Ujędrnić twarz! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 16:50   #121
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Skopiowalam wszysko powyrzej, juz sie otworzylo Ale nadal nie ma info o wskazniku UVA.
Troszke sie podlamalam, bo krem Avene do okolic wrazliwych, ktory stosuje pod oko jako korektor, wg strony Basi ma zalosnie niskie ppd - UVA 10! Niby nakladam go grubo i na inny filtr ale zawsze...
stara wersja miała 28 chyba, ale pewna nie jestem!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 17:30   #122
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Dziewczyny a ja tak z innej beczki, przegladalam wlasnie co tam ciekawego na Allegro i znalazlam sprzedawce, ktory ma mnostwo kosmetykow LRP lacznie z filtrami, nie porownywalam jeszcze tych cen do cen sklepowych, ale moze warto sie tym zainteresowac

Podaje link:

http://www.allegro.pl/show_user_auct...241160&p=2&p=0

Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 18:21   #123
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Dziewczyny a ja tak z innej beczki, przegladalam wlasnie co tam ciekawego na Allegro i znalazlam sprzedawce, ktory ma mnostwo kosmetykow LRP lacznie z filtrami, nie porownywalam jeszcze tych cen do cen sklepowych, ale moze warto sie tym zainteresowac

Podaje link:

http://www.allegro.pl/show_user_auct...241160&p=2&p=0

A ja jakoś nie mogę się przekonać do kupowania na allegro kosmetyków, zwł. filtrów... Vena vita ma takie dobre ceny... Dzięki, Lenna, chyba kupię tam tę emulsję avene, bo u mnie w aptece kosztuje 60 zł!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 18:26   #124
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Dziewczyny ,napisalam dzis tu elaborat ,ale nic nie weszlo bo pisalam go tak dlugo,ze system mnie wylogowal
W takim ukladzie musze sie bardzo streszczac

Ogromnie dziekuje Pitipelkowi ,Lennie i wszystkim tu zyczliwym osobkom.Kremik z filtrami chcialam zamowic ,ale pani farmaceutka sprawdzajac w bazie danych nie znalazla 60 tylko 50 .Jutro sie dowiem czy maja 60 w hurtowni czy nie.

Pozdrawiam wszystkie wspaniale wizazaneczki
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 18:55   #125
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Dziewczyny ,napisalam dzis tu elaborat ,ale nic nie weszlo bo pisalam go tak dlugo,ze system mnie wylogowal
W takim ukladzie musze sie bardzo streszczac

Ogromnie dziekuje Pitipelkowi ,Lennie i wszystkim tu zyczliwym osobkom.Kremik z filtrami chcialam zamowic ,ale pani farmaceutka sprawdzajac w bazie danych nie znalazla 60 tylko 50 .Jutro sie dowiem czy maja 60 w hurtowni czy nie.

Pozdrawiam wszystkie wspaniale wizazaneczki
Jeśli chodzi o Pitipelka to nie ma za co.
Jeśli z filtrem chodzi o ten avene to 60 tki nie ma, jest tylko 50+, którą to emulsję zamówiłam właśnie na vena vita, dziękuję bardzo, Lenno, gdyby nie Ty pewnie bym to samo kupiła u siebie za 60!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaraz zapodam sobie MSM na dobre sny i walę się w bety, jutro wstanę cała piękna.
Co do ujędrniania pyska, to omega 3 zastępuję od jutra linomag - kapsułkami z olejem lnianym. Same zmiany, no, no, no!
Całuskie wielkie dla wszystkich,
do jutra dobranoc!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 19:44   #126
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Ciekawe ile w mojej aptece bedzie kosztowala ta emulsja
jak 60 zl to zamowie w internetowej
Pitipelku ,ja bralam kapsulki z olejem lnianym ,co prawda nie linomag tylko Alphol,ale wrocilam do omegi3 z rybek ( firmy Lysi z wit E ) bo po nich mam bardziej nawilzona skore i gladsza
Moze na Ciebie beda inaczej dzialaly
Dobranoc wszystkim kuracjuszkom i obysmy co dzien wstawaly piekniejsze
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 09:35   #127
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Aha, a co do filtrów - też mam Avenkę niby matujacą i jest świetna, nie wiem dlaczego kiedyś kręciłam na nią nosem, chyba priorytety mi się zmieniły - ma nie zapychać porów, nie wysuszać, nie podrażniać, nie powodować wypryszczania i to właśnie robi
Hmmm To by może potwierdzało moją tezę, że nowa wersja jest nieco lżejsza od starej... Żeby jeszcze takie lepiszcze tonie było, jak ta stara!
Starej zużyłam tubę +próbki i urzekła mnie nawlżeniem i odżywieniem skóry, bo jeśli chodzi o filtry to nawet moja kochana bioderma wysusza czasem - i to mój tłusty pynio
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 09:40   #128
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

No, dziewczyny, szybkie jesteście
Wstałam dziś z zamiarem zrobienia zapasów filtrowych w Vena Vicie. I co? Emulsji już nie ma
Napisałam do nich, czy to chwilowy brak, mam nadzieję, że jeszcze będzie
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 09:46   #129
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Hmmm To by może potwierdzało moją tezę, że nowa wersja jest nieco lżejsza od starej... Żeby jeszcze takie lepiszcze tonie było, jak ta stara!
Starej zużyłam tubę +próbki i urzekła mnie nawlżeniem i odżywieniem skóry, bo jeśli chodzi o filtry to nawet moja kochana bioderma wysusza czasem - i to mój tłusty pynio
Chyba masz rację Piti, że jest lepiej niż było
Dla mnie to nie jest takie lepiszcze, chociaż jak się używało Vichy gel-milk, to nic już nie jest straszne
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 11:01   #130
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Red face Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Ciekawe ile w mojej aptece bedzie kosztowala ta emulsja
jak 60 zl to zamowie w internetowej
Pitipelku ,ja bralam kapsulki z olejem lnianym ,co prawda nie linomag tylko Alphol,ale wrocilam do omegi3 z rybek ( firmy Lysi z wit E ) bo po nich mam bardziej nawilzona skore i gladsza
Moze na Ciebie beda inaczej dzialaly
Dobranoc wszystkim kuracjuszkom i obysmy co dzien wstawaly piekniejsze
Napisz, ile u Ciebie; ale uważam, ze taniej niż w Vena Vicie nie będzie nigdzie.
Ja nie biorę alpholu tylko Linomag - dużo ekonomiczniejsza wersja niż Alphol. Zobaczymy, jak będzie.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 11:03   #131
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
No, dziewczyny, szybkie jesteście
Wstałam dziś z zamiarem zrobienia zapasów filtrowych w Vena Vicie. I co? Emulsji już nie ma
Napisałam do nich, czy to chwilowy brak, mam nadzieję, że jeszcze będzie
Jam to uczynił, przyznaję się bez bicia! Wczoraj była, chciałam wziąć dwie, a napisało mi, ze jedna i czy moze być to żem wziął...

Musi jeszcze być, bo ja też chcę jeszcze!!!
Swoją drogą tyle się trąbi o tym, ze filtry noś cały rok, a w aptekach nawyraźniej nastał koniec sezonu... Ja nie wiem, czy oni tu nie zaglądają i na biochemię?
Lenno, napisz, co Ci odpisali czy będzie czy nie będzie, co?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 11:05   #132
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Talking Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Chyba masz rację Piti, że jest lepiej niż było
Dla mnie to nie jest takie lepiszcze, chociaż jak się używało Vichy gel-milk, to nic już nie jest straszne
Oj, tak, co racja to racja! I jeszcze u mnie się świeciło jak latarnia morska... Do ciała natomiast OK, ale do twarzy to już raczej nie!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 12:00   #133
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Lenno, napisz, co Ci odpisali czy będzie czy nie będzie, co?

Nic mi jeszcze nie napisali, ale podeślę im tu linka, może zwęszą interes Pewnie nie mają pojęcia, że maniaczek filtrów jednak trochę jest.

Wiem, że zbaczamy z tematu, ale... Widziałam na FU, ze pisałaś o balsamie Bubchena z olejkiem rycynowym, że działa na zmarchy mimiczne jak Hauschka. Napisz który to kremik, szukałam przed chwilą, ale nic nie znalazłam poza tym:
http://www.baby.com.pl/szczegoly.php?przedm=3215855
a on nie jest na bazie rycyny tylko innych olejków

Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 13:52   #134
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30

Nic mi jeszcze nie napisali, ale podeślę im tu linka, może zwęszą interes Pewnie nie mają pojęcia, że maniaczek filtrów jednak trochę jest.

Wiem, że zbaczamy z tematu, ale... Widziałam na FU, ze pisałaś o balsamie Bubchena z olejkiem rycynowym, że działa na zmarchy mimiczne jak Hauschka. Napisz który to kremik, szukałam przed chwilą, ale nic nie znalazłam poza tym:
http://www.baby.com.pl/szczegoly.php?przedm=3215855
a on nie jest na bazie rycyny tylko innych olejków

Oj, maniaczek tu 100.000!!! NApisz co napisali, plis!!!

link do basamu bubchen:
http://64.233.183.104/search?q=cache...ient=firefox-a
balsam masz powyżej, to dokładnie ten co i Ty znalazłaś; i tu jeszcze, na wizazu, sama zgłosiłam (tu jest ze składem INCI, popatrz jakie olejki):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=2 75b933e20c805234bfae51d13 ce7673&cmd=details&itemid =11293[/url]
czas go ocenić. Pod oczy super! Wprawdzie haushki nie uzywałam, ale podejrzewam, ze poza różnicą w cenie - w efektach znaczącej nie ma... Tzn ja jestem z tego bubchena bardzo zadowolona i na pewno za hushke przepłacać nie będę, bo 80,- za 15 ml kremu na naturalnych składnikach to leciutka przesada.
Z recenzji hauschki wynikło mi coś ciekawego i mam teraz pytanie do Sylwiastej , czy to tym masłem osiągnęłaś ten sam efekt co hauschką?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8633
a do znawców tematu takie mam pytanie: jak się ma masło karite Home Instytut albo argiletzu do l'occitane? To to samo? Jako żyję nigdy w życiu tego nie używałam - pod oczki bym chciała - to co?

Edytowane przez Pitipel
Czas edycji: 2005-10-29 o 14:18
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 14:26   #135
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Jeszcze nic nie napisali, ale linka już podesłałam

Czy ten balsam Bubchena jest też taki pastowaty jak Hauschka? Tzn twardy, do rozgrzewania w palcach?
Też mi się nie uśmiecha płacić 8 dych za 10ml tłuszczu
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 14:49   #136
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Jeszcze nic nie napisali, ale linka już podesłałam

Czy ten balsam Bubchena jest też taki pastowaty jak Hauschka? Tzn twardy, do rozgrzewania w palcach?
Też mi się nie uśmiecha płacić 8 dych za 10ml tłuszczu
No właśnie, mnie też.
Bubchen też jest dość stały, ale po potrzymaniu w paluszkach fajnie się nakłada. Ponadto Sylwiasta napisała, ze ten sam efekt co Huschką osiagnęła maslem karite l'occitane, więc jest nadzieja.
Hauschka ma absurdalne ceny po prostu; nigdy się na nie nie zgodzę - bojkotuję tę firmę!
Co do bubchenka to ja stosuję go na noc także na szyję. Czasem - bardzo czasem - przy przesuszeniach daję na twarz i efekty są naprawdę przyjemne. Nawet jakoś tak mam wrażenie, ze zastosowany na noc zwęża pory - jakieś takie mam mniejsze rano; chociaż Basia pisała, ze moze raczej je rozszerzać i zapychać... Sama nie wiem. Tak czy inaczej pod oczy jest bardzo dobry i kosztuje normalnie.
Pod oczami sprawdza sięt eż rokitoderm z apteki za 7 zł, ale wolę bubchena, bo ma naturalniejszy skład.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 18:06   #137
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Swoją drogą tyle się trąbi o tym, ze filtry noś cały rok, a w aptekach nawyraźniej nastał koniec sezonu... Ja nie wiem, czy oni tu nie zaglądają i na biochemię?
Lenno, napisz, co Ci odpisali czy będzie czy nie będzie, co?
Ja narazie ceny tego kremiku nie znam,dowiem sie w poniedzialek i nie zamawialam w Vena Vicie ,chcialam poczekac na odpowiedz z mojej apteki
Jak sie okazuje to sprzedawcy w aptekach sa zdziwieni ,ze teraz (po lecie ) ktos pyta o kremy z wyzszym faktorem Widocznie uwazaja,ze tylko latem mozna sie takimi smarowac i apteki obecnie maja pustki w zakresie zaopatrzenia w takie preparaty.Sa tylko kremy z SPF 20 bo uwazaja ,ze na zime taki wystarcza.
Zapytalam o krem z filrtem 60 lub 100 z Avene lub Biodermy to pani mnie proponowala krem ochronny na zime z filtrem 20
Pewnie z tego samego powodu apteki internetowe nie zaopatruja sie w produkty o wysokim stopniu ochrony.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:25   #138
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

Dzisiaj zakupilam bez problemu emulsje Avene spf 50 w lubelskiej aptece. Dalam 56 pln czyli roznica z apteka internetowa z linku dosc znaczna.
Mysle, ze teraz filtrow trzeba szukac w wiekszych skupiskach ludzkich typu centra handlowe.
O Hauschce - na dluzsza mete uzywajac tego balsamu pod oczy stwierdzam, ze mam wysuszona skore i poglebione zmarchy! Grrrr! Wlasnie pisze negatywna recenzje ich szamponu, jest drogi, smierdzacy i fatalny dla wlosow Fitomed gora a nawet jak jest do kitu, to nie kosztuje oczu z glowy!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 22:36   #139
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Ujędrnić twarz!

Hej 1
Ja dzisiaj "wysłałam" męża po Biodermę 50 i nie było problemu z zakupem . Ciesze sie, bo polubiłam ten kremik i na razie nie uzywam zadnego podkładu. Kupiłam podkład z Avonu, ale jest jakiś taki "tepy" w rozprowadzaniu i mi nie słuzy, wróce chyba, w razie konieczności, do kremu matującego z A.W.C, który jest super, oczywiście wg mnie. Super sie rozprowadza i po moich "próbach i błędach"w poszukiwaniach najlepszego podkładu wróce do A.T.W.
Pozdrawiam, dobranoc
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 12:13   #140
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Dziewczyny
czy to chodzi o ten kremik Avene ? Jesli tak to juz jest dostepny ,ale nie pisza ,ze to emulsja tylko krem SPF 50+

http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...oducts_id=1054
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:17   #141
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez slawa
Hej 1
Ja dzisiaj "wysłałam" męża po Biodermę 50 i nie było problemu z zakupem . Ciesze sie, bo polubiłam ten kremik i na razie nie uzywam zadnego podkładu.
Slawciu
Napisz mi jaki jest kolor tej Biodermy 50 ?
Czy jest tak bardzo jasna ,ze nadaje sie tylko dla bialej cery ? Ja mam jasna ,ale nie biala skore twarzy
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:23   #142
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Dziewczyny
czy to chodzi o ten kremik Avene ? Jesli tak to juz jest dostepny ,ale nie pisza ,ze to emulsja tylko krem SPF 50+

http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...oducts_id=1054
Hej
Marita5, chyba jednak to nie jest ten krem. Coś mi się wydaje, że na tamtym opakowaniu 50+ było na niebieskim tle i było napisane, że to emulsja. Właśnie szukam w sieci, ale wszędzie tylko pielęgnacja z Avene, a po filtrach tylko wspomnienie...
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:41   #143
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Slawciu
Napisz mi jaki jest kolor tej Biodermy 50 ?
Czy jest tak bardzo jasna ,ze nadaje sie tylko dla bialej cery ? Ja mam jasna ,ale nie biala skore twarzy
Cześć Marita. Z przyjemnoscią odpowiem. Ta Bioderma jest jasna,taki delikatny kolorek. Ja jej używam ze względu na to, że często sie czerwienię (stres, zdenerwowanie itp) i na naczynka, no i pomaga mi. Nadaje moje skórze jednolity koloryt, taki naturalny. Ale musze powiedzieć,ze Bioderma ma zasadniczą wadę, wałkuje się na twarzy, trzeba ją nanosić równomiernie w jednym kierunku, bo robia sie smugi. Trzeba mieć dużo cierpliwości, uważać, by sie nie starła, toteż zawsze mam pod ręką "kontrole jakości" - lusterko, żeby sprawdzić, czy jest OK. Ja sie przyzwyczaiłam, łagodzi moje zaczerwienienia i może dlatego nie zdecydowałam sie na inny filtr. Muszę poćwiczyć tylko z nakładaniem na te filtry kremu matującego z A.T.W. to wtedy i kolorek ładny na buzi bedzie, i filtry, ale przy tej Biodermie to nie lada sztuka .Jeśli nie masz z cerą problemów, takich jak ja, sądzę, że wygodniej byłoby wybrać coś innego, chociaż nie chcę Cie zniechęcić, tylko opisać wszystkie ZA i PRZECIW. Mam nadzieję, że mogłam Ci w jakiś sposób .Pozdrawiam goraco.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:32   #144
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Slawcia
Bardzo dziekuje za te informacje, to wazne ,ze dosc trudno sie naklada ten kremik i ja chyba nie bede miala do niego cierpliwosci
Wogole nie lubie nakladac nic co mam do polozenia na twarz poza kremem, a jesli sie zacznie walkowac lub nakladac ze smugami to Takze te informacje sa cenne dla mnie

Yolla

Ja dlugo szukalam w sieci informacji na temat emulsji Avene SPF 50 i ...... nic nie znalazlam
Wyskakuja tylko strony z informacjami o kremie.Tak jakby nie bylo produktu typu :emulsja o SPF 50 tylko krem.
Wkleje co znalazlam i podzial produktow pod wzgledem rodzaju filtrow ochronnych na chemiczne i mineralne,nie mam tam wogole emulsji o faktorze 50 tylko jest z nizszym faktorem i w nazwie jest nie emulsja ale mleczko:

Produkty ochronne tej firmy dzielą się na dwie grupy:
  1. Preparaty dla skóry alergicznej i nadwrażliwej oparte w 100 % na filtrach mineralnych. Zawierają one tzw. MPI podwójny ekran mineralny. MPI to połączenie obu rodzajów filtrów mineralnych tj. dwutlenku tytanu i tlenku cynku. Preparaty te mają białe opakowania.
    - Avene 50- UVB 50/UVA 10 - krem
    - Avene 25- UVB 25/UVA 10 - mleczko
    - Compact Extreme Teinte - SPF 50/UVA 10 kompakt występujący w jednym odcieniu
  2. Preparaty w pomarańczowych opakowaniach oparte zarówno na filtrach mineralnych i organicznych czyli na tzw. MPI-SORB- ekranie organiczno-mineralnym. MPI - to połączenie filtrów mineralnych tj. dwutlenku tytanu i tlenku cynku, zaś SORB to skrót od nazwy filtru Tinosorb M, oprócz którego w formule kremów spotkamy jeszcze kilka innych filtrów chemicznych.
    - Avene 60 - UVB 60/UVA 60- krem lub mleczko
    - Avene 20 - UVB 20/UVA 20- krem lub spray
    - Sztyft ochronny SPF 20
    - Gel-Creme 20B-20A oil-free - najlżejsza formuła odpowiednia dla cery tłustej
To ja juz nie mam pojecia czy chodzi o krem czy o emulsje czy o mleczko
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:00   #145
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Ujędrnić twarz!

Marita, ja już też się gubię.... Jutro będę na zakupach, to spróbuję sprawdzić w naszym Cefarmie. Wybór kosmetyków przeogromny: Avene, LRP i inne, do tego całkiem spoko ceny, bo Diacneal z miniproduktami w zestawie kosztuje tam 43.90, a z kartą stałego klienta jeszcze -10%, więc taniej niż w internetowych aptekach Więc jak nie będzie, to pewnie zamówię
W sieci jedynie znalazłam coś takiego http://www.apteka.przemysl.pl/index.php?url=promocje i jak widać, ta 50 jest na niebieskim tle i faktycznie mowa jest o emulsji.
Pozdrówka
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:56   #146
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Emulsja jest w też aquavicie, kosztuje 53zł (zdjęcia brak)
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...176d5d8c33e925
Z tamtej taniej apteki wciąż brak odzewu - pewnie dlatego, że weekend
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avene.jpg (19,7 KB, 23 załadowań)
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:57   #147
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

Wydaje mi sie, ze oznaczenia Avene spf 60 to jest STARA SERIA.
NOWA ma juz oznaczenia spf50+. Mysle, ze sklad zostal ten sam tylko inna nomentklatura.
Z dostepnych konsystencji jest emulsja, krem i mleczko do ciala (wieksze opakowanie, emulsja i krem to tradycyjne 50 ml).
Ocenilam niedawno emulsje (w KWC w zgloszeniu jest spf 60 czyli jeszcze stara wersja) i mam dokladnie to samo co Lenna30 zamiescila w swoim poscie .
Na Biochemii byla juz kiedys dyskusja o Biodermie - wiele osob mialo probki z apteki - fluidu spf 100 w starszej wersji, jak kupilo nowa ulepszona to dostawalo strasznych wypryskow!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 15:57   #148
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Oj, maniaczek tu 100.000!!! NApisz co napisali, plis!!!

link do basamu bubchen:
http://64.233.183.104/search?q=cache...ient=firefox-a
balsam masz powyżej, to dokładnie ten co i Ty znalazłaś; i tu jeszcze, na wizazu, sama zgłosiłam (tu jest ze składem INCI, popatrz jakie olejki):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=2 75b933e20c805234bfae51d13 ce7673&cmd=details&itemid =11293[/url]
czas go ocenić. Pod oczy super! Wprawdzie haushki nie uzywałam, ale podejrzewam, ze poza różnicą w cenie - w efektach znaczącej nie ma... Tzn ja jestem z tego bubchena bardzo zadowolona i na pewno za hushke przepłacać nie będę, bo 80,- za 15 ml kremu na naturalnych składnikach to leciutka przesada.
Z recenzji hauschki wynikło mi coś ciekawego i mam teraz pytanie do Sylwiastej , czy to tym masłem osiągnęłaś ten sam efekt co hauschką?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8633
a do znawców tematu takie mam pytanie: jak się ma masło karite Home Instytut albo argiletzu do l'occitane? To to samo? Jako żyję nigdy w życiu tego nie używałam - pod oczki bym chciała - to co?
W związku z balsamem Bubchen, chciałabym sie podłączyć, bo mam pytanie:
wielkimi krokami zbliża się zima, czy wspomniany balsam można używać jako kremu ochronnego na zimę? Zaczynam sie gubić: filtry, olejki,i jescze krem ochronny na mrozy. Ile tego wszystkiego, dlaczego nie ma jednej, prostej recepty?
Byłoby łatwiej
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:18   #149
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Lennus -wybawilas mnie z tego dylematu

Juz zwatpilam czy istnieje ta emulsja czy nie
Nie moglam jej znalezc,ale juz zamowilam ( cobyscie nie wykupily zanim ja kupie ) Jest tez promocja w tej aptece na Ystheal+ z Avene ,jesli ktoras z Was kochane jest zainteresowana ,kosztuje ( w promocji) 76 zl + do tego sa miniprodukty.Nie wiem czy gdzies jest tansza czy ta cena jest na tyle korzystna zeby ja nazwac : promocyjna
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:47   #150
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Yolla
Masz dobrze,ze apteka Cefarmu tak jest super zaopatrzona w Twoim miescie .U mnie tez jest cefarmowska ,ale w niej sa pustki . Trzeba wszystko zamawiac,znizka sa takze ,ale nie 10% a 5 % z karta stalego klienta.Troche to dziwne,ze w kazdym miescie jest inaczej
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 16:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.