Kiedy pierwsza wizyta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 18:28   #1
KoSciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3

Kiedy pierwsza wizyta?


Mam 15 lat i mialam bardzo malo miesiaczek
Ale moje pytnie brzmi kiedy powinnam się po raz pierwszy zgłosić do ginekologa?
I czy to jest takie straszne jak mówią, no jasne pani ginekolog powie "nic strasznego, nie bój sie"
Ale zawsze jakis stres jest. Wkońcu obnażasz się przed obcą osobą. Jak sobie z tym poradzić?
KoSciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:33   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Cytat:
Napisane przez KoSciak Pokaż wiadomość
Mam 15 lat i mialam bardzo malo miesiaczek
Ale moje pytnie brzmi kiedy powinnam się po raz pierwszy zgłosić do ginekologa?
I czy to jest takie straszne jak mówią, no jasne pani ginekolog powie "nic strasznego, nie bój sie"
Ale zawsze jakis stres jest. Wkońcu obnażasz się przed obcą osobą. Jak sobie z tym poradzić?
a ile czasu minęło od 1 miesiączki?
bo jeżeli więcej niż dwa lata to faktycznie warto by skontrolować czy problemy z miesiączką nie są wynikiem jakiejś nieprawidłowości.
jest zbiorczy na temat pierwszej wizyty u ginekologa, poczytaj sobie. każda kobieta chodzi, nie może być to takie straszne
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:48   #3
KoSciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Przepraszam źle się wyraziłam
Niedawno zaczełam miesiączkować ;P
KoSciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 19:57   #4
kasienka999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Do ginekologa powinna sie udac każda dziewczyna która skonczyla 17 lat ..ewentualnie 18 bo to jest czas kiedy trzeba zrobic pierwsza cytologie i ogolnie zbadać czy wszystko jest ok.

Pierwsza wizyta zawsze związana jest za stresem ale tak na prawde to nic strasznego. Jeśli chodzi o to jak sobie z nim poradzić to możesz załozyć luźna sukienke/spódnice albo tunike i w ten sposób wejdziesz na fotel bez paradowania pół nago
kasienka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 20:16   #5
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

TUTAJ poczytaj i TUTAJ i jeszcze TUTAJ jest wszystko ladnie napisane


Zaloz tunike/spodnice/sukienke to nie bedziesz paradowac po gabinecie z golym tylkiem i dodatkowo sie stresowac, na pierwsza wizyte wybierz kobiete, jak masz mozliwosc to najlepiej prywatnie, to tez bedzie mniej krepujace a reszta pojdzie sama, nie ma sie czego bac, to nie boli, powiesz ze to twoja pierwsza wizyta i lekarz bedzie wiedziec co robic, wszystko ci pokaze i wytlumaczy, mi nawet na kartce babka rysowala i caly fotel dokladnie pokazywala co i jak

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-06-19 o 20:22
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 17:09   #6
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Jeśli uważasz, że powinnaś iść, to jak najbardziej idź Nie czekaj do 18 lat, bo to śmieszne. Nie ma granicy kiedy się powinno iść pierwszy raz Ja miałam 16 lat jak byłam pierwszy raz. I polecam iść do faceta. Poczytaj na forach opinie lekarzy. Jeśli jesteś dziewicą to nawet cie za bardzo nie zbada, ale możesz z nim porozmawiać może zlecić np badania krwi. Nie ma się co denerwować. Ja lekarza nie traktuje jako faceta tylko jako lekarza. Tyle pipek co on/ona się naoglądali to raczej nie ma się co krępować
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 17:46   #7
calusek21
Raczkowanie
 
Avatar calusek21
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Wiesz co ? Ja się z tym nie zgodze.. Ja owszem uważam , że warto się badać ale kwestia ''tyle co oni widzieli..'' nie sprawdza się w praktyce.. Każdy facet ginekolog jak przychodzi do niego piękna blondynka z długimi włosami jest szczęśliwy i to jeszcze jak.. Nie wiem jak poradzić autorce wątku bo faktycznie nie ma jakby takiej granicy.. Jeśli czujesz , że powinnaś iść to weź ze sobą bliską osobę.. To zawsze pomaga np mamę w twoim wieku najpierw powinnaś porozmawiać z mamą i poradzić się jej a potem dopiero pomyśleć o wizycie u gina pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
Zakochanie to ciężki i nieprzewidywalny stan umysłu.. A jednak dla nas ludzi bardzo potrzebny.. Starajmy się doceniać to co mamy a sam cud naszego życia będzie wielkim powodem do radości..

I tak Cię kocham łobuzie<3
calusek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 18:33   #8
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Kiedy pierwsza wizyta?

Ja usłyszałam od pewnej ginekolog, że na pierwszą wizytę powinno się udać w wieku 17 lat, gdyż podobno wtedy wszystko już jest wykształcone itp.; lub gdy występują niepokojące objawy. Ja poszłam właśnie jak miałam 17 lat z pewnym problemem. Generalnie reguły na to nie ma Co do pierwszej wizyty... Ja zdecydowaniem polecam iść do pani ginekolog, jakoś mniejsze skrępowanie się odczuwa. Najlepiej powiedzieć, że to Twoja pierwsza wizyta, lekarz na pewno inaczej podejdzie. Poza tym nie ma się co stresować, lekarz jak każdy inny, po pierwszej wizycie stres mija. Wiem, co mówię, mam 18 lat, 3 wizyty za sobą i kilka kolejnych spotkań z ginekologami w tym roku przede mną. Powodzenia
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.