Shih Tzu cz. III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 19:59   #2191
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
jesli rzeczywiscie nie pamietaja czasu przeszlego to dlaczego apmietaja ze za jakies zachowanie dostana nagrode?
Serdecznie polecam przeczytanie paru książek o psychice, zachowaniu psów Np.
Mój Pies Świadczy o Mnie 5zo8cz.jpg

czy inne zajrzyj tutaj do mojej biblioteki: http://stellanova.mojeforum.net/temat-vt92.html moze akurat coś wybierzesz, moze bedziesz miałą jakies pytania - chetnie podpowiem która ksiazke warto miec w swojej domowej biblioteczce.

Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:06   #2192
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez NESI123 Pokaż wiadomość
teraz pewnie dostane opieprz za to co powiem, ale jak widzisz ze jest nasikane to bierzesz mu morde i dajesz mu to powachac? te siki ? nie pokazuj mu palcem skoro sie nawet nie chce patrzec na to, tylko wez go tam daj i mordke mu daj nad to zeby to powachal i wtedy powiedz "feee"... ja tak robilam i poskutkowalo.
Pewnie biedak sie tak przestraszyl tego fryzjera ze moze ze strachu teraz posikuje w domu, albo po prostu nie da rady zbyt dlugo trzymac.
O, Boże tylko nie to...
Załamać sie mozna - polecam książke "Okiem Psa J. Fishera.

561336564.jpg

Ta ksiazka jest poradnikiem psychologii psa. Autor omawia w niej błędy wychowawcze powszechnie popełniane przez właścicieli psów, oraz radzi, jak ich unikać - i sztandarowym przykładem złego zachowania jest wląsnie to co opisałaś



"John Fisher jest specjalistą w dziedzinie behawioryzmu psów z rozległą, wieloletnia praktyką w Bookham, Surrey, zwiazanym od lat z grupą weterynarzy z kliniki Woodthorpe w Londynie. Wykłada też w Instytucie Studiów nad Psem i jest konsultantem wielu oficjalnych struktur weterynaryjnych zajmujących się problemami związanymi z zachowaniem psów. Jest też członkiem-założycielem Association of Pet Behaviour Cosultants."
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:10   #2193
NESI123
Rozeznanie
 
Avatar NESI123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 551
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ekstra metody godne polecenia

wiesz co, nie musisz pisac z takim sarkazmem

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
O, Boże tylko nie to...
Załamać sie mozna - polecam książke "Okiem Psa J. Fishera.

Załącznik 3711131

Ta ksiazka jest poradnikiem psychologii psa. Autor omawia w niej błędy wychowawcze powszechnie popełniane przez właścicieli psów, oraz radzi, jak ich unikać - i sztandarowym przykładem złego zachowania jest wląsnie to co opisałaś



"John Fisher jest specjalistą w dziedzinie behawioryzmu psów z rozległą, wieloletnia praktyką w Bookham, Surrey, zwiazanym od lat z grupą weterynarzy z kliniki Woodthorpe w Londynie. Wykłada też w Instytucie Studiów nad Psem i jest konsultantem wielu oficjalnych struktur weterynaryjnych zajmujących się problemami związanymi z zachowaniem psów. Jest też członkiem-założycielem Association of Pet Behaviour Cosultants."
ja dobrze wiem ze tak sie nie powinno robic, ale jak juz komus rece opadaja i wyprobowal kazdy mozliwy normlany sposob wychowania psa to potem proboje juz nawet takich metod ktorych nie powinno sie stosowac.
NESI123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:14   #2194
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez NESI123 Pokaż wiadomość
teraz pewnie dostane opieprz za to co powiem, ale jak widzisz ze jest nasikane to bierzesz mu morde i dajesz mu to powachac? te siki ? nie pokazuj mu palcem skoro sie nawet nie chce patrzec na to, tylko wez go tam daj i mordke mu daj nad to zeby to powachal i wtedy powiedz "feee"...
Dlatego poleciłam ksiazke "Okiem Psa" bo jest napisana tak , ze ja sie czyta jednym tchem.
To jest tak jakby pies pisał i opowiadał co myśli i czuje jak go czegoś uczysz.
I obala pokutujące w społeczeństwie stereotypy!


Dewiza jest: jak psy sie uczą?
Otóż bardzo łatwo , o ile uczymy je prawidłowo.
Istnieje ogromne prawdopodobieństwo , ze pies powtórzy działanie , które przyniosło mu korzyść.
Wszystkie zwierzęta uczą sie i działają dla określonych korzyści, i to nie wyłączając człowieka!
To podstawowe założenie nie jest niczym nowym. Od lat stanowi podstawę pracy trenerów.

I tak w/g tego autora (i w/g mnie) wytłumaczę Tobie co zrobiłaś zle...

Podstawowe błędy
np:
1. W większości metod kare aplikuje sie za późno. Kiedy pies jest w trakcie działania lub co gorsza po.

2. Kare wymierza zwykle właściciel. Bezpośrednio. W efekcie pies i tak robi, co chce, tyle ze starannie unika właściciela.
I tu przyklad:
Każdemu z nas zdarzyłao sie zapewnewidziuec, ajk pies na smyczy rzuca sie ze złością na innego. a chwile potem przypada do ziemi ze strachem, łypiac okiem an właściciela. Jego nauczono obawiac sie właściciela. Kara nie kojarzyła mu sie z przestępstwem. Kojarzyła mu sie z tym co było potem. Innymi słowy robił co chciał, a potem okazywał podporządkowanie w przekonaniu, ze o to chodzi wyzeszmu ranga c(właścicielowi)

Ludzkie poglądy na karanie sa zaiste bardzo dziwne. Rabusiowie bankowi sa w pewien sposób podobni do psów, a może odwrotnie. Bandyci decydując sie na skok, nie pzrejmuja sie kara jaka ich czeka , choć działaja tak aby nei dac sie złapać.
Toteż gdyby w chwili skoku policjant zapukał do ich drzwi powiedział" wiemy ze szykujecie skok będziemy was obserwować" natychmiast zrezygnowaliby z planu.
I to nie byłaby kara ale tzw " wzmocnienie negatywne" Które musimy stosować u psa .

Stosowanie kar to wielka sztuka. Trzeba psa przekonać , ze to wyłącznie jego postępowanie spowodowało nieprzyjemne dla niego konsekwencje. ....
A dalej przeczytasz sobie w tej książeczce

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez NESI123 Pokaż wiadomość

ja dobrze wiem ze tak sie nie powinno robic, ale jak juz komus rece opadaja i wyprobowal kazdy mozliwy normlany sposob wychowania psa to potem proboje juz nawet takich metod ktorych nie powinno sie stosowac.
A ja uważam co innego: łatwiej przeczytać książke i zastosowac to co opisuje autor, który jest znawcą psiej psychiki
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:19   #2195
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Shih Tzu cz. III

Podstawowe błędy
np:
1. W większości metod kare aplikuje sie za późno. Kiedy pies jest w trakcie działania lub co gorsza po.


A to mam go karac przed? skoro nie po ani w trakcie?
Po drugie: nagradzalam go na spacerach itd. Ciezko jest zapobiegac sikaniu w domu keidy nas nie ma skoro robi to TYLKO I WYLACZNIE kiedy nikogo nie ma w domu. Wyszlam na 5 minut- i siki byly... chyba przez 5 miut nie zapomnial co zrobil?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:36   #2196
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość


A to mam go karać przed? skoro nie po ani w trakcie?..
Jak np. tylko zaczyna cos złego robic wtedy to ma sens.
I dlatego usilnie nawołuję do czytania książek .
Bo w ksiazce masz wszystko dokladnie wytłumaczone po co, dlaczego i kiedy i poparte to przykładami
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:39   #2197
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Shih Tzu cz. III

Problem w tym, ze za bardzo nie mam czasu na czytanie tego typu ksiazek pomimo iz mnie interesuje tego typu tematyka.
Nie mogo go karac "jak tylko cos zaczynba robic" bo robi to gdy jest sam ;]
co bys mi doradzila?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 20:47   #2198
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

...na to tez jest odpowiedz w tej ksiazce a dostać ja mozesz bardzo tanio na Allgro - zobacz tutaj: http://allegro.pl/listing.php/search...iew=Poka%C5%BC

Ja Tobei wytłumacze i pojawi sie kolejny problem i dalej i dalej - wierz mi jak pierwszy raz ta ksiazke czytałam zajeło mi to zaledwie kilka "długich chwil" czyta sie ja po prostu jednym tchem i wraca sie do niej stale pamiętając jakie tematy podjał autor. Wdrodze do pracy, w samochodzie , auktobusie - ksiazeczka jest cieniutka i super jasno i niezwykle ciekawie napisana
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:51   #2199
malutka2105
Rozeznanie
 
Avatar malutka2105
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 519
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Problem w tym, ze za bardzo nie mam czasu na czytanie tego typu ksiazek pomimo iz mnie interesuje tego typu tematyka.
Nie mogo go karac "jak tylko cos zaczynba robic" bo robi to gdy jest sam ;]
co bys mi doradzila?
Moja siusia na dywan też jak jest sama. Ale teraz chodzę z nią z samego rana. Siusiu ciacho, kupka cicho. Jak wracam do domu i znajdę siusiu to jej pokazuje pomimo tego że niby pies już nie pamięta. I nie mówię tego złym głosem. Mówię: Kikusia a co ty tu zrobilaś? A ona smutne oczy i odwraca się w drugą stronę ( wygląda wtedy jakby chciała powiedzieć "to nie ja, ja nic o tym nie wiem"), Ja jestem pewna że ona wie że nie wolno tego robić. Ale jej już za to nie karze. Daje jej ciacha na podwórku i mam nadzieję że właśnie dziś trzymała siusiu i kupkę specjalnie po to żeby dostać ciacho i same pochwały w trakcie powrotu do domku. Ja poza tym dużo z psiakiem rozmawiam. Jak w domu robiła siusiu i kupę na matę to mówiłam : kikusia robi siusiu, lub kupkę. I myślę że ona teraz rozumie jak ja mówię: Kika rób siusiu. Bo jak proszę to robi A dziś rano mówię do niej: Kika idź obudź Marcina. A ona leci do sypialni i piszczy nad uchem męża Uśmiałam się z niej. Ale często właśnie mówię do niej: Kika a gdzie Marcinek? I ona wie kto jest kto itd. Pies rozumie bardzo dużo tylko mówić nie umie
malutka2105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:59   #2200
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Shih Tzu cz. III

Ciastek robi podobnie...
Stellanova jesli mowie, ze nie mam czasu teraz na tego typu lektury to nie znaczy, ze nie stac mnie na ksiazke... tylko, ze szukam rozwiazania problemu w mniej czasochlonny sposob.Praca, sesja egzaminacyjna itd.
A problemow z piesmanem poza tym szczegolem nie ma
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 21:13   #2201
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Stellanova "Okiem psa" to troche nie najlepszy przykład autor tej książki tuż przed śmiercia wycofał sie z teorii dominacji która sam wymyślił, a na niej opiera się cała pozycja

Co do metody nauki ja już dałam propozycje wcześniej i innej rady nie ma.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 22:37   #2202
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

Jestem taka szczęsliwa )))))
dzis w nocy urodził się nasz piesek ))))),no to juz niedługo bedziemy razem ))tylko jeszcze nie wiem ktory to bedzie z tej szczesliwej siodemki)))))))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cała siódemka (1).jpg (41,9 KB, 25 załadowań)
__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 23:24   #2203
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez mama Maciusia Pokaż wiadomość
Jestem taka szczęsliwa )))))
dzis w nocy urodził się nasz piesek ))))),no to juz niedługo bedziemy razem ))tylko jeszcze nie wiem ktory to bedzie z tej szczesliwej siodemki)))))))
to fajnie a jak z rozkładem na psy i suczki? dużo ich
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 06:22   #2204
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
Stellanova "Okiem psa" to troche nie najlepszy przykład autor tej książki tuż przed śmiercia wycofał sie z teorii dominacji która sam wymyślił, a na niej opiera się cała pozycja

Co do metody nauki ja już dałam propozycje wcześniej i innej rady nie ma.
Co do opisywanych metod przez Ciebie jestem jak najbardziej "za"

Poleciłam te książkę jeśli chodzi o opisywany przypadek przytykania nosa do odchodów to uważam, że tak jest super wytłumaczone "jak pies myśli" - tak po naszemu czyli ludzku i to super wytłumaczenie dla ludzi na podstawie pytania: dlaczego tak nie robić? .
Poza tym ksiazke ta bardzo lubie i stosowanie niektórych metod nauki a w szczególnosci dla psów ras ozdobnych (nie mam tutaj na myśli np. ras obronnych) u nas doskonale sie sprawdziło .


Ale polecam również znakomitą książkę (o której już wspomniałam) "Mój Pies Świadczy o Mnie" w której są nawet przykłady na zdjęciach ( ) "co i jak"

Wspaniała pozycja dla każdego kto ma psa i w/g wszelkich opisów jakie towarzysza tej pozycji, ta książka to cyt."
* niezastąpiony poradnik dla właścicieli
* wyjątkowa pozycja dla osób, które chcą mieć psa
* dla osób, które chcą zrozumieć psa
* szczenięce lata
* szkolenie dorosłego psa i opieka nad nim
* jak rozwiązywać problemy z psem

5zo8cz.jpg

Zwierzęta domowe? Psy towarzyszyły człowiekowi niemal od początku dziejów. Pomagały nam na polowaniach, ostrzegały nas i broniły – robią to zresztą do dzisiaj. Co bardziej istotne, pocieszały nas, dodawały nam otuchy, ofiarowywały nam swoją wierność i przyjaźń. Rzadko kiedy okazywały się wobec nas niewdzięczne.

Kiedy pies szczeka albo broni swego terytorium, zachowuje się po prostu zgodnie ze swoją naturą.

Takie zachowania mogą jednak skłócić nas z psem i sąsiadami, a psa z ludźmi i innymi psami. Gryzienie, warczenie, oznaczanie terytorium, okazywanie dominacji i uległości, zachowania seksualne, ‘proszenie’ – to wszystko musi być dziś właściwie odczytane przez troskliwego właściciela psa.

Ta wspaniała książka jest według mnie najlepszym przewodnikiem dla tych, którzy chcą zrozumieć zachowanie psów i dzięki temu żyć z nimi w zgodzie. Brian Kilcommons i Sarah Wilson w kompetentny i dowcipny sposób wprowadzają nas w arkana psiej natury. Książka Mój pies świadczy o mnie mogłaby nazywać się inaczej: Dobrze wychowany pies i dobrze wychowany właściciel mają się o wiele lepiej niż źle wychowani albo Właściciel, który rozumie psa, lepiej o niego dba, ale chodź oba stwierdzenia są prawdziwe, jako tytuły brzmią cokolwiek niezręcznie.

Jeśli szanujesz swego psa, jeśli chcesz, żeby był Twoim przyjacielem i żył w zgodzie z Twoją rodziną – ta książka jest dla Ciebie.

dr. wet. Franklin M.Loew "
kn.cyt.
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 08:11   #2205
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Stellanova znam tą książkę oczywiście
Behawiorystyka to taki mój mały konik i chyba nie ma pozycji w tej dziedzinie której bym nie znała
W szkoleniu nie ma uniwersalnych metod ja próbuje łączyć wszystkie style i brać z nich to co będzie dla psa najlepsze i oczywiście jak najmniej dla niego brutalne, staram się unikać awersji bo rasy ozdobne są bardzo wrażliwe i można nieraz jednym nieudolnym szarpnięciem podwyższonym tonem głosu, zniszczyć całą swoją prace.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 08:29   #2206
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
jesli rzeczywiscie nie pamietaja czasu przeszlego to dlaczego apmietaja ze za jakies zachowanie dostana nagrode?

No bo chodzi o to że jak nagradzasz psa za daną czynność to robisz to dokładnie w tym momencie kiedy to się dzieje, dlatego pies kojarzy twoje słowo/znak itp. z nagrodą.
Jak karzesz psa po fakcie to on ta karę kojarzy nie z tym co zrobił np. na dywanie tylko z tym danym momentem. Nawet może dojść do takiej sytuacji że jak zaraz po wejściu będziesz na niego krzyczeć to on sobie twoje przyjście skojarzy z karą i będzie sikał ze strachu...

Nie wiem co Ci poradzić, oprócz cierpliwości. Ja bym po prostu rozłożyła mu matę i zaczęła od początku. Nauczyła sikania na matę nagradzając za to a później stopniowo przenosiła to na zewnątrz. Zaprzestała bym nagradzania na macie (ale nie zabierała bym jej) za to nagradzała sowicie na dworze, a jak nasiusia na matę po prostu bym zignorowała.
Ew. teraz jego siusianie w domu bym ignorowała, chyba że przyłapała bym go na gorącym uczynku to głośne 'Fe', a za załatwienie się na podwórku sowite nagrodzenie.
Od razu mówię że behawiorystą nie jestem, nie czytałam wielu książek po prostu piszę co ja bym zrobiła.
Żadne maczanie mordki :/ kto to w ogóle wymyślił:/

Stallanova z tym że preferowane są większe raczej chodziło mi o sytuację gdzie mniejszy i większy są tak samo 'idealne' pod względem proporcji to zwykle sędzia wybierze tego większego
Chodzi mi o to że sędziowie wolą te większe shih ale nie że te mniejsze odrazu odpadają bo nie tylko wielkość się liczy
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 08:55   #2207
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
...W szkoleniu nie ma uniwersalnych metod ja próbuje łączyć wszystkie style i brać z nich to co będzie dla psa najlepsze i oczywiście jak najmniej dla niego brutalne, staram się unikać awersji bo rasy ozdobne są bardzo wrażliwe i można nieraz jednym nieudolnym szarpnięciem podwyższonym tonem głosu, zniszczyć całą swoją prace.

Pod tym względem myślisz i postępujesz dokładnie tak jak ja i moja córka .


Również w zasadach żywienia osiągnęłam konsensus polegający na łączeniu różnych modeli żywienia psa (sztuczne czyt. przemysłowe i naturalne) i moje psiaki wychodzą na tym całkiem dobrze .

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
...
Stallanova z tym że preferowane są większe raczej chodziło mi o sytuację gdzie mniejszy i większy są tak samo 'idealne' pod względem proporcji to zwykle sędzia wybierze tego większego
Wzorzec shih-tzu jest jak wiadomo jeden i określa ścisłe wysokość psa w kłębie czyli ma ona wynosić do: 26.7cm. Ciężar ciała idealny to w/g wzorca 4.5-7.3kg. Nie można bezsprzecznie powiedzieć ze wyrywają te większe bo wszystko zależy od preferencji sędziego , który ma sie kierować wzorcem. A bardzo ciężko a właściwie takich sytuacji nie ma, by psy na ringu były w jednym typie , o jednakowych proporcjach, identycznych wadach i zaletach i oby dzieliła je jedynie różnica wagi przy tym samym wzroście.

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
...Chodzi mi o to że sędziowie wolą te większe shih ale nie że te mniejsze odrazu odpadają bo nie tylko wielkość się liczy ...
Oczywiście , że nie tylko wielkość się liczy - jak jest mikrus czy wielkolud wychudzony albo pies o szacie w kondycji niewystawowej czy tez pies z wadami to wiadomo, że od razu odpadnie

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-02-02 o 08:56
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 08:58   #2208
Aga1617
Raczkowanie
 
Avatar Aga1617
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 190
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez NESI123 Pokaż wiadomość
teraz pewnie dostane opieprz za to co powiem, ale jak widzisz ze jest nasikane to bierzesz mu morde i dajesz mu to powachac? te siki ? nie pokazuj mu palcem skoro sie nawet nie chce patrzec na to, tylko wez go tam daj i mordke mu daj nad to zeby to powachal i wtedy powiedz "feee"... ja tak robilam i poskutkowalo.
Pewnie biedak sie tak przestraszyl tego fryzjera ze moze ze strachu teraz posikuje w domu, albo po prostu nie da rady zbyt dlugo trzymac.
Nigdy sie tak nie robi !!!! Nigdy !!!! Nie wolno dawać psiakom pyszczka do sików !!!
Po pierwsze nie pamietają co zrobiły, po drugie zryjesz mu psyche.!!!
Tyle razy sie o tym bębni, ze takie postepowanie jest zabronione!!!
Przecież psiaki maja psychike jak nie przymierzając dzieci!!! Zrobiłabys tak własnemu dziecku?

Moje dwie córcie nauczyły sie bez pampersa chodzic i nie sikać w majtusie kiedy miały 1,5 roczku. I każdy pytał jak to zrobiłam.
300 razy zdejmowałam pampersa i sadzałam na ubikacji (bo nocnik był be) , a jak zrobiła tam jedna, czy druga siku, to czekoladki kawałek dostała, ale przede wszystkim oklaski, gratulacje
Jak natomiast zdarzyło sie przesikanie majteczek lub mokry pampers, to sie pytałam, co zrobiłaś... A one mówiły spokojnie "siku" niczym sie nie przejmując.
Kiedy przyłapałam na fakcie, i spytałam, co robi, przytulała sie i przepraszała. Bo to było tu i teraz. Ale chwile po wpadce juz nie miała pojęcia za co ja jestem zła.
Wiem, rozpisałam sie na temat dzieci, a to nie ten wątek. Ale chce po prostu porównać. Bo to podobne rozumki.

NIGDY NIE KARAJCIE PSÓW MOCZĄZC IM NOSKI W ODCHODACH !!!!!!

zresztą poczytajcie sobie o tym !!!!
Aga1617 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 09:30   #2209
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Aga1617 z tym porównaniem do dzieci to bardzo trafne, bo dorosły pies ma psychikę 3 letniego dziecka
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 10:10   #2210
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

urodziły sie 2 sunie i 5 chłopców
__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 10:59   #2211
BIG
Raczkowanie
 
Avatar BIG
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: BYTOM
Wiadomości: 193
Dot.: Shih Tzu cz. III

Siedem słodkich ciasteczek

Siedem to chyba dużo...
BIG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:06   #2212
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Shih Tzu cz. III

Aga, Winogronek uważam,że powinno wszędzie być napisane aby psy porównywać do małych dzieci bo one niczym się nie różnią. Zreszta daję wielokrotnie takie wskazówki w swoich wypowiedziach w różnych tematach na róznych forach. Ale jest cześć ludzi, którzy mimo, że deklarują miłość do psa i traktowanie go na zasadach członka rodziny postępują całkiem odmiennie nic w stosunku do swojego dziecka...
Nurtuje mnie czym to jest spowodowane?

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez BIG Pokaż wiadomość
...Siedem to chyba dużo...
Jak na miot shih-tzu jest to spory miot. Pewnie i suczka jest spora .
Miotu u psów ras małych - ras ozdobnych są raczej mniejsze, zaryzykowałabym stwierdzenie , że średnio (w tych rasach) to 4 szczenięta. Oczywiście bardzo często bywają mioty o ilości szczeniąt dwóch, trzech czy jednego. A raczej rzadko siedem , osiem czy nawet dziewięć. Np. miot 8 szczeniat mopsa miałam tylko raz w zyciu na tyle (27) lat hodowli . ioty shih-tzu , ktore miałam o ile dobrze pamietam oscylowały miedzy 3 a 6 szczeniąt.
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:22   #2213
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

Alda ma takie mioty,ale nie jest jakas wielka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pomarańczowa Dama - wyst w Nowym Dw.Maz.10.12..2005 (Small).jpg (30,3 KB, 22 załadowań)
__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:44   #2214
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez mama Maciusia Pokaż wiadomość
Alda ma takie mioty,ale nie jest jakas wielka
7 to dużo ,ja mam 3 i łobuzują jak szarlatany a co dopiero takich 7
Bierzesz pieska czy suczkę bo nie pamiętam ?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:02   #2215
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

No własnie teraz nie wiem,miala byc Luna,ale po rozmowach z włascicielka hodowli,coraz bardziej skałaniamy sie ku Oskarkowi
jeszcze zobaczymy ,wszystko wyjdzie w praniu
__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:36   #2216
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Shih Tzu cz. III

mama Maciusia jak to Alda ma takie mioty? To twoja suczka kilka razy miala szczeniaki? Wyglada na mloda... Nie boicie sie o jej zdrowie? Przeciez kazdy porod to duze obciazenie dla suczki
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:48   #2217
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
mama Maciusia jak to Alda ma takie mioty? To twoja suczka kilka razy miala szczeniaki? Wyglada na mloda... Nie boicie sie o jej zdrowie? Przeciez kazdy porod to duze obciazenie dla suczki
Alda jest z hodowli , a mama maciusia bierze tylko szczeniaka
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 13:01   #2218
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

dokladnie))
Alda jest z wrzesnia 2003,wiec chyba nie jest taka młodziutka ?
Winogronku,jak to jest z wiekiem piesków bo na tym zupełnie sie nie znam

doczytałam suka hodowlana moze miec młode do skonczenia 8 rz,chyba ze dostanie pozwolenie ze ZK wtedy moze miec jeszcze mlode
__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !

Edytowane przez mama Maciusia
Czas edycji: 2011-02-02 o 14:53
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 13:22   #2219
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Shih Tzu cz. III

Cytat:
Napisane przez mama Maciusia Pokaż wiadomość
dokladnie))
Alda jest z wrzesnia 2003,wiec chyba nie jest taka młodziutka ?
Winogronku,jak to jest z wiekiem piesków bo na tym zupełnie sie nie znam

doczytałam suka hodowlana moze miec młode do skonczenia 8 rz,chyba ze dostabie pozwolenie ze ZK wtedy moze miec jeszcze mlode
Dokładnie to do 31 grudnia w roku kiedy suczka kończy 8 lat W zasadzie to chyba jej ostatni miot nie ?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 13:38   #2220
mama Maciusia
Raczkowanie
 
Avatar mama Maciusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Giżycko- mazury
Wiadomości: 149
Dot.: Shih Tzu cz. III

Pewnie tak to jej 4 miot ,pewnie ostatni,tu na stronie poprzednie jej mioty

__________________
Aneta Macius i Luna)))))

1% dla Maciusia http://macius.anroja.pl/

z góry dziekujemy !
mama Maciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.