasmin89 Pokaż wiadomość
a ile mniej więcej FEOGu na to pójdzie?
rozumiem, ze ten konserwant liczymy w kropelkach, wiec ile Ty tego dałaś? ; )
tak jak w przepisie ogólnym na FEOG

20 kropli na 200 ml . Tak na wszelki wypadek daje . Bo to kosmetyk kupny , czyli mocno konserwowany , do ktorego mozna dodać do 10% innych skladników bez użycia konserwantów . Potem i tak trzymam w lodówce , taka już obsesja

Kolejna nowość

http://www.zrobsobiekrem.pl/?395,eks...bu-japonskiego

A ja wpadlam na pomysł żeby dodać do serum i do kremu glinke białą , żeby krem był bardziej matowy a serum się może tak nie kleiło .
I co wy na to ? Ktoś już probował ? To dobry pomysł ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 07:41   #2228
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale jestem spostrzegawcza... Dopiero się zorientowałam, że ZSK ma siedzibę rzut beretem ode mnie. Jak będę potrzebowała czegoś na gwałt, mogę wysłać siostrę lub tatę z Lubina, żeby odebrali na miejscu.


Ciągle czekam na kwas migdałowy w ZSK. Jak dotąd nic mu nie dorównuje.

A po ostatnich doświadczeniach z glukonolaktonem chyba sobie na wieki odpuszczę używanie go w kosmetykach do twarzy. Skończyło mi się serum z migdałem, a miałam serum o takim samym składzie, ale z glukonolaktonem. Efekty zmiany widoczne już następnego dnia - cera bardziej błyszcząca i niemiła niespodziana podskórna (takie normalnie mi się nie zdarzają, więc to nie przypadek).


Czy ktoś już próbował kwas glikolowy 70% z ZSK i może się podzielić wrażeniami?
A ten kwas z PHA raz użyłaś? Bo zamierzam kupić ze względu na nieobowiązkowe smarowanie się filtrem. Niestety szkodzą mi filtry i kupowanie kwasów fotouczulających jest mijające się z celem.

Rozumiem, że jesteś z Lubina? Ja tak, ale nie miałam czasu tam podskoczyć, więc wybrałam przesyłkę Nie wiem czy miałabym busa stamtąd...
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 10:52   #2229
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
ja też do nich pisałam, z pretensją, że w gotowym zestawie było za dużo gumy i z pytaniem, czy następnym razem mogę ją w ogóle pominąć w recepturze, tez nie odpisali.

może któraś z Was wie, czy w eliksirze rozjaśniającym guma jest aż tak potrzebna? któraś z Wizażanek pisała, że wcale nie jest i wystarczy serum wstrząsać przed użyciem, no ale wolę więcej opinii
Guma to zagęstnik więc na działanie serum większego wpływu nie ma także nie trzeba jej dodawać (albo mozna dodac np. połowę dołączonej ilości)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:46   #2230
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No nareszcie mogę się przywitać. Cześć dziewczyny własnie przeczytałam całyyyy wątek i co chwilę coś sobie zapisywałam i teraz wyskoczę z kilkoma pytaniami, na które nie znalazłam odpowiedzi.
1) czy krem można mieszać normalnym mikserem tylko z włożoną jedną "mieszalniczką" w np. szklance?
2) chciałabym robić sobie serum przed każdym użycie HA+olej z pachnotki+liposomy przeciwtrądzikowe i + albo olej tamanu albo olej neem - który byłby lepszy?
3) zastanawiam się nad hydrolatami, bo na stronie ZSK jest napisane, że albo się je konserwuje konserwantami albo alkoholem, a podobno te z zsk są niczym nie konserwowane? czy ja dobrze to rozumiem, że nie ma w nich alkoholu?

Dziewczyny, czy w tej chwili nie ma eliksiru przeciwtrądzikowego? Jak klikam na ilość to nie ma tam nic.

Edytowane przez czwórka
Czas edycji: 2010-08-10 o 13:00 Powód: dopisanie
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:32   #2231
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
A ten kwas z PHA raz użyłaś? Bo zamierzam kupić ze względu na nieobowiązkowe smarowanie się filtrem. Niestety szkodzą mi filtry i kupowanie kwasów fotouczulających jest mijające się z celem.

Rozumiem, że jesteś z Lubina? Ja tak, ale nie miałam czasu tam podskoczyć, więc wybrałam przesyłkę Nie wiem czy miałabym busa stamtąd...
Chyba nie do końca rozumiem. Nie możesz używać filtrów, ale chcesz używać jakiegoś kwasu, tak? A czego oczekujesz od PHA?

Używałam wcześniej kosmetyków z glukonolaktonem łącznie z kosmetykami z AHA (tonik + serum). Od dłuższego czasu daję kwas migdałowy tylko do serum i to mi wystarcza (jako tonik stosuję czyste hydrolaty). Teraz przy nagłej zmianie na glukonolakton zauważyłam wyraźne pogorszenie stanu cery. Dla mnie sprawą najważniejszą jest utrzymanie porów w czystości, kwas migdałowy dobrze sobie z tym radzi, glukonolakton niestety nie.

Zrobię jutro kolejną porcję serum z migdałem, ale chcę też niedługo wypróbować kwas glikolowy z ZSK (miałam dobre doświadczenia z glikolowym w kosm. NeoStraty). Zdam relację.

Ja w samym Lubinie nie mieszkam, ale mam tam rodzinkę.
Z Prochowic do Lubina są busy.


Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad hydrolatami, bo na stronie ZSK jest napisane, że albo się je konserwuje konserwantami albo alkoholem, a podobno te z zsk są niczym nie konserwowane? czy ja dobrze to rozumiem, że nie ma w nich alkoholu?
Alkohol (naturalny etanol) jest tylko w hydrolacie różanym - do 4%.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 23:43   #2232
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
No nareszcie mogę się przywitać. Cześć dziewczyny własnie przeczytałam całyyyy wątek i co chwilę coś sobie zapisywałam i teraz wyskoczę z kilkoma pytaniami, na które nie znalazłam odpowiedzi.
1) czy krem można mieszać normalnym mikserem tylko z włożoną jedną "mieszalniczką" w np. szklance?
2) chciałabym robić sobie serum przed każdym użycie HA+olej z pachnotki+liposomy przeciwtrądzikowe i + albo olej tamanu albo olej neem - który byłby lepszy?
3) zastanawiam się nad hydrolatami, bo na stronie ZSK jest napisane, że albo się je konserwuje konserwantami albo alkoholem, a podobno te z zsk są niczym nie konserwowane? czy ja dobrze to rozumiem, że nie ma w nich alkoholu?

Dziewczyny, czy w tej chwili nie ma eliksiru przeciwtrądzikowego? Jak klikam na ilość to nie ma tam nic.
Nie wiem czy tamanu nie jest za ciężki, jeśli chciałabyś stosować go do serum na dzień, a neem odradzam- totalny śmierdziuch, dobry na noc, ma ciężką konsystencję.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Chyba nie do końca rozumiem. Nie możesz używać filtrów, ale chcesz używać jakiegoś kwasu, tak? A czego oczekujesz od PHA?

Używałam wcześniej kosmetyków z glukonolaktonem łącznie z kosmetykami z AHA (tonik + serum). Od dłuższego czasu daję kwas migdałowy tylko do serum i to mi wystarcza (jako tonik stosuję czyste hydrolaty). Teraz przy nagłej zmianie na glukonolakton zauważyłam wyraźne pogorszenie stanu cery. Dla mnie sprawą najważniejszą jest utrzymanie porów w czystości, kwas migdałowy dobrze sobie z tym radzi, glukonolakton niestety nie.

Zrobię jutro kolejną porcję serum z migdałem, ale chcę też niedługo wypróbować kwas glikolowy z ZSK (miałam dobre doświadczenia z glikolowym w kosm. NeoStraty). Zdam relację.

Ja w samym Lubinie nie mieszkam, ale mam tam rodzinkę.
Z Prochowic do Lubina są busy.
Filtry mnie zapychają, a napewno takie składniki jak: isoporyl miristate, trójglicerydy, pochodne nafty...

Ogólnie PHA do oczyszczania porów, rozjaśnianie i spłycanie blizn... Wiem, że takie efekty nie będą tak spektakularne jak przy AHA, BHA. Chciałam go zamówć na współę z mamą, bo wiem, że napewno nie będzie maziać się filtrami . Dziękuję za opinię
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:01   #2233
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki Lorri za info o hydrolacie, teraz już wiem, że nie mogę go wziąć, bo moja cera alkoholu nie lubi.
Dzięki Skarpetta za odpowiedź o oleju tamanu i neem. To zostanę narazie przy oleju z pachnotki i bardzo chciałabym do tego dodać eliksir przeciwtrądzikowy, ale chyba na razie go nie ma.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:40   #2234
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
To zostanę narazie przy oleju z pachnotki i bardzo chciałabym do tego dodać eliksir przeciwtrądzikowy, ale chyba na razie go nie ma.
Olejów nie należy mieszać bezpośrednio z liposomami, bo naruszysz strukturę tych ostatnich. Liposomy dodajemy albo do wody/hydrolatu, albo do gotowej emulsji (mleczka, kremu itp.).
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 10:09   #2235
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olejów nie należy mieszać bezpośrednio z liposomami, bo naruszysz strukturę tych ostatnich. Liposomy dodajemy albo do wody/hydrolatu, albo do gotowej emulsji (mleczka, kremu itp.).
O dziękuję Ci bardzo za info. No to teraz nie wiem, który hydrolat zamówić, bo myślałam na początku o różanym, ale ma alkohol, a zbyt wielkiego wyboru na zsk nie ma. Może macie jakiś ulubiony i mogłybyście polecić? No chyba, że zamówię samą wodę i dołożę do niej liposomy i np. coś jeszcze (tylko co będzie grało z liposomami?) i będzie fajny tonik.

Dodzwoniłam się do ZSK i dowiedziałam się, że eliksir przeciwtrądzikowy 15 ml i olej z wiesiołka 30 ml będzie dopiero we wrześniu. Wysłałam więz zamówienie bez tych liposomów a zamówiłam sobie:
olej tamanu - na wypryski będę stosować
olej z pachnotki + HA
ekstrakt z miłorzębu
elastyna i kolagen
olej słonecznikowy (połączę go z olejem rycynowym i będę tym zmywała oczy)
korund
mocznik

Kupię chyba w aptece wodę demineralizowaną i rozpuszczę w niej miłorząb i elastynę z kolagenem. Tylko się zastanawiam ile mogę tego zrobić żeby się nie zepsuło bez konserwantów.

Edytowane przez czwórka
Czas edycji: 2010-08-11 o 12:39 Powód: dopisanie
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:47   #2236
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chciałam zamówić na mazidłach kwas HA i kwas L-mlekowy by zrobić "Tonik 10% Kwas L- mlekowy", ale zorientowalam sie ze w mojej lodowce stoja nietkniete jeszcze kwas hialuronowy i kwas mlekowy z ZSK, i tu pojawia sie moje moze nieco glupie pytanie, ale wolalabym sie upewnic, dlatego pytam czy moge ich uzyc do wykonania tego toniku czy moze jednak czyms sie roznia od tych proponowanych na mazidlach.
Prosze o wyrozumialosc dla moich ciut glupich pytan
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:55   #2237
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olejów nie należy mieszać bezpośrednio z liposomami, bo naruszysz strukturę tych ostatnich. Liposomy dodajemy albo do wody/hydrolatu, albo do gotowej emulsji (mleczka, kremu itp.).
Tak? Nie wiedziałam. Trzymam liposomy i olej z pachnotki w lodówce, po czym w ręce kilka kropelek obu rzeczy mieszam. To źle?
Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
O dziękuję Ci bardzo za info. No to teraz nie wiem, który hydrolat zamówić, bo myślałam na początku o różanym, ale ma alkohol, a zbyt wielkiego wyboru na zsk nie ma. Może macie jakiś ulubiony i mogłybyście polecić? No chyba, że zamówię samą wodę i dołożę do niej liposomy i np. coś jeszcze (tylko co będzie grało z liposomami?) i będzie fajny tonik.

Dodzwoniłam się do ZSK i dowiedziałam się, że eliksir przeciwtrądzikowy 15 ml i olej z wiesiołka 30 ml będzie dopiero we wrześniu. Wysłałam więz zamówienie bez tych liposomów a zamówiłam sobie:
olej tamanu - na wypryski będę stosować
olej z pachnotki + HA
ekstrakt z miłorzębu
elastyna i kolagen
olej słonecznikowy (połączę go z olejem rycynowym i będę tym zmywała oczy)
korund
mocznik

Kupię chyba w aptece wodę demineralizowaną i rozpuszczę w niej miłorząb i elastynę z kolagenem. Tylko się zastanawiam ile mogę tego zrobić żeby się nie zepsuło bez konserwantów.
Masz tendencję do zapychania porów? U niektórych wiesiołek zapycha.

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Chciałam zamówić na mazidłach kwas HA i kwas L-mlekowy by zrobić "Tonik 10% Kwas L- mlekowy", ale zorientowalam sie ze w mojej lodowce stoja nietkniete jeszcze kwas hialuronowy i kwas mlekowy z ZSK, i tu pojawia sie moje moze nieco glupie pytanie, ale wolalabym sie upewnic, dlatego pytam czy moge ich uzyc do wykonania tego toniku czy moze jednak czyms sie roznia od tych proponowanych na mazidlach.
Prosze o wyrozumialosc dla moich ciut glupich pytan
Nie, raczej nie, bo czym miałyby się różnić?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 07:17   #2238
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Tak? Nie wiedziałam. Trzymam liposomy i olej z pachnotki w lodówce, po czym w ręce kilka kropelek obu rzeczy mieszam. To źle?
Liposomów nie powinno się łączyć bezpośrednio z olejem, chyba że zemulgowanym - była o tym już mowa w tym wątku.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:36   #2239
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Skarpetta,mam skłonność do zapychania ogromną.Dobrze, więc że nie było tego oleju z wiesiołka. Chciałabym coś dodać do pachnotki i HA może macie jakiś fajny olej, który nie zapycha. A może sama pachnotka wystarczy?
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 17:18   #2240
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kolejna nowość:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?397,ekstrakt-z-zen-szenia
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 21:24   #2241
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mogłaby mi któraś z Was pomóc?

zastanawiam się, czy Glyceryl Stearate Citrate może jakoś pogryźć się z liposomami?

chciałam do masła ziaji 'Ukierunkowane ujędrnianie' (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...jedrnianie.htm) dodać właśnie liposomów na rozstępy, ale nadal nie jestem pewna, czy dobrze sprawdziłam skład...
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 21:42   #2242
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez yasmin89 Pokaż wiadomość
Mogłaby mi któraś z Was pomóc?

zastanawiam się, czy Glyceryl Stearate Citrate może jakoś pogryźć się z liposomami?

chciałam do masła ziaji 'Ukierunkowane ujędrnianie' (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...jedrnianie.htm) dodać właśnie liposomów na rozstępy, ale nadal nie jestem pewna, czy dobrze sprawdziłam skład...
jest ok . do tego masła mozesz dodać liposomy .

Tu masz opis wieeeelu skladników , min. gliceryl

http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 05:59   #2243
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri a jakie serum z kwasem migdałowym stosujesz? nie mogę znaleźć takiego na stronie zsk
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 08:19   #2244
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
jest ok . do tego masła mozesz dodać liposomy .

Tu masz opis wieeeelu skladników , min. gliceryl

http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm

dziękuję ślicznie, a szczególnie za stronę
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 08:19   #2245
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Liposomów nie powinno się łączyć bezpośrednio z olejem, chyba że zemulgowanym - była o tym już mowa w tym wątku.
Nie śledziłam wątku od początku, więc proszę o wyrozumiałość dla mojego lenistwa .
Hmm, teraz nie wiem co zrobić z tymi liposomami, bo dokupiłam specjalnie to łączenia z pachnotką...
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 09:45   #2246
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie śledziłam wątku od początku, więc proszę o wyrozumiałość dla mojego lenistwa .
Hmm, teraz nie wiem co zrobić z tymi liposomami, bo dokupiłam specjalnie to łączenia z pachnotką...
Najprościej zrobić sobie tonik albo dodawać do jakiegoś kremu.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 09:48   #2247
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Na wątku o olejach dziewczyny pisały, że liposomy można łączyć z żelem HA i do tego później dodać olej.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 10:12   #2248
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To masz na myśli?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...somy#post13417

Dziewczynom chodziło o to, że bezpośrednio można łączyć liposomy z HA i po nałożeniu takiej mieszanki na twarz i PO JEJ WCHŁONIĘCIU można jeszcze zaaplikować olej. Liposomów nie należy dodawać do serum ekspresowego mieszanego na dłoni.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 13:45   #2249
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
To masz na myśli?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...somy#post13417

Dziewczynom chodziło o to, że bezpośrednio można łączyć liposomy z HA i po nałożeniu takiej mieszanki na twarz i PO JEJ WCHŁONIĘCIU można jeszcze zaaplikować olej. Liposomów nie należy dodawać do serum ekspresowego mieszanego na dłoni.
No tak właśnie to miałam na myśli. No to musiałam źle to zrozumieć. A szkoda, bo byłoby łatwiej ten ekstrakt gdzieś wcisnąć .
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 09:58   #2250
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczyny, nie wiecie czy olej arganowy z tego sklepu jest ok? Może kótraś z was go stosowała?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.