Tłusta cera. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-16, 07:40   #241
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: tłusta cera / help!

O kurde ale głupa z siebie zrobiłem no nie...


Ok poczytałem o tym kremie co niby matuje itp.
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc



A ile to kosztuje wogóle i gdzie to kupić ?

PS : tylko się nie śmiejcie już ze mnie...


To pa

Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 08:00   #242
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: tłusta cera / help!

ok kilkanaście zł, w drogerii kupisz
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 08:49   #243
Ozzyrys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: tłusta cera / help!

Ok to dzięki wszystkim za pomoc!



Uzdrawiam
Ozzyrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 10:21   #244
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Maseczki do cery trądzikowej

A stosowała może ktoraś z Was maseczkę z zielonej glinki AA z serii do cery wrażliwej? Zastanawiam się, czy jest ona coś warta, bo u mnie po jedym użyciu nie było żadnego efektu.. A może raz to za mało?
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 10:48   #245
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Maseczki do cery trądzikowej

A ja polecam maseczke Tołpy z serii Strefa T. Jest naprawdę rewelacyjna. Kiedy jej używałam liczba pryszczy na mojej twarzy uległa znacznej redukcji . Niedawano mi się skończyła i chwilowo nie ma gdzie jej kupić i stan mojej cery znowu sie pogorszył, co jest dowodem, że poprawa nastąpiła pod wpływem działąnia tej maseczki. Naprawdę polecam
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 17:22   #246
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Maseczki do cery trądzikowej

Cytat:
dermaglin to jest ta glinka kambryjska
tak to ta glinka
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 22:32   #247
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: tłusta cera / help!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Ozyrys, bez urazy ale mnie rozbawiłeś chodziło mi o taki dział Kosmetyk wszech czasów. tam dziewczyny opisują wrażenia po stosowaniu kosmetyków.:d to było dobre, mocne beka jak nic, ale nie obrażaj się proszę , text pierwsza klasa

Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-27, 18:03   #248
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: tłusta cera / help!

no problem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 19:38   #249
sami14
Przyczajenie
 
Avatar sami14
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
GG do sami14
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Ja też miałam bardzo, bardzo tłustą cere, rozszerzone pory itp. Ale ostatnio kupiłam sobie tą nową serie LOREAL PURE ZONE i wreszcie moge powiedziec, że nie mam już takich dużych problemów z cerą: pory się zwęziły, nos mi się już tak bardzo nie świeci i w ogóle zapomniałam jak wygląda pryszcz
sami14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:54   #250
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
noc1: maseczka z glinki-argiletz, tonic- lysanel, effaclair K
dzień1: zel do mycia twarzy iwostin puritin, tonic-lysanel, krem active c -LP, filtr, makijaz
noc2: maseczka aspirynowa, tonic-lysanel, dermedic acne expert lub krem antyb.AA (jeszcze nie wiem)
dzień2= dzień1
dobrze sobie to uplanowałąś, z tym ze jesli wybierzesz active c z filtrem najlepiej byłoby tez filtr z tej firmy zebu\y sie nie pogryzły
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:56   #251
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Chciałam jeszcze o jedno zapytac jestem juz po 30 i ostatnio pojawiła mi się pionowa bruzda nad górną wargą i pod okiem ( przypuszczam ze to od spania na tym boku), czy mozesz poradzic jak ją zlikwidować. A może zamiast Dermedic Acne na noc lub AA powinnam stosowac cos mocniejszego
przede wszystkim zmiana nawyku spania, na plecach jednym słowem , to trick który stosują gwiazdy przy dobrym nawilzaniu moze sie ona spłaścić, ale proposnowałabym Ci na to ystheal, czy diacneal (jesli nie masz rozszerznaczynek )zawiera retinaldehyd9(retinoidy słyną z działąnia p-zmarszczkowego) który w skóze popprzejscu skomplikowanych przemian zamienia sie na tretinoine, najsilniejsza w działaniu p-zmarszczkowym. oczywiscie filtry takze, mozliwe łuszczenie ale nei zaprszestaje sie uzywania, poczatkowo co 3 dni , potem mozesz zwiekszyc czestotliwosc, oczywiscie na noc,na niego w odstępie oko godzinie mozes zpołozyc krem nawilzajacy ale bez wit c czyli ten dermedic moze byc.w noce bezterinoidowe tez mozesz go kłasc,
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 06:01   #252
anecikk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 175
Dot.: Dziewczyny błagam pomóżcie mi !! ;(

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Zrezygnuj całkowicie z tego kremu i wody utlenionej, nivea też bym wymieniła- niektórym PONOĆ służą, ale... dla mnie to tylko przereklamowany pic dla nastolatek ze zdrową skórą. Pomyśl poważnie o jakiś kosmetykach aptecznych, nawet niekoniecznie do skóry tłustej, a wrażliwej- nie wysusza ci dodatkowo skóry, to i sebum nie będzie produkowane
ja z własnych doświadczeń mogę polecić polski Iwostin no i standardowo Avene i La Roche-Posay. Czasami warto zainwestować w jeden, a porządny krem apteczny niż paćkać się zapychajacymi syfami z drogerii
ZGADZAM SIE!!!! te wszystkie przereklamowane Nivea, Clean& CLear sa chyba tylko dla lasek ze zdrowa cera... bo jakos nie znam nikogo kogo by wyleczyly z tradziku... A jesli masz juz tak dosc walki z tradzikiem, zrob to co ja... zamiast dalej wydawac kase na "przereklamowane zapychajace syfy z drogerii" , idz do dermatologa, im wczesniej pojdziesz tym szybciej sie pozbedziesz problemu
powodzenia
btw Alex swietne okreslenie "przereklamowane zapychajace syfy z drogerii dla panienek ze zdrowa cera" W PELNI SIE ZGADZAM
__________________
"A wise girl listens but doesn't believe
kisses but doesn't fall in love
and leaves before she's left"
Marilyn Monroe
anecikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 14:16   #253
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dziewczyny błagam pomóżcie mi !! ;(

Anecik popieram
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 18:54   #254
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Czy na tonik Lysanel mozna nakładac serum flavo C?

dzięki
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 05:08   #255
anecikk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 175
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
równizeż jestem na dermatologiem , szczególnie przy bardzo sielnym łojotokiem i zmianach ropnych. w gabinecie kosnetycznym możecie poprosić o zabieg dezinkrustacji jewst t o wykorzystanie ultradzwięków i jakiegoś kosmoceutyku, ozonoterapii, galwanizacji, czy darsonwalizacji. zabieg 2, 3 lub 4 powinny być stosowane również po oczyszczaniu skóry , jako dezynfekcja i wyciszenie gruczołów łojowych poniekąd
o boniu nic z tego nie zrozumialam, ale znajac nasza kochane Emilke, napewno pomaga pozdrawiam
__________________
"A wise girl listens but doesn't believe
kisses but doesn't fall in love
and leaves before she's left"
Marilyn Monroe
anecikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 08:44   #256
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

to są nazwy zabiegów, czego nie zrozumiałas? one tak sie poprostu nazywają
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 10:52   #257
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

ja mam podobny problem z cera, ostatnio jest tragicznie. Przetłuszcza się ciagle....wagrow mam miliony ;( zrezygnowalam jakis czas temu z dermatologa, bo tylko wydawalam pieniadze na masci, ktore nie momagaly. Domowe sposoby nie zadzialaly i chyba znowu musze wybrac sie do dermatologa. Juz jestem tak zrezygnowana i przestaje wierzyc, ze jeszcze kiedys bede miec ladna cere(
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:15   #258
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Czy na tonik Lysanel mozna nakładac serum flavo C?

dzięki
lepiej nie laczyc kwasow z witamina c - skora moze byc podrazniona i zaczerwieniona po takim polaczeniu i szczypac.

mozesz nakladac flavo c na dzien a tonik lysanel na noc (kwasow nie stosujemy na dzien!!!!! , uwrazliwiaja skore na slonce i powoduje to powstawanie przebarwien)

na dzien koniecznie krem z filterm, jesli chcesz stosowac kwasy - tonik lysanel to dosyc mocny kaliber!!- zawiera mieszanke kwasu glikolowego, salicylowego, mlekowego i azelainowego, wiec moze nie stosuj go na poczatek conoc tylko np. co dwa, trzy dni, zeby skora sie przyzwyczaila i nie reagowala zaczerwienieniem i podraznieniem

jesli zaobserwujesz ze skora sie przyzwyczaila mozesz zwiekszyc czestotliwosc.

polecam watki na biochemii kosmetycznej o lysanelu i wit.c jest tam mnostwo informacji jak je stosowac

np. tu skladniki , ktorych nie powinno sie ze soba laczyc:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2006-10-10 o 14:11 Powód: dodanie linków :)
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:15   #259
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Czy na tonik Lysanel mozna nakładac serum flavo C?
on nie ma zbyt duzej ilosci kwasów , ale jak napisała Kasia nie powinno nakłądac sie wit c na kwasy, chyba ze bardzo chcesz i naprawde Ci nie podrażnia,ale nei zaleca sie , pamietaj o filtrach na dzień

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-10-10 o 18:12
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 16:16   #260
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

na lysanel proponuje cos z typul lekkich prostych nawilzaczy, przykąłdy znajdziesz w wątku differin raz jeszcze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:52   #261
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!


Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
wit. C i retinoidów (pochodnych wit. A) nie nakładamy jednocześnie z kwasami, ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnień. można je stosować na przemian.
- http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=146742

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
ja bym zaczekała jeszcze z wprowadzaniem serum z witaminą C zanim skóra nie przyzwyczai się do Diacnealu. Kwas askorbinowy w wit.C też może podrażnić zwłaszcza złuszczoną skórę. W ogóle wprowadzanie na raz wielu nowości może wywołać reakcje alergiczne.
- http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141978

tak radza dziewczyny na biochemii, zeby na poczatku nie stosowac wit.c tylko zaczac od kwasu i wlaczyc wit.c do pielegnacji po tygodniu lub dwoch.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:16   #262
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
ja bym zaczekała jeszcze z wprowadzaniem serum z witaminą C zanim skóra nie przyzwyczai się do Diacnealu. Kwas askorbinowy w wit.C też może podrażnić zwłaszcza złuszczoną skórę. W ogóle wprowadzanie na raz wielu nowości może wywołać reakcje alergiczne.
ale czego to się tyczy bo nei rozumiem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:38   #263
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ale czego to się tyczy bo nei rozumiem

juz tlumacze moze nie do konca wytlumaczylam o co mi chodzi

w diacnealu tez jest kwas glikolowy tak jak w toniku Lysanel (stezenie podobne w obu preparatach lysanel tonik - 5% kwasu glikolowego, diacneal 6%) i to 5 i 6% to nie jest tak malo wbrew pozorom, tym bardziej ze tonik lysanel ma jeszcze inne kwasy.

ja popelnilam ten blad na poczatku i zaaplikowalam sobie wieczorem lysanel a rano active c. po nalozenu activa cala twarz zaczela mnie piec, szczypac i byla cala czerwona.

wiadomo ze kazdy inaczej reaguje na kwasy ale trzeba uwazac
dlatego mysle ze najpierw lepiej przyzwyczaic skore do jednego preparatu a pozniej dolaczyc drugi. chyba ze Merra juz zaprawiona w bojach jest i stosowala wczesniej kwasy
mam nadzieje, ze teraz wiadomo o co mi chodzi
pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:49   #264
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

no skumałąm już masz rację Kasiahah, z tym ze ja myślalam ze Merra juz ma uodpowrnioną na lysanel i flavo , Ciebie piekło tak? no to zależy od skóry, ale generalnie mozna juz rano nałozyc krem, a tym ze własnie jak skóra zareaguje, to trzeba porpostu sprawdzić
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:55   #265
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

to się cieszę, że wszystko jasne
mnie piekło strasznie i pół dnia wyglądałam jak burak
i dopiero krem Humektan mi pomógł - lekki i prosty skład tak jak radziłaś wcześniej
ale to trzeba samemu sprawdzić - każda skóra jest inna i inaczej reaguje
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2006-10-10 o 23:24
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:10   #266
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
ale to trzeba samemu sprawdzić - każda skóra jest inna i inaczej reaguje
no i tu można napisać niestety, bo nei można niczego nigdy zagwarantować
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 20:53   #267
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Zanim odpisałyście przez kilka dni nakładalam na tonic Lysanel serum flavo C i zero podrażnień, wydaje mi sie ze moja tlusta skora bardzo dobrze reaguje na kwasy. Chodzilo mi raczej o to czy te preparaty jakos razem sie nie gryzą. Chciaz wzyscy przestrzegaja ze rano nalezy nakladac bloker ja tego nie robie gdyz pozniej wygladam koszmarnie ( rozszerzone pory, wypryski, swiecenie i splywajacy makijaz). Na sloncu staram sie malo przebywac wiec moze nie bedzie tak zle.


Zamierzam kupic sobie domowa mikrodermabrazje z serii Eris lirene. Jak przypuszczam tez nie wolno mi stosowac serum flavo c na noc, tylko w dzien, a czy na to serum to jeszcze trzeba jakis krem nawilzajacy czy mozna od razu makijaz?
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 21:34   #268
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Zanim odpisałyście przez kilka dni nakładalam na tonic Lysanel serum flavo C i zero podrażnień, wydaje mi sie ze moja tlusta skora bardzo dobrze reaguje na kwasy. Chodzilo mi raczej o to czy te preparaty jakos razem sie nie gryzą. Chciaz wzyscy przestrzegaja ze rano nalezy nakladac bloker ja tego nie robie gdyz pozniej wygladam koszmarnie ( rozszerzone pory, wypryski, swiecenie i splywajacy makijaz). Na sloncu staram sie malo przebywac wiec moze nie bedzie tak zle.


Zamierzam kupic sobie domowa mikrodermabrazje z serii Eris lirene. Jak przypuszczam tez nie wolno mi stosowac serum flavo c na noc, tylko w dzien, a czy na to serum to jeszcze trzeba jakis krem nawilzajacy czy mozna od razu makijaz?
no to się cieszę że Cie nie podrażnia, jednak to podrażnienie może wystąpic z opóźnionym zapłonem dlatego uważnie obserwuj skórę.
mam nadzieje ze nie stosujesz tego toniku na dzien. ja nawet jakbym mogla to bym nie uzywala - toż to się świeci i lepi ustrojstwo a fuj

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Witam,

mam tłustą cerę o rozszerzonych porach. Zakupiłam maseczkę z glinki zielonej Argiletz oprócz tego robię maseczkę aspirynową i stosuję tonik Lysanel z kwasami , czy oprócz tego mogę uzywać Acne-derm lub differin?

i jeszcze jedno czy jesienią trzeba uzywac kremy z wysokimi filtrami?
...i ja Ciebie bede przestrzegac
z filtrami jest rzeczywiscie ciezko. trzeba szukac metoda prob i bledow, nie da rady inaczej, a naprawde warto je stosowac a przy kwasach to wg. Basi Kwiatkowskiej absoutny obowiazek.
tu nie chodzi o przebywanie na sloncu, tyko o promieniowanie UVA, ktore dziala nawet jak slonce nie swieci, przenika przez szyby i nie ma znaczenia czy jest lato czy zima, promieniowanie UVA jest przez caly rok
ja tez mam swiecaca sie skore i stosuje latem filtr LRP Fluide Extreme a zima Avene Emulsje dla cery normalnej i mieszanej (obydwa nie powoduja zapychania porów)i nie jest tak zle. na to jakis lekki puder i matuje to wszystko skrobia ziemniaczana albo Dry Flow - mat na prawie caly dzien, po żadnym kremie matujacym nie mialam tak matowej skory.
ale zeby dobrac odpowiedni filtr dla siebie trzeba troche poszukac, niestety

a flavo c oczywiscie mozesz nakladac tez na noc

nie umiem odpowiedziec czy na dzien na flavo c potrzebny jest jeszcze krem (nie uzywalam flavo c wiec nie weim jaka ma konsystencje) jesli czujesz ze samo serum to za malo to mozesz polozyc na nie jakis lekki krem o prostym skladzie

a co do acne dermu i differinu to bys musiala zapytac sie bardziej doswiadczonych dziewczyn na biochemii kosmetycznej, chociaz mysle ze jak skora przyzwyczaji sie juz do toniku lysanel to mozna wlaczyc acne derm po jakis dwoch tygodniach. jesli taka kuracja nie podziala to mozna pomyslec nad retinoidami ale nie laczylabym tego wszystkiego na raz. co za duzo to nie zdrowo
ja stosuje obecnie tak jak Ty tonik lysanel ale tylko na noc na zmiane z effaclarem K(tez na noc), na dzien stosuje Active c z LRP i filtr+ skrobia
po takiej kuracji skora mniej mi sie przetluszcza, pory sie troche zwezily, przebarwienia zniknely prawie calkowicie, nie wyskakuja mi juz pryszcze, jestem bardzo zadowolona i nie musze uzywac podkladu
pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2006-10-11 o 12:05 Powód: zjadlam literki
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 05:58   #269
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

juz zwykłe mydło wysusza skure(dlatego go nie lubie) a od osuszenia zacznij jest jeszcze takie nawet fajne mydełko cynkowe tylko nie pamietam nazwy ale jest ogólnie dostepne koszt w granicach 3zł
__________________
Kosmetyki na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post2806637
Spotkanie mielczanek-Mielec/podkarpacie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...24#post3750424
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 10:39   #270
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Zanim odpisałyście przez kilka dni nakładalam na tonic Lysanel serum flavo C i zero podrażnień, wydaje mi sie ze moja tlusta skora bardzo dobrze reaguje na kwasy. Chodzilo mi raczej o to czy te preparaty jakos razem sie nie gryzą. Chciaz wzyscy przestrzegaja ze rano nalezy nakladac bloker ja tego nie robie gdyz pozniej wygladam koszmarnie ( rozszerzone pory, wypryski, swiecenie i splywajacy makijaz). Na sloncu staram sie malo przebywac wiec moze nie bedzie tak zle.


Zamierzam kupic sobie domowa mikrodermabrazje z serii Eris lirene. Jak przypuszczam tez nie wolno mi stosowac serum flavo c na noc, tylko w dzien, a czy na to serum to jeszcze trzeba jakis krem nawilzajacy czy mozna od razu makijaz?
przypuszczałam włsanie ze juz probowałaś tą kombinację, dobrze ze Cię nie podraznia ale najlpeiej byłoby wiemienic krem na jakis inny, nawilząjacy bez wit c.


Cytat:
mam tłustą cerę o rozszerzonych porach. Zakupiłam maseczkę z glinki zielonej Argiletz oprócz tego robię maseczkę aspirynową i stosuję tonik Lysanel z kwasami , czy oprócz tego mogę uzywać Acne-derm lub differin?

tak możesz , ale musisz wiedziec ze nie nakłada się np na differin flavo c to juz w ogóle! podraznic Cie może o wiele bardziej niz to jak nakładasz krem z wit c na tonik z kwasami. nie możesz wszystkiego uzywac w jesnej nocy, rano pnp jakims tonikiem aloesowym przecierasz buzie , nakładasz ten kremik z witamią c i na to jeszcze filtry, wieczorem demakijaż , tonizujesz lysanelem, czekasz około póll godziny i jakis inny kremik kładiesz, jesli chcesz nałożyc differin albo acne derm najlepiej jakims neutralnym tonikiem przemyc twarz zeby zminimalizowac mozliwosc podrażnien. jesli czujesz ze flavo Ci nei wystarcza mozesz połozyc jakis inny kremik bazowy np. oczywsicie wszystkiego nakładac od razu nie mozesz , odradzam, na teraz moze być ten lysanel i active c , czy flavo c , po 3 tygodniach mozesz dodac acne derm, ale pamietaj o czestotliowsci ze nie mozna wszystkiego 1 nocy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.