Indyjskie makijaże cz. II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 14:45   #871
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Kosmarko, ale zrób badanie i tak :d Jestem ciekawa czy wyjdzie
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 16:52   #872
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dzięki mrrr za pomoce - nie zabardzo mi się to podoba co tam piszą, ale probę dziś wykonam zgodnie z podanym przepisem-zaraz zaczynam.

Aha któraś z wizazanek napisała coś takiego:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=196

Pisze, że to źródło ze strony: nyc.gov - też to sprawdzę.

Aż strach .

Dam znać

Edit: cała prawda wyjdzie na jaw za 29 min. kohl się testuje w kropli roztworu ...

No to pokazuję efekty, żadnych brązowych plamek, ani kropelek nie widzę, tylko czerń. Nie wiem jak mam to rozumieć Czy to dobrze czy coś źle zrobiłam-może sól była zła-może t była jodowana. Jutro jeszcze jeden test zrobię.Póki co pokazuję wyniki, może pod mikroskopem byłoby coś widać. N awszelki wypadek zostawię tą próbkę na noc .
Aha ta jasna plama to ołów-wiem może zdjęcie nie jest extra ostre ale nie mam swojego aparaciku obecnie-telefon musiał wystarczyć.



Już nie będę dawała znać, przeczytałam to:
http://home2.nyc.gov/html/doh/html/l...t-eyecos.shtml
Polecam gorąco ten artykół i to też:
http://home2.nyc.gov/html/doh/html/p...pr027-07.shtml
Wyrzuciłam próbkę i przy okazji zawędruję do sanepidu, jak będzie możliwość zbadania tego kohla to z przyjemnością im to zostawię by się dowiedzieć o skaładzie tego niby pięknego kosmetyku, który ma tak zbawienny wpływ na choroby oczu . Makijaż dawno już myty, ale z tego wszstkiego oczy zaczęły mnie boleć - może to ze starchu i może przesadzam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0łów.JPG (75,3 KB, 179 załadowań)
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.




Edytowane przez kosmarka
Czas edycji: 2008-05-27 o 18:07 Powód: Isttony problem
kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 15:43   #873
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

No tak... Ja też najpierw nakręciłam się na kohl, zamówiłam, zapłaciłam, pomalowałam oko, a potem dopiero doczytałam o tym ołowiu na forum... Mam ten egipski, firmy Eva Cosmetics (czarna buteleczka). Czy ktoś może badał jego skład?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 13:09   #874
ninka26
Przyczajenie
 
Avatar ninka26
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków/Manchester
Wiadomości: 3
GG do ninka26
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Mnie właśnie ten z eva Cosmetics bardzo interesuje. Proszę napiszcie co wiecie na temat jego ołowianości bądź jej braku. pozdrawiam wszystkie kohlowiczki
ninka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 13:17   #875
ninka26
Przyczajenie
 
Avatar ninka26
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków/Manchester
Wiadomości: 3
GG do ninka26
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Będę bardzo wdzięczna jeśli któraśz was mogłaby mi doradzić bądźodradzićzakup khola. Rozpatruję następujące:
http://www.allegro.pl/item374943039_...rii.html#photo
http://www.allegro.pl/item364922565_...ja_.html#photo
z góry bardzo dziękuję wizażankom za pomoc
ninka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 09:59   #876
mrrrr
Raczkowanie
 
Avatar mrrrr
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 175
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

ninka26, spójrz na pozycję 8 w tabelce na poprzedniej stronie.
Myślę że sprzedawcy mogliby zainwestować w badanie na obecność ołowiu, antymonu, antracytu itp. w sanepidzie i umieszczać w aukcjach real foto z wyników tych badań. Bo takie gorące zapewnienia na mnie przynajmniej nie działają.

Niektórzy sprzedawcy zachwalają jak to ich kosmetyk jest używany od starożytności. Skoro od starożytności, to w średniowieczu też. Polecam ciekawą lekturę o listy składników różnych leków w średniowiecznym Kairze.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf 4.pdf (83,6 KB, 70 załadowań)
mrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:18   #877
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dziewczyny, serdecznie Was witam - właśnie dzielnie przebrnęłam przez 30 stron tego wątku i nadal nie wiem, który khol jest bezpieczny. Chciałabym kupić HASHIMI KAJAL (w tubie), ale pojawiają się tu sprzeczne opinie co do zawartości ołowiu, wg tej tabelki jest OK. Mogę go bez obaw kupić?

http://www.hashmisurma.com/hashmiweb/data/pro06.html

Ewentualnie szarpnę się na Shahnaz Husain, ale nie znam obsługi tego 'cuda'
Tę końcówkę wkłada się do oka i nią maluje, czy może tam jest jakaś dziurka i z niej wypływa khol?

Kupiłam dwa lata temu khol z tego warszawskiego sklepiku, ale jest beznadziejny, a ten niby patyczek, jest grubości słomki do napojów i naprawdę nigdy nie odważyłam się nim pomalować, tylko nakładalam proszek na zapałkę...
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 06:57   #878
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość

Ewentualnie szarpnę się na Shahnaz Husain, ale nie znam obsługi tego 'cuda'
Tę końcówkę wkłada się do oka i nią maluje, czy może tam jest jakaś dziurka i z niej wypływa khol?
kajal Shahnaz Hussain jest w sztyfcie - bezposrednio maluje sie nim oko, nie ma zadnej dziurki
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 10:56   #879
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez ninka26 Pokaż wiadomość
Będę bardzo wdzięczna jeśli któraśz was mogłaby mi doradzić bądź odradzićzakup khola. Rozpatruję następujące:
http://www.allegro.pl/item374943039_...rii.html#photo
http://www.allegro.pl/item364922565_...ja_.html#photo
z góry bardzo dziękuję wizażankom za pomoc
Mam tego khola w żółtym opakowaniu - daje wrażenie chłodzenia oka, gdyż zawiera kamforę. Posiada oddzielny szklany patyczek dołożony do opakowania /w innych kholach patyczek jest częścią zatyczki.
Khol firmy Eve/ten w czarnej fiolce, z kolei jest dość często chwalony przez Wizażanki, jako ten pochodzący z pewnego źródła [firma kosmetyczna].
Wydaje mi się, że z oby byłabyś zadowolona po krótkiej nauce malowania.

Cytat:
Napisane przez mrrrr Pokaż wiadomość
ninka26, spójrz na pozycję 8 w tabelce na poprzedniej stronie.
Myślę że sprzedawcy mogliby zainwestować w badanie na obecność ołowiu, antymonu, antracytu itp. w sanepidzie i umieszczać w aukcjach real foto z wyników tych badań. Bo takie gorące zapewnienia na mnie przynajmniej nie działają.

Niektórzy sprzedawcy zachwalają jak to ich kosmetyk jest używany od starożytności. Skoro od starożytności, to w średniowieczu też. Polecam ciekawą lekturę o listy składników różnych leków w średniowiecznym Kairze.
Hm, fakt, medycyna poszła sporo naprzód od tamtej pory, ale czy wartość lecznicza np. ziół tak bardzo się zmieniła na przestrzeni wieków? Czy przydatność jakiegoś specyfiku w średniowieczu przekreśla go obecnie? To, że coś jest stare lub wywodzi się ze starożytności moim zdaniem nie ujmuje przydatności ani nie przeczy wiedzy ówczesnych medyków [oczywiście w pewnym zakresie], powiedziałabym, że wręcz przeciwnie - odkrywamy na nowo coś, co znano już dawno temu i kosmetyka czerpie z tego całymi garściami.

A jak jest z dzisiejszą kosmetyką? Przecież producenci nadał ładują np. taki polyacrylamid do kremów i innych mazideł, mimo potwierdzonych informacji o jego szkodliwości.

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serdecznie Was witam - właśnie dzielnie przebrnęłam przez 30 stron tego wątku i nadal nie wiem, który khol jest bezpieczny. Chciałabym kupić HASHIMI KAJAL (w tubie), ale pojawiają się tu sprzeczne opinie co do zawartości ołowiu, wg tej tabelki jest OK. Mogę go bez obaw kupić?
http://www.hashmisurma.com/hashmiweb/data/pro06.html
Ja jakoś unikałabym wszystkiego co ma Hashmi Surma/Khol?kajal w nazwie, zwłaszcza po wynikach badań podanych przez NYC DoH z linków Kosmarki. Obstawiam, że to ołowiowe pewniaki. Być może racji 100% co do tej firmy nie mam, ale za to pozostaje blokada psychiczna.
Mając do wyboru coś co zawiera kilkadziesiąt procent ołowiu a kilka setnych procenta - wybieram oczywiście mniejsze zło. Np. Rani Kajal albo Surma Al-Sherifain [ta w żółtym pudełeczku]

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
No to trzeba przeprowadzić badanie-bo kupiłam wczoraj i dziś mam go pierwszy raz na oczkach-mam nadzieję, że nie ostatni .
O wynikach badania poinformuję .

Edit: aha ja mam ten http://www.hashmisurma.com/hashmiweb/data/pro01.html
Kosmarko, trafił się Tobie chyba jeden z gorszych kholi pod względem zawartości ołowiu - jak już zresztą wyczytałaś w necie.
Jeśli nie chciałabyś rezygnować z tej formy malowania, to lepiej wybrać ten popularny khol w żółtym pudełeczku [0.012%].
I daj znać, jak tam wyszły wyniki w Sanepidzie.

I jeszcze kilka ołowiowych ciekawostek, dla osób, które mimo wszystko chciałaby korzystać z khola:

Ołów – dopuszczalne stężenie ołowiu w wodzie do picia wynosi 0,05 mg/l

*****
Informacja dot. wymagań odnośnie czystości surowców do produkcji kosmetyków , obowiązuje decyzja o nie przekraczaniu zawartości metali ciężkich w wyrobie kosmetycznym :
- rtęć 1 mg/kg
-ołów 10 mg/kg
-kadm 0,5 mg/kg
- arsen 2 mg /kg
- nikiel 10 mg/kg
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...30&postcount=6

*****
Badania laboratoryjne włosów prowadzono metodą spektroskopii absorpcji atomowej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Metodą tą przebadano już ponad 30 tys. Polaków zewszystkich grup wiekowych. Nadmiar ołowiu i niedobór magnezu jest znamienny i powszechny.

Mniejszą chłonność organizmu na ołów zapewniają pierwiastki: magnez, wapń, żelazo, cynk i miedź. Zażywanie witamin i biopierwiastków (przede wszystkim magnezu) uchroni organizm przed toksycznym działaniem ołowiu. Najlepszym medykamentem na zatrucie ołowiem jest sól wapniowodwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowe go CaNa2EDTA. Reaguje ona z jonami ołowiu tworząc dobrze rozpuszczalne kompleksy, które organizm z łatwością wydala. W tym przypadku poziom wydalonego ołowiu jest od 25 do 40 razy większy niż w przypadku typowego wydalania fizjologicznego. CaNa2EDTA powoduje również od 4 do12 razy szybsze wydalanie z organizmu żelaza i miedzi w porównaniu z normalnymi warunkami fizjologicznymi.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 21:25   #880
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Meili, zamierzam nabyć ten kajal, co Ty. dla pewności, czy to ten?

http://www.allegro.pl/item382208982_...l_z_indii.html
http://www.shahnaz.in/product_kajal.asp
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 23:49   #881
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Ślicznie Wam dziękuję za odpowiedzi.
Zdecyduję się chyba jednak na SHAHNAZ HUSAIN, choć dla urody trzeba czasem pocierpieć, to nie kosztem zdrowia, nie chcę sobie zrobić krzywdy.
Mam jednak bardzo praktyczne podejście do kosmetyków i zastanawia mnie w tym kholu jedno - jak się nim będę malować, jak już zużyje się ten wąski czubek?

Znalazłam u sprzedawcy Shahnaz jeszcze coś takiego - Jai Kajal, podobno w 100 % naturalny i maluje się nim nawet dzieci (!). Co Wy na to? Moze się skuszę, jest podany skład, tylko nie wiem czym to nakładać - chyba nie ma do niego patyczka.

http://www.allegro.pl/item382212014_...ski_kajal.html
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 11:01   #882
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;7909940]Meili, zamierzam nabyć ten kajal, co Ty. dla pewności, czy to ten?

http://www.allegro.pl/item382208982_...l_z_indii.html
http://www.shahnaz.in/product_kajal.asp[/quote]

Avariel, tak to ten sam

Layila, ja uzywam kajal Shahnaz codziennie od kilku miesiecy i ten czubek tak szybko sie nie tepi. co prawda nie jest juz taki ostry jak przy zakupie, ale spokojnie moge pomalowac wewnetrzna stone powieki. jesli chce zrobic precyzyjna, cieniutka kreske, uzywam bardzo cienkiego pedzelka (wyglada jak piorko od eyelinerow) i nim nakladam kajal
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:48   #883
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

dziękuję
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 17:35   #884
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Mam tego khola w żółtym opakowaniu ... lepiej wybrać ten popularny khol w żółtym pudełeczku [0.012%].
I daj znać, jak tam wyszły wyniki w Sanepidzie.
A jakieś zdjecie może mogłabym zobaczyć, bo juz się pogubiłam który to ten żółty, Od tamtej pory-tzn. od badania swojego marnego pod względem składu kohla, nie byłam w sanepidzie, jakoś mi się odechciało. Ciekawe ile takkie badanie kosztuje, sądżac po cenie kohla (14 zł)-badanie będzie droższe, więc nie bardzo mi się to opłaca.
Leży w biurku i chyba go wyrzucę, ale nie chciałbym ,żeby kto inny miał do czynienia z tym dziadostwem.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:09   #885
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

A czy ten, popularny na Allegro jest bezpieczny? (przepraszam, jeśli to pytanie padło wcześniej, ale mylą mi się już te arabskie nazwy kholi Zdjęcie z jednej z aukcji Allegro:
Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 14:24   #886
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
A jakieś zdjecie może mogłabym zobaczyć, bo juz się pogubiłam który to ten żółty, Od tamtej pory-tzn. od badania swojego marnego pod względem składu kohla, nie byłam w sanepidzie, jakoś mi się odechciało. Ciekawe ile takkie badanie kosztuje, sądżac po cenie kohla (14 zł)-badanie będzie droższe, więc nie bardzo mi się to opłaca.
Leży w biurku i chyba go wyrzucę, ale nie chciałbym ,żeby kto inny miał do czynienia z tym dziadostwem.
Też mi się wydaje, że badanie będzie droższe od khola i nawet nie jestem pewna czy Sanepid może je robić, bo oni to raczej żywność kontrolują...

A ten żółty to taki jak na foto: http://www.allegro.pl/item374943039_...rii.html#photo

Cytat:
Napisane przez Doris Day Pokaż wiadomość
A czy ten, popularny na Allegro jest bezpieczny? (przepraszam, jeśli to pytanie padło wcześniej, ale mylą mi się już te arabskie nazwy kholi Zdjęcie z jednej z aukcji Allegro:
Podobno bezpieczny. Przynajmniej w dostępnych źródłach nic się o nim nie mówi, ale z drugiej strony też i nie wszystkie khole były poddane testom w tych
badaniach. Póki co jeszcze nie obiła mi sie o oczy publikacja ostrzegająca przed tym produktem.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 14:28   #887
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że badanie będzie droższe od khola i nawet nie jestem pewna czy Sanepid może je robić, bo oni to raczej żywność kontrolują...

A ten żółty to taki jak na foto: http://www.allegro.pl/item374943039_...rii.html#photo


Podobno bezpieczny. Przynajmniej w dostępnych źródłach nic się o nim nie mówi, ale z drugiej strony też i nie wszystkie khole były poddane testom w tych
badaniach. Póki co jeszcze nie obiła mi sie o oczy publikacja ostrzegająca przed tym produktem.
Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ślicznie Wam dziękuję za odpowiedzi.
Zdecyduję się chyba jednak na SHAHNAZ HUSAIN, choć dla urody trzeba czasem pocierpieć, to nie kosztem zdrowia, nie chcę sobie zrobić krzywdy.
Mam jednak bardzo praktyczne podejście do kosmetyków i zastanawia mnie w tym kholu jedno - jak się nim będę malować, jak już zużyje się ten wąski czubek?

Znalazłam u sprzedawcy Shahnaz jeszcze coś takiego - Jai Kajal, podobno w 100 % naturalny i maluje się nim nawet dzieci (!). Co Wy na to? Moze się skuszę, jest podany skład, tylko nie wiem czym to nakładać - chyba nie ma do niego patyczka.

http://www.allegro.pl/item382212014_...ski_kajal.html
No cóż, tymi kholami z ołowiem też dzieci malowano, więc takie zapewnienie to raczej marna gwarancja. Skłąd jest i owszem - tylko co się kryje pod tymi nazwami? Są, khem, dość enigmatyczne...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 01:08   #888
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
No cóż, tymi kholami z ołowiem też dzieci malowano, więc takie zapewnienie to raczej marna gwarancja. Skłąd jest i owszem - tylko co się kryje pod tymi nazwami? Są, khem, dość enigmatyczne...
Doczytałam na zagranicznych stronkach, że to bardziej ziołowe lekarstwo, niż khol do makijażu. Generalnie jest bardzo zachwalany, szczególnie przy podrażnieniach. Chyba się skusze, sprzedawca mi napisał, że nakłada się go palcem
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 01:48   #889
Nika04
Raczkowanie
 
Avatar Nika04
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Dziewczyny tu wam powinno się spodobać

http://pl.youtube.com/watch?v=-lvEfS...eature=related

Edytowane przez Nika04
Czas edycji: 2008-06-19 o 22:55 Powód: Dodałam niechcący link do tego wątku zamiast link na youtube. Przepraszam ;)
Nika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:30   #890
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Podobno bezpieczny. Przynajmniej w dostępnych źródłach nic się o nim nie mówi, ale z drugiej strony też i nie wszystkie khole były poddane testom w tych
badaniach. Póki co jeszcze nie obiła mi sie o oczy publikacja ostrzegająca przed tym produktem.
Chyba jednak dam sobie spokój na razie z tymi kholami... Strach mnie obleciał po tych ołowianych rewelacjach... Dziękuję za odpowiedz
Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 23:49   #891
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Hej Wizażystki możecie ocenić ten kohl?? Dokonuje rozeznania na allegro i wynalazłam takie "cudo" oceńcie, czy ten kohl jest bezpieczny dla oka.

http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:17   #892
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Doczytałam na zagranicznych stronkach, że to bardziej ziołowe lekarstwo, niż khol do makijażu. Generalnie jest bardzo zachwalany, szczególnie przy podrażnieniach. Chyba się skusze, sprzedawca mi napisał, że nakłada się go palcem
Tak się mówi o kholach. O tych ołowianych też. Być może są i takie ziołowe. Do tej pory w to wierzyłam. Ale po wizycie w Egipcie wiem również, że są też khole mineralne uzyskiwane ze sproszkowanych... skał Pewnie są też i mieszanki mineralno-ziołowe.
Generalnie, to nie opieram się na tym, co zostało podane przez producenta bądź sprzedawcę - żaden nie ma certyfikatu ani potwierdzonych badań. Jako wyznacznik szkodliwości przyjęłam tabelkę z analizami, która została wklejona na tym wątku i doniesienia departamentu zdrowia NY - dzięki temu wiem, czego unikać.

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Hej Wizażystki możecie ocenić ten kohl?? Dokonuje rozeznania na allegro i wynalazłam takie "cudo" oceńcie, czy ten kohl jest bezpieczny dla oka.

http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.
Nic nie wiem na jego temat niestety. Do tej pory chyba nikt takiego nie używał.

Cytat:
Napisane przez Doris Day Pokaż wiadomość
Chyba jednak dam sobie spokój na razie z tymi kholami... Strach mnie obleciał po tych ołowianych rewelacjach... Dziękuję za odpowiedz
Nie ma się czego bać jeśli podejdzie się do tego racjonalnie.
Podejrzewam, że więcej ołowiu wchłaniamy z żywnością, niż podczas używania khola [z pominięciem tych, w których stwierdzono faktycznie wysokie stężenia tego pierwiastka, a nie jakieś tam tysięczne procenta]
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:40   #893
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

witam
a czy któryś z kajali oferowanych tutaj http://www.radhashop.pl/oferta.php?i...7f604371975ea9
jest wam znany?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:45   #894
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

po przeczytaniu cudeniek tego watku juz lookam na khole jakies
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 16:11   #895
Eweczka173
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 370
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

http://allegro.pl/item389309562_kohl...y_makijaz.html
Kochane wizażystki, może miałyście ten kohl? Jest on bezpieczny?? Była bym wdzięczna za odpowiedź
Eweczka173 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:48   #896
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

http://allegro.pl/item389756512_wypr...2w1_grati.html

drogie panie a czy to coś podane w aukcji jest wam znane? cena dość atrakcyjna, ale zawsze to jakieś pieniądze - nie chciałabym zakupić bubla szukałam o tym i szukałam, ale nic nie znalazłam póki co, bo wszystkie al-sherifan są produkcji chyba tunezyjskiej, a ten podpisany jest indiami
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:54   #897
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez meili Pokaż wiadomość
Avariel, tak to ten sam

Layila, ja uzywam kajal Shahnaz codziennie od kilku miesiecy i ten czubek tak szybko sie nie tepi. co prawda nie jest juz taki ostry jak przy zakupie, ale spokojnie moge pomalowac wewnetrzna stone powieki. jesli chce zrobic precyzyjna, cieniutka kreske, uzywam bardzo cienkiego pedzelka (wyglada jak piorko od eyelinerow) i nim nakladam kajal
używam od kilku dni tego kajala, jest fajny, miękki, łatwo się nakłada. ja maluję nim na co dzień wewnętrzną stronę górnej powieki, podkreśla linię rzęs, daje bardzo ładny efekt. no i jest robiony z środków ziołowych. polecam
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:38   #898
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/item389756512_wypr...2w1_grati.html

drogie panie a czy to coś podane w aukcji jest wam znane? cena dość atrakcyjna, ale zawsze to jakieś pieniądze - nie chciałabym zakupić bubla szukałam o tym i szukałam, ale nic nie znalazłam póki co, bo wszystkie al-sherifan są produkcji chyba tunezyjskiej, a ten podpisany jest indiami
Są właściwie dwa Al-sherifain, ale to odrębne produkty.
Surma Al-sherifain - co zawiera tysięczne % [to ten w żółtym pudełeczku] i "goły" Al-sherifain z Indii- od ok 32 do 39% ołowiu.
I chyba mamy odpowiedź. Tego z linka unikać jak ognia
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:41   #899
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

ooo dziękuję więc już przyczyny promocji bardziej zrozumiałe
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 10:48   #900
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Question Dot.: Indyjskie makijaże cz. II

Witajcie ,a czy ten kohl jest ok??? Któraś z Was juz go użwyala?? polecicie jakis kohl bezpieczny dla oka?? http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 13:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.