Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-10, 10:21   #271
sensitiveskin
Raczkowanie
 
Avatar sensitiveskin
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 279
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Z tym zmuszaniem do aborcji, to rzeczywiscie kosmos. No ale jednak pieniadze rodzicow, to pieniadze rodzicow, a pieniadze dzieci, to pieniadze dzieci. Mnie strasznie smieszylo, gdy kolezanka, ktorej rodzice kupili mieszkanie (nigdy nie miala stalej pracy i wlasnego dochodu) opowiadala jak kupila sobie mieszkanie.

Rodzice nie maja obowiazku ponosic konsekwencji za nieplanowana ciaze swoich dzieci, to zalezy tylko i wylacznie od ich dobrej woli. Rodzice, ktorzy odmawiaja pomocy, to nie sa "zli ludzie" z automatu, bo "jak tak mozna dziecko zostawic". Maja prawo nie akceptowac takiego stanu rzeczy i tyle.

Edytowane przez sensitiveskin
Czas edycji: 2015-11-10 o 10:25
sensitiveskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 10:34   #272
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez sensitiveskin Pokaż wiadomość
Z tym zmuszaniem do aborcji, to rzeczywiscie kosmos. No ale jednak pieniadze rodzicow, to pieniadze rodzicow, a pieniadze dzieci, to pieniadze dzieci. Mnie strasznie smieszylo, gdy kolezanka, ktorej rodzice kupili mieszkanie (nigdy nie miala stalej pracy i wlasnego dochodu) opowiadala jak kupila sobie mieszkanie.
Dla nas zawsze wspólne gospodarstwo to wspólne gospodarstwo. Mnie akurat trochę dziwi, jak ludzie w rodzinie nawzajem pożyczają sobie kasę, oddają w ratach.
Tak samo nie wyobrażam sobie za bardzo osobnej kasy bedąc w poważnym związku, ale ok, ludzie mają różne modele.


Cytat:
Napisane przez sensitiveskin Pokaż wiadomość
Rodzice nie maja obowiazku ponosic konsekwencji za nieplanowana ciaze swoich dzieci, to zalezy tylko i wylacznie od ich dobrej woli. Rodzice, ktorzy odmawiaja pomocy, to nie sa "zli ludzie" z automatu, bo "jak tak mozna dziecko zostawic". Maja prawo nie akceptowac takiego stanu rzeczy i tyle.
Obowiązku nie, chociaż ja bym czuła, że zawiodłam gdybym bliskiemu człowiekowi w takiej sytuacji nie pomogła.

Jak widać, "bezstresowe" wychowanie nie zepsuło mnie do tego stopnia, nie jestem 30-letnią bezrobotną z gromadką dzieci, każde z innego ojca patola. To nie strach przed wywaleniem mnie z domu był moją motywacją.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:21   #273
sensitiveskin
Raczkowanie
 
Avatar sensitiveskin
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 279
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Dla nas zawsze wspólne gospodarstwo to wspólne gospodarstwo. Mnie akurat trochę dziwi, jak ludzie w rodzinie nawzajem pożyczają sobie kasę, oddają w ratach.
Nie wiem, no normalnie. Wyjedzam gdzies, brakuje mi pieniedzy, pozyczam od mamy/brata i gdy bede juz miec, to oddaje. Dla mnie to zupelnie normalne. Podobnie, gdy brakuje mi pieniedzy na zakup komputera, oplacenie warunku na uczelni czy cokolwiek, to jest moja sprawa, nie wiem dlaczego ktos mialby placic za mnie bo wspolnegospodarstwo. Nienormalne jest za to udawanie, ze kolejne dziecko, to po prostu jeden z wydatkow, ktory ma obciazac wszystkich z automatu, rodzicow, dziadkow i niewiadomo kogo jeszcze.
sensitiveskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 14:41   #274
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;5340660 7]nas stać?
raczej ICH stać, bo Ty byś nie zarabiała

a ja bym dziecko wychowywała w świadomości, że NIE będzie mogło na mnie liczyć jak wpadnie na studiach , może dzięki temu by nie wpadło byłoby odpowiedzialniejsze, wiedząc, że jakby co będzie musiało liczyć na siebie, a nie na darmowe życie
jakby wpadło to co najwyżej mogłoby liczyć na pomoc finansową - na aborcję

nie mówiąc już o tym, że we wpadki nie wierzę, prawie wszystkie wpadki to po prostu niezabezpieczony stosunek (a potem wielkie zdziwienie)[/QUOTE]

Wszystko jedno kogo stać. jeśli rodzice chcą pomóc to nie ma w tym niczego złego.

Ale przeraża mnie postawa, że będziesz wychowywać córkę w poczuciu, że nie będzie mogła na Ciebie liczyć- to okropnie smutne i krzywdzące. A tekst że co najwyżej byś jej na aborcję dała jest poniżej krytyki- jakby nie chciała dokonac aborcji to byś jej dała alternatywę w postaci albo usuwasz dziecko, albo nara?

Okropne.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 14:46   #275
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Nie kazałabym swojej córce usuwać ciąży, ale tak, nie mogłaby liczyć na moją pomoc finansową. Tak samo powodziała moja mama - jeśli bym wpadła, to opłaciłaby mi aborcję. Ja się z tym czuję lepiej, bo wiem, że w razie w nie zostanę sama i bez kasy.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 15:41   #276
201606291621
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 343
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Mi rodzice by pomogli, mama nawet zaoferowała się, że mogłaby opiekować się/wychowywać moje dziecko w razie czego (sądzę, że najzwyczajniej w świecie chciałaby mieć kolejne, ale wiek już nie ten - to nie nadmiar kasy, bo sytuację finansową mają bardzo kiepską, im samym ledwo starcza). Szczerze mówiąc wolałabym już kasę na aborcję. Zresztą, ona ma takie prolife podejście, że chyba musiałabym w tajemnicy poddać się zabiegowi, bo nie miałabym życia inaczej (nie planuję mieć dziecka przez najbliższe 10 lat)
201606291621 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 17:52   #277
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie, to wtedy jedni rodzice w pewnym sensie utrzymywaliby drugą dorosłą osobę. Bo raczej wątpię, żeby rodzice podzieliliby lodówkę na pół, gotowali podwójne obiady (żeby ten pracujący utrzymywał się za własne pieniądze), rozliczali się co do grosza z rachunków "zużylas wody za x zł, dawaj". Autorka wyraźnie oczekuje, że rodzice jej i faceta będą ich sponsorować, a do tego zajmować się dzieckiem, kiedy oni będą studiować.
Niekoniecznie Tinker,
jesli rodzice wiedza ,ze do tej pory zuzywali wody za np 200zl miesiecznie a teraz rachunki beda im przychodzic za 400 zl to dosc logiczne,ze mlodzi by sie mogli dorzucic to 200zl, do gorsza i koncowki w stylu 2,52 zl chyba nie trzeba dochodzic

obiady tez mozna gotowac osobno-jak sie mieszka ze wspolkatorami to da sie jakos podzielic lodowke, ale mozna tez po ludzku dzielic sie zakupami i gotowac obiady wspolnie - a wrecz mlodzi moga je robic czesciej skoro pewnie beda wiecej czasu w domu siedziec ( a przynajmniej matka)

da sie tu wypracowac wiele wspolnych rozwiazan

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;5340660 7]
a ja bym dziecko wychowywała w świadomości, że NIE będzie mogło na mnie liczyć jak wpadnie na studiach , może dzięki temu by nie wpadło byłoby odpowiedzialniejsze, wiedząc, że jakby co będzie musiało liczyć na siebie, a nie na darmowe życie
jakby wpadło to co najwyżej mogłoby liczyć na pomoc finansową - na aborcję
[/QUOTE]

no jak dla mnie to masakryczne podejscie - nie dla kazdego aborcja jest wyborem, poza tym mysle,ze sa wpadki i ''wpadki'' - moja kuzynka np wpadla - tak naprawde (bo dzieci nie lubi) - bo nie wiedziala,ze nie bierze sie antybiotykow razem z lekami antykoncepcyjnymi... i zdziwilabys sie jak wiele dziewczyn nie wie ( KAZDA, ktorej o tym opowiadalam na studiach iw rpacy byla bardzo zdiziwona,ze tak jest)

zreszta odpwoiedzialnosc nie wynika z podejscia rodzicow - ja wiem,ze na moich moglabym liczyc, mama siedzialaby mi z dzieckiem za darmo albo za symboliczna kwote i moglabym mieszkac w domu, ale jakos nie zrobilam sobie z tego tytulu bobasa i ni wolam o pomoc - mysle,ze blednie zakladacie, ze wszytskie dziewczyny co wpadaja to robia to specjalnie i licza na utrzymywanie przez rodzicow

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie kazałabym swojej córce usuwać ciąży, ale tak, nie mogłaby liczyć na moją pomoc finansową. Tak samo powodziała moja mama - jeśli bym wpadła, to opłaciłaby mi aborcję. Ja się z tym czuję lepiej, bo wiem, że w razie w nie zostanę sama i bez kasy.
no widzisz Tinker, ale niektorzy czuli by sie z tym gorzej, nie wiem czemu dziewczyny co sa za aborcja nie moga zrozumiec,ze dla kogos to nie wchodzi w gre
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 19:35   #278
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość


mysle,ze blednie zakladacie, ze wszytskie dziewczyny co wpadaja to robia to specjalnie i licza na utrzymywanie przez rodzicow


A ktoś tak zakłada?
Fajnie jak rodzice chcą pomóc, ale przyzwoitość nakazuje korzystać z pomocy w ostateczności, kiedy się samemu zrobiło wszystko co się mogło żeby się utrzymać samodzielnie, a nie kiedy się z góry zakłada, że facet będzie ze mną mieszkał na kupie u rodziców a ja sobie spokojnie skończę studia. Nie twierdzę że nie można skończyć studiów w tej sytuacji, ale jeśli są priorytetem kiedy obiektywnie rzecz biorąc ma się pilniejsze potrzeby to coś jest nie tak
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 09:21   #279
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
moja kuzynka np wpadla - tak naprawde (bo dzieci nie lubi) - bo nie wiedziala,ze nie bierze sie antybiotykow razem z lekami antykoncepcyjnymi
no to twoja kuzynka musi mieć trochę nierówno pod sufitem, bo w ulotce jak byk pisze, żeby nie łączyć antykoncepcji z antybiotykami, zabezpieczać się dodatkowo. nawet przy reklamie apapu jest "przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". a że tego nie zrobiła, to cóż, jej wina.
Równie dobrze można powiedzieć, że jak ktoś uprawiał seks bez gumki i zaszedł w ciążę, bo NIE WIEDZIAŁ, że tak można zajść, to też nie jest wpadka.
Cytat:
no widzisz Tinker, ale niektorzy czuli by sie z tym gorzej, nie wiem czemu dziewczyny co sa za aborcja nie moga zrozumiec,ze dla kogos to nie wchodzi w gre
ani razu nie radziłam autorce usunąć.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 10:36   #280
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez sensitiveskin Pokaż wiadomość
Nie wiem, no normalnie. Wyjedzam gdzies, brakuje mi pieniedzy, pozyczam od mamy/brata i gdy bede juz miec, to oddaje. Dla mnie to zupelnie normalne. Podobnie, gdy brakuje mi pieniedzy na zakup komputera, oplacenie warunku na uczelni czy cokolwiek, to jest moja sprawa, nie wiem dlaczego ktos mialby placic za mnie bo wspolnegospodarstwo. Nienormalne jest za to udawanie, ze kolejne dziecko, to po prostu jeden z wydatkow, ktory ma obciazac wszystkich z automatu, rodzicow, dziadkow i niewiadomo kogo jeszcze.
Dla mnie warunek na uczelni czy poślizg z rachunkiem za komórkę to jednak inna sytuacja, niż niespodziewana ciążą to jednak inna sytuacja.
Gdyby ktoś z moich bliskich potrzebował kasy i był w trudnej sytuacji, to bym wywróciła kieszenie nawet, jeśli nie mieszkamy już razem. Gdybym miała tylko "na aborcję", to bym dała tyle, ile mam, ale pieniędzmi niech sobie sami rozporządzają.

Zakładam optymistycznie, że nie wychowam nieprzystosowanej do życia, nierobotnej pijawki. Jeśli by się tak stało, to bym się mocno zastanowiła, co robiłam nie tak przez ostatnie 20 lat, zamiast mieć pretensje do dzieciaka.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 10:50   #281
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
no to twoja kuzynka musi mieć trochę nierówno pod sufitem, bo w ulotce jak byk pisze, żeby nie łączyć antykoncepcji z antybiotykami, zabezpieczać się dodatkowo. nawet przy reklamie apapu jest "przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". a że tego nie zrobiła, to cóż, jej wina.
nie ma nierowno pod sufitem, po rpostu nie wiedziala - w szkolach o tym nie mowia, a wyobraz sobie,ze nie we wszytskich ulotkach jest takie info - np w moich tabletkach nie ma

Cytat:
ani razu nie radziłam autorce usunąć.
ale sugerujecie to jako najlepsze mozliwe rozwiazanie bo jak sie pojdzie po pomoc do rodzicow to juz pasozytnictwo i wogle nie wiadomo co
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 10:52   #282
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Aha, nie ma w ulotce o interakcjach z innymi lekami. Napisz jakie to pigułki, jak się nazywają.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:07   #283
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Aha, nie ma w ulotce o interakcjach z innymi lekami. Napisz jakie to pigułki, jak się nazywają.
chodzilo mi o to ,ze nie ma jak byk napisane ,ze antybiotyki obnizaja skutecznosc antykoncepcji albo , zdawkowe zdanie, zeby pogadac z farmaceuta jak sie bierze inne leki jest (bo pewnie o to Ci chodzi),

tak samo neiktorzy nie wiedza,ze np picie herbatek ziolowych(dziurawiec) wplywa na skutecznosc lekow i pewnie by nawet nie wpadli,zeby zapytac farmaceute,

wiesz jak dla mnie to o takich rzeczach powinni uczyc np w szkole, bo w ulotkach wszystkiego sie zawrzec nie da a epwnie tez jak ktos bierze tabletki 6 lat to przeczytal ulotke raz na poczatku i tyle
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:09   #284
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Nie, chcę żebyś podała nazwę tabletkę. Chcę wiedzieć, która ulotka jest tak niechlujna, że nie wspomina o tak ważnym czynniku jak OBNIŻENIE SKUTECZNOŚCI LEKU.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:12   #285
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

ale to trzeba być jednak krecim kretem, żeby brać tabletki i nie wykazać minimalnego zainteresowania nimi. nie dopytać ginekologa, nie wpisać w google hasła "TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE A INNE LEKI". nic totalnie.
to jest stan umysłu, a nie niewiedza.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie, chcę żebyś podała nazwę tabletkę. Chcę wiedzieć, która ulotka jest tak niechlujna, że nie wspomina o tak ważnym czynniku jak OBNIŻENIE SKUTECZNOŚCI LEKU.
ignorancjonidazol
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:16   #286
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
chodzilo mi o to ,ze nie ma jak byk napisane ,ze antybiotyki obnizaja skutecznosc antykoncepcji albo , zdawkowe zdanie, zeby pogadac z farmaceuta jak sie bierze inne leki jest (bo pewnie o to Ci chodzi),

tak samo neiktorzy nie wiedza,ze np picie herbatek ziolowych(dziurawiec) wplywa na skutecznosc lekow i pewnie by nawet nie wpadli,zeby zapytac farmaceute,

wiesz jak dla mnie to o takich rzeczach powinni uczyc np w szkole, bo w ulotkach wszystkiego sie zawrzec nie da a epwnie tez jak ktos bierze tabletki 6 lat to przeczytal ulotke raz na poczatku i tyle

jak się okazuje, również grejpfruty, popijanie tabletek sokiem pomarańczowym, siemię lniane, węgiel leczniczy również obniżają skuteczność tabletek. Jak powiedziałam o tym mojej współlokatorce, która też brała, to popatrzyła na mnie jakbym z księżyca spadła. U mnie zakrawa to o lekką paranoję, bo każdy lek i jakieś egzotyczne składniki potraw sprawdzam pod kątem ingerencji z tabsami, ale ktoś zwyczajnie może o tym nie pomyśleć - i się nie dziwię.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:48   #287
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
jak się okazuje, również grejpfruty, popijanie tabletek sokiem pomarańczowym, siemię lniane, węgiel leczniczy również obniżają skuteczność tabletek. Jak powiedziałam o tym mojej współlokatorce, która też brała, to popatrzyła na mnie jakbym z księżyca spadła. U mnie zakrawa to o lekką paranoję, bo każdy lek i jakieś egzotyczne składniki potraw sprawdzam pod kątem ingerencji z tabsami, ale ktoś zwyczajnie może o tym nie pomyśleć - i się nie dziwię.
Jestem ciekawa, jaką głupotą się wykazały te nieliczne przypadki, które zaszły z Mireną. Pewnie wybrały złego ginekologa i w ogóle mogły poczytać.
To się po prostu zdarza. Owszem, trzeba robić, co się może, żeby się nie zdarzyło, ale bywa, że antykoncepcja zawodzi. 100% to tylko szklanka wody zamiast.
Mam wrażenie, że niektórzy tak się boją ciąży, że wolą myśleć, iż każdy, kogo to spotkało jest sam sobie "winien". Tak samo, jak ludzie z fobią na temat raka każdego chorego podejrzewają o palenie i pracę przy azbeście, a oni dbają o siebie więc ich naaaaapewno nic złego nie spotka. A jak nie palił, nie pił i nie narkotyzował się, to pewnie jadł nabiał albo GMO albo w ogóle, no coś musiał zrobić, bo przecież porządnych ludziom to się nie zdarza.


201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:04   #288
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
ale sugerujecie to jako najlepsze mozliwe rozwiazanie bo jak sie pojdzie po pomoc do rodzicow to juz pasozytnictwo i wogle nie wiadomo co
Dlaczego "sugerujeCIE". ja nic takiego nie robię. Jak zaszła i od razu pisała, że nie usunie, to ok, ale niech weźmie odpowiedzialność za swoje czyny, wyniesie się od mamusi, facet "pa pa studia" i do pracy, a dziewczyna niech się zajmie wnioskami do urzędów o zasiłki i dodatki.
I nie, "pójście po pomoc" to nie pasożytnictwo. Ale zwalanie im się na głowę z dzieckiem i facetem, oczekiwanie zajmowania się dzieckiem i sponsorowania, płacenia i finansowania swojej głupoty to już pasożytnictwo.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość

Mam wrażenie, że niektórzy tak się boją ciąży, że wolą myśleć, iż każdy, kogo to spotkało jest sam sobie "winien".
No bo jest. Jak źle stosował antykoncepcję bo nie przeczytał ulotki, bo nie zabezpieczał się dodatkowo przy antybiotyku, bo jak zapomniał tabsa to myślał "a co tam, to tylko jedna tabletka". Jak nie założył gumki, bo podczas 1 go razu się nie zachodzi, bo podczas okresu się nie zachodzi, bo jak jest pełnia, zaćmienie słońca i równonoc to się nie zachodzi, to jest tylko i wyłącznie jego wina, a nie wszystkich innych na około.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:06   #289
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dlaczego "sugerujeCIE". ja nic takiego nie robię. Jak zaszła i od razu pisała, że nie usunie, to ok, ale niech weźmie odpowiedzialność za swoje czyny, wyniesie się od mamusi, facet "pa pa studia" i do pracy, a dziewczyna niech się zajmie wnioskami do urzędów o zasiłki i dodatki.
.
A dlaczego ma tak zrobić? Bo Ty tak uważasz? Dlaczego nie może normalnie skończyć studiów?
Równie dobrze niech wszystkie rodzą, jak zajdą, co tam, trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów. Chciało się bzykać to niech pokażą, jakie są dorosłe i wychowują.
Ta sama retoryka.
Ta sama retoryka, w której ofiary gwałtu same są sobie winne, bo ubrały się nie tak albo w inny sposób sprowokawały sytuację.
Tylko jedynie słuszna prawda inna.

Straszne.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 12:14   #290
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Słuchaj, nie mam warunków, czasu, miejsca, pieniędzy, a do domu przyprowadzam owczarka kaukazkiego i mówię do mamy "hej, on od dzisiaj będzie z nami mieszkał. Ja chcę chodzić na studia, ale ty możesz z nim siedzieć w domu i wychodzić. No wiem, że mamy mało miejsca ale się pomiescimy. Tak w ogóle to muszę mu kupić smycz, obrożę, posłanie, daj mi na to. I trzeba z nim iść do weterynarza na odpchlenie, szczepienia, odrobaczenie, na to tez mi daj " - czy to fair wobec mojej mamy?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ta sama retoryka, w której ofiary gwałtu same są sobie winne, bo ubrały się nie tak albo w inny sposób sprowokawały sytuację.
Tylko jedynie słuszna prawda inna.

Straszne.
Porównujesz ofiary gwałtu, które nie miały ŻADNEGO wpływu na to, czy zostaną zgwałcone, a którym konstytucja gwarantuje nietykalność niezależnie od tego jak będą ubrane do panny, która nie przeczytała ulotki albo do kolesia, który nie założył gumki na wacka? To jest dopiero straszne

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2015-11-11 o 12:18
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:25   #291
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość

Porównujesz ofiary gwałtu, które nie miały ŻADNEGO wpływu na to, czy zostaną zgwałcone, a którym konstytucja gwarantuje nietykalność niezależnie od tego jak będą ubrane do panny, która nie przeczytała ulotki albo do kolesia, który nie założył gumki na wacka? To jest dopiero straszne
Nie wiesz, jak było, sama sobie dopowiadasz taką wersję, jaka Ci pasuje.
Przykro mi, że dziewczyna nie usunie ku Twojej uciesze, by bohatersko ponieść konsekwencje. Może jeszcze, uchowaj, uda jej się skończyć studia.

Z mojej strony EOT.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:28   #292
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

W całym wątku ani razu nie napisałam, żeby usunęła, czemu się tak uczepiłaś tej myśli? Jestem całym sercem za tym, żeby miała zdrowe dziecko, wszystko się ułożyło, co nie zmienia faktu, że to co chce zrobić (po urodzeniu wprowadzić się do faceta, albo on do niej i liczyć na rodziców) jest zwykłym świństwem.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 23:02   #293
baddieBey94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Okazało się, że nie jestem w ciąży. Mam nadzieję, że to koniec tego wątku, bo nawet nie wiem jak niektóre wypowiedzi skomentować...
baddieBey94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 23:24   #294
nothing-at-all
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez baddieBey94 Pokaż wiadomość
Okazało się, że nie jestem w ciąży. Mam nadzieję, że to koniec tego wątku, bo nawet nie wiem jak niektóre wypowiedzi skomentować...
No to masz szczęście. Ciekawe, czy test ciążowy też był jakiś felerny (tak jak antykoncepcja), że wyszedł pozytywny na początku, ale już nie wnikam. Może nauczysz się po tej sytuacji czegoś na przyszłość.

a co do osób, które wzięły udział w burzliwej dyskusji - ''tyle hałasu o nic'' XD
__________________

nothing-at-all jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 23:28   #295
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez nothing-at-all Pokaż wiadomość
No to masz szczęście. Ciekawe, czy test ciążowy też był jakiś felerny (tak jak antykoncepcja), że wyszedł pozytywny na początku, ale już nie wnikam.
Ciąża mogła być biochemiczna.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 23:36   #296
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez baddieBey94 Pokaż wiadomość
Okazało się, że nie jestem w ciąży. Mam nadzieję, że to koniec tego wątku, bo nawet nie wiem jak niektóre wypowiedzi skomentować...
Eeeeee, to szkoda. Sporo wizażanek chętnie by poczytało, jak rodzice wyrzucają Cię pod most, chłopak zostawia, a Ty sama jesteś zmuszona zamieszkać w domu samotnej matki
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 06:39   #297
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Eeeeee, to szkoda. Sporo wizażanek chętnie by poczytało, jak rodzice wyrzucają Cię pod most, chłopak zostawia, a Ty sama jesteś zmuszona zamieszkać w domu samotnej matki
Może nauczyłaby się odpowiedzialności za to co robi.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 09:48   #298
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Eeeeee, to szkoda. Sporo wizażanek chętnie by poczytało, jak rodzice wyrzucają Cię pod most, chłopak zostawia, a Ty sama jesteś zmuszona zamieszkać w domu samotnej matki
Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Może nauczyłaby się odpowiedzialności za to co robi.
Sorry, ale musi Ci być bardzo ciężko w życiu.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 09:59   #299
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez baddieBey94 Pokaż wiadomość
Okazało się, że nie jestem w ciąży. Mam nadzieję, że to koniec tego wątku, bo nawet nie wiem jak niektóre wypowiedzi skomentować...

fajnie ze sprawa sama się rozwiązała. Co przeżyłaś stresu to Twoje.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 11:39   #300
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Nieplanowana ciąża, dzienne studia, brak wsparcia rodziców

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Sorry, ale musi Ci być bardzo ciężko w życiu.
Też zaczynam niektórym współczuć. Dawno nie widziałam tyle jadu.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-14 15:02:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.