Ograniczyc tycie w ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 14:23   #1
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193

Ograniczyc tycie w ciazy


jestem w 24 tc. przytylam juz 12 kg. dodam, ze nie ozeram sie. jem tyle i to co przed ciaza. czy moge stosowac jakas diete? nie tyle zeby schudnac, ale zeby ograniczyc tycie?
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:46   #2
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Ograniczyc tycie w ciazy

myszka moze przejzyj forum mama z klasa byc moze tam znajdziesz odpowiedz. Powiem ci ze w ciazy ( choc jeszcze nie bylam) roznie kobiety przybieraja na wadze, skoro piszesz ze nie obzerasz sie to moze poprostu spowolnila ci sie przemiana materii i stad ten przyrost wagi, napewno nie mozesz wprowadzac drastycznej diety, poprostu ograniczaj slodkosci i tluste potrawy, a zreszta zawsze jejs pocieszenie ze po urodzenu dziecka byc moze zrzucisz zbedne kg i wszystko wroci do normy, narazie odzywiaj sie zdrowo i dostarczaj sobie i dzidziusiowi witaminek.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:41   #3
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Ograniczyc tycie w ciazy

w ciazy dieta niewskazana, ograniczaj słodycze.
Ja byłam dwa razy w ciąży , przy każdej przytyłam 20 kilo, też się martwiłam bo dużo nie jadłam. Jak urodziłam to w niedługim czasie wróciłam do wagi sprzed ciąży.
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 13:32   #4
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Ograniczyc tycie w ciazy

dzieki dziewczyny. OD dzis wszystko na parza i same warzywa i owoce. MIesko gotowane.. Oby wolniej te kg przybywaly teraz ....
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 14:56   #5
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Ograniczyc tycie w ciazy

Wcale się nie przejmuj, ja też przytyłam w ciąży dobrze ponad 28 kilo. I po roku waga wróciła do normy. Nie ograniczałam się w niczym, i Tobie też nie polecam. Jeśli masz ochotę, to znaczy że tego właśnie potrzebujesz. Jednak kieruj się zawsze zdrowym rozsądkiem. Trzymaj się cieplutko.
__________________
" O radę pytaj tego, kto sam sobie radzi...."
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 09:57   #6
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ograniczyc tycie w ciazy

Cytat:
Napisane przez Mysz_ka Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny. OD dzis wszystko na parza i same warzywa i owoce. MIesko gotowane.. Oby wolniej te kg przybywaly teraz ....
Nie wprowadzaj zbyt drastycznych zmian, bo sobie nie poradzisz. Węglowodany złożone też są potrzebne, możesz spokojnie jeść ciemne pieczywo, ryż i kasze, strączkowe jeśli możesz, płatki, oczywiście w rozsądnych ilościach np. szklanka ugotowanego ryżu czy kaszy do obiadu, 3-4 łyżki płatków owsianych [patrz wątek owsiankowy] na śniadanie. Wystrzegaj się tylko wysoko oczyszczonych pokarmów, słodyczy, fast food. Jak masz ochotę na coś słodkiego - kawałek ciemnej czekolady, kilka suszonych owoców, ciasto drożdżowe lub biszkopt [najlepiej własnej roboty] bez kremów, ewentualnie z dżemem. Mięso możesz też udusić albo upiec w piekarniku, rybki mile widziane. I pamiętaj, że do wchłonięcia się witamin z warzyw potrzeba tłuszczu, więc łyżeczka oliwy do polania sałatki nie zawadzi.
Życzę Ci wszystkiego najlepszego
Mama Bartka i Oli [na avatarze]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.