Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-08, 20:36   #61
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: argiletz

Może twarz spryskać wodą termalną w spray'u?
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 20:42   #62
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: argiletz

Też o tym myślałam,tyle tylko,że dodatkowo musiałabym ją sobie dokupić,a obiecałam sobie ,że w ym miesiącu kupuję tylko niezbędne minimum [img]icons/icon12.gif[/img] kurczę nie potrafię sobie odmówić.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 20:43   #63
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: argiletz

A może wodą mineralną?
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 21:04   #64
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: argiletz

Iggy, ja osobiście nie mam wody termalnej. Stosuję maseczkę z glinki zielonej innej firmy i spryskuję ją wodą przegotowaną albo mineralnę za pomocą pojemnika z atomizerem. Takie pojemniczki na pewno gdzieś dostaniesz (może w artykułach AGD), ja kupiłam taki pojemnik z katalogu ATW i kosztował niecałe 3 zł. A wode termalną kupisz sobie później gdy już skończysz program oszczędnościowy [img]icons/icon12.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-08, 21:10   #65
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: argiletz

Wystarczy woda mineralna i płatek kosmetyczny - nasącz dobrze płatek wodą i delikatnie przykładaj mokry płatek do twarzy - tak aby nie scierać maseczki, atomizer byłby wygodniejszy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 00:28   #66
basiab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4
kosmetyki Ariletz

Witam wszystkich,
mam pytanie w sprawie kupna kosmetyków francuskiej firmy Ariletz, o której tak pochlebnie wypowiada się Pani Beata, mam problemy z atopową skórą, chciałabym nabyć balsam do ciała/pod prysznic z masłem Karite, ale nie wiem jak? Jestem z Wrocławia, nie ma tu tych kosmetyków. Czy ktoś mógłby poradzić jak je zamówić/zdobyć? Bardzo proszę o radę i z góry dziękuje.b
basiab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 09:06   #67
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: kosmetyki Ariletz

Powiedz jakie kosmetyki do pielegnacji ciała już próbowałaś może będę mogła podpowiedzieć coś jeszcze.
Więcej informacji znajdziesz o Argiletz na forum - wpisz w wyszukiwarce "glinka" lub " Argiletz" , podawałam już namiary do tej firmy.Można też szukać w aptekach ,ale kremu Karite nie spotkałam jeszcze w aptece (glinki tylko w proszku)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-16, 18:28   #68
basiab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4
Re: kosmetyki Ariletz

Bardzo dziękuję za odpowiedź, zaraz sprawdzam. Uzywałam większości kosmetyków "do wrażliwej, alergicznej" skóry i problemy mam po większosci: AA, Sebamed (balsam zawiera alkohol i naprawde wysusza skórę) itd. Z aptecznych dobre, ale trochę zbyt natłuszczające były SVR z serii dla skóry atopowej, nie próbowałam La Roche Posay, bo trochę drogi i czytałam różne opinie na jego temat. Często uzywam oleju lnianego, do twarzy kapsułek z olejkiem ogórecznika. Pozdrawiam i dziekuje.b
basiab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 20:58   #69
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: kosmetyki Ariletz

Firma Argiletz nie ma jak na razie preparatu pod prysznic , balsam do ciała dla bardzo suchej skóry raczej nie będzie się sprawdzał, natomiast krem Karite na pewno tak (możesz go stosować jako krem do ciała , do twarzy , odżywka do włosów, do kąpieli w wannie)jest świetny (zapach ma nie zbyt ciekawy , ale rewelacyjnie natłuszcza skórę a nie jest lepki. Do kąpieli polecam kosmetyki Balneum , Linola.
Czekam właśnie na próbki ciekawych kremów (krem w piance ) do skóry suchej i bardzo suchej - jak je sprawdzę to dam znać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:01   #70
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?


Słyszalam od znajomej( a ona od swojej kolezanki [img]icons/icon7.gif[/img] ) o glince Argiletza, ktora rozrabia sie z plynem i pije. Podobno to robi furore na zachodzie i daje super efekty. Poprawia sie np stan skóry. Rewelacyjne przy kuracjach odchudzających. Nic wiecej nie dowiedzialam sie na ten temat, ona to sprowadza z zagranicy. Czy ktoras z was sie z tym zetknela? macie moze jakies informacje na ten temat?
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:14   #71
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

http://www.lydia.ltd.uk/argiletz.htm

Sprawdz sobie, ja tam nie widzialam nic do picia, ale moze nie szukalam dokladnie.
Mozesz tam od razu zamówić.
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-09, 21:22   #72
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

jest cos, dzieki za link,
Argiletz Detox, ale za wiele tam nie pisza [img]icons/icon9.gif[/img]
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:24   #73
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

Jakbys potrzebowala tlumaczenia to pros...
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:30   #74
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

raczej zrozumialam, tylko ze tam wiecej jest na temat jak to sie stosuje, mniej na temat działania

Green Clay With Organic Lemon
Ultrafine ventilated green clay's micronutrients help eliminate toxins. Essential oil of lemon has a rejuvenating effect, this dual action, particularly adapted to feminine needs helps to combat fatigue and achieve a flat tummy and trim figure.
As a 21-day detoxifying programme.
Mix a small teaspoonful in a glass of mineral water using a non-metal spoon. Allow to stand overnight and drink the clear water only for the first week, after this you may drink the clay stirred into the water. Take on an empty stomach in the morning for 21 days only. Wait one week before repeating. Three monthly cycles of 21 days on, 7 days off are recommended. This may be repeated twice a year with three months interval in between.
Do not take internally if you are pregnant, taking medication or have a medical condition. Do not take if you suffer from hypertension or chronic constipation. DO NOT if you take liquid paraffin. Do not give to children. If in doubt, consult your doctor before taking.
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:43   #75
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

Fakt, niedużo: że eliminuje toksyny, ma efekt odmładzający, przez idealne dostosowanie do kobiecych potrzeb pomaga zwalczyć zmęczenie, osiągnąć płaski brzuszek i zgrabną sylwetkę.
Przyrządzanie tego to jak jakaś alchemia... No i zwróć uwagę na końcówkę. Jeśli masz skłonności do zatwardzeń, daj sobie spokój (constipation)

Reszta stron, jakie mi wyszukiwarka wyrzuciła, były po francusku i niemiecku, a tu moje umiejętności kuleją... [img]icons/icon9.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 21:58   #76
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

W nowym wydaniu magazynu Look jest wzmianka na temat tego środka. Jest to zielona glinka z olejkiem cytrynowym. Miesza sie ją z wodą wieczorem i pije rano. 200g glinki kosztuje ok. 35zł. Podobno jest już u nas.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 16:17   #77
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?

Jeśli jesteś z Warszawy, radzę Ci wpaść na jakieś Targi Medycyny Nauralnej. Zawsze (żebym się nie pospieszyła [img]icons/icon7.gif[/img], ale wydaje mi się, że zawsze) jest tam stoisko Argiletz i jeszcze jednej firmy też "glinkowej". Panie wiedzą o czym mówią (już na tylu targach były, że pewnie wyrwane ze snu by wyrecytowały wszystko [img]icons/icon7.gif[/img] ). Chyba obie firmy mają te glinki do picia (to zwykła glinka jest). Ta druga firma, o której piszę, a której nazwy nie pamiętam [img]icons/icon7.gif[/img] ma mnóstwo kremów i one naprawdę działają! Moja koleżanka miała takie niezbyt ładne zmiany na twarzy, bardzo duże i trzymały jej się gdzieś z rok. Kupiła na tych targach jakiś kremik z glinką (czy może samą glinkę?) i po tygodniu miała cerę idealną! W szoku byłam, bo tak gwałtownego poprawienia się stanu skóry nigdy nie widziałam.
Te targi są prawie co tydzień w Warszawie. Ja byłam w Reform Plaza (bilet wstępu kosztuje 10 zł, co uważam za wyjątkowe zdzierstwo, bo nie ma tam zbyt wielu stoisk).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 18:14   #78
b1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 32
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?-Szczecin

Czesc Dziewczynki,
a czy któraś z Was wie czy w Szczecinie mozna dostac te glinki do picia??Może któraś z Was gdzieś już to widziała, będę wdzięczna za odpowidź. Buziaki
b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 18:52   #79
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?-Szczecin

dzieki wszystkim za odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
Niestety jestem z Trójmiasta, wiec na Targi do Warszawy nie moge sie wybrac [img]icons/icon7.gif[/img]
Znalazłam jeszcze taką niemiecką stronkę, która prowadzi sprzedaż internetową tych glinek, w szerokim asortymencie.
Wypadają raczej taniej niż u nas.
zacznę ich szukac u nas W Polsce, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Adres tej niemieckiej strony:

http://www.ein-besseres-leben.de/e234f34c/a118.html
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-11, 10:16   #80
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?-Szczecin

Dziewczyny! Glinka do picia dostępna jest w Polsce już od dawna. To nie jest nowość. Argiletz ma bardzo dobre glinki -ta BIO przeznaczona jest nie tylko do stosowania na skórę ale też i do picia.Pytajcie w sklepach zielarskich lub na naszym forum podawałam adres do Ar-polu to dystrybutor glinek.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-11, 13:38   #81
b1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 32
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?-do justy

szukam tego i szukam w najnowszym Looku, nie przeczytalam jeszcze calego wiec moze gdzies jest wzmianka o tej glince.Justy gdzie??
b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 08:49   #82
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Argiletz glinka ale do picia, czy ktos zna?-do justy

str.138
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 21:21   #83
b1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 32
Podobno tego nie ma:(

Dziewczyny! Zeszłam dzisiaj kilka sklepów zielarskich, z których odeszłam z kwitkiem. W jednym z nich przemiły pan powiedział mi że wprawdzie glinka do picia tej firmy jest rozprowadzana przez jakaś firmę bodajże ze Śląska, to podobno glinka ta nie posiada atestów i nie może być sprzedawana normalnie w sklepie, a więc nigdzie jej nie dostanę (dotyczy to oczywiści glinki do picia firmy Argiletz , wszystkie maseczki jak najbardziej w sprzedaży). Czy któraś z Was coś wie na ten temat? Podpaliłam się trochę żeby ją kupić a tu taka wiadomość
b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 10:46   #84
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Re: Podobno tego nie ma:(

W takim razie sprobuje sie skontaktowac z ta znajoma mojej kolezanki, ona to uzywa, dowiem sie gdzie konkretnie zaopatruje sie w ta glinke. Wiem, ze jest po dwoch kuracjach. Jak bede miala jakies wiadomosci od razu napisze [img]icons/icon7.gif[/img]
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 13:39   #85
b1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 32
Re: Podobno tego nie ma:(

Allegro, czekam z niecierpliwością. Buziaki
b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 16:05   #86
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Podobno tego nie ma:(

Jeśli jesteś ze Szczecina to mogę zamówić dla Ciebie tę glinkę. Zamawiam do gabinetu maseczki Argiletz więc przy okazji moge zamówić dla Ciebie - duże opakowanie , z kosztami przesyłki to cena ok. 49zł (jesli nie zmienił się cennik dystrybutora).Ja już od dawna stosuje glinkę zieloną BIO (ale raczej jako maseczki na twarz i ciało)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 09:21   #87
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
glinka Argiletz - wątpliwości

Na tubce pisze aby glinkę trzymać około 10-15 min i nie dopuścić do wyschnięcia. Niestety jak nałoże ową glinkę na twarz to wysycha ona w "oka mgnieniu". Czy wam też się tworzy taka skorupka od razu? Może za mało jej daje?
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:21   #88
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: glinka Argiletz - wątpliwości

Sama nie stosuje tej maseczki bo nie mogę jej nigdzie dostać [img]icons/icon9.gif[/img] ale w którymś wątku przeczytałam że należy ją cały czas zraszać wodą (może jakimś sprayem z wodą).
Dokładnie nie wiem, ale pisze to co mi się "obiło o uszy".
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 17:43   #89
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66
Re: glinka Argiletz - wątpliwości

Agnieszko, wysychanie maseczki nie jest szkodliwe, stosowałam maseczki z glinki zielonej różnych firm m.in. Argiletz, w tubce i proszku, muszę Ci powiedzieć, że tylko w przpadku tej firmy zalecane było nie wysuszanie maseczki. Chciałabym Ci polecić maseczki innych firm tj: Smooth i Agrillpol, w moim przypadku z tych firm były lepsze w działaniu. Agrillpol to nowa firma, więc możesz mieć trudności z zakupem tej maseczki (5 saszetek kosztuje ok. 10zł), naprawdę polecam. Ciekawostka: stosuję glinkę w proszku jako puder sypki, na podkład, ponieważ dowiedziałam się, że talk ma działanie rakotwórcze, a trudno jest znaleść puder bez talku.
Agnieszka napisał(a):
> Na tubce pisze aby glinkę trzymać około 10-15 min i nie dopuścić do wyschnięcia. Niestety jak nałoże ową glinkę na twarz to wysycha ona w "oka mgnieniu". Czy wam też się tworzy taka skorupka od razu? Może za mało jej daje?
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 18:22   #90
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: glinka Argiletz - wątpliwości

Wysychanie glinki bardzo mocno ściąga skórę i jakby wysusza tak więc wydaje mi się,że chyba nie jest to bez znaczenia.ja co kilka minut spryskuję maseczkę wodą mineralną przelaną do pojemniczka z rozpylaczem,można też wodą termalną ,ale mi jej trochę szkada,bo zużywa się bardzo dużo,żeby utrzymać maseczkę wilgotną ,przez 15 min.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-12 19:40:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.