2-letnia córka pije w nocy litr mleka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 16:03   #1
brwi776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6

2-letnia córka pije w nocy litr mleka


Córka ma 2,5 lat i nadal pije w nocy mleko, i to nie jedną butelke, ale nie raz dochodziło do litra mleka... jestem już tak tym zmęczona, bo mam jeszcze jedną córkę, która ma 10m-cy (całkowita odmienność pod względem spania, jedzenia i charakteru). W dzień je bardzo mało, nie idzie w ogóle jej do jedzenia zachęcić, nie raz zdarzy się, że zje obiad i to dużo, ale przeważnie to żyje na wodzie i mleku, ma zagęszczane oczywiście budyniem lub kaszką, ale i tak to nic nie daje, budzi się w tej nocy i tylko słyszę od ponad dwóch lat "mamusia mleko daj"... Rano jak się obudzi to pije mleko, potem staram się ją przegłodzić, żeby zjadła coś "innego" (płatki, chleb, kaszkę itd) zje np pół parówki i znowu te mleko woła i tak do wieczora.. Jak ktoś mi się pyta "jak mała ?" to aż mi wstyd, że ona nadal się budzi, a inne maluszki przesypiają ładnie całe noce od paru m-cy swojego życia. Czy w ogóle słyszałyście o podobnym przypadku, czy ona jest jakaś inna?
brwi776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 16:53   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

prawdę mówiac nie słyszałam o ponad 2 letnim dziecku pijącym w nocy takie ilości mleka

nic dziwnego, że ci w dzień jeść nie chce jak w nocy ma tyle posiłków... chyba jedyny sposób to poświęcić kilka nocy (bo pewnie po odmowie podania butli nie pójdzie spac dalej tylko będzie afera ) i odzwyczaić ja całkowicie od nocnego jedzenia - ani to wygodne dla ciebie ani zdrowe dla niej
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 17:05   #3
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

też mi się wydaje,że to dziwny przypadek, to nie jest niemowle które potrzebuje tyle mleka poza tym to kiepsko wplywa na jakosc snu skoro żołądek w nocy zamiast odpoczywać trawi i trawi

zresztą chyba każdy pediatra Ci to powie

my ok roku mieliśmy problem- synek po odstawieniu od piersi domagał się mleka nawet 2-3 razy, oszukiwałam- na troszkę wody dawałam jedna miarkę mleka i teraz w nocy już nie je- nad ranem przed obudzeniem lubi wyrąbić troszkę ale nie daję więcej niż 120ml bo przecież za chwilkę jest sniadanko
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 17:16   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Cytat:
Napisane przez brwi776 Pokaż wiadomość
Córka ma 2,5 lat i nadal pije w nocy mleko, i to nie jedną butelke, ale nie raz dochodziło do litra mleka... jestem już tak tym zmęczona, bo mam jeszcze jedną córkę, która ma 10m-cy (całkowita odmienność pod względem spania, jedzenia i charakteru). W dzień je bardzo mało, nie idzie w ogóle jej do jedzenia zachęcić, nie raz zdarzy się, że zje obiad i to dużo, ale przeważnie to żyje na wodzie i mleku, ma zagęszczane oczywiście budyniem lub kaszką, ale i tak to nic nie daje, budzi się w tej nocy i tylko słyszę od ponad dwóch lat "mamusia mleko daj"... Rano jak się obudzi to pije mleko, potem staram się ją przegłodzić, żeby zjadła coś "innego" (płatki, chleb, kaszkę itd) zje np pół parówki i znowu te mleko woła i tak do wieczora.. Jak ktoś mi się pyta "jak mała ?" to aż mi wstyd, że ona nadal się budzi, a inne maluszki przesypiają ładnie całe noce od paru m-cy swojego życia. Czy w ogóle słyszałyście o podobnym przypadku, czy ona jest jakaś inna?
Ogranicz w nocy mleko. Podawaj wodę.
W jakiej butelce to mleko podajesz?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 19:39   #5
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Moja córka do wieku prawie 3 lata piła mleko około 5 nad ranem z butelki. Skończyłam z tym w ten sposób, że zamiast w butelce przynosiłam w kubku, przez pierwsze dwa poranki wypiła po 1-2 łyki, a potem już w ogóle nie chciała. Odkąd przestała pić to mleko nad ranem przesypia całe noce. Teraz pija mleko jako dodatek do kolacji, normalnie ze szklanki.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 20:57   #6
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Ja też oszukuję i dodaje do całej porcji wody ( 250 ml) jedną miarkę mleka
Może spróbuj podawac wodę tak jak Ajah pisze, bo woda nie psuje ząbków no i jest dużo zdrowsza.
Ona pije to mleczko krowie czy modyfikowane?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 07:47   #7
brwi776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

mleko pije kozie, w butelce normalnej ze smoczkiem tak po ok 90ml na az, nie raz mniej. Wodę próbowałam dać nie raz, ale jest taki wrzask i tylko "mleko daj mleko daj". Próbowałam z kubka niekapka, ale ona twierdzi, że z tego tylko wodę się pije...jest bardzo zbuntowana, ale chyba będę musiała coś z tym zacząć robić.
brwi776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 08:32   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Cytat:
Napisane przez brwi776 Pokaż wiadomość
mleko pije kozie, w butelce normalnej ze smoczkiem tak po ok 90ml na az, nie raz mniej. Wodę próbowałam dać nie raz, ale jest taki wrzask i tylko "mleko daj mleko daj". Próbowałam z kubka niekapka, ale ona twierdzi, że z tego tylko wodę się pije...jest bardzo zbuntowana, ale chyba będę musiała coś z tym zacząć robić.

Wszystko wskazuje na to, że dziecko jest emocjonalnie od mleka uzależnione.
Jak teraz nie zrobisz z tym porządku to będzie oraz gorzej i może mieć to negatywny wpływ na jej zdrowie i rozwój emocjonalny.

Oczywiście, ze będzi płakać, ze chce mleko.
Wytłumacz, ze mleko może wypić przed snem, możesz butelkę ze zmoczkiem zmienić na kubek.
W nocy konsekwentnie podawać wodę.
Bedzie strasznie i trudno, ale wyjścia nie masz jeśli chcesz dziecko do normy jakotakiej doprowadzić.
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2014-09-13 o 08:39
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 13:15   #9
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Moja corka pila do 15miesiaca mleko w nocy, dokladnie o 2w nocy pobudka, po roczku dostalawala wode na mleku na ok 150ml miarka mleka, potem jej dawalam sama wode, mowiac ze mleko sie skonczylo, do miesiaca upominala sie i byly nocne wrzaski ze hoho, potem zaakceptowala i pila wode, potem przestala sie budzic. Obecnie ma 25 mies i o mleku nie chce wogole slyszec. Do 20 mies pila przed spaniem tez z przyzwyczajenia, sama zrezygnowala bo zamiast pepti dostala zwykle mm.
Znow znajoma miala 3latka pijcego mleko do poduszki i w nocy. Pomoglo jak przyniosla mleko w kubku.

Powinnas jej calkowicie wyelminowac to mleko, nie daj sie jej terroryzowac. Pewnie tez w nocy przrsikuje ci pampersy, bo gdzies ten litr musi wyjsc..
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 11:42   #10
brwi776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

juz jesteśmy na nocach bez mleka pierwsza noc była masakra, ale już druga wczoraj przespała całą, z mleka chyba zrezygnowała całkiem, bo ani nie woła, ani nie chce pić z nowego kubka niekapka.. musi chyba całkiem zgłodnieć, może wtedy zawoła jakies jedzonko..
brwi776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 11:53   #11
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 19:18   #12
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka


Jak dałaś /dałyście radę tę noc to teraz będzie tylko lepiej
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 16:46   #13
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

dzisiaj pytałam się lekarki o picie mleka i powiedziała że butle rano może wypijać do 3 roku życia. U nas po przebudzeniu jest "mleko, mleko!" i cały bidon wypija
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 16:55   #14
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
dzisiaj pytałam się lekarki o picie mleka i powiedziała że butle rano może wypijać do 3 roku życia. U nas po przebudzeniu jest "mleko, mleko!" i cały bidon wypija
Nigdy nie słyszałam o ograniczeniu wiekowym co do picia mleka.
Moja pije mleko rano i wieczorem: kubeczek z akażdym razem (jakieś 150ml).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 07:51   #15
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nigdy nie słyszałam o ograniczeniu wiekowym co do picia mleka.
Moja pije mleko rano i wieczorem: kubeczek z akażdym razem (jakieś 150ml).
tu nie chodzi o ograniczenie mleka, ale o picie modyfikowanego w ilości butla z rana, a dopiero na drugie śniadanie coś innego typu jajko, kanapka itd
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 11:43   #16
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

U nas mleko z rana było tak długo jak butla, jak zrezygnowała z butli to mleka z rana nie chciała z niczego innego,
ale gdyby chciała do bym jej do 18stki dawała haha

Ostatnio przekonała się i wieczorem pije mleko z kubka 360 stopni, i mam plan przekonać ją do picia z rana mleka z tego kubka.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 13:34   #17
queralt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: 2-letnia córka pije w nocy litr mleka

nie ma co porównywać do innych dzieci (które pewne też mają swoje "za uszami" w innych sprawach).

Wygląda, że mała się przyzwyczaiła do takiego trybu. Intuicyjnie myślę, że warto dobrze ją nakarmić na kolację, a w nocy zamiast mleka..... może trochę wody (samej, mineralnej?).

U nas sprawdzała się "Reguła 3 dni / nocy"- jak dziecko trzeba było od czegoś odzwyczaić (smok, popijanie, budzenie się o tej samej godzinie), to z reguły trwało to właśnie 3 dni / noce. Później wajcha się przestawiła
__________________
<ciach_reklama>
queralt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-21 14:34:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.