WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 09:57   #1591
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez diana_an Pokaż wiadomość
To mogę coś jeszcze zrobic żeby ustalic przyczyne wypadania włosów?
Stres? Nerwy? Przyjmujesz jakieś leki, które mogą mieć na to wpływ? Źle dobrane preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy, łupież, łuszczyca?
Byłaś u lekarza dermatologa, który obejrzał skórę głowy i przeprowadził wywiad?
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 11:12   #1592
izzkak
Raczkowanie
 
Avatar izzkak
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 39
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

kupiłam sobie vitapil mam nadzieje że będą rezultaty
izzkak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 12:29   #1593
diana_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 133
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

TAk byłam i nic z tego nie wynika łykam niemiecki pantovigar wcieram aplicort a włosy jak leciały tak lecą.No i strasznie boję sie że lecą brwi i rzęsy też.
diana_an jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 06:19   #1594
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Wczoraj byłam u gin i miałam już zmieniać Microgynon na coś innego ale zostaję przy nim na jeszcze jeden miesiąc bo dziś idę zrobić badanie krwi w tym na 3 hormony. Liczę na to, że wreszcie znajdę przyczynę wypadanie ok. 120-170 włosów przy każdym myciu
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 07:36   #1595
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

diana_an - jesli lekarze mowia, ze dla Twojego wieku "to jest za duzo",
moze odwiedz endokrynologa.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 20:25   #1596
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Obcięłam jednak włosy. Miałam zamiar podciąć ok. 5m, ale fryzjerka powiedziała, że aby wzmocnić muszę min. 20cm i się zgodziłam... Nie żałuję W sumie najwięcej leciało mi podczas rozczesywania, a teraz ten problem zniknął
Niestety fryzjerka powiedziała, że widać, że mam mniej włosów niż ostatnio :|. Heee...
Może odrosną
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 20:52   #1597
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

azz 20 obciełas?? uauuuaaa ja bym tak nie mogła
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 18:15   #1598
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dziewczyny, ja też się zaliczam do walczących z nadmiernym wypadaniem włosów. Trwa to od 3 lat, raz jest mniej, raz więcej. Przeszłam wszyskie możliwe badania krwi, nawet już ich nazw nie pamietam. Wszystkie wyniki mam ok. Zrobiłam tez dwa razy trichogram prywatnie, zapisano mi alpicort E i loxon. Wcierałam to przez rok, ale po odstawieniu zaraz wróciło wypadanie. Nie łamię się, ale znowu teraz wyjmuję włosy ze szczotki garściami, a w odpływie wanny jest ich masa. Kupiłam dziś biostyminę płyn doustny z firmy Phyto Pharm. Tylko jest problem, bo nie mogę się dostać do ampułek! W pudełku nie dołączyli czegoś, co pomoże te fiolki otworzyć. Czy któraś z Was może miała do czynienia z ampułkami, jakimikowiek i powie mi, jak wydobyć nich płyn???
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 18:23   #1599
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja też się zaliczam do walczących z nadmiernym wypadaniem włosów. Trwa to od 3 lat, raz jest mniej, raz więcej. Przeszłam wszyskie możliwe badania krwi, nawet już ich nazw nie pamietam. Wszystkie wyniki mam ok. Zrobiłam tez dwa razy trichogram prywatnie, zapisano mi alpicort E i loxon. Wcierałam to przez rok, ale po odstawieniu zaraz wróciło wypadanie. Nie łamię się, ale znowu teraz wyjmuję włosy ze szczotki garściami, a w odpływie wanny jest ich masa. Kupiłam dziś biostyminę płyn doustny z firmy Phyto Pharm. Tylko jest problem, bo nie mogę się dostać do ampułek! W pudełku nie dołączyli czegoś, co pomoże te fiolki otworzyć. Czy któraś z Was może miała do czynienia z ampułkami, jakimikowiek i powie mi, jak wydobyć nich płyn???
Nie wiem czy Ci pomogę ale ja raz na miesiąc stosuję kurację ampułkową.
Więc robię tak, że biorę kubek, wlewam wrzątek i wsadzam ampułkę.
Chwilkę trzymam i wyjmuję. Ampułkę biorę w jakąś szmatkę i tam gdzie jest "cienki dziubek" urywam. Koniec
Nie wiem jak to u Ciebie będzie bo na moich ampułkach było napisane, że powinny być "wrzucane" do wrzątku.
Pozdrawiam
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 19:16   #1600
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Paprif, dzięki. Nie słyszałam o takiej metodzie, ale spróbuję.
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 11:35   #1601
KittyKati
Raczkowanie
 
Avatar KittyKati
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Gordies ,jesli te ampulki maja u gory taka kreske ,to byc moze wystarczy je odlamac i powinny sie zlamac w miejscu tej kreski ..no chyba ze tam jest napisane ze nalezy otwierac inna metoda ja stosuje kuracje placenta w ampulkach i przelamuje je spokojnie w rekach ,tylko przez recznik ,dla bezpieczenstwa .
KittyKati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 12:49   #1602
diana_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 133
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Chciałam zapytać dziewczyny które znaja się na tarczycy.Od samych leków typu letrox euthyrox tych na niedoczynność włosy nie wypadają???
diana_an jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 14:25   #1603
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez diana_an Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać dziewczyny które znaja się na tarczycy.Od samych leków typu letrox euthyrox tych na niedoczynność włosy nie wypadają???
Nie gniewaj sie - masz nadzieje, ze na forum WIZAZ uzyskasz odpowiedz
od endokrynologa ?! Chociaz, kto wie ...
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 16:54   #1604
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez diana_an Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać dziewczyny które znaja się na tarczycy.Od samych leków typu letrox euthyrox tych na niedoczynność włosy nie wypadają???
Wczoraj byłam u endo i pytałam o wypadanie włosów. Powiedział, że jest naprawdę sporo różnych przyczyn wypadania włosów i ma rację! Czemu się uparłaś na tę niedoczynność, skoro wynik masz ok?
Szukaj przyczyny gdzie indziej.

Poza tym już odpowiadałam na to samo pytanie. Skoro Euthyrox to hormony, które powinna wytwarzać twoja tarczyca (a nie wytwarza i przez to lecą ci włosy) to jak może sprzyjać wypadaniu włosów?!
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:15   #1605
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Czy któraś z was trafiła do lekarza, który z powodu wypadających włosów zlecił zrobienie badań żeby w końcu znaleźć przyczynę?
Bo mnie jedynie zapisali branie witamin, ktore i tak już od dawna biorę
Czy lekarz naprawdę może pomóc przy wypadaniu włosów? bo widzę że masę dziewczyn działa na własną rękę w tym temacie
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:38   #1606
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was trafiła do lekarza, który z powodu wypadających włosów zlecił zrobienie badań żeby w końcu znaleźć przyczynę?
Bo mnie jedynie zapisali branie witamin, ktore i tak już od dawna biorę
Czy lekarz naprawdę może pomóc przy wypadaniu włosów? bo widzę że masę dziewczyn działa na własną rękę w tym temacie
Ja uważam, że lepiej jest działać na własną rękę, byłam u dermatologa z moim problemem i wizyta mi nie pomogła.
Postanowiłam zajrzeć na wizaż i nie myliłam się
Postawiłam również na zioła, dziś np. przeczytałam książkę Leśne rośliny zielarskie M.Polakowskiej i dowiedziałam się sporo ;]
Wypadaniu włosów zapobiega odwar z korzeni mydlnicy, dobre dla wypadających włosów są także mycia włosów w odwarze kwiatu lipowego i dziewanny wielkokwiatowej.
Nie wiem czy ktoś już wspominał o tych ziołach, nie sprawdzałam.
Sama jak na razie robię płukankę z kory dębu, używam Seboradinu i WAXU.
Nie wiem czy w jakiś sposób Ci pomoże mój komentarz, ja spróbuję jakiegoś odwaru na moje włosy
Pozdrawiam
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:44   #1607
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Poza tym już odpowiadałam na to samo pytanie. Skoro Euthyrox to hormony, które powinna wytwarzać twoja tarczyca (a nie wytwarza i przez to lecą ci włosy) to jak może sprzyjać wypadaniu włosów?!
Velvet Kitty, no tak hormony pomagają, jeśli jest dobrze dobrana dawka, ale jak jest za mało, albo za dużo to mogą nie pomóc, wręcz zaszkodzić. Tyle, że z hormonami to jest tak, że nieraz trudno ustalić dobrą dawkę, nieraz potrzeba nawet kilku miesięcy aby "wstrzelić się" w dobrą dawkę.

Cytat:
Czy któraś z was trafiła do lekarza, który z powodu wypadających włosów zlecił zrobienie badań żeby w końcu znaleźć przyczynę?
Bo mnie jedynie zapisali branie witamin, ktore i tak już od dawna biorę
Czy lekarz naprawdę może pomóc przy wypadaniu włosów? bo widzę że masę dziewczyn działa na własną rękę w tym temacie
Moim włosom pomogli endokrynolodzy, zapisali Letrox i rzeczywiście po jakiś 3 miesiącach włosów ubywało zdecydowanie mniej. Nadal jednak sporo leciało, w tym zakresie pomogłam sobie sama: dromin, ampułki Radical, teraz wcierki. Jakoś sobie radzę Szczerze mówiąc dermatolodzy raczej na wypadanie nie pomagają. Nawet tutaj na forum spotkałam jedną, może dwie pozytywne wypoeidzi o dermatologach. Najgorsze jest to, że niemal każdej osobie zapsują Alpicort i Loxon bez żadnych badań, nieraz nawet skóry nie oglądają. Wcieranie w/w leków bez pewności jaki rodzaj łysienia nas dotknął jest dośc ryzykowne. Niestety zwykle tzreba działać na własnsą rękę, czytać np. fora internetowe, spisywać rodzje schorzeń, badań i eliminować krok po kroku daną chorobę, licząc na to, ze w końcu się trafi
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:56   #1608
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Velvet Kitty, no tak hormony pomagają, jeśli jest dobrze dobrana dawka, ale jak jest za mało, albo za dużo to mogą nie pomóc, wręcz zaszkodzić. Tyle, że z hormonami to jest tak, że nieraz trudno ustalić dobrą dawkę, nieraz potrzeba nawet kilku miesięcy aby "wstrzelić się" w dobrą dawkę.
Czy zrozumiałaś jej pytanie? Ona pyta czy skutkiem ubocznym Euthyroxu jest wypadanie włosów, więc proszę - odnieś się do tego konkretnego pytania, bo twoja odpowiedź nie ma z nim nic wspólnego, a diana może coś opacznie zrozumieć .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:21   #1609
PrzebitaGumka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 209
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Niedawno byłam u lekarza i on zelecił mi tabletki bez recepty Silica i maseczki na włosy z żółtka jajka, oleju rycynowego i soku z cytryny. Trzeba rozprowadzić na włosy i po 15 min. spłukać. I powtarzać przynajmniej 1 na tydzień. ;] Hmm... nie wiem czy mi to coś dało ale po pierwszym razie nie ma sie co spodziewać.

Nie wiem czy ktoś już o tym mówił ale jest tego dużo i niechce mi sie czytać. ;P
Pozdrawiam. ; ***
__________________
Nie zatrzyma mnie nikt, ide PROSTO. na szczyt. ; ]
PrzebitaGumka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 19:38   #1610
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Czy zrozumiałaś jej pytanie? Ona pyta czy skutkiem ubocznym Euthyroxu jest wypadanie włosów, więc proszę - odnieś się do tego konkretnego pytania, bo twoja odpowiedź nie ma z nim nic wspólnego, a diana może coś opacznie zrozumieć .
No odpowiadam: generalnie nie, ale jesli dawka jest żle dobrana, to mogą lecieć.

Mogłabyś byc nieco grzeczniejsza do wizażanek. Tu nikt na nikogo nie krzyczy i nie dla każdego jest oczywistością, że euthyrox pomaga, a nie szkodzi. Wykrzykniki nie są potrzebne. W praktycznie każdej Twojej wypowiedzi są jakieś pouczenia, i nie dotyczy to tylko mnie. Może skup się na jakiś konstruktywnych poradach, zamiast wytykać innym błędy.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:54   #1611
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Mogłabyś byc nieco grzeczniejsza do wizażanek. Tu nikt na nikogo nie krzyczy i nie dla każdego jest oczywistością, że euthyrox pomaga, a nie szkodzi. Wykrzykniki nie są potrzebne. W praktycznie każdej Twojej wypowiedzi są jakieś pouczenia, i nie dotyczy to tylko mnie. Może skup się na jakiś konstruktywnych poradach, zamiast wytykać innym błędy.
Rozumiem, że ty możesz pouczać?
Przykro mi, będę pisała tak jak uważam za stosowne, jeśli uważasz że moje posty w jakiś sposób ciebie lub innych urażają, to możesz to zgłosić moderatorowi.

Diana już drugi raz zadaje to samo pytanie, pisała do mnie na priv, dałam jej link do wątku tarczycowego i nic... Ile razy można? Diano - idź do endokrynologa - nie wiem czy jest tu wśród nas osoba, która studiowała medycynę - nikt ci tu nie da tak fachowej porady jak lekarz.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 20:18   #1612
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Rozumiem, że ty możesz pouczać?
Przykro mi, będę pisała tak jak uważam za stosowne, jeśli uważasz że moje posty w jakiś sposób ciebie lub innych urażają, to możesz to zgłosić moderatorowi.
Nigdy nikogo nie pouczam i nie krzyczę na ludzi z wykrzyknikami. Staram się rzeczowo odpowiadać na pytania, jak nie znam odpowiedzi, to po prostu tego nie robię. Nie musisz krzyczeć na Dianę tylko dlatego, że straciłaś cierpliwość, że ona czegoś nie rozumie. Spokojnie jej odpisz i czekaj co powiedzą inni. Nie będę niczego zgłaszać, nie będę skarżyć, ani nic podobnego. Uważam jednak, że zwłaszcza w tym, tak ważnym dla osób łysiejących wątku, powinna panować miła atmosfera, a ludzie powinni prowadzić ze sobą dialog, odpowiadać na pytania, a nie wygłaszać pełne pretensji krzyki, że ktoś czegoś nie rozumie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 20:31   #1613
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Nigdy nikogo nie pouczam[...]Nie musisz krzyczeć na Dianę tylko dlatego, że straciłaś cierpliwość, że ona czegoś nie rozumie. Spokojnie jej odpisz i czekaj co powiedzą inni.
Sama sobie przeczysz w jednej wypowiedzi.
Nie pisz innym co mają robić skoro sama to robisz.

Dla mnie EOT.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 20:34   #1614
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Na załagodzenie nastrojów powiem, że wypada mi ok. 80 włosów w dzień ich mycia i ok 30 gyd ich nie myję Jestem z tego bardzo zadowolona Czekam na wyniki badania krwi (a raczej muszę się pofatygować, żeby je odebrać ciekawa jestem czy poziom 3 hormonów na które miałam zlecone badania okaże sie poprawny i czy będę musiała zmieniać tabletki anty.
Zastanawiam się czy czasem Nisim Fast który obecnie stosuję + sporadycznie wcierka z soku cebuli + ponownie Vitapil nie przyczyniły się do tej poprawy
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 20:43   #1615
bebe18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 98
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja biore eutyrox czy jak to tam sie nazywa i nie wypadaja mi wlosy. wczesniej mi wypadaly jak nie bralam tych lekow np. z rok temu po prostowaniu wlosow na podlodze lezala gdzies z garsc moich wlosow. teraz jak prostuje to moze z dwa wlosy mi wypadna:P
bebe18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:00   #1616
diana_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 133
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Velvet faktycznie jestyes bardzo nieprzyjemna.Dla ciebie może prostą rzeczą jest to, jak hormon w normie to nie tu przyczyna.Ja nie wiem gdzie moja przyczyna lezy.I jestem przez endokrynologa zbadana od stóp do głów.Pytałam Cie na priv (zaznacze ze bardzo niegrzecznym jest że o mojej prywatnej rozmowie z Toba piszesz tu na forum w taki sposób).Pytam bo widzę, że są osoby tutaj, które mają niedoczynność między innymi pytałam Ciebie czego bardzo żałuję.Byłam u kilku endo i każdy mówi co innego ale większość zgadza sią z tym, ze mój wynik pozornie w normie(choć w górnej granicy ) nie jest normą dla mojego wieku czego ja teŻ nie rozumiem.Zdrowy człowiek ma TSH w granicach1.5.CZemu tu pisze bo się strasznie boję, bo prócz włosów wypadają mi brwi i rzęsy.A teraz przeczytałam że nieraz euthyrox też powoduje większe wypadanie włosów i się przestraszyłam.MArio napisz mi proszę bo wiem że bierzesz letrox czy Tpboe też endo mówił o tych normach???I jak ty się czujesz po leku i czy letrox zachamował ci wypadanie włosów?????CZy w niedoczynności też ci włosy tak leciały??????
diana_an jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:11   #1617
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Diana, uważasz moje odpowiedzi za niegrzeczne, trudno, jednak niekompetentne nie są i dostałaś konkretne odpowiedzi na twoje pytania. Co do przyczyny wypadania włosów - raczej nikt tu jej nie "wymyśli".
Jak nie zechcesz to trudno, ale polecam ci forum hashimotek na gazecie:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

Wątki dotyczące włosów:
http://szukaj.gazeta.pl/forumSearch....uthor=&y=4&x=7

Osobiście jednak uważam, że rady i opinie lekarza są pierwszorzędne w stosunku do rad na forum od niepewnych/anonimowych osób, szczególnie jeśli chodzi o poważne choroby.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:18   #1618
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
MArio napisz mi proszę bo wiem że bierzesz letrox czy Tpboe też endo mówił o tych normach???I jak ty się czujesz po leku i czy letrox zachamował ci wypadanie włosów?????CZy w niedoczynności też ci włosy tak leciały??????
W niedoczynności leciały mi setkami, podano mi Letrox i liczba wypadających włosów znacznie się zredukowała, mniej więcej o połowę, ale nie przestały lecieć do końca. Ja poza nieodczynnością w 2006 roku miałam całoroczną infekcję i włosy były b. osłabione - dlatego jak zaczęłam wzmacniać je ampułkami Radical oraz Drominem przestały lecieć zupełnie. Wiem tylko, że u mnie też było dziwnie, bo miałam nieodczynnośc przy dobry wynikach, a jak podano mi małą dawkę Letroxu, to dopiero wtedy wyszła niedoczynność. Potem sukcesywnie zwiększano dawkę Letroxu, teraz biorę 1x25 codziennie i jest ok.

Nie pamietam tych norm, ale mogę jakoś poszukać i tutaj wkleić. Przy niedoczynności można wyłysieć, co zresztą widziałam na wlasne oczy i sama się otarła o wyłysienie.

Jeśeli dostajesz za mała dawkę Letroxu, to włosy będą nadal lecieć. Jak za duza to będziesz się źle czuć. Zdaje się, ze mozesz czuć wtedy pobudzenie, gorąco itp.

Jak ja miałam górną granicę, to mój endokrynolog stwierdził, ze pomimo tego, że jest to wciąż norma, to mam tendencję do niedoczynności i zwiększył mi dawkę Letroxu.

Velvet Kitty napisała,

Cytat:
Sama sobie przeczysz w jednej wypowiedzi.
Nie pisz innym co mają robić skoro sama to robisz.
Nie łap mnie za słówka, nie jestem jedyna osobą, którą razi twoje zachowanie. Do momentu jak Cię tu nie było, był spokój. Twoje wypoeidzi i pouczanie innych w dość niewyszukany sposób wprowadzja niemiła atmosferę do wątku.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:22   #1619
aranika 32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 27
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Między T3 i T4 musi byc okreslona równowaga najlepiej jesli ich poziom miesci się w połowie normy. Równiez przemiana TF3 w TF4 musi przebiegac bez zakłóceń. Bardzo czesto wraz z niedoczynnościa tarczycy obserwowoany jest zaniżony poziom żelaza. Zbadac wtedy nalezy poziom ferrytyny ( nie żelaza) i uzupełniac ewentualny niedobór bo to własnie jest przyczyną wypadania włosów. Czy letrox może powodowac wypadanie włosów, hmmm teoretycznie tak na początku leczenia, docelowo łagodzi skutki niedoczynności więc regularne w odpowiedniej dawce przyjmowanie tyroksyny powinno zniwelowac skutki uboczne niedoczynności. Na uwagę zasługuje też poziom selenu ale to nie to forum
aranika 32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:25   #1620
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Czy letrox może powodowac wypadanie włosów, hmmm teoretycznie tak na początku leczenia, docelowo łagodzi skutki niedoczynności więc regularne w odpowiedniej dawce przyjmowanie tyroksyny powinno zniwelowac skutki uboczne niedoczynności. Na uwagę zasługuje też poziom selenu ale to nie to forum
, na początku leczenia, do momentu aż się nie ureguluje poprawnej dawki. Potem powinno być ok. Ale i tak, zanim organizm nasyci się hormonem/hormonami to mogą minąć nawet trzy miesiące, nieraz zdarza się jednak, ze poprawa następuje juz po 2 tyg., czego wszystkim "niedoczynnym" życzę.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.