Dekolt i jego problemy. Sucha/szorstka/zwiotczała skóra. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-01, 13:38   #1
solina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1
GG do solina

dekolt


Mam 19 lat i nie moge patrzec na swoj dekolt.Zaskorniki,grudki itp.Niedlugo wyjezdzam,jak ja sie pokaze w stroju kapielowym??Probowalam chyba juz wszystkich kosmetykow,pije drozdze,nie jem czekolady,unikam pikantnych potraw.Nic nie pomaga.Moze znacie jakis niedrogi sposob?Z gory big thx.
solina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 14:23   #2
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: dekolt

Ja też walczę z tym paskudztwem, czyli zaskórnikami i pryszczkami. Mi bardzo pomógł Differin w kremie(ale cena niestety około 45 zł). To wazne zeby był w kremie bo ten w zelu strasznie wysusza. Stosuję go już niecały miesiąc na noc i na prawdę zdziałał cuda, oczyscił mi ładnie dekolt
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 18:18   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: dekolt

a systematyczny łagodny piling i np. brevoxyl? dobry jest Lysanel active, ale nie wtedy, gdy masz opalanie w planach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 18:20   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: dekolt

differin tak, ale: jest na receptę, jest fotouczulający, a tu mowa była o kostiumi kąpielowym, więc pewnie też o plaży i opalaniu, a to odpada.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 20:26   #5
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: dekolt

Justy, czy brevoxyl jest lepszy od benzacne? Czy róznica jest tylko cenowa?
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 21:25   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: dekolt

hmm, czy jest lepszy...
ma wiele zalet-> dużo lepiej się wchłania i ma 4% (mniejsze ryzyko podrażnień).
ale to zależy, jak bardzo ważna dla danej osoby jest wchłanialność, czy cera nie jest zbyt wrażliwaa itd. ja osobiście stosuje benzacne 5%, ale ponieważ nadtlenek benzoilu bywa źle tolerowany na pierwszy raz polecam raczej brevoxyl.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 00:38   #7
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: dekolt

A czy kwas mlekowy dobrze działa na zaskórniki?
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-28, 15:24   #8
MagdaBuziaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1
Dekolt i jego problemy. Sucha/szorstka/zwiotczała skóra.

Mam bardzo suchą skórę, a ostatnio kłopoty z jej jędrnością, szczególnie jest to widoczne na szyi.
Mam dopiero 40 lat i chyba za wcześnie, aby skóra na szyi robiła się obwisła. Proszę o porady- jak dbać o szyję i twarz, jak gimnastykować i pielęgnować szyję.
Dodam, że jestem osobą szczupłą, przyznam, że u moich tęższych koleżanek nie zauważyłam takich zmian.
MagdaBuziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 21:19   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Re: Sucha skóra

Do 40-stki brakuje mi kilku lat,ale też miałam problem z szyją,gdy -oj,głupia ja, głupia-chodziłam na solarium.Skóra zrobiła się jak pergamin,sucha,stara,okro pność.Dłuuugo trwało,żeby wróciła do stanu prawie(niestety) normalnego.Polecam róznego typu maseczki:ujędrniające,odż ywcze,dla cer dojrzałych (kupuję takie w saszetkach,więc można wypróbowywać różne), warto zainwestować w krem na szyję i dekolt.Przy nakładaniu kremu trzeba pamiętać,by robić to w kierunku brody, w górę, nie odwrotnie. Pozdrawiam
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 14:44   #10
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Jak ROZPRASOWAĆ dekolt?...

Kochane, kieruję do Was powyższe pytanie z wielką nadzieją, że mi pomożecie .
Jakiś czas temu zauważyłam na dekolcie delikatne bruzdy, zmarszczki - między piersiami i nieco powyżej nich. Pojawiły się nagle - niemalże z dnia na dzień. Podejrzewam, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być nadmierne wysuszenie skóry preparatami przeciwtrądzikowymi. Przytrafiło mi się to paskudztwo w dojrzałym wieku i umiejscowiło niestety na twarzy (policzki, szczęki) i dekolcie. Trądzik leczyłam (i leczę nadal, choć wyglądam już "normalnie") u dobrej, cieszącej się świetną opinią pani dermatolog. Antybiotyki (tetracyklina) + zyrtec (początkowo) + różne smarowidła. Z efektów leczenia trądziku jestem bardzo zadowolona – nie mam już pryszczy ani przebarwień, ale ze skutków ubocznych tego leczenia – nie. Skóra zrobiła się sucha (mimo że generalnie bardzo mi się przetłuszcza) i cienka, taka papierowa... Leczniczych mazideł używałam na noc (na dekolt: na początku chyba Differin – nie pamiętam , przez ostatnie 5 miesięcy Argosulfan, teraz na zmianę Argosulfan i Skinoren), rano natomiast zawsze stosowałam kremy do dekoltu i biustu (robię to od baaardzo dawna, bo biust mam sporawy).

Jestem załamana, dekolt wygląda brzydko, a ja czuję się po prostu staro . Nie mam prezencji modelki, a dekolt był właściwie jedyną rzeczą, którą mogłam pokazać i... wabić
Poradźcie mi proszę, co mam robić w takiej sytuacji – może podpowiecie zabiegi, konkretne kosmetyki (choć używałam już wielu...).



Z góry serdecznie Wam dziękuję!!!
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 15:16   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak ROZPRASOWAĆ dekolt?...

maseczka nawilżająca, chetnie do pozostawienia na noc (np.vichy), delikatny peeling, krem z filtrem na dzień, olej z ogórecznika/wiesiołka doustnie, dużo wody.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 10:24   #12
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: Jak ROZPRASOWAĆ dekolt?...

Justy - serdecznie dziękuję za pomoc! Przeczytałam o tych olejach na Wizażu, ale nie wiem czy są one dostępne w postaci np. kapsułek (o co mam pytać w aptece?) i jak długo mam stosować taką kurację? Czy mogłabyś napisać?

Może jeszcze któraś z Wizażanek mogłaby udzielić mi wskazówek dot. pielęgnacji? A może znacie jakieś skuteczne zabiegi, którym mogłabym sie poddać u kosmetyczki? (najlepiej sprawdzone ...)

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 10:44   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak ROZPRASOWAĆ dekolt?...

olej z wiesiołka w kapsułkach:
Oeparol (agropharm)
naturkaps wiesiołek (hasco-lek)
olej z nasion wiesiołka (Gal)
olej z nasion wiesiołka dwuletniego (Vitamex)
Naudicelle (bio-oil)

olej z ogórecznika kapsułkach:
boragoglandyna 100 (Betuland)
neoglandyna (tymofarm)
biogal (Gal)
boracelle 250 i 500 (bio-oil)
topilyse capsules (SVR)

inne "olejowe":
merz special anti-age (ogórecznik, wiesiołek, witaminy)
Alphol (olej lniany, selen)
linomag kaps (olej lniany)
Olej lniany (Gal)
Olej z siemienia lnianego (Solgar)


pisałam już kiedyś o takich preparatach w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1100686816
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 10:49   #14
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: Jak ROZPRASOWAĆ dekolt?...

Justy
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 13:46   #15
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Jak ROZPRASOWAĆ dekolt? - ZABIEGI

Podnoszę mój upadły wątek z prośbą o propozycje ewentualnych zabiegów.

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:13   #16
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dekold w krostki

Witam
Mam problem.Od zasze miałam krostki na dekoldzie,są to bolące guzki,czyki tzw.pryszcze.Twarz mam czysta bez jakichkolwiek guzków,a dekold zawsze wysypany oczywiscie z przerwami jak jedno się zagoi to wyskakuje cos nowego.
Czego mam uzywać jakich specyików aby dekold był gładki i jak się pozbyć tych bolących zmian.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:26   #17
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Dekold w krostki

Trochę mnie zaniepokoiły te Twoje guzki. Piszesz, że są bolące a czy mają białe czubeczki z ropą?
Mi od czasu do czasu też coś wyskoczy, szczególnie w dwóch sytuacjach: gdy chodzę w za ciepłych ubraniach- i wtedy są to tzw. potówki lub gdy za często używam balsamu do ciała. Moja skóra najwyraźniej nie potrzebuje dużej dawki odżywiania i się buntuje.
A smarujesz czymś te krostki? Spróbuj przemywać skórę antybakteryjnym tonikiem (np. Benzacne- do kupienia w aptece) i przysuszać zmiany punktowym żelem na trądzik. Powinno być lepiej.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 11:50   #18
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Dekold w krostki

Witaj
Mariah-dziękuję za radę,muszę wypróbowac benzacne kiedyś stosowałam ale dobrych kilka lat temu i na twarz,dekold przemywam tonikiem nakładam maseczki te same co na twarz,na jakis czas jest spokój ale potem znowu coś wyskakuje.Czasami są to jak mówisz bolące guzki z białą glowką-ale bardzo rzadko,częsciej natomiast drobne czerwone krostki oraz duze czerwone wulkany
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:14   #19
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Dekold w krostki

Boniulko- polecam ci do mycia mydełko siarkowe albo Clerasil

Siarkowe jest trochę mocniejsze (mi np twarz za bardzo wysuszało, ale na dekolt czy plecy jest w sam raz), a Clerasil delikatniejsze. Siarkowe kosztuje ok 2,50, a Clerasil 3,50.

mydło siarkowe: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7085

mydło Clerasil: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6755
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 13:14   #20
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Dekold w krostki

Primavero-bardzo dziękuję już zanotowane zaopatrze się.Dziękuję
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:21   #21
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Dekold w krostki

Cytat:
Napisane przez boniulka
Primavero-bardzo dziękuję już zanotowane zaopatrze się.Dziękuję
Ależ proszę bardzo
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:26   #22
~Karolina~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
Dot.: Dekold w krostki

No właśnie mydełko siarkowe.... i ja uzywam żelu benzacne 10% działa przynajmniej nie mam czerwonych plam ....
~Karolina~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 18:53   #23
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Gładki dekolt, jak to robicie?

Piszę, po przeryciu dokładnym wszystkich dostęnych wątkó w tym temacie no i...ponawiam pytanie..
Nie znalazłam jeszcze takiego wątku z prawdziwego zdarzenia o tym a bardzo mnie to interesuje.

Nie mogę jakoś strasznie narzekać na dekolt, mimo, iż dotychczas to chyba do niego przywiazywałam najmniejszą uwagę, a mam już 27latek i chyba czas najwyższy zacząc

Właśnie siedzęsobie z pierwszą maską na dekolt (białka) i jestem ciekawa jak to bęzie działać.

Na ulicach widuję dziewczyny z ślicznym dekoltem i zastanawiam się jak one o niego dbają, że tak to efektownie wygląda.

Często borykam się z jakimiś wypryskami z białym płynem wewnątz i o ile są one pojedyncze, to prawie zawsze mam taki jeden upominek
Nie wiem jak z tym walczyć

Poza tym, moj dekolt nie jest gładki, ma liczne nierówności.
Myślę o peelingu, ale znów naczytałam się, iż peeling może niszczyć delikatną tam skórę.
Jak to naprawdę jest?

Jakie stosujecie oczyszczanie, peelingi i nawilżanie, by efektownie dbać o dekolt?

Wszak lato już za pasem...
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 21:53   #24
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Gładki dekolt, jak to robicie?

Robię peelingi, tym samym kosmetykiem co do twarzy. Nakładam na noc kwasy BHA [effaclar], rano przecieram tonikiem [hydraphase LRP] nakładam krem z wit C[ redermic], a na to jeszcze filtr 50+. I jest dobrze Ogólnie powiedziawszy, traktuję dekolt z taką samą troską jak twarz. Nie opalam, bo właśnie na dekolcie i na szyji najszybciej widoczne są uszkodzenia skóry i przebarwienia, a ja i tak mam kilka pieprzyków.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 07:00   #25
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Gładki dekolt, jak to robicie?

ja robię delikatny peeling skóry dekoltu i przeważnie wcieram ten sam krem co w twarz i szyje czasem stosuję też puder rozświetlający, który sprawia że dekolt fajnie się błyszczy
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 07:06   #26
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Gładki dekolt, jak to robicie?

Ja oświadczam, iż po białku (mimo iżpaskudne to mieć cośtakiego na dekolcie fuj) moja skóra jest śliczna, taka napięta i wygładzona...
Ahh i potem zastosowałam sobie jeszcze maseczke Garniera oczyszczająco-rozgzewającąz wyciągu z ogórka i też widziałam po tym jakąs poprawę (taka rybia łuska kolo szyji troszkę zniknęła)
Ehhh byle do lata
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 13:45   #27
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Gładki dekolt, jak to robicie?

O dekolt trzeba dbać tak jak o twarz, szyję. Jeśli skóra na dekolcie jest tłusta to konieczne jest wykonywanie peelingu i maseczki oczyszczającej , jeśli skóra jest sucha lub normalna to wówczas stosujemy peeling delikatniejszy i maseczki o działaniu regenerującym,nawilżające . Maseczka z białka ma działanie napinające i wygładzające. Spróbuj kiedyś wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pielęgnacyjny twarzy,szyi i dekoltu. Skóra po takim zabiegu jest rewelacyjnie gładka, nawilżona ,odżywiona. Wspaniały jest masaż twarzy,szyi i dekoltu. Również na dekolt polecam peeling kawitacyjny połączony z całym zabiegiem relaksującym. Warto taki zabieg powtarzać dość często.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 12:13   #28
Basiap53
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dekolt

Mam 54 lata i martwią mnie widoczne pionowe zmarszczki na dekolcie. Niestety najczęściej śpię na boku( próbuję zmienić ten nawyk). Czy peeling azjatycki byłby skuteczny w tej sytuacji? A może coś innego powinnam spróbować?
Basiap53
Basiap53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 13:16   #29
natalia.d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Gładki dekolt, jak to robicie?

A jakich specyfików uzywać do pielęgnacji dekoltu? Chodzi mi szczególnie o jakieś maseczki lub peelingi oczyszczające?

Proszę o pomoc!
natalia.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 14:13   #30
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
szorstka skóra na dekolcie, ratunku:(

kilka dni temu zauwazyłam ze skóra na moim dekolcie stała sie sucha,szorstka i powyskakiwało na niej pełno małych krostek, nie sa czerwone nie swedza tylko brzydko wygladaja nie wiem co stosowac, probowałam pillingi ale działaja tylko troche i na krótko, kremy nawilzajace stosuje, oliwki, kurcze nie wiem juz co robic
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.