szkoła kosmetyczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-26, 20:56   #1
foczkaPi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1

szkoła kosmetyczna?


Chciałabym w najbliższym czasie rozpocząć naukę w szkole/studium kosmetycznym.Ale trudno jest mi zweryfikować oferty szkół, które znalazłam w internecie.Zależy mi na profesjonalnej nauce.Pani Beato-proszę o wskazówkę.Nadmienię, że mieszkam i pracuję w Lubliniei jestem gotowa uczyć się w innym mieście w Polsce.Mam 28 lat-nie wiem, czy nie jest już za późno na zmianę zawodu.
foczkaPi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 08:19   #2
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: szkoła kosmetyczna?

Ja też jestem z Lublina. Skończyłam właśnie pierwszy rok szkoły kosmetycznej w LIDERZE na Radziwiłłowskiej i jestem zadowolona. W naszym mieście masz jeszcze możliwość nauki w ZDZ-cie. Ale jeśli masz możliwość wyjazdu do innego miasta, to może spróbuj swoich sił na studiach kosmetycznych (chyba 3-letnich) np. w Bydgoszczy, Poznaniu, teraz chyba też w Olsztynie. Pozdrawiam!!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 12:47   #3
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
szkoła

Myślę o pracy kosmetyczki.Chciałabym dowiedzieć się gdzie sa najlepsze szkoły, (jestem z Krakowa,ale to nie tylko w tym miescie)jak duże koszty pociąga za soba przygotowanie do zawodu,itp,itd bardzo będe wdzięczna za jakies wskazówki!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 23:23   #4
dzidzia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 65
Re: szkoła

Zobacz na odpowiedz asiap21-jak masz jakies pytanka,chetnie odpowiem Tylko zalezy Ci na studium dwuletnim czy trzyletnich studiach licencjackich???Musisz sie tez liczyc z kosztami zwiazanymi z rozpoczeciem nauki(wpisowe,czesne,fart uszek,przybornik,ubezpiec zenie...) pa pa
dzidzia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 23:59   #5
asia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 8
Re: szkoła

Dzieki Donna, slyszalam o tej szkole ale troche droga mi chodzi raczej o studium 2 letnie a to sa studia, czy ty juz zaczelas nauke czy dopiero w tym roku, jesli zaczelas to moze bysmy pogadaly na gg o tym? wiem ze ta szkola jest najlepsza ale wiem ze inne tez sa dobre i ciesza sie renoma ale gdzie ich szukac?

> Zobacz na odpowiedz asiap21-jak masz jakies pytanka,chetnie odpowiem Tylko zalezy Ci na studium dwuletnim czy trzyletnich studiach licencjackich???Musisz sie tez liczyc z kosztami zwiazanymi z rozpoczeciem nauki(wpisowe,czesne,fart uszek,przybornik,ubezpiec zenie...) pa pa
asia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 00:21   #6
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: szkoła

Może przy okazji zanim wybierzecie szkołę, ktoś naprawdę wytłumaczy jaka jest różnica miedzy 2- letnim Studium Kosmetycznym, a 3 letnim licencjatem. Czy ktoś po tzw. wyzszej szkole (licencjat -kosmetyka) zrobił juz np. magistra. Oczywiście może lepiej jest zrobić licencjat niż szkołe 2-letnią, zawsze lepiej brzmi, no i te bajdy o przepisach unijnych.
Z praktyki (zawodowe kontakty z kosmetyczkami) jednak wiem, że naprawdę praktykę uzyskuje się w szkołach technicznych.

Moim skromnym zdaniem, chyba ciekawiej jest ukończyć 2-lata szkoły kosmetycznej, a potem pójść np. na 3-letni licencjat z fizjoterapii.

Wtedy naprawdę bedziecie miały niezłą podbudowę.
Pozdrawiam i zycze trafnego wyboru.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:37   #7
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: szkoła

Przede wszystkim chciałabym wybrać to, co da mi większa gwarancję na zdobycie dobrej pracy.Mam niby jeszcze trochę czasu, żeby się zastanowić ale lepiej juz o tym pomysleć.Chciałabym, wiedziec które szkoły są uznawane za na prawde dobre.I bardzo dziękuję za dotychczasowe odp.pozdrawiam!
donna napisał(a):
> Zobacz na odpowiedz asiap21-jak masz jakies pytanka,chetnie odpowiem Tylko zalezy Ci na studium dwuletnim czy trzyletnich studiach licencjackich???Musisz sie tez liczyc z kosztami zwiazanymi z rozpoczeciem nauki(wpisowe,czesne,fart uszek,przybornik,ubezpiec zenie...) pa pa
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-12, 10:42   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: szkoła

Tak naprawdę praktykę zdobywa się dopiero w gabinecie kosmetycznym - i to nawet nie w czasie praktyk uczniowskich ale w pracy - od momentu gdy młoda kosmetyczka zostaje sama z klientką.Szkoła (niezależnie czy dwu czy trzyletnia )jeśli dobra ,a wykładowcy wymagający da dobre podstawy (wiedzę teoretyczną), na zajęciach praktycznych nauczysz się wykonywania wielu zabiegów (ale raczej są to schematy)to jak wykorzystasz wiedzę i umiejętności w pracy zawodowej zależy tylko od Ciebie , bardzo ważna jest osobowość kosmetyczki , umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, rozwiązywania trudnych problemów , chęć ciągłego dokształcania się,pasja , ambicja,umiejętność radzenia sobie ze stresem, twórczość i mnóstwo innych cech ,które sprawiają ,że klientki dobrze mówią o swojej kosmetyczce i ,że odnosi ona skukcesy w swojej pracy.
I jeszcze jedno ten zawód trzeba kochać , to musi byc pasja - bez tego wypalisz się po roku pracy - a najdalej po dwóch latach zrezygnujesz z zawodu.
Jesli chodzi o koszty to szkoły są drogie - i nie licz na to ,że z chwilą ukończenia szkoły nie będziesz musiała dalej inwestować w swój rozwój - a wszelkie kursy , wyjazdy na sympozja, czasopisma , podręczniki, praktyczna nauka wykonywania nowych zabiegów to niestety kosztuje - i to dużo.


bodyworker napisał(a):
> Moim skromnym zdaniem, chyba ciekawiej jest ukończyć 2-lata szkoły kosmetycznej, a potem pójść np. na 3-letni licencjat z fizjoterapii.
>
> Wtedy naprawdę bedziecie miały niezłą podbudowę.

A pan Piotr dobrze radzi - to jest świetne połączenie.
Jednak bardzo trudne do zrealizowania jeśli ktoś ma duże ambicje i w szkole chce się rzeczywiście dużo nauczyć. Raczej dla osób bez zobowiązań (dla młodych , nie obciążonych dziećmi i pracą zawodową)i dla takich ,których kosmetyka nie pochłonęła jeszcze całkowicie. Nauki w szkole fizjoterapii jest tak dużo ,że na rozwijanie się w kierunku kosmetyki nie ma zbyt wiele czasu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 11:44   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: szkoła

No ale jak widać można wszystko połączyć. Są takie giganty którzy pracują zawodowo, nadal się uczą, praktykują kosmetykę, mają rodziny, prowadza forum na wizażu.
Hej Beata, a może warto od młodzieży trochę wiecej wymagać, mają dużo czasu, mniej obowiązków.

A tak poważnie, zgadzam się z Beatą że tak naprawdę najważniejsza jest praktyka zawodowa, no i pasja do tego co sie robi. Kosmetyka, masaż czy terapie bodywork, to nie tylko zawody modne i na czasie, tu pracuje sie z ludzmi czasem bardzo wrazliwymi, bardziej niż sobie mozemy wyobrazić. Nie ma miejsca na rutynę, bo i konkurencja nie spi. Albo ktos wejdzie w tą pasję do końca, albo szkoda czasu.

Powodzenia, a jak juz po latach otworzysz swój gabinet, to powiedz gdzie, wpadniemy tam, na nie Beata?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 12:39   #10
dzidzia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 65
Re: szkoła

Do Asiap21:hej!Nauke w WSF zaczynam dopiero w pazdzierniku.Chcialam tylko dodac,ze tam rowniez jest studum dwuletnie i na pewno jest tansze,nie znam dokladnie kwoty,ale zaraz poszukam-wiec moze jednak sie zdecydujesz.Jak masz mozliwosc,to najlepiej odwiedz kilka szkol i bedziesz miec wtedy porownanie.Ja niedawno rozmawialam z kosmetyczka Avon-u i prosilam ja wlasnie zeby mi doradzila jaka szkole wybrac i gdzie.Zachwalala ta wroclawska,a z krakowskich-Kosmetyczne Policealne Studium Zawodowe Zaklad Doskonalenia Zawodowego ul.Wybickiego 3a(300zl miesiecznie) i Dalkrak Centrum Ksztalcenia ul.Krowoderska 73(350zl)-te ceny mogly sie pozmieniac.pa pa
dzidzia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 12:48   #11
dzidzia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 65
Re: szkoła

Znalazlam uloteke z Kosmetycznego Policealnego Studium Zawodowego we Wroclawiu,ale niestety nie ma tam podanych kosztow ksztalcenia,dam Ci tel071) 34-25-002,34-28-467
Pozdrawiam!!!
dzidzia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.