ból stopy od wysokich obcasów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-06, 08:01   #1
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420

ból stopy od wysokich obcasów


Dziewczyny,
od trzech dni strasznie mnie boli podbicie stopy pod dużym palcem,to przez wysokie obcasy,chodze w nich często.Kiedys juz tak miałam ale po jednym lub drugim dniu,ból ustępował. Czy są na to jakies maści?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:31   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Nie chcę cię straszyć, ale ja podobne objawy miałam, jak zaczęły się u mnie rozwijać haluksy. Pomogło noszenie butów na obcasach nie wyższych niż 5-7 cm, najlepiej szerokich i stabilnych oraz o szerokich noskach. Maści są rozwiązaniem doraźnym niestety.
Radziłabym też wizytę u ortopedy
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:53   #3
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Dziewczyny,
od trzech dni strasznie mnie boli podbicie stopy pod dużym palcem,to przez wysokie obcasy,chodze w nich często.Kiedys juz tak miałam ale po jednym lub drugim dniu,ból ustępował. Czy są na to jakies maści?

firma scholl robi takie kliny lateksowe ktore wklada sie miedzy duzy palec a nastepny celem zmiejszenia jego wykrzywiania sie do wewnatrz co takze powoduje ten bol.

Kiedys mialam takie stany ze nawet w adidasach bola mnie ten paluch, po roku noszenia (bo to miekkie jest wiec do zamknietych butkow mozna nosic) przeszlo i na tyle sie uspokoilo ze moge pare dni chodzic w butach z waskim czubkiem czy na obcasie i nie boli. a Jak zaboli to zdjecie buta na 5 minut pomaga

te kliny( o takie cos:http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=243 ale moze ta pierwsza pozycja czyli: http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=67 tez pomoze ) mozna kupic w aptece czy drogerii rossmann albo natura.

Polecam, wiem co to za bol a tak mozna w latwy sposob go zniwelowac. Szybko poczujesz roznice. A dopoki nie kupisz mozna miedzy palce wsadzic cokolwiek: zwinieta husteczke higieniczna, tak zeby palec byl wyraznie odgiety na zewnatrz.... poboli pare minut i przestanie.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:22   #4
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Oj, nie wiem czy to będzie dobre,mnie boli spód palca od nacisku na but przez wysoki obcas.Czyli bardziej jak go ruszam w góre i w dół a nie na boki.Nie znam się na kosmetykach sholla, może to jest akurat do tego? http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=463
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:25   #5
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Albo to:
http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=106

jak myslicie?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:35   #6
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Oj, nie wiem czy to będzie dobre,mnie boli spód palca od nacisku na but przez wysoki obcas.Czyli bardziej jak go ruszam w góre i w dół a nie na boki.Nie znam się na kosmetykach sholla, może to jest akurat do tego? http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=463

ooo... to cos nowego maja w ofercie.
ja mialam takie problemy lat kilka temu i w sumie pomoglo to co pisalam.
Sprobuj, nie zaszkodzi, cena nie jest horrendalna, ale jak pomoze to bedzie po klopocie.
a ten bol jak mi potem kuzyn chirurg tlumaczyl to jest tak ze my noszac buty na obcasie przy okazji mamy wsakie przody butow co powoduje zer duzy palec jest zaginany w kierunku pozostałych palcow co powoduje ze ta kosc z boku na stopie zaczyna bolec bo jest zle ulozona i na dodatek buty na obcasie mecza ja bo ciagle jest zgieta stopa na tym stawie.
Tak wiec moze na jakis czas nizszy obcasz, taka wlasnie poduszke ochronna i wierzyc ze pomoze
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:37   #7
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez Seagirl

Hmmm........ ja bym poszla do apteki ktora ma mila obsluge i duzy wybor tych produktow i pogadala, poogladala co i jak. Trudno powiedziec co bedzie lepsze, moze ten silikon jednak bo pewnie mniejszy i mniej widoczny?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 12:21   #8
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Mam ten sam problem, tyle ze nie od wysokich obcasow,a od glanow, ktore nosilam na ostatnie mrozy -30 Byly strasznie twarde i od nich boli mnie podbicie pod duzym palcem ( juz od lutego..) Ostatnio chodze wylacznie w sportowych butach, zalozenie jakiegokolwiek obcasa nie wchodzi w rachube (tak jak stanie "na palcach") Masci raczej nie dzialaja, na pewno nie mam skrzywionego palca.. juz nigdy nie bede mogla zalozyc obcasow? myslalam nad taka wkladka, ale nie mam haluksa:/
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:31   #9
kakki_s
Raczkowanie
 
Avatar kakki_s
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 38
Talking Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez Wisnia
firma scholl robi takie kliny lateksowe ktore wklada sie miedzy duzy palec a nastepny celem zmiejszenia jego wykrzywiania sie do wewnatrz co takze powoduje ten bol.

Kiedys mialam takie stany ze nawet w adidasach bola mnie ten paluch, po roku noszenia (bo to miekkie jest wiec do zamknietych butkow mozna nosic) przeszlo i na tyle sie uspokoilo ze moge pare dni chodzic w butach z waskim czubkiem czy na obcasie i nie boli. a Jak zaboli to zdjecie buta na 5 minut pomaga

te kliny( o takie cos:http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=243 ale moze ta pierwsza pozycja czyli: http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=67 tez pomoze ) mozna kupic w aptece czy drogerii rossmann albo natura.

Polecam, wiem co to za bol a tak mozna w latwy sposob go zniwelowac. Szybko poczujesz roznice. A dopoki nie kupisz mozna miedzy palce wsadzic cokolwiek: zwinieta husteczke higieniczna, tak zeby palec byl wyraznie odgiety na zewnatrz.... poboli pare minut i przestanie.


Ja od kilku dni chodzę w tych "gumowych" klinach, bo zauważyłam, że duży palec zachodzi na te mniejsze U mnie haluksy są dziedzicze. Dziewczyny, jak myślicie- czy te kliny zapobiegną powstaniu haluksa? A, i jescze jedno- Wisna, nie bolą Cię palce od chodzenia z tymi klinami w adidasach? mi to sprawia spory ból...
kakki_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 14:45   #10
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

A ja mam taki problem ze w sumie nosze caly czas plaskie buty i rzadko kiedy mam obcasy na nogach. No ale w przyszla sobote szykuje sie wesele i musze je zalozyc. Ostatnio te buty mialam chyba 2 lata temu i wiem ze po przetnaczeniu calej nocy bolaly mnie strasznie stopy. Wiec chce sie zapytac czy nie znacie jakis sposobow zeby wytrzymac w tych butach albo np w czm je wymoczyc albo wysmarowac zeby moc je zalozyc nastepenego dnia?
Bardzo was prosze o jakas rade bo nie wiem co mam zrobic.

Tak sobie mysle ze w polowie wesle sobie je zmienie ale na poprawinach mam spodnice za kolano i w nich bede musiala juz wytrzymac do konca,wiec moze chociaz jakis sposob zeby byly wypoczete?

Proszeee!
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:40   #11
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Jesli problemem sa tylko wysokie obcasy i bol wlasnie od nich, to kup sobie te wkladki:
http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?produkt=463
Naprawde dzialaja.
A jesli buty masz zle wyprofilowane, twarde i niewygodne, to najlepiej ich nie zakladaj. Lepiej wydac pieniedze na nowe buty, ale takie, od ktorych sobie nie zrobisz krzywdy. Ja szukalam takich szpilek bardzo dlugo, ale w koncu trafilam: miekka skorka, idealnie leza...
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-10, 19:57   #12
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Wiesz z tego co pamietam to moglam przetanczyc pol nocy spokojnie ale potem troche mnie bola bo ja wogole nie chodze na szpilkach takzke wydaje mi sie ze od tego. Nawet jak mam w zime kozaczki i sa tak wygodne ze po prostu moglabym chodzic i chodzic to jak przychodze to tez troche mnie bola, dlatego nie wydaje mi sie ze to przez niewygodne buty, po prostu nie jestem przywyczajona.

A czy ty probowalas tych wkladek? Mozesz cos o nich wiecej powiedziec? I nie ma czegos tanszego
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:03   #13
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez nicolaaa Pokaż wiadomość
.

A czy ty probowalas tych wkladek? Mozesz cos o nich wiecej powiedziec? I nie ma czegos tanszego
Ja je nosilam do 10-cm obcasow bardzo lagodzily bol, chodzilo sie jakby po puchu (a sa zelowe, pare milimetrow, bardzo wytrzymale, nie pekaja) Innych wkladek nie uzywalam, bo chyba nawet nie ma odpowiednika tych "poduszeczek".
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:12   #14
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

a mnie np wykrzywily sie nogi od wysokich obcasow.minimalnie ale jednak:/
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:26   #15
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

moje maja ok 7 cm moze troszke mniej
ale jak mowisz ze dzialaja to moze sie kusze
w koncu lepiej troche wydac niz sie meczyc
nastepnym razem kupie buty na nizszym obcasie
Dziekuje!!!
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:21   #16
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Strasznie boli mnie podbicie stopy pod dużym palcem ale nie od obcasów bo nie nosiłam ich od miesiąca. Nie wiem co jest, muszę dziś załatwić parę spraw a w ogóle nie mogę chodzić z bólu! Jak mam się go pozbyć albo chociaż zmniejszyć? Proszę pomóżcie...
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 10:09   #17
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

A mnie niesamowicie boli stopa tuz przy drugim i trzecim palcu.
Bol trwa juz od ponad tygodnia i z dnia na dzien jest coraz gorszy, co to moze byc?
Nie potrafie chodzic, utykam. A jak probuje stanac na calej stopie to mam ochote poplakac sie z bolu.
Wczoraj bylam u lekarza ale pewnie myslal, ze symulowalam. Dal mi zwolnienie i tabletki przeciwbolowe

Co mam robic?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:12   #18
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
A mnie niesamowicie boli stopa tuz przy drugim i trzecim palcu.
Bol trwa juz od ponad tygodnia i z dnia na dzien jest coraz gorszy, co to moze byc?
Nie potrafie chodzic, utykam. A jak probuje stanac na calej stopie to mam ochote poplakac sie z bolu.
Wczoraj bylam u lekarza ale pewnie myslal, ze symulowalam. Dal mi zwolnienie i tabletki przeciwbolowe

Co mam robic?
idz do innego lekarza, DOBREGO najlepiej do ortopedy
warto dac te 50zl ale zeby ktos cie potraktowal jak czlowieka i zadbal o twoj problem a nie zbyl z byle paracetamolem...

Skoro bol nie przechodzi a wrecz sie na sila nie zwlekaj!! sprawdz w necie ktory ortopeda jutro i jak przyjmuje i lec! na wizazu nikt ci nic innego nie poradzi

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:01   #19
wioollka
Przyczajenie
 
Avatar wioollka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

Ja również mam bóle stóp przy noszeniu obcasów i niestety występuje to przy wszystkich moich butkach na szpilce... Bolą mnie "poduszki" znajdujące się na spodniej stronie stopy tuż przed palcami - mam nadzieję, że jasno napisałam o jakie miejsce chodzi jest jakiś sposób aby uniknąć tego bólu?
wioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 21:27   #20
Mrrówcia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 506
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

mnie podkładki żelowe uratowały na studniówce 10 godzin w 12 cm szpilkach całą noc przetańczyłam i nie odczuwałam bólu rano troszkę poduszki pod palcami bolały ale do wieczora przeszło więc polecam te podkładki
Mrrówcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:16   #21
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

odkopuje troche wątek, czy takie poduszki scholla można nosić też do zimowych, zakrytych butów?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 22:48   #22
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: ból stopy od wysokich obcasów

a mi ,, strzelają palce'' podczas noszenia wysokich obcasów, gdy to nastąpi okropnie boli nawet gdy nimi nie ruszam , czy coś na takie coś jest? czy pozostaje noszenie płaskich butów ?
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.