Robiliście badania przed seksem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 06:30   #1
Kamnicanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 128

Robiliście badania przed seksem?


Wiem, ze był gdzies podobny wątek, ale był on raczej ogólny, a ja chciałabym zapytac konkretniej - czy prosiłyście kiedykolwiek faceta, z ktorym miałyście zamiar współzyć (jesli miał jakąś przeszłość seksualną) o zrobienia jakichś badań (HIV, żółtaczka typu C)?

W jakich okolicznościach to było??
Kamnicanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:50   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez Kamnicanka Pokaż wiadomość
Wiem, ze był gdzies podobny wątek, ale był on raczej ogólny, a ja chciałabym zapytac konkretniej - czy prosiłyście kiedykolwiek faceta, z ktorym miałyście zamiar współzyć (jesli miał jakąś przeszłość seksualną) o zrobienia jakichś badań (HIV, żółtaczka typu C)?

W jakich okolicznościach to było??

Nie prosiłam w prost, ale zasugerowałam. Tzn. w rozmowie ogólnej zapytałam, czy poddałby się takiemu badaniu. Odpowiedz była nie. W sumie nie wymagałam od niego przebadania sie. Wiedziałam, że pomiedzy jego ostatnią dziewczyną a mną, nie było nikogo, więc nie zalezało mi an tych badaniach. jednak mysl, aby zrobił sie pojawila

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2009-10-14 o 10:56
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:41   #3
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez Kamnicanka Pokaż wiadomość
Wiem, ze był gdzies podobny wątek, ale był on raczej ogólny, a ja chciałabym zapytac konkretniej - czy prosiłyście kiedykolwiek faceta, z ktorym miałyście zamiar współzyć (jesli miał jakąś przeszłość seksualną) o zrobienia jakichś badań (HIV, żółtaczka typu C)?

W jakich okolicznościach to było??
Tak, ale jeszcze sie nie przebadal. Powod byl taki ,ze przede mna byl z kims o bardzo zlej reputacji (mowiac inaczej; z kims kto spi z KAZDYM).
Zapytalam wprost. Zgodzil sie.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:11   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

nie prosilam o takie badania, ale moj TZ sam je zrobil zanim zaczelismy ze soba wspolzyc.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:42   #5
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Kiedy rozpoczynaliśmy współżycie, nie myślałam o takich rzeczach. Co prawda Tż miał przede mną jedną partnerkę, ale jakoś do głowy mi nie przyszło, by poprosić Go czy chociażby zasugerować przebadanie się. Teraz to i tak już nie ma sensu.
Poprzednia partnerka Tż'a nie należała jednak do osób "o złej reputacji" (jak to określiła jedna z przedmówczyń), dlatego nie myślę o tym i nie zamartwiam się.
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:57   #6
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Moj TZ mial przede mna sporo partnerek ale nasz pierwszy raz wypadl tak spontanicznie ze do glowy mi nie przyszly badania
A pytanie w odwrotna stronę, czy Wy zgodzilybyscie sie przebadac na prosbe TZ-ta??
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:09   #7
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Moj TZ mial przede mna sporo partnerek ale nasz pierwszy raz wypadl tak spontanicznie ze do glowy mi nie przyszly badania
A pytanie w odwrotna stronę, czy Wy zgodzilybyscie sie przebadac na prosbe TZ-ta??
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. Jeśli sama miałabym jakies watpliwosci co do swego stanu zdrowia czy poprzednich parnerów zrobiłabym to badanie tylko dla siebie... i jesli okazałoby sie pfupfu... że jestem chora to partner wiedziałby o tym. Takie wymuszanie badań jest dla mnie nietaktowne lekko. Podobnie w drugą stronę- ufam, że jesli moj partner byłby chory, po prostu by mi o tym powiedział. Z przypadkowymi osobami do łóżka nie trafiam...
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-10-14 o 12:13
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 12:31   #8
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. Jeśli sama miałabym jakies watpliwosci co do swego stanu zdrowia czy poprzednich parnerów zrobiłabym to badanie tylko dla siebie... i jesli okazałoby sie pfupfu... że jestem chora to partner wiedziałby o tym. Takie wymuszanie badań jest dla mnie nietaktowne lekko. Podobnie w drugą stronę- ufam, że jesli moj partner byłby chory, po prostu by mi o tym powiedział. Z przypadkowymi osobami do łóżka nie trafiam...

sweetish jak zwykle trafilas w sedno i jak zwykle sie z Toba zgadzam
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:33   #9
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. Jeśli sama miałabym jakies watpliwosci co do swego stanu zdrowia czy poprzednich parnerów zrobiłabym to badanie tylko dla siebie... i jesli okazałoby sie pfupfu... że jestem chora to partner wiedziałby o tym. Takie wymuszanie badań jest dla mnie nietaktowne lekko. Podobnie w drugą stronę- ufam, że jesli moj partner byłby chory, po prostu by mi o tym powiedział. Z przypadkowymi osobami do łóżka nie trafiam...
otóż to, w 100% się z tobą zgadzam ja swojego nie prosiłam o zrobienie takich badań bo mu ufam
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:13   #10
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Mój partner jest honorowym krwiodawcą, miał zrobiony szereg badań pod każdym kątem. czułam się bezpiecznie. Gdyby nie, poprosiłabym.

Cytat:
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka.


Ale może mieć jakąś chorobę i o tym nie wiedzieć. To nie kwestia zaufania tylko bycia realistą
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-10-14 o 13:14
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:44   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Mój partner jest honorowym krwiodawcą, miał zrobiony szereg badań pod każdym kątem. czułam się bezpiecznie. Gdyby nie, poprosiłabym.



Ale może mieć jakąś chorobę i o tym nie wiedzieć. To nie kwestia zaufania tylko bycia realistą
[/B]
Wybacz, że spytam. Ilu miałas partnerów seksualnych?
Każdemu z nich przedstawiałas wyniki swoich aktualnych badań? Widziałaś ich wyniki(aktualne)? Za każdym razem??????????????????
Do zakażenia może dojść także w trakcie zwiazku... wtedy też prosisz, by przezd kazdym stosunkiem zbadał sie? Nie popadajmy w paranoję... Jeśli z kimś jestem to wiem, jakie życie prowadzi, ufam mu i nie widze potrzeby prosic o zrobienie badań.... Jeśli zachodzi jakies podejrzenie to zakladam, ze partner ma na tyle zdrowego rozsadku ze sam je zrobi, ja go o to prosic nie muszę.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-10-14 o 13:48
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 13:48   #12
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Było ich aż dwóch, przy pierwszym się nie pytałam o nic, co poskutkowało grzybicą z nawrotami aż do teraz, przy drugim już byłam dużo starsza i pewniej stąpałam po ziemi.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:00   #13
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość


Ale może mieć jakąś chorobę i o tym nie wiedzieć. To nie kwestia zaufania tylko bycia realistą
[/B]


Tez nie wiem co ma kwestia zaufania do tego - przeciez mógł kiedyś spać z kimś, kto go zaraził, nawet jeśli ani on, ani ta osoba nie maja zlej reputacji. Zarazić mogą się wszyscy, nie tylko ci niegodni zaufania / sypiający z kim popadnie.
__________________
bynajmniej nie znaczy przynajmniej!

bynajmniej oznacza "wcale, ani trochę, w żadnym wypadku"

więc nie: "bynajmniej mi się to podoba"
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:02   #14
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

tymi chorobami mozna sie zarazic tez np. przez piercing itd. itp. wiec
teoretycznie to, ze nasi partnerzy byli z kims o 'dobrej reputacji' jeszcze o niczym nie swiadczy
ale ja nie pytalam i nie prosilam.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:58   #15
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość


Tez nie wiem co ma kwestia zaufania do tego - przeciez mógł kiedyś spać z kimś, kto go zaraził, nawet jeśli ani on, ani ta osoba nie maja zlej reputacji. Zarazić mogą się wszyscy, nie tylko ci niegodni zaufania / sypiający z kim popadnie.
Dokładnie...
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:54   #16
Daga626
Raczkowanie
 
Avatar Daga626
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z nikąd
Wiadomości: 210
GG do Daga626 Wyślij wiadomość przez MSN do Daga626
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Ja nie pytałam i myślę że nie zrobiłabym tego. Myślę że na tyle znałam swojego TŻ zanim poszłam z nim do łóżka, że było to zupełnie nie potrzebne.
__________________
13.02.2010.

53-52-51-50-49-48
od 26.02.2010
Daga626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:27   #17
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Nie mozna wszystkiego zrzucac na "reputacje", ludzie czasami sami nie sa swiadomi roznych chorob, nie chodzi przeciez tylko o HIV czy zoltaczke typu C...
Ja nie pytalam, teraz jednak w przypadku zmiany pewnie bym o to poprosila i jesli ktos ode mnie by czegos takiego chcial w zadnym wypadku nie odebralabym tego jako brak zaufania czy atak, ale rozsadek i odpowiedzialnosc. Zreszta zawsze warto zabezpieczyc sie na wszystkie strony;P Chocby przed hpv, ktorym zarazaja mezczyzni, a rzadko maja obajwy, wiec moga o tym nie wiedziec. A zauwazylam ze swiadomosc i rozeznania w roznych chorobach przenoszonych droga plciowa nie jest w sumie wysoka mimo naglasniania tych spraw w mediach i edukacji.
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:09   #18
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Chciałam zauważyć, że np. we Francji zupełnie normalną praktyką jest robienie sobie badań, czy też pokazywanie wyników badań nowemu partnerowi.
Z jednej storny jest to trochę dziwne, ale z drugiej - o ile mniej ludzi jest zarażonych różnymi chorobami.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:15   #19
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. Jeśli sama miałabym jakies watpliwosci co do swego stanu zdrowia czy poprzednich parnerów zrobiłabym to badanie tylko dla siebie... i jesli okazałoby sie pfupfu... że jestem chora to partner wiedziałby o tym. Takie wymuszanie badań jest dla mnie nietaktowne lekko. Podobnie w drugą stronę- ufam, że jesli moj partner byłby chory, po prostu by mi o tym powiedział. Z przypadkowymi osobami do łóżka nie trafiam...
To nie zawsze tak jest.
Ja np. wspolzylam jedynie z moim TZ. On mial 2 partnerki seksualne przede mna. Jedna z nich - nie wiem nic o niej i zapewne nie chce wiedziec. A druga - impreza, jej chlopak siedzial obok, po tym jak oni skonczyli, moj TZ 'wzial sie' za nia. Cos czego nie chcialabym wiedziec i niestety dowiedzialam sie za pozno (dluugo po tym jak zaczelismy wspolzycie). Dziewczyna baardzo znana w moim miescie ze swojego 'puszczalstwa' na prawo i lewo. Jej byly chlopak pozwalal swoim znajomym robic z nia co chcieli. ze tak brzydko powiem: nawet najwieksze cpuny z mojego miasta z nia byli. Tacy, ktorym obce jest slowo 'higiena'.
M.in. Dlatego zaczelam sie bac. A dowiedzialam sie stosunkowo niedawno. Fakt, ze bylo to jakies 4 lata temu, ale i tak sie boje i nie jest mi z tym 'fantem' latwo.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 20:23   #20
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Nie robię, wierzę na słowo, że jest zdrowy szczególnie mojemu obecnemu chłopakowi. Zresztą on też wierzy mi. Rozmawialiśmy o tym i przyznał, że bardzo mu się podoba, że poruszyłam ten temat, zaimponowałam mu Raz sobie badanie zrobiłam, bo okazało się ze jeden z moich exów miał wiele przygód (być może nawet kiedy był ze mną), ale na szczęscie wszystko w porządku.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:32   #21
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Szczerze mówiąc jestem bardzo zaskoczona niektórymi wypowiedziami w tym wątku. Myślałam, że w obecnych czasach coraz więcej osób ma świadomość tego, że choroby przenoszone m.in. drogą płciową nie dotyczą jedynie "pedałów i dziwek", lecz mogą przytrafić się każdemu, zwłaszcza kiedy coraz popularniejszym środkiem antykoncepcyjnym są pigułki. Tak jak w przypadku osób jeszcze nigdy z nikim nie współżyjących można by w pewnym stopniu zrozumieć brak ostrożności, tak zupełnie nielogiczna wydaje mi się pewność co do kwestii, do której pewności mieć nie możemy Bo co z tego, że partner był wierny poprzedniej dziewczynie, skoro ona mogła nie wykazywać podobnego podejścia do związku?

Jeśli chodzi o mnie i TŻ, to ja miałam przed rozpoczęciem współżycia robione badania przy okazji oddawania krwi, natomiast TŻ przebadał się z własnej inicjatywy. I w tym przypadku moja wierność i "tylko" dwóch wcześniejszych partnerów seksualnych miała niewielkie znaczenie, bo mój były sypiał z kim popadnie, o czym dowiedziałam się dopiero po rozstaniu

I naprawdę nie rozumiem, o co chodzi z tym zaufaniem Ufacie, że co? Że za pomocą szóstego zmysłu chłopak jest w stanie stwierdzić, czy jest czymś zarażony?
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2009-10-14 o 20:35
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:48   #22
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
I naprawdę nie rozumiem, o co chodzi z tym zaufaniem Ufacie, że co? Że za pomocą szóstego zmysłu chłopak jest w stanie stwierdzić, czy jest czymś zarażony?
wlasnie tez sie zastanawiam co ma do tego zaufanie..?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 21:02   #23
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Nie badaliśmy się. Oboje oddawaliśmy krew, a więc od razu mieliśmy świadomość, że niczego nie złapaliśmy, nawet przypadkiem.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 22:48   #24
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. J
Katolicy i tak musza być prawiczkami/dziewicami do slubu, więc nie maja z tym problemów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 23:37   #25
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

uważam, że temat na czasie. ot ci swoboda obyczajów
ja osobiście nie prosiłam o to nigdy partnera bo tak się złożyło, że nie mieli okazji od kogo złapać i w tej kwestii ufałam. natomiast gdybym kiedyś jeszcze miała innego partnera niż mojego obecnego TŻ (oby nie:P) i wiedziała, że współżył z dziewczynami wcześniej to zapewne bym go o to poprosiła. tak samo gdyby miał tatuaż na przykład i nie widzę w tym nic ale to nic nieodpowiedniego i osoba która 'obraziła by się' w związku z takim pytaniem byłaby dla mnie hmmm zacofana? ograniczona? dla ludzi którzy mieli po kilku partnerów uważam takie badania za niezbędną profilaktykę... jestem krwiodawcą więc badam się regularnie co mniej więcej 4 miesiące polecam bo nie dość, że komuś pomagasz to doskonale kontrolujesz swoje zdrowie i sporo chorób możesz wykryć na tyle wcześniej aby nikogo nie zarazić na przykład albo rozpocząć odpowiednie dla siebie leczenie. ufff ale się rozpisałam:P
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 00:51   #26
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Ja nie wymagałam od TŻ takich badań ale sam je zrobił Jego poprzednia partnerka była dość ciekawym egzemplarzem (czego się dowiedział dopiero po rozstaniu od "kumpli") więc się o mnie trochę bał. Ja zaś nie wykonwyałam takich badań "specjalnie" tylko miałam je zrobione "przy okazji" na kilka tygodni przed podjęciem współżycia.
Gdybym (odpukać w niemalowane po stokroć) rozstała się z mężem i poznała kogoś innego sama zrobiła bym badania i Jego też bym o to poprosiła.
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 04:56   #27
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Wow, myślałam, że ludzie mają do tego poważniejsze podejście niż metoda na""zaufanie" bo to akurat nie ma nic wspólnego z zaufaniem tylko z samym faktem posiadania wcześniej partnerów seksualnych którzy pewnie też posiadali partnerów itp. itd. Fakt jest taki że jak śpisz z jedną osobą to śpisz także z byłymi partnerami i byłymi partnerami tychże partnerów...raczej trudno zweryfikować taką liczbę osób za pomocą samego zaufania. O zaufaniu można mówić jeśli te dwie osoby z nikim wcześniej nie spały- wierzymy drugiej stronie że to prawda. Pomijając to, że można się także zarazić czymś u kosmetyczki, tatuażysty, piercera czy w szpitalu.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 08:49   #28
KaHane
Raczkowanie
 
Avatar KaHane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 129
GG do KaHane Send a message via Skype™ to KaHane
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ufam partnerowi to nie proszę o takie badania... jeśli nie ufam...to nie ide z nim do łóżka. Jeśli sama miałabym jakies watpliwosci co do swego stanu zdrowia czy poprzednich parnerów zrobiłabym to badanie tylko dla siebie... i jesli okazałoby sie pfupfu... że jestem chora to partner wiedziałby o tym. Takie wymuszanie badań jest dla mnie nietaktowne lekko. Podobnie w drugą stronę- ufam, że jesli moj partner byłby chory, po prostu by mi o tym powiedział. Z przypadkowymi osobami do łóżka nie trafiam...
Nie zgadzam się. Zaufanie nie ma nic do choroby - bo ona albo jest albo nie ma. Chodzi o zdrowy rozsądek - jeśli ja miałabym chocby najmniejszą wątpliwosc ze mój TŻ może byc chory to poprosiłabym go o zrobienie badan. A jesli wziąłby to za jakąś przywarę i czułby się z tym źle to nie ma problemu - sama tez bym się przebadała.
__________________
~ Yes, so you can see me ~
~ With all my strength ~
~ I'll shine, so hurry ~
~ Search for the Full Moon... ~
KaHane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 08:59   #29
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Cytat:
Napisane przez KaHane Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się. Zaufanie nie ma nic do choroby - bo ona albo jest albo nie ma. Chodzi o zdrowy rozsądek - jeśli ja miałabym chocby najmniejszą wątpliwosc ze mój TŻ może byc chory to poprosiłabym go o zrobienie badan. A jesli wziąłby to za jakąś przywarę i czułby się z tym źle to nie ma problemu - sama tez bym się przebadała.
Dokłanie. Ja sie z tym zgadzam.

Rozmawialiśmy z TZem o tym na początku i żadne z nas nie uważało tego za jakąś obrazę, szczególnie, że taką żółtaczką można zarazić się nie tylko przez seks z kim popadnie... obydwoje mielismy jakies tam zycie przed poznaniem siebie i mieliśmy świadomość, że bywa różnie, więc badania zrobiliśmy i nikt nie miał z tym problemu.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 10:14   #30
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: Robiliście badania przed seksem?

Nie prosiłam o takie badania i sama też ich nie robiłam. Gdyby jednak wyszła taka propozycja to nie miałabym nic przeciwko.
A odchodząc od tematu to fakt iż ktoś miał wcześniej partnera seksualnego nie świadczy o tym że mógł zarazić się taką chorobą. Są inne drogi złapania czegoś niż tylko przez stosunek. Więc to że partnerzy są dla siebie pierwsi nie świadczy że nie są chorzy. Jednak nie dajmy się zwariować, niedługo może będziemy się badać po każdym skaleczeniu :/
zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.