Kobieta w islamie ... - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 19:28   #901
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja z religii pamiętam, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga... więc w zamyśle miał być perfekcyjny... grzech pierworodny itd zmienił jego naturę ale Jezus właśnie miał być tym człowiekiem bez grzechu, czyli zamysłem Boga. Amhna więc to powinno Ci wyjaśnić dlaczego Bóg = Jezus.

EDIT:

jasno wynika, iz Jezus (człowiek bez grzechu czyli taki którego Bóg chciał stworzyć od początku) =Bog (wielki, niepojęty itd ) = człowiek niestety nie równa się człowiekowi gdyż "boskość" człowieka została przekreślona przez grzech pierworodny

Kurde dla mnie to całkiem logiczne


--------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------


BTW, fascynujący wątek

Edytowane przez mamaszkrabka
Czas edycji: 2014-11-23 o 19:40
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:51   #902
nel25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 28
Dot.: Kobieta w islamie ...

Droga Amhno,
Jezus jest Bogiem i czlowiekiem.Najprosciej, lopatologicznie tlumaczac to mozesz to porownac do np. szesciokata. Szesciokat jest wielokatem i jesdnoczesnie ... szesciokatem Tak samo, Jezus jest czlowiekiem ale tez i Bogiem!!! Bo to tak jakpowiedzmy 2w1. Tak by the way... czy ty bylas wczesniej katoliczka? Bo pytania, ktore zadajesz to tak na poziomie katechizmu dla gimnazjalistow. Czy Ty nie zadalas sobie najmniejszego trudu, zeby zrozumiec swoja religie(jesli urodzilas sie wrodzinie katolickiej) tylko od razu hop siup islam? No bo taki przejrzysty? I zeby nie bylo,ja mieszkam wsrod muzulmanow od ponad dziesieciu lat, moje dziecko bawi sie z ich dziecmi, ja mam kolezanki muzulmanki i na prawde takiego fanatyzmu jaki ty juz teraz prezentujesz u zadnej z nich nie widze.
nel25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:25   #903
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Kle_oo, chodze sama badz z siostrami meza. Na pobliski targ z owocami i warzywami chodze pieszo a jak chce do mallu czy cos to samochodem.
Wiele kobiet ma prawko (moje wszystkie kolezanki maja), samochodem jest po prostu latwiej wszedzie podjechac bo jest goraco (temp. czesto przekracza 50 st. a w samochodzie masz klime). W Iraku nie ma zakazow dla kobiet jezeli chodzi o wychodzenie z domu czy prowadzenie aut.

Sledziczku, ja juz wole nic nie zakladac bo znow mnie posadza o wabienie wiernych. :p :p
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:47   #904
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja tylko napisze, ze jakby byla tutaj tyene to by Cie Anha
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:48   #905
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość

Sledziczku, ja juz wole nic nie zakladac bo znow mnie posadza o wabienie wiernych. :p :p
jak nadasz wątkowi tytuł: "pytania odnośnie wiary katolickiej", to nie powinni się czepiać
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:49   #906
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Kobieta w islamie ...

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;49058858]Ja tylko napisze, ze jakby byla tutaj tyene to by Cie Anha[/QUOTE]


Przerwalo mi:/ ----> jakby byla tu tyene to by Cie Anhano skutecznie uswiadomila na temat chrzescijanstwa i katolicyzmu - jej poziom wiedzy teologicznej jest przeogromny i w przeciwienstwie do Ciebie umie swoje argumenty przedstawic MEGA merytorycznie.
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:01   #907
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Sledziczku, moze lepiej jak po prostu przyjdzie mi do glowy pytanie, wysle Ci wiadomosc prywatna jesli sobie tego zyczysz badz przeslesz mi linki do roznych stronek. ja sie w zakladanie tematow nie chce bawic.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 22:08   #908
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Sledziczku, moze lepiej jak po prostu przyjdzie mi do glowy pytanie, wysle Ci wiadomosc prywatna jesli sobie tego zyczysz badz przeslesz mi linki do roznych stronek. ja sie w zakladanie tematow nie chce bawic.
Pisz do tyene jak dziewczyny radza. Chyba nie ma tu nikogo z taka wiedza i kultura wypowiedzi
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:17   #909
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Sledziczku, moze lepiej jak po prostu przyjdzie mi do glowy pytanie, wysle Ci wiadomosc prywatna jesli sobie tego zyczysz badz przeslesz mi linki do roznych stronek. ja sie w zakladanie tematow nie chce bawic.
Pisz do tyene Amhna, ona ma wieksza wiedze niż ja i lepiej będzie Ci potrafiła ją przekazać. Jak Ci nie odpisze to wal do mnie
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 23:32   #910
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ponawiam pytanie- dlaczego odsłonięty facet nie prowokuje kobiet czy innych mężczyzn? Przecież przemoc seksualna wobec mężczyzn też się zdarza Czyli to znaczy, że kobieta umie powstrzymać swoją chuć a mężczyzna nie? I odpowiedz proszę, co byś zrobiła jakby Twój mąż spotkał bardzo wyzywającą kobietę i ją zgwałcił, bo przecież go "sprowokowała"
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2014-11-23 o 23:34
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 23:45   #911
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

To, ze jakas kobieta ubiera sie wyzywajaco nie oznacza, ze kazdy facet na nia sie nie rzuci. To byl przyklad.

Kobieta raczej faceta nie zgwalci, nie oszukujmy sie. Oczywiscie sa takie przypadki ale nie czesto.

Moj maz jak widzi inne kobiety to spuszcza wzrok, rozmawia tylko ze swoimi siostrami a co dopiero o gwalcie mowa. :p

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

A co do prowokacji- jak widzial w Europie dziewczyne w spodniczce to sie odwracal, jak jest scena erotyczna w filmie to zmienia kanal. Taki typ.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 00:02   #912
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Kobieta w islamie ...

No ale jakby jednak taką zgwałcił i powiedział, że zaczął wariować, że go prowokowała?
Nie wiem jak można nie rozmawiać z kimś będąc mężczyzną tylko dlatego, że ta osoba jest kobietą.
Poza tym wy nie prowokujecie mężczyzn, bo się zakrywacie, więc teoretycznie im łatwiej wytrzymać w celibacie. A kobieta przecież też ma potrzeby seksualne, dlaczego więc ma się męczyć widząc niezakrytego faceta? Dlaczego kobiety mogą być prowokowane i mieć trudniej, powinno być sprawiedliwie- wszyscy tzn. nie kobiety i mężczyźni się zakrywają
Pisałaś też o makijażu, że jest tylko dla męża. W ogóle się nie malujesz wychodząc na miasto? Ja mam np problemy z cerą, które leczę i nie wyobrażam sobie pokazać się publicznie bez podkładu i chodzi tu tylko wyłącznie o moje samopoczucie. Więc taka kobieta nie ma prawa nawet podkładu nałożyć żeby inne kobiety nie komentowały jej problemów z cerą? W tego typu docinkach akurat inne kobiety są najokrutniejsze często
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2014-11-24 o 00:04
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 07:40   #913
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Pisałaś też o makijażu, że jest tylko dla męża. W ogóle się nie malujesz wychodząc na miasto? Ja mam np problemy z cerą, które leczę i nie wyobrażam sobie pokazać się publicznie bez podkładu i chodzi tu tylko wyłącznie o moje samopoczucie. Więc taka kobieta nie ma prawa nawet podkładu nałożyć żeby inne kobiety nie komentowały jej problemów z cerą? W tego typu docinkach akurat inne kobiety są najokrutniejsze często
Pisała, że kobiety ja zaczepiaja pytając o to jaki puder nosi. Więc pewnie malować się mogą. Aczkolwiek pewnie "niewyzywająco".
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 08:02   #914
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kobieta w islamie ...

Mnie sie wydaje, ze chodzilo o to, jakiego pudru uzywa, ze ma taka jasna cerę. wiec mozliwe, z tamtejsze osoby myslaly, ze ona naklada sobie tone makijazu, zeby miec jasna karnacje.
ale skoro Amhna pisala, ze zalozyla tutaj konto, bo interesuje sie makijazem to pewnie sie maluje
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 08:50   #915
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Kiedys oglądałam program o muzułmankach w Polsce. Mogą się malować, paznokcie, czasem noszą krótkie spodenki, ale w domu i tylko dla męża. Nigdy nie zaakceptuje religii, która dopuszcza i usprawiedliwia jakąkolwiek przemoc według kobiet. Amhma - wierzę, że Twój facet jest w porządku. Zacznijmy od tego, że korzystasz z komputera i piszesz po polsku. Więc wszelkie insynuacje, że mógłby zgwałcić kobietę na ulicy są nie w porządku. Każda z was oburzyłaby się gdyby ktoś posądzał tż, czy mąż każdej z was o zdolność zgwałcenia przypadkowej kobiety na ulicy. Nie jest tak, że każdy muzułmanin gwałci kobiety, bije i poniża. Ale są zwyrodnialcy, którzy to robią. I nie jest zależne od religii, czy światopoglądu. Może od wychowania. Jeśli ojciec gwałci kobietę i dziecko to widzi może przeżyć traumę, która posunie go do takich zachowań. Kiedyś był reportaż o pedofilu, który pedofilem nie był. Dlaczego więc gwałcił dzieci? Sam był wielokrotnie gwałcony w dzieciństwie. Tak samo jak bite dziecko w przyszłości będzie bić innych a dziecko alkoholików może sięgnąć po alkohol.

Problem leży w tym, że gwałcicieli i pedofilii się nie karze i nie leczy. Kobieta po gwałcie przeżywa piekło. Nikt jej nie pomaga, rodzina się odsuwa, nie ma żadnej pomocy medycznej i psychologicznej a sąd pierwsze co robi to zastanawia się czy kobieta była winna. Dlatego uważam ten kraj za chory. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2014-11-24 o 08:56
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:42   #916
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Maluje sie ale delikatnie. Zazwyczaj podklad, puder, tusz do rzes.
Na rozne przyjecia eksperymentuje. Makijazu nauczylam sie z YT. :p

Z panzokciami to glownie chodzi o to, ze majac na paznokciach lakier, woda nie dotrze pod paznokiec, zatem wudhu (obmycie przed modlitwa) sie nie liczy a to znaczy, ze modlitwa rowniez.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Edeldredzia, na roznych przyjeciach, gdzie oczywiscie kobiety sa oddzielnie od mezczyzn, kobiety nosza miniowki, sa wystrojone jak ksiezniczki, wygladaja ladnie ale maja takie tapety (oczywiscie biale), ze hej! One maja bzika na punkcie bialej skory. Tu dziewczyna z ciemniejsza cera jest po prostu brzydka dlatego nosza soczewki, maluja wlosy na blond, uzywaja niemalze bialych pudrow.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:02   #917
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Kle_oo, chodze sama badz z siostrami meza. Na pobliski targ z owocami i warzywami chodze pieszo a jak chce do mallu czy cos to samochodem.
Wiele kobiet ma prawko (moje wszystkie kolezanki maja), samochodem jest po prostu latwiej wszedzie podjechac bo jest goraco (temp. czesto przekracza 50 st. a w samochodzie masz klime). W Iraku nie ma zakazow dla kobiet jezeli chodzi o wychodzenie z domu czy prowadzenie aut.

Sledziczku, ja juz wole nic nie zakladac bo znow mnie posadza o wabienie wiernych. :p :p
dziękuje ciekawiło mnie to Czyli jednak w miarę normalnie staracie się żyć. Masz jakieś zwierzątko w domu?
I z ciekawości zapytam-mają tam jakieś ciekawe (niespotykane u nas) kosmetyki?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:37   #918
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Maluje sie ale delikatnie. Zazwyczaj podklad, puder, tusz do rzes.
Na rozne przyjecia eksperymentuje. Makijazu nauczylam sie z YT. :p

Z panzokciami to glownie chodzi o to, ze majac na paznokciach lakier, woda nie dotrze pod paznokiec, zatem wudhu (obmycie przed modlitwa) sie nie liczy a to znaczy, ze modlitwa rowniez.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Edeldredzia, na roznych przyjeciach, gdzie oczywiscie kobiety sa oddzielnie od mezczyzn, kobiety nosza miniowki, sa wystrojone jak ksiezniczki, wygladaja ladnie ale maja takie tapety (oczywiscie biale), ze hej! One maja bzika na punkcie bialej skory. Tu dziewczyna z ciemniejsza cera jest po prostu brzydka dlatego nosza soczewki, maluja wlosy na blond, uzywaja niemalze bialych pudrow.


lol?
Serio, to robią?
Nie chcę oceniać nikogo, ale czy to nie jest dziwne ,że robią takie rzeczy ? Znaczy się, przecież są Arabkami, mają włosy jakie mają, cery jakie mają i używanie białego pudru przy pewnie ich nie za jasnej cerze, to raczej jakieś karykaturalne podobieństwo ?
Nie wiem, jak to wygląda szczerze powiedziawszy, ale Amhna, czemu się chca upodabniać do Europejek ? Czemu noszą soczewki, farbują włosy na blond? Nie lubią siebie takie jakie są, czy o co tu chodzi?
Możliwe jest to,że robia to samo co Azjatyckie kobiety czyli chcą się upodobnić do jakiegoś "ideału piękna"? Nie od dzis wiadomo ,że Azjatki , szczególnie te młode, to królowe sztuczności, operacji plastycznych itd.
Szczerze powiem, że mnie to dziwi, bo jesli jest tak jak mówisz, to to jest bardzo smutne.
A tak jeszcze się zapytam - jak "czystej krwi" , rodowite Arabki traktują żony Arabów nie wychowane w ich religii i kulturze? Mają jakieś uprzedzenia, czy coś?
W Azji osoba " z zewnątrz" zawsze pozostanie osobą z zewnątrz, zawsze pozostanie Gaijin.
A jak to się ma w kraju Twojego męża?
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:55   #919
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Edeldredzia, na roznych przyjeciach, gdzie oczywiscie kobiety sa oddzielnie od mezczyzn, kobiety nosza miniowki, sa wystrojone jak ksiezniczki, wygladaja ladnie ale maja takie tapety (oczywiscie biale), ze hej! One maja bzika na punkcie bialej skory. Tu dziewczyna z ciemniejsza cera jest po prostu brzydka dlatego nosza soczewki, maluja wlosy na blond, uzywaja niemalze bialych pudrow.
O rany, jedyna kultura w której mogłabym być uznana za piękność

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/po-r...anskiego/vgt57 ciekawostka
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 19:52   #920
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Nie mamy zwierzat a z kosmetykow to maja kohl cos jak kredka do oczu ale naturalna. Oczywiscie nie wszystkie sa naturalne i trzeba patrzec na sklad. Te naturalne sa bardzo fajne, maja tez czasem jakies olejki w sobie i uzywajac tego jako kredki, poprawiamy przy okazji kondycje rzes.

Zawsze jest tak, ze chcemy cos, czego nie mamy. Nie wszystkim blond pasuje i niektore wygladaja smiesznie. Wystarczy wpisac sobie w Google arabic bride make up i zobaczyc jak niektore wygladaja.. Byly nawet przypadki, ze w noc poslubna jak kobieta zmyla makijaz to maz byl w szoku, bo z jasnej jak gejsza kobiety, wymalowanej jak Barbie zrobila sie zwykla dziewczyna z ciemna cera. :p Ja zawsze chcialam miec ciemne wlosy, ciemniejsza cere a teraz uwazam moj odcien skory za atut. :p
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:18   #921
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O rany, jedyna kultura w której mogłabym być uznana za piękność
parę wieków temu ze względu na pochodzenie byłabyś cennym towarem na targu niewolników u arabów wtedy słowianki były bardzo pożądane i jak widać lata mijają a u nich pociąg do słowianek czy ogólnie do europejek nie zaginął a i nawet miejscowe z zazdrości starają się upodobnić do mieszkańców europy.
no i też jak wieki temu, lubią brać siłą.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:22   #922
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie mamy zwierzat a z kosmetykow to maja kohl cos jak kredka do oczu ale naturalna. Oczywiscie nie wszystkie sa naturalne i trzeba patrzec na sklad. Te naturalne sa bardzo fajne, maja tez czasem jakies olejki w sobie i uzywajac tego jako kredki, poprawiamy przy okazji kondycje rzes.
Naturalny kohl ma dużo ołowiu, przy częstym stosowaniu jest toksyczny (oczywiście skutki nie są natychmiastowe, dopiero jakieś schorzenia po latach, ale nie polecam).
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:30   #923
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie mamy zwierzat a z kosmetykow to maja kohl cos jak kredka do oczu ale naturalna. Oczywiscie nie wszystkie sa naturalne i trzeba patrzec na sklad. Te naturalne sa bardzo fajne, maja tez czasem jakies olejki w sobie i uzywajac tego jako kredki, poprawiamy przy okazji kondycje rzes.

Zawsze jest tak, ze chcemy cos, czego nie mamy. Nie wszystkim blond pasuje i niektore wygladaja smiesznie. Wystarczy wpisac sobie w Google arabic bride make up i zobaczyc jak niektore wygladaja.. Byly nawet przypadki, ze w noc poslubna jak kobieta zmyla makijaz to maz byl w szoku, bo z jasnej jak gejsza kobiety, wymalowanej jak Barbie zrobila sie zwykla dziewczyna z ciemna cera. :p Ja zawsze chcialam miec ciemne wlosy, ciemniejsza cere a teraz uwazam moj odcien skory za atut. :p
Zastanawiam się jak one dają radę w tym klimacie w takiej tapecie -bo patrząc po znajomych mi arabkach to naprawdę sporo muszą tego wszystkiego nałożyć na twarz żeby uzyskać taki efekt, a ja przy 28 nie nosze już pudru i podkładu bo zwyczajnie spływają , a przy 40 czy 50 stopniach
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:36   #924
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie mamy zwierzat a z kosmetykow to maja kohl cos jak kredka do oczu ale naturalna. Oczywiscie nie wszystkie sa naturalne i trzeba patrzec na sklad. Te naturalne sa bardzo fajne, maja tez czasem jakies olejki w sobie i uzywajac tego jako kredki, poprawiamy przy okazji kondycje rzes.

Zawsze jest tak, ze chcemy cos, czego nie mamy. Nie wszystkim blond pasuje i niektore wygladaja smiesznie. Wystarczy wpisac sobie w Google arabic bride make up i zobaczyc jak niektore wygladaja.. Byly nawet przypadki, ze w noc poslubna jak kobieta zmyla makijaz to maz byl w szoku, bo z jasnej jak gejsza kobiety, wymalowanej jak Barbie zrobila sie zwykla dziewczyna z ciemna cera. :p Ja zawsze chcialam miec ciemne wlosy, ciemniejsza cere a teraz uwazam moj odcien skory za atut. :p
Ja zawsze chciałam być ciemna tzn. skóra, rzęsy, brwi, włosy, taka kobieta jak dla mnie ładniej wygląda bez makijażu, rzęsy są widoczne, nie czerwieni się itd. A niestety jestem blond bledziochem Opalać się nienawidzę, kiedyś jak byłam nastolatką to latałam na solarium, a teraz od dawna mam w drugą stronę, zresztą nie mogę bo mam kłopoty z cerą, więc a to krem z kwasem a to leki itd. No i głowa totalnie boli mnie od słońca, nienawidzę upałów, kierunek moich wypraw to będzie raczej północ, marzy mi się kiedyś zwiedzić Skandynawię W makijażu jasnoskóre kobiety wyglądają fajnie, więc nie jest tak źle No i wolniej się starzeją
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:31   #925
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie mamy zwierzat a z kosmetykow to maja kohl cos jak kredka do oczu ale naturalna. Oczywiscie nie wszystkie sa naturalne i trzeba patrzec na sklad. Te naturalne sa bardzo fajne, maja tez czasem jakies olejki w sobie i uzywajac tego jako kredki, poprawiamy przy okazji kondycje rzes.

Zawsze jest tak, ze chcemy cos, czego nie mamy. Nie wszystkim blond pasuje i niektore wygladaja smiesznie. Wystarczy wpisac sobie w Google arabic bride make up i zobaczyc jak niektore wygladaja.. Byly nawet przypadki, ze w noc poslubna jak kobieta zmyla makijaz to maz byl w szoku, bo z jasnej jak gejsza kobiety, wymalowanej jak Barbie zrobila sie zwykla dziewczyna z ciemna cera. :p Ja zawsze chcialam miec ciemne wlosy, ciemniejsza cere a teraz uwazam moj odcien skory za atut. :p
Dlaczego kobiety się bielą? Kto ustanawia kanony mody? Macie czasopisma modowe, albo nie wiem co... Poza tym kobiety odkrywają tez ręce czy stopy. Nie widać wtedy kontrastu między prawie białą twarzą a resztą ciała?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2014-11-24 o 21:34
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:45   #926
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ale takie makijaze sa zarezerwowane na wesela, uroczystosci itp. W normalny dzien tak nie chodza chociaz zdarza sie.
Moja najlepsza kolezanka tutaj ma bardzo ciemna skore a jak mi pokazala zdj ze slubu to jakby dwie inne osoby. Byla bardziej biala niz ja.

Nie wiem skad takie kanony. Oni po prostu wola biala skore, jasne wlosy oraz oczy. Raz poszlysmy z siostrami meza do fryzjera bo chcialam by mnie uczesano, zlecialo sie z 10 kobiet i wszystkie mnie dotykaly, lapaly za wlosy itp.
Arabki maja bzika na punkcie pieknosci. Na ulicy moze wygladac jak normalna, skromna dziewczyna ale na imprezach, gdzie sa tylko kobiety, wygladaja zupelnie inaczej. Wiekszosci biala skora oraz blond w ogole nie pasuje ale one mysla, ze wygladaja jak naturalne pieknosci. Dla mnie jest to bez sensu ale dla nich ma duze znaczenie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:57   #927
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Wiele kobiet maluje się okropnie: tapety jakby tynk położył, platynowe włoski i spalona skóra... U nas się opalają. Tak mają i już. Pewnie jesteś najpiękniejsza. Nie czujesz się zakłopotana jak się zlatują i cię dotykają?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:59   #928
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czasem. ale ja znowu zachwycam sie ich uroda bo wedlug mnie naprawde sa sliczne. Na poczatku mialam przy nich kompleksy ale zaczely mi wmawiac, ze jestem piekna to mi przeszlo. :p
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:35   #929
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czy w Iraku obowiazuje prawo szariatu?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 16:19   #930
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Prawo oparte jest na szyickiej i sunnickiej interpretacji szariatu.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.