ZBIORCZY: Uczulenie na słońce, fotoalergia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-26, 15:46   #61
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Miałam coś podobnego w tamtym roku w wakacje. Lekarz przepisał mi tabletki i maść do smarowania, jednak nie pamiętam już nazw... Najlepiej poradź się lekarza
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:33   #62
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Dziewczyny,
byłam na działeczce nad rzeką i po opalaniu wyskoczyły mi takie krostki na rękach.Czy to uczulenie na słońce?Dodam ze opalałam się już w tym roku w solarium i koleżanki na podwórku i nic mi wtedy nie wyskakiwało.
Czy to moze wina zanieczyszczeń w wodzie i piasku? A może czegoś brakuje mojemu organizmowi? Proszę o poradę jak się tego pozbyć? To mi wieczorem zniknęło ale na drugi dzień gdy się opalałam znowu to samo.POMOCY!

Edytowane przez Seagirl
Czas edycji: 2005-06-26 o 18:56
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:20   #63
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Wygląda na pokrzywkę - odczyn skórny (mojej mamie coś podobnego wychodzi od wody z kranu, a mnie wychodzi coś takiego po niektórych kremach). Poobserwuj czy wychodzi po opalaniu czy po pływaniu+opalaniu. Spróbuj może też pozmieniać co nieco w kosmetykach do opalania. Swędzi cię to? Szczypie?
Wiesz z uczuleniami to może cię uczulić prawie wszystko - nawet niezbyt dobrze wypłukana odzież prana w pralce w proszku (resztki proszku - szczególnie zapachy okropnie uczulają). Najlepiej udaj się do lekarza i zrób próby uczuleniowe - jakoś pod koniec września najlepiej. W aptece jest sporo środków przeciiwuczuleniowych dostępnych bez recepty - pokaż farmaceutce i powiedz co, jak i kiedy - powinna ci doradzić coś w sam raz.
Trzymaj się!

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:34   #64
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

raczej tak,mam takie samo,krosty tak wygladaja zwłaszcza tak gdy sie je podrapie...pij wapienko i mniej słonka!
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:33   #65
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Lightbulb Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Witam Ja mam dokładnie to samo po słoncu tylko,że u mnie zaczyna się na przedramieniu,mam tez to na twarzy,dostawałam nawet antybiotyki w zastrzykach,brr okropienstwo,uważaj na wodę,ona podrazania to i wtedy uczulenie się rozprzestrzenia.Pozdrawia m
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:51   #66
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Właśnie zauważyłam że po kąpieli stało się bardziej czerwone,teraz już trochę zniknęło.Zastanawiam sie dlaczego znowu to mam, ponieważ w zeszłym roku nie miałam,a ze 3 lata temu tak. Tylko że w tamtym roku nie opalałam się nad rzeką lub glinianką,może brudna woda też ma na to wpływ.Albo organizmowi brakuje wapna.
Jest jeszcze coś, wczoraj i dzisiaj opalałam się na przyspieszać,ten Ziaji, a wcześniej tylko na kremy z filtrem. Może podrażniłam skórę używając samego przyspieszacza?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:43   #67
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Całkiem możliwe że zrobiłaś sobie uczulenie. Odczyn uczuleniowy wyłazi po kolejnym kontakcie z tym co cię uczula. Ja kiedyś zrobiam sobie uczuleńsko właśnie po kremie który miał poprawiać opaleniznę. Stawiałabym na kosmetyk - chociaż z wodą też bardzo prawdopodobne.
Wapno pomaga ale trzeba je często pić. Poza tym jeśli masz kontakt z tym co cię uczula lub jeśli reakcja się nasili (czego nie życzę) samo wapno nie pomoże.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 13:32   #68
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Zobaczcie zdjęcie, czy to uczulenie na słońce?

Witam
Przyśpieszacz u mnie akurat nie miał wpływu na uczulenie,akurat wtedy opalałam sie bez niego i dostałam uczulenie.Ja byłam nad morzem tam własnie dostałam tej wysypki,z tego co mówiła mi pielęgniarka któa robiła mi zastrzyk to nie byłam pierwsza osobą która wróciła z nad morza a takim "upominkiem"
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:00   #69
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Ja mam ciemną cere i nigdy nie miałam problemów z opalaniem, do czasu jak zaczełam przyjmować tabletki hormonalne, mam bardzo podobne krosteczki do tych co ty opisujesz z tym że mi coś takiego wyskakuje ale na twarzy i czasem na dekolcie
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 21:46   #70
MargosR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 56
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Dzięki za odzew!!! Te krostki pojawiają się tylko po silnym opalaniu tzn. opalam się i nic się takiego nie dzieje, ale wystarczy, że pojadę gdzieś w ciepłe kraje i już je mam po jednym dniu. Dodam, że raczej nie leżę plackiem, tabletek hormonalnych tez nie biorę. Słyszałam o "trądziku Majorka", może to jest to ?
MargosR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 21:48   #71
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

ja mam cos takiego od slonca i od solarium wyskakuje prawie wszedzie jak przebywam dluzej na sloncu i nie zastosuje kremy z filtrem minimum 30, podobna skora tak najbardziej reaguje w maju i czerwcu, caly czas sukam sposobu zeby to pokonac w necie i u lekarza na razie nie moge nic znalesc, podobno pomaga wapno ale nie moge pis, na krostki stosuje pianke Sanofil. Jak ktoras z Was ma jakie sposob to prosze piszcie testuje kazda metode ehh
pozdr
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 21:58   #72
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: problem po solarium

dziwne z tymi lekarzami, bo ja tez mam uczulenie na slonce i dermatolog poradzil mi lykac betakaroten (lykam od jesieni) i przyzwyczaic skore stopniowo w solarium, niestety po solarium tez wyskakuja ale tylko na brzuchu a po sloncu na calym ciele, smaruje wtedy taka pianka z apteki Sanofilem i po trzech dniach znika, moze skora wreszcie sie przyzwyczai walcze dalej
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:51   #73
MKarkosz
Przyczajenie
 
Avatar MKarkosz
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie?? Na słońce??

Dziewczyny, już wiem mam prawdopodobnie łupież pstry.Co prawda nie byłam u żadnego lekarza, ale poczytałam troche w internecie na temat schorzeń skóry. Łupież ten objawia się plamkami przeważnie różowymi które nie opalają się pod wpływem słońca równiez troszke się łuszczą. Z tego co się zorientowalam można leczyć to masciami dostępnymi w w aptece bez recepty takim jak Nizoral. Zaraz lecę do apteki. Będę relacjonować postepny w leczeniu, może bedzie to przydatne dla ktorejś z Was.
MKarkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:46   #74
MKarkosz
Przyczajenie
 
Avatar MKarkosz
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie?? Na słońce??

Po kilku dniach walki z łupieżem kremem Nizoral zgłosiłam się w końcu do dermatologa. Lekarz potwierdził moje przypuszczenia, jest to łupież pstry czyli grzybica skóry...pisze, bo może przyda się to którejś z Was.
Lekarz zalecił mi smarowanie tych plamek jodyną oraz kremem Lamistil. Wszystko to można kupić w aptece bez recepty. Koszt kuracji ok 30 zł. Moje leczenie ma potrwac ok 7 dni.
Za tydzień napisze jak postępy w leczeniu. Mam nadzieje, że zwalcze tego grzyba
MKarkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:22   #75
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Trądzik foto-termo???

Witam wszystkich.

Jestem kolejnym trądzikowcem, który tu się skarży na swój los
Tyle, że mój trądzik jest dziwaczny: powraca wtedy, kiedy zaczyna świecić słońce i jest ciepło. Latem, jeśli nie jestem akurat na tabletkach czy innym zahamowywaczu, mam taki sajgon na twarzy, że sama się dziwię, że jeszcze parę tygodni wcześniej miałam przyzwoitą cerę.
Na trądzik wczesniej stosowałam różne specyfiki - naogół to, co zalecili lekarze. Od jakiegoś czasu okazało się, że jedyne, co działa, to diane35. zaczelam je brac w maju - zanim zaczelo sie słońce. i poskutkowalo - całe lato miałam święty spokój po raz pierwszy od paru lat. przestałam w październiku, kiedy słońce się schowało i wszystko było w porządku - cera ładna, wszystko w normie. aż jakiś miesiąc temu, zupełnie bezmyślnie, poszłam na solarium na 10 minut. nie żadne tam turbo ani nic - zwykłe, zwyklutkie. no i po balu - trądzik wrócił. na razie to jest kilka większych ropnych rzeczy na brodzie, ale jeśli sprawa rozwinie się tak, jak zazwyczaj, to niedługo nie będę mogła na siebie patrzeć.

Moje pytanie - czy ktoś ma podobne doświadczenia trądzikowe?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 22:53   #76
irmina_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik foto-termo???

Cytat:
Napisane przez kicala1
Witam wszystkich.

Jestem kolejnym trądzikowcem, który tu się skarży na swój los
Tyle, że mój trądzik jest dziwaczny: powraca wtedy, kiedy zaczyna świecić słońce i jest ciepło. Latem, jeśli nie jestem akurat na tabletkach czy innym zahamowywaczu, mam taki sajgon na twarzy, że sama się dziwię, że jeszcze parę tygodni wcześniej miałam przyzwoitą cerę.
Na trądzik wczesniej stosowałam różne specyfiki - naogół to, co zalecili lekarze. Od jakiegoś czasu okazało się, że jedyne, co działa, to diane35. zaczelam je brac w maju - zanim zaczelo sie słońce. i poskutkowalo - całe lato miałam święty spokój po raz pierwszy od paru lat. przestałam w październiku, kiedy słońce się schowało i wszystko było w porządku - cera ładna, wszystko w normie. aż jakiś miesiąc temu, zupełnie bezmyślnie, poszłam na solarium na 10 minut. nie żadne tam turbo ani nic - zwykłe, zwyklutkie. no i po balu - trądzik wrócił. na razie to jest kilka większych ropnych rzeczy na brodzie, ale jeśli sprawa rozwinie się tak, jak zazwyczaj, to niedługo nie będę mogła na siebie patrzeć.

Moje pytanie - czy ktoś ma podobne doświadczenia trądzikowe?
ja mam cos gorszego.od 3 lat mam blizny na buzi przez pryszcze chociaz nie wyduszalam(tylko na poczatku troche).lekarze mowili ze to przez ropne migdaly !migdaly usuniete a mi pryszcze nadal wyskakuja.mam oszpecona buzie w czerwonych bliznach.w miejscach gdzie sa blizny potrafia wyskakiwac pryszcze :-(chcialabym poddac sie jakiemus zabiegowi typu kwasy,laser!
irmina_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:02   #77
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Post Dot.: Trądzik foto-termo???

U mnie opalanie zdecydowanie poprawia cere, ale tylko wtedy, gdy jest umiarkowane. Gdy przesadzę z solarium i plażą we wakacje, już pod koniec sierpnia mam przykre niespodzianki Czy u Ciebie pogorszenie wystepuje po kilku dniach, czy dopiero po jakimś czasie? Często tak jest, że szybko pojawiają się pryszcze, gdy opalanie jest nieregularne. Jeśli rzadko korzystasz, a poszłaś na 10 min (lampy na twarz sa z reguły silniejsze) to spiekłaś i wysuszyłaś skórę, która sią broni i wytwarza więcej sebum, żeby zapobiec wysuszeniu. W letnie upały duże znaczenie też mają kosmetyki (zarówno do makijażu). Skóra latem bardziej się przetłuszcza, jeśli krem jest za 'ciężki', zatyka pory.
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:07   #78
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Trądzik foto-termo???

W te wakacje prawdę mówiąc opalałam się dość dużo jak na mnie - czyli byłam zbrązowiona, bo ostatnimi laty niestety nie mogłam z wiadomych względów Więc nie było to takie sporadyczne opalanie - ale wcześniej byłam chroniona diane35, więc nic mi nie wyskakiwało. Natomiast bez diane wystraczy odrobina słońca i mam załatwioną twarz. Ale nie są to takie wypryski jak od makijażu - to są wielkie bolące wrzody. I tylko w okolicy brody. Być może jakiś hormon się uakywnia, kiedy jest ciepło?? Nie wiem.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:51   #79
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Trądzik foto-termo???

Irmina: nie wiem, co ci poradzić, bo sama nie korzystałam nigdy z żadnych laserów. Po wyleczeniu trądziku (który po jakims czasi oczywiscie wrocil) uzywalam kwasow zeby pozbyc sie blizenek, a potem poszlam na maseczki dotleniające u kosmetyczki - one zniwelowaly brazowe przebarwienia. dosc szybko mi sie to wszystko pogoilo - chyba mialam wtedy szczescie. teraz juz tak szybko skora mi sie nie regeneruje.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 21:34   #80
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik foto-termo???

a robilas badanko na to czy nie jestes uczulona na promienie UV?
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 21:39   #81
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Trądzik foto-termo???

Cytat:
Napisane przez justiiii
a robilas badanko na to czy nie jestes uczulona na promienie UV?
Nie słyszałam o takim badaniu!!! Gdzie to można zrobić? Co to jest? Ile kosztuje?!!!
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 23:28   #82
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Post Dot.: Trądzik foto-termo???

Z tego co mi wiadomo to uczulenie na słońce/solarium objawia się małymi krostkami raczej a nie dużymi pryszczami To coś w rodzaju wysypki.
Natomiast tradzik pod wpływem słońca może się nasilać u osób ze wzmożoną potliwością (również na twarzy): pot i łoj są świetną pożywką dla bakterii...
Inna sprawa to reakcja całej mieszanki kosmetyków (krem, puder itd.) na promienie UV, niewiadomo jak niektóre składniki odziaływują na skórę kiedy zaczynają się 'rozkładać' (chemiczne filtry dają przecież krótkotrwałą ochronę) w słońcu

Może na wiosnę gruntownie oczyszczaj twarz u kosmetyczki, żeby zapobiec nawrotom trądziku
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 15:18   #83
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Trądzik foto-termo???

Oj, oczyszczanie mechaniczne też powoduje u mnie nadaktywność czegoś tam i potem są straszne problemy ze skórą. Może to kawitacyjne?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 19:57   #84
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Trądzik foto-termo???

Z tego co wiem istnieje odmiana tradziku o nazwie majorka - ktory wlasnie objawia sie po naslonecznieniu. W takim wypadku pozostaje nie opalac sie i filtrowac ile wlezie. Chyba lepiej byc blada i zdrowa niz opalona z tradzikiem...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 22:00   #85
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Trądzik foto-termo???

Pewnie że lepiej
zwlaszcza ze ja juz od paru lat przyzwyczailam sie do swojej bladosci. w tym roku opalalam sie, bo mialam diane35, które w jakiś sposób mnie chroniło przed tym efektem, ale tak wogole, to raczej unikam slonca bo ... po prostu nie lubię
dzięki za info poszukam sobie czegoś o tej odmianie trądzika.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:38   #86
sava86
Raczkowanie
 
Avatar sava86
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 135
GG do sava86
Exclamation Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Czy ktoś z was mógłby powiedzieć mi co to może być?? Wstawiam zdjęcia. Pomóżcie, bo szukając w internecie nic takiego nie znalazłam. na razie nie swędzi, ale chyba zaczyna ale to może dlatego że dziś odwiedziłam solarium. 4 dni temu pojawiły mi się cztery plamki na dekolcie dzisiaj zobaczyłam to co na zdjęciach i jeszcze trochę ;( Obawiam się...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bok na oziomie pępka.JPG (20,7 KB, 215 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dekolt.JPG (57,8 KB, 295 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dekolt2.JPG (46,3 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dekolt3.JPG (42,4 KB, 276 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pacha.JPG (52,9 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pachwina.JPG (30,0 KB, 180 załadowań)
sava86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:47   #87
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Musisz jak najszybciej udać się do dermatologa.
Mogłaś coś złapać na solarium np świerzb. Te plamki wyglądają na rózowy łupiez Gilberta,moja znajoma złapała własnie go na solarium.
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:48   #88
sava86
Raczkowanie
 
Avatar sava86
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 135
GG do sava86
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Dodam, że diety nie zmieniałam. Jem to samo co dotychczas tzn. prawie wszystko. Lat mam 21. Nigdy wcześniej nic podobnego nie miałam. Leczę się dermatologicznie na skórę twarzy, bo mam na czole jakiś dziwne wypryski (grudki), które są białe po wyciśnięciu. Leczę sie już 2 miesiąc dermosanem i akneroxidem L. Nic nie pomaga. Czytając po necie zauważyłam, że powodami zmian skórnych może być stres. Ja się stresuję bardzo, miewam dołki, depresje itp, ale nie często. Jestem nerwowa od zawsze, od małej dziewczynki. I co jeszcze mogę napisać w wieku 6-19 lat miałam bardzo często anginę i byłam faszerowana antybiotykami. Od 2 lat miałam ją 1 może 2. Co to może być. Potrzebuję natychmiastowych rad, bo jest sobota i nie wiem czy jechać z tym na pogotowie i w ogóle co robić. A i jeszcze miejsca gdzie mi się to pojawiło - dekolt i między piersiami - bardzo dużo, pod oboma pachami (2-4 sztuki), boki brzucha (kilka) i lewa pachwina bliżej kości biodrowej.
sava86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:48   #89
lacallie
Raczkowanie
 
Avatar lacallie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 424
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Zdjęcia niestety nie są zbyt wyraźne, ale powiem Ci na pocieszenie, że chyba miałam coś podobnego (tylko w mniejszej ilości) i to nie jest nic strasznego
Byłam z tym u deratologów (dwóch dla pewności, bo też sie przestraszyłam) i jeden przepisał mi maści, a drugi powiedział, że tego się nie leczy...samo mija
Nazwy tego nie pamietam, ale coś tam z drożdzakowym zapaleniem skóry, a bierze się to od ...solarium właśnie
Dla pewności idź do dermatologa, bo jak mówię...nie widać dokładnie plam na zdjęciach, więc nie wiem czy to to samo
lacallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:49   #90
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
Musisz jak najszybciej udać się do dermatologa.
Mogłaś coś złapać na solarium np świerzb. Te plamki wyglądają na rózowy łupiez Gilberta,moja znajoma złapała własnie go na solarium.
Pierwszy raz byłaś dziś na solarium?
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.