Trądzik, przebarwienia, guzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 17:33   #1
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176

problemowy typ cery


Witajcie dostrzegłam że mam cere suchą z trądzikiem wyskakują pryszcze , i szybko blizny zaskórniki jakies dogłębne pod skóra widoczne efekt podsumując niedoskonałości hm nie wiem jakj pielegnowac ten typ cery bo mam jakby skórę nienapięta gładką i zero efektu zdrowej cery jakby delikatne zmarszczki pod oczami , Co polecacie ? na taki typ cery jakie produkty kremy aby cera odzyskała elastyczność blask bez trądziku zbędnego nie mam nadmiaru sebum pije , dużo wody . Olejek arganowy nie pomaga stosowalam krem iwostin do cery odwodnionej nie odpowiada mi .
Pozdrawiam
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 21:00   #2
Dany18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Trądzik, przebarwienia, guzy.

Witam, mam problem z moją twarzą który trwa już od dobrych 5 lat.
Opiszę tutaj po krótce mój problem, bez owijania w bawełne a więc będzie troche obrzydliwie ;p

Mam na twarzy pobojowisko, dosłownie. Nachodziłem się juz po dermatologach i naprawdę nic mi nie pomaga, ostatnie maści jakich uzywałem to :klindacin t, locacid, benzacne niebieska i czerwona, i wiele innych których nazw juz nie pamietam poniewaz kazda mascia smaruje sie przez kilka ladnych dni, podczas kuracji powyzszymi specyfikami efekty były takie: zanik wągrów, i tutaj kończą sie efekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Poza wagrami mam na twarzy białe pryszcze, guzki pod skóra, na skorze, cala czerwona twarz a ostatnim czasem pojawiaja mi sie na policzkach czarne banki, ktore co jakis czas pekaja i wyplywa z nich ogromna ilosc bialej wydzieliny ( Wiem ze to obrzydliwe, ale musialem tak to ujac.

Jesli ktos z was mial podobny problem, lub wie co może mi dolegac to prosze o jakas rade! ;<

Szukałem pomocy juz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 003.jpg (27,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 004.jpg (28,8 KB, 36 załadowań)
Dany18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:19   #3
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Cytat:
Napisane przez Dany18 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z moją twarzą który trwa już od dobrych 5 lat.
Opiszę tutaj po krótce mój problem, bez owijania w bawełne a więc będzie troche obrzydliwie ;p

Mam na twarzy pobojowisko, dosłownie. Nachodziłem się juz po dermatologach i naprawdę nic mi nie pomaga, ostatnie maści jakich uzywałem to :klindacin t, locacid, benzacne niebieska i czerwona, i wiele innych których nazw juz nie pamietam poniewaz kazda mascia smaruje sie przez kilka ladnych dni, podczas kuracji powyzszymi specyfikami efekty były takie: zanik wągrów, i tutaj kończą sie efekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Poza wagrami mam na twarzy białe pryszcze, guzki pod skóra, na skorze, cala czerwona twarz a ostatnim czasem pojawiaja mi sie na policzkach czarne banki, ktore co jakis czas pekaja i wyplywa z nich ogromna ilosc bialej wydzieliny ( Wiem ze to obrzydliwe, ale musialem tak to ujac.

Jesli ktos z was mial podobny problem, lub wie co może mi dolegac to prosze o jakas rade! ;<

Szukałem pomocy juz
Co masz na mysli piszac 'przez kilka dni'? Zazwyczaj potrzeba tygodni, by byly efekty.. Poza tym, czy brales jakeis doustne leki?
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 00:00   #4
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Moim zdaniem przy takim trądziku powinieneś spróbować z doustną izotretynoiną.porozmawiaj na ten temat z lekarzem dermatologiem. brałeś jakiekolwiek leki doustne?np antybiotyki?jak długo smarowałeś twarz tymi maściami? miałeś przepisywany isotrexin albo zorac? są to retinoidy w postaci maści do smarowania zazwyczaj skuteczniejsze niż antybiotyki.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 05:45   #5
Dany18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Kilka dni to była taka przenośnia, każda mascia smarowalem tak jak kazal mi dermatolog, klincadinem smarowalem i locacidem smarowalem okolo miesieac lub ponad, nie pamietam dopkladnie.

Up, isotrexin tez mialem i nic.

Up2, doustnych nigdy nie bralem.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.
Dany18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 07:06   #6
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Mi lekarz przypisał (przy takich samych zmianach jak Twoje) Aknenormin, owszem podczas kuracji wszystko u mnie poznikało, łącznie z bliznami, ale pojawiło się znowu po ponad pół roku. Do tego lek sam w sobie jest masakrycznie drogi, a trzeba liczyć się z tym, że co miesiąc dawka jest zwiększana, więc po 4-5 miesiącach doszłam do 500zł za miesiąc i po prostu zrezygnowałam z dalszego leczenia...
Jak już wyżej pisałam i tak wyrzucone pieniądze...
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 07:48   #7
groszekpat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 280
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

ja tez mecze sie z tym problemem. Zacznij moze od diety. Zero słodyczy, fast-foodow. Nie stosuj kosmetyków wysuszajacych twarz. Zacznij łykać witaminy A,B,C i wieksza dawke witaminy D. I kwasy omega3. Jeśli trądzik jest od niedoboru witamin to po półtora miesiąca powinno byc lepiej. I myj twarz tylko naturalnym delikatnym mydlem kupionym w aptece zielarskiej. Pozdrawiam i powodzenia

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Ja też zmagam sie z tym problemem. Nie stosuj kosmetyków które wysuszaja mocno twarz. Myj buzie delikatnym mydlem z apteki zielarskiej. Czasami taki trądzik powstaje od niedoboru witamin. Zacznij łykać wit. A, B, C, CYNK, większe dawki wit.D i kwasy omega3. I nie wyciskaj pryszczy. Przemywaj twarz rumiankiem. Po półtora miesiąca powinna byc poprawa. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

zacznij lykac witaminy
groszekpat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 08:06   #8
Dany18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Nie jem słodyczy i fast foodow, ćwicze na siłowni i mam diete, witamy tez lykam. Up, niestety na wydatek rzedy 500zl mnie nie stac, a wiec to odpada
Dany18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 09:37   #9
groszekpat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 280
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

A lekarz zalecił jakieś badania w kierunku hormonów? Bo to tez bywa przyczyna i wtedy poprzez doustne leki trzeba unormować. I koniecznie testy skórne na obecność nieproszonych bakterii.
groszekpat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:19   #10
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Mysle, ze w takim razie czas zaczac przyjmowac cos doustnie, jakis antybiotyk bo na izo to moze za wczesnie, skoro na razie byly tylko masci - przedyskutuj z dermatologiem.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 19:37   #11
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Cytat:
Napisane przez Dany18 Pokaż wiadomość
Nie jem słodyczy i fast foodow, ćwicze na siłowni i mam diete, witamy tez lykam. Up, niestety na wydatek rzedy 500zl mnie nie stac, a wiec to odpada
mówisz ze cwiczysz na siłownki, a bierzesz cos jakies odzywki itp?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 00:33   #12
Dany18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Białko
Dany18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:03   #13
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Cytat:
Napisane przez Dany18 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z moją twarzą który trwa już od dobrych 5 lat.
Opiszę tutaj po krótce mój problem, bez owijania w bawełne a więc będzie troche obrzydliwie ;p

Mam na twarzy pobojowisko, dosłownie. Nachodziłem się juz po dermatologach i naprawdę nic mi nie pomaga, ostatnie maści jakich uzywałem to :klindacin t, locacid, benzacne niebieska i czerwona, i wiele innych których nazw juz nie pamietam poniewaz kazda mascia smaruje sie przez kilka ladnych dni, podczas kuracji powyzszymi specyfikami efekty były takie: zanik wągrów, i tutaj kończą sie efekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Poza wagrami mam na twarzy białe pryszcze, guzki pod skóra, na skorze, cala czerwona twarz a ostatnim czasem pojawiaja mi sie na policzkach czarne banki, ktore co jakis czas pekaja i wyplywa z nich ogromna ilosc bialej wydzieliny ( Wiem ze to obrzydliwe, ale musialem tak to ujac.

Jesli ktos z was mial podobny problem, lub wie co może mi dolegac to prosze o jakas rade! ;<

Szukałem pomocy juz
Wizyta u dermatologa jest konieczna. Ja miałam chyba nawet lepiej z buzią niż TY i dostałam Aknenormin, wcześniej oczywiście musiałam zrobić badania- Alat, Aspat, Cholesterol, Trójglicerydy. I to nie prawda, że za Akne płaci się 500 zł/miesiąc. Nie wiem skąd jesteś ale np w Rybniku można kupić Akne 20mg, 60 kapsułek- czyli wystarcza na 40mg/dzień/miesiąc- za 131 zł, w Raciborzu 139 ponoć. Znajoma aptekarka powiedziała mi, że Izotek jest nawet tańszy niz Aknenormin. W czasie kuracji trzeba zainwestować w krem nawilżający, pomadkę (najlepiej jednak w kuracji sprawuje się wazelina np. Ziaja, Bielenda), balsam do ciała (chociaż jak się kupi Nivea Soft to mamy 2w1), krople do oczu- do 10 zł coś znajdziesz w aptece(np. Lacrimal)
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:17   #14
karola9123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Witam.
Piszę tego posta tutaj gdyż jestem tu nowa i nie chciałam zakładać nowego wątku. Mam od paru lat problem z trądzikiem, ostatnio pojawiają mi się zaskórniki, używam maści Acnatac(zalecenie p. dermatolog), oprócz tego używam do przemywania cetaphilu, ale kompletnie nie wiem co dobrać jeszcze do pielęgnacji cery porannej i wieczornej.Jeszcze ostatnio borykam się z suchymi skórkami. Dlatego też prosiłam bym was o jakieś ciekawe porady jakich kosmetyków używać, ewentualnie jakich domowych sposobów.Część kosmetyków niestety wysusza moją cerę, a mam ogólnie cerę mieszaną i tłusta w strefie T.
Z góry dziękuję za pomoc
karola9123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:15   #15
groszekpat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 280
Dot.: Trądzik, przebarwienia, guzy.

Od bialka wychodzi wiecej pryszczy. To ponoc skutek uboczny.
groszekpat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:22   #16
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Czy zaskórniki to trądzik ?

Witam wszystkich, jeśli temat nie kwalifikuje się do nowego to proszę o przeniesienie bo ja nie wiem gdzie go zamieścić.

No to tak trądzik mam od chyba zawsze. Początkowo ogromne pryszcze i bąble, od jakiegoś już czasu czyli 3 lata powiedzmy atak zaskórników. Tylko nie są to takie zaskórniki jak, że 3 czarne kropki na nosie i już zakładacie temat co ja mam zrobić..... Prawdziwy trądzik to niestety nie tylko 3 krosty ale milion. No i tak jak nie dotykam to mam całą twarz w grudkach, czasem są mocno widoczne a czasem mniej ale jest ich tyle że wydaje mi się że trzeba czasem oczyścić skórę. Praktycznie mam tego tyle że wystarczy byle gdzie nacisnąć aby wyszedł wulkan. W dermatologów już trochę zwątpiłem bo byłem u 10 przez te lata i każdy z automatu daje tetralysal.... tylko po co jak zjadłem tego tonę i nie pomaga. Miałem już bardzo dużo różnych kremów i wszystkie działają tylko troszeczkę. Od dłuższego czasu smaruje się skinorenem i to chyba najlepszy krem bez recepty na rynku. Pomaga ale nie zwalcza. Ostatnio tez miałem krem avene po którym krosty się nasiliły i przemeieniły w bąble. Teraz znalazłem coś takiego VIVIEAN Control therapy night cream krem noc 50ml co o tym myślicie ?


No a wracając to nazwy tematu to mając tyle zaskórników kupować kremy typowo na trądzik czy nastawić się tylko na zaskórniki ?
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:23   #17
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Czy zaskórniki to trądzik ?

No niestety i tu się mylisz bo trądzik to nie tylko cała skóra w pryszczach ale też może to być dosłownie 3-4 pryszczyki w różnej formie pojawiające się częściej i to też jest uznane nieraz za trądzik bo rzeczywiście nim jest.

Ja od zawsze mam problem właśnie z takim i pojawia mi się powiedzmy mały wysyp co jakiś czas a tak nie ma dnia żebym nie miała na skórze chociaż 1-2 nowo powstających krost, nie maluje się i też jest to trądzik.

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2015-01-23 o 14:24
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 09:57   #18
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: problemowy typ cery

proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 02:19
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 10:57:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.