Kobieta w islamie ... - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-25, 18:11   #931
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czyli?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:12   #932
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Niawka Pokaż wiadomość
Pisała, że kobiety ja zaczepiaja pytając o to jaki puder nosi. Więc pewnie malować się mogą. Aczkolwiek pewnie "niewyzywająco".
Jak widze czasem makijaze muzulmanek, to odnosze zupelnie odwrotne wrazenie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:37   #933
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Wszystko zalezy od kobiet. Niektore z nich sa zmuszane do noszenia nakrycia glowy, inne traktuja to jak nowa fryzure.. Dla nich sam hijab to skromnosc, a zachowanie czy makijaz sie nie liczy, szczegolnie w Europie i z tego, co zaobserwowalam w krajach Zatoki rowniez.
Sam hijab nie jest wyznacznikiem skromnosci.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Pannaatopowa, czyli oparte na Koranie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:01   #934
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Pannaatopowa, czyli oparte na Koranie.
czyli jest szariat nieoparty na Koranie? Też nazywa się szariat czy jakoś inaczej?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:05   #935
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Pannaatopowa zapytala: "czyli?" Zatem odsylam do Koranu, tam jest opisane prawo.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Btw, pytalam Irakijczykow o gwalty. Tutaj kobiety, ktore zglosza gwalt i znaja sprawce, poddawane sa jakims testom na obecnosc jego DNA czy cos takiego.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:06   #936
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kobieta w islamie ...

Pamiętam,że gdy jako nastolatka dopiero zaczynałam się malować było takie powiedzonko - "wymalowała się jak ruska dziewica" wśród starszego pokolenia. My mówiliśmy tapeta Znam kilka rosjanek i ukrainek-faktycznie albo nie malują się wcale, albo jak chwycą kosmetyki to twarz się robi we wszystkie kolory tęczy, ale nigdy nie spotkałam kobiet malujących się intensywniej od arabek. Czasem ten mega mocno makijaż pasuje - po prostu komponuje się z ich egzotyczną urodą, ale czasem tylko, że ja do tej pory byłam przekonana, że one tak w europie szaleją (z racji temperatur no i zupełnie innej mentalności ludzi tutaj), a tu widzę u siebie też nie żałują na kolorówkę
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:09   #937
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Pannaatopowa zapytala: "czyli?" Zatem odsylam do Koranu, tam jest opisane prawo.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Btw, pytalam Irakijczykow o gwalty. Tutaj kobiety, ktore zglosza gwalt i znaja sprawce, poddawane sa jakims testom na obecnosc jego DNA czy cos takiego.
super, czyli nie potrzebują 4 świadków na potwierdzenie swojej prawdomówności?

Pannaatopowa zapytała czyli? a ja za nią pytam co oznacza prawo oparte na szyickiej i sunnickiej interpretacji szariatu.Czym różni się od prawa szariatu opartego na innej (jakiej) interpretacji. To akurat mnie zainteresowało.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 19:22   #938
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Mozna spotkac mocno wymalowane choc dla nich jest to sredni makijaz. Niektore panny mlode wygladaja jak "kukły" za przeproszeniem, wybielone, wyświechtane. Kiedy pytam ich po co im taki makijaz, odpowiadaja, ze blondynki sa ladne z natury, a one musza sie poprawiac.
Znamy jedna pare tutaj. Maz byl zachwycony swoja zona na slubie a jak zmyla makijaz, czar prysl. Podobno ciagle latala po kosmetyczkach a maz w koncu wzial druga, bielsza zone. Uroda ma tu znaczenie i to duze, szczegolnie jasna cera. Na wesela, przyjecia itp. kobiety stroja sie jak moga, by starsze kobiety je ogladaly i zaproponowaly slub z ich synem. Bylismy raz na weselu (oczywiscie faceci oddzielnie), gdzie siedzialam z siostrami meza. Tylu propozycji zamazpojscia w zyciu nie dostalam. Kazdy sie pytal skad jestem, co ja tu robie i czy jestem wolna.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Do do szariatu- niektore hadisy sa uznawane przez szyitow, a przez sunnitow nie i odwrotnie. Sunnici sledza glebiej zycie proroka Muhammada i probuja go nasladowac.
Roznice tez zaleza od szkoly (madhab), ktore rowniez sa zroznicowane jezeli chodzi o nauki, male roznice w modlitwach itp.
Przykladowo: szyici pozwalaja na slub tymczasowy, a sunnici juz nie. Traktuja to jako seks przedmalzenski, a za seks przedmalzenski jest kara.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:31   #939
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Do do szariatu- niektore hadisy sa uznawane przez szyitow, a przez sunnitow nie i odwrotnie. Sunnici sledza glebiej zycie proroka Muhammada i probuja go nasladowac.
Roznice tez zaleza od szkoly (madhab), ktore rowniez sa zroznicowane jezeli chodzi o nauki, male roznice w modlitwach itp.
Przykladowo: szyici pozwalaja na slub tymczasowy, a sunnici juz nie. Traktuja to jako seks przedmalzenski, a za seks przedmalzenski jest kara.
czyli różnice jak między katolikami/ prawosławnymi/ luteranami/ metodystami itp? To samo źródło ale inaczej interpretowane?

Czy prawo szariatu może być oparte na interpretacjach innych niż szyici/sunnici? Której interpretacji podlegasz? Kto o tym decyduje? Ty czy Twój mąż/ jego ojciec/ ktoś inny?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:56   #940
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czytam ten wątek od początku, czytam, czytam, czytam... 30 stron, co rusz pojawiają się argumenty o odcinaniu rąk i paleniu kobiet w Biblii i jestem zszokowana, że przez 30 stron żadna chrześcijanka nie była w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi na to.

Według chrześcijan śmierć Jezusa na krzyżu była ofiarą ostateczną i od tej pory nie obowiązuje wiele zasad Starego Testamentu, co oznacza że mają one wartość jedynie historyczną! Ja nie wiem czy to jest jakaś informacja, którą Kościół Katolicki ukrywa przed wami, że nie możecie tego przytoczyć i uciąć dyskusję o tym jaka Biblia jest be?

Z tego co wiem w Koranie nie było takiego przełomowego momentu, który prowadziłby do przedawnienia niektórych przepisów, dlatego uważa się go za zacofany.

A po to jest doktryna, żeby dopasowywać Biblię do realiów współczesności, ponieważ z założenia nie ma ona być traktowana dosłownie, a raczej jako zbiór wskazówek. Powoływanie się więc na jakieś kamieniowanie czy zasadę oko za oko jest chybione, ponieważ to nigdy nie było przyjmowane w sposób dosłowny, nawet w czasach, w których Biblia powstawała. Oko za oko nie oznacza, że trzeba komuś wyłupić oko, ale że ma zapłacić odszkodowanie równowartości własnego oka. Biblia to zbiór przypowieści z morałem, z których czytelnik ma wyciągać wnioski, a nie tępo przyjmować dosłowne brzmienie.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:03   #941
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja sama decyduje o tym.

Z tymi szyitami i sunnitami to dlugi temat. Niektorzy z nich mowia, ze tego podzialu nie ma, gdyz Koran jest jeden, Allah jest jeden, sa ci sami prorocy itp. Ja sie z tym zgadzam.

Szyici twierdza (i o to jest glowny spor), iz khalifem nie powinien byc Omar ibn Al Khattab tylko Ali, gdyz nalezal do rodziny Muhammada.
Tych podzialow jako tako nie widac, wiele osob mowi, iz islam jest jeden, ale to w polityce glownie sa klotnie. Jak szyicka partia dorwie sie do wladzy, szyici protestuja i na odwrot.
Moi Irakijczycy sa szyitami, ale moj maz juz nie uwaza, iz podzialy sa potrzebne. Mowi, ze islam jest jeden. Gdy sie poznalismy, nie bylo pytan typu: "jestes szyita?" Po prostu liczy sie islam. Moi sasiedzi w Bagdadzie sa rozni (bo np. w miescie Najaf nie ma sunnitow, Bagdad jest zroznicowany), wszyscy zyjemy w zgodzie, nikt sie nie kloci, nie prowadzi dyskusji na temat podzialow. W czasach Muhammada nie bylo czegos takiego jak szyizm czy sunnizm, islam byl jeden, dla wszystkich.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Viann, byc moze ja patrze poprzez pryzmat islamu, bo muzulmanie opieraja sie na Koranie bardzo mocno. Skoro Biblia ma nie byc traktowana doslownie, to ok. Juz rozumiem. Dzieki.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 20:39   #942
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Ja sama decyduje o tym.

Z tymi szyitami i sunnitami to dlugi temat. Niektorzy z nich mowia, ze tego podzialu nie ma, gdyz Koran jest jeden, Allah jest jeden, sa ci sami prorocy itp. Ja sie z tym zgadzam.

Szyici twierdza (i o to jest glowny spor), iz khalifem nie powinien byc Omar ibn Al Khattab tylko Ali, gdyz nalezal do rodziny Muhammada.
Tych podzialow jako tako nie widac, wiele osob mowi, iz islam jest jeden, ale to w polityce glownie sa klotnie. Jak szyicka partia dorwie sie do wladzy, szyici protestuja i na odwrot.
Moi Irakijczycy sa szyitami, ale moj maz juz nie uwaza, iz podzialy sa potrzebne. Mowi, ze islam jest jeden. Gdy sie poznalismy, nie bylo pytan typu: "jestes szyita?" Po prostu liczy sie islam. Moi sasiedzi w Bagdadzie sa rozni (bo np. w miescie Najaf nie ma sunnitow, Bagdad jest zroznicowany), wszyscy zyjemy w zgodzie, nikt sie nie kloci, nie prowadzi dyskusji na temat podzialow. W czasach Muhammada nie bylo czegos takiego jak szyizm czy sunnizm, islam byl jeden, dla wszystkich.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Viann, byc moze ja patrze poprzez pryzmat islamu, bo muzulmanie opieraja sie na Koranie bardzo mocno. Skoro Biblia ma nie byc traktowana doslownie, to ok. Juz rozumiem. Dzieki.
dziękuję za info. Zanim nawróciłaś się na islam byłaś niewierząca?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:41   #943
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Zawsze wierzylam, ze Bog jest. Nie wiem jak okreslic siebie przed konwersja.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:53   #944
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Zawsze wierzylam, ze Bog jest. Nie wiem jak okreslic siebie przed konwersja.
jeżeli byłaś ochrzczona i chodziłaś do kościoła to byłaś katoliczką.

Pytam jakiego byłaś wyznania przed konwersją bo zaskoczyło Cię że Biblii nie traktuje się dosłownie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:11   #945
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Kobieta w islamie ...

Mało kto w Polsce nie jest ochrzczony, nie znaczy to, że jest w ogóle wychowywany zgodnie z wiarą. Chrzest jeszcze nie robi z nikogo katolika.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:21   #946
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Mało kto w Polsce nie jest ochrzczony, nie znaczy to, że jest w ogóle wychowywany zgodnie z wiarą. Chrzest jeszcze nie robi z nikogo katolika.
Chrzest to obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, początek życia z Bogiem. Ale wiedzy na temat własnej religii nie daje. Standardowa edukacja polskiego katolika kończy się na Komunii Świętej lub bierzmowaniu. I pewna podstawową wiedzę uzyskuje się.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-11-25 o 21:22
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:42   #947
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Chrzest to obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, początek życia z Bogiem. Ale wiedzy na temat własnej religii nie daje. Standardowa edukacja polskiego katolika kończy się na Komunii Świętej lub bierzmowaniu. I pewna podstawową wiedzę uzyskuje się.
Ale często małżeństwa chrzczą bo wypada, a nie bo wierzą i dziecko jest ochrzczone i nie chodzi do kościoła i dopiero na religii w szkole czegoś się dowiaduje i wmawiają Ci że wierzysz lub masz wierzyć... Wg mnie takie podejście nie czyni z takiej osoby katolika. Ba! Samo chodzenie do kościoła co niedzielę nie czyni z człowieka katolika, czy to że się odbębniło komunię z której i tak się nie rozumie po co to tak do końca (na zdjęciach z mojej komunii dzieci grzebią w nosie, gadają ze sobą, bawią się wstążkami czy kwiatkami przy ubraniu, usypiają... więc po co ta komunia jak i tak Ci którzy ją otrzymują i tak nic nie widzą poza tym tego, że ładnie się wystroją, siedzą w określonym szyku i dostaną opłatek od księdza). Wg mnie bycie katolikiem, muzułmaninem, buddystą czy innowiercą nie jest zapisane na papierkach, ale w nas samych.

Ja mam chrzest, komunie i bierzmowanie za sobą, ale i tak obecnie jestem niewierząca. Nie dokonałam apostazji bo po prostu nie chce mi się chodzić i tego załatwiać. Religie we współczesnym świecie raczej mają charakter przekazania moralności, a ona jak wiemy ma różne interpretacje co jest dobre a co złe. Ja uważam, że lepiej moralność wyznaczać za pomocą zasady: nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Nie trzeba rozpisywać się na setki stron tekstu jak w Biblii czy Koranie, a przekaz jak najbardziej treściwy.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-11-25 o 21:43
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 08:02   #948
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Kobieta w islamie ...

Tak do tematu dorzucę

http://facet.wp.pl/gid,17054225,img,...iazdjecie.html
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 08:57   #949
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Ja mam chrzest, komunie i bierzmowanie za sobą, ale i tak obecnie jestem niewierząca. Nie dokonałam apostazji bo po prostu nie chce mi się chodzić i tego załatwiać. Religie we współczesnym świecie raczej mają charakter przekazania moralności, a ona jak wiemy ma różne interpretacje co jest dobre a co złe. Ja uważam, że lepiej moralność wyznaczać za pomocą zasady: nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Nie trzeba rozpisywać się na setki stron tekstu jak w Biblii czy Koranie, a przekaz jak najbardziej treściwy.
Czyli formalnie jesteś katoliczką, figurujesz w księgach parafialnych. I zawsze możesz wrócić do kościoła.

zależy co komu sprawi/ nie sprawia przyjemności. Równie dobrze ktoś może Ci narzucać islam bo to dla niego jest najwspanialsza religia i chce dla Ciebie jak najlepiej.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 09:44   #950
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość

zależy co komu sprawi/ nie sprawia przyjemności. Równie dobrze ktoś może Ci narzucać islam bo to dla niego jest najwspanialsza religia i chce dla Ciebie jak najlepiej.
Tak ale to zasada nie rób drugiemu co tobie niemiłe czyli w tym wypadku nie narzucaj komuś swojej religii bo sam nie chcesz żeby ktoś narzucal ci swoją.
Hmm nie można by tej zasady podpiąć pod chrześcijanskie "kochaj bliźniego jak siebie samego" ?
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 09:56   #951
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Niawka Pokaż wiadomość
Tak ale to zasada nie rób drugiemu co tobie niemiłe czyli w tym wypadku nie narzucaj komuś swojej religii bo sam nie chcesz żeby ktoś narzucal ci swoją.
Hmm nie można by tej zasady podpiąć pod chrześcijanskie "kochaj bliźniego jak siebie samego" ?
no ale MOJA religia jest taka wspaniała i dużo tracisz jej nie wyznając, moja jest najmojsza i chcę dla Ciebie jaknajlepiej. (ironizuję)

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego - nie więcej i nie mniej. To przykazanie jest takie akuratne. I trudne czasami do stosowania. Bo czasami kocha się druga osobę nad życie (swoje)/a czasami jest ten problem że nienawidzi się siebie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:58   #952
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Chrzest to obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, początek życia z Bogiem. Ale wiedzy na temat własnej religii nie daje. Standardowa edukacja polskiego katolika kończy się na Komunii Świętej lub bierzmowaniu. I pewna podstawową wiedzę uzyskuje się.

Tylko, ze ta wiedza jest bardzo znikoma. Na przykladzie moich lekcji relgii w szkole:
zazwyczaj puszczane byly filmy o tym, jak chrzescijanstwo chroni zycie (filmy o aborcji), raz na jakis czas czytalismy Pismo Swiete i tyle. Lekcje religii wygladaly jak przerwy i oprocz uogolniania i w pewnym sensie przyciskania do chrzescijanstwa ("wszyscy tu jestesmy chrzescijanami, musimy to i tamto..") nie bylo w tych lekcjach nic specjalnego. W szkole sredniej zaczelam interesowac sie religiami, duzo pytalam zakonnice, co doprowadzalo ja do szalu.
Pytalam rowniez i rozmawialam o innych religiach, by miec porownania, ale ona zbywala mnie mowiac, ze cudze chwale, swego nie znam. Dodam, ze mialam najlepsze oceny z tego przedmiotu, chetnie uczestniczylam w zajeciach i bardzo czesto odpowiadalam na pytania, ktore dla innych rowiesnikow byly z kosmosu.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:27   #953
Vairen
Raczkowanie
 
Avatar Vairen
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 253
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
no ale MOJA religia jest taka wspaniała i dużo tracisz jej nie wyznając, moja jest najmojsza i chcę dla Ciebie jaknajlepiej. (ironizuję)

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego - nie więcej i nie mniej. To przykazanie jest takie akuratne. I trudne czasami do stosowania. Bo czasami kocha się druga osobę nad życie (swoje)/a czasami jest ten problem że nienawidzi się siebie.
albo zakaz sprzedaży szkodliwych dla zdrowia rzeczy, jak papierosy, czy cola. Kocham swój organizm, nie palę/piję tych świństw - innym też trzeba zakazać dla ich dobra.
Gdzie tu granica? Albo aborcja - wszyscy Chrześcijanie, Muzułmanie, Buddyści mają takie samo zdanie i jak najbardziej wpisuje się w przykazanie miłości.

Znowu schodzimy z tematu.

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Poza tym wy nie prowokujecie mężczyzn, bo się zakrywacie, więc teoretycznie im łatwiej wytrzymać w celibacie.
Niestety to tak nie działa na dłuższą metę. Czytałam, że w Egipcie, kobiety okryte od stóp do głów są obmacywane na ulicy.

Facet tam aż do momentu, że go stać na ślub ma zerowy kontakt z obcymi kobietami (spoza rodziny). Nawet ich zobaczyć nie może na mieście, bo zakryte od stóp do głów. Porozmawiać, dotknąć, po prostu poznać jako drugiego człowieka. Nie ma takiej opcji. I im odbija

Cytat:
Habiba pamięta ten dzień, kiedy grupa mężczyzn goniła ją po ulicy. – Chodź! – krzyczeli, robiąc sprośne gesty. Uciekała co sił w nogach. – Tak się bałam, że któryś z nich mnie dotknie. Wbiegła do apteki. Stali pod drzwiami, wrzeszcząc i pokazując, co z nią zrobią. Apteka była pełna ludzi.
– Nikt nie uczynił nic, aby mi pomóc, mimo moich próśb – opowiada dziewczyna. Czekała, aż napastnicy znudzą się i odejdą. To trwało dwie godziny. Habiba ma 19 lat, jest studentką. Mówi, że w Egipcie takie rzeczy dzieją się codziennie. [...]
37-letnia Lyla szła ruchliwą ulicą Kairu, gdy przyczepił się jakiś facet. Dotknął jej pupy i pokazał jednoznacznie erotyczny gest. Nie przestraszyła się, tylko zapytała:
– Nie wstyd ci? Uderzył ją w twarz i zaczął krzyczeć: – Mam prawo to robić!
http://rokor1.pl/mid-east/technology...ia-gwaltu.html
Vairen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:33   #954
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Powstal program na jednej z egipskich stacji tv, gdzie kobiety przychodzily i skarzyly sie na macanki itp. Te kobiety przechodzily szkolenie, uczyly sie jak sie bronic przed takimi facetami. Nie wiem jak jest w Egipcie, ale w Iraku sie z tym nie spotkalam.
Zdarzaly sie zaczepki slowne typu: "mashallah" ale nie slyszalam o macankach.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:45   #955
Vairen
Raczkowanie
 
Avatar Vairen
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 253
Dot.: Kobieta w islamie ...

dużo też ludzi, którzy byli w Egipcie potem o tym pisze, np:
http://free4web.pl/3/2,63006,112007,4573538,Thread.html

Cytat:
Moja dziewczyna przeżyła kilka "obmacywań".Na początku traktowała to jako zbieg okoliczności,że ręka Araba zapałętała się jakoś dziwnie przy biuście.Ale ile tych zbiegów można doświadczyć?! Raz,gdy się nieco rozdzieliliśmy w jednym z pietrowych sklepików(ja poszedłem oglądać pamiątki,dziewczyna ciuchy),to młodziutki Arab (15-17 lat) dokładnie wymacał Ją niby zakładając hustkę,czy okrywając Ją jakimiś szmatkami a przy tym przytulał się do Niej jak do swojej klaczy.Reakcja dziewczyny była natychmiastowa i ... uciekła wręcz od tego nahalnego jegomościa informując mnie że szybko stąd musimy wyjść.Nie wiedziałem o co chodzi,dopiero później-na ulicy-powiedziała,że ten gówniarz zaczynał Ją obmacywać.Chciałem tam wrócić i mu strzaskać ryj.Kolejne zdarzenie było,jak wracaliśmy spacerkiem do hotelu.Szedł przed nami,nagle za nami,cały czas jakiś młodzieniec.Nagle podszedł od strony dziewczyny i zaczął się przymilać:jak się masz,skąd jesteście i takie tam.Gdy podawał rękę na przywitanie robił to po Jej biuście.
Przecież wiadomo, że ludzie się tacy nie rodzą, tylko kultura ich kształtuje na takich dzikusów. Ciekawa jestem co różni Irak od Egiptu, że tam jest inaczej według twoich słów. Naprawdę chętnie bym się dowiedziała.

Edytowane przez Vairen
Czas edycji: 2014-11-26 o 12:53
Vairen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:50   #956
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Przecież wiadomo, że ludzie się tacy nie rodzą, tylko kultura ich kształtuje na takich dzikusów. Ciekawa jestem co różni Irak od Egiptu, że tam jest inaczej według twoich słów. Naprawdę chętnie bym się dowiedziała.
Głównie to, że w Iraku, mnóstwo czasu spędzili Amerykanie i wojska europejskie, narzucając im poniekąd laicyzacje takich kwestii.

Cytat:
Tych podzialow jako tako nie widac, wiele osob mowi, iz islam jest jeden, ale to w polityce glownie sa klotnie. Jak szyicka partia dorwie sie do wladzy, szyici protestuja i na odwrot.
Absolutnie się nie zgodzę. Wszyscy radykałowie wywodzą się z sunnitów, tylko szyci uznają godzinne małżeństwa dla seksu. Ogólnie rzecz biorąc większość sunnitów jakich spotkałam, mówi o szyitach z pogardą, bo są oni dużo mnie religijni od typowego sunnity. Aktualnie różnicy praktycznie nie ma, bo szyitów już praktycznie nie ma, szyici zostali przy władzy np. w Syrii, a nawet tam mają olbrzymi problem po wkroczeniu sunnickiego ISIS.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:58   #957
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

No widzisz, ja mam inne zdanie. Dla mnie szyici sa bardziej religijni. Nie znam szyitow, ktorzy pija alkohol, bawia sie z dziewczynami itp. sunnitow juz tak. To, co robia sunnici w Europie czasem mnie przeraza, o szyitach nic nie slyszalam.
W polityce niech sie tluka, wsrod tego, co widze tutaj, nikt nie dba o podzialy. Byc moze dlatego, ze Irak jest mieszany pod tym wzgledem nie tak jak np. Iran, nie wiem ale w kazdym badz razie nie spotkalam sie z przejawami nienawisci ze wzgledu na podzialy.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Sunnici mysla, ze szyici modla sie do
Alego co jest kompletna bzudra.. Wiele razy slyszalam cos takiego, ale wsrod szyitow nigdy tego nie zauwazylam. Oni po prostu uwazaja, ze Ali powinien byc khalifem, gdyz wywodzil sie z rodziny Proroka.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:04   #958
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
No widzisz, ja mam inne zdanie. Dla mnie szyici sa bardziej religijni. Nie znam szyitow, ktorzy pija alkohol, bawia sie z dziewczynami itp. sunnitow juz tak. To, co robia sunnici w Europie czasem mnie przeraza, o szyitach nic nie slyszalam.
W polityce niech sie tluka, wsrod tego, co widze tutaj, nikt nie dba o podzialy. Byc moze dlatego, ze Irak jest mieszany pod tym wzgledem nie tak jak np. Iran, nie wiem ale w kazdym badz razie nie spotkalam sie z przejawami nienawisci ze wzgledu na podzialy.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Sunnici mysla, ze szyici modla sie do
Alego co jest kompletna bzudra.. Wiele razy slyszalam cos takiego, ale wsrod szyitow nigdy tego nie zauwazylam. Oni po prostu uwazaja, ze Ali powinien byc khalifem, gdyz wywodzil sie z rodziny Proroka.
Ponieważ szyitów już praktycznie nie ma. Mają swoje enklawy jak Syria czy Iran, Irak. Mniej niż 10% islamu zgodnie z danymi z zeszłego roku. Po tegorocznych rzeziach w Syrii, będzie ich jeszcze mniej.

http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/ha...22014/13835375 - mam nadzieje, że mnie nie zbanują za linka. Bardzo dobry dokument o islamie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:22   #959
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

A tu nie mozna linkow wklejac czy co? :p
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:35   #960
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Vairen Pokaż wiadomość
Niestety to tak nie działa na dłuższą metę. Czytałam, że w Egipcie, kobiety okryte od stóp do głów są obmacywane na ulicy.

Facet tam aż do momentu, że go stać na ślub ma zerowy kontakt z obcymi kobietami (spoza rodziny). Nawet ich zobaczyć nie może na mieście, bo zakryte od stóp do głów. Porozmawiać, dotknąć, po prostu poznać jako drugiego człowieka. Nie ma takiej opcji. I im odbija
Jest pewna sprzeczność. Z jednej strony nie wolno facetowi kontaktować się z kobietami spoza swojej rodziny (no bo czystość/szacunek/ brak przyzwolenia/ honorowe morderstwa) a ten sam facet obmacuje/ gwałci/ napastuje kobiety na ulicy.
Dlaczego jest to możliwe? Bo uważa się że gwałtowi jest winna kobieta , bo wygląda nieprzyzwoicie, bo sprowokowała. I nie ma jak udowodnić swojej niewinności. No bo trzeba 4 świadków przedstawić. Kobieta w tej kulturze jest traktowana jako gorsza, mniej warta niż mężczyzna.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.