telefony - metlik w glowie ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-24, 22:28   #1
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126

telefony - metlik w glowie ;)


hejka
no wiec bede miała swoj pierwsyz telefon komorkowy a co za tym idzie siedze etraz w stercie ulotek i grzebie w necie poszukjąc jakies wskazowki co wybrac.
bylabym wdzieczna gdby ktos doradzil mi w dwoch kwestiach:
1. czy wybrac taryfe Era Moja 25, era moja 40, czy moze TAKAjakTY M? pani w sklepie opisala nam tylko tyaryfy era moja, dopiero w domu ogladajac ulotki zauwazylam tez tą druga mozliwosc.
2 zastanawiam sie ktory z tych telefonow byłby najlepszy: Samsung SGH-C100, Siemens S55,Sony Ericsson T 68i, Nokia3510i?
jelsi chodzi o nokie i samsunga mogłabym ej kopic za 1, zastanawiam sie czy mam doplacac do tych nastepnych telefonow. Mają one dostep do internetu a ja w przyszlosci ( 1-2 lata) raczej moze bede potrzebowac tych funkcji. DOdam ze jestem zilona jelsi chodzi o telefony ajnieby bylo gdyby ktos kot sie jakos na tym zna mi cos dordizal, np uzytkownik ktoregos z tych telefonow.
Moje pierwsze wrazniea są takie: jesli chodzi o Sony Ericssona mam obawy co do joystica, nie wiem czy bedzie to wygodny sposb korzytasnia z menu? wiem rowniez ze nie posiada on javy. Jelsi chodzi o simensa to obawiam sie zawlosci w obsludze - na pierwsyz rzut oka menu wydalo mi sie o wiele mniej intuicyjne niz to w ericssonie ( tu menu calkiem mi sie podoba ).
to chyba wsyztko, cos mi sie wydaje ze pomotałam ale ejstem juz bardzo zmeczona, a jutro msuze kumpic telefon,
mam nadzieje ze cos mi poradzicie
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 23:11   #2
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Co do Ery to Ci nic nie podpowiem niestety, bo mam Ideę. Mój chłopak ma Erę Moją 25 i zupełnie Mu wystarcza na miesiąc. Do tego ma jeszcze 10 smsów, ale akurat tę liczbę przekracza zazwyczaj. Ja mam Ideę 60 i 25 by mi nie wystarczyło w żadnym wypadku, więc jeśli potrzebujesz telefonu na codzień, to radzę 40.
Jeśli chodzi o joystic, to ja mam właśnie taki telefon (Panasonic GD96) i jest to moim zdaniem bardzo wygodne
Internet mam, ale zupełnie z niego nie korzystam, bo i po co, skoro mam podłączony komputer
Co do Simensa, to miałam kiedyś (inny model), ale menu w ewszystkich jest podobne. Jest bardziej skomplikowane, niż w Nokii (Nokia w ogóle ma bardzo proste Menu), ale wszystko jest dla ludzi a Siemens jest raczej mocnym telefonem (nie psuje się). Mój siemens upadł mi kilka razy na chodnik itp. i nic się z nim nie stało. Wpadł mi również do herbaty z cukrem. Nie działał przez dobę, a jak wysechł, to wszystko wróciło do normy
A jeśli chodzi o wygląd to wybrałabym Samsunga. W ogóle chyba wybrałabym Samsunga SGH-C100 lub Siemensa S55
Więcej chyba Ci nie pomogę, bo nie znam dobrze telefonów.
Powodzenia przy kupowaniu i napisz co wybrałaś!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 23:27   #3
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Dziekuje strasznie za rade
mam teraz jakis punkt zaczepienia - szczegolnie cenie informacje dotyczącą przygody z herbata bo mi sie czesto takie wypadki zdarzają
no ale na dzis juz mam dosc tych telefonow , ide lulu i chyba wiem co mi sie bedzie sniło - nokie i samsungi
a co do tcyh taryf to jeszcze decyzja nei zapadla - byc moze wybiore siec idea, ale to jutro...
pa
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 07:13   #4
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Też używam ery i jestem bardzo zadowolona (mam taryfę biznes). Na twoim miejsu wybrałabym raczej moja 40, jeśli chodzi o telefon to w przeciwieństwie do przedmówczyni odradzałabym samsunga, menu nie jest ergonomiczne. Ja najbardziej lubię nokię, mam już enty model tej firmy i jeszcze żaden mnie nie zawiódł choć musiały sporo przy mnie "przeżyć" min. upadki z wysoka na kamienie lub asfalt. kąpiele itp.Poza tym już po krótkim czsie użytkowania można ją obsługiwać bezwzrokowo. SonyEriccson tez jest o.k. A o to co będzie za dwa lata to się nie martw bo pewnie do tego czasuzminisz telefon. Życzę udanego wyboru i niskich rachunków
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 09:11   #5
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Witaj!
Nie poradzę Ci dokładnie, którą taryfę wybrać bo to sprawa indywidualna i tylko Ty wiesz naprawdę ile dzwonisz. Ja miałam przez 2 lata taryfę w Erze Moja100 i powiem Ci, że mimo tych stu minut i dokupionego pakietu sms'ów (z pakietem było ich 50) płaciłam rachunki powyżej 250 złotych. Era jest baaaaaaardzo baaaaardzo drogą siecią (chociaż trzeba przyznać, że jeśli chodzi o zasięg to nie mają sobie równych). Pamiętaj, że tak naprawdę nigdy nie będziesz w stanie sprawdzić ile wydzwoniłaś bo ten numer telefonu, który udostepniają podaje Ci kwotę bez darmowych minut (czyli nie wiesz faktycznie ile tych minut Ci zostało). Zanim podejmiesz decyzję zastanów się dobrze czy chcesz wybrać tą właśnie sieć. Dodam, że mój chłopak też ma Erę biznes Vip coś tam i płaci olbrzyyyymie rachunki...
Pozdrawiam!
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 10:42   #6
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Zdecydowanie odradzam Erę. Straszliwie naciągają rachunki (opinia nie tylko moja), a bilingu nie można się od nich doprosić. Przeszłam do Idei, bilingi przysyłają co miesiąc bez proszenia. Co do zasięgu, to nie zauważyłam, żeby był mniejszy.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:01   #7
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: telefony - metlik w glowie ;)

odradzam ERE GSM - jak nie rozmawiałam w ogóle przez telefon tylko leżał przez pół roku - wyobraźcie sobie że co miesiąc dostawałam inne rachunki !!!! Raz o 10 zł więcej raz o 15 zł a raz mniej . I podkreślam że w ogóle nie korzytsałam z komórki - w kasie jakoś nie umiano mi tego wytłumaczyć a po roku zwrócono mi 1 zł - słownie jeden - nadpłaty .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-25, 11:07   #8
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Szczerze powiedziawszy jestem zdziwiona takimi opiniami na temat ery Mam telefon w tej sieci od prawie pięciu lat i żadna wpadka jeszcze im się nie trafiła.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:13   #9
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: telefony - metlik w glowie ;)

asinko - zrób eksperyment i nie rozmawiaj przez cztery miesiące - zapewniam RÓŻNICE w rachunkach bedą widoczne .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:17   #10
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: telefony - metlik w glowie ;)

taki eksperyment u mnie jest niemożliwy bo to by była istna tortura 4 miesiące bez telefonu??
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:24   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Jolza napisał(a):
> Przeszłam do Idei, bilingi przysyłają co miesiąc bez proszenia. Co do zasięgu, to nie zauważyłam, żeby był mniejszy.

Potwierdzam Idea z każdym rachunkiem przysyła biling, co jest przydatne, bo ja z reguły przeżywam zaskoczenie wysokością rachunku , a tak mogę sprawdzić, co mi zeżarło cenne minuty i złotówki

Zasięg też nie sprawia problemu - nie zdażyło mi się, zeby w Idei zabrakło zasięgu

Erę odradzam z jednego powodu - żeby wysyłać smska darmowego z netu, trzeba się nieźle nagimnastykować - najprostszy system mają Plus i Idea - wpisujesz i wysyłasz, bez rejestrowania, czekania, aż przyślą hasło itd.

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-25, 11:44   #12
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: telefony - metlik w glowie ;)

ja jestem w plusie od jakichs 4-5 lat- jestem baaaaaradzo zadowolona z uslug tej sieci,rowniez bezplatnie dostaje szczegolowy rachunek(billing),teraz chcialam przedluzyc iumowe ale denerwuje mnie fakt ze interesujaca mne noka 6610 jest horrendalnie droga w stosunku do cen w idei-myslalm juz o zmianie operatora ale jestem max przywiazana to tej firmy i raczej nie bede zmieniac wole poczekac na jakies nowe promo
co do modeli telefonow mialam juz kilka nokii i nigdy nie mialam z nia problemow(a tez swoje przezyly
terazzastanawiam sie tez nad mozliwoscia kupna samsunga V200 jest piekny o malutki ale cena tez piekna ...
a tak w ogole to nie wyobrazam sobie zycia ibez telefonu komorkowego- to bylaby MASAKRA !
pozdro pa
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 12:39   #13
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: telefony - metlik w glowie ;)

Ja opowiem z mojego doświadczenia i moich bliskich. osobiście jestem w Idei na tzw. starych warunkach czyli mam co drugą minute gratis, jestem w Idei Optimie 60, ale mam też firmowe telefony w Erze i Idei. Niestety nie dlatego, że jestem fanka rozmów i komórek tylko dlatego, że jak wyjadę pod Łódz z 10km to często w Idei jestem poza zasięgiem i wtedy niestety Era jest przydatna. Teraz kończy mi sie umowa z Ideą mojego prywatnego telefonu i rozglądałam się po ofercie Plusa ale niestety nie przejdę tam ponieważ tam w abonamencie mam juz przypisane smsy( a ja chcę ieć minuty a nie smsy-pani powiedziała że i tak w skład abonamentu wchodzą smsy, chcę czy nie chcę) Czyli masz np.taryfę 60 i masz pół na pół smsy i minuty. W Idei jest inaczej bo sama decydujesz o tym. Ja mam minuty i dokupuję zazwyczaj pakiet smsowy, ale z tego co wiem można wymieniać minuty na smsy i to jest oki, bo nikt Ci nie narzuca niczego. Co do Ery to mimo tego, że moi znajomi tam pracują nigdy bym nie kupiła tam telefonu, uważam, że to przerost formy nad treścią. Co do tel. na karte to moja Mama zadowolona jest z Simplusa W dniu ur. sami zasilają Jej konto i to ja ujmuje, ot taki urodzinowy prezent Tata ma popa i też jest zadowolony Mój Misiek ma w erze i zaoaodowy w Plusie i z tego firmowego Plusa też jest zadowolony, chociaż gdyby mógł to przepisałby się zarówno w firmówce jak i w prywatnym do Idei, ale niestety zasięg jednak Era ma największy i najlepszy. Jasne, że tego nie odczuwa się w mieście albo w poblizu masztów to odczuwalne jest dopiero tam gdzie diabeł mówi dobranoc
Nie wiem, czy pomogłam pewnie namieszałam

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 18:45   #14
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: telefony - metlik w glowie ;)

No hej!
Namęczyłam sie niezle, ale w koncu wybrałam Siemensa S55 i jak na razie jestem bardzo zadowolona
co prawda to moj pierwszy telefon i nei mam porownania ale uwazam ze jest super
dziekuje wam za rady

Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:26   #15
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Re: telefony - metlik w glowie ;)

dziewczyny czy ktoś ma Samsunga X460?
Jak sie sprawuje ten telefon?
Miałam X480 ale denerwował mnie bo nie ma zewnętrznego wyświetlacza ten X460 ma wogóle chyba coś mnie pokopało bo obiecałam sobie że wiecej nie kupie kompatkowego a tu znowu sie napaliłam,słusznie ?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.