Czarny poniedziałek - strajk kobiet - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-28, 21:09   #61
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

To na.pewno nie będzie pospolite ruszenie.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:12   #62
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie id do pracy.
Wymówki " mam taaaaak mało urlopu" są żałosne.
Ja nie mam urlopu na żądanie, a zwykły muszę trzymać na rozmowy kwalifikacyjne.

Co prawda mogę się na czarno ubrać, ale u mnie w pracy nie wiem, czy ktoś w ogóle ogarnia, że jest jakiś protest, mimo, że jakieś 90% pracowników to kobiety. Tzn mogę ubrać czarną górę, bo dołu nie mam
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:18   #63
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To na.pewno nie będzie pospolite ruszenie.

wysłane telepatycznie
Pewnie nie, ale lepsze to niż utyskiwanie w domowych pieleszach. Poparcie, nagłaśnianie tez ma sens. Nie wolno pozwolić tej sprawie przycichnąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:18   #64
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Jestem załamana czytając niektóre wypowiedzi w tym wątku.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:20   #65
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Oczywiście ze nagłaśniać ale rzeczywistość skrzeczy.


wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:26   #66
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
Pewnie nie, ale lepsze to niż utyskiwanie w domowych pieleszach. Poparcie, nagłaśnianie tez ma sens. Nie wolno pozwolić tej sprawie przycichnąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raaany, JAKIEKOLWIEK działanie będzie lepsze niż "nicnierobienie". Ludzie, jak Wy widzicie jakiekolwiek wspólne działanie, jeśli nawet tu, w obrębie watku kilka osób nie potrafi się z sobą dogadać? A potem będzie płacz, że jednak ustawa przeszła.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 22:02   #67
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Jestem całkowicie przeciwna tej nieszczęsnej ustawie. Dopiero z wątku dowiedziałam się o czarnym poniedziałku.
Na pewno mogę założyć czarne ubranie, bo dla mnie to w zasadzie bez różnicy, czy bluza ma kolor różowy czy zielony. A jeśli jest taka akcja to chętnie dołączę.
W domu zostać jednak nie mogę. Nie ma szans, żebym tak po prostu wszystko rzuciła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-28, 22:20   #68
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Jestem mega wkurzona, że chyba będe musiała iść do pracy!

Muszę jednak powiedzieć tu to co wiele z Was zauważyło - ja wiem o tym proteście bo troche tym co się w kraju dzieje interesuje, ale naprawdę u mnie w pracy dzisiaj praktycznie każdy wielkie oczy robił "co za protest?".
Wiele firm w tym moja nie odniosła się oficjalnie co do ewentualnego braku konsekwencji za nieobecność, a ja cóż nie mam urlopu - tak wiem klasyka tłumaczenia, ale nie mam i jest mi z tym źle!

Poza tym jest wiele firm w których premie uzależnione są od absencji (L4, WŻ) i jeśli taka firma nie opowie się że pominie ten dzień w tych wyliczeniach to kobiety nie pójdą na ten protest, bo w gre wchodzą pieniądze. Ja WIEM że TO MY JESTEŚMY NAJWAŻNIEJSZE, ale nie każdy ma ten komfort, że może sobie a stratę tego typu pozwolić. Takich ludzi jest masa..
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 01:43   #69
Serenity89
Raczkowanie
 
Avatar Serenity89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 112
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Zastanawiają mnie komentarze typu "Moja praca nie ma nic wspólnego z tematem, więc nie widzę powodu, dla którego miałabym nie iść do pracy".
Jesteśmy kobietami i to chyba ma wiele wspólnego z tematem. Wydaje mi się, że w tym proteście chodzi o to, żeby pokazać jak wiele kobiet jest w Polsce i jak są ważne, także w pracy.
Coś w rodzaju: "Chcecie nam odebrać prawo do decydowaniu o własnym losie? Spoko. To sobie poradźcie bez nas".

Ok, ja rozumiem, że nie każdy może wziąć sobie wolne, zwłaszcza w małych firmach z okrojoną załogą. Ale to trochę inna kwestia niż "moja robota (więc poniekąd i ja sama) nie ma z tym nic wspólnego.
__________________
She is maniac
Serenity89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 05:38   #70
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co? Mamy w weekend nie przyjść do pracy i na uczelnię?

Może jeszcze w ramach protestu do kościoła na sumę mamy przyjść?
W sobotę proponuję ! Wtedy każda porządna Polka tańcuje ze ścierą i odkurzaczem, to niech w ramach protestu tym ciśnie, to będzie szok dla mężczyzn.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 05:40   #71
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez Serenity89 Pokaż wiadomość
Ok, ja rozumiem, że nie każdy może wziąć sobie wolne, zwłaszcza w małych firmach z okrojoną załogą. Ale to trochę inna kwestia niż "moja robota (więc poniekąd i ja sama) nie ma z tym nic wspólnego.
Ja też rozumiem.
Ale w poniedziałek można wybrać inną formę protestu: ubrać się do pracy na czarno, wyczaić w jakim miejscu w naszym miejscu zamieszkania jest w tym dniu demonstracja i propagować ją oraz zaproponować podwiezienie na miejsce koleżance, która "ma daleko" do tego miejsca. W poniedziałek przecież głównie o to chodzi, żeby nas zauważono i im więcej nas będzie widać, tym mniejsza szansa, że PiS zaryzykuje strzał we własną stopę przepychając tę niehumanitarną ustawę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-29, 06:38   #72
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

U mnie w miescie protest jest od 14;00, wiec na upartego można się z pracy zwolnić .

Nie ogarniam tego, że wziać wolne zle, ubrac sie na czarno źle, w poniedziałek źle,
ale całkowity zakaz aborcji i karanie kobiet więzieniem dobrze?

Nawet jak myslisz ze Ciebie to nie dotyczy, to dotyczy Twoich kolezanek, siostr, córek itd itp
Wyjdzcie wreszcie z własnej dupy.

Nawet KK sie nie zgadza z tą ustawa
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 06:39   #73
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez Serenity89 Pokaż wiadomość
.....
Coś w rodzaju: "Chcecie nam odebrać prawo do decydowaniu o własnym losie? Spoko. To sobie poradźcie bez nas".
.....
Niestety ,w niektórych firmach biorąc urlop na żądanie ( pracodawca ma prawo odmówić takowego ),ryzykujemy że firma spokojnie poradzi sobie bez nas ,a szef powie spokojnie "luz,już wcale nie musisz więcej przychodzić do pracy,w najbliższym możliwym terminie napiszemy zwolnienie" .Tak jest u mnie w pracy,i u wielu osób niestety też.Tak więc uważam że ta forma protestu może się bardziej odbić na nas niż my na niej.
Może któraś z obecnych Pań słyszała o czymś innym ? Zbiorowa petycja ? Chętnie przyłączyłabym się do czegoś takiego.
Jeśli nie ma nic to myślę że wbrew temu co napisałam wcześniej i tak wiele z nas (łącznie ze mną ) przyłączyła by się do strajku,tylko żeby miał on sens musi o nim wiedzieć więcej kobiet.Ja dowiedziałam się dopiero tutaj.Dzisiaj w pracy powiem o tym wszystkim koleżankom,ale myślę że to za mało.
Zgadzam się że za dużo narzekamy ,a za mało mamy pomysłów,ale nie będę mówić że protest o którym nikt nie wie ma sens,bo nie ma.
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162

Edytowane przez Ender
Czas edycji: 2016-09-29 o 06:42
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 06:46   #74
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

A ja do pracy idę na 12 godzin zamiast na 8, po to, żeby inni nie musieli przychodzić. Więc nie każda pracująca kobieta nie bierze udziału w proteście.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2016-09-29 o 07:40
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 08:10   #75
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To jest inicjatywa marginalna i, wbrew pozorom, słabo rozpropagowana. Pracuje w miejscu gdzie większość to kobiety, nikt o tym nie słyszał.
U mnie też nikt nie słyszał.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 09:16   #76
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
U mnie też nikt nie słyszał.


U mnie to samo. Żadna nie słyszała. Taki strajk ma sens w dużych miastach, a w takim Pcimiu Dolnym już nie bardzo. Co nie znaczy że neguję sam pomysł.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 09:59   #77
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

U mnie do wczoraj też nikt nie słyszał.. to usłyszał ode mnie połowy zespołu nie będzie w poniedziałek w pracy - pójdziemy oddać krew

Powiem szczerze, że przykro czyta mi się ten wątek większość wypowiedzi jest w stylu "niedasie".

Najgorzej, że spora większość uważa, że jej osoba za wiele nie zmieni.. Ta sama sytuacja jest zawsze podczas wyborów..
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 10:08   #78
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

No ale nawet w pcimiu dolnym też jest internet, nie?

Już pomijam radio i tv - wiadomo, że w publicznej, pardon, narodowej o tym nie wspomną, ale też osoby, które w takim strajku mogłoby chcieć uczestniczyć raczej nie pokrywają się z targetem pana Kurskiego a media komercyjne na pewno o tym informują.

Sama jestem z małego miasta i to w Polsce zet, gdzie żadnego marszu czy protestu na ulicy nie będzie. żałuję, że jedyne co mogę w tej chwili zrobić to przywdziać czarne odzienie bo tego, że w poniedziałek nie będę pracować nad żadnym projektem w domu i tak nikt nie odczuje czy nawet nie zauważy. ale nie ramolę i nie mówię, że to głupie i bez sensu, bo nie tak, bo za mało czasu, bo "mojego pracodawcy to nie dotyczy". Rozmawiam o tym z innymi, z kobietami które pracują na etacie bo może faktycznie akurat któraś nie słyszała a ma możliwość i chciałaby w jakiś sposób się włączyć.

Ale... mimo, że jestem tym projektem zbulwersowana bo COŚ TAKIEGO przekracza nawet pisowskie himalaje obłędu (jest jakaś ciężka ironia w tym, że nawet kk się dystansuje przynajmniej od tej części penalizacyjnej), mimo tego, że mam nadzieję tak jak niektóre Wizażanki powyżej żyć gdzie indziej i niby nie będzie mnie to bezpośrednio dotyczyło, mimo, że popieram ideę protestu i na miarę swoich własnych mizernych możliwości wezmę w nim udział, o tyle trudno mi wykrzesać z siebie iskierkę optymizmu, że herszt Jarosław i s-ka się tym w najmniejszm stopniu przejmą Mam poważne obawy, że bez względu na to ile kobiet weźmie udział w proteście, oni i tak klepną co chcą. Zapewna nocą i przy gromkim akompaniamencie aprobaty Sz. P. Pawłowicz, Kempy, Zalewskiej i reszty.

Niestety grupa kobiet, która wydaje się zupełnie nie zdawać sobie sprawy z faktycznych konsekwencji tej ustawy (i tego, że może to dotknąć KAŻDĄ z nas w ten czy inny sposób) jest zdumiewająco liczna i na powszechną solidarność nie ma co liczyć.

Sorry za smęcenie, BARDZO chciałabym się mylić!
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 10:34   #79
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Dziewczyny strasznie przykro się czyta takie komentarze, że "mam mało urlopu" Ja w poniedziałek miałam wrócić z urlopu, do końca roku został mi jeden dzień do wzięcia(!) i cóż mam zrobić? Biorę go.

Nie byłam do końca przekonana do formy protestu, ale jak tak dalej pójdzie to nic nie zorganizujemy,bo każdemu coś nie pasuje

Jeśli nie macie już wolnych dni to możecie iść oddać krew, wtedy przysługuje Wam dzień wolny!

Jeśli macie dzieci to zapytajcie na grupie ogólnopolskiej lub swojego miasta czy przewidują cos dla dzieci (w Krk będzie na bulwarach kącik dla dzieci, ktoś będzie czytał bajki, opowiadał)

Byłam wczoraj na spotkaniu organizacyjnym w Krakowie, o strajku ma mówić TVN, Radio Kraków, poza tym bierzemy się za drukowanie ulotek i naklejek, niestety data jest bliska, ale już padła i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Zapraszam Was na grupy fejsbookowe.

Wydarzenie Ogólnopolskie: https://www.facebook.com/events/1659773451018196/

Dyskusja Ogólnopolska: https://www.facebook.com/groups/1600548686912853/

Lista wydarzeń lokalnych, szukajcie swojego miasta (w samej Polsce 40!): https://www.facebook.com/ogolnopolsk...39921672700492

Firmy i pracownicy wspierający protest:
https://www.facebook.com/Firmy-wspie...20366/?fref=ts
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-29, 10:37   #80
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez 1986rybka Pokaż wiadomość
U mnie do wczoraj też nikt nie słyszał.. to usłyszał ode mnie połowy zespołu nie będzie w poniedziałek w pracy - pójdziemy oddać krew

Powiem szczerze, że przykro czyta mi się ten wątek większość wypowiedzi jest w stylu "niedasie".

Najgorzej, że spora większość uważa, że jej osoba za wiele nie zmieni.. Ta sama sytuacja jest zawsze podczas wyborów..
Akurat na wybory chodzę, bo wiem ze mój glos się liczy.

A czy pis liczy sie z kimkolwiek? Nie. Klepną wszystko co chca i maja w nosie co ludzie na to. Zresztą ich wyborcy "kościółkowi" popierają ten projekt.
Przecież nie tak dawno odrzucili projekt ustawy dot. aborcji pod którym podpisało się ileś tam tysięcy ludzi a do pracy w komisjach skierowali ten swój.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 10:44   #81
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość

A czy pis liczy sie z kimkolwiek? Nie. Klepną wszystko co chca i maja w nosie co ludzie na to. Zresztą ich wyborcy "kościółkowi" popierają ten projekt.
Przecież nie tak dawno odrzucili projekt ustawy dot. aborcji pod którym podpisało się ileś tam tysięcy ludzi a do pracy w komisjach skierowali ten swój.
No i co teraz ? Mamy się temu biernie przyglądać ? Co Ty gadasz, oszalałaś ???!!! Jestem przerażona, ten kraj jest zgubiony
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:10   #82
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Tak, najlepiej położyć uszy po sobie bo "oni i tak zrobią co chcą"...
To połóżcie się do trumny umrzeć, bo po co robić cokolwiek skoro wszystko jest bez sensu i tak.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:23   #83
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Mnie tez ten kraj zaczyna coraz bardziej przerażać. PiS kupił sobie wyborców za 500 plus, bo niestety mamy głupie społeczeństwo, które nie myśli, jaka cenę za to zapłaci.

Nie chce mi sie wierzyć, ze ten projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji ma szanse przejść. To byłoby tak straszne, ze jednak nie do pomyślenia nawet w naszym kraju.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:26   #84
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie tez ten kraj zaczyna coraz bardziej przerażać. PiS kupił sobie wyborców za 500 plus, bo niestety mamy głupie społeczeństwo, które nie myśli, jaka cenę za to zapłaci.

Nie chce mi sie wierzyć, ze ten projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji ma szanse przejść. To byłoby tak straszne, ze jednak nie do pomyślenia nawet w naszym kraju.
Ja obstawiam, że to zasłona dymna przed czystkami w spółkach skarbu państwa, które właśnie się odbywają.
Ale oburzające jest to, że zawsze wyciąga się tą przeklętą aborcję jak trzeba sobie sobie czymś wytrzeć gębę. Kobiety i ich sprawy są traktowane absolutnie instrumentalnie i choćby czemuś takiemu trzeba się sprzeciwić. I ciągłej chęci skłócania ludzi, w której ta władza po prostu jest mistrzem.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:29   #85
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Dziewczyny strasznie przykro się czyta takie komentarze, że "mam mało urlopu" Ja w poniedziałek miałam wrócić z urlopu, do końca roku został mi jeden dzień do wzięcia(!) i cóż mam zrobić? Biorę go.

Nie byłam do końca przekonana do formy protestu, ale jak tak dalej pójdzie to nic nie zorganizujemy,bo każdemu coś nie pasuje

Jeśli nie macie już wolnych dni to możecie iść oddać krew, wtedy przysługuje Wam dzień wolny!

Jeśli macie dzieci to zapytajcie na grupie ogólnopolskiej lub swojego miasta czy przewidują cos dla dzieci (w Krk będzie na bulwarach kącik dla dzieci, ktoś będzie czytał bajki, opowiadał)

Byłam wczoraj na spotkaniu organizacyjnym w Krakowie, o strajku ma mówić TVN, Radio Kraków, poza tym bierzemy się za drukowanie ulotek i naklejek, niestety data jest bliska, ale już padła i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Zapraszam Was na grupy fejsbookowe.

Wydarzenie Ogólnopolskie: https://www.facebook.com/events/1659773451018196/

Dyskusja Ogólnopolska: https://www.facebook.com/groups/1600548686912853/

Lista wydarzeń lokalnych, szukajcie swojego miasta (w samej Polsce 40!): https://www.facebook.com/ogolnopolsk...39921672700492

Firmy i pracownicy wspierający protest:
https://www.facebook.com/Firmy-wspie...20366/?fref=ts
Częstochowa - będę!!!

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:39   #86
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6583747 1]Ja obstawiam, że to zasłona dymna przed czystkami w spółkach skarbu państwa, które właśnie się odbywają.
Ale oburzające jest to, że zawsze wyciąga się tą przeklętą aborcję jak trzeba sobie sobie czymś wytrzeć gębę. Kobiety i ich sprawy są traktowane absolutnie instrumentalnie i choćby czemuś takiemu trzeba się sprzeciwić. I ciągłej chęci skłócania ludzi, w której ta władza po prostu jest mistrzem.[/QUOTE]

Dokładnie. Aborcja zawsze jest wyciągana jako "najpilniejsza niecierpiąca wręcz zwłoki" sprawa, którą się trzeba natychmiast zająć, zawsze wtedy gdy chcą odwrocić uwagę od czegoś innego bądź ugłaskać kler.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 12:44   #87
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie tez ten kraj zaczyna coraz bardziej przerażać. PiS kupił sobie wyborców za 500 plus, bo niestety mamy głupie społeczeństwo, które nie myśli, jaka cenę za to zapłaci.
Amen. Przed przystąpieniem do wyborów powinien być mini test z ekonomii.

Jakim durnym trzeba być, żeby na to głosować. To nawet nie jest dbanie o własny interes.

Wczoraj przeczytałam na Facebooku, że Krystyna Janda odmówiła grania w spektaklu w poniedziałek. Dzięki temu spektakl się nie odbędzie. Strasznie fajne, bo jest ona na tyle niezastąpiona, że jej brak czuć bezapelacyjnie.

Wiem, że nie każda może sobie na to pozwolić i nie każda jest niezbędna w swojej pracy, ale już bez pięciu odczują brak. O to w tym chodzi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:00   #88
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6583355 6]
Ale... mimo, że jestem tym projektem zbulwersowana bo COŚ TAKIEGO przekracza nawet pisowskie himalaje obłędu (jest jakaś ciężka ironia w tym, że nawet kk się dystansuje przynajmniej od tej części penalizacyjnej), mimo tego, że mam nadzieję tak jak niektóre Wizażanki powyżej żyć gdzie indziej i niby nie będzie mnie to bezpośrednio dotyczyło, mimo, że popieram ideę protestu i na miarę swoich własnych mizernych możliwości wezmę w nim udział, o tyle trudno mi wykrzesać z siebie iskierkę optymizmu, że herszt Jarosław i s-ka się tym w najmniejszm stopniu przejmą Mam poważne obawy, że bez względu na to ile kobiet weźmie udział w proteście, oni i tak klepną co chcą. Zapewna nocą i przy gromkim akompaniamencie aprobaty Sz. P. Pawłowicz, Kempy, Zalewskiej i reszty.
[/QUOTE]
Niestety mam takie same obawy.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie tez ten kraj zaczyna coraz bardziej przerażać. PiS kupił sobie wyborców za 500 plus, bo niestety mamy głupie społeczeństwo, które nie myśli, jaka cenę za to zapłaci.

Nie chce mi sie wierzyć, ze ten projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji ma szanse przejść. To byłoby tak straszne, ze jednak nie do pomyślenia nawet w naszym kraju.
Szczerze? Mi się wydaje, że przejdzie, ale bez karania kobiet. Bo już się kościół odezwał, że to nieludzkie, a to jedyny głos, którego pisiory jeszcze słuchają.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:05   #89
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

Mam nadzieję, że cały ten cyrk związany ze zmianą ustawy jest tylko tematem zastępczym, żeby ludzie nie wkurzyli się, że została podpisana Ceta i za jakiś czas wszystko wróci do normy a ustawa zostanie taka jak do tej pory.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:13   #90
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

My dzisiaj uświadomiłyśmy koleżankę w pracy że w ogóle jest taki projekt ustawy, pierwsze słyszała
Z urlopów wyszła blada bo mamy kontrole.

Na szczęście protest w moim mieście jest na 17.30 więc spokojnie dotrzemy.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-23 17:00:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.