Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 21:47   #3871
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Ja jak byłam w szpitalu na pierwszym usg, to ta pani technik co mi robiła badanie, kazała powiedzieć aby mnie zapisali w recepcji na drugie usg za 6 tygodni. Nie musiałam już czekać na żaden list. Może rzeczywiście niedopatrzenie jakieś, bo list wysyłają na jakieś 2-3tygodnie wcześniej, więc już by był...
no ja tez wychodzac z usg w 12 tyg musialam napisac w mojej ksiazce ciazowej ze chce miec usg w 20 tyg i ustalilam termin, listu juz nie wysylali.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:49   #3872
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Z moich wstępnych ustaleń USG 3D/4D kosztuje od 200 zł w górę.
Średnio zależy mi gdzie lekarz przyjmuje i jaką ma opinię. Bo chce tylko USG, zdjęcie i film na dvd Płacę więc wymagam, nie?
Znalazłam kilka gabinetów, ale jutro jeszcze raz poszukam, podzwonię i dowiem się co i jak. Już czas się zarejestrować na jakiś sensowny termin - póki mam dodatkowy pieniądz, bo zaraz kasa się rozejdzie i nic z tego nie będę miała.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:59   #3873
karinka711
Raczkowanie
 
Avatar karinka711
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 69
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

nie nie karmi,ona młoda laska ma 22 lata....

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Monia Han ,ale Ty byłas juz w szpitalu na Usg a ja jeszcze w szpitalu w ogóle nie byłam...jedyny kontakt ze szpitalem jaki miałam to tylko ten list z książeczką ciązy a USG zrobiłam prywatnie w polskiej klinice w moim mieście...
karinka711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:59   #3874
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez karinka711 Pokaż wiadomość
nie nie karmi,ona młoda laska ma 22 lata....
i dwójkę w jednym roku do jednej klasy wyprawić
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 22:04   #3875
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

w szkole pomysla ze blizniaki
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 22:22   #3876
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
W sierpniu zaczynamy budowe naszego domku. Dzialke dostalismy od rodzicow. Tylko mamy prolem z projektem, moze ktoras z Was mi doradzi. Chcemy maly domek, zeby byl dosc tani w budowie. Do 100 m2 Tak czy siak bedziemy musieli wziasc kredyt, ale lepiej splacac mniej niz wiecej Mamy na oku 2 projekty ale to jeszcze nic pewnego jeden parterowy: http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_eryk.htm
a drugi z poddaszem: http://gotowe-projekty-domow.pl/dm_lolek.htm
Jak myslicie ktory bedzie tanszy w budowie?
Wlasnie zjadlam cala czekolade z nadzieniem truskawkowym ale dobra byla
Hej Natka, Jako że ja jestem w trakcie budowy (robimy instalacje).. to może się wypowiem. Na pewno tańszy będzie domek parterowy. Ten , który pokazałaś, prócz bardzo malutkiej kuchni, jest całkiem zgrabny. Jedyne co bym zrobiła, to wc powiększyłabym odrobinę kosztem łazienki-mogłabyś tam wstawić prysznic i miałabyś dwie łazienki. Więc dwie osoby mogą się wykąpać w tym samym czasie. Ogólnie jest malutki, ale funkcjonalnie dość fajny..
Drugi na pewno droższy , bo poddasze, poza tym te wykuszowe okno w dachu. No i plan otwarty na dole.. wiadomo wszystko zależy od preferencji, ale ja nie chciałabym z salonu widzieć, kogo mój nastoletni syn do domu sprowadza.. Albo raczej, żeby jego koledzy widzieli mnie rozwaloną w dresie na sofie w salonie
W parterówce masz bardzo duże przeszklenia- to jest droga sprawa, ale można to zmienić-przystosować na etapie projektu.

Ogólnie budowanie to fajna zabawa, jest baaardzo ekscytujące
Zapraszam na forum murator.. Tam jest nas tysiące..Można się wieeele dowiedzieć i nauczyć. Poszukaj czy tam są jakieś opinie na temat twoich projektów
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 22:30   #3877
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Hej Natka, Jako że ja jestem w trakcie budowy (robimy instalacje).. to może się wypowiem. Na pewno tańszy będzie domek parterowy. Ten , który pokazałaś, prócz bardzo malutkiej kuchni, jest całkiem zgrabny. Jedyne co bym zrobiła, to wc powiększyłabym odrobinę kosztem łazienki-mogłabyś tam wstawić prysznic i miałabyś dwie łazienki. Więc dwie osoby mogą się wykąpać w tym samym czasie. Ogólnie jest malutki, ale funkcjonalnie dość fajny..
Drugi na pewno droższy , bo poddasze, poza tym te wykuszowe okno w dachu. No i plan otwarty na dole.. wiadomo wszystko zależy od preferencji, ale ja nie chciałabym z salonu widzieć, kogo mój nastoletni syn do domu sprowadza.. Albo raczej, żeby jego koledzy widzieli mnie rozwaloną w dresie na sofie w salonie
W parterówce masz bardzo duże przeszklenia- to jest droga sprawa, ale można to zmienić-przystosować na etapie projektu.

Ogólnie budowanie to fajna zabawa, jest baaardzo ekscytujące
Zapraszam na forum murator.. Tam jest nas tysiące..Można się wieeele dowiedzieć i nauczyć. Poszukaj czy tam są jakieś opinie na temat twoich projektów
Dobre spostrzezenia, a Wy jesli mozna wiedziec jaki macie projekt? Pewnie bedziemy dalej szukac, az w koncu cos znajdziemy odpowiedniego
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 22:50   #3878
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Właśnie, uwielbiam mleko w proszku, choć dawno nie jadłam, teraz mi przypomniałaś, więc może jutro kupię

Dziewczyny z IE, jak byłam u GP ostanio wzięłam sobie ulotkę z poczekalni, i można zapisać się na stronę cow &gate po voucher na chyba 100e na rózne produkty. Ja sie zapislam, czekam teraz na vouchery
Podaje jak cos namiary na stronkę:
http://www.feedingforlife.ie/

Dziś także odebrałam pudło z probkami, na które kupon dostałam wszpitalu na 1 wizycie, czyli już z 2 mieś temu prawie Wypełniłam kupon i w supervalue w tym sklepie było wydawanie pudełek. Dużo tam fajnych próbek, proszek do prania, płyn do płukanai, husteczki dettol antybakteryjne i nawet krople z żelazem, gryzaczek, mały sudocrem i cała paczka husteczek nawliżanych dla dzidzi A mozna to chyba też zamówić na stronie, i podaję linka:

http://www.eumom.ie/
Dzięki , dobra kobieto..
Moja znajoma przyszła.. hehe..ufff dobrze, że ogarnęłam doł

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
Dobre spostrzezenia, a Wy jesli mozna wiedziec jaki macie projekt? Pewnie bedziemy dalej szukac, az w koncu cos znajdziemy odpowiedniego

Natka, u nas ta budowa jest bardzo skomplikowana(jak chyba wszystko w naszym życiu).

My dobudowywaliśmy i przebudowywaliśmy budynek gospodarczy, który był w stanie surowym otwartym i przerabialiśmy go na budynek mieszkalny

Mieliśmy więc z góry narzucone mnóstwo ograniczeń.
Uważam ,że to co zrobiliśmy jest naprawdę optymalne. Ja od zawsze miaszkałam w domach.. Do dorosłości w dwu, teraz w Irlandii już w 6 .. Więc dobrze wiem, co lubię, co mi przeszkadza i jakie pomieszczenia naprawde są mi potrzebne..
Dom z zewnątrz wydaje się wielki, w środku jest malutki. Będzie miał za to na finishu parter plus 2 piętra.. więc niestety wspinanie się po schodach nas czeka.

Jestem pewna, że nie będzie to nasz ostateczny dom, ale na pierwsze ileś lat, będzie super
Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej, to napisz na priva
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 06:42   #3879
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Czyzbym byla pierwsza dzisiaj? dzien dobry
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 07:09   #3880
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzień dobry i miłęgo dzionka Ja się zwijam na studia
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 07:25   #3881
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzień dobry


aaagga gratuluję synka a Moni córeczki


Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
a po co są takie pasy ciążowe? To się nosi jak się bluzki robią za małe czy co? Bo ja nie wiem kto mi powie? chodzi mi o coś takiego:
http://www.99shop.pl/p/8/26/pas-ciaz...z-ciazowa.html
już doczytałam w opisie, że są właśnie po to co myślałam <głupek>
o dokładnie taki pas mam od tego samego sprzedawcy
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 07:42   #3882
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzien dobry!
Czy ja cos przeoczylam czy Aguska wogole sie nie odezwala po wizycie?
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 07:47   #3883
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
karinka, ale wszędzie wymagają zaświadczenia, że jest się w ciąży, wydają je właśnie w 21tc. Mój mąż też musi zanieść, bez tego zaświadczenia mogą ci nie dać macierzyńskiego, dla nich to dowód. I trzeba je właśnie dostarczyć do zakładu pracy w 21-25tc, położna wydaje je najwcześniej w 21tc, a ja mam wizytę dopiero w 25tc, mam nadzieję że mąż zdąży z nim pobiec
A co koleżanki, to nie wiem, może przymknęli oko.
takie zasiwadczenie jest wydawane nawte i w 8 tc(jesli od poczatku ciazy jestes na chorobowym) , zaklad pracy nie wydaje urlopu macierzysnkiego tylko dzieki zaswiadczeniu -troche sie pomylio tobie ;]
zasiwadczenie o ciazy donosisz i to do 10 tc zeby :
a)miec becikowe bo w 2012 zminily sie zasady przyznawania
b)zebys miala wyplacane 100% w razie L4 a nie 80% jak w przypadku zywklego ;]

Urlop macieryzsnki udziela gdy :
a)napiszesz podanie do szefa/szefowej o urlop tj 20 tc obowiazkowe w tym roku panstwo daja dodatkowe 2 tygodnie w 2011 skolei w 2012 bedzie ich w sumie 4 wiec piszesz na 24 tygodnie
b)w ciagu 7 dni od urodzenia dziecka dostarczasz wypis, zasiwadczenie ze szpitala,ze urodizlas dziecko, i ze mozesz isc na urlop macierzysnki (w szpitlau tez daja zaswiadczenie do ubiegania sie o becikowe)

to tak w skrocie ;]

nie wiem dlaczego twojemu mezowi karza doniesc zasiwadczenie o ciazy ? skoro to ty w niej jestes a nie on - chyba ze on chce wziasc tzw tacierzysnki ;] do zakladu pracy tatusia donosi sie akt urodzenia i wypis ze spzitala i ewentualne L4 jelsi mialas cc, wtedy na twoja prosbe lekarz wypisujacy ze spzitala moze dac L4 (14 dni)tatusiowi zeby opiekowal sie dzieckiem - bo ty bedziesz dochodzic do siebie ;] z tego co wiem po sn mozna miec do 7 dni takiego l4

Widze ze tu tematy wozkow, probek i wsyztskiego ;] troche was podczytuje jak starczy mi czasu i nie doskierwa mi bol za bardzo ;]

ja dzis mam usg te 3/4D i sie boje czy wsio ok i czy faktycznie w bruszku mieszka IGa czy moze Kajetan ;]
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres

Edytowane przez Gizmiatko
Czas edycji: 2011-11-04 o 07:51
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:16   #3884
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Ja widziałam parę miesięcy temu, może nawet rok temu, wózki w przystępnych cenach - w dodatku firmowe w tych halach targowych na Marywilskiej 44 u takiego starszego pana, miał bardzo duży wybór i katalog w razie zamówień. Nie wiem czy coś się nie zmieniło, ale warto sprawdzić. Ja tam będę 10 listopada, bo TŻ przyjeżdża po mnie do Wawy i chcemy tam podlecieć w drodze do domu, więc jeśli szybciej się nie wybierzesz to dam znać



mam nadzieję, że na 3d już tak się bejbuś ułoży, że będzie widać jejku nie mogę się doczekać i chcę przełamać te niebieskie kolorki na kwiecień

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------



właśnie jest szeroka na tyłku, mnie się wydawała, że aż za bardzo, ale koleżanki powiedziały, że tak musi być na dole ma delikatny ściagacz, żeby od dołu nie podwiewało i na brzuchu jak się rozciągnie to naprawdę dużo miejsca wg mnie wystarczy na całą ciążę nawet jak się będzie miało pokaźny brzuszek. Ja jestem mega zadowolona i to za taką cenę a ja wzięłam też największy rozmiar 44/XXL - ale rękawy nie są za długie ani w barkach nie jest szeroka, tylko właśnie się rozciąga jak trzeba
A jaki rozmiar nosisz? Ten 44? Czy wzięłaś większą?
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:17   #3885
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Gizmiatko trzymam kciuki za dzisiejsze USG!!!
masz racje desia, Aguska sie nie odezwala jeszcze po wizycie.
u mnie szaro buro i ponuro i pada na dodatek, no ale juz weekend tuz tuz
milego dzionka Wam zycze

karinka w Ire troszke inaczej jest niz w Anglii, ale jak na moje oko to ktos dal du...za przeproszeniem i pominal Ciebie, bo pierwsze USG jus dawno powinnas miec w panstwowej sluzbie zdrowia, dobrze ze poszlas prywatnie.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:20   #3886
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Dzięki , dobra kobieto..
Moja znajoma przyszła.. hehe..ufff dobrze, że ogarnęłam doł

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------




Natka, u nas ta budowa jest bardzo skomplikowana(jak chyba wszystko w naszym życiu).

My dobudowywaliśmy i przebudowywaliśmy budynek gospodarczy, który był w stanie surowym otwartym i przerabialiśmy go na budynek mieszkalny

Mieliśmy więc z góry narzucone mnóstwo ograniczeń.
Uważam ,że to co zrobiliśmy jest naprawdę optymalne. Ja od zawsze miaszkałam w domach.. Do dorosłości w dwu, teraz w Irlandii już w 6 .. Więc dobrze wiem, co lubię, co mi przeszkadza i jakie pomieszczenia naprawde są mi potrzebne..
Dom z zewnątrz wydaje się wielki, w środku jest malutki. Będzie miał za to na finishu parter plus 2 piętra.. więc niestety wspinanie się po schodach nas czeka.

Jestem pewna, że nie będzie to nasz ostateczny dom, ale na pierwsze ileś lat, będzie super
Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej, to napisz na priva
Dzień dobry
Dziekuję, jak będę chciała wiedzieć coś więcej to się odezwę.
Ja dziś mam wizytę połówkową, stres jednak jest bo przed chwilą wstałam, a myślałam że pośpię dłużej
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:23   #3887
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
takie zasiwadczenie jest wydawane nawte i w 8 tc(jesli od poczatku ciazy jestes na chorobowym) , zaklad pracy nie wydaje urlopu macierzysnkiego tylko dzieki zaswiadczeniu -troche sie pomylio tobie ;]
zasiwadczenie o ciazy donosisz i to do 10 tc zeby :
a)miec becikowe bo w 2012 zminily sie zasady przyznawania
b)zebys miala wyplacane 100% w razie L4 a nie 80% jak w przypadku zywklego ;]

Urlop macieryzsnki udziela gdy :
a)napiszesz podanie do szefa/szefowej o urlop tj 20 tc obowiazkowe w tym roku panstwo daja dodatkowe 2 tygodnie w 2011 skolei w 2012 bedzie ich w sumie 4 wiec piszesz na 24 tygodnie
b)w ciagu 7 dni od urodzenia dziecka dostarczasz wypis, zasiwadczenie ze szpitala,ze urodizlas dziecko, i ze mozesz isc na urlop macierzysnki (w szpitlau tez daja zaswiadczenie do ubiegania sie o becikowe)

to tak w skrocie ;]

nie wiem dlaczego twojemu mezowi karza doniesc zasiwadczenie o ciazy ? skoro to ty w niej jestes a nie on - chyba ze on chce wziasc tzw tacierzysnki ;] do zakladu pracy tatusia donosi sie akt urodzenia i wypis ze spzitala i ewentualne L4 jelsi mialas cc, wtedy na twoja prosbe lekarz wypisujacy ze spzitala moze dac L4 (14 dni)tatusiowi zeby opiekowal sie dzieckiem - bo ty bedziesz dochodzic do siebie ;] z tego co wiem po sn mozna miec do 7 dni takiego l4
Ja zaniosłam zaświadczenia od gina w 8 tygodniu że jestem w ciąży żebym np nie musiała siedzieć na nadgodzinach i dlatego że już miałam widoczny brzuch i nie mogłam ukrywać ciąży. Teraz też siedzę na l4 w 100% płatnym. A mój tż nie donosił ani za pierwszym razem ani za drugim razem żadnego zaświadczenia że ja jestem w ciąży. A w dzień kiedy urodził się Antek zadzwoniliśmy do kadrowej i zmieniły mi l4 na macierzyńskie potem tż doniósł akt urodzenia.
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:36   #3888
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

dziewcyznki czy moglybyscie dodać ten link gdzies na początku... http://zwierzak-w-domu.info/index.ph...104&Itemid=157
bardzo dużo jest dyskusji o kotach i toxo .. myślę że to dobry pomysł
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:42   #3889
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
Gizmiatko trzymam kciuki za dzisiejsze USG!!!
masz racje desia, Aguska sie nie odezwala jeszcze po wizycie.
u mnie szaro buro i ponuro i pada na dodatek, no ale juz weekend tuz tuz
milego dzionka Wam zycze

karinka w Ire troszke inaczej jest niz w Anglii, ale jak na moje oko to ktos dal du...za przeproszeniem i pominal Ciebie, bo pierwsze USG jus dawno powinnas miec w panstwowej sluzbie zdrowia, dobrze ze poszlas prywatnie.
nie dziekuje ;]

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ja zaniosłam zaświadczenia od gina w 8 tygodniu że jestem w ciąży żebym np nie musiała siedzieć na nadgodzinach i dlatego że już miałam widoczny brzuch i nie mogłam ukrywać ciąży. Teraz też siedzę na l4 w 100% płatnym. A mój tż nie donosił ani za pierwszym razem ani za drugim razem żadnego zaświadczenia że ja jestem w ciąży. A w dzień kiedy urodził się Antek zadzwoniliśmy do kadrowej i zmieniły mi l4 na macierzyńskie potem tż doniósł akt urodzenia.
no wlasnie - zasw o ciazy do meza to bzdura, no i z tym L4 wiem ze ciazowe 100 platne
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 08:47   #3890
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

tak w zasadzie ot wypadałoby mi.. zrobić update... No to tak.. jeszcze dziecko nie ujawniło jaki chce mieć pokoik - różowy czy niebieski, test pappa mam prawidłowy dostałam skierowanie na morfologie i mocz.. czuję się dobrze.. choć nadal na specyficzne zapachy mnei muli.. wiecej śpię niż chodzę prosto
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:56   #3891
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
tak w zasadzie ot wypadałoby mi.. zrobić update... No to tak.. jeszcze dziecko nie ujawniło jaki chce mieć pokoik - różowy czy niebieski, test pappa mam prawidłowy dostałam skierowanie na morfologie i mocz.. czuję się dobrze.. choć nadal na specyficzne zapachy mnei muli.. wiecej śpię niż chodzę prosto
O widzę znajomy nick z wątku PM 2010 Mam nadzieję, że moje okaże się małym ekshibicjonistą i pokaże co tam między nogami słychać


Wczoraj miałam napad zakupowy, a że nie kupujemy jeszcze nic dla juniora/juniorki to się obkupiłam w gazety typu mam dziecko itp - lektura na najbliższy miesiąc zapewniona, nawet Tż niezbyt skory do czytania czegokolwiek poza sprawami związanymi z pracą rozsiadł się wczoraj z jedną z gazet
Na szczęście już piątek - weekend szybko zleci, a wtedy tylko jeszcze pon, wtorek i w środę do gin
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:06   #3892
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
czesc Dziewczynki,
po naszym USG jestem bardzo zadowolona, dzidzia rozwija sie prawidlowo, wszystkie pomiary sa dobre, lozysko jest tam gdzie trzeba, szyjka (o co zapytalam na samym poczatku ze to dla mnie wazne bo mi brzuszek twardnieje) ma 6cm i wszystko z nia w porzadku. i bedziemy miec coreczke!!!
.
Wielkie gratulacje z powodu córci
aaagga a Tobie gratuluje synka

Dziewczeta
ja sie musze pochwalic,bo dzis odbieramy klucze do naszego mieszkania!!! i zaczynamy wykanczanie Jak dobrze wszystko pojdzie to chcemy sie wprowadzić jeszcze w styczniu. Niesamowicie sie ciesze,a jednoczesnie wiem,ze bedzie niezly sajgon teraz..Małe już przyjedzie na nowe).

Powiem Wam, ze w ciagu ostatniego tygodnia tak mnie wybrzuszylo,ze az sama jestem w szoku. Coraz dosadniej czuje Małego/Małą i w sumie działa to mega uspokajajaca jak wiem,ze sobie tam lewituje w srodku. Mam nadzieje,ze te okresy aktywnosci nie przeloza sie na realne po wyjsciu na zewnatrz. Teraz wlasciwie niezaleznie od pory co jakis czas daje znac
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:11   #3893
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Bry! Jak milo ze juz piatek. Ja znow grzecznie pognalam rano na basen i mam poczucie dobrze spelnionego obowiazku

Cytat:
Napisane przez karinka711 Pokaż wiadomość
Zia GP mnie rejestrował,dostałam książeczkę ciąży i list ze opieka medyczna podczas ciąży jest bezpłatna,plan wizyt i tyle od tamtego czasu ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sza....
Zgadzam sie z Monia, tez mysle ze cos ci pogmatwali/list zgubili itp. Dzown do nich jak najszybciej i rob rabanik



Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
To może się po prostu Ciebie czepnęli... Mąż musi dostarczyć, bo jemu mogą nie uwierzyć, u nas kobieta też musi, ale może w Irlandii nie wymagają, tylko Tobie tak powiedzieli? Sama nie wiem..
U mnie w pracy wymagaja, wezme od GP na wizycie w 20tym tygodniu.

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Wow będzie miała dwoje dzieci z jednego rocznika i nie bliźniaki Pospieszyła się babeczka Ciekawe czy karmi piersią będąc w ciąży, chyba nie powinno się.
Na takie rodzenstwo mowi sie w Ire 'irish twins', teraz czesto sie irlandczycy na 3-4 dzieciach zatrzymuja, ale ja znam wieeeele osob z mojego pokolenia ktorzy maja po 5-6 rodzenstwa
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:13   #3894
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Gizmiatko Właśnie mama mi coś gadała o zaświadczeniu przed 10 tyg.ciąży do becikowego... Kurde ja je mogę teraz uzyskać czy powinnam na pierwszej wizycie potwierdzającej dostać?
Byłam na początku u innego lekarza... i nie wiem co teraz...
engela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:13   #3895
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość

Dziewczeta
ja sie musze pochwalic,bo dzis odbieramy klucze do naszego mieszkania!!! i zaczynamy wykanczanie Jak dobrze wszystko pojdzie to chcemy sie wprowadzić jeszcze w styczniu. Niesamowicie sie ciesze,a jednoczesnie wiem,ze bedzie niezly sajgon teraz..Małe już przyjedzie na nowe).
Super Mravka, to musi byc bardzo ekscytujace, urzadzac wlasne meszkanie akurat w momencie kiedy syndrom wicia gniazda mamy tak wyostrzony
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:24   #3896
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

dzień dobry
wpadłam się przywitać i zmykam, powoli zbieram się na uczelnię. pewnie wpadnę dopiero po weekendzie, tak więc miłego weekendu dziewczyny
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:41   #3897
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:47   #3898
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2



tak sobie Was czasem podczytuje, ale jakoś się wbić nie mogę...
to chyba przez to, że nie czuje nic z tej euforii która towarzyszyła mi w pierwszej ciąży i która towarzyszy teraz Wam. Cieszę się bardzo że będzie dzidziuś, czekam na niego bardzo i bardzo go kocham... ale wczoraj np. weszłam do H&M... chciałam sobie kupić czapkę i rękawiczki... stwierdziłam, że może dla Przemka coś znajde... weszłam też w dział z tymi śpioszkami, bodziakami i tymi wszystkimi maleńkimi rzeczami i szybko się wycofałam...
Sama myśl o zakupach mnie przytłacza... sama myśl o otworzeniu pudeł z rzeczami po Przemku mnie załamuje...
Nie wiem dlaczego tak mam... w tej ciaży najchętniej poleciłabym komuś skompletowanie wyprawki a ja czekałabym tylko na poród

Dlatego też nie wiele się udzielam... i po cichu Wam zazdroszczę

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
to nie jest potrzebne... najbardziej istotne w Twojej grupie krwi jest to czy masz RH + czy RH - ... Bo RH - spowoduje konflikt serologiczny czy jakoś tam...
Mój mąż nie badał grupy krwi
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:47   #3899
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez engela Pokaż wiadomość
Gizmiatko Właśnie mama mi coś gadała o zaświadczeniu przed 10 tyg.ciąży do becikowego... Kurde ja je mogę teraz uzyskać czy powinnam na pierwszej wizycie potwierdzającej dostać?
Byłam na początku u innego lekarza... i nie wiem co teraz...
Z tego co się orientuję, to zaświadczenie mogą nawet wystawić w szpitalu przy porodzie, na podstawie karty ciąży. Tylko to jest taka bzdura z tymi zaświadczeniami, bo przepisy o nich po protestach są wstrzymane od końca 2009 roku do końca tego roku i to miał być czas, kiedy miała być prowadzona przez rząd kampania informująca kobiety o tym, jak ważne jest przeprowadzanie badań lekarskich w jak najwcześniejszym okresie ciąży. Jakoś ja żadnej kampanii ani mówienia o tych zaświadczeniach w mediach czy gdziekolwiek nie widziałam

A tu jeszcze link do strony ministerstwa zdrowia, myślę, że też rozwiewa wątpliwości http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=...my=0&ma=014946

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
Mój żadnego zalecenia co do tego, że musi nie dostał, ale jak ja robiłam to też od razu zrobił, bo nawet nie miał nigdzie wpisanej jaką ma
__________________
Szymek 26.04.2012

Edytowane przez Kulkaaga
Czas edycji: 2011-11-04 o 09:51
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 09:50   #3900
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
Mi lekarka nie mówiła nic, że Tż ma zrobić badania krwi. Mi tylko kazała zrobić, nawet nie pytała jaką Tż ma grupę krwi...
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.