Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 19:03   #91
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

ja mam w planach mierzenie za kilka dni wiec napisze jak poszlo... mam nadzieje ze cos mi spadlo z obwodu tu i owdzie
Marzeniatko ja tam sie na dietach nie znam ale chyba jesc lepiej 5 posilkow niz 3 bo czesciej i mniej przyspiesza przemiane materii.. a 2 parowki na kolacje to duuuuzo kalorii .. tak mi sie wydaje przynajmniej i zycze szykiego powrotu do formy
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:34   #92
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Marzeniątko.... kochana, chyba żartujesz? Przy takiej diecie nie dziwię się, że nie masz sił . Jeżeli chcesz dojść do siebie, to taka racja żywnościowa zdecydowanie niewłaściwa. Po pierwsze za mało, po 2, za mało dostarczają składników, 3 brak witamin praktycznie i minerałów + kawa która wypłukuje niektóre z nich, po 4 - 3 małe posiłki???, powinno być 5-6 małych.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:38   #93
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Marzeniątko, wybacz, ale ręce opadają.
TRAGICZNY głodowy jadłospis, po którym niedługo zaczniesz tyć jedząc te swoje grzanki. I wierz mi, napewno Twój organizm nie będzie spalał tłuszczu, tylko mięśnie itp., zostawiając tłuszcz na ciężkie czasy, jakie własnie dla niego nastały.

KONIECZNIE:
- zwiększenie kalorii MINIMUM do 1400
- KONIECZNIE większe śniadanie
- NATYCHMIASTOWO więcej białka, jeśli chcesz spalać tłuszcz. KAŻDY posiłek musi składać się z dużej ilości białka, a dopiero potem coś ekstra. podczas diety MUSISZ jeść 2g białka na kg masy ciała i 3g. węglowodanów - reszta to zrowe tłuszcze.
- MINIMUM 5 posiłków (posiłek = białko, węgle i zdrowe tłuszcze)


to na początek.
no, chyba, że źle się rozumiemy i Twoje cele to:
- wypadające włosy
- obwisła skóra
- strawione mięśnie
- nadal wysoki procent tłuszczu
- pryszcze
- tragiczna przemiana materii.

wtedy tak trzymać
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:42   #94
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

ej! ej!
ale ja tak nie jem :P

ja tylko coś takiego znalazłam i się Was o rade pytam
ja jem wszystko, tylko MNIEJ. ;]
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:45   #95
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
ej! ej!
ale ja tak nie jem :P

ja tylko coś takiego znalazłam i się Was o rade pytam
ja jem wszystko, tylko MNIEJ. ;]
kochana, to nie jest ważne, że jesz, tylko CO i ILE.
jeśli chcesz doładować przemianę materii, to jedz białko. tyle, ile napisałam wyżej.

tę 3-dniówkę chyba wymyśliła jakaś gimnazjalistka, durniejsza jest tylko kopenhaska chyba - dno, dno, dno!

na dobrej diecie masz siłę, masz energię itp. dieta to nie głodówka. jak nie wiesz jak się za to zabrać (a wcale nie jest to proste) i chudnąć szybko, to przejdź na south beach.

i będę Cię miała na oku
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:53   #96
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

widze, że ja się tu wyspowiadac musze, bo jakieś niejasności

1. moje dzisiejsze zasłabnięcie, spowodowane jest:
a. zbliżającym sie okresem
b. niewyspaniem
c. stresem spowodowanym egzaminami w szkole
d. remontem w domu.

XD

2. tej diety nie stosowałam i nie będę stosować, bo:
a. nie dałabym rady XD
b. nie lubię kawy
c. moja mama by mnie chyba zabiła jakby zobaczyła co jem ^^

3. ja w obecnej chwili:
a. nie jadam zbyt dużej ilości węgli na kolacje
b. dostarczam dużo białka
c. nie jadam jasnego chleba, zamieniłam go na ciemny
d. nie słodzę herbaty - piję czerwoną Pu-Ehr
e. OGRANICZYŁAM jedzenie i słodycze,

ponadto ćwiczę sobie co 2 dzień

i nie bijcie...
XD
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:54   #97
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
kochana, to nie jest ważne, że jesz, tylko CO i ILE.
jeśli chcesz doładować przemianę materii, to jedz białko. tyle, ile napisałam wyżej.

tę 3-dniówkę chyba wymyśliła jakaś gimnazjalistka, durniejsza jest tylko kopenhaska chyba - dno, dno, dno!

na dobrej diecie masz siłę, masz energię itp. dieta to nie głodówka. jak nie wiesz jak się za to zabrać (a wcale nie jest to proste) i chudnąć szybko, to przejdź na south beach.

i będę Cię miała na oku
popieram jak przeczytalam ten jadłospis to az nie wierzyłam. Zdecydowanie za mało jedzenia. Ja bym z fotela nie wstała przy takim jedzeniu.
Ale mam nadzieje ze jadłospis sie poprawi A swoją drogą polecam South Beach
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 20:56   #98
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość

i będę Cię miała na oku
a proszę bardzo ^^ mi kontrola się przyda ;] i wskazówki tez
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:57   #99
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
c. moja mama by mnie chyba zabiła jakby zobaczyła co jem ^^
hę?

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
a proszę bardzo ^^ mi kontrola się przyda ;] i wskazówki tez
pytaj, a napewno odpowiem
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:58   #100
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Ok, Marzeniątko, policzyłam wszystko (z uwzględnieniem Twojej masy, ilości ruchu itp.) i średnio to menu co podałaś dostarczy Ci ok. 18% DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO NASTAWIONEGO NA U B Y T E K WAGI. Czyli nawet odchudzając się, to jest mniej niż 1/4 tego co powinnaś jeść. Jeden plaster sera i krakersy to zupełna głupota, w tych samych kcal, można zjeść coś bardziej sycącego i przede wszystkim zdrowszego i bardziej LIGHT. Poza tym sprawdziłam ile i jakich witamin i minerałów dostarcza takie menu.... cóż. Dzienne zapotrzebowanie zostaje pokryte w ok. 20%. Przy takiej diecie. Odchudzanie nie jest możliwi jak Vadi z resztą pisała.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:59   #101
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
hę?
no, w sensie jakbym się stosowała do diety, którą tam podałam [ta 3 dniówka] to by mnie chyba zabiła - nigdy by nie pozwoliła na takie coś. sama kiedyś eksperymentowała z dietami i wie dobrze jak łatwo maksymalnie osłabić organizm ja największego patrona nad tym co jem, mam w domu ;]
co chwilę słyszę 'co jadłaś dzisiaj? ' 'nie jesteś głodna?' itp.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 21:02   #102
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
no, w sensie jakbym się stosowała do diety, którą tam podałam [ta 3 dniówka] to by mnie chyba zabiła - nigdy by nie pozwoliła na takie coś. sama kiedyś eksperymentowała z dietami i wie dobrze jak łatwo maksymalnie osłabić organizm ja największego patrona nad tym co jem, mam w domu ;]
co chwilę słyszę 'co jadłaś dzisiaj? ' 'nie jesteś głodna?' itp.
no i bardzo dobrze.
ja też eksperymentowałam. i bardzo załuję swojej głupoty. i wlosów
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:02   #103
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Ok, Marzeniątko, policzyłam wszystko (z uwzględnieniem Twojej masy, ilości ruchu itp.) i średnio to menu co podałaś dostarczy Ci ok. 18% DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO NASTAWIONEGO NA U B Y T E K WAGI. Czyli nawet odchudzając się, to jest mniej niż 1/4 tego co powinnaś jeść. Jeden plaster sera i krakersy to zupełna głupota, w tych samych kcal, można zjeść coś bardziej sycącego i przede wszystkim zdrowszego i bardziej LIGHT. Poza tym sprawdziłam ile i jakich witamin i minerałów dostarcza takie menu.... cóż. Dzienne zapotrzebowanie zostaje pokryte w ok. 20%. Przy takiej diecie. Odchudzanie nie jest możliwi jak Vadi z resztą pisała.
ale ja powtarzam ja się nie stosuję do tej diety
wczoraj mi taka jedna dziewczyna przesłała na pw i chciałam poddać ją Waszej 'ocenie'

Boże... aż mi głupio, że się o mnie tak wszyscy troszczą )

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
no i bardzo dobrze.
ja też eksperymentowałam. i bardzo załuję swojej głupoty. i wlosów
a osiągnęłaś w końcu swój efekt?
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2008-04-07 o 21:06 Powód: post pod postem
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:03   #104
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Pozwolę sobie wkleić tekst który kiedyś (dawno temu) przygotowała jedna z wizażanek. W tej chwili nie mogę odnaleźć tego tematu Mam nadzieję że autorka się nie obrazi

Marzeniątko, Andziuchna - przeczytajcie

CEL DIETY
Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą sprawą jest ustalenie celu, jaki z pomocą diety chciałybyśmy osiągnąć. Jeżeli okazuje się, że chciałybyśmy pozbyć się jedynie kilku centymetrów np. w pasie, nie chudnąc przy tym w innych rejonach ciała, to dieta odchudzająca nie jest żadnym wyjściem. W takim wypadku, lepiej przerwać lekturę w tym miejscu i udać się do działu "fitness" gdzie łatwo dowiedzieć się czegoś na temat ćwiczeń na wybrane partie ciała. Kobiece ciało ma to do siebie, że nawet zaklinane i bardzo ładnie proszone nie będzie chudnąć tam, gdzie my tego sobie zażyczymy, ale najprawdopodobniej w pewnych "strategicznych" miejscach. Każda z nas ma te łatwo chudnące obszary gdzie indziej, jednak niewiele jest kobiet, które chciałyby schudnąć właśnie tam. Najczęściej szybko chudną górne partie ciała(ręce, BIUST, u niektórych osób talia, na wierzch wychodzą żebra), a nienawistny tłuszczyk na biodrach, udach, pupie opiera się do ostatniej chwili. Naturalną budowę sylwetki można udoskonalić jedynie dzięki wytrwałym ćwiczeniom, wspomaganym różnymi kobiecymi sztuczkami (typu balsamy, masaże itp., ale o tym to już każda z nas dobrze wie). Nie pomogą magiczne bransoletki i inne cuda-wianki. I na koniec-zanim dojdziemy do wniosku, ze czas się odchudzać spytajmy kilka ZAUFANYCH osób o ich opinię na temat naszego wyglądu, bo nie zawsze to jak siebie widzimy zgodne jest z prawdą, a stąd o krok od wpadnięcia w kłopoty związane z zaburzeniami odżywiania.

ZAŁÓŻMY JEDNAK...
...że faktycznie mamy te kilka kilogramów za dużo. Co dalej? Ustalamy ile chciałybyśmy zrzucić. Pięć? Dziesięć? A może i dwadzieścia? Niezależnie od liczby na zrzucenie jednego kilograma przeznaczyć należy co najmniej (!) tydzień. Szybsze tempo chudnięcia przysporzy nam tylko kłopotów w postaci większego ryzyka efektu jojo, problemów z cerą, złym humorem , samopoczuciem, ciągłym uczuciem zimna, zwolnieniem przemiany materii, a więc i spowolnieniem procesu chudnięcia( a być może całkowitym jego zahamowaniu, ze względu na przestawienie się organizmu na tryb głodowy, w którym nasze ciało stara się oszczędzić każdą kalorię i nie dopuścić do zużywania rezerw energetycznych, a więc tłuszczyku). Inne problemy jakie pojawiają się przy drakońskich, błyskawicznych dietach to ubytek beztłuszczowej masy ciała, różnego rodzaju awitaminozy, problemy z koncentracją, utrata jędrności skóry... To tylko niektóre z nich. Kilogram lub mniej na tydzień to zdrowe optimum. Nastawiamy się więc na zmianę nawyków żywieniowych na dłuższy okres, a część z nabytych w czasie diety przyzwyczajeń dobrze byłoby zachować na całe życie. W końcu dieta redukcyjna nie ma być szybką drogą do krótkiego sukcesu, ale nauką zasad zdrowego żywienia na przyszłość. Tylko tak można zachować nową, szczupłą sylwetkę na długo.

JAK JEŚĆ
Kilka podstawowych zasad, jakie będą nas obowiązywały w trakcie odchudzania:

0. Konsekwencja, cierpliwość i wytrwałość-bez tego ani rusz.
1. Jemy 5-6 posiłków dziennie.
2. Im wcześniej tym więcej im później tym mniej
3. Zasada brzmiąca nieco podobnie do poprzedniej- Im wcześniej tym więcej węglowodanów (złożonych, bo o prostych staramy się ich unikać), im później tym mniej węglowodanów, a więcej białka.
4. Warto to zaznaczyć osobno-Unikamy węglowodanów prostych, a więc wszelkiej maści słodyczy, DUŻEJ ilości owoców i miodu(zawierających fruktozę), a także dwucukrów, a więc sacharozy(właśnie słodycze, czasami dosładzane soki owocowe, płatki sniadaniowe itp.) i laktozy zawartej w produktach mlecznych(tu jednak spokojnie można rano wciąć sporą porcję produktów mlecznych, aby zapewnić organizmowi wapń i witaminy D, B12 itp.)
5. Staramy się jeść jak najwięcej ciepłych rzeczy (obowiązkowo ciepły obiad) i pić ciepłych napojów bezkalorycznych . Ciepłe posiłki sycą na dużo dłużej.
6. Dbamy o odpowiednią ilość błonnika w diecie, który pozwala dłużej czuć się sytym, a także działa jak miotełka na układ pokarmowy. Jemy więc dużo warzyw i pełnoziarnistych produktów zbożowych.
7. Pijemy dużo wody, przede wszystkim niegazowanej, mineralnej, średnio, lub nisko mineralizowanej, herbaty, naparów ziołowych. To pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn, których produkuje szczególnie dużo w trakcie odchudzania. Picie dużych ilości wody pozwala też osłabić nieco uczucie głodu, co w początkowej fazie diety może mieć kluczowe znaczenie.
8. Ograniczamy spożycie soli, która może być przyczyną opuchlizny, a tym samym fałszować wyniki diety. Poza tym warto dać odpocząć nerkom. Soli i tak jest wystarczająco dużo w naszym jadłospisie bez dodatkowego dosalania potraw.
9. Mocno zmniejszamy spożycie tłuszczy nasyconych, a zamieniamy je na cenne tłuszcze nienasycone, a więc głównie roślinne( oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, wszelkiego rodzaju pestki, orzechy dostarczające także dużo witaminy E) i rybie, które są źródłem m. in. tzw. kwasów omega 3, bardzo cenionych w profilaktyce chorób układu krążenia. W żadnym wypadku nie należy zupełnie unikać tłuszczy, są one niezbędne i dla zdrowia i dla urody(szczególnie, jeśli chodzi o cerę).
10. Unikamy smażenia-to najgorszy sposób przyrządzania potraw. zapominamy o panierkach, które ciągną tłuszcz jak gąbka, a potrawy przyrządzamy piekąc, dusząc, gotując tradycyjnie i na parze. Jeśli już decydujemy się na smażenie to na teflonie i przy użyciu minimalnej ilości zdrowego tłuszczu.
11. Ostatni posiłek ok. 18.00
12. Nigdy nie jemy w biegu, ale powoli. Na posiłek trzeba czasu i spokoju. Mózg dowiaduje się o sytości dopiero po pewnym czasie od zaspokojenia głodu. Warto więc zastanowić się nad każdym kęsem.
13. Jemy na małych talerzykach-taki trik działa na sporo osób. Na małych talerzykach jedzenia wydaje się być więcej.
14. Nie ważymy się codziennie, to może stać się tylko przyczyną frustracji, gdyż waga kobiety naturalnie waha się nawet o 2 kilogramy na dobę, zwłaszcza przed okresem i bynajmniej nie wiąże się to z przytyciem, ale z zatrzymaniem wody w organizmie. Lepiej w ogóle schować wagę w kąt, lub ważyć się co tydzień, a raczej zdecydować się na mierzenie efektów centymetrem i tzw. "testem ubraniowym"- przymierzając po prostu co jakiś czas nierozciągliwy ciuch, który pokaże nam czy schudłyśmy, czy nie. To zdecydowanie bardziej obiektywna metoda.

PRZEJDŹMY DO KONKRETÓW
Jak ma wyglądać dzień odchudzającej się osoby jeśli chodzi o rozkład i kaloryczność posiłków. Moja propozycja to nieco zmodyfikowana dieta 1200-1500 kcal. Dlaczego właśnie tyle? Zakładam, że osobą czytająca ten tekst jest aktywna fizycznie(np. trzy razy w tygodniu uprawia jakiś sport, chodzi na zajęcia aerobiku lub robi cokolwiek innego, choćby ma pracę wymagającą ciągłego ruchu). Jeśli tak nie jest i naszym ulubionym sportem jest klikanie myszką, czy guzikami pilota, od proponowanej przeze mnie diety należy odjąć 200-500 kcal, ale lepiej byłoby po prostu jakąś aktywność fizyczna podjąć. Rola ruchu w procesie odchudzania nie może być bagatelizowana. Szczególnie warto uprawiać ćwiczenia aerobowe, które dodatkowo przyspieszają przemianę materii, a tym samym ułatwiają zrzucanie kilogramów. Dla osoby nieco się ruszającej właśnie taka dieta(1200-1500) da ujemny bilans rzędu około 1000(lub nieco więcej, zależnie od naturalnych predyspozycji, bo podstawowa przemiana materii u każdego jest nieco inna) kcal dziennie, co da tygodniowo ubytek w granicach 1 kg. Przykładowy rozpis na pięć posiłków z zaznaczoną kalorycznością i porą każdego z nich:

-ŚNIADANIE : do 500 kcal godz 7.00 -śniadanie to konieczny i najważniejszy w ciągu dnia posiłek, który "rozkręca" metabolizm po nocy. Rano nie trzeba martwić się o nadmiar energii, bo i tak w ciągu dnia organizm wszystko to spali. Porządne śniadanie to sygnał dla organizmu "dostaniesz dziś dużo energii, możesz spokojnie działać na wysokich obrotach"- i o to właśnie chodzi- nie dopuścić do obniżenia przemiany materii. To takie małe oszustwo, bo potem "rozkręcony" już metabolizm sprawi, że spalanie tłuszczu będzie efektywniejsze.
Na śniadanie wybieramy produkty zbożowe zawierające dużo błonnika, a więc musli, płatki owsiane, czy inne niedosładzane śniadaniowe, lub ciemne pieczywo. Do tego produkty mleczne, niesłodzone- jogurty naturalne, kefir, maślankę, sery białe, mleko. Ze względu na wczesną porę nie musimy się przejmować zawartą w nich laktozą. Do tego jakieś warzywa, czy nawet owoc i śniadanie gotowe.
-II ŚNIADANIE do 200 kcal godz 10.00 -rola drugiego śniadania to utrzymanie metabolizmu na wysokich obrotach, na które "wskoczył" dzięki obfitemu śniadaniu. Na ten posiłek ciągle wybieramy ww złożone, a więc np. ciemne pieczywo i produkty białkowe, a więc chudą wędlinę, biały ser, produkty sojowe, do tego warzywa o niskiej zawartości skrobi, a więc ogórki, pomidory, warzywa liściaste i już mamy skombinowaną kanapkę, którą łatwo można zabrać do pracy, czy szkoły. Jeśli chcemy wziąć ze sobą jakiś sok do picia, wybierajmy raczej warzywne(uważając na dosalane soki pomidorowe), bo owocowe najczęściej są dosładzane, a przez to bardziej kaloryczne.
-OBIAD do 400 kcal godz 14-15.00 -to pora kiedy musimy zacząć uważać na spożywane węglowodany. przemiana materii zaczyna zwalniać. Na obiad, koniecznie ciepły, jemy produkty białkowe(pierś z kurczaka, ryby, chuda cielęcina, indyk itp., do tego naprawdę niewielka porcja ww złożonych w postaci np. kaszy, ryżu, czy warzyw strączkowych, i dużą porcję surówki z warzyw o niskiej zawartości skrobi. Żadnych sosów, panierek, zasmażek.
-PODWIECZOREK do 100 kcal ok. 16.00 to czas na małą przyjemność, ale naprawdę małą. Prawda jest taka, że lepiej pozwolić sobie na coś drobnego, niż potem rzucać się na byle co i zaprzepaszczać efekty dotychczasowej diety. Popołudnie to pora, gdzie często czujemy ochotę na coś słodkiego. Nie odmawiajmy sobie tego zupełnie, bo odchudzanie nie ma być katorgą, a nauką umiaru, która niejednokrotnie będzie musiała potrwać kilka miesięcy, jeśli mamy do zrzucenia sporą ilość zbędnego tłuszczyku. Na podwieczorek spokojnie możemy pozwolić sobie na dwie, trzy kostki ciemnej czekolady( o wysokiej zawartości kakao), kilka orzechów, sezamek, jedno pełnoziarniste ciastko, czy coś innego, co sprawi nam przyjemność, zmieści się w założonym limicie kalorii(100) i nie zrujnuje diety.
-KOLACJA do 200 kcal godz 18-19.00- to posiłek, przy którym trzeba uważać najbardziej. Starajmy się zrezygnować z węglowodanów, a zjeść chude produkty białkowe i ewentualnie odrobinę warzyw typu sałata, pomidor, ogórek. Odpowiednimi produktami będą ryby(tuńczyk w sosie własnym, czy inne np duszone, czy pieczone w folii), lub chude mięso z warzywami. W miarę możliwości na ciepło.

Razem ok. 1400 kcal- i tu uwaga. Jeśli odejmować, to nie od dwóch pierwszych posiłków(ewentualnie 100 kcal od śniadania) i nie kosztem omijania któregoś z nich. Jeśli dodawać, to tylko do trzech pierwszych posiłków.

Między posiłkami pijemy wodę mineralną, herbatę ( ja polecam zieloną, a KAIN czerwoną sypaną pur-erh - podobno naprawdę działa, przyspieszając przemianę materii) i różne herbatki ziołowe, byle nie o działaniu przeczyszczającym.

CO JEŚLI GŁÓD JEST NIE DO WYTRZYMANIA?
Często bywa tak, że w pierwszych dniach odchudzania wyjątkowo paskudnie doskwiera nam ssanie żołądka. Proponuję tu kilka sprawdzonych przez mnie lub kogoś innego patentów "oszukiwania" żołądka. Nie każdy będzie odpowiedni dla każdego, ale myślę, że może się to komuś przydać.
1. Chudy jogurt naturalny ze sporą łyżką otrębów. To naprawdę zatyka, głównie dzięki dużej zawartości błonnika w otrębach, ale jedzenia otrąb na sucho nikomu nie polecam
2. Jajko na twardo. Zjedzenie jajka na twardo bez popijania go zatyka na amen. Trudno już potem zjeść cokolwiek innego.
3. Wielki kubek herbaty z odrobiną mleka. Trochę łagodzi głód.
To moje sposoby, i pewnie jest ich dużo więcej, więc jeśli któraś z Was ma swoje patenty niech się nimi podzieli



!!!Ważne!!!

Pod żadnym pozorem głodówka i zjadanie ZA MAŁEJ ilości pożywienia nie jest metodą odchudzania! W mięśniach magazynowana jest większa ilość energii, dlatego też podczas głodówki organizm w pierwszej kolejności pobiera energię właśnie z mięśni, a cały tłuszczyk zostaje. Wracając później do normalnego jedzenia, organizm magazynuje jednak energię w postaci tłuszczu, na wypadek kolejnych dni gdy nie będzie dostarczane wystarczająco dużo substancji odżywczych i substancji mineralnych potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Efekt końcowy jest więc zupełnie inny od zamierzonego, gdyż utrzymanie zaniżonej masy ciała możliwe jest jedynie przez prowadzenie kolejnych głodówek, co w końcu powoduje liczne choroby z wątrobą, nerkami, systemem krążenia, sercem, a nawet płucami, co po dłuższym czasie doprowadzić może do tragedii.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:06   #105
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Marzeniątko - wtedy czy teraz?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:07   #106
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Vadi to teraz super dupa jest ;] Love normalnie Znamy się nie od dziś, dziewczyna kwitnie w oczach
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:09   #107
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Vadi to teraz super dupa jest ;] Love normalnie Znamy się nie od dziś, dziewczyna kwitnie w oczach
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:12   #108
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Vadi wygląda podobnie jak ta laska w jej avatarku Niecałe 50kg wagi chudzielec ma ;]
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:13   #109
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Vadi to teraz super dupa jest ;] Love normalnie Znamy się nie od dziś, dziewczyna kwitnie w oczach
a ten tekst co opublikowałaś - myślę, że mi duuużo da ;] jestem w trakcie czytania.


Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Marzeniątko - wtedy czy teraz?
teraz. ;] i co robisz? ^^ skoro tak kwitniesz?
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 21:15   #110
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Marzeniątko - jem nie mniej niż 1400, ćwiczę HIIT, uważam na białko i na SB też ładnie chudłam

no i jestem kwietniowe dziecko, to rozkwitam na wiosne


a propos artykułu: lektura obowiązkowa:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194945

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195668

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:17   #111
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

to ja tutaj tylko taki grubasek xD
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:18   #112
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
to ja tutaj tylko taki grubasek xD
nie mądraluj, tylko czytaj co Ci napisałam wyżej
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:19   #113
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Marzeniątko - jem nie mniej niż 1400, ćwiczę HIIT, uważam na białko i na SB też ładnie chudłam

no i jestem kwietniowe dziecko, to rozkwitam na wiosne


a propos artykułu: lektura obowiązkowa:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194945

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195668

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020
widzę, że będę miała co czytać :P

a wiecie, ostatnio liczyłam BMI i wyszło niby, że mam odpowiednią wagę..
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2008-04-07 o 21:26 Powód: post pod postem
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:26   #114
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

BMI to można sobie.... no
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:27   #115
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
BMI to można sobie.... no
ej. cii. xD ja sobie tak wczoraj humor poprawiłam ^^

a co myślicie, o herbatka SLIMFIGURA? [te 3 fazy]
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:29   #116
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
a co myślicie, o herbatka SLIMFIGURA? [te 3 fazy]
warte tyle, co BMI
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:30   #117
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
warte tyle, co BMI
powiem Ci, że nic nie umiesz pocieszać :P
a lekturka, fajna, fajna.. czuję, że duuuużo się po niej nauczę

aa.! aa! ta pani na miniaturce, to JA. XD
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:32   #118
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Tiaaa... :} Jestem w stanie w to uwierzyć BMI ma duży zakres tolerancji, pamiętam jak było ze mną ;d Ale wiesz co. Ostatnio jak byłam w aptece to mieli taką fajną machinę, co mierzyła kilka ciekawych rzeczy - wysokość, masa, czysta masa, ilość tłuszczu itp. I podawała od razu prawidłowe wartości lub najbardziej optymalne. Może warto poszukać i sobie zrobić taki wykazik? Wszystko dostałam wydrukowane przez tą machinę .... i za free
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:33   #119
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
powiem Ci, że nic nie umiesz pocieszać :P
a lekturka, fajna, fajna.. czuję, że duuuużo się po niej nauczę
no bo to nie takie proste niestety
i naprawde - może SB?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:34   #120
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ograniczanie jedzenia + ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Tiaaa... :} Jestem w stanie w to uwierzyć BMI ma duży zakres tolerancji, pamiętam jak było ze mną ;d Ale wiesz co. Ostatnio jak byłam w aptece to mieli taką fajną machinę, co mierzyła kilka ciekawych rzeczy - wysokość, masa, czysta masa, ilość tłuszczu itp. I podawała od razu prawidłowe wartości lub najbardziej optymalne. Może warto poszukać i sobie zrobić taki wykazik? Wszystko dostałam wydrukowane przez tą machinę .... i za free
ooo, poszukam ale gorzej, jak się wystraszę :P

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
no bo to nie takie proste niestety
i naprawde - może SB?

SB? a cóż to takiego? XD
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.