Niemcy :) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-20, 11:15   #2431
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Podsmumowanie bardzo trafne-nic dodac,nic ujac Co ci Niemcy by bez nas zrobili...

Jak juz tak o DSDS rozprawiamy,to powiem Wam,ze na tego Medlocka patrzec nie moge A ten jego nowy hit wakacyjny,to masakra,no ale to nie moj gatunek muzyczny
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 11:29   #2432
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Podsmumowanie bardzo trafne-nic dodac,nic ujac Co ci Niemcy by bez nas zrobili...

Jak juz tak o DSDS rozprawiamy,to powiem Wam,ze na tego Medlocka patrzec nie moge A ten jego nowy hit wakacyjny,to masakra,no ale to nie moj gatunek muzyczny
Dziękuję w imieniu syna

Ja słucham całkiem czegoś innego, Medlock jest mi tak obojetny, że nie bardzo nawet kojarze kto to jest Finał DSDS też obejrzałam pierwszy i ostatni raz, tylko dlatego, że dzieci mnie poinformowały o Tomku Wszytskie takie wiadomosci przynosza od kolegów i i tym sposobem jestem na bieżąco.

A niedługo zacznie się szał piłkarski.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 17:31   #2433
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Hmm...w düsseldorf to moze nie, ale znalazlam adres Mango w hanoverze i po obejrzeniu katalogu w necie po prostu wiem juz, ze MUSZE sie tam wybrac...:s lina::slina : moze w przyszlym tygodniu...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 18:45   #2434
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jezu ciapulinka. Ty mi dziecko fast foodami karmic chcesz! ty paskudo jedna!
Ja oczywiscie zapraszam do mnie na wochenende. Tego Mc Donalda to sie obejsc szerokim lukiem nie da?
sie nie da i juz!!!! nie bywam codziennie a dziecko musi zjesc tez troszke inaczej niz jak go mama karmi od jednego happy meal nic mu nie bedzie a widzialas jaka mieli radoche!!! niech oamieta ciocie jak go do maca zabiera

dwa kochana dumna mamo!!! a widzisz jak on legnie do dzieci a ty wlasnie ty paskudo bys go zamkla pod swoja spodnica a moze ma cie juz dosc 3 lata w koncu dzien w dzien cie widzi caly dzien to monotonne dobrze ze on do tego przedszkola juz idzie
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 10:19   #2435
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
sie nie da i juz!!!! nie bywam codziennie a dziecko musi zjesc tez troszke inaczej niz jak go mama karmi od jednego happy meal nic mu nie bedzie a widzialas jaka mieli radoche!!! niech oamieta ciocie jak go do maca zabiera

dwa kochana dumna mamo!!! a widzisz jak on legnie do dzieci a ty wlasnie ty paskudo bys go zamkla pod swoja spodnica a moze ma cie juz dosc 3 lata w koncu dzien w dzien cie widzi caly dzien to monotonne dobrze ze on do tego przedszkola juz idzie

Oj nie masz pojecia jak ja sie ciesze. Wkoncu sobie odpoczne . Jak mi bylo dobrze przez te 2h jak on w przedszkolu byl.

Luba i majka, ja mam inne mniemanie o polakach. Wcale nie jestesmy lepsi od niemcow.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 11:14   #2436
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Moni,ja nigdzie nie napisalam,ze jestesmy lepsi od Niemcow,chodzi mi o to,ze dzieki Polakom,Niemcy np wygrywaja mecze (Klose i Podolski )
Wiadomo,ze Polacy sa rozni,tak samo jak rozni sa Niemcy-nie mozna wszystkich wsadzac do jednego worka.Chociaz na obczyznie (o czym sie sama przekonalam) Polak Polakowi wilkiem (niestety) ,ale sa tez wyjatki
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 11:36   #2437
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Tak, tak, duma z bycia Polakiem (czy duma z tego, że Polak wygrywa głupi konkurs ) oznacza, ze inne nacje sa gorsze od Polaków
I jeszcze w duchu takiego nacjonalizmu wychowuję swoje dzieci. Zgroza

Żeby dać odwet tym niecnym posądzeniom, to od razu powiem, że taki np. Steffen Möller całkiem fajną książkę popełnił Chwalę go, chociaz jest Niemcem.
Czytał juz ktoś? Jesli nie, to polecam, miła rozrywka.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 11:50   #2438
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

oh ja zostawie bez komentarz ta sprawe!!znaczy z tym waszym niby polaczkiem.... bo on sie urodzil tylko w polsce!!!a wyksztalcily go niemcy!!a poza tym w niemczech jest 26 lat i napewno jest mu przykro ze jak wygral to nagle polacy mowi on ci nasz!!bo napewno sie czuej bardziej neimcem tym bardziej ze w niemicekim idolu wygral!!ma korzenei polskie tylko... tak samo jak w pilce...ktory pilkarz ma szanse w polsce??? zaden!! musi pojechac do inengo kraju bu doceniono jego talent!! a dla mnie niemcy bez nas sami sie odbudowali po II wojnie swiatowej i maja super technologie mimo ze wojne przegrali a polska??pozal sie boshe!!!
wyobrazcie sobie to sobie w poslce przyklad Isis jest doskonalym przykladem....naskakuja media polskie na nia bo amerykanka ale jak na eurowizji weszla do finalu to juz pisza ze ma korzenie polskie...mhm..a jakie panstwo ja wyksztalcilo??to taka mentalnosc polska....
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:02   #2439
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

No to faktycznie bez komentarza pozostawiłaś

Nie wiem czy Godoj czuje się bardziej Niemcem czy Polakiem i z pewnością nie pokusiłabym się o twierdzenie, że "napewno czuje się bardziej Niemcem".

Ale obraźliwe jest twierdzenie, że ktos "tylko" urodził sie w Polsce, "tylko" ma rodziców Polaków itd. Obraźliwe nie w stosunku do Godoja (bo nie mogę mówić za niego) ale w stosunku do np. moich dzieci, które "tylko" urodziły się w Polsce, "tylko" maja polskie obywatelstwo i "tylko" czuja się Polakami, "tylko" znaja polską historie i "tylko" potrafią po polsku pisać i mówić lepiej niż niejeden Polak mieszkający w kraju.

One maja "tylko" polskie korzenie, co mogą wiedzieć o polskości... Ale z pewnościa nigdy nie będzie im przykro jeśli Polacy uznaja je za swoich i będa sie cieszyc z ich sukcesów.

Pewnie podobne wnioski jak ciapulinka wysnuli Niemcy, bo dla nich Maria Skłodowska- Curie jest Francuzką... W koncu o czym tu gadać, kobieta miała "tylko" polskie korzenie, nauki pobierała we Francji przecie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:03   #2440
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Moni,ja nigdzie nie napisalam,ze jestesmy lepsi od Niemcow,chodzi mi o to,ze dzieki Polakom,Niemcy np wygrywaja mecze (Klose i Podolski )
Wiadomo,ze Polacy sa rozni,tak samo jak rozni sa Niemcy-nie mozna wszystkich wsadzac do jednego worka.Chociaz na obczyznie (o czym sie sama przekonalam) Polak Polakowi wilkiem (niestety) ,ale sa tez wyjatki
majka ja wiem jedno ze wiecej zyczliwosc doznalam od niemca niz polaka ktory sie tu nieco dorobil!!!i za to dziekuje niemcom!! nie wszyscy sa tacy to fakt poznalam monike i ciebie i fajne jestescie laski!! ale to wyjatek jakich malo!!bo wiekszosc polakow polakowi wilkiem bo dlaczego ktos kto tu przyjechal mial by mic lepiej...mhm...na tyle polakow co tu poznalam wy dwie i trzy inne sa oki, ale to maly procent!!!
ja mieszkam w niemczech to moja swiadoma dezycja!! i tutaj czuje sie bardzo dobrze i tu chce byc niemka a nie polka urodzilam sie tylko w polsce bo zaden z moich rodzicow polakiem nie byli to wszystko!!mnie kultura niemiecka odpowiada i ich mentalnosc a przede wszystkim ich zaradnosc i porzadek. niemiec ma wbite zasady ktore bardzo mi dobrze odpowiadaja. to jest moj kraj i tyle
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:07   #2441
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
majka ja wiem jedno ze wiecej zyczliwosc doznalam od niemca niz polaka ktory sie tu nieco dorobil!!!i za to dziekuje niemcom!! nie wszyscy sa tacy to fakt poznalam monike i ciebie i fajne jestescie laski!! ale to wyjatek jakich malo!!bo wiekszosc polakow polakowi wilkiem bo dlaczego ktos kto tu przyjechal mial by mic lepiej...mhm...na tyle polakow co tu poznalam wy dwie i trzy inne sa oki, ale to maly procent!!!
ja mieszkam w niemczech to moja swiadoma dezycja!! i tutaj czuje sie bardzo dobrze i tu chce byc niemka a nie polka urodzilam sie tylko w polsce bo zaden z moich rodzicow polakiem nie byli to wszystko!!mnie kultura niemiecka odpowiada i ich mentalnosc a przede wszystkim ich zaradnosc i porzadek. niemiec ma wbite zasady ktore bardzo mi dobrze odpowiadaja. to jest moj kraj i tyle
I ja ci szczerze gratuluje, że znalazłas swoje miejce na ziemi. Bez złosliwosci.
Mnie sie tutaj tez bardzo podoba, żyje mi się świetnie (i nie mówię o stronie materialnej a raczej mentalnej) ale jestem Polką, moi rodzice byli Polakami i moje dzieci sa Polakami, nawet gdybym się wyprowadziła na Antypody
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 12:26   #2442
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

luba klocic z toba to mi sie niechce ja mam swoj punkt widzenia a ty swoj. ale mnie to troche razi jak ktos mieszka w niemczech i czuje sie bardziej polakiem niz niemcem..co on w takim razie tu robi???

plus dla twoich dzieci jest taki ze sa dwujezyczne!!dobrze kiedy dzieci znaja wiecej jezykow zawsze maja wieksze szanse na lepsza przyszlosc. dobrze ze znaja historie oby panstw europy i swiata nikt im bzdur nie wcisnie w przyslosci.

ja napisalam co sadze po moim synu bo wiesz moj syn te urodzil sie w polsce i mieszkal tam nieco, a teraz mieszka tu i widze roznice niesamowite jak bylo tam a jak tu! ja mam porowanie jak jest stad moj wniosek o Godoj mieszka tu 26 lata...jest dorosly i to jego wybor gdzie chce mieszkac a skoro w niemczwch to dla mnie jest to jasne.

z moich obserwacji ludzie wychowani tutaj nigdy jako dorosli nie wracaja do polski. a czemu??a sa dorosli i moga dokonac swiadomego wyboru. nigdy nie slyszalam zeby niemiec wyjechal ze swego kraju bo jet tu kiepski byt. wie jak ma tu i to docenia. jesli wyjezdza to po to by poznac kulture innych krajow. a polacy masowo opuszczaja swoj kraj bo tak jest im dobrze w nim

mnie denerwuje to ze ludzie ktorzy tu przyjechali narzekaja na ten kraj, jaki on nie jest itd.. ale ten kraj niemcy daja im normalny standard zycia jaki polska nie daje! skoro ktos tu zyje pracuje ma dzieci to niech ze tak brzydko powiem nie sra w swoje gniazd co mu daje tu byt

luba a co maszza to ze masz swoje zdanie
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:30   #2443
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I ja ci szczerze gratuluje, że znalazłas swoje miejce na ziemi. Bez złosliwosci.
Mnie sie tutaj tez bardzo podoba, żyje mi się świetnie (i nie mówię o stronie materialnej a raczej mentalnej) ale jestem Polką, moi rodzice byli Polakami i moje dzieci sa Polakami, nawet gdybym się wyprowadziła na Antypody

ale z jednym sie nei zgodze twoje dzieci sa pol na pol!!polakami ale i niemcami troche zapomnialas o tym kiedy dorosnal przeciez wezma obywatelstwo niemieckie o ile juz nie maja
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:44   #2444
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Ciapulinka,mi tez sie tu dobrze zyje i do Pl wracac nie chce,ale zeby nazywac sie Niemka zaraz? Ty masz pochodzenie,a ja meza z pochodzeniem niemieckim.Jestem Polka na obcej ziemi i tak mi dobrze Na pewno obywatelstwa wypierac sie nie bede.

I masz buzi ode mnie
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 12:47   #2445
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Sa ludzie, którzy czuja się Niemcami, Francuzami, Czeczenami itd. a mieszają w ... Polsce Jedno drugiego nie wyklucza, nasza swiadomość nie ogranicza nas terytorialnie

Sama nie wiem czy za chwile jeszcze gdzies dalej nie pojade, ale wcale to niczego nie zmieni we mnie. Własciwie trudne byłoby to wszytsko dla osób, które pare razy w życiu zmieniaja kraj w krórym mieszkaja, raz byłyby Niemcami, raz Włochami a raz Japończykami... Mozna zatracic własna osobowość tym samym, jesli w każdym kraju w którym mieszkamy mielibyśmy stawać sie obywatelami tego kraju

Zgadzam sie z Toba (i nie raz to pisałam ) że mieszkając w jakims kraju należy przestrzegac jego praw i szanować to, ze mamy tu dom i życie.
Ale duma z tego, że jakis Polak wygrał/zdobył/wynalazł cos tam, nie jest wcale równoznaczna z pogardą dla Niemców. A podsumowanie mojego było syna raczej dowcipem niz pogardą
To, ze tu mieszkam nie znaczy jeszcze, że mam wszytsko chwalić i wszystko ma mi się podobac. Bo tak nie jest. Nie wszytsko mi sie podoba, tak jak nie wszystko podoba mi się w Polsce i jako osoba mysląca mówię o tym. Nie myślę nikogo całowac w rękę za to, że moge tu mieszkać Ja szanuję Niemców ale także wymagam szacunku dla siebie. Tym bardziej, że to my bylismy całowani w rękę i nic nie musielismy załatwiać, żeby tu przyjechać

Nie wiem co wybiorą moje dzieci (tym bardziej, ze są nie tylko dwu ale wielojęzyczne ), nie wiem gdzie beda mieszkac, ale świat stoi przed nimi otworem.
Ale cieszyłabym się gdyby moje wysiłki nie poszły na marne i one zawsze byłyby wewnętrznie Polakami. Tak samo zapewne Ty też wolałabys żeby Twój syn czuł sie zawsze Niemcem, gdziekolwiek by nie mieszkał. Żeby nie zatracił swoistego poczucia przynalezności do okreslonego miejsca na ziemi.

Moje dzieci sa pełną gębą Polakami (oboje z mężem jestesmy Polakami) co zrobia jak dorosną nie wiem. Mam nadzieje, ze moje wychowanie nie pójdzie w las
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 15:19   #2446
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Maja alez ja nie mam do ciebie pretensji. napisalas cos w podobie : " co by ci niemcy bez nas zrobili" i przyklasnelas temu co powiedzial syn Lubej. MNie tylko o to chodzilo. Ja mam inne mniemanie. Bez nas tez by sobie rade dawali.
Czesto slysze ze jestesmy lepsi, a niemcy to tacy i sracy. Ok, sa rozni ludzie i wsrod nas sa idioci i wsrod niemcow tez.

ciapulinka, moj syn jest niemcem, ale mnie tam wszystko jedno kim sie on bedzie czul - polakiem czy niemcem. W papierach ma niemiec i tyle. Ja go nie wychowuje ani na polaka, ani na niemca. Chcce tylko zeby mowil po polsku, chodzby po to zeby umial sie z dziadkami porozumiec, albo kto wie ,moze znajomaosc tego jezyka mu sie przyda w przyszlosci? Ja nie jestem patryiotka, wiec mi to wszystko jedno. On ma sie czuc szczesliwy wszystko jedno czy Niemcy czy POlska bedzie mu blizsza.
Mnie denerwuje tylko jak mi ktos mowi, ze ja to sie od Polski odcielam, tylko dlatego ze mi tu dobrze i nie chce do PL wracac. Niby jeszcze nikt mi nie powiedzial ze jestem taka , sraka czy owaka, ale teksty ktore czasami czytam ma roznych forach czy ostatnio kolezanka mi za gg tak fajnie napisala i nagle przestala miec dla mnie czas, powoduje ze czuje sie gorsza. Mieszkajac jeszcze w pL i nie majac zielonego pojecia ze kiedys z tego kraju wyjade tez nie czulam sie z nim zwiazana i narzekalam na ten kraj. narzekalam na tych ludzi, tak samo jak narzekam na polakow tutaj. tak jak majka napisala, polak polakowi wilkiem i zadko zdarzaja sie wyjatki. Tak samo myslalam mieszkajac w PL, ale wtedy mi nikt nie powiedzial, ze jestem gorsza, a teraz tak, a raczej daja mi do zrozumiania.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 19:32   #2447
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Niemcy :)

Zgadzam sie z Moni. Co za roznica czy dziecko jest polakiem czy niemcem?

Ja w mojej niemieckiej karierze poznalam wielu polakow i jeszcze na zadnym sie nie zawiodlam. Mam wielu znajomych z PL i kazdy poda pomocna dlon. (co nie oznacza, ze nie ma idiotow )

Na zakonczenie dodam: jestem Polka. Mam wprawdzie pochodzenie niem-pol, jest mi w DE dobrze (w miare ;P ), ale to nie zmienia faktu, ze jestem Polka
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 04:59   #2448
Laurany
Rozeznanie
 
Avatar Laurany
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 776
Dot.: Niemcy :)

Hmm mam do Was pytanie, akurat mieszkam w jednym pokoju z wieeeeeeeeeeeelką fankę Fadiego, od soboty pogrążoną w bezdennej rozpaczy, do dzisiaj, kiedy to oznajmiła trumfalnie że naszemu Godojowi już woda sodowa uderzyła do głowy i chce sobie zrobić operację plastycznę??
no i tym samym rozpętała małą burzę w naszym mieszkaniu
słyszałyście może cos o tym?

Edytowane przez Laurany
Czas edycji: 2008-05-29 o 02:13
Laurany jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 10:16   #2449
antka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Dot.: Niemcy :)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo... ostatnio duzo sie u mnie dzieje i normalnie nie wyrabam na zakretach Ale sie tu u Was dyskusja rozwinela
Moni-zgubilam Twoj numer telefonu...nawet gdybym chciala to sobie moge najwyzej w rynne zadzwonic
Ciesze sie, ze Twojemu malemu tak swietnie poszlo w przedszkolu Godne pozazdroszczenia Nas to tez czeka, ale dopiero w przyszlym roku.
Pozdrawiam wszystkie kobietki!
antka01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 11:31   #2450
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Witam Mam takie pytanko Czy jest tu może ktoś z Thannhausen ?
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 11:34   #2451
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Dot.: Niemcy :)

Cześć wszystkim ! Czy jest tu może ktoś z Thannhausen?
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 12:50   #2452
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: Niemcy :)

a najlepsze jest to ze chodzilo tylo o to kto wygral idola niemeickiego a dyskucja na calego ale mi sie bardzo podobaja takie dyskusje kazdy wnosi cos nowego nowy punkt spojrzenia i dla mnei to bomba

najwazniejsze by dzieci byly szczesliwe i mialy wspaniala przyszlosc

w kazdym razie dla wszystkich
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 14:09   #2453
Stylished
Raczkowanie
 
Avatar Stylished
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Niemcy :)

a ja szukam nowych kontaktów jesli chodzi o zachod Niemiec- bowiem nikogo tu nie znam i cięzko o jakis nowe znajomosic z Polski- Essen konkretnie
Stylished jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 16:01   #2454
Justa 78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 162
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja z malym pytankiem. Znacie jakies fajne miejsca na spedzenie weekendu? Najlepiej nad morzem (obojetnie ktorym). Brakuje mi pomyslow.
__________________
Je suis l'accalmie
Justa 78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 20:13   #2455
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez _AsiCza__ Pokaż wiadomość
Witam Mam takie pytanko Czy jest tu może ktoś z Thannhausen ?
Niestety nie ja.....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 12:43   #2456
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Niemcy :)

Essen. To mozesz wpasc na nastepne spotkanie wizazowe w Düsseldorfie.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 20:06   #2457
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Dziewczyny, czy ktoras z Was brala kurs niemieckiego i rzad placil jej polowe ?

Wiem ze osoby z poza Unii maja obowiazek brac kurs jezyka niemieckiego, i rzad placi ok 50% oplaty za kurs. Ale obywatele Unii nie musza, ale pani z szkoly VHS poradzila mi i tak ubiegac sie o zwolnienie z oplaty, w Bundesamt für Migration und Fluchtlinge
Tylko troche nie wiem jak wypelnic formularz, co podac jako przyczyne checi nauki jezyka... czy studia ? praca ? integracja w spoleczenstow ? czy co ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 09:04   #2458
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoras z Was brala kurs niemieckiego i rzad placil jej polowe ?

Wiem ze osoby z poza Unii maja obowiazek brac kurs jezyka niemieckiego, i rzad placi ok 50% oplaty za kurs. Ale obywatele Unii nie musza, ale pani z szkoly VHS poradzila mi i tak ubiegac sie o zwolnienie z oplaty, w Bundesamt für Migration und Fluchtlinge
Tylko troche nie wiem jak wypelnic formularz, co podac jako przyczyne checi nauki jezyka... czy studia ? praca ? integracja w spoleczenstow ? czy co ?
Ja co prawda nie ubiegala sie o te doplaty, ale tez slyszalam, ze mozna wlasnie jako intergacje ten kurs zaliczyc i wtedy doplacaja albo nawet calosc placa. Wazne jest, zebys to zalatwila przed kursem, bo po czy w trakcie jest juz za pozno.Aha i tylko do Grundstuffe doplacaja. Najlepiej gdybys poszla z tymi papierami do swojej VHS i tam Ci pomoga wszystko wypelnic i oni juz dobrze wiedza, co pisac... A jako przyczyna nauki praca i studia zawsze dobrze brzmia...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:30   #2459
zimtkk
Przyczajenie
 
Avatar zimtkk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

czy ktoras z Pan mieszka w Schweinfurcie????

__________________
Słonko małego ptaszka nie widzi, jednakowoż on śpiewać zaczyna, kiedy ono wzejdzie, i nikt jemu tego zabronić nie może, bo choć on w niskim krzaku mieszka, ale swoje śpiewanie i swoją wolność ma.
Eliza Orzeszkowa "Nad Niemnem".

jako nowa osoba na wizażu, witam wszytskich użytkowników.
zimtkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:32   #2460
zimtkk
Przyczajenie
 
Avatar zimtkk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy :)

ponawiam swoje pytanie z innego watku

czy ktoras z Pan mieszka w Schweinfurcie????

__________________
Słonko małego ptaszka nie widzi, jednakowoż on śpiewać zaczyna, kiedy ono wzejdzie, i nikt jemu tego zabronić nie może, bo choć on w niskim krzaku mieszka, ale swoje śpiewanie i swoją wolność ma.
Eliza Orzeszkowa "Nad Niemnem".

jako nowa osoba na wizażu, witam wszytskich użytkowników.
zimtkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.