Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 08:16   #4561
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Masakra! To co piszesz, chyba jest najlepszą wskazówką, ze warto odpocząć.
Eh.. A i tak nie napisałam jeszcze wszystkiego
Na początek poinformuję szefa w poniedziałek. Potem zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
No to mi się zmieniła koncepcja co do wózka, po rozmowach ze znajomymi mamusiami doszłam do wniosku, że fotelik muszę mieć koniecznie jakiejś lepszej firmy (zwłaszcza, że my dużo jeździmy w trasy), a te foteliki w wózkach wielofunkcyjnych to zazwyczaj lipa straszna.
Po poszukiwaniach znalazłam info, że wózki TAKO Jumper są sprzedawane też z fotelikami Maxi Cosi (a ten bym chciała), i to wcale nie za jakąś straszną cenę (za koło 1500zł już się znajdzie), a generalnie sporo znajomych ma wózki TAKO i polecają (jedyna wada - ciężkie, jak większość).
A że do Espiro GTX raczej nie ma możliwości wpięcia innego fotelika niż ten przez nich oferowany, to stanie na zakupie TAKO

Linka jeśli praca ma Cię aż tak wymęczać, to może warto odpuścić... Ja też miewam młyn w pracy, ale jednak nie jest źle, stresów nie za wiele na szczęście, a wiem, że na zwolnieniu zaraz bym wariowała z nudów, dlatego ja chcę pracować ile będę mogła. Ale jakby praca mnie zbyt wiele kosztowała, to bym odpuściła
Też z jednej strony boję się długiego zwolnienia, odsunięcia na boczny tor i nudy, z drugiej strony myślę ze można też czas jakoś konstruktywnie wykorzystać np. na naukę nowego jezyka. Serio, myślę o tym b. poważnie. Zrobić coś dla siebie. Ja przez ostatni rok całkowicie poświeciłam się pracy, to był na pewno najbardziej pracowity rok w moim życiu. Schudłam, zaczęłam palić (wiem, że to głupie było, oczywiście rzuciłam). Szok że jestem w ciąży Chociaż z drugiej strony staraliśmy sie długo.

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór mamuśki!
Poczytałam, co napisałyście ale brak mi dziś sił na komentarze...
Byłam dziś u gina a chwile przed wyjazdem na banianie zaczęłam brudzić więc jechałam z prawie z płaczem. Na szczęście z dzieciątkiem jest wszystko ok - serduszko bije - to 9tc6d. Mam brać luteinę i siedzieć w domku do następnej wizyty czyli za 2 tygodnie. Jak zobaczyłam to bijące serduszko na ekranie to się popłakałam ze szczęścia.
Powiedzcie mi na podstawie czego lekarz zaleca branie luteiny? Bardzo wiele dziewczyn ją bierze....

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ja apap łykam na bóle, jestem migrenowcem i jak dopuszczę do zwiększenia bólu to mam pozamiatane... A jak mama źle się czuje, to maluszek też. Na apap mam pozwolenie od lekarza. Czasem łykałam go w sporych ilościach, ale z migreną dzień w dzień przez dłuższy okres czasu po prostu NIE DA się funkcjonować.
Szczęście, że te migreny już mi minęły, jestem pewna, że to duphaston mi je wywołał, bo teraz mam naprawdę sporadycznie
Czasem nawet spać się nie da przez ten przeszywający ból, mdłości, wiem, znam to...

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja wczoraj się kładłam tak wymęczona spać, że zapomniałam zmienić koszulkę do spania Rano jak w lustro spojrzałam to się zdziwiłam
Ale miałam okropnie ciężki dzień w pracy, psychicznie byłam wymęczona, bo pracowałam nad baaaardzo trudnym tekstem. Dzisiaj muszę sobie nieco luzu zrobić

Aaaa wczoraj rozmawiałam z koleżanką na temat tych kompletów pościeli (14-częściowych itp.) co na all sprzedają i mówi, że połowy tych rzeczy i tak się nie używa i się nie opłaca tego kupować. To tak przekazuje info jak coś.
I jeszcze się dowiedziałam, żeby do łóżeczka nie kupować materaca z samej pianki, podobno nie są polecane bo są za miękkie
Ja nawet nie pomyślałam jeszcze o kupnie czegokolwiek dla dziecka i wiem, ze długo nie pomyślę. Za wcześnie... Czyżby to wszystko było jeszcze dla mnie zbyt abstrakcyjne...?:rolleyes :
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 08:23   #4562
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Eh.. A i tak nie napisałam jeszcze wszystkiego
Na początek poinformuję szefa w poniedziałek. Potem zobaczymy.



Też z jednej strony boję się długiego zwolnienia, odsunięcia na boczny tor i nudy, z drugiej strony myślę ze można też czas jakoś konstruktywnie wykorzystać np. na naukę nowego jezyka. Serio, myślę o tym b. poważnie. Zrobić coś dla siebie. Ja przez ostatni rok całkowicie poświeciłam się pracy, to był na pewno najbardziej pracowity rok w moim życiu. Schudłam, zaczęłam palić (wiem, że to głupie było, oczywiście rzuciłam). Szok że jestem w ciąży Chociaż z drugiej strony staraliśmy sie długo.



Powiedzcie mi na podstawie czego lekarz zaleca branie luteiny? Bardzo wiele dziewczyn ją bierze....



Czasem nawet spać się nie da przez ten przeszywający ból, mdłości, wiem, znam to...



Ja nawet nie pomyślałam jeszcze o kupnie czegokolwiek dla dziecka i wiem, ze długo nie pomyślę. Za wcześnie... Czyżby to wszystko było jeszcze dla mnie zbyt abstrakcyjne...?:rolleyes :
Słońce, jeśli masz aż tak stresującą pracę, to dla dobra swojego i maluszka odpuść... Kariera i praca to nie wszystko

Luteinę (albo duphaston) zalecają, jeśli są jakieś oznaki poronienia zagrażającego (plamienia, skurcze, silne bóle brzucha itp.)

A no migrena to niestety koszmar Ale trzeba nauczyć się z tym żyć, nie ma wyjścia. Chociaż jak mnie tak męczyły kilka tygodni przez parę dni w tygodniu, to myślałam, że zwariuję w końcu. A tu żadnych silnych leków nie wolno i już, cierp ciało cóżeś chciało :/

Ja zaczęłam zbierać info tak naprawdę po genetycznym, teraz robię rozeznanie, ale jeszcze nic nie kupuje. Sporo rzeczy jest do ogarnięcia na początek
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 08:39   #4563
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Przeraziło mnie to, co piszecie o tym wyciąganiu kasy za badania i traktowaniu USG jak jakiegoś luksusu Mój ginekolog jest na NFZ, a USG robi na każdej wizycie (z ciążą czy bez ciąży), bo to po prostu najpewniejsze ginekologiczne badanie diagnostyczne. Na pewno nie ma czegoś takiego jak "USG na NFZ tylko 3x w ciąży", to tylko wina lekarza, że go nie chce robić. A już gadki o tym, że jakiś lekarz musiałby do ciąży dopłacić to totalna bezczelność. Większość z nas płaci te cholerne składki czy chcemy czy nie, a z racji choćby młodego wieku i dobrego stanu zdrowia i tak pewnie wszystkie korzystamy ze służby zdrowia o wiele mniej niż inni.

Jeśli dostajecie zlecenie na badania od ginekologa prywatnie, to może jakimś wyjściem jest pójście z nimi do lekarza rodzinnego we własnej przychodni i poproszenie, by Wam je zlecił?
Sala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 08:40   #4564
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dzień dobry!
Nie wiem jak Wy ale ja się totalnie nie wyspałam dzisiaj.... Pewnie położę się na trochę za dnia. Wzięłam tą luteinę i niedobrze mi teraz :/
Linka ja zawsze byłam pracoholikiem - odkąd pamiętam. Dziennie studiowałam i do tego pracowałam normalnie za dnia na pełen etat (aż dziw, że wykładowcy wiedzieli kim jestem ) a w weekendy prowadziłam różnego rodzaju imprezy i tak mi zostało już. Wczoraj jak miałam dostać zwolnienie to w sumie chciałam odmówić ale mój się nie zgodził i w sumie bardzo dobrze. Ja też nie wiem jak wytrzymam w domu ale faktycznie to będzie super czas na to by zająć się sobą i maleństwem. I właśnie chcę wziąć się znów za języki bo strasznie się uwsteczniłam...
Ciastek jak się czujesz?
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 08:55   #4565
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
tak mniej więcej, bo różne źródła różnie podają. Ale generalnie to tak.
Natomiast większość źródeł podaje, że II trymestr zaczyna się po skończeniu 13 tygodnia, czyli jak się wchodzi w 14
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:03   #4566
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, pod język ale już się zastanawiam czy nie chcę tej drugiej... Może po niej będzie lepiej? Do tej pory nie zdarzyło mi się zwymiotować ale coś czuję, że dziś może być mój pierwszy raz...
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:03   #4567
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to ja jestem jeszcze lepsza
po półtora tyg. w końcu wybrałam się do lekarza w sprawie badań
jak ja nie lubię do nich chodzić...... i 90% jest niemiła....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 09:20   #4568
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a no o lekarzy mi chodzi
jedyni mili to ginekolodzy i dentyści
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:21   #4569
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
a no o lekarzy mi chodzi
jedyni mili to ginekolodzy i dentyści
a właśnie ja na miłych dentystów rzadko kiedy trafiam, nie wiem czemu
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:28   #4570
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jak widzą ten strach w oczach to nam darują

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
a właśnie ja na miłych dentystów rzadko kiedy trafiam, nie wiem czemu
serio??
mnie ostatnio tak zagadywał a mimo otwartej mej japy wszystko rozumiał
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:32   #4571
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
serio??
mnie ostatnio tak zagadywał a mimo otwartej mej japy wszystko rozumiał
no jakoś tak :/ jedna to już w ogóle jakaś taka koszmarna była, a nie dość, że niemiła, to i niedokładna...
Ale teraz chodzę do takiej fajnej młodej babeczki
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 09:37   #4572
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Wpadam tutaj i sobie czytam co piszecie,a teraz sama postanowilam cos napisac.
Jestem oburzona!!!

Bylam dzisiaj na pobraniu krwi w celu badan na HCV,antygen,rozyczka,2 typy,HIV,i jeszce cos.Zaplacilam 152zl!!!

Po cholere ja place skladke zdrowotna jak za wszystko muszei tak placic.
Wizyta u endokrynologa 100 zl,bo inaczej musialabym 4 miesiace czekac( mam niedoczynnosc tarczycy,teraz wyszlo).Wczoraj 200 zl za badania ( przeziernosc karku itp.).

Kurde,szlak mnie trafia.Ciąza teraz co luksus
I co nie zrobie tych badan i mam sie martwic?Jasne ze zrobie,a lekarz mowi ze skierowania zaden nie da, bo inaczej musialby doplacic do mojej ciazy.

A to dopiero poczatek.Jestem w 12 tygodniu,potem w 19 jeszce kolejne badania.

Na pocieszenie powiem ze wczoraj pierwszy raz widzialam maluszka:r raczki,glowka,tułow,krego slup,kopal,rzucal sie,serce mu walilo jak doroslemu.W prezencie dostalam filmik(prezent za 200 zltyle wizyta kosztowala.

A co dopiero jak ktoras ma naprawde problemy i musi jezdzic po klinikach i robic duzo wiecej badan.Szkoda gadac.

Chyba napisze jakis list do ministerswa zdrowia,a oni sie martwia ze mniej dzieci sie rodzi.

Z ciekawosci,czy ktoras z Was dostala skierowanie na jakies badania za free?
Ja też płace za wszystkie wyniki

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Cześć
My już po badanku Dzidziuś zdrowy Wszystko ma prawidłowe, mierzy 67,5 mm (mój olbrzymek wygląda na skończony 13 tc, a w rzeczywistości mamy skończony 12tc)) i na 90% jest chłopczykiem Jestem baardzo szczęśliwa i wszystkim dziękuję za kciuki Jutro wkleję jakąś fotkę, bo teraz już muszę leżeć. Znów dziś mam bóle krzyża Okropieństwo.
Lecę czytać co u Was
Brawo Hura



Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość

asia665, nie konieczne tsh ale zalecane, bynajmniej przez prywatnych. z tych standardowych jest chyba ft4, ale te mi wyszło niby dobrze a tsh już źle... kit że różowe te ciuszki co dostaniesz, jak będziesz karmiła marchewką albo buraczkami to przynajamniejnie będzie Ci szkoda


Z moim okiem trochę lepiej jakby może krople zaczeły działać, ale rano to była masakra, aż mi się rzęsy posklejały i oka nie mogłam otworzyć. W ogóle nie zapeszać tfu tfu ale w tym moemencie pierwszyraz od dłuzszego czasu mnie nie mdli i czuję się normalnie Zrobiłam sobie koktajl truskawkowy z miodem żeby zdrowiej było i postawiłam miseczkę z owocami ha!! nawet udało mi się dzisiaj śliwki kupić, nie są takie pycha jak normalnie ale i tak sie ucieszyłam
No dlatego zrobie już sama te TSH. Koktajl

Cytat:
Napisane przez linzey Pokaż wiadomość




JAk to czytałam to sobie przypomniałam jak mój tz zabraniał mi kupowania różowych ciuszków w ciąży. On zawsze miał taką awersję do różu że szok
Co sie osmiałam jak już sie mała urodziła i zaczęliśmy ją ubierc w sukieneczki itd to już innych kolorów niż właśnie różowy jej nie chciał ubierać hehhe bo tak jej ślicznie
Hehehe,mój mąż też nie lubi rożu,ale zobaczymy jak to będzie-może będzie chłopiec

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a planujecie chodzić do szkoły rodzenia?
Ja bym chciała, w szczególności chciałabym dowiedzieć się trochę o postępowaniu z noworodkiem ...
Ja będę chodziła

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
My tez planujemy, nawet już zdobyłam nr telefonu żeby zadzwonić i dopytać się co ile organizują


Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
No to mi się zmieniła koncepcja co do wózka, po rozmowach ze znajomymi mamusiami doszłam do wniosku, że fotelik muszę mieć koniecznie jakiejś lepszej firmy (zwłaszcza, że my dużo jeździmy w trasy), a te foteliki w wózkach wielofunkcyjnych to zazwyczaj lipa straszna.
Po poszukiwaniach znalazłam info, że wózki TAKO Jumper są sprzedawane też z fotelikami Maxi Cosi (a ten bym chciała), i to wcale nie za jakąś straszną cenę (za koło 1500zł już się znajdzie), a generalnie sporo znajomych ma wózki TAKO i polecają (jedyna wada - ciężkie, jak większość).
A że do Espiro GTX raczej nie ma możliwości wpięcia innego fotelika niż ten przez nich oferowany, to stanie na zakupie TAKO

Linka jeśli praca ma Cię aż tak wymęczać, to może warto odpuścić... Ja też miewam młyn w pracy, ale jednak nie jest źle, stresów nie za wiele na szczęście, a wiem, że na zwolnieniu zaraz bym wariowała z nudów, dlatego ja chcę pracować ile będę mogła. Ale jakby praca mnie zbyt wiele kosztowała, to bym odpuściła
Fajny ten Taco

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór mamuśki!
Poczytałam, co napisałyście ale brak mi dziś sił na komentarze...
Byłam dziś u gina a chwile przed wyjazdem na banianie zaczęłam brudzić więc jechałam z prawie z płaczem. Na szczęście z dzieciątkiem jest wszystko ok - serduszko bije - to 9tc6d. Mam brać luteinę i siedzieć w domku do następnej wizyty czyli za 2 tygodnie. Jak zobaczyłam to bijące serduszko na ekranie to się popłakałam ze szczęścia.
Ja też biore luteine. Jaką masz dawke?Bo ja 2x2 tabletki.

Cytat:
Napisane przez branzoletka Pokaż wiadomość
Znalazłam artykuł dla przyszłych tatusiów ale ja pękałam ze śmiechu http://www.babyboom.pl/ciaza/rola_ta...powicze_o.html - na prawde fajna lektura

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Ojej karmeelek aleś się strachu najadła ale dobrze, że już po strachu Ja się najbardziej boję, że któregoś dnia(do 12t.c.) obudzę się rano bez ciążowych dolegliwości Zdarzyło się to w mojej pierwszej ciąży i wtedy nie wiedziałam co to oznacza 5tyg. chodziłam z martwą ciążą zanim zaczęło się krwawienie
Ale cisza dzisiaj na wątku
Hehehe fajne linki
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:42   #4573
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to chyba zalezy na jakiego sie trafi ja chodze na fundusz i mam bardzo wesolego lekarza
a poza tym Witam z "rana"

Irmusia81 gratuluje jeju ja tez juz chce wiedziec kto u mnie mieszka a wizyta dopiero za dwa tygodnie..
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:43   #4574
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór mamuśki!
Poczytałam, co napisałyście ale brak mi dziś sił na komentarze...
Byłam dziś u gina a chwile przed wyjazdem na banianie zaczęłam brudzić więc jechałam z prawie z płaczem. Na szczęście z dzieciątkiem jest wszystko ok - serduszko bije - to 9tc6d. Mam brać luteinę i siedzieć w domku do następnej wizyty czyli za 2 tygodnie. Jak zobaczyłam to bijące serduszko na ekranie to się popłakałam ze szczęścia.
dbaj o siebie
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:47   #4575
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ojj tam odrazu zabijac spalisz sladu nie bedzie po tych "zdrowych' przekaskach ale na pocieszenie ja tez skusilam sie na ostatni kawalek ciasta krowkowego gr..
Ulegacie na kazde zachcianki czy jednak silna wola dziala
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:49   #4576
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Hello!
Znowu miałam okołoporodowe sny Najpierw śniło mi się że mi zrobili cesarkę i urodziłam syna (ostatnio śniło mi się, że naturalnie urodziłam córkę) a potem miałam drugi sen i urodziłam bliźnięta-chłopca i dziewczynkę Wy też macie takie sny?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:53   #4577
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

a ja dzis kłębek nerwów
mamy znajde kotka. jako , ze jestem w ciąży musimy isc go przebadac, nawet z ciekawosci w jakim jest wieku, co ze szczepieniami, moze odrobaczyc, nie wiadomo czy mial juz to wszystko robione, bo to taki wiekszy kotek. jest u nas juz 3 miesiąc, wczesniej nie mielismy jakos czasu z nim jechac a okazal sie taki kochany, jakby byl u nas od zawsze.
dzis zadzwoniłam do weterynarza i pierwsze co mu zrobia to scan czy nie ma czasem chipa wszczepionego
czemu ja o tym wczesniej nie pomyslalam? przeciez my sie tak juz do niej przyzwyczailismy, ze nie wyobrazam sobie jej oddawac
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:57   #4578
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

czesc dziwwczyny

eh czemu to tak jest ze nie mozemy sobie normalnie funkcjonowac tylko ciagle sie martwimy o nasze malenstwa :/ ?
ja nie chce sie martwic a niemoge inaczej

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

ja mialam ostatnio dziwaczny sen
ze pojechalam do szpitala sama pozniej tam sie blakalam , nie moglam znalesc swojej sali , ze juz na korytarzu zaczynalam rodzic
masakra jakas

a nie przeraza was mysl ze np jak zaczniecie rodzic to bedziecie gdzies same ?
np na miescie?
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:59   #4579
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Hello!
Znowu miałam okołoporodowe sny Najpierw śniło mi się że mi zrobili cesarkę i urodziłam syna (ostatnio śniło mi się, że naturalnie urodziłam córkę) a potem miałam drugi sen i urodziłam bliźnięta-chłopca i dziewczynkę Wy też macie takie sny?
śnił mi się kiedyś poród w jakimś budynku - to na pewno nie był szpital. Urodziłam dziewczynkę, mąż się ucieszył i powiedział że to jego mała Grażynka

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ivoncia16 Pokaż wiadomość
czesc dziwwczyny

eh czemu to tak jest ze nie mozemy sobie normalnie funkcjonowac tylko ciagle sie martwimy o nasze malenstwa :/ ?
ja nie chce sie martwic a niemoge inaczej

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

ja mialam ostatnio dziwaczny sen
ze pojechalam do szpitala sama pozniej tam sie blakalam , nie moglam znalesc swojej sali , ze juz na korytarzu zaczynalam rodzic
masakra jakas

a nie przeraza was mysl ze np jak zaczniecie rodzic to bedziecie gdzies same ?
np na miescie?
mojej kumpeli wody odeszły w castoramie jak wybierali farbę do pokoju młodego
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 10:02   #4580
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

kathrinaaaaaa oo zdrowe przekaski to jak najbardziej ja narazie niemam zadnych / nawet brak checi jesc sniadania obiadu ale frytki hmmm lepiej cichosza bo jak maz zobaczy frytki to oooch
u mnie narazie brak snów spie jak zabita
ide zjesc jogurt bo to nawet moge zjesc
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:05   #4581
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
na to licze, dzis wieczorem sie dowiemy
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:05   #4582
Balbinka1983
Rozeznanie
 
Avatar Balbinka1983
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 644
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
mojej kumpeli wody odeszły w castoramie jak wybierali farbę do pokoju młodego
O mamo OSTROO hehe
Moja tesciowa opowiadała mi ostatnio, że jej "coś zaczęło kapać" jak jechałą do pracy... na przejsciu dla pieszych w samym centrum Warszawy, na Marszałkowskiej ale twardo dojechała do pracy (bo byla w drodze do pracy)... posiedziała trochę, wysłała koleżankę do sklepu po majtki na zmianę () i wezwała taryfę śmiesznie, co?
Balbinka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:08   #4583
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
O mamo OSTROO hehe
Moja tesciowa opowiadała mi ostatnio, że jej "coś zaczęło kapać" jak jechałą do pracy... na przejsciu dla pieszych w samym centrum Warszawy, na Marszałkowskiej ale twardo dojechała do pracy (bo byla w drodze do pracy)... posiedziała trochę, wysłała koleżankę do sklepu po majtki na zmianę () i wezwała taryfę śmiesznie, co?
dobrze że to wszystko nie dzieje się tak szybko jak na filmach
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:08   #4584
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

ja umre ze strachu jak juz bede wiedziala ze sie zaczyna
zaraz wejde na jakis watek gdzie juz niektore urodzily , poczytam co pisza
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:10   #4585
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez ivoncia16 Pokaż wiadomość
ja umre ze strachu jak juz bede wiedziala ze sie zaczyna
zaraz wejde na jakis watek gdzie juz niektore urodzily , poczytam co pisza
ja wole narazie o tym nie myslec..... przyjdzie i na to pora..
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:11   #4586
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

na mamusiach listopadowo- grudniowych duzo dziewczynek sie urodzilo
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:12   #4587
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

pewnie bedzie ak, ze w 9 miesiacu bedziemy sie modlic zeby juz urodzic
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:19   #4588
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

eh czemu to wszystko jest takie skomplikowane ?
nie moglo by byc prosciej ?
zazdroszcze troszke Tż naszym ;*
tez beda mieli pocieche a nie musza sie tak meczyc jak my
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:20   #4589
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no z tymi wodami bywa przeróżnie, ale większości moim znajomym wody odeszły dopiero na porodówce, już prawie w tej ostatniej fazie porodu. Też bym tak chciała
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:21   #4590
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

a mnie nurtuje pytanie dotyczace karmienia
jak to jest za kazdym razem jak bede karmic to pozniej trzeba dziecko nosic zeby mu sie odbilo?
a jak np usnie przy jedzeniu to co wtedy ?
albo po jedzeniu dziecko do lozeczka wkladac na boczek czy jak ?
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.