Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-09, 10:27   #1
dzullson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2

Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?


Pytanie jak wyżej. Moja sytuacja wygląda następująco... Wybierając kierunek studiów kładłam główny nacisk na matematykę, gdyż odkąd pamiętam był to jeden z moich ulubionych przedmiotów, a dodatkowo moim hobby był rysunek. Z pewnych względów musiałam ograniczyć się do Lublina, więc robiąc ścisłą selekcję wybrałam 3 różne, choć 2 z nich pokrewne sobie kierunki. Znacznie zawyżyłam poprzeczkę, bo złożyłam na architekturę i budownictwo na Politechnice oraz na finanse i rachunkowość na UMCS-ie. Na architekturę się nie dostałam, ale na dwa pozostałe owszem. Zastanawiałam się nad wyborem, ale jednak stanęło na budownictwie. Widziałam, że będę mieć ciężko z fizyką zwłaszcza, że jestem po mat-geo (2 lata w plecy z tym przedmiotem), ale nie podejrzewałam, że zabronią korzystania choćby z kart wzorów. Dodatkową zmorą jest dla mnie geometria wykreślna, z resztą jestem w większości na moim roku będąc takiego zdania :c Jedyną rzeczą, która mnie ciekawi i przychodzi mi łatwo jest matematyka. Zbliża się już 1,5 miesiąca odkąd studiuję, ale chyba dopiero teraz jestem zdecydowana, że to nie dla mnie. Rozmawiając z koleżanką z finansów oraz przeglądając podręcznik do mikroekonomii, uważam, że popełniłam ogromny błąd będąc na budownictwie. Po rozpisaniu mojej życiowej historii teraz pada pytanie Czy można przenieść się po takim czasie z budownictwa z Politechniki na finanse i rachunkowość na UMCS? Martwię się, że nie zaliczę pierwszego semestru, a po tym wszystko stracone, więc lepiej późno niż wcale :/
dzullson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 11:41   #2
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

Przeczytaj regulaminy studiów obu uczelni, tam wszystko będzie zawarte: kiedy i na jakich warunkach możesz się przenieść, o ile w ogóle.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:22   #3
monikam82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

Większość uczelni raczej nie przyjmuje przenoszących się z jednego kierunku na drugi, pewnie inaczej było by w wypadku, gdybyś studiowała to samo. Nastawiałabym się raczej na roczną przerwę i poprawienie matury trzymam kciuki
monikam82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 13:19   #4
dzullson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

Nie wiem jaki jest sens poprawiania matury skoro w pierwszej turze się dostałam i na budownictwo i na fir. Na budownictwie był wyższy próg niż na finansach. Na architekturę nie dostałam się jedynie dlatego, że zabrakło mi kilku punktów z egzaminu z rysunku.. Na budownictwie jak i na finansach przedmiotami pokrywającymi się są jedynie matematyka i angielski. Hmm jestem w kropce, spróbuję zadzwonić do dziekanatu i się dopytać szczegółów, jeśli nic się nie da zrobić, chyba przerwa będzie dobrym rozwiązaniem.
dzullson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 13:24   #5
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

W tej chwili to najlepiej będzie odpuścić sobie obecne studia i skupić znaleźć pracę, żeby nie zmarnować roku. Ewentualnie poprawić maturę jeśli jednak chcesz się dostać na architekturę albo na lepszą uczelnię niż UMCS.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 14:15   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

Powiem tak: cuda się zdarzają. Miałam na roku kolegę, który po semestrze na gospodarce przestrzennej przeniósł się na drugi semestr... informatyki. Oczywiście musiał nadrobić różnice programowe z pierwszego semestru z młodszym rocznikiem, ale to już pikuś w porównaniu do tak drastycznej zmiany kierunku. Mowa o uczelniach państwowych we Wrocławiu

Przeniesienie po miesiącu na logikę powinno być łatwiejsze (mniej do nadrabiania niż po semestrze), jednak może być trudniejsze ze względów technicznych (e-dziekanaty itp.). Jednak każdy przypadek jest inny, telefon w dłoń i działaj
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 11:48   #7
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Czy można przenieść się na inną uczelnię po miesiącu studiowania?

Zawsze warto spróbować Najlepiej pójść do dziekana/prodziekana osobiście i przedstawić sytuację. Być może już po miesiącu zwolniły się jakieś miejsca i akurat uda Ci się wskoczyć
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-11 12:48:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.