Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-11, 10:47   #1
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908

Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem


Pracuje w pewnej duzej firmie od ponad 3-ech lat(umowa o prace, pelny etat od roku). Aktualnie od prawie trzech miesiecy przebywam na zwolnieniu lekarskim (ciąża ze wskazaniem leżeć). W ubiegłym miesiącu otrzymałam wypłatę od pracodawcy dzień po terminie w kwocie 1500zl, natomiast w tym miesiącu wypłata za sierpień przyszła w terminie, ale było to tylko 700zł czyli polowa przewidzianej pensji. Natychmiast zadzwoniłam do pracodawcy, aby wyjasnic problem. Pracodawca stwierdził, że był błąd w moim druku l4-stwierdziłam, że skoro był błąd to powinni mnie o tym poinformować, na co pracodawca stwierdził,ze jeszcze to dokladnie sprawdzi i do mnie oddzwoni. Godzine pozniej otzrymalam telefon, ze zaszla pomylka, gdzyż na moje konto wplynely pieniązki innej pracownicy o tym samym imieniu i nazwisku i zeby to wszystko odkrecic musze stawic sie w biurze, zeby podpisac jakies oswiadczenie o zamianie naszych wyplat. Jeszcze tego samego dnia stawilam sie w firmie-rozmawiajac z innym juz kierownikiem zmiany-stwierdzil on, ze problem jest w tym, ze policzyli mi za urlop te 700zl. I musze podpisać wyzej wymienione oświadczenie, zebym mogla dostac wyrówanie tej wyplaty w przyszlym miesiącu. Słyszac to powiedzialam, ze niczego nie podpisze skoro sa 3 wersje mojego problemu-tymbardziej ze na zadnym urlopie nie bylam i mialam ciaglosc l4.Poprosilam tez o 2 paski placowe (z sierpnia i z lipca) na co kierownik, ze nie może ich znależć. Nie wiem co mam teraz robic? Jak załatwic ta sprawe? czy sa jakies szanse, zebym dostala swoje wynagrodzenie jeszcze w tym miesiącu?
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:25   #2
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Zagmatwana sprawa z tym wynagrodzeniem. Nie wiem czy masz zaufanie do swojej firmy, ale ja tam bym niczego nie podpisywała. Należy Ci się całe wynagrodzenie (średnia z ostatnich chyba 12 m-cy, ale nie jestem tego pewna).
Poza tym jeśli od 3 miesięcy przebywasz na L4 to pracodawca ze swojej kieszeni płacił Ci tylko za pierwszy miesiąc tego zwolnienia, a potem pieniądze otrzymujesz już z ZUSu. U mnie w pracy odbywa sie to tak, że ZUS przysyła pieniądze pocztą do domu i nie przechodzi to przez pracodawcę, dzieki czemu unika sie takich ceregieli.

Ja bym chyba próbowała najpierw skontaktować się z ZUSem i zapytać jak oni widzą tą sytuację. Jeśli to z ZUSu otrzymujesz teraz pieniądze (a tak wynika z tego, co piszesz) to mozesz zapytać ile Ci się należy za tamten miesiac, czy faktycznie pracodawca otrzymał od nich tylko te 700 zł. Jęsli tak, to dochodziłabym w ZUSie dlaczego tak sie stało. A jesli to nie pomoże to zadzwoniłabym do PIP z pytaniem jak to rozwiazać.

Jeśli jednak masz dobre stosunki z pracodawcą to spróbuj rozmawiać.
__________________
Czarny kot już jest!




Edytowane przez sexy body
Czas edycji: 2009-09-11 o 14:28
sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 09:02   #3
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Tylko, ze ja pracuje w korporacji-firma zatrudnia bardzo duzo ludzi i wtedy to chyba tak, ze to wlasnie firma bedzie placila mi za caly okres ciazy. Chyba jednak wybiore sie do PIP, bo z pracodawca ciezko sie dogadac.
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 09:24   #4
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez jami Pokaż wiadomość
Tylko, ze ja pracuje w korporacji-firma zatrudnia bardzo duzo ludzi i wtedy to chyba tak, ze to wlasnie firma bedzie placila mi za caly okres ciazy. Chyba jednak wybiore sie do PIP, bo z pracodawca ciezko sie dogadac.
owszem, jesli firma ma wiecej niz chyba 21 osob ubezpieczonych to ona placi chorobowe, tzn platnikiem jest zus, a pracodawca tylko posrednikiem. ze swich pieniedzy placi za pierwsze 30 dni zwolnienia.
tak czy siak cos kreca. moze rzeczywscie skontaktuj sie z zusem najpierw, potem pipem jesli nie wyjasnisz sprawy. zycze powodzenia.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 10:40   #5
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Dzieki dziewczyny za rady. na jutro mój narzeczony umowił nas na wizyte ze znajomym prawnikiem-zobacze co podpowie. mam nadzieje,ze sprawa szybko sie rozwikla.
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:39   #6
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

nie dziwię się, że pracodawcy robią ciężarnym pod górę... tylko się zapłodni i do widzenia na l4... bo ciąża to taka straaaszna choroba.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 17:22   #7
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez jami Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za rady. na jutro mój narzeczony umowił nas na wizyte ze znajomym prawnikiem-zobacze co podpowie. mam nadzieje,ze sprawa szybko sie rozwikla.
ja też pracuje w dużej firmie i dostawałam pieniądze na konto z zusu bo zatrudniają więcej niż 20 osób tj 2500 tys więc wydaje mi sie ze najlepiej jak skontaktujesz sie bezpośrednio z zusem rola pracodawcy jest taka ze on tylko przekazuje l4 ----może po prostu nie przekazał w terminie zwolnienia
co do wypowiedzie Elecctro Voisem-----zajmij sie swoimi problemami jak nie masz nic sensownego do napisania w danej sprawie po kiego odpisujesz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

doczytałam ze masz wskazanie do leżenia ----nie jedz broń Boże do zusu!! zadzwoń a potem ewentualnie kogoś wyślij tam....
powodzenia z dzieciątkiem
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 16:13   #8
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ja też pracuje w dużej firmie i dostawałam pieniądze na konto z zusu bo zatrudniają więcej niż 20 osób tj 2500 tys więc wydaje mi sie ze najlepiej jak skontaktujesz sie bezpośrednio z zusem rola pracodawcy jest taka ze on tylko przekazuje l4 ----może po prostu nie przekazał w terminie zwolnienia
co do wypowiedzie Elecctro Voisem-----zajmij sie swoimi problemami jak nie masz nic sensownego do napisania w danej sprawie po kiego odpisujesz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

doczytałam ze masz wskazanie do leżenia ----nie jedz broń Boże do zusu!! zadzwoń a potem ewentualnie kogoś wyślij tam....
powodzenia z dzieciątkiem

po tego, że to forum i mam do tego prawo. wyrażam swoją opinię, że większość kobiet, które zachodzą w ciążę nagle ma wskazanie do leżenia i niczego więcej.... pffff śmiać się chce, a potem wielka rozpacz, że nikt nie chce kobiet zatrudniać, bo mogą sobie bachora zrobić i trzeba będzie takiego nieroba w ciąży utrzymywać za nic.

a poza tym dudi-pupko naucz się przepisywać nicki bez błędów.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:17   #9
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

jezeli ma wskazanie do leżenia to jest zagrożone życie dziecka proste? co lepiej stracić prace czy dziecko?
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:08   #10
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez ElettroVoce Pokaż wiadomość
po tego, że to forum i mam do tego prawo. wyrażam swoją opinię, że większość kobiet, które zachodzą w ciążę nagle ma wskazanie do leżenia i niczego więcej.... pffff śmiać się chce, a potem wielka rozpacz, że nikt nie chce kobiet zatrudniać, bo mogą sobie bachora zrobić i trzeba będzie takiego nieroba w ciąży utrzymywać za nic.

a poza tym dudi-pupko naucz się przepisywać nicki bez błędów.
Śmiać to się chce z Twojej żałosnej wypowiedzi. Pamiętaj, że Ty też możesz być w takiej sytuacji, ciekawe czy wtedy będzie Ci do śmiechu.
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 13:12   #11
bajeczka_snk
Zakorzenienie
 
Avatar bajeczka_snk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 115
GG do bajeczka_snk
Dot.: Problem prawny-ciąża, l4, problem z wynagrodzeniem

Polecam serwis, dzięki któremu można najsprawniej rozwiązać każdy problem prawny. Składając zapytanie możesz liczyć bezpłatnie na profesjonalną analizę sprawy i dokumentacji oraz znalezienie prawnika specjalizującego się w zagadnieniach związanych z Twoim problemem prawnym.
Link: http://www.*****************/linkfor...767/product/26
Na pewno warto się skontaktować, żeby profesjonalnie rozwiązać problem prawny.
bajeczka_snk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.