BUM! Mamy prezydenta... - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-25, 16:40   #871
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez prowokacja17
hehe no śmieszna jest
Chyba jednak nie do końca zrozumiałaś
Jelonek- głosował na Tuska. Emigruje, bo nie może znieść Kaczora.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 16:41   #872
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez pixie7
Proszę o cytat?..
nie mam czasu by szukać po necie cytatów..ale warto czasem zerknąć bo publikacje są dosyć ciekawe

Cytat:
Napisane przez pixie7
Podatek liniowy zaś wprowadziła Słowacja i od roku "kradnie" nam wszystkie wielkie inwestycje dużych koncernów samochodowych a bezrobocie spadło tam z 20 do 11%!
podatek liniowy jest też w Rosji...proponuję się tam przejechać pożyć parę miesiący jako szary obywatel


Cytat:
Napisane przez pixie7
Od kiedy to jakikolwiek tytuł naukowy jest gwarantem inteligencji albo zdrowego rozsądku?
co do dalszego ciągu mej wypowiedzi wyraziłam jedynie sprzeciw przed wyzywaniem wyborców PIsu od ciemnej masy..są ludzie oczytani i wykształceni i rozumni po obu stronach ale poglądy na określane tematy moga mieć odmienne i należy wykazać do nich szacunek a nie reagować wyzwiskami....ma dopiero zapaść decyzja o koalicji?..to skąd wcześniejsze deklaracje obu ugrupowań o koalicji jeśli do parlamentu wejdą..czyli jak zwykle prawica się rozpada zaraz po wyborach i niczego wspólnie dla dobra Polski nie uchwalą
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:14   #873
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez akira
nie mam czasu by szukać po necie cytatów..ale warto czasem zerknąć bo publikacje są dosyć ciekawe
Ale wiarygodnie to zabrzmialo, tak bez cytatow i konkretow, powinnas zainteresowac sie kariera w polityce
Cytat:
podatek liniowy jest też w Rosji...proponuję się tam przejechać pożyć parę miesiący jako szary obywatel
Tak, jakby w Rosji podatek liniowy byl glownym sprawca ich problemow Aha, na Litwie tez jest (tam tez bezrobocie niziutkie i ludziom sie dobrze zyje)...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:16   #874
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
No właśnie, mnie trochę denerwowało ta strategia uczciwości, bez wyciągania brudów na Kaczyńskiego (a pewnie niemało by się znalazło) nawet w odpowiedzi na zagrania jego partii.
Właśnie, smutne to jest, że w miare przyzwoita i uczciwa kamapnia wyborcza, bez populistycznych hasel do ludzi nie trafia. Trzeba naobiecywac gruszki na wierzbie, to wtedy bedzie ok, wybory wygrane.

A mogl przeciez Tusk zrobic antyreklame Kaczynskiemu pt: "spieprzaj dziadu", opartą na faktach autentycznych. Mogl pewnie zrobic tez wiele innych rzeczy, chocby po to, by sie odwdzieczyc za dziadka z Wermahtu. Ale nie zrobil. I za to go sznuje.

Szanuje go tez za to, ze nie schylil sie po elektorat Leppera. Pisze "schylil", bo aby go zdobyc trzeba bylo Lepperwi "naobiecywac", poprzec pare jego absurdalnych postulatow. Tusk nie deklarowal tego, czego realizowac by nie chcial i nie mogl. Nie krzyknal nagle "Balcerowicz musi odejsc" - moze wtedy by wygral?

Przegral wybory. Ale z podniesionym czolem. A Kaczak wygral, i co? Ilu Polakow nie ma do niego kszty szacunku? Moim zdaniem wielu, zbyt wielu.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:16   #875
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez akira
...czyli jak zwykle prawica się rozpada zaraz po wyborach i niczego wspólnie dla dobra Polski nie uchwalą
Nie jestem politologiem, ale wydaje mi się, że partie PO i PiS nie są tak samo prawicowe...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:23   #876
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Właśnie, smutne to jest, że w miare przyzwoita i uczciwa kamapnia wyborcza, bez populistycznych hasel do ludzi nie trafia. Trzeba naobiecywac gruszki na wierzbie, to wtedy bedzie ok, wybory wygrane.

A mogl przeciez Tusk zrobic antyreklame Kaczynskiemu pt: "spieprzaj dziadu", opartą na faktach autentycznych. Mogl pewnie zrobic tez wiele innych rzeczy, chocby po to, by sie odwdzieczyc za dziadka z Wermahtu. Ale nie zrobil. I za to go sznuje.

Szanuje go tez za to, ze nie schylil sie po elektorat Leppera. Pisze "schylil", bo aby go zdobyc trzeba bylo Lepperwi "naobiecywac", poprzec pare jego absurdalnych postulatow. Tusk nie deklarowal tego, czego realizowac by nie chcial i nie mogl. Nie krzyknal nagle "Balcerowicz musi odejsc" - moze wtedy by wygral?

Przegral wybory. Ale z podniesionym czolem. A Kaczak wygral, i co? Ilu Polakow nie ma do niego kszty szacunku? Moim zdaniem wielu, zbyt wielu.
Pralinko podpisuje sie pod wszystkim co napisalas.
Mysle dokladnie tak jak ty
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:27   #877
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez akira
nie mam czasu by szukać po necie cytatów..ale warto czasem zerknąć bo publikacje są dosyć ciekawe
A ja poszukam. Jak znajdę - skomentuję.

Cytat:
podatek liniowy jest też w Rosji...proponuję się tam przejechać pożyć parę miesiący jako szary obywatel
Sytuacja w Rosji nie jest pochodną samego tylko podatku liniowego. Gdyby było inaczej, zarówno Estonia jak i Słowacja pogrążałyby się właśnie w rozwarstwieniu społecznym i korupcji. Również proponuję lekturę.
Akurat podatek liniowy wyszedł rosyjskiemu budżetowi na korzyść, wpływy do niego wzrosły o 25% już w pierwszym roku jego wprowadzenia. Jak są wykorzystywane - to inna rzecz i od systemu podatkowego niezależna.
Zwróć też uwagę, że Rosja to olbrzmie państwo, składające się z federacji zamieszkanych przez zupełnie różne narody. Z Polską nie ma tego co porównywać.

Cytat:
co do dalszego ciągu mej wypowiedzi wyraziłam jedynie sprzeciw przed wyzywaniem wyborców PIsu od ciemnej masy..są ludzie oczytani i wykształceni i rozumni po obu stronach ale poglądy na określane tematy moga mieć odmienne i należy wykazać do nich szacunek a nie reagować wyzwiskami....ma dopiero zapaść decyzja o koalicji?..to skąd wcześniejsze deklaracje obu ugrupowań o koalicji jeśli do parlamentu wejdą..czyli jak zwykle prawica się rozpada zaraz po wyborach i niczego wspólnie dla dobra Polski nie uchwalą
Nie zauważyłam tu wyzwisk. Poglądami możemy się różnić, możemy też o nich rozmawiać, ale do tej pory zwolenniczki PiSu (z resztą niepełnoletnie) prezentowały tu totalny brak rzeczowych argumentów.
Koalicja - tak, ale nie za wszelką cenę. PiS rzuca PO ochłapy (ministerstwo spraw zagranicznych, kultury, sportu i zdrowia, które wszystkich parzy w ręce) zatrzymując dla siebie kluczowe resorty wewnętrzne i finansowe. Wychodziłoby na to, że realizowany ma być program PiS (a nie wspólny!), który PO będzie firmowała swoim udziałem w rządzie, nie mając na niego realnego wpływu. I oberwie jak UW za AWS. Poza tym przed wyborami nie było oficjalnego poparcia dla PiS udzielonego przez Leppera, a można się zastanawiać, czy warto budować rząd z partią, której szef nie cofnie się przed puszczaniem oka do kogoś takiego (że o o. Rydzyku nie wspomnę...). Można oczywiście mówić, że na Tuska głosował Urban, ale on nie jest - w przeciwieństwie do Leppera - ani posłem ani nie ma realnej możliwości wpływania na decyzje rzesz wyborców.

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-10-29 o 03:16
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 17:29   #878
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Niesamowite, ale pierwszy raz widze takie niezadowolenie wsrod ludzi po wyborach prezydenckich. Wczesniej ludzie jakos Kwasniewskiego przelkneli (ci, ktorzy na niego nie glosowali), bo w 1995 byl i malo znany w szerszych kregach i jakis taki mdly, choc wiadomo bylo, z jakiej partii sie wywodzi. Teraz panuje duuuze zniesmaczenie. Mnie rozczarowuje nie tylko co Kaczynski (choc tez), ale frekwencja, to jest najsmutniejsze. Zaglosowalam i surowo bede obserwowac poczynania zarowno rzadu, jak i prezydenta. I nie podaruje sobie glosnej krytyki, oj nie. Bo to nie moj prezydent i nie moj rzad. Nie identyfikuje sie z nimi i ich pogladami w zaden sposob.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:32   #879
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Nie jestem politologiem, ale wydaje mi się, że partie PO i PiS nie są tak samo prawicowe...
Otóż to. Wszystko co ich łączy to niegdysiejsze "spanie na styropianie".
Poza tym istnieje jeszcze pionowy podział sceny politycznej, na liberałów i socjalistów, w skrócie. Tak to mniej więcej wygląda:
http://scenapolityczna.friko.pl/
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:34   #880
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Nie jestem politologiem, ale wydaje mi się, że partie PO i PiS nie są tak samo prawicowe...
Ja tez nie jestem politologiem, ino ekonomistka. Ale zauwazylam pewna ciekawa "polityczna" prawidlowosc.
Obecnie w Polsce podzial na "prawice" i "lewice" jest niewystarczajacy. Kiedys, gdy "lewica" z zalozenia byla prosocjalna i neutralna swiatopogladowo natomiast "prawica" liberalna gospodarczo oraz "prokoscielna", konserwatywna swiatopogladowo taki podzial mial racje bytu. Dzis sa potrzebne 4 kategorie podzialu - 2 odnoszace sie do pogladow gospodarczych danej partii oraz 2 odnoszaczych sie do jej "ideologii", moralnosci.

I tak PiS jest owszem, światopogladowo prawicowy, prokoscielny, konserwatywny; lecz przeciez gospodarczo o wiele blizej mu do lewicy niz prawicy! Jak zatem mozna dzis stwierdzic czy PiS to partia lewicowa czy prawicowa? Takich hybryd jest oczywiscie duzo wiecej na polskiej scenie politycznej.

W moich oczach PO jest liberalna (prawicowa) gospodarczo i centrowa ( z malą tendencja na lewo) jesli chodzi o swiatopoglad.

I jak tu wrzucic obie te partie do jednego worka? Jak sie one w tej koalicji nieszczesnej dogadaja?

Jesli bredze, niech mnie jakis politolog kompetentny poprawi.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:37   #881
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez pixie7
Otóż to. Wszystko co ich łączy to niegdysiejsze "spanie na styropianie".
Poza tym istnieje jeszcze pionowy podział sceny politycznej, na liberałów i socjalistów, w skrócie. Tak to mniej więcej wygląda:
http://scenapolityczna.friko.pl/
O, na tym pieknym wykresie jest to, co ja probowalam nieudolnie w slowa ubrac. Pixie, ty nasze Guru!
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 17:37   #882
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

to partia PiS glosi w ogole prawicowe poglady?? Jak dla mnei to prawicowe jest jesli juz to hmm PO.....PiS jest meiszanka neiwiadomo czego.....obiecujacych hase bez odrobiny realnego pomyslu na zycie....
Swoją drogą też przyłączam sie do opini, ze nie mozna wygrac nieobiecujac nierealnych do spelnienia "gruszek na wierzbie"....Przykre....A le prawdziwe:/
__________________
Marzenia są po to by je spełniać


k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:40   #883
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez pixie7
Pragniesz rzeczowych argumentów, a nie chce Ci się czytać wątku w ich poszukiwaniu?
No właśnie.. Wystarczy "wsadzić" opinie w czyjeś usta i z nimi dyskutować.. Ech..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:41   #884
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Jesli bredze, niech mnie jakis politolog kompetentny poprawi.
Dobrze prawisz, choć ja z kolei z technicznych. Myślę, że większość wyborców już się zorientowała, że obie partie różnią się jak ogień i woda. Trudne to będzie małżeństwo, o ile do niego dojdzie... Ja tam jestem przeciwna. Uważam, że PO powinna przejść do opozycji, a PiS niech bierze na siebie odpowiedzialność za swoje pomysły.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:42   #885
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

..tera to już je tylko szatańsko Przednica i kuchano Tylica..dobra ściągam ubłocone relaxiory i apaszkę i włączam radio.
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:43   #886
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Przegral wybory. Ale z podniesionym czolem. A Kaczak wygral, i co? Ilu Polakow nie ma do niego kszty szacunku? Moim zdaniem wielu, zbyt wielu.
Z całym szacunkiem Pralinko, ale Tusk po wyborach zachował sie jak tchórz. Przegrał, rozumiem jego rozgoryczenie, bo właściwie juz od dawna czuł się Prezydentem, nawet gazety jego żonę na okładkę dawali (pierwsza dama?), inna cała jego rodzinę itp. O stronniczości mediów nie będe sie wypowiadać bo szkoda słów. Media go najbardziej skrzywdziły, te zakłamane sondaże. Ale wracając do sedna sprawy.

Tusk zachowuje sie jak małe dziecko, zabiera zabawki i idzie do innej piaskownicy. Nie potrafi sie pogodzic z porażką, zamiast schować dumę i pokazać twarz to nie zgodził sie przyjść na uroczyste ogłoszenie wyników w Sali Kolumnowej "nie jego święto". Borowskiemu korona z głowy nie spadła i przyszedł. Za to Tuska nie szanuję, za jego zazdrość, chciwość, zbytnią pewność siebie. Jakby był w porządku to by przyszedł i nie stroił min obrażonej panny. A przecież po pierwszej turze w debacie, ciągle mówił do Kaczyńskiego "z usmiechem panie Lechu", z humorem, z przyjaźnią..." To ja sie pytam - gdzie jest ten jego usmiech??!!
Kaczyński mimo iż wygrał potrafił zachować dystans, wygrał z podniesionym czołem, z klasą. A Tusk tak się obbraził, że nie wiadomo jak potoczą sie losy kolalici Po -PiS.
Poza tym, moim zdaniem Tusk się skompromitował wypowiadając słowa "czy IV RP ma miec twarz Andrzeja Leppera" . Tu sam sobie wbił gwóźdź do trumny.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:55   #887
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Angelika
Poza tym, moim zdaniem Tusk się skompromitował wypowiadając słowa "czy IV RP ma miec twarz Andrzeja Leppera" . Tu sam sobie wbił gwóźdź do trumny.
Angeliko, wybacz, ale nie moge sie z Toba zgodzic - to pytanie nie bylo gwozdziem do trumny, tylko logicznym pytaniem przywodcy partii majacej budowac koalicje... Andrzej Lepper i Samoobrona ma sie z pogladami prezentowanymi przez PiS i PO jak piernik do wiatraka... i prosze Cie Angeliko, nie myl "obrazania sie" Tuska i PO z ich logiczna walka o prawdziwa i uczciwa koalicje...
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:58   #888
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Angelika
Za to Tuska nie szanuję, za jego zazdrość, chciwość, zbytnią pewność siebie.
Uooo! Mocny zarzut! Gdzie widzisz u niego te cechy? Czym się przejawiają? Zwłaszcza chciwości jestem ciekawa...

Cytat:
Kaczyński mimo iż wygrał potrafił zachować dystans, wygrał z podniesionym czołem, z klasą. A Tusk tak się obbraził, że nie wiadomo jak potoczą sie losy kolalici Po -PiS.
Poza tym, moim zdaniem Tusk się skompromitował wypowiadając słowa "czy IV RP ma miec twarz Andrzeja Leppera" . Tu sam sobie wbił gwóźdź do trumny.
Nietrudno jest wygrywać z podniesionym czołem.
Borowski nie przegrał z Kaczorem w bezpośrednim starciu i nie on doświadczył metod sztabowców PiSu. Ja bym po tych akcjach Kaczorowi nawet ręki nie podała. Nie dziwi mnie więc, że Tusk z Kaczyńskim świętować jego sukcesu nie chciał.
A w sprawie wymuszonej koalicji mam sprecyzowaną opinię, pisałam parę postów niżej. Jestem jej przeciwna, jeśli ma oznaczać realizację polityki PiS (a nie kompromisowej). PiS wygrał, PiS chce rządzić? Proszę bardzo, ale bez spychania odpowiedzialności na cudze barki.

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-10-25 o 18:25
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:09   #889
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Pralinka
O, na tym pieknym wykresie jest to, co ja probowalam nieudolnie w slowa ubrac. Pixie, ty nasze Guru!
Bardzo przejrzyście ubrałaś. Mnie by tak dobrze nie poszło, stąd podpórka rysunkowa - im dłużej z nimi obcuję, tym trudniej mi je zwerbalizować.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 18:12   #890
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Angelika
Z całym szacunkiem Pralinko, ale Tusk po wyborach zachował sie jak tchórz.
Nie zauwazylam tego. Rozumiem, ze chodzi ci o To, ze nie przyszedl na uroczysta "koronacje" Kaczynskiego? Mnie to nie uderzylo specjalnie- nie widze w tym nic zlego. Wszak pogratulowal rywalowi wygranej.

Cytat:
Napisane przez Angelika
Za to Tuska nie szanuję, za jego zazdrość, chciwość, zbytnią pewność siebie. Jakby był w porządku to by przyszedł i nie stroił min obrażonej panny. A przecież po pierwszej turze w debacie, ciągle mówił do Kaczyńskiego "z usmiechem panie Lechu", z humorem, z przyjaźnią..." To ja sie pytam - gdzie jest ten jego usmiech??!!
Kiedy konkretnie Tusk objawił swoja "zazdrosc, chciwosc, zbytnia pewnosc siebie"?

A usmiech po przegranej widzialam na twarzy Tuska. Smutny, ale byl. Trudno wymagac, aby sie cieszyl z porazki...

Aby bylo jasne- nie jestem slepo zapatrzona w Tuska, w 1 turze glosowalam na innego kandydata. Zaliczam sie raczej do elektoratu negatywnego Kaczynskiego. Natomist kontrast Tusk - Kaczynski jest dla mnie bardzo rażący a wybor bardzo oczywisty.

Cytat:
Napisane przez Angelika
Kaczyński mimo iż wygrał potrafił zachować dystans, wygrał z podniesionym czołem, z klasą. A Tusk tak się obbraził, że nie wiadomo jak potoczą sie losy kolalici Po -PiS.
Oh, wygrac z podniesionym czolem to potrafi kazdy.
Sek w tym, ze za te wygrana Kaczynski zaplacil ogromnym sopadkiem prestizu i poszanowania - za Leppera, za Rydzyka, dziadka z wermahtu... To bylo to podniesione czolo czy raczej schylanie się?

Tusk sie nie obrazil, Tusk jest rozsadny. Co teraz PO przyjdzie po koalicji z PiSem? Ano to, ze jesli PiS sobie nie poradzi, to "wina" spadnie takze na PO. Maly szkopul polega na tym, ze to PiS jako partia majaca wiekszosc w sejmie i obsadzajaca prezydencki stolek bedzie prawdopodobnie podejmowala wszelkie decyzje, niewiele liczac sie ze zdaniem PO. Coz, ja na miejscu Tuska i PO tez nie chcialabym sie podpisywac pod rzadami PiSu, zwlaszcza ze wyglada na to, iz wszystkie wazne rzadowe stanowiska beda obsadzone przez ludzi PiSu (MSW, MSZ, itd.) - nie chca sie dzielic za bardzo. Decyzje de facto beda zapadaly w jednej partii, bardzo wplywowej, ktora aktualnie ma w rekach takze wladze prezydencka ( a to dla demokracji niezdrowe jest bardzo, oj bardzo, szkoda ze wyborcy tego nie zauwazyli...)

Podsumowujac, lepiej PO wyjdzie na opozycji wobez PiSu. Dlaczego? Bo wyborcy nigdy po raz drugi nie wybrali tej samej opcji rzadzacej. Jesli PiS sie nie sprawdzi, to w nastepnych wyborach zawalczy PO. Jesli natomiast PO wejdzie w koalicje, to ani nie porzadzi, ani nie zawalczy pozniej.

Cytat:
Napisane przez Angelika
Poza tym, moim zdaniem Tusk się skompromitował wypowiadając słowa "czy IV RP ma miec twarz Andrzeja Leppera" . Tu sam sobie wbił gwóźdź do trumny.
Moim zdaniem to Kaczynski, gloszac populistyczne hasla Leppera przegral w oczach bardzo wielu wyborcow. A ze zyskal w oczach innych... Cena wygranej w wyborach prezydenckich. Ciekawe czy teraz nie czuje niesmaku...

Wracajac do tematu - Tusk tylko slusznie zauwazyl - Kaczynski zbratal sie z Lepperem ( ze o Rydzyku nie wspomne). Moze nie?

Pozdrawiam.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:24   #891
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Pralinko podpisuje sie pod wszystkim co napisalas.
Mysle dokladnie tak jak ty


ja też wszystkimi możliwymi odnóżami się podpisuję
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:26   #892
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Chyba jednak nie do końca zrozumiałaś
Jelonek- głosował na Tuska. Emigruje, bo nie może znieść Kaczora.


zrozumialam ,tylko dla mnie jest śmieszne wiem ,że dla Ciebie nie.......
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:30   #893
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Właśnie, smutne to jest, że w miare przyzwoita i uczciwa kamapnia wyborcza, bez populistycznych hasel do ludzi nie trafia. Trzeba naobiecywac gruszki na wierzbie, to wtedy bedzie ok, wybory wygrane.

A mogl przeciez Tusk zrobic antyreklame Kaczynskiemu pt: "spieprzaj dziadu", opartą na faktach autentycznych. Mogl pewnie zrobic tez wiele innych rzeczy, chocby po to, by sie odwdzieczyc za dziadka z Wermahtu. Ale nie zrobil. I za to go sznuje.

Szanuje go tez za to, ze nie schylil sie po elektorat Leppera. Pisze "schylil", bo aby go zdobyc trzeba bylo Lepperwi "naobiecywac", poprzec pare jego absurdalnych postulatow. Tusk nie deklarowal tego, czego realizowac by nie chcial i nie mogl. Nie krzyknal nagle "Balcerowicz musi odejsc" - moze wtedy by wygral?

Przegral wybory. Ale z podniesionym czolem. A Kaczak wygral, i co? Ilu Polakow nie ma do niego kszty szacunku? Moim zdaniem wielu, zbyt wielu.
Otóż to ! W pełni się z Tobą zgadzam Pralinko... Do kitu z takim prezydentem Phi... prezydent taki prezydent to dla mnie nie prezydent
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:34   #894
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

wyślij nam kartkę jak już wyjedziesz
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:36   #895
Yennefer13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 86
Post Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22
Wstyd mi, że mieszkam na podkarpaciu... Tu pan Kaczyński otrzymał największe poparcie... Straciłam wiarę, że mój głos ma znaczenie.

Ojciec Rydzyk wygrał...

A ja za to się cieszę, że mieszkam na opolszczyźnie(zawsze to jakieś pocieszenie).
Przypomniał mi się tytuł jakiegoś artykułu na onecie "Kaczyński dziękuje Rydzykowi i Gierkowi"
__________________

Yennefer13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:37   #896
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Własnie może tak Wiem że wizażanki są ze wszystich regionów Polski. Mimo to ,a może dlatego to napiszę. Polska została podzielona na 2 części - bogatszy zachód i biedniejszy wschód. Mnie tam podoba się być bogatym, dlatego chętniej utożsamiam się właśnie z myśleniem większości wyborców czynnych z zachodu Polski. Jak coś się mi rozwala sam biorę sprawy w swoje ręce, nie czekam aż inni mi zaczną pomagać (bo raczej nie zaczną - znana logika matematyki wyższej - umiesz liczyć - licz na siebie). Żałuję ogromnie że wygrał Janosik który jednym chce odbierac żeby innym dać. Czyli konkludując biedę będzie dzielił między biedniejszych i zamiast pomnażać bogactwo. Szkoda, ogromna szkoda że nadal będziemy obracali się w Polsce klasy B.
Pamiętajcie jeszcze o jednym - nasz nowy ukochany przydent nigdy nie wypracował w rozumieniu biznesu ani jednej złotówki...
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:42   #897
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez prowokacja17
wyślij nam kartkę jak już wyjedziesz
To juz chyba choroba, tak samemu sobie na komentarz odpowiadac?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:50   #898
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Marilyn
To juz chyba choroba, tak samemu sobie na komentarz odpowiadac?
ubiegłaś mnie Marilyn

ps.dawno CIe tu nie widziałam
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:52   #899
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez cattt
ubiegłaś mnie Marilyn

ps.dawno CIe tu nie widziałam
Mnie też.
Ja też.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:53   #900
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: BUM! Mamy prezydenta...

Cytat:
Napisane przez Marilyn
To juz chyba choroba, tak samemu sobie na komentarz odpowiadac?
bardzo śmieszne ha ha ha nie zdarzyło wam się nigdy pomylić........
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.