Misja w Zambii - część III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 09:12   #1591
sobótka
Raczkowanie
 
Avatar sobótka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 55
Dot.: Misja w Zambii - część III

Skorzystam z okazji, że Siostra podczytuje nasze forum i chciałam poprosic o wykorzystanie całej nadwyżki wpłat na adopcję (specjalnie tak robimy, wpłacamy od razu więcej (100$ +) by zaoszczędzic na opłatach bankowych, tylko nie napisałam o tym na druku ) na zaopatrzenie rodziny Belity Lungu nr 44 w najpotrzebniejsze rzeczy. Pisałam o tym w mailu do siostry, ale nie dostałam odpowiedzi (co rozumiem przy nawale pracy), więc się przypominam

A co do braku wpłat na jakieś dziecko myślę, że trzeba poczekać do końca roku, bo może ktos będzie wpłacał raz na rok całość - jak się rodzice nie odezwą, mail z prośbą o zdeklarowanie się czy dalej sa zainteresowani adopcja czy rezygnują. Tyle osób jest chętnych, że szybko znajda się nowi rodzice poważnie zainteresowani pomocą!

Ewko, zauważyłam, że te nasze dzieci z Afryki to malutkie są, więc lepiej mniejszy plecak, po co ma dziecina dzwigać ciężar na plecach
sobótka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 12:11   #1592
BIG
Raczkowanie
 
Avatar BIG
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: BYTOM
Wiadomości: 193
Dot.: Misja w Zambii - część III

Mnie przeraża fakt ze tak dużo dzieci jest bez wplat
To jest jakaś pomyłka,jak można się zgłosić do adopcji a potem "zapomnieć"
Jeżeli ktoś ma problemy z wplatą to napewno powinien się skontaktować,dać siostrze znać.
Tych co milczą powinno się wykluczyć z adopcji,dać jakiś czas na wplatę a jak nie wplynie to wykluczyć.
Napewno dzieci znajdą innych opiekunow.
/trochę grożny ten moj post
BIG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 12:54   #1593
neksik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Witam

Witam wszystkich Forumowiczów i Adopcyjnych Rodziców!

Dostałam dzisiaj oczekiwanego meila o przydzieleniu nam dziecka - ślicznej dziewczynki Ruth. Bardzo się cieszę i jestem ogromnie podekscytowana, nie mogę się oderwać od czytania forum! zamiast pracować

Pozdrowienia dla wszystkich i jeszcze raz - ogromnie się cieszę, że do Was dołączyliśmy!
neksik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 13:17   #1594
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
chcialam sie tylko pochwalic, ze 31.08 urodzil sie moj Antos. od dzis jestemy w domu, Maly troche marudny, mamy problem z karmieniem, ale mam nadzieje ze sie dotrzemy
Wiemy, wiemy
Wiedzieliśmy już tego samego dnia - możesz to zobaczyć na forum (od 47 strony) Jeszcze raz gratulacje i wszystkiego najlepszego

Cytat:
Napisane przez ewko18 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,czy ktoś wie w jakim wieku rozpoczynają nasze dzieciaczki naukę w szkole.
Dlaczego pytam,wysyłam paczuszkę i chciałabym wysłać mojej dziewczynce jakiś plecaczek,tylko nie wiem czy może być jeszcze mały przedszkolny ,czy raczej większy szkolny.
Dzieci edukację rozpoczynają w różnym wieku, bo to zależy od możliwości finansowych rodziców, czy opiekunów. Gdy dziecko nie ma np. mundurka do szkoły, bo nikt mu go nie kupi, to do tej szkoły nie chodzi i już. Dlatego musisz poczekać na informacje odnoszące się konkretnie do Twojej córci. Ale wydaje mi się, że dzieci nie rozpoczynają edukacji wcześniej, niż od 7 roku życia. Tak więc Twoja Josefina raczej do szkoły jeszcze nie chodzi. Ale dzięki Twojej pomocy na pewno niedługo pójdzie; może nawet już od stycznia? Z wielkością plecaka nie ma jednak co przesadzać. Oni nie mają tam kilkunastu książek do noszenia do szkoły. Pewnie nie mają nawet jednej. Ich szkolny ekwipunek to: zeszyt i długopis/ołówek. Niektórzy mają piórniki i kredki. Ale to wszystko nie zajmuje zbyt wiele miejsca

neksik - ogromnie się cieszymy, że do nas dołączyłaś Witaj. Gratuluję córci
Markos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 13:46   #1595
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość


Dzieci edukację rozpoczynają w różnym wieku, bo to zależy od możliwości finansowych rodziców, czy opiekunów. Gdy dziecko nie ma np. mundurka do szkoły, bo nikt mu go nie kupi, to do tej szkoły nie chodzi i już. Dlatego musisz poczekać na informacje odnoszące się konkretnie do Twojej córci. Ale wydaje mi się, że dzieci nie rozpoczynają edukacji wcześniej, niż od 7 roku życia.

Mundurek?? Czy w takim razie, jeśli w mailu jest napisane, że Elina chodzi do 1 klasy to oznacza że mam jeszcze wysłać siostrze pieniądze na mundurek?? Jeśli tak to ile?? Jak to właściwie jest u nich z tą szkołą?? Jest jedna szkoła przy misji i wszystkie dzieci chodzą do tej samej, czy jest kilka róznych szkół??
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 15:34   #1596
yustyna777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 142
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość
Mundurek?? Czy w takim razie, jeśli w mailu jest napisane, że Elina chodzi do 1 klasy to oznacza że mam jeszcze wysłać siostrze pieniądze na mundurek?? Jeśli tak to ile?? Jak to właściwie jest u nich z tą szkołą?? Jest jedna szkoła przy misji i wszystkie dzieci chodzą do tej samej, czy jest kilka róznych szkół??
Z pieniędzy, które wpłacasz Siostra kupuje dzieciom wszystko co im jest potrzebne w szkole, więc mundurek również. Jeśli chcesz coś więcej zakupić dla swojego dziecka to wpłacasz pieniążki na konto Siostry i w tytule przelewu piszesz na co przeznaczyć pieniądze. I koniecznie wpisujesz imię i nazwisko dziecka oraz jego nr katroteki. Możesz też wysyłać paczuszki i listy. Ceny przesyłki są zabójcze, ale jakoś niewielu to odstrasza
Myślę, że dzieci chodzą do różnych szkół w różnych wioskach. Wynika to z tabeli jaka jest zamieszczona na stronie Adopcji Serca.
yustyna777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 16:32   #1597
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
a i dzbanki plastikowe do przechowywania wody z pokrywką
aha - o oleju mówiłam? ludzie tam kupują sobie po 2-3 łyżki do woreczka - jest to bardzo cenna rzecz to juz mi siostra osobiście opowiadała
Takie dzbanki widziałam dziś w Tesco po 14zł, coś w tym stylu jak na zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzbanek.jpg (13,1 KB, 35 załadowań)
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 17:57   #1598
mamapity
Raczkowanie
 
Avatar mamapity
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 198
Dot.: Misja w Zambii - część III

Witam wszystkich serdecznie!!!

Jaroszania - masz ślicznego synka,niech się zdrowo chowa.

neksik - witam Cię cieplutko oraz gratuluję córci.

Widze że niektóre osoby szukają wspólnych rodzin. Ja też cały czas sprawdzam czy ma ktoś pod opiekom rodzeństwo naszych dziewczynek ale nie znalazłam. Chyba rodeństwo nie jest w adopcj, a szkoda.

Hellenka Njobvu ma 2 braci i 2 siostry jest z wioski Malisau ma 11 lat

Christinka Lungu ma 2 braci i 1 siostre jest z wioski Nkholoma ma 9 lat

Siostra pisała, że od poniedziałku zaczyna się szkoła, to dobrze bo Gosia będzie miała większą możliwość zrobienia zdjęć dzieciom.
__________________
ceny listów i paczek

Edytowane przez mamapity
Czas edycji: 2008-09-05 o 19:46 Powód: dopisek
mamapity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 18:01   #1599
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Witam

Cytat:
Napisane przez neksik Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Forumowiczów i Adopcyjnych Rodziców!

Dostałam dzisiaj oczekiwanego meila o przydzieleniu nam dziecka - ślicznej dziewczynki Ruth. Bardzo się cieszę i jestem ogromnie podekscytowana, nie mogę się oderwać od czytania forum! zamiast pracować

Pozdrowienia dla wszystkich i jeszcze raz - ogromnie się cieszę, że do Was dołączyliśmy!
witam cieplutko rozgość się tu na dobre
ale coś w tym jest że przez nasze forum wydajność pracy znaaaacznie spada

Pyziulka - co do okresu rozpoczęcia szkoły-mój Cacious ma 6 lat i jest w "pre-school"-to chyba coś takiego jak nasza zerówka na pewno dzieciaczki chodzą do różnych szkół, Cacious chodzi do szkoły w Nkholoma- i mimo że to ta sama wioska w której mieszka, ma do szkoły 7 km w jedną stronę i tak jak było napisane, opłata za adopcję dziecka zawiera już w sobie między innymi opłatę za szkołę i mundurek, także na te rzeczy nie trzeba dodatkowo płacić

mamapity moje dzieciaczki też są z Nkholoma wprawdzie więcej rodzeństwa nie mają, ale może znają się z sąsiedztwa albo ze szkoły z Twoją Christinką albo Jej rodzeństwem

Edytowane przez Mikrejsza
Czas edycji: 2008-09-05 o 18:10 Powód: dopisek :)
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 20:57   #1600
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Witam

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
Jenipher Phiri-Mwanza z Lukwipy ma nr.38,a to tez twoja pomoc?
Jolu Tak - Jenipher dostałem zanim powstało forum. Jeszcze miałem Dorcas z Chilangi od s. Franciszki, ale Dorcas już wyszła za mąż i czekam na nastepne maleństwo z Chilangi. Była przed Dorcas jeszcze Estera i Lisulo. Teraz jeszce pośredniczę w adopcji Margareth Tembo nr 78 i Mary i Georg Kayombo nr 53, oraz Ashwela kamuthasula nr 69, no i Scolastica Zulu nr 2 i Jackson Milanza nr 1 Pozdrawiam, i dziękuję za podanie mi numeru od Jeni.
Linki do zdjęć od dzieci, które wspieram lub pośredniczę są w poście nr 835.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 21:26   #1601
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
Jolu Tak - Jenipher dostałem zanim powstało forum. Jeszcze miałem Dorcas z Chilangi od s. Franciszki, ale Dorcas już wyszła za mąż i czekam na nastepne maleństwo z Chilangi. Była przed Dorcas jeszcze Estera i Lisulo. Teraz jeszce pośredniczę w adopcji Margareth Tembo nr 78 i Mary i Georg Kayombo nr 53, oraz Ashwela kamuthasula nr 69, no i Scolastica Zulu nr 2 i Jackson Milanza nr 1 Pozdrawiam, i dziękuję za podanie mi numeru od Jeni.
Linki do zdjęć od dzieci, które wspieram lub pośredniczę są w poście nr 835.

Wszystko ok tylko Jenifer nr 38 już nie ma w adopcji.Siostra napisała:
trzeba ja wykreslic-mama wyszla daleko za maz i zabrala dziecko.W jej domku mieszka jej starsza siostra.Jenipher wroci do tego domku jak dorosnie/s.J/

Reszta jest ok.
__________________
filmikiZobaczcie koniecznie Afrykę.




www.adopcjaserca.pl



Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 11:01   #1602
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - część III

"1.Przypominam ze jakby ktoś wysyłał paczuszkę do Zambii to można dorzucić tusz do napełniania kartridży do drukarki Hp.czarny a jakby co to mozna też kolorowy".

O jaki numer kartridża chodzi ? Czy HP 25, HP 45 czy inny czarny i jaki jest numer kartridża kolorowego ?
__________________

alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 11:28   #1603
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Misja w Zambii - część III

Kochani moi!

Na allegro pustki...

W moim podpisie jest link do aukcji charytatywnych na dożywianie dzieci. Jak wiecie, każda złotówka to posiłek dla dziecka...

Proszę, zajrzyjcie na aukcje i rozpropagujcie je wśród znajomych...
Wystawiłam takie fajne przedmioty, wszystko prosto z Zambii...

Żeby był sens następne aukcje wystawiać...
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 11:44   #1604
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez BIG Pokaż wiadomość
Mnie przeraża fakt ze tak dużo dzieci jest bez wplat
To jest jakaś pomyłka,jak można się zgłosić do adopcji a potem "zapomnieć"
Jeżeli ktoś ma problemy z wplatą to napewno powinien się skontaktować,dać siostrze znać.
Tych co milczą powinno się wykluczyć z adopcji,dać jakiś czas na wplatę a jak nie wplynie to wykluczyć.
Napewno dzieci znajdą innych opiekunow.
/trochę grożny ten moj post
BIG ale my właśnie tak robimy Naprawdę pytamy, piszemy, czy wpłacą, czy czasem nie potrzebują dodatkowego sponsora, baaaardzo wiele Osób nawet nie odpowiada

Naprawdę dajemy czas. Czasami Rodzice piszą, że zapomnieli itp. ale przychodzi kolejne rozliczenie za pół roki i tam nadal 0 $. Niektórzy to od 2 lat nic nie wpłacili Wczoraj takim Dzieciom przydzieliłam dodatkowych Rodziców ok; 30 Dzieci. Czekam na odpowiedzi i potwierdzenie adopcji Dostali wszystko zdjęcie i formularz.

I nie wierzę, że listy trafiają do spamu albo że email jakimś cudem nie doszedłBo wysyłam często z załącznikiem, a poza tym wiele Osób od razu odpowiada, więc wiem, że meile dochodzą, a Rodzice czekali na informacje Np. 3 Osoby to odpisały odrazu, chyba spały przy komputerze I to mi się podoba

Ja powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, jak może czuć sie takie Dziecko: Przychodzi do zdjęcia, Mama go odświętnie ubiera (jak pisała Gosia), więc wie (przynajmniej Mam) w jakim celu ma robione zdjęcia i że przyjdzie do Niego pomoc a tu lipa Ani dolara nie wpłaciło się, ani jednej paczki, nic zero

Cytat:
Napisane przez neksik Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Forumowiczów i Adopcyjnych Rodziców!

Dostałam dzisiaj oczekiwanego meila o przydzieleniu nam dziecka - ślicznej dziewczynki Ruth. Bardzo się cieszę i jestem ogromnie podekscytowana, nie mogę się oderwać od czytania forum!
Witaj Neksik Jak coś potrzebujesz to pytaj

Cytat:
Napisane przez mamapity Pokaż wiadomość
Siostra pisała, że od poniedziałku zaczyna się szkoła, to dobrze bo Gosia będzie miała większą możliwość zrobienia zdjęć dzieciom.
Tak Tak Gosiu! Idź do szkoły i uaktualnij zdjęcia

Ciekawe jak tam wyprawa do Lusaki. Od wczoraj Gosia ani Siostra nic nie pisały.

Edit: Ulisia1 maskę już ktoś licytuje
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2008-09-06 o 11:47 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 13:50   #1605
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - część III

Odpisuję hurtem,niech szuka kto chce
Przepraszam.

1.tusz czarny 21 kolorowy 22

2.ktoś pisał,że wpłaty moze jeszcze dotrą.
Ale spórzmy z innej strony ,na początku roku dziecko dowiaduje się,że ma sponsora,i cały rok czeka na wpłatę.....czeka czeka ,a wpłata moze się pojawi w grudniu albo nie
A przecież tam jest szkoła(3 semestry) i inne potrzeby.
Dlatego ja proponuje to rozważyć w swoich wpłatach.
W zeszłym roku ustaliliśmy że ostateczny czas wpłaty całości to listopad,wtedy wiadomo czy wpłynęły pieniądze i czy dziecko w styczniu może iść do szkoły.


To tak mało optymistycznie ale do przemyślenia dla wszystkich ,już w zeszłym roku mieliśmy problem bo wiele (ponad 20) dzieci nie miało wpłat a do szkoły nie ma za co...

Pozdrawiam.
__________________
filmikiZobaczcie koniecznie Afrykę.




www.adopcjaserca.pl



Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:15   #1606
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - część III

Dziewczyny (i chłopacy ) czy jeśli wysyłam kakao to powinnam tez wysłać mleko w proszku, czy mogę samo?? Oni piją je jak lekarstwo (tylko gdy maja biegunki) czy po prostu jak maja ochotę? Nie mam co prawda miejsca już w paczce na mleko w proszku, ale jeśli trzeba to cos wykombinuję...
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:59   #1607
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - część III

Kasia włąśnie taki dzbanek miałam na mysli

chyba zapomniałam przywitać nowych rodziców, więc teraz przybijam piątkę każdemu z Was

Pyziulka co do kakao - ja myslę że gdyby mieli mleko to bardzo chętnie piliby dla smaku, zawiera żelazo i magnez więc jest bardzo zdrowe
jak możesz to wykombinuj miejsce na melczko
ale jak posyłasz priorytetem to sie nie opłaci bo 500 g priorytetu to chyba więcej kosztuje niż to mleko :/

wiecie co tak sobie myślę, moze źle myślę - lekarze nich mnie poprawia albo Pani farmaceutka :P

może zwrócić uwagę czy wysyłane przez nas produkty nie zawieraja wit. D3 - bo w słonecznych warunkach chyba grozi to przedawkowanie

pamiętam jak mi lekarz kazał podawać dzieciom od jesieni do wiosny a w lecie nie

no to ja dla odmiany napisze jakie mam formularze w szufladzie i niebawem przekaże ahamarowi do zeskanowania a on dalej
ps, a jak Ci idzie z tymi wcześniejszymi?

oto te nry:

62a, 259,356a,391,414,424,426, 446,462,464,473,481,482,4 83,485a,485,486,487,488,4 89,
491,492,493,494,495,496,4 99,500,501,545

za kilka dni kolejne info, na razie tajemnica :P
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 14:59   #1608
yustyna777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 142
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość
Dziewczyny (i chłopacy ) czy jeśli wysyłam kakao to powinnam tez wysłać mleko w proszku, czy mogę samo?? Oni piją je jak lekarstwo (tylko gdy maja biegunki) czy po prostu jak maja ochotę? Nie mam co prawda miejsca już w paczce na mleko w proszku, ale jeśli trzeba to cos wykombinuję...
Pyziulka - myślę, że kakao rzadko występuje w diecie naszych dzieci. Na pewno nie piją go na śniadanko, tak jak dzieci w Polsce Ich rodzice dysponując niewielką kwotą pieniędzy kupują raczej podstawową żywność tzn. mąkę, olej, cukier, itp. Kakao mają od Siostry lub z paczek od rodziców adopcyjnych. Siostra pisała, że z mlekiem jest ostatnio coraz trudniej, więc lepiej wyślij kakao razem z mlekiem. Na pewno się z tego ucieszą
yustyna777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 15:03   #1609
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - część III

Pyziulka Ja ostatnio wysłałam pieniążki na zakup moskitiery i puszki mleka dla mojej Catherine. Budynie, kakao, kaszki itp. wysłałam listem priorytetowym. Może to jest jakiś sposób, aby wszystko dograć. Tylko nie wiem jak jest duża to puszka z mlekiem i na jak długo może jej wystarczyć. Pewnie jest to sprawa indywidualna. Jedzeniem trzeba się dzielić. Catherine ma czwórkę rodzeństwa. Chciałabym aby ona dzieliła się z rodzeństwem a oni z nią. Tak jak ja z moimi siostrami
__________________

alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 15:13   #1610
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - część III

MAMA - OJ !!! Czy ja widzę Nr 483 ?
__________________

alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 15:24   #1611
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
no to ja dla odmiany napisze jakie mam formularze w szufladzie i niebawem przekaże ahamarowi do zeskanowania a on dalej
ps, a jak Ci idzie z tymi wcześniejszymi?

oto te nry:

62a, 259,356a,391,414,424,426, 446,462,464,473,481,482,4 83,485a,485,486,487,488,4 89,
491,492,493,494,495,496,4 99,500,501,545

za kilka dni kolejne info, na razie tajemnica :P
MAMO, na razie przyszła od Ahamara jedna tura skanów. Jeśli masz jakieś listy do rozesłania, to Jola - Dla Ciebie J. wyjeżdża jutro na zasłużony urlop i na pewno przez najbliższe 2-3 tygodnie nie będzie nic rozsyłać. Więc wszystko musi poczekać do Jej powrotu.

Jolu odpoczywaj i wygrzewaj się na słońcu, popijaj drinki z palemką itp

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę NIE PISAĆ do Dla Ciebie J. bo nie odpisze przez najbliższe 2 tygodnie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 15:49   #1612
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
no to ja dla odmiany napisze jakie mam formularze w szufladzie i niebawem przekaże ahamarowi do zeskanowania a on dalej
ps, a jak Ci idzie z tymi wcześniejszymi?

oto te nry:

62a, 259,356a,391,414,424,426, 446,462,464,473,481,482,4 83,485a,485,486,487,488,4 89,
491,492,493,494,495,496,4 99,500,501,545

za kilka dni kolejne info, na razie tajemnica :P

Oh tak blisko - kartoteka Eliny to 556 - no ale może w następnym rzucie będzie i jej formularz

Jednak kakao wyślę samo a na mleko najwyżej wpłacę pieniążki siostrze

Czytałam na forum ze szkoła zaczyna się teraz - ale jest to kolejny semestr czy rok szkolny? Jaki jest rozkład roku szkolnego w Zambii?
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 16:36   #1613
yustyna777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 142
Dot.: Misja w Zambii - część III

Pyziulka - rok szkolny w Zambii zaczyna się w styczniu. Semestr trwa 3 miesiące, miesiąc przerwy, potem 3 miesiące nauki, miesiąc przerwy i znów 3 miesiące nauki i miesiąc przerwy.
Zatem teraz zaczyna się trzeci ostatni semestr szkolny.
A po nim otrzymamy świadectwa szkolne naszych dzieciaczków i zobaczymy jak im w szkole idzie.
yustyna777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 16:40   #1614
kasiuniaa166
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 514
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość
Czytałam na forum ze szkoła zaczyna się teraz - ale jest to kolejny semestr czy rok szkolny? Jaki jest rozkład roku szkolnego w Zambii?

Witam wszystkich, rzadko pisze, ale cały czas na bieżąco Was czytam i też się właśnie zastanawiam nad tą szkołą, ale z tego co słyszałam to rok szkolny zaczyna się chyba w styczniu , jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi
kasiuniaa166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 16:53   #1615
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez kasiuniaa166 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, rzadko pisze, ale cały czas na bieżąco Was czytam i też się właśnie zastanawiam nad tą szkołą, ale z tego co słyszałam to rok szkolny zaczyna się chyba w styczniu , jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Tak

Wszystko jest w naszym FAQ na stronie podane Cytuję I zapraszam do czytania
"
Cytat:
Kiedy tam zaczyna się szkoła? Co jest w niej najbardziej potrzebne?


Rok szkolny w Zambii zaczyna się w styczniu. Semestr trwa 3 miesiące, miesiąc przerwy, potem 3 miesiące, miesiąc przerwy i znów 3 miesiące i miesiąc przerwy.
Potrzebne: ołówki, długopisy, zeszyty. W Zambii zeszyty mają tanie, szare okładki. Format większy niż u nas – może B5, może A4. Ok. 32 strony. Można wysyłać nasze polskie zeszyty A5, 32-kartkowe, zresztą każde się przydadzą. Dzieci będą zachwycone kolorowymi okładkami. Do szkoły potrzebny jest przeważnie mundurek – granatowy lub inny kolor – trzeba go kupić na miejscu, więc najprościej przesłać na niego pieniądze.
Tamtejsze dzieci nie różnią się niczym od naszych, muszą jeść, w co się ubrać, mieć cos do zabawy.
Słuchajcie, kupiłam te Gorący Kubki Budynie i tam w składzie jest od razu mleko w proszku Co prawda zawiera też konserwanty (ale jak wszystko właściwie w dzisiejszych czasach) to może obejdzie się bez dodatkowego mleka Hej Mamy, co uważacie???

Ja jeszcze pokaże zdjęcia mojej Mercy (jejq była taka malutka) i otoczenie jej domku. Widać pole, kuchnie z garnkami i WC (zastanawiałam się co to jest, ale na jednym zdjęciu Gosia podpisała)
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2008-09-06 o 16:57 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:00   #1616
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - część III

Tak myślałam, ale nie byłam pewna.

Paczka dla Eliny już prawie gotowa. Jeszcze tylko list muszę dokończyć i adres na kopercie nakleić Paczka malutka, bo tylko 1kg, ale zawsze coś Dołączam zdjęcie z zawartością - znalazłam śliczny ręczniczek i mydełko.

Mam pytanko dla rodziców dzieci z klas 1-3, czy wasze dzieciaczki piszą już listy same?? czy umieją już angielski na tyle żeby zrozumieć list i instrukcje np. do budyniu?? Tak się zastanawiam teraz, bo wysyłam jej witaminki w 3 rożnych wersjach itp i nie chce żeby brała ich za dużo.

EDIT: No właśnie wysyłam te "Słodkie chwile" bo mleka nie kupowałam w proszku. Jest łatwiejsze do przyrządzenia ale wychodzi drożej. Dobrą strona sa fajne smaki - np czekolada z orzechami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1354.jpg (76,6 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez Pyziulka
Czas edycji: 2008-09-06 o 17:02 Powód: Opowiedź na post
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:19   #1617
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - część III

"Słuchajcie, kupiłam te Gorący Kubki Budynie i tam w składzie jest od razu mleko w proszku Co prawda zawiera też konserwanty (ale jak wszystko właściwie w dzisiejszych czasach) to może obejdzie się bez dodatkowego mleka Hej Mamy, co uważacie???"

Sama wysyłałam gorące kubki (jako zamienniki na próbę). Ale uważam też, że zdrowsze jest mleko w proszku z wiadomych względów. Dlatego jestem za mniejsza ilością gorących kubków a większa ilością mleka i budyniów. A tak naprawdę to wszystko zależy od możliwości tam w Afryce naszych podopiecznych. Kto i jak im przygotuje nasze półprodukty.

Ja borykam się z zamiarem wysyłki większej ilości cieplejszych ubrań. Chodzi mi tu o jakieś cienkie bluzeczki z długim rękawem, czy cienki polarowy dres. Gosia pisała, że widziała jak dzieciom jest zimno. Oni chyba szybciej odczuwają chłód niż my. A my gorzej odczuwamy upały. Ja byłam w Afryce w wrzesień-październik wtedy temperatura bardzo skakała. Dzieciaki drżąc owijały się kocami. Więc wysyłka ubrań troszkę cieplejszych chyba jest uzasadniona. Co myślicie
Pyziulka Twoja córcia będzie przeszczęśliwa kiedy otrzyma tak piękną paczkę
__________________

alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:29   #1618
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Misja w Zambii - część III

Ja starałam się wysyłać rzeczy tak, aby Chris i jego rodzeństwo mieli ubrania na zimniejsze i cieplejsze dni. Teraz zaczyna się już robić ciepło z tego co siostra pisała. Ale nigdy nie zawadzi coś ciepłego wysłać. Poleciały więc bluzy z polara, długie spodnie, skarpetki, ale też kilka bluzeczek z krótkim rękawem, krótkie spodnie i czapki z daszkiem, a dla księżniczki Margaret kapelusik. (p.s. w Tesco nakrycia głowy są po 1zł, a skarpetki po 1,2zł)
Co do budyniów Słodka Chwila, moje dzieciaki bardzo je polubiły... poprosiły w liście o te z owocami, bo takie dobre, więc już niedługo polecą. Moja paczka też już prawie gotowa. Tak mniej więcej: suche jedzenie (gulasz sojowy na próbę), chrupkie pieczywo, budynie, zupy w proszku, herbaty owocowe, kawa, kasza, ryż, chce wysłać też konserwy, ale takie z tym do otwierania, przyprawy. Lecą też miseczki, garnek metalowy, słodycze, trochę ubrań, karimaty, śpiwory, mydełka, ręczniki, podpaski, plastikowy dzbanek. Muszę tylko dla milusińskich jakieś zabawki skombinować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Paczkaall.jpg (68,7 KB, 46 załadowań)
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:31   #1619
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość
Pyziulka Twoja córcia będzie przeszczęśliwa kiedy otrzyma tak piękną paczkę
Mam nadzieję, że jej sie spodoba Jako ciekawostkę powiem wam, że wg kolorowanki "Przygoda z Afryką" misie koala i kangury żyją w Afryce :P

Jeśli chodzi o ubrania, to uważam że toi świetny pomysł. Też chcemy wysłać na święta ubranka długie i na 3/4.

EDIT: Mam pytanko - w kopertę włożyć zwykłą kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka czy muszę napisać tez nr kartoteki i wioskę w której mieszka??
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:42   #1620
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - część III

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość

Mam pytanko dla rodziców dzieci z klas 1-3, czy wasze dzieciaczki piszą już listy same?? czy umieją już angielski na tyle żeby zrozumieć list i instrukcje np. do budyniu?? Tak się zastanawiam teraz, bo wysyłam jej witaminki w 3 rożnych wersjach itp i nie chce żeby brała ich za dużo.
ja w liście poprosiłam mamę moich dzieci, żeby nie dostawały więcej niż po 1 saszetce witamin dziennie- myślę że jak tak w liście pisze to rodzic czy opiekun dziecka będzie tego pilnować Budyń też pewnie takim maluchom ktoś dorosły przygotowuje
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.