Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 16:50   #451
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cześć

Jeśli robię 3 dni uderzeniówki to potem na P+W mogę również 3 dni+3 dni? Czy polecacie mimo wszystko system 5+5?
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 16:54   #452
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Wow,no to nieźle To już niedużo Ci zostało.
Ja chciałabym się pozbyć 5-6 kg.Od jakiegoś czasu ćwiczę callanetics+kilka innych ćwiczeń,no i hula-hop.Mam nadzieję,że się uda
Jak długo stosowałaś 1 fazę?
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:06   #453
Ulinka_24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 56
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Czesc Wam wszytskim ja tez planuje tą dietke ale od poniedziałku : narazie sie zaznajamian czytam ksiazke forum i mysle co by tu kupic i zjesc jestem tu nowa ale mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona

A co do dietki to mam pare pytan bo czytałam wszytskie zasady i produkty dozwolone ale chce sie upewnic czy rozumie to wszytsko zeby nie popełnic jakis błedow :P no to zaczynam
1. mieska moge je robic jak chce byle bez tłuszczu tak??a jak to jest z pieczeniem w foli?? robilam ostatnio pirs z kury w folii ale ona pozniej miala troche tluszczyku to takie cos mozna ??a co z tymi pomyslami na soczystego kurczaka??myslalam czy by tak mozna piers z kuraka w tym zrobic??

2 .nabiał.jogurty to tylko naturalne ?? a co z jogobela owocowa light?? a actimel ?? albo serki homo ??to tez tylko te naturalne?? zadnych waniliowych i owocowych tak ??serki wiejskie mozna?? a serek biały to tylko chudy?? zołtego nie wolno??

3. znacie jakis dobry przepis na sałatke ?? np.kurczak jajko i co by tam jeszcze dodac??chce jakas sałatke se zrobic co by mozna było podjadac przez cały dzien
aa i mozna jesc ile sie chce chocby przez cały dzien ale tylko dozwolone produkty tak??

to chyba narazie tyle :P mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do gorna i pomozecie wytrwac
Ulinka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:24   #454
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość
Hm, mnie też dziś boli głowa ale na pewno nie z głodu i na pewno nie z powodu diety... Może ciśnienie ?

Poza tym strasznie mi dziś wydęło oponę . Od wczoraj jem sporo kapusty, może to to mnie tak nadyma???

Ogólnie jestem dziś jakaś nie halo
Wiesz ja też po kapuście mam takie wzdęcia,no ale jak tu się oprzeć pysznym gołąbeczką?Właśnie jutro będę się obiadać bo mam p/w.Dzisiaj upiekłam sobie pierwszy raz chlebek ,jest naprawdę pyszny.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez candy1991 Pokaż wiadomość
a ja trochę zdołowana się czuję kurcze chyba wyłapywałam podczas czytania waszych postów tylko te większe spadki wagi w I fazie i jakoś mi się w pamięć wryło że chudniecie po 4-5 kg w 5 dni. Hehe wiem, że często jest to tylko 1 kg na I faze, no ale nastawiłam się że tak ładnie od razu schudne a tu chyba nic się nie dzieje. Na wagę nie weszłam bo obiecałam sobie zrobić to dopiero po 10 dniach I fazy ale nie czuje się w ogole mniejsza. Dziś już skończę 4 dzień, wiem, ze jestem na samusieńkim stracie i sie nie mam zamiaru poddawać ale jakoś motywacji trochę ze mnie uleciało. Staram się, moje jedyne grzechy to dwa łyki syropu na kaszel dziś rano i dwa strepsilsy a efektów chyba brak
Kochana efekty będą,a może już są.Jak sama piszesz jesteś na początku więc wszystko co dobre przed Tobą.Będą dni lepsze i gorsze ,ale jak ja to zawsze mówię małymi kroczkami do przodu,a cel będzie osiągniety.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Nordic Pokaż wiadomość
cześć dziewczynki jestem juz 14 dzień z Wami i mam tylko 4 kg mniej ale czuje sie swietnie, brzuszek spadł i jetem zachwycona tą dietą fakt że mecza mnie dni samych protein bo mam dość ryb, mięsa :/ ale mam pytanko można stosować majonez Omega 3:6 ma tłuszcze ale pochodzenia rybiego :P ? a jak mozna jeść wszystkie rodzaje ryb to zastanawiam się czy to też można?Na proto majonez mnie nie namówice hehehe juz wole w ogóle nie jeść ... ale pytam o ten omega jak możecie to napiszcie czy ewentualnie w+p mozna sobie pozwolić na łyżkę majonezu.
Witam!Gratuluję spadku kilogramów ,bardzo ładnie ci spada.Co do majonezu do obawiam się że raczej nie ,wyrażnie jest zaznaczony w książce tylko protomajonez,gdyby było można używać ten omega to by był na liście.Ale ja nie uważam się za eksperta ,więc napewno dziewczyny udzielą ci wskazówek.Szczerze mówiąc ja też jeszcze nie robiłam tego majonezu i chyba nie zrobię,choć jestem bardzo ciekawa jaki jest w smaku?Pozdrawiam
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:31   #455
Nordic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

buddha.b Wow,no to nieźle To już niedużo Ci zostało.
Ja chciałabym się pozbyć 5-6 kg.Od jakiegoś czasu ćwiczę callanetics+kilka innych ćwiczeń,no i hula-hop.Mam nadzieję,że się uda
Jak długo stosowałaś 1 fazę?


Zawsze stosuję 5\5 i działa ja chodzę na siłownie i jeżdze na rowerze.
Nordic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:38   #456
jprasol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
GG do jprasol
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

a czy mozna nam herbaty owocowe???
__________________
Starość to nieuleczalna choroba...
jprasol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:38   #457
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim

Za chwilkę przyrządzę sobie placuszki z cukinii, a tam chyba mąka kukurydziana jest, i ja nadal nie wiem ile tej mąki mogę dziennie zjeść Liczę na jakąś konkretną odpowiedź, bo nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu i opóźnić spadku wagi

Pozdrawiam
Niestety nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 17:38   #458
Nordic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez betii5 Pokaż wiadomość
Wiesz ja też po kapuście mam takie wzdęcia,no ale jak tu się oprzeć pysznym gołąbeczką?Właśnie jutro będę się obiadać bo mam p/w.Dzisiaj upiekłam sobie pierwszy raz chlebek ,jest naprawdę pyszny.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------


Kochana efekty będą,a może już są.Jak sama piszesz jesteś na początku więc wszystko co dobre przed Tobą.Będą dni lepsze i gorsze ,ale jak ja to zawsze mówię małymi kroczkami do przodu,a cel będzie osiągniety.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------


Witam!Gratuluję spadku kilogramów ,bardzo ładnie ci spada.Co do majonezu do obawiam się że raczej nie ,wyrażnie jest zaznaczony w książce tylko protomajonez,gdyby było można używać ten omega to by był na liście.Ale ja nie uważam się za eksperta ,więc napewno dziewczyny udzielą ci wskazówek.Szczerze mówiąc ja też jeszcze nie robiłam tego majonezu i chyba nie zrobię,choć jestem bardzo ciekawa jaki jest w smaku?Pozdrawiam
betii5 protomajonez smakuje jak świeczka :P dlatego nigdy wiecej. Oki przezyję bez majonezu wytzymałam 14 dni wytrzymam i drugie tyle
Nordic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:50   #459
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Na kolorowo starałam się pomóc i odpowiedzieć na pytania

Cytat:
Napisane przez Ulinka_24 Pokaż wiadomość

1. mieska moge je robic jak chce byle bez tłuszczu tak??a jak to jest z pieczeniem w foli?? robilam ostatnio pirs z kury w folii ale ona pozniej miala troche tluszczyku to takie cos mozna ??a co z tymi pomyslami na soczystego kurczaka??myslalam czy by tak mozna piers z kuraka w tym zrobic??
Tak, w folii spokojnie możesz jeść. Tam po prostu wytrąca się "sos" z mięsa. Ja soczystego kurczaka robiłam w pierwszym dniu uderzeniówki.

2 .nabiał.jogurty to tylko naturalne ?? a co z jogobela owocowa light?? a actimel ?? albo serki homo ??to tez tylko te naturalne?? zadnych waniliowych i owocowych tak ??serki wiejskie mozna?? a serek biały to tylko chudy?? zołtego nie wolno??
Tylko naturalne, z najmniejszą ilością tłuszczu jaką Ci się uda zdobyć. Homo też naturalne. Nic owocowego i waniliowego. Wiejskie można - ja jem z Piątnicy 2%. Biały tylko chudy i niestety... żółty odstawiamy, aż do diety unormowania.

3. znacie jakis dobry przepis na sałatke ?? np.kurczak jajko i co by tam jeszcze dodac??chce jakas sałatke se zrobic co by mozna było podjadac przez cały dzien
aa i mozna jesc ile sie chce chocby przez cały dzien ale tylko dozwolone produkty tak??
Przeszukaj wątki a wiesz mi po kilku dniach sama zaczniesz wiedzieć co dodawać. Ja zazwyczaj do kurczaka i warzyw i jajka dodaje naturalny jogurt żeby zastąpił mi majonez Tak jeść ile chcesz i kiedy chcesz. Białko zmusza organizm do pracy.

to chyba narazie tyle :P mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do gorna i pomozecie wytrwac Oczywiście że przyjmiemy Razem jest raźniej


---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez jprasol Pokaż wiadomość
a czy mozna nam herbaty owocowe???
moim zdaniem tak, przynajmniej ja piję...
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:51   #460
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ulinka_24 Pokaż wiadomość
Czesc Wam wszytskim ja tez planuje tą dietke ale od poniedziałku : narazie sie zaznajamian czytam ksiazke forum i mysle co by tu kupic i zjesc jestem tu nowa ale mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona

A co do dietki to mam pare pytan bo czytałam wszytskie zasady i produkty dozwolone ale chce sie upewnic czy rozumie to wszytsko zeby nie popełnic jakis błedow :P no to zaczynam
1. mieska moge je robic jak chce byle bez tłuszczu tak??a jak to jest z pieczeniem w foli?? robilam ostatnio pirs z kury w folii ale ona pozniej miala troche tluszczyku to takie cos mozna ??a co z tymi pomyslami na soczystego kurczaka??myslalam czy by tak mozna piers z kuraka w tym zrobic??

2 .nabiał.jogurty to tylko naturalne ?? a co z jogobela owocowa light?? a actimel ?? albo serki homo ??to tez tylko te naturalne?? zadnych waniliowych i owocowych tak ??serki wiejskie mozna?? a serek biały to tylko chudy?? zołtego nie wolno??

3. znacie jakis dobry przepis na sałatke ?? np.kurczak jajko i co by tam jeszcze dodac??chce jakas sałatke se zrobic co by mozna było podjadac przez cały dzien
aa i mozna jesc ile sie chce chocby przez cały dzien ale tylko dozwolone produkty tak??

to chyba narazie tyle :P mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do gorna i pomozecie wytrwac
Witam w naszym gronie!Po pierwsze proszę przeczytaj tą książkę kilka razy,tam jest wszystko wyjaśnoine.Pieczeni e w folii jak najbardziej,natomiast w rękawie niewiem.Nabiał o jak najmniejszej ilości tłuszczu,a o cukrze to już wogóle nie ma mowy,w jogobelii chyba jest cukier serki 0%,jeśli nie to też o jak najmniejszej ilości tłuszczu.Ser żółty zapomnij.Serek wiejski ma chyba 6% tłuszczu,raczej bym go unikała jak ognia.Jeśli chodzi o sałatkę to możesz zrobić mięso w przyprawie do gyrosa ,jajko,korniszonka,troszk ę wędliny chudej z drobiu,a jeśli będziesz już mogła warzywa to jeszcze paprykę kapustę pekińską,ogórka ,pomidorka,no i sosik z jogurtu naturalnego pycha.Jeśli chodzi o nabiał to ja kupuję np.kefir firmy zott ma 1,4g tłuszczu,jogutr naturalny jogo vita1%,kefir piątnica 0%,twaróg wiejski piątnica lekki%,serek homogenizowany sunmilk niestety 3%,ale używam go tylko czasem innego ja nie widziałam.Napisałam to co wiem i w czym się oriętuje,resztę rad udzielą ci dziewczyny z dłuższym stażem.
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 17:52   #461
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Dziewczyny mam 2 pytania:

1. upiekłam chlebe wg przepisu 175 g mąki kukurydzianej, 2 jajka, 2 łyżeczki proszku, 150 ml jogurtu. Wyszedl mi bardzo cienki w blaszce ale całkiem smaczny. Ile można o zjeść na 1 dzień??

2. nie mogłam trafić słodzika w proszku. Kupiła cukier trzcinowy. Czy można?
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 17:54   #462
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez candy1991 Pokaż wiadomość
a ja trochę zdołowana się czuję kurcze chyba wyłapywałam podczas czytania waszych postów tylko te większe spadki wagi w I fazie i jakoś mi się w pamięć wryło że chudniecie po 4-5 kg w 5 dni. Hehe wiem, że często jest to tylko 1 kg na I faze, no ale nastawiłam się że tak ładnie od razu schudne a tu chyba nic się nie dzieje. Na wagę nie weszłam bo obiecałam sobie zrobić to dopiero po 10 dniach I fazy ale nie czuje się w ogole mniejsza. Dziś już skończę 4 dzień, wiem, ze jestem na samusieńkim stracie i sie nie mam zamiaru poddawać ale jakoś motywacji trochę ze mnie uleciało. Staram się, moje jedyne grzechy to dwa łyki syropu na kaszel dziś rano i dwa strepsilsy a efektów chyba brak
Spooookojnie. Ja 5 dniowa uderzeniówka i schudałam 2 kg. I tak jestem zadowolona. naprawdę nic się nie martw i nie porównuj, każda z nas idzie swoim tempem.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:00   #463
leszczesia
Raczkowanie
 
Avatar leszczesia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zalewo
Wiadomości: 458
GG do leszczesia
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Witajcie Dukanki !!! Od dluzszego czasu czytam Wasze wypowiedzi i dzis postanowilam dolaczyc do blogu . Wystartowalam z dieta 30.08.2009. Wiec dzis jest 10 dzien fazy wstepnej .... tak ,tak ......zaczelam walke z waga 108 kg ... od jutra moge jesc wyrzywka...hura Mam zamiar dojsc do celu -jakim jest 70 km ....I mam nadzieje ze bedzieci mi kibicowac .......... Do dzis stracilam 4 kg . Idzie ciezko bo wiek i tarczyca nie ulatwiaja mi walki . Ale waga spada i to mnie cieszy .......... Pozdrawiam z Bawarii
leszczesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:05   #464
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cześć Eliza.Jak się miewasz i jak kilogramy się zachowują?U mnie narazie nastąpił kolejny zastój,ale i tak jestem szczęśliwa co udało mi się do tej pory uzyskać.Spodziewam się@ to znów się wszystko zatrzyma ,ale wiem że potem ruszy ,po troszkę,po troszkę i znów będzie troszkę mniej,mnie cieszy nawet 20dag.Pozdrawiam
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:08   #465
pupuru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 103
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

U mnie po 2 dniach nic... Jakieś 2 tygodnie temu robiłam tę diete i wtedy poszly 3kg, ale zrezygnowalam bo mialam kilkudniowy wypad nad morze. Teraz próbuje drugi raz i waga stoi miejscu...
Może to być dlatego, że piję może około litr wody dziennie, a reszta to odtłuszczone mleko i pepsi light? :/ I przez to, że robiłam desery z książki Dukana? _-_ Lub okresu?

Właśnie - czy któraś z Was zauważyła, żeby jej się przesunął okres przy tej diecie?

Poza tym dołączam się do pytań Mysz_ki kilka postow nade mną ^^

Edytowane przez pupuru
Czas edycji: 2009-09-08 o 18:10
pupuru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:08   #466
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
Cześć

Jeśli robię 3 dni uderzeniówki to potem na P+W mogę również 3 dni+3 dni? Czy polecacie mimo wszystko system 5+5?
Może niekoniecznie 5/5,a le na pewno jeden z wymienionych w książce przez dukana. Jak ja szłam 3/3 to efekty były naprawdę marne, serio. Lepiej się zdecydować na coś, o czym on pisze.Może 5/2? Też robiłam trzy dni uderzeniówki, a potem szłam 5/5. Dziwi mnie to, bo w sumie w drugiej fazie mam więcej dni białkowych, niż w uderzeniowej, ale cóż, tak być musi
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:24   #467
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez leszczesia Pokaż wiadomość
Witajcie Dukanki !!! Od dluzszego czasu czytam Wasze wypowiedzi i dzis postanowilam dolaczyc do blogu . Wystartowalam z dieta 30.08.2009. Wiec dzis jest 10 dzien fazy wstepnej .... tak ,tak ......zaczelam walke z waga 108 kg ... od jutra moge jesc wyrzywka...hura Mam zamiar dojsc do celu -jakim jest 70 km ....I mam nadzieje ze bedzieci mi kibicowac .......... Do dzis stracilam 4 kg . Idzie ciezko bo wiek i tarczyca nie ulatwiaja mi walki . Ale waga spada i to mnie cieszy .......... Pozdrawiam z Bawarii
Witaj!Ja też mam dużo do zrzucenia,walczę już przeszło miesiąc,ale jestem bardzo zadowolona.Tobie też jak widać idzie super.Każda z nas ma jakieś problemy ,ja przechodzę przez trudny okres menopałzy no i problemy z tym związane.Oczywiście są dni ciężkie czasem ,ale te wszyskie wyżeczenia nie idą na marne,pozatym hartujemy w sobie dobre nawyki żywienoiwe.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez pupuru Pokaż wiadomość
U mnie po 2 dniach nic... Jakieś 2 tygodnie temu robiłam tę diete i wtedy poszly 3kg, ale zrezygnowalam bo mialam kilkudniowy wypad nad morze. Teraz próbuje drugi raz i waga stoi miejscu...
Może to być dlatego, że piję może około litr wody dziennie, a reszta to odtłuszczone mleko i pepsi light? :/ I przez to, że robiłam desery z książki Dukana? _-_ Lub okresu?

Właśnie - czy któraś z Was zauważyła, żeby jej się przesunął okres przy tej diecie?

Poza tym dołączam się do pytań Mysz_ki kilka postow nade mną ^^
Jestem pewna że jeśli masz @ to waga sie zatrzymała,no co do wody to ja piję nawet 4 litry ,oprócz tego kawę ,herbatę czerwoną,ja muszę mieć wodę bez niej ani rusz.To jest dziwne bo przed dietą piłam bardzo mało,nie lubiłam wody.Pepsi traktuję jak nagrodę pije ją od czasu do czasu.Deser zrobiłam tylko raz,pieke muflinki są pyszne,no i dzisiaj upiekłam chleb dukana jest pysznyJeśli chodzi o@ to przechodzę menopałzę więc niewiem.
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:47   #468
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez betii5 Pokaż wiadomość
Cześć Eliza.Jak się miewasz i jak kilogramy się zachowują?U mnie narazie nastąpił kolejny zastój,ale i tak jestem szczęśliwa co udało mi się do tej pory uzyskać.Spodziewam się@ to znów się wszystko zatrzyma ,ale wiem że potem ruszy ,po troszkę,po troszkę i znów będzie troszkę mniej,mnie cieszy nawet 20dag.Pozdrawiam
U mnie kochana rewelacyjnie.Żadnych grzeszków.Jutro ostatni dzień protein,ważenie po jutrze i zobaczymy ile ubyło po 10 dniach

Już mi się upiekł chlebek zaraz będę wciągać
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 19:05   #469
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Dziewczyny ile tego chlebka na dzień można jeść? i ile tych placków?

w książce nic nie a wspomnianego o mące kukurydzianej. Można?
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 19:06   #470
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

dziewczyny jestem już po lekturze i jestem gotowa rozpocząć nawet jestem po zakupach ale dziś dostałam zaproszenie na impreze w niedziele i teraz niewiem czy rozpoczynać faę uderzeniową czy zaczekac? jak myślicie jeden dzień może zrobić kuku ???
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 19:09   #471
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Dziewczyny mam kryzys.... chcę ciastko, chcę zupę którą ugotowałam i ser żółty, coś innego chce... buu
poradźcie coś.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 19:17   #472
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez jprasol Pokaż wiadomość
a czy mozna nam herbaty owocowe???
Tak, Dukan pisał, że można każdą herbatkę czy ziółka
Tylko poczytaj etykietkę, bo czasami (o zgrozo!) do saszetek dodają...cukier


syb rób szybciutko deserek Dukana jakiś, może jak zjesz to choć ciastka się odechce
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2009-09-08 o 19:18
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 19:18   #473
kamilon
Rozeznanie
 
Avatar kamilon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 657
GG do kamilon
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

cześć, dziewczyny
od kilku dobrych dni czytam to forum i jestem zachwycona Waszymy wynikami, gratuluję.
Od wczoraj jestem na diecie, schudłam dopiero jakieś pół kilo, może nawet nie. Czytałam, jeszcze w poprzedniej części, że niektóre kobiety w ciągu jednego dnia mogą schudnąć nawet 1-2 kg i powiem szczerze, że jestem nieco załamana. Chciałabym zrzucić 13 kg (mam 1,63 m, 65 kg i mój cel to 52 kg). Jestem "zmotywowana", choć po dzisiejszym dniu juz troche mniej tłumaczę sobie , że to dopiero 2 dni i może waga ruszy szybciej
przepraszam, że wcześniej nie zapytałam- mogę się do Was dołączyć?

pozdrawiam!
kamilon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 19:48   #474
Assafi
Raczkowanie
 
Avatar Assafi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 73
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Witam wszystkie nowe i stare dukanki.

Nie bylo mnie pare dni (zaczelam nowa prace i tam nie ma netu) i kurde ponad 10 stron mialam do nadorobienia.
Ja nadal na P/W ale kurde od ponad 2 tyg waga mi stoi na 60.4. Juz zaczynam sie dolowac bo mojemu juz calkiem niezle waga spadla ( miesci sie do spodni z przed 3 lat) a ja nadal stoje. WRRRRRRRR Mam nadzieje, ze sie niedlugo ruszy mam jeszcze 6,5 kg do zrzucenia.
Mam takie pytanie czy wy tez tak czasem macie, ze poprostu wam sie nic niechce jesc a jak juz cos zjecie to niewiele bo czujecie sie syte! Bo ja od kiliku dni nie mam za bardzo ochoty jesc a jak juz jem to bardzo malo.
Pozdrawiam
p.s. nie rozpisujcie sie tak bo nie nadazam nadrabiac
Assafi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:05   #475
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Może niekoniecznie 5/5,a le na pewno jeden z wymienionych w książce przez dukana. Jak ja szłam 3/3 to efekty były naprawdę marne, serio. Lepiej się zdecydować na coś, o czym on pisze.Może 5/2? Też robiłam trzy dni uderzeniówki, a potem szłam 5/5. Dziwi mnie to, bo w sumie w drugiej fazie mam więcej dni białkowych, niż w uderzeniowej, ale cóż, tak być musi
wielkie dzięki za odpowiedź i podzielenie się doświadczeniem, może przekonam się do 5/5
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:29   #476
BogaczKa22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 851
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez candy1991 Pokaż wiadomość
a ja trochę zdołowana się czuję kurcze chyba wyłapywałam podczas czytania waszych postów tylko te większe spadki wagi w I fazie i jakoś mi się w pamięć wryło że chudniecie po 4-5 kg w 5 dni. Hehe wiem, że często jest to tylko 1 kg na I faze, no ale nastawiłam się że tak ładnie od razu schudne a tu chyba nic się nie dzieje. Na wagę nie weszłam bo obiecałam sobie zrobić to dopiero po 10 dniach I fazy ale nie czuje się w ogole mniejsza. Dziś już skończę 4 dzień, wiem, ze jestem na samusieńkim stracie i sie nie mam zamiaru poddawać ale jakoś motywacji trochę ze mnie uleciało. Staram się, moje jedyne grzechy to dwa łyki syropu na kaszel dziś rano i dwa strepsilsy a efektów chyba brak
Kobieto, nie załamuj się . Ja po 7 dniach uderzeniówki schudłam tylko ... 0,30 dkg a też się nastawiłam nie wiadomo na co . Dopiero potem jak byłam konsekwentna w diecie zaczęłam systematycznie mniej ważyć. Gdyby nie urlopowe rozpasanie miałabym już na minusie z 5kg, a tak jest tylko 2kg
Głowa do góry i walczymy dalej
__________________
Oriflame Wrocław

Dukan

BogaczKa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:49   #477
pupuru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 103
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Ja się zastanawiam, ale nie jestem pewna czy dam rade to wytłumaczyć... Skoro chudnie się najczęściej około 1kg dziennie, to może tym sugerowal się Dukan i wg tego jest to 5 dni z warzywami potem? Tak jak na każdy kilogram 10 dni fazy trzeciej... Niby to po to żeby nie było jakiejś awitaminozy itd...
W każdym razie zastanawiam się, czy nie sprobować tak, że byłabym na fazie uderzeniowej do stracenia np. 5kg, a potem dopiero 5 dni warzyw?
pupuru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:58   #478
Spinka25
Raczkowanie
 
Avatar Spinka25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 132
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Witam serdecznie wszystkie Dukanki!
Wy już mnie pewnie nie pamiętacie, ale ja Was ciągle podczytuję (jakoś nie mogę się odczepić od tego wątku ) i śledzę systematycznie Wasze losy. Oczywiście za wszystkie trzymam bardzo mocno kciuki!

Chciałam napisać słówko do wszystkich tych, które boją się efektu jo-jo po zakończeniu diety. Ja już dość długo nie jestem na Dukanie i jem "prawie" normalnie - jem 2 kromki chleba dziennie (staram się pełnoziarnisty), poza tym makaron pełnoziarnisty, chude mięsko, DUŻO warzyw i owoców, staram się nie opychać i nie jeść dużo słodyczy (ale całkowicie sobie nie odmawiam) i... kilogramy nie wracają Ja nie przeprowadziłam nawet III fazy, tylko od razu przeszłam na takie odżywianie Oczywiście Was do tego nie namawiam, ale jak widać nawet wtedy dieta Dukana działa

Także trzymajcie się wszystkie dzielnie (podziwiam zwłaszcza betii za nie grzeszenie ) i dalej róbcie swoje!
Pozdrawiam "starą gwardię", a zwłaszcza wiolqn, dobrego duszka tego wątku!
Buziaki!
Spinka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 21:18   #479
BeataMi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

Cytat:
Napisane przez pupuru Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam, ale nie jestem pewna czy dam rade to wytłumaczyć... Skoro chudnie się najczęściej około 1kg dziennie, to może tym sugerowal się Dukan i wg tego jest to 5 dni z warzywami potem? Tak jak na każdy kilogram 10 dni fazy trzeciej... Niby to po to żeby nie było jakiejś awitaminozy itd...
W każdym razie zastanawiam się, czy nie sprobować tak, że byłabym na fazie uderzeniowej do stracenia np. 5kg, a potem dopiero 5 dni warzyw?
Na fazie uderzeniowej można być raz w życiu. Przy dużej nadwadze można ją maksymalnie ciągnąć 10 dni. Proponuję, nie kombinuj, bo sobie krzywdę zrobisz (nie możesz się zbyt długo odżywiać tylko proteinami) tylko idź sobie rytmem 5/5, który jest najbardziej efektywny (wg ogólnie panującej opinii "użytkowniczek"diety) Myślę, że książka, którą Dukan napisał jest o planie diety dosyć dobrze przemyślanym więc nie twórz swojej wersji żeby się źle nie skończyło...

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez leana1 Pokaż wiadomość
dziewczyny jestem już po lekturze i jestem gotowa rozpocząć nawet jestem po zakupach ale dziś dostałam zaproszenie na impreze w niedziele i teraz niewiem czy rozpoczynać faę uderzeniową czy zaczekac? jak myślicie jeden dzień może zrobić kuku ???
Tak jak pisałam wcześniej faza uderzeniowa jest tylko raz w życiu więc może, jeśli wiesz, że nie będziesz umiała odmówić smakołyków na imprezie, wstrzymaj się i zrób tą fazę po imprezie, porządnie, BEZ PRZERYWANIA i grzeszkow
BeataMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 21:18   #480
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 2

czesc dziewczyny
ja was tak czytam czytam czytam i plakac mi sie chce



ja dukanuje od 12.08 jak sie wazylam 23.08 to bylo 4 kg mniej a jak sie zwazylam w ostatnia niedziele to bylo tyle ile na poczatku a trzymam sie ksiazki i waszych porad ...

no nie wiem, czy ta waga moze zepsuta jest (tak sie troche wala po szafie) bo jak sie zmierzylam to ubylo mi 4 cm w pasie i biodrach ale tak teraz mysle moze znowu zle sie zmierzylam albo troche w innym miejscu albo za mocno scicsnelam czy co? i to nieprawda te 4 cm?

trace powoli palera i juz mi sie nawet tych przepisow wszystkich nie chce testowac a tyle mialam zapalu na poczatku
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.